gtkam 0.2.0 - en to be translation catalogue (193 entries)

en: %liK (%li bytes)
be: %liКб (%li байтаў)

en: %s
    
    %s %s with options:
        %s
be: %s
    
    %s %s з опцыямі:
        %s

en: %s
    %s %s with options:
        %s
be: %s
    %s %s з опцыямі:
        %s

en: +90 degrees
be: +90 градусаў

en: -90 degrees
be: -90 градусаў

en: /Capture image...
be: /Захапіць выяву...

en: /Delete directory
be: /Выдаліць дырэкторыю

en: /Make directory...
be: /Зрабіць дырэкторыю...

en: /Remove camera
be: /Выдаліць фотаздымач

en: /Save directory tree...
be: /Захаваць дрэва дырэкторый...

en: /Select camera...
be: /Вылучыць фотаздымач...

en: /Upload file...
be: /Запампаваць файл...

en: /View _EXIF data
be: /Прагляд _данніх EXIF

en: /View camera manual
be: /Прагляд інструкцыі фотаздымача

en: /View camera preferences
be: /Прагляд наладак фотаздымача

en: /View camera summary
be: /Прагляд рэзюмэ фотаздымача

en: /View driver details
be: /Прагляд дэталяў драйвера

en: /View file _properties
be: /Прагляд _уласцівасцей файла

en: /View with.../Built-in viewer
be: /Прагляд у.../Убудаваны праглядчык

en: /_Delete
be: /_Выдаліць

en: /_Save
be: /_Захаваць

en: /_View with...
be: /_Прагляд у...

en: 0 degrees
be: 0 градусаў

en: 180 degrees
be: 180 градусаў

en: <Toolbox>/File/Acquire/Capture from Camera...
be: <Toolbox>/Файл/Набыццё/Захапіць са здымача...

en: <Toolbox>/File/Acquire/Load from Camera...
be: <Toolbox>/Файл/Набыццё/Загрузіць са здымача...

en: ALWAYS INCLUDE THE FOLLOWING LINES WHEN SENDING DEBUG MESSAGES TO THE MAILING LIST:
be: ЗАЎСЁДЫ ЎКЛЮЧАЙЦЕ НАСТУПНЫЯ РАДКІ, КАЛІ ДАСЫЛАЕЦЕ АДЛАДАЧНЫЯ ПАВЕДАМЛЕННІ Ў СПІС РАССЫЛКІ:

en: Add Camera
be: Дадаць фотаздымач

en: Allow multiple frontends
be: Дазволіць некалькі вонкавых інтэрфейсаў

en: Applying configuration...
be: Ужыццё наладак...

en: Audio
be: Аудыа

en: Audio data will be saved if this is checked
be: Аудыа будзе захавана, калі адзначана

en: Best
be: Найлепшы

en: Capture
be: Захапіць

en: Captures images from digital camera
be: Захоплівае выявы з лічбавага здымача

en: Capturing image...
be: Сцягванне выявы...

en: Choose whether to use the filename provided by the camera
be: Выберыце, ці ўжываць імёны, прапанаваныя фотаздымачом

en: Could not apply configuration.
be: Неагчыма ўжыць наладкі.

en: Could not capture image.
be: Выява не захоплена.

en: Could not capture.
be: Немагчыма захапіць.

en: Could not create directory '%s'
be: Немагчыма стварыць дырэкторыю '%s'

en: Could not create folder '%s' in folder '%s'.
be: Немагчыма стварыць тэчку '%s' у тэчцы '%s'.

en: Could not delete all files in '%s'.
be: Немагчыма выдаліць усе файлы з '%s'.

en: Could not delete file '%s' in folder '%s'.
be: Немагчыма выдаліць '%s' ў тэчцы '%s'.

en: Could not detect any cameras.
be: Немагчыма вызначыць ніводны здымач.

en: Could not display '%s'. Either the image type ('%s') is not supported by gtk or the file itself is corrupt.
be: Немагчыма паказаць '%s'. Тып выявы ('%s') не падтрымліваецца gtk або файл пашкоджаны.

en: Could not download '%s' from folder '%s'.
be: Немагчыма спампаваць '%s' з тэчкі '%s'.

en: Could not download file '%s' from folder '%s'.
be: Немагчыма спампаваць файл '%s' з тэчкі '%s'.

en: Could not execute command.
be: Немагчыма выканаць каманду.

en: Could not get '%s' from folder '%s'.
be: Немагчыма атрымаць '%s' з тэчкі '%s'.

en: Could not get EXIF information for '%s' in folder '%s'.
be: Немагчыма атрымаць звесткі EXIF для файла '%s' ў тэчцы '%s'.

en: Could not get abilities of model '%s'.
be: Немагчыма атрымаць магчымасці мадылі '%s'.

en: Could not get configuration.
be: Наладкі не атрыманы.

en: Could not get file list for folder '%s'
be: Немагчыма атрымаць спіс файлаў у тэчцы '%s'

en: Could not get information about file '%s' in folder '%s'.
be: Немагчыма атрымаць звесткі пра файл '%s' у тэчцы '%s'.

en: Could not get number of ports.
be: Немагчыма атрымаць колькасць партоў.

en: Could not get number of supported camera models
be: Немагчыма атрымаць колькасць падтрымліваемых мадэляў фотаздымачоў

en: Could not get subfolders list for folder '%s'
be: Немагчыма пералічыць падтэчкі ў тэчцы '%s'

en: Could not initialize camera.
be: Немагчыма ініцыялізаваць фотаздымач.

en: Could not interpret EXIF data.
be: Немагчыма апрацаваць данні EXIF.

en: Could not list folders in '%s'.
be: Немагчыма атрымаць спіс тэчак у '%s'.

en: Could not open '%s'!
be: Немагчыма адкрыць '%s'!

en: Could not open '%s'.
be: Немагчыма адкрыць '%s'.

en: Could not remove directory '%s'.
be: Немагчыма выдаліць дырэкторыю '%s'.

en: Could not retrieve information.
be: Немагчыма прыняць звесткі.

en: Could not save file to '%s'.
be: Немагчыма захаваць файл у '%s'.

en: Could not set file information for '%s' in folder '%s'
be: Немагчыма ўсталяваць звесткі для файла '%s' ў '%s'

en: Could not upload '%s' into '%s'.
be: Немагчыма запампаваць '%s' у '%s'.

en: Creating folder '%s' in folder '%s'...
be: Стварэнне тэчкі '%s' у тэчцы '%s'...

en: Data
be: Данні

en: Debug
be: Адладка

en: Delete
be: Выдаліць

en: Delete these files?
be: Ці выдаліць гэтыя файлы?

en: Deleting all files in '%s'...
be: Выдаленне ўсіх файлаў у '%s'...

en: Deleting file '%s' from folder '%s'...
be: Выдаленне файла '%s' з тэчкі '%s'...

en: Detect
be: Вызначыць

en: Detect USB camera
be: Вызначыць USB фотаздымач

en: Detecting cameras...
be: Вызначэнне фотаздымачоў...

en: Do you really want to delete '%s'?
be: Ці вы сапраўды хочаце выдаліць '%s'?

en: Do you really want to delete all the files in '%s'?
be: Ці вы сапраўды хочаце выдаліць усе файлы ў '%s'?

en: Do you really want to delete the selected %i files?
be: Ці вы сапраўды хочаце выдаліць %i вылучаных файлаў?

en: Don't rotate thumbnail
be: Не пераварочваць мініяцюру

en: Download '%s' subtree to...
be: Спампаваць субдрэва '%s' у...

en: Downloading %i files
be: Спампоўванне %i файлаў

en: Downloading %i files from '%s'
be: Спамоўванне %i файлаў з '%s'

en: Downloading %i files...
be: Спампоўванне %i файлаў...

en: Downloading '%s' from '%s'...
be: Спампоўка '%s' з '%s'...

en: Downloading '%s' from folder '%s'...
be: Спампоўка '%s' з тэчкі '%s'...

en: Downloading file
be: Спампоўванне файла

en: Downloading file from '%s'
be: Спампоўванне файла з '%s'

en: Downloading thumbnail of '%s' from folder '%s'...
be: Спампоўванне мініяцюры '%s' з тэчкі '%s'...

en: EXIF data will be saved if this is checked
be: Данні EXIF будуць захаваны, калі адзначана

en: Enhanced
be: Палепшаны

en: Error
be: Памылка

en: File
be: Файл

en: Filename prefix:
be: Прыстаўка назваў файлаў:

en: Folder
be: Тэчка

en: General Settings
be: Агульныя наладкі

en: Getting EXIF information for file '%s' in folder '%s'...
be: Атрыманне звестак EXIF для файла '%s' ў тэчцы '%s'...

en: Getting configuration...
be: Атрыманне наладак...

en: Getting information about file '%s' in folder '%s'...
be: Атрыманне звестак пра файл '%s' у тэчцы '%s'...

en: Getting information about the camera...
be: Атрыманне звестак пра здымач...

en: Getting information about the driver...
be: Атрыманне звестак пра драйвер...

en: Getting manual...
be: Атрыманне інструкцыі...

en: Gtkam has been compiled without EXIF support.
be: Gtkam было скампілявана без падтрымкі EXIF.

en: Image
be: Выява

en: Image Download Program
be: Праграма спампоўкі выяў

en: Initializing camera...
be: Ініцыялізацыя фотаздымача...

en: Last modified:
be: Апошняе змяненне:

en: Listing files in folder '%s'...
be: Атрыманне спіса файлаў тэчкі '%s'...

en: Listing folders in '%s'...
be: Пералік тэчак у '%s'...

en: Listing subfolders in folder '%s'...
be: Атрыманне спісу падтэчак у тэчцы '%s'...

en: Loading cameras...
be: Загрузка здымачоў...

en: Loads files from digital cameras
be: Загружае файлы з лічбавага здымача

en: MIME type:
be: Тып MIME:

en: Many others
be: Шмат іншых

en: Model:
be: Мадэль:

en: Name
be: Назва

en: New directory
be: Новая дырэкторыя

en: No additional information available. (1)
be: Дадатковыя звесткі недаступныя. (1)

en: No additional information available. (2)
be: Дадатковыя звесткі недаступныя. (2)

en: No additional information available. (3)
be: Дадатковыя звесткі недаступныя. (3)

en: No additional information available. (4)
be: Дадатковыя звесткі недаступныя. (4)

en: No additional information available. (5)
be: Дадатковыя звесткі недаступныя. (5)

en: No additional information available. (6)
be: Дадатковыя звесткі недаступныя. (6)

en: No cameras detected.
be: Не вызначана фотаздымачоў.

en: None
be: Ніякі

en: Open image(s) with:
be: Адкрыць выяву(ы) ў:

en: Permissions:
be: Правы доступу:

en: Photos will be saved if this is checked
be: Здымкі будуць захаваны, калі адзначана

en: Please choose a name for the directory that should be created in '%s':
be: Выберыце назву для дырэкторыі, што будзе створана ў '%s':

en: Please right-click to access additional menus
be: Націснеце правай кнопкай мышы для дадатковых меню

en: Please specify the path to the port your camera is attached to:
be: Вызначце шлях да парта, куды далучаны ваш фотаздымач:

en: Port:
be: Порт:

en: Preview
be: Перадпрагляд

en: Problem getting '%s' from folder '%s'.
be: Праблема атрымання '%s' з тэчкі '%s'.

en: Raw data will be saved if this is checked
be: Сыря данні будуць захаваны, калі адзначана

en: Read
be: Чытаць

en: Removing directory '%s'...
be: Выдаленне дырэкторыі '%s'...

en: Rotate thumbnail by -90 degrees
be: Перавярнуць мініяцюру на -90 градусаў

en: Rotate thumbnail by 180 degrees
be: Перавярнуць мініяцюру на 180 градусаў

en: Rotate thumbnail by 90 degrees
be: Перавярнуць мініяцюру на +90 градусаў

en: Save '%s'...
be: Захаваць '%s'...

en: Save As...
be: Захаваць як...

en: Save EXIF data
be: Захаваць данні EXIF

en: Save audio data
be: Захаваць аудыа

en: Save photos
be: Захаваць здымкі

en: Save photos...
be: Захаваць здымкі...

en: Save raw data
be: Захаваць сырыя данні

en: Save thumbnails
be: Захаваць мініяцюры

en: Select Camera
be: Вылучце фотаздымач

en: Set to system's time
be: Выставіць час сістэмы

en: Setting information for file '%s' in '%s'...
be: Усталяванне звестак для файла '%s' ў '%s'...

en: Size:
be: Памер:

en: Speed:
be: Хуткасць:

en: Start numbering with:
be: Пачаць нумараванне з:

en: The EXIF data could not be retrieved from the file.
be: Данні EXIF не могуць быць прыняты з файла.

en: The file '%s' already exists.
be: Файл '%s' ужо існуе.

en: The port '%s' could not be found. Please make sure that the port exists.
be: Порт '%s' не знойдзены. Упэўніцеся, што гэты порт існуе.

en: There is nothing to be saved.
be: Няма чаго захоўваць.

en: Thumbnails will be saved if this is checked
be: Мініяцюры будуць захаваны, калі адзначана

en: Time
be: Час

en: Type in the name of the program you want to run, leave blank for none
be: Увядзіце назву праграмы, якую хочаце запусціць, пакіньце пустым для ніякай

en: Type of messages to log:
be: Тып паведамлення для журналявання:

en: Unknown
be: Невядома

en: Upload into '%s'...
be: Запампаваць у '%s'...

en: Uploading '%s' into folder '%s'...
be: Запампоўка '%s' у тэчку '%s'...

en: Use filename(s) provided by the camera
be: Ужываць імёны, прапанаваныя фотаздымачом

en: Verbose
be: Дакладна

en: What to save:
be: Што захаваць:

en: Zoom _100
be: _Арыгінальны маштаб

en: Zoom _In
be: Па_вялічыць маштаб

en: Zoom _Out
be: Па_меншыць маштаб

en: _About
be: _Аб праграме

en: _Add Camera...
be: _Дадаць фотаздчымач

en: _Add camera...
be: _Дадаць фотаздымач...

en: _All
be: _Усе

en: _Camera
be: _Фотаздымач

en: _Contents
be: _Змест

en: _Debug
be: _Адладка

en: _Delete Photos
be: _Выдаліць здымкі

en: _File
be: _Файл

en: _Help
be: _Дапамога

en: _Inverse
be: На_адварот

en: _None
be: _Няма

en: _Quit
be: Вы_йсці

en: _Rescan
be: _Перасканаваць

en: _Save Photos
be: _Захаваць здымкі

en: _Select
be: _Вылучыць

en: _Selected
be: В_ылучаны(я)

en: _View
be: _Прагляд

en: _View Thumbnails
be: _Прагляд мініяцюр

en: gtkam is a program that lets you download
    images from many digital cameras. It uses
    libgphoto2. More info is available at
    http://www.gphoto.org.
    
    Enjoy the wonderful world of gphoto!
be: gtkam гэта праграма, якая дазваляе вам спампоўваць
    выявы з шмат якіх фотаздымачоў. Яна выкарыстоўвае
    libgphoto2. Больш звестак даступна на 
    http://www.gphoto.org.
    
    Майце прыемнасць з цудоўнага свету gphoto!
