Geany 1.30 - en to bg translation catalogue (509 entries)

en: "%s" was not found.
bg: Не успях да намеря %s.

en: %s %s -- %s (in directory: %s)
bg: %s·%s·--·%s·(в директория:·%s)

en: %s (in directory: %s)
bg: %s (в директорията: %s)

en: (only inside Geany)
bg: (само в Geany)

en: (with BOM)
bg: (с BOM)

en: (without BOM)
bg: (без BOM)

en: , read-only
bg: , само за четене

en: <b>Display</b>
bg: <b>Покажи</b>

en: <b>Features</b>
bg: <b>Свойства</b>

en: <b>Fonts</b>
bg: <b>Шрифтове</b>

en: <b>Keyboard shortcuts</b>
bg: <b>Клавишни комбинации</b>

en: <b>Long line marker</b>
bg: <b>Маркер за дълъг ред</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
bg: <b>Разни</b>

en: <b>New files</b>
bg: <b>Нови·файлове</b>

en: <b>Paths</b>
bg: <b>Пътища</b>

en: <b>Saving files</b>
bg: <b>Запазване на файлове</b>

en: <b>Sidebar</b>
bg: <b>Странична лента</b>

en: <b>Template data</b>
bg: <b>Информация за шаблона</b>

en: <b>Tool paths</b>
bg: <b>Пътища на инструментите</b>

en: A fast and lightweight IDE
bg: Бърза и лека среда за разработване

en: About Geany
bg: За Geany

en: Action
bg: Действие

en: Adds a file browser tab to the sidebar.
bg: Добавя отстрани под-прозорец на файлов браузър

en: All Source
bg: Всички изходни файлове

en: All files
bg: Всички файлове

en: An error occurred or file information could not be retrieved (e.g. from a new file).
bg: Имаше грешка и не можах да получа информацията от файла (напр. от нов файл)

en: Any unsaved changes will be lost.
bg: Всички незапазени промени ще бъдат изгубени.

en: Appendix
bg: Приложение

en: Arabic
bg: Арабски

en: Are you sure you want to reload '%s'?
bg: Сигурни ли сте, че искате да презаредите '%s'?

en: Armenian
bg: Арменски

en: Arrow characters
bg: Знаци за стрелки

en: Auto save _interval:
bg: Интервал за автоматично запазване

en: Automatic completion of known symbols in open files (function names, global variables, ...)
bg: Автоматично завършване на познати символи от отворените файлове (това са имена на функции,глобални променливи и т.н.)

en: Background
bg: Фон

en: Background color:
bg: Фонов цвят:

en: Backup Copy
bg: Backup копие

en: Backup directory does not exist or is not writable.
bg: Backup директорията не съществува или няма права за писане в нея.

en: Baltic
bg: Балтийски

en: Base path:
bg: Основен път:

en: Basic
bg: Основен

en: Beep on errors or when compilation has finished
bg: Пиукай когато има грешки или когато свърши компилирането

en: Bottom
bg: Долу

en: Browser:
bg: Браузър:

en: Build
bg: Построй

en: Build options
bg: Настройки на построяването

en: C Standard Library
bg: Стандартна библиотека на С

en: C++ (C Standard Library)
bg: C++·(стандартна С библиотека )

en: C++ STL
bg: C++·STL

en: C++ Standard Library
bg: Стандартна С++ библиотека

en: C_lose All
bg: _Затвори Всички

en: C_reate
bg: С_ъздай

en: Celtic
bg: Келтски

en: Central European
bg: Централно-европейски

en: Chapter
bg: Глава

en: Character
bg: Символ

en: Characters:
bg: Символи:

en: Chinese Simplified
bg: Упростен китайски

en: Chinese Traditional
bg: Традниционен китайски

en: Choose Project Base Path
bg: Изберете основен път за проекта

en: Choose Project Filename
bg: Изберете име за проекта

en: Choose a special character from the list below and double click on it or use the button to insert it at the current cursor position.
bg: Избери специален символ от списъка долу и щракнете два пъти върху него или използвайтебутона за да го въведете в текущата позиция на курсора.

en: Choose font
bg: Избери шрифт

en: Classes
bg: Класове

en: Close
bg: Затвори

en: Close _dialog
bg: Затвори _прозореца

en: Close all
bg: Затвори всички

en: Close the current file
bg: Затвори текущия файл

en: Color Chooser
bg: Избери цвят

en: Command
bg: Команда

en: Comment line(s)
bg: Коментирай ред(ове)

en: Company name
bg: Име на дружеството

en: Company:
bg: Дружество:

en: Compilation failed.
bg: Неуспешна компилация.

en: Compilation finished successfully.
bg: Компилирането завърши успешно.

en: Compile
bg: Компилирай

en: Compile the current file
bg: Компилирай текущия файл

en: Compiler
bg: Компилатор

en: Complete word
bg: Завърши думата

en: Configuration directory could not be created (%s).
bg: Не можах да създам конфигурационната директория (%s).

en: Configuration directory could not be created (%s).
    There could be some problems using Geany without a configuration directory.
    Start Geany anyway?
bg: Не можах да създам конфигурационната директория (%s).
    Може да възникат проблеми с Geany без конфигурационна директория.
    Да стартирам ли Geany все пак?

en: Confirm exit
bg: Потвръждение при излизане.

en: Constants
bg: Константи

en: Context Action
bg: Контекстно действие

en: Convert and Set to _LF (Unix)
bg: Преобразувай и сложи на _LF·(Unix)

en: Could not execute configured external command '%s' (%s).
bg: Грешка при изпълнението на външната команда '%s' (%s).

en: Could not find file '%s'.
bg: Не можах да намеря файла '%s'.

en: Could not load tags file '%s'.
bg: Не можах да заредя таг-файла '%s'.

en: Could not open directory (%s)
bg: Не можах да отворя директорията (%s)

en: Could not open file %s (%s)
bg: Не можах да отворя файла %s (%s)

en: Create a new file
bg: Създай нов файл

en: Create the project's base path directory?
bg: Да създам ли основната директория на проекта?

en: Creates source files for new class types.
bg: Създай изходни файлове за нови видове класове.

en: Credits
bg: Екип

en: Current chars
bg: Текущи символи

en: Custom Date Format
bg: Потребителски формат за дата

en: Cut
bg: Изрежи

en: Cyrillic
bg: Кирилица

en: Cyrillic/Russian
bg: Кирилица/Русия

en: Cyrillic/Ukrainian
bg: Кирилица/Украйна

en: Date format string could not be converted (possibly too long).
bg: Формата за дата не може да бъде преобразуван (най-вероятно е прекалено дълъг).

en: Date/_Time format for backup files ("man strftime" for details):
bg: Дата/времеви формат за backup файловете (виж "man strftime" за повече детайли):

en: Decrease indent
bg: Намали отстъпа

en: Definition of "%s" not found.
bg: Не успях да намеря дефиницята на %s.

en: Detect from file
bg: Засечи от файла

en: Developer:
bg: Разработчик:

en: Developers
bg: Разработчици

en: Directory _levels to include in the backup destination:
bg: Нивата на директорията в backup дестинацията:

en: Disable Drag and Drop
bg: Изключи Влачене и Спускане.

en: Disable menu shortcut key (F10 by default)
bg: Изключи комбинацията за меню (F10 по подразбиране)

en: Disabled
bg: Изключен

en: Do you really want to quit?
bg: Наистина ли искате да спрете програмата?

en: Do you want to close it before proceeding?
bg: Искате ли да го затворите преди да продължите?

en: Do you want to reload it?
bg: Искате ли да го презаредите?

en: Do you want to save it before closing?
bg: Искате ли да го запазите преди затварянето?

en: Document successfully exported as '%s'.
bg: Документът бе успешно изнесен като  '%s'.

en: Don't load plugins
bg: Не зареждай приставки

en: Don't load the previous session's files
bg: не зареждай файловете от предишната сесия

en: Don't use run script
bg: Не използвай скрипта за стартиране

en: E_xtra options:
bg: Д_опълнителни настройки:

en: East _Asian
bg: Източно_азиатски

en: Editor
bg: Редактор

en: Editor:
bg: Редактор:

en: Email address of the developer
bg: Адрес на електронната поща на разработчика

en: Enable plugin support
bg: Разреши поддръжката на плъгини.

en: Ensure new line at file end
bg: Сложи нов ред в края на файла

en: Ensures that at the end of the file is a new line
bg: Ако файлът не завършва с празен ред, такъв ще се вмъкне автоматично

en: Enter the amount of spaces which should be replaced by a tab character.
bg: Въведете брой на интервалите, които да бъдат заменени от бутон tab.

en: Enter the line you want to go to:
bg: Въведете линията до която искате да отидете:

en: Enter tool paths below. Tools you do not need can be left blank.
bg: Въведето пътеките до инструментите отдилу. Тези, от които не се нуждаете, можете да оставите празни.

en: Environment
bg: Среда

en: Error
bg: Грешка

en: Error message: %s
    The error occurred at "%s" (line: %d, column: %d).
bg: Съобщение за грешка: %s
    Има грешка в "%s" (ред: %d, колона: %d).

en: Error saving file (%s).
bg: Грешка при записването на файла (%s)

en: Error saving file.
bg: Грешка при записването на файла.

en: Example:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h
bg: Пример:
    CFLAGS=`pkg-config·gtk+-2.0·--cflags`·%s·-g·gtk2.c.tags·/usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h

en: Executables
bg: Изпълними файлове

en: Execute:
bg: Изпълни:

en: Explicitly defines a filetype for the file, if it would not be detected by filename extension.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen filetype.
bg: Изришно определя тип на файла, ако не може да се засече от разширението.
    Обърнете винимание, че ако изберете няколко файла, те ще бъдат отворени с избрания тип.

en: Explicitly defines an encoding for the file, if it would not be detected. This is useful when you know that the encoding of a file cannot be detected correctly by Geany.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen encoding.
bg: Изришно пределя кодирането на файла, ако не може да се засече. Това е полезно когато знаете, че кодировката на файла не може да бъде засечена.

en: Export
bg: Изнеси

en: Failed to load one or more session files.
bg: Не успях да отворя един или повече от сесийните файлове

en: File %s closed.
bg: Затворих файла %s.

en: File %s printed.
bg: Принтирах файла %s.

en: File %s reloaded.
bg: Файлът %s е презареден.

en: File %s saved.
bg: Запазих файла %s.

en: File tabs will be placed on the left of the notebook
bg: Файловите подпрозорци ще бъдат слагани отляво на бележника

en: File tabs will be placed on the right of the notebook
bg: Файловите подпрозорци ще бъдат слагани отдясно на бележника

en: Filename:
bg: Име на файла:

en: Files
bg: Файлове

en: Find
bg: Намери

en: Find Next
bg: Намери следващото

en: Find Previous
bg: Намери предишното

en: Find Usage
bg: Намери къде се използва

en: Find _Next
bg: Намери с_ледващото

en: Find _Previous
bg: Наимери _предишния

en: Find the entered text in the current file
bg: Намери въведения текст в текуция файл

en: Focus File List
bg: Фокус на файловия лист

en: Fold all
bg: Сгъни всички

en: Follow the path of the current file
bg: Следвай пътя до текущия файл

en: Font updated (%s).
bg: Шрифтът е обновен (%s).

en: Foreground color:
bg: Нормален цвят:

en: Forward declaration "%s" not found.
bg: Не можах да намеря предварителната декларация на %s.

en: Full_screen
bg: _Цял екран

en: Fullscreen
bg: Цял екран

en: Functions
bg: Функции

en: Geany project files
bg: Проектни файлове на Geany

en: General
bg: Общи

en: Georgian
bg: Грузински

en: Gives the focus automatically to widgets below the mouse cursor. Works for the main editor widget, the scribble, the toolbar search and goto line fields and the VTE.
bg: Автоматично фокусира прозореца под показателя на мишката. Работи за редактора, прозореца за бележки, търсенето в лентата за инструменти и отиди до, както и за VTE.

en: Global
bg: Глобални

en: Go to Line
bg: Отиди на ред

en: Greek
bg: Гръцки

en: Greek characters
bg: Гръцки букви

en: Group:
bg: Група:

en: HTML (name)
bg: HTML·(име)

en: HTML characters
bg: HTML·символи

en: Hebrew
bg: Еврейски

en: Here you can change keyboard shortcuts for various actions. Select one and press the Change button to enter a new shortcut, or double click on an action to edit the string representation of the shortcut directly.
bg: Тука можете да променяте клавишните комбинации за най-различни неща. Изберете действие и натиснете бутона Промени, за да въведете нова комбинация или щракнете два пъти на действеи за да промените символния вид на кобинацията направо.

en: ISO 8859-1 characters
bg: ISO·8859-1·символи

en: ISO C99
bg: ISO·C99

en: I_nsert Comments
bg: Вмъкн_и коментари

en: In Se_lection
bg: В _избраното

en: In Sessi_on
bg: В _Сесията

en: In_dent Type
bg: Ви_д на вмъкването

en: Increase indent
bg: Увеличи отстъпа

en: Info
bg: Информация

en: Information
bg: Информация

en: Initials of the developer name
bg: Инициали на името на разработчика

en: Initials:
bg: Инициали:

en: Insert Dat_e
bg: Вмъкни да_та

en: Insert Special HTML Characters
bg: Вмъкни специални HTML символи

en: Insert date
bg: Вмъкни дата

en: Inserts HTML character entities like '&amp;'.
bg: Вмъква HTML символи като  '&amp;'.

en: Integrated Development Environment
bg: Вградена среда за разработка

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Interfaces
bg: Интерфейси

en: Invalid directory for find in files.
bg: Неправилна директория за търсене във файлове.

en: Japanese
bg: Японски

en: Keybindings
bg: Комбинации

en: Keyboard _Shortcuts
bg: Кл_авишни комбинации

en: Keys
bg: Клавиши

en: Korean
bg: Корейски

en: Label
bg: Надпис

en: Left
bg: Ляво

en: License
bg: Лиценз

en: License text could not be found, please visit http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt to view it online.
bg: Текстът, който съдържа лиценза, не бе намерен, моля посетете http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt, за да го прегледате в online вариант.

en: Line
bg: Ред

en: Line wrapping
bg: Пренасяне на редове

en: Lines:
bg: Линии:

en: Load files from the last session
bg: Зареждай файловете от последната сесия

en: Loaded %s tags file '%s'.
bg: Заредих·%s·таг файл·'%s'.

en: Macros
bg: Макроси

en: Mail address:
bg: Пощенски адрес:

en: Make _Object
bg: Направи _Обект (Object)

en: Make all
bg: Направи всички

en: Make custom target
bg: Направи потербителска цел

en: Make object
bg: Направи обект

en: Match from s_tart of word
bg: Само ако съвпада с _началото на думата

en: Match only a _whole word
bg: Само _ако съвпада с цяла дума

en: Mathematical characters
bg: Математически знаци

en: Members
bg: Членове

en: Message window:
bg: Прозорец за съобщения:

en: Messages
bg: Съобщения

en: Methods
bg: Методи

en: Miscellaneous characters
bg: Други символи

en: Module
bg: Модул

en: Name:
bg: Име:

en: New
bg: Нов

en: New (with _Template)
bg: Нов (с _шаблон)

en: New Project
bg: Нов Проект

en: New file "%s" opened.
bg: Отворих новия файл %s.

en: Next Me_ssage
bg: След_ващо съобщение

en: Next Message
bg: Следващо съобщение

en: Next error
bg: Следваща грешка

en: No custom commands defined.
bg: Не са определени потеребителски команди.

en: No matches found.
bg: Не открих съвпадения.

en: No more build errors.
bg: Няма повече грешки при построяването.

en: No more message items.
bg: Няма повече съобщения.

en: No plugins available.
bg: Няма налични приставки.

en: No text to find.
bg: Няма текст, който да се търси.

en: None
bg: Без

en: Nordic
bg: Скандинавски

en: Open
bg: Отвори

en: Open File
bg: Отвори файл

en: Open Project
bg: Отвори проект

en: Open Selected F_ile
bg: Отвори избрания фа_йл

en: Open an existing file
bg: Отвори съществуващ файл

en: Open selected file
bg: Отвори избрания файл

en: Opens at startup the files from the last session
bg: При стартиране отваря файловете от последната сесия

en: Opens the file in read-only mode. If you choose more than one file to open, all files will be opened read-only.
bg: Отваря файла в режим "само за четене". Ако изберете за отваряне повече от един файл, всичките файлове ще бъдат отворени само за четене.

en: Other
bg: Други

en: Other options to pass to Grep
bg: Други опции, които да се предадат на Grep

en: Other:
bg: Други:

en: Override Geany keybindings
bg: Смени клавишните комбинации на Geany

en: Override that keybinding?
bg: Да предефинирам ли тази клавишна комбинация?

en: Owner:
bg: Собственик:

en: Package
bg: Пакет

en: Passing data and executing custom command: %s
bg: Предавам информацията и изпълнявам потребителска команда:·%s

en: Paste
bg: Постави

en: Path (and possibly additional arguments) to your favorite browser
bg: Път (и вероятно допълнителни аргументи) към любимия ви браузър

en: Path to start in when opening project files
bg: Път с който да започвам когато отварям файловете на проекта.

en: Placement of new file tabs:
bg: Положение на подпрозорците с нови файлове:

en: Please set the filetype for the current file before using this function.
bg: Моля задайте тип на текущия файл преди да използвате тази функция.

en: Plugin
bg: Приставка

en: Plugins
bg: Приставки

en: Preferences
bg: Предпочитания

en: Print
bg: Разпечатай (принтирай)

en: Print Geany's installation prefix
bg: Отпечатай инсталационната представка на Geany

en: Print internal filetype names
bg: Отпечатай вътрешните имена на видовете файлове.

en: Process could not be stopped (%s).
bg: Процеса не можа да бъде спрян: (%s).

en: Process failed (%s)
bg: Процеса завърши неуспешно (%s)

en: Project "%s" closed.
bg: Затворих проекта ·"%s".

en: Project "%s" created.
bg: Създадох проекта "%s".

en: Project "%s" opened.
bg: Отворих проекта "%s".

en: Project "%s" saved.
bg: Запазих проекта "%s".

en: Project Properties
bg: Свойства на проекта

en: Project file "%s" could not be loaded.
bg: Не можах да заредя файла "%s" на проекта.

en: Project files
bg: Файлове на проекта

en: Project files:
bg: Файлове на проекта:

en: Properties
bg: Свойства

en: Punctuation characters
bg: Пунктуационни знаци

en: Question
bg: Въпрос

en: Quit Geany
bg: Излез от Geany

en: R_eload As
bg: Пр_езареди като

en: Range:
bg: Област:

en: Read _Only
bg: Само за _четене

en: Read:
bg: Четене:

en: Recent _Files
bg: Последно отваряни _файлове

en: Recent files list length:
bg: Големина на списъка със скоро отваряни файлове:

en: Redo
bg: Направи отново

en: Redo the last modification
bg: Направи отново послената промяна

en: Refresh
bg: Презареди

en: Reload file
bg: Презареди файла

en: Reload symbol list
bg: Презареди списъка със символите

en: Reload the current file from disk
bg: Презареди текущия файл от диска

en: Remove Error _Indicators
bg: Премахни бележките за _грешка

en: Remove _Markers
bg: Премахни _бележките

en: Removes all messages from the status bar. The messages are still displayed in the status messages window.
bg: Премахва всички съобщения от лентата за съобщения. Съобщенията пак се показват в прозореца за съобщения.

en: Replace
bg: Замени

en: Replace Tabs with S_paces
bg: _Замени табулациите с интервали

en: Replace all matches found in the currently selected text
bg: Замени всички намерени съвпадени е избрания текст

en: Replace tabs with space
bg: Замени табулацията с интервали

en: Right
bg: Дясно

en: Romanian
bg: Румънски

en: Run
bg: Изпълни

en: Run or view the current file
bg: Изпълни или прегледай текущия файл

en: Sa_ve All
bg: Запази _всички

en: Save
bg: Запази

en: Save File
bg: Запази файла

en: Save all
bg: Запази всички

en: Save all open files
bg: Запази всички отворени файлове

en: Save as
bg: Запази като

en: Save the current file
bg: Запази текущия файл

en: Scribble
bg: Бележник

en: Scroll down the view by one line
bg: Прелисти надолу с един ред

en: Scroll on keystroke
bg: Прелиствай при натискане на клавиш.

en: Scroll on output
bg: Прелиствай при изход

en: Scrollback lines:
bg: Прелистване назад:

en: Search failed.
bg: Търсенето се провали.

en: Sect1
bg: Разд1

en: Sect2
bg: Разд2

en: Sect3
bg: Разд3

en: Section
bg: Раздел

en: Select All
bg: Избери всичко

en: Select File
bg: Изберете файл

en: Select Folder
bg: Изберете папка

en: Select current word
bg: Избери текущата дума

en: Send to Custom Command 1
bg: Изпрати на потребителска команда 1

en: Send to Custom Command 2
bg: Изпрати на потребителска команда 2

en: Send to Custom Command 3
bg: Изпрати на потребителска команда 3

en: Set Custom Commands
bg: Задайте потребителски команди

en: Set File_type
bg: Задай _тип на файла

en: Set Line E_ndings
bg: Задай кра_й на редовете

en: Set _Encoding
bg: Задай ко_дировка

en: Set encoding:
bg: Задайте знаково кодиране:

en: Set filetype:
bg: Задай тип на файла:

en: Set the information to be used in templates. See the documentation for details.
bg: Въведете информацията, която да бъде използвана в шаблоните. Вижте документацията за подробности.

en: Sets the color of the long line marker
bg: Задава цвета на маркера за дълъг ред

en: Sets the editor font
bg: Задава шрифт на редактора

en: Sets the font for the message window
bg: Задава шрифта за прозореца за съобщения

en: Sets the font for the symbol list
bg: Задава шрифт за списъка със символи

en: Shell:
bg: Обвивка:

en: Shortcut
bg: Комбинация

en: Show Message _Window
bg: Покажи _прозореза за съобщения

en: Show Side_bar
bg: Покажи _страничната лента

en: Show _Line Numbers
bg: Покажи _номерата на редовете

en: Show _Markers Margin
bg: Покажи _отстъпа за отбелязване

en: Show _Toolbar
bg: Покажи _лентата с инструменти

en: Show _hidden files
bg: Покажи _скритите файлове

en: Show calltip
bg: Покажи сподсказка

en: Show editor tabs
bg: Показвай подпрозорците на редактора

en: Show indentation guides
bg: Показвай ориентировачни занци за отстъп

en: Show line endings
bg: Показвай края на редовете

en: Show symbol list
bg: Покажи списъка със символите

en: Show white space
bg: Показвай интервали и табулации

en: Sidebar:
bg: Странична лента:

en: Some of the many contributors (for a more detailed list, see the file %s):
bg: Някой от многото сътрудници (за повече детайли, вижте файла %s)

en: South European
bg: Южноевропейски

en: Split Window
bg: Раздели прозореца

en: Splits the editor view into two windows.
bg: Раздели редактора на два отделни прозореца

en: Status
bg: Състояние

en: Status messages
bg: Съобщения за състоянието

en: Subsection
bg: Подраздел

en: Subsubsection
bg: Под-подраздел

en: Suppress status messages in the status bar
bg: Не показвай съобщения в лентата за съобщения

en: Switch to Editor
bg: Превключи към редактора

en: Switch to Scribble
bg: Превключи към бележника

en: Switch to Search Bar
bg: Превключи към страничната лента

en: Switch to VTE
bg: Превключи към конзолата

en: Switch to last used document
bg: Превключи към последно-използвания документ

en: Switch to left document
bg: Превключи към левия документ

en: Switch to right document
bg: Превключи към десния документ

en: Switch to status message list at new message
bg: Превключи на списъка със състояния при ново съобщение.

en: Symbol list:
bg: Списък със символите:

en: Symbols
bg: Символи

en: TAB
bg: ТАБУЛАЦИЯ

en: Tabs
bg: Под-прозорци

en: Technical characters
bg: Технически символи

en: Templates
bg: Шаблони

en: Terminal
bg: Терминал

en: Terminal:
bg: Терминал:

en: Thai
bg: Тайландски

en: The file "%s" could not be opened properly and has been truncated. This can occur if the file contains a NULL byte. Be aware that saving it can cause data loss.
    The file was set to read-only.
bg: Не можах да отворя без проблеми файла %s и го окастрих. Това може да се случи ако файлът съдържа NULL бит. Имайте предвид, че при запазването му може да се изгуби информация.
    Файлът е в режим "само четене".

en: The file "%s" does not look like a text file or the file encoding is not supported.
bg: Файлът %s не изглежда като текстови файл или кодировката не се поддържа.

en: The file "%s" is not valid %s.
bg: Файлът %s не е валиден/а/о %s

en: The file "%s" will be printed with the following command:
    
    %s
bg: Ще принтирам файла "%s" със следната команда:
    
    %s

en: The file '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
bg: Файл с име '%s' вече съществува. Искате ли да го презапишете?

en: The file '%s' is not saved.
bg: Файлът %s не бе запазен.

en: The name of the developer
bg: Име на разработчика

en: The path "%s" does not exist.
bg: Пътят "%s" не съществува.

en: The specified project name is too long (max. %d characters).
bg: Даденото име е прекалено дълго (най-много %d символа).

en: The specified project name is too short.
bg: Даденото име е прекалено късо.

en: This is Geany %s.
bg: Това е Geany·%s.

en: This option disables the keybinding to popup the menu bar (default is F10). Disabling it can be useful if you use, for example, Midnight Commander within the VTE.
bg: Тази опция изключва комбинацията за изкащо меню (по подразбиране е F10).Изключването й би било полезно ако използвате, например, Midnight Commander в VTE.

en: This plugin provides different actions related to saving of files.
bg: Този плъгин предоставя различни екстри, свързани с запазването на файлове.

en: Toggle Messages Window
bg: Покажи/скрий прозореца за съобщения

en: Toggle Sidebar
bg: Покажи/скрий страничната лента

en: Toggle line commentation
bg: Коментирай/откоментирай реда

en: Toggle marker
bg: Включи/изключи маркера

en: Toggle the symbol list on and off
bg: Включи/изключи списъка със символите

en: Too many items selected!
bg: Прекалено много неща са избрани!

en: Toolbar
bg: Лента с инсрументи

en: Tools
bg: Инструменти

en: Top
bg: Горе

en: Translators
bg: Преводачи

en: Try to resave the file?
bg: Опит да запая файла отново?

en: Turkish
bg: Турски

en: Type here what you want, use it as a notice/scratch board
bg: Въведете тук каквото желаете, използвайте го като бележник

en: Type:
bg: Вид:

en: U_ncomment Line(s)
bg: _Откоментирай ред(ове)

en: Uncomment line(s)
bg: Откоментирай ред(ове)

en: Undo
bg: Отмени

en: Undo the last modification
bg: Отмени последната промяна

en: Unfold all
bg: Отсгъни всички

en: Unix (LF)
bg: Unix·(LF)

en: Unknown filetype extension for "%s".
bg: Непознато разширение за "%s".

en: Up
bg: Нагоре

en: Use _escape sequences
bg: Използвай _escape·sequences

en: Use an external command for printing
bg: Използвай външна програма за принтиране

en: Use indicators to show compile errors
bg: Използвай показатели за грешките при компилирането

en: Use native GTK printing
bg: Използвай отпечатването на GTK

en: Variables
bg: Променливи

en: Version number, which a new file initially has
bg: Версия, която новия файл има по подразбиране

en: Vietnamese
bg: Виетнамски

en: View
bg: Изглед

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Western
bg: Западен

en: When "smart" home is enabled, the HOME key will move the caret to the first non-blank character of the line, unless it is already there, it moves to the very beginning of the line. When this feature is disabled, the HOME key always moves the caret to the start of the current line, regardless of its current position.
bg: Когато "умният" home клавиш е разрешен, курсорът се премества на първия символ от реда, освен ако вече не е там - тогава отива в началото на реда. Ако е забранен, home винаги връща в началото на реда - независимо от настоящата му позиция.

en: Without encoding
bg: Без кодиране

en: Word Count
bg: Броя на думи

en: Words:
bg: Думи:

en: Wrap search and find again?
bg: Да пробвам ли отново с търсенето?

en: Wrap the line at the window border and continue it on the next line. Note: line wrapping has a high performance cost for large documents so should be disabled on slow machines.
bg: Пренася преда в края на прозореца и го продължава на следващия. Важно: пренасянето на редове може доста да спъне производителността за големи документи и по тази причина е добре да бъде изключено на по-слаби машини.

en: Write:
bg: Писане:

en: You can send the current selection to any of these commands and the output of the command replaces the current selection.
bg: Можете да предадете текущото избрано до която и да е от тези команди и изходътот командата заменя текущото избрано.

en: You have specified an invalid project filename.
bg: Избрали сте неправилно име за проекта.

en: Zoom In
bg: Увеличи шрифта

en: Zoom Out
bg: Намали шрифта

en: Zoom in the text
bg: Увеличи размера на шрифта

en: Zoom out the text
bg: Намали размера на шрифта

en: [FILES...]
bg: [Файлове...]

en: _Build
bg: _Построй

en: _Close
bg: За_твори

en: _Comment Line(s)
bg: _Коментирай ред(ове)

en: _Compile
bg: _Компилирай

en: _Decrease Indent
bg: _Намали отстъпа

en: _Directory to save backup files in:
bg: _Избери директория за запазване на backup файловете:

en: _Document
bg: _Документ

en: _Don't save
bg: _Не запазвай

en: _East European
bg: _Източно-европейски

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Enable
bg: _Разреши

en: _Export
bg: Изн_еси

en: _File
bg: _Файл

en: _Fold All
bg: С_гъни всички

en: _Format
bg: _Формат

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Hide Message Window
bg: _Скрий прозореца за съобщенията

en: _In Document
bg: В _Документа

en: _Increase Indent
bg: У_величи отстъпа

en: _Input Methods
bg: _Метеди за вход

en: _Insert
bg: _Вмъкни

en: _Insert "include <...>"
bg: Вмъ_кни "include·<...>"

en: _Invert search results
bg: О_бърни наопъки резултатие от търсенето

en: _Line Wrapping
bg: Ре_жим на пренасяне

en: _Make All
bg: _Направи всички (make)

en: _Mark
bg: _Отбележи

en: _Markup Languages
bg: _Markup езици

en: _Middle Eastern
bg: _Средно-европейски

en: _Next
bg: _Следващ

en: _Next Error
bg: _Следваща грешка

en: _Override
bg: _Предефиниране

en: _Previous
bg: _Предишен

en: _Programming Languages
bg: Езици за _програмиране

en: _Project
bg: _Проект

en: _Recurse in subfolders
bg: Рек_урсивно в поддиректории

en: _Reload
bg: _Презареди

en: _Replace
bg: _Замени

en: _SE & SW Asian
bg: _ЮИ и ЮЗ азиатски

en: _Scripting Languages
bg: _Скриптови езици

en: _Search
bg: Тър_си

en: _Send Selection to
bg: Из_прати избрания текст на

en: _Split Window
bg: _Раздели прозореца

en: _Toggle Line Commentation
bg: Об_ърни коментирането на реда

en: _Tools
bg: _Инструменти

en: _Unfold All
bg: _Отсгъни всички

en: _Unsplit
bg: _Събери редактора

en: _Use current zoom level
bg: _Използвай сегашното ниво на приближение

en: _Use regular expressions
bg: _Използвай редовни изрази

en: _View
bg: И_зглед

en: _Website
bg: И_нтернет сайт

en: _West European
bg: _Западно-европейски

en: _Word Count
bg: Б_рояч на думи

en: _Write Unicode BOM
bg: _Напиши Unicode·BOM

en: dd.mm.yyyy
bg: дд.мм.гггг

en: dd.mm.yyyy hh:mm:ss
bg: дд.мм.гггг чч:мм:сс

en: developer
bg: разработчик

en: invisible
bg: невидим

en: mm.dd.yyyy
bg: мм.дд.гггг

en: mm.dd.yyyy hh:mm:ss
bg: мм.дд.гггг чч:мм:сс

en: projects
bg: проекти

en: selection
bg: избор

en: translation maintainer
bg: отговорник по поддържането на превода

en: unknown
bg: неизвестен

en: untitled
bg: неозагалвен

en: whole document
bg: цял документ

en: yyyy/mm/dd
bg: гггг/мм/дд

en: yyyy/mm/dd hh:mm:ss
bg: гггг/мм/дд чч:мм:сс
