xmms - en to bg translation catalogue (907 entries)

en: 
    Joystick Control: error reading
bg: 
    Управление с джойстик: грешка при четене

en: 
    Segmentation fault
    
    You've probably found a bug in XMMS, please visit
    http://bugs.xmms.org and fill out a bug report.
bg: 
    Грешка при сегментация
    
    Вероятно намерихте програмна грешка в XMMS. Моля, посетете
    http://bugs.xmms.org и попълнете доклад за грешка.

en: 
    Total length: %d:%.2d
bg: 
    Обща времетраене: %d:%.2d

en:  (%d data tracks)
bg:  (%d информационни писти)

en:  (disabled)
bg:  (изкл.)

en:  (enabled)
bg:  (вкл.)

en: %0.2n - Display a 0 padded 2 char long tracknumber
    
    For more details, please read the included README or http://www.xmms.org/docs/readme.php
bg: %0.2n - Показва номера на песента с 0 отпред, когато е едноцифрена
    
    За повече подробности, моля прочетете README или http://www.xmms.org/docs/readme.php

en: %d frames
    Filesize: %lu B
bg: %d кадъра
    Размер на файла: %lu Б

en: %d of %d files successfully deleted.
bg: %d от %d файла са изтрити успешно.

en: %s
    Error protection: %s
    Copyright: %s
    Original: %s
    Emphasis: %s
bg: %s
    Предпазване от грешки: %s
    Авторско право: %s
    Оригинал: %s
    Акцентиране: %s

en: %s
    Unable to open file: %s
bg: %s
    Невъзможно отваряне на файл: %s

en: %s
    Unable to truncate file: %s
bg: %s
    Невъзможно орязване на файл: %s

en: %s
    Unable to write to file: %s
bg: %s
    Невъзможен запис във файл: %s

en: %s already exists.
bg: %s вече съществува.

en: %s: illegal option -- %c
bg: %s: нелегална опция -- %c

en: %s: invalid option -- %c
bg: %s: невалидна опция -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
bg: %s: опцията "%c%s" е с неразрешен аргумент

en: %s: option `%s' is ambiguous
bg: %s: опцията "%s" не е определена

en: %s: option `%s' requires an argument
bg: %s: опцията "%s" изисква аргумент

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
bg: %s: опцията "--%s" е с неразрешен аргумент

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
bg: %s: опцията "-W %s" е с неразрешен аргумент

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
bg: %s: опцията "-W %s" не е определена

en: %s: option requires an argument -- %c
bg: %s: опцията изисква аргумент -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
bg: %s: непозната опция "%c%s"

en: %s: unrecognized option `--%s'
bg: %s: непозната опция "--%s"

en: (none)
bg: (без)

en: (unknown)
bg: (неизвестно)

en: /About XMMS
bg: /Относно XMMS

en: /Add
bg: /Добавяне

en: /Add/Directory
bg: /Добавяне/Директория

en: /Add/File
bg: /Добавяне/Файл

en: /Add/Url
bg: /Добавяне/URL

en: /Always On Top
bg: /Винаги отпред

en: /Analyzer Falloff
bg: /Динамика на анализатора

en: /Analyzer Falloff/Fast
bg: /Динамика на анализатора/Бързо

en: /Analyzer Falloff/Fastest
bg: /Динамика на анализатора/Най-бързо

en: /Analyzer Falloff/Medium
bg: /Динамика на анализатора/Средно

en: /Analyzer Falloff/Slow
bg: /Динамика на анализатора/Бавно

en: /Analyzer Falloff/Slowest
bg: /Динамика на анализатора/Най-бавно

en: /Analyzer Mode
bg: /Анализатор

en: /Analyzer Mode/-
bg: /Анализатор/-

en: /Analyzer Mode/Bars
bg: /Анализатор/Стълбове

en: /Analyzer Mode/Fire
bg: /Анализатор/Огън

en: /Analyzer Mode/Lines
bg: /Анализатор/Линии

en: /Analyzer Mode/Normal
bg: /Анализатор/Нормален

en: /Analyzer Mode/Peaks
bg: /Анализатор/Пикове

en: /Analyzer Mode/Vertical Lines
bg: /Анализатор/Вертикали

en: /Autoscroll Song Name
bg: /Автопревъртане на името

en: /By extension
bg: /По разширение

en: /Configure Equalizer
bg: /Конфигуриране на еквалайзера

en: /Delete
bg: /Изтриване

en: /Delete/Auto-load preset
bg: /Изтриване/Автозареждане на фиксирана

en: /Delete/Preset
bg: /Изтриване/Фиксирана

en: /DoubleSize
bg: /Двоен размер

en: /Easy Move
bg: /Лесно местене

en: /Equalizer WindowShade Mode
bg: /Минимизиране на еквалайзера

en: /Exit
bg: /Изход

en: /File Info
bg: /Информация за файла

en: /Graphical EQ
bg: /Графичен еквалайзер

en: /Import
bg: /Импортиране

en: /Import/WinAMP Presets
bg: /Импортиране/WinAMP настройки

en: /Jump To File
bg: /Прескачане до файл

en: /Jump To Time
bg: /Прескачане до време

en: /Load
bg: /Зареждане

en: /Load/-
bg: /Зареждане/-

en: /Load/Auto-load preset
bg: /Зареждане/Автозареждане на фиксирана

en: /Load/Default
bg: /Зареждане/По подразбиране

en: /Load/From WinAMP EQF file
bg: /Зареждане/От WinAMP EQF файл

en: /Load/From file
bg: /Зареждане/От файл

en: /Load/Preset
bg: /Зареждане/Фиксирана

en: /Load/Zero
bg: /Зареждане/Нулиране

en: /Main Window
bg: /Главен прозорец

en: /No Playlist Advance
bg: /Спиране след песента

en: /Options
bg: /Опции

en: /Peaks Falloff
bg: /Динамика на пиковете

en: /Peaks Falloff/Fast
bg: /Динамика на пиковете/Бързо

en: /Peaks Falloff/Fastest
bg: /Динамика на пиковете/Най-бързо

en: /Peaks Falloff/Medium
bg: /Динамика на пиковете/Средно

en: /Peaks Falloff/Slow
bg: /Динамика на пиковете/Бавно

en: /Peaks Falloff/Slowest
bg: /Динамика на пиковете/Най-бавно

en: /Physically Delete Files
bg: /Физическо изтриване на файловете

en: /Play Directory
bg: /Отваряне на директория

en: /Play File
bg: /Отваряне на файл

en: /Play Location
bg: /Отваряне на местоположение

en: /Playback
bg: /Изпълнение

en: /Playback/-
bg: /Изпълнение/-

en: /Playback/10 Tracks Back
bg: /Изпълнение/10 песни назад

en: /Playback/10 Tracks Fwd
bg: /Изпълнение/10 песни напред

en: /Playback/Back 5 Seconds
bg: /Изпълнение/5 секунди назад

en: /Playback/Clear Queue
bg: /Изпълнение/Изчистване на списъка

en: /Playback/Fwd 5 Seconds
bg: /Изпълнение/5 секунди напред

en: /Playback/Jump to File
bg: /Изпълнение/Прескачане до файл

en: /Playback/Jump to Time
bg: /Изпълнение/Прескачане до време

en: /Playback/Next
bg: /Изпълнение/Следваща

en: /Playback/Pause
bg: /Изпълнение/Пауза

en: /Playback/Play
bg: /Изпълнение/Старт

en: /Playback/Previous
bg: /Изпълнение/Предишна

en: /Playback/Start of List
bg: /Изпълнение/Начало на списъка

en: /Playback/Stop
bg: /Изпълнение/Стоп

en: /Playlist
bg: /Списък с песни

en: /Playlist Editor
bg: /Списък с песни

en: /Playlist WindowShade Mode
bg: /Минимизиране на списъка

en: /Playlist/Load List
bg: /Списък с песни/Зареждане на списък

en: /Playlist/New List
bg: /Списък с песни/Нов

en: /Playlist/Save List
bg: /Списък с песни/Запис на списък

en: /Preferences
bg: /Настройки

en: /Queue - Unqueue
bg: /Поставяне или премахване от опашката

en: /Queue manager
bg: /Управление на опашката

en: /Randomize List
bg: /Разбъркване на списъка

en: /Refresh Rate
bg: /Честота на опресняване

en: /Refresh Rate/Eighth (~6 fps)
bg: /Честота на опресняване/Осмина (~6 кад. в сек.)

en: /Refresh Rate/Full (~50 fps)
bg: /Честота на опресняване/Пълна (~50 кад. в сек.)

en: /Refresh Rate/Half (~25 fps)
bg: /Честота на опресняване/Половина (~25 кад. в сек.)

en: /Refresh Rate/Quarter (~13 fps)
bg: /Честота на опресняване/Четвърт (~13 кад. в сек.)

en: /Reload skin
bg: /Презареждане на кожата

en: /Remove
bg: /Премахване

en: /Remove Dead Files
bg: /Премахване на мъртвите файлове

en: /Remove/All
bg: /Премахване/Всичко

en: /Remove/Crop
bg: /Премахване/Всичко освен маркираното

en: /Remove/Misc
bg: /Премахване/Разни

en: /Remove/Selected
bg: /Премахване/Файл

en: /Repeat
bg: /Повторение

en: /Reverse List
bg: /Инвертиране на списъка

en: /Save
bg: /Запис

en: /Save/-
bg: /Запис/-

en: /Save/Auto-load preset
bg: /Запис/Автозареждане на фиксирана

en: /Save/Default
bg: /Запис/По подразбиране

en: /Save/Preset
bg: /Запис/Фиксирана

en: /Save/To WinAMP EQF file
bg: /Запис/Във WinAMP EQF файл

en: /Save/To file
bg: /Запис/Във файл

en: /Scope Mode
bg: /Осцилоскоп

en: /Scope Mode/Dot Scope
bg: /Осцилоскоп/Точки

en: /Scope Mode/Line Scope
bg: /Осцилоскоп/Линии

en: /Scope Mode/Solid Scope
bg: /Осцилоскоп/Плътен

en: /Selection
bg: /Маркиране

en: /Selection/-
bg: /Маркиране/-

en: /Selection/Invert Selection
bg: /Маркиране/Инвертно

en: /Selection/Read Extended Info
bg: /Маркиране/Допълнителна информация

en: /Selection/Select All
bg: /Маркиране/Всичко

en: /Selection/Select None
bg: /Маркиране/Нищо

en: /Show on all desktops
bg: /На всички работни плотове

en: /Shuffle
bg: /Случайно

en: /Skin Browser
bg: /Разглеждане на кожи

en: /Sort
bg: /Сортиране

en: /Sort List
bg: /Сортиране на списъка

en: /Sort List/By Date
bg: /Сортиране на списъка/По дата

en: /Sort List/By Filename
bg: /Сортиране на списъка/По име

en: /Sort List/By Path + Filename
bg: /Сортиране на списъка/По път + име

en: /Sort List/By Title
bg: /Сортиране на списъка/По заглавие

en: /Time Display (MMM:SS)
bg: /Показване на времето (МММ:СС)

en: /Time Elapsed
bg: /Изминало време

en: /Time Remaining
bg: /Оставащо време

en: /View File Info
bg: /Показване на информация за файла

en: /Visualization
bg: /Визуализация

en: /Visualization Mode
bg: /Визуализация

en: /Visualization Mode/Analyzer
bg: /Визуализация/Анализатор

en: /Visualization Mode/Off
bg: /Визуализация/Изкл.

en: /Visualization Mode/Scope
bg: /Визуализация/Осцилоскоп

en: /Visualization plugins
bg: /Визуални приставки

en: /WindowShade Mode
bg: /Минимизиране на главния прозорец

en: /WindowShade VU Mode
bg: /Минимизиране

en: /WindowShade VU Mode/Normal
bg: /Минимизиране/Нормално

en: /WindowShade VU Mode/Smooth
bg: /Минимизиране/Плавно

en: 12KHZ
bg: 12кХц

en: 14KHZ
bg: 14кХц

en: 16 bit
bg: 16 бита

en: 16KHZ
bg: 16кХц

en: 170HZ
bg: 170Хц

en: 1:1 (44 kHz)
bg: 1:1 (44 кХц)

en: 1:2 (22 kHz)
bg: 1:2 (22 кХц)

en: 1:4 (11 kHz)
bg: 1:4 (11 кХц)

en: 1KHZ
bg: 1кХц

en: 310HZ
bg: 310Хц

en: 3DFX Fullscreen mode
bg: 3dfx цял екран

en: 3DNow! optimized decoder
bg: 3DNow! оптимизиран декодер

en: 3KHZ
bg: 3кХц

en: 50/15 ms
bg: 50/15 мс

en: 600HZ
bg: 600Хц

en: 60HZ
bg: 60Хц

en: 6KHZ
bg: 6кХц

en: 8 bit
bg: 8 бита

en: A Cappella
bg: Капела

en: ALSA %s output plugin
bg: Изходна приставка за ALSA %s

en: ALSA Driver configuration
bg: Конфигуриране на ALSA драйвера

en: About
bg: Относно

en: About ALSA Driver
bg: Относно ALSA драйвера

en: About ESounD Plugin
bg: Относно приставката ESounD

en: About Echo Plugin
bg: Относно приставката за ехо

en: About Extra Stereo Plugin
bg: Относно приставката за допълнително стерео

en: About Joystick Driver
bg: Относно драйвера за джойстик

en: About MPEG Layer 1/2/3 plugin
bg: Относно приставка за MPEG слой 1/2/3

en: About OSS Driver
bg: Относно OSS драйверa

en: About Ogg Vorbis Plugin
bg: Относно приставката за Ogg Vorbis

en: About Solaris Audio Driver
bg: Относно аудио драйвера за Solaris

en: About Tone Generator
bg: Относно тон генератора

en: About Voice Removal Plugin
bg: Относно приставката за отстраняване на глас

en: About XMMS
bg: Относно XMMS

en: About mikmod plugin
bg: Относно приставката mikmod

en: About the Sun Driver
bg: Относно драйвера за Sun

en: Acid
bg: Ейсид

en: Acid Jazz
bg: Ейсид джаз

en: Acid Punk
bg: Ейсид пънк

en: Acoustic
bg: Акустична

en: Add
bg: Добавяне

en: Add all files in directory
bg: Всички файлове от директорията

en: Add drive
bg: Добавяне на устройство

en: Add file(s) to playlist and queue
bg: Добавяне на файл(ове) към списъка и поставяне на опашката

en: Add selected files
bg: Добавяне на маркираните файлове

en: Additional Programming:
bg: Допълнителни програмисти:

en: Advanced Title Options
bg: Разширени опции на заглавие

en: Advanced settings
bg: Разширени настройки

en: Afrikaans:
bg: Африкански:

en: Albanian:
bg: Албански:

en: Album
bg: Албум

en: Album gain:
bg: Албум - gain:

en: Album peak:
bg: Албум - пик:

en: Album:
bg: Албум:

en: Aleksey Smirnov
bg: Алексей Смирнов

en: Alexandr P. Kovalenko
bg: Александър П. Коваленко

en: Allow multiple instances
bg: Няколко копия на програмата

en: AlternRock
bg: Алтернативен рок

en: Alternate
bg: Размяна

en: Alternative
bg: Алтернативна

en: Always show clutterbar
bg: Показване на лентата с менютата

en: Always use AUDIODEV environment variable
bg: Използване на AUDIODEV променливата винаги

en: Always use filename as title
bg: Използване името на файла като заглавие винаги

en: Ambient
bg: Амбиънт

en: Amila Akagic
bg: Амила Акагич

en: An error occurred:
    %s
bg: Възникна грешка:
    %s

en: Analog
bg: Аналогов

en: Anders Carlsson (effect plugins)
bg: Anders Carlsson (приставки за ефекти)

en: Anime
bg: Анимация

en: Apply
bg: Прилагане

en: Artist:
bg: Изпълнител:

en: Audio I/O Plugins
bg: Вх/изх аудио приставки

en: Audio control device:
bg: Устройство за аудио контрол:

en: Audio device:
bg: Аудио устройство:

en: Automatic detection
bg: Автоматично откриване

en: Avantgarde
bg: Авангард

en: Average bitrate: %.1f kbps
bg: Средна скорост: %.1f кб/с

en: Azerbaijani:
bg: Азербейджански:

en: BALANCE: %d%% LEFT
bg: БАЛАНС: %d%% ЛЯВО

en: BALANCE: %d%% RIGHT
bg: БАЛАНС: %d%% ДЯСНО

en: BALANCE: CENTER
bg: БАЛАНС: ЦЕНТЪР

en: BSD Sun Driver %s
bg: BSD Sun драйвер %s

en: Back 5 tracks
bg: Назад 5 песни

en: Ballad
bg: Балада

en: Basque:
bg: Баски:

en: Bass
bg: Бас

en: Beat
bg: Бийт

en: Bebob
bg: Би-боп

en: Belarusian:
bg: Белоруски:

en: Big Band
bg: Биг бенд

en: Bitrate: %d kb/s
bg: Скорост: %d кб/с

en: Bitrate: Variable,
    avg. bitrate: %d kb/s
bg: Скорост: Променлива,
    средно: %d кб/с

en: Black Metal
bg: Блек метъл

en: Bluegrass
bg: Блуграс

en: Blues
bg: Блус

en: Blur Scope %s
bg: Осцилоскоп %s

en: Blur scope
bg: Осцилоскоп

en: Booty Bass
bg: Буути бас

en: Bosnian:
bg: Босненски:

en: Boyan Ivanov
bg: Боян Иванов

en: Brazilian Portuguese:
bg: Бразилски португалски:

en: BritPop
bg: Брит-поп

en: Browse
bg: Преглед

en: Buffer size (kb):
bg: Размер на буфера (кб):

en: Buffer size (ms):
bg: Размер на буфера (мс):

en: Buffer time (ms):
bg: Размер на буфера (мс):

en: Buffering
bg: Създаване на буфер

en: Buffering:
bg: Създаване на буфер:

en: Bulgarian:
bg: Български:

en: Button %d:
bg: Бутон %d:

en: Buttons:
bg: Бутони:

en: CD Audio Player %s
bg: CD аудио плеър %s

en: CD Audio Player Configuration
bg: Конфигуриране на CD аудио плеър

en: CD Audio Track %02u
bg: Aудио запис %02u

en: CD Index server:
bg: Сървър за CD индекс:

en: CD Index:
bg: CD индекс:

en: CD Info
bg: Информация за CD

en: CD-ROM drive
bg: CD-ROM устройство

en: CDDB server:
bg: CDDB сървър:

en: CDDB servers
bg: CDDB сървъри

en: CONNECTED: WAITING FOR REPLY
bg: ВРЪЗКАТА Е ОСЪЩЕСТВЕНА: ОЧАКВАНЕ ОТГОВОР

en: CONNECTING TO %s:%d
bg: СВЪРЗВАНЕ КЪМ %s:%d

en: Cabaret
bg: Кабаре

en: Can't get server list from the current CDDB-server
    Unsupported CDDB protocol level
bg: Не е възможно получаването на списък от текущия CDDB сървър
    Нивото на CDDB протокола не се поддържа

en: Cancel
bg: Отказ

en: Carl van Schaik (pro logic plugin)
bg: Carl van Schaik (приставка за pro logic)

en: Catalan:
bg: Каталунски:

en: Celtic
bg: Келтска

en: Chamber Music
bg: Камерна музика

en: Channels:
bg: Канали:

en: Channels: %d
bg: Канали: %d

en: Chanson
bg: Шансон

en: Charles Sielski (irman plugin)
bg: Charles Sielski (приставка за дистанционно)

en: Check drive...
bg: Проверка на устройство...

en: Chinese:
bg: Китайски:

en: Chorus
bg: Хор

en: Christian Gangsta Rap
bg: Християнски гангстерски рап

en: Christian Rap
bg: Християнски рап

en: Christian Rock
bg: Християнски рок

en: Chun-Chung Chen (xfont patch)
bg: Chun-Chung Chen (xfont кръпка)

en: Classic Rock
bg: Класически рок

en: Classical
bg: Класическа

en: Close
bg: Затваряне

en: Close remote session.
bg: Затваряне на отдалечена сесия.

en: Club
bg: Клубна

en: Club-House
bg: Клуб-хаус

en: Color Entry
bg: Цвят

en: Comedy
bg: Комедия

en: Command:
bg: Команда:

en: Commands
bg: Команди

en: Comment
bg: Коментар

en: Comment:
bg: Коментар:

en: Configure
bg: Конфигуриране

en: Configure Echo
bg: Настройки на ехо

en: Configure Equalizer
bg: Конфигуриране на еквалайзера

en: Configure Extra Stereo
bg: Конфигуриране на допълнително стерео

en: Configure Solaris driver
bg: Конфигуриране на драйвер за Solaris

en: Contemporary Christian
bg: Съвременна християнска

en: Content
bg: Съдържание

en: Controls:
bg: Управление:

en: Convert %20 to space
bg: Преобразуване на %20 в интервал

en: Convert underscore to space
bg: Замяна на _ с интервал

en: Copyright (C) 1997-2004 4Front Technologies and The XMMS Team
bg: Copyright (C) 1997-2004 4Front Technologies и екипът на XMMS

en: Copyright:
bg: Авторски права:

en: Couldn't connect to host %s
bg: Свързването с хост %s беше неуспешно

en: Couldn't connect to host %s
    Server reported: %s
bg: Свързването към хост %s беше неуспешно
    Сървърът върна: %s

en: Couldn't connect to host %s:%d
bg: Свързването към хост %s:%d беше неуспешно

en: Couldn't load mod
bg: mod не може да бъде зареден

en: Couldn't look up host %s
bg: Хост %s не може да бъде намерен

en: Couldn't open audio
bg: Няма звук

en: Couldn't remove tag!
bg: Тагът не може да бъде премахнат!

en: Couldn't write tag!
bg: Тагът не може да бъде записан!

en: Country
bg: Кънтри

en: Created by Charles Sielski <stray@teklabs.net>
    Control XMMS with your TV / VCR / Stereo remote 
    IRman page - http://www.evation.com/irman/
bg: Създадено от Charles Sielski <stray@teklabs.net>
    Управление на XMMS с дистанционното на ТВ/видео/уредба 
    Страница на IRman - http://www.evation.com/irman/

en: Credits
bg: Заслуги

en: Croatian:
bg: Хърватски:

en: Crossover
bg: Кросоувър

en: Cult
bg: Култова

en: Czech:
bg: Чешки:

en: DISABLE ALWAYS ON TOP
bg: ВИНАГИ ОТПРЕД - ИЗКЛ.

en: DISABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
bg: ВИНАГИ ОТПРЕД (N/A) - ИЗКЛ.

en: DISABLE DOUBLESIZE
bg: ДВОЕН РАЗМЕР - ИЗКЛ.

en: Dance
bg: Денс

en: Dance Hall
bg: Танцувална

en: Danish:
bg: Датски:

en: Darkwave
bg: Дарк уейв

en: Date
bg: Дата

en: Date:
bg: Дата:

en: Death Metal
bg: Дет метъл

en: Decoder
bg: Декодер

en: Decoder:
bg: Декодер:

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default (%s)
bg: По подразбиране (%s)

en: Default - %s
bg: По подразбиране - %s

en: Default PCM device (%s)
bg: Подразбиращо се PCM устройство (%s)

en: Default panning separation
bg: Разделяне по подразбиране

en: Default skin:
bg: Кожа по подразбиране:

en: Delay: (ms)
bg: Закъснение: (мс)

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete auto-preset
bg: Изтриване на автофиксирана настройка

en: Delete preset
bg: Изтриване на фиксирана настройка

en: Description
bg: Описание

en: Description:
bg: Описание:

en: Determine file type:
bg: Определяне на типа:

en: Device
bg: Устройство

en: Device %s OK.
    Disc has %d tracks
bg: Устройство %s е ОК.
    Дискът има %d писти

en: Device settings
bg: Настройка на устройство

en: Device:
bg: Устройство:

en: Device:
bg: Устройство:

en: Devices
bg: Устройства

en: Devices:
bg: Устройства:

en: Digital audio extraction
bg: Извличане на цифров звук

en: Digital audio extraction not tested as the disc has no audio tracks
bg: Извличането на цифров звук не беше тествано, тъй като дискът няма звукови писти

en: Digital audio extraction test failed: %s
bg: Извличането на цифров звук беше неуспешно: %s

en: Digital audio extraction test: OK
bg: Тестване извличането на цифров звук: ОК

en: Dim titlebar when inactive
bg: Затъмнение на заглавието при неактивност

en: Directionals (alternate):
bg: Направления (алтерн.):

en: Directionals:
bg: Направления:

en: Directory %s OK.
bg: Директория %s е ОК.

en: Directory %s exists, but you do not have permission to access it.
bg: Директория %s съществува, но нямате права за достъп до нея.

en: Directory preset file:
bg: Файл:

en: Directory:
bg: Директория:

en: Disable ID3V2 tags
bg: Изключване на ID3V2 тагове

en: Disco
bg: Диско

en: Disk Writer Configuration
bg: Конфигуриране на Disk Writer

en: Disk Writer Plugin %s
bg: Приставка за Disk Writer %s

en: Display this text and exit.
bg: Показване на този текст и спиране.

en: Dmytro Koval'ov
bg: Дмитро Ковальов

en: Don't clear the playlist
bg: Без изтриване на списъка с песни

en: Don't strip file name extension
bg: Без премахване разширението на файла

en: Down sample:
bg: Дискретизация:

en: Downsample:
bg: Дискретизация:

en: Dream
bg: Мечта

en: Drive %d
bg: Устройство %d

en: Drum & Bass
bg: Дръм & Бейс

en: Drum Solo
bg: Барабанно соло

en: Dual channel
bg: Два канала

en: Duet
bg: Дует

en: Dutch:
bg: Датски:

en: ENABLE ALWAYS ON TOP
bg: ВИНАГИ ОТПРЕД - ВКЛ.

en: ENABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
bg: ВИНАГИ ОТПРЕД (N/A) - ВКЛ.

en: ENABLE DOUBLESIZE
bg: ДВОЕН РАЗМЕР - ВКЛ.

en: ERROR: Couldn't find %s
bg: ГРЕШКА: %s не може да бъде намерена

en: ESD Plugin configuration
bg: Конфигуриране на приставката за ESD

en: Easy Listening
bg: Лесназ а слушане

en: Echo Plugin
    By Johan Levin 1999.
    
    Surround echo by Carl van Schaik 1999
bg: Приставка за ехо
    от Johan Levin 1999.
    
    Съраунд ехо от Carl van Schaik 1999

en: Echo Plugin %s
bg: Приставка за ехо %s

en: Effect intensity:
bg: Интензивност:

en: Effects Plugins
bg: Приставки за ефекти

en: Effects plugins
bg: Приставки за ефекти

en: Electronic
bg: Електронна

en: Enable 6dB Boost + Hard Limiting
bg: 6dB усилване + стриктно ограничение

en: Enable Clipping Prevention
bg: Предотвратяване на отрязването

en: Enable Icecast Metadata UDP Channel
bg: Icecast Metadata UDP канал

en: Enable ReplayGain
bg: Включване на ReplayGain

en: Enable SHOUT/Icecast title streaming
bg: SHOUT/Icecast заглавие на поток

en: Enable plugin
bg: Включване на приставката

en: Enqueue
bg: На опашката

en: Enter URL to add:
bg: Въведете URL за добавяне:

en: Enter code or use remote
bg: Въведете код или ползвайте дистанционно

en: Enter location to play:
bg: Въведете местоположение за отваряне:

en: Equalizer doublesize linked
bg: Еквалайзер при двоен размер

en: Eric L. Hernes (FreeBSD patches)
bg: Eric L. Hernes (корекции за FreeBSD)

en: Error
bg: Грешка

en: Error writing playlist "%s": %s
bg: Грешка при запис на списък "%s": %s

en: Error!
bg: Грешка!

en: Error: %s exists, but is not a directory
bg: Грешка: %s съществува,но не е директория

en: Esperanto:
bg: Есперанто:

en: Estonian:
bg: Естонски:

en: Ethnic
bg: Етническа

en: Euro-House
bg: Евро-хаус

en: Euro-Techno
bg: Евро-техно

en: Eurodance
bg: Евроденс

en: Extension
bg: Разширение

en: Extension and content
bg: Разширение и съдържание

en: Extra Stereo Plugin
    
    By Johan Levin 1999.
bg: Приставка за допълнително стерео
    
    от Johan Levin 1999.

en: Extra Stereo Plugin %s
bg: Приставка за допълнително стерео %s

en: FILE INFO BOX
bg: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ФАЙЛ

en: FPU decoder
bg: FPU декодер

en: Failed to check directory %s
    Error: %s
bg: Директория %s не може да бъде проверена
    Грешка:%s

en: Failed to delete "%s": %s.
bg: Невъзможно изтриване на "%s": %s.

en: Failed to modify tag
bg: Промяна на тага беше неуспешна

en: Failed to open device %s
    Error: %s
bg: Отварянето на устройство %s беше неуспешно
    Грешка: %s

en: Failed to read "Table of Contents"
    Maybe no disc in the drive?
bg: Четене на "съдържанието" беше неуспешно
    Може би няма диск в устройството?

en: Fast-Fusion
bg: Фаст-фюжън

en: Feedback: (%)
bg: Обратна връзка: (%)

en: File Info
bg: Информация за файла

en: File Info - %s
bg: Информация за файл - %s

en: File exists!
bg: Файлът съществува!

en: File extension
bg: Окончание на файл

en: File name
bg: Име на файл

en: File path
bg: Път до файл

en: File preset extension:
bg: Разширение на файла:

en: File size: %d B
bg: Размер на файла: %d Б

en: Filename and song title tags should be inside double quotes (").  Not doing so might be a security risk.  Continue anyway?
bg: Имената на файловете и таговете със заглавия трябва да бъдат в двойни кавички (").  Ако не са, това може да доведе до риск за сигурността.  Искате ли да продължите?

en: Filename:
bg: Име на файл:

en: Files
bg: Файлове

en: Finnish:
bg: Финландски:

en: Folk
bg: Фолк

en: Folk/Rock
bg: Фолк/рок

en: Folklore
bg: Фолклор

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Force volume fade at the end of the module
bg: Принудително заглъхване на звука в края на модула

en: Forward 5s
bg: Напред 5с

en: Freestyle
bg: Свободен стил

en: French:
bg: Френски:

en: Funk
bg: Фънк

en: Fusion
bg: Фюжън

en: Fwd 5 tracks
bg: Напред 5 песни

en: GLib does not support threads.
bg: Glib не поддържа нишки.

en: Galician:
bg: Галски:

en: Game
bg: Гейм

en: Gangsta Rap
bg: Гангстерски рап

en: General
bg: Общи

en: General Plugins
bg: Общи приставки

en: General plugins
bg: Общи приставки

en: Genre
bg: Жанр

en: Genre:
bg: Жанр:

en: Georgian:
bg: Грузински:

en: German:
bg: Германски:

en: Get server list
bg: Изтегляне на списък от сървъра

en: Goa
bg: Гоа

en: Gospel
bg: Госпел

en: Gothic
bg: Готическа

en: Gothic Rock
bg: Готически рок

en: Grabovica Eldin
bg: Грабовица Елдин

en: Greek:
bg: Гръцки:

en: Grunge
bg: Гръндж

en: Hard Rock
bg: Хард рок

en: Hardcore
bg: Хардкор

en: Headphones
bg: Слушалки

en: Heavy Metal
bg: Хеви метъл

en: Hip-Hop
bg: Хип-хоп

en: Homepage and Graphics:
bg: Уеб страница и дизайн:

en: Host:
bg: Хост:

en: House
bg: Хаус

en: Humour
bg: Хумор

en: Hungarian:
bg: Унгарски:

en: ID3 Tag:
bg: ID3 таг:

en: ID3 Tags:
bg: ID3 тагове:

en: ID3 format:
bg: ID3 формат:

en: IR code length:
bg: IR дължина на кода:

en: IRman Control %s
bg: Управление с дистанционно %s

en: ISRC number:
bg: ISRC номер:

en: Ian 'Hixie' Hickson
bg: Ian "Hixie" Hickson

en: If "Auto" is enabled on the equalizer, xmms will try to load equalizer presets like this:
    1: Look for a preset file in the directory of the file we are about to play.
    2: Look for a directory preset file in the same directory.
    3: Look for a preset saved with the "auto-load" feature
    4: Finally, try to load the "default" preset
bg: Ако използвате "авто", xmms ще опита да зареди фиксирана настройка на еквалайзера както следва:
    1: Ще търси фиксираната настройка в директорията на файла, който се изпълнява.
    2: Ще търси фиксирана настройка за цялата директория в същата директория.
    3: Ще търси фиксирана настройка, записана за опцията "автозареждане"
    4: Накрая ще опита да зареди фиксираната настройка по подразбиране

en: Import equalizer presets
bg: Импортиране на фиксирани настройки

en: Indie
bg: Инди

en: Indonesian:
bg: Индонезийски:

en: Industrial
bg: Индустриална

en: Input Plugins
bg: Входни приставки

en: Input plugin: %s
bg: Входна приставка: %s

en: Input plugins
bg: Входни приставки

en: Instrumental
bg: Инструментал

en: Instrumental Pop
bg: Инструментален поп

en: Instrumental Rock
bg: Инструментален рок

en: Internal speaker
bg: Вграден говорител

en: Irish:
bg: Ирландски:

en: Italian:
bg: Италиански:

en: J. Nick Koston (MikMod plugin)
bg: J. Nick Koston (приставка MikMod)

en: Japanese:
bg: Японски:

en: Jazz
bg: Джаз

en: Jazz+Funk
bg: Джаз+Фънк

en: Johan Levin (echo + stereo plugin)
bg: Johan Levin (ехо и стерео приставка)

en: John Riddoch (Solaris plugin)
bg: John Riddoch (приставка за Solaris)

en: Joint stereo
bg: Реално стерео

en: Jouston Huang
bg: Quico Llach

en: Joystick 1:
bg: Джойстик 1:

en: Joystick 2:
bg: Джойстик 2:

en: Joystick Control
bg: Управление с джойстик

en: Joystick Control %s
bg: Управление с джойстик %s

en: Joystick Control Plugin
    
    Created by Tim Ferguson <timf@dgs.monash.edu.au>.
    http://www.dgs.monash.edu.au/~timf/
    
    5+ button support by Justin Wake <justin@globalsoft.com.au>
    
    Control XMMS with one or two joysticks.
bg: Приставка за управление с джойстик
    
    Създадена от Tim Ferguson <timf@dgs.monash.edu.au>.
    http://www.dgs.monash.edu.au/~timf/
    
    Поддръжка на 5+ бутона от Justin Wake <justin@globalsoft.com.au>
    
    Управление на XMMS с един или два джойстика.

en: Jump
bg: Прескачане

en: Jump to file
bg: Прескачане до файл

en: Jump to time
bg: Прескачане до време

en: Jump to:
bg: Прескачане до:

en: Jungle
bg: Джунгла

en: Korean:
bg: Корейски:

en: LOOKING UP %s
bg: ТЪРСЕНЕ НА %s

en: Latin
bg: Латино

en: Latitude
bg: Геогр. ширина

en: Latvian:
bg: Латвийски:

en: Length: %d:%.2d
bg: Времетраене: %d:%.2d

en: Line out
bg: Линия

en: Lithuanian:
bg: Литовски:

en: Load auto-preset
bg: Зареждане на автофиксирана

en: Load equalizer preset
bg: Зареждане фиксирана настройка на еквалайзер

en: Load files
bg: Зареждане на файлове

en: Load playlist
bg: Зареждане на списък

en: Load preset
bg: Зареждане на фиксирана настройка

en: Location:
bg: Местоположение:

en: Longitude
bg: Геогр. дължина

en: Look for hidden patterns in modules
bg: Търсене на скрити шаблони в модулите

en: MMX optimized decoder
bg: MMX оптимизиран декодер

en: MPEG Info:
bg: Информация за MPEG:

en: MPEG Layer 1/2/3 Player %s
bg: Плеър %s за MPEG слой 1/2/3

en: MPG123 Configuration
bg: Конфигуриране на MPG123

en: Main Programming:
bg: Основен програмист:

en: Main Window
bg: Главен прозорец

en: Malay:
bg: Малайски:

en: Mashrab Kuvatov
bg: Машраб Куватов

en: Matthieu Sozeau (ALSA plugin)
bg: Matthieu Sozeau (приставка за ALSA)

en: Maxim Koshelev
bg: Максим Кошельов

en: Meditative
bg: Медитативна

en: Merengue
bg: Меренго

en: Metal
bg: Метъл

en: Michael Hipp and others (MPG123 engine)
bg: Michael Hipp и компания (за MPG123 ядрото)

en: MikMod Configuration
bg: Конфигуриране на MikMod

en: MikMod Player %s
bg: MikMod плеър %s

en: Mikmod Plugin
    http://www.multimania.com/miodrag/mikmod/
    Ported to xmms by J. Nick Koston
bg: Приставка Mikmod
    http://www.multimania.com/miodrag/mikmod/
    Пренаписан за xmms от J. Nick Koston

en: Mixer
bg: Миксер

en: Mixer Settings:
bg: Настройки на миксер:

en: Mixer card:
bg: Карта на миксера:

en: Mixer device:
bg: Миксер:

en: Mixer:
bg: Миксер:

en: Mono
bg: Моно

en: Mouse Wheel adjusts Volume by (%)
bg: Колелцето на мишката променя силата на звука с (%)

en: Move down
bg: Преместване надолу

en: Move up
bg: Преместване нагоре

en: Musical
bg: Мюзикъл

en: Name format:
bg: Формат на име:

en: National Folk
bg: Национален фолк

en: Native American
bg: Коренна американска

en: Negerpunk
bg: Негърпънк

en: New Age
bg: Ню ейдж

en: New Wave
bg: Ню уейв

en: Next
bg: Следваща

en: Next Track
bg: Следваща песен

en: No
bg: Не

en: No input plugin recognized this file
bg: Никоя входна приставка не можа да разпознае този файл

en: No mixer
bg: Без миксер

en: No output plugin
bg: Няма изходна приставка

en: No output plugin has been selected
bg: Не е избрана изходна приставка

en: No site information available
bg: Няма информация за страницата

en: No tag to remove!
bg: Няма таг за премахване!

en: Noise
bg: Шум

en: Nominal bitrate: %d kbps
bg: Ном. скорост: %d кб/с

en: None
bg: Не

en: Norwegian:
bg: Норвежки:

en: Nothing
bg: Нищо

en: OK
bg: ОК

en: OPTIONS MENU
bg: МЕНЮ ОПЦИИ

en: OSS Driver %s
bg: OSS драйвер %s

en: OSS Driver configuration
bg: Конфигуриране на OSS драйвер

en: OSS mixer
bg: OSS миксер

en: Ogg Vorbis Configuration
bg: Конфигуриране на Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Info:
bg: Информация за Ogg Vorbis:

en: Ogg Vorbis Player %s
bg: Ogg Vorbis плеър %s

en: Ogg Vorbis Plugin by the Xiph.org Foundation
    
    Original code by
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Contributions from
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    
    Visit the Xiph.org Foundation at http://www.xiph.org/
bg: Приставка за Ogg Vorbis от Xiphophorus
    
    Оригиналният код е от
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Със съдействието на
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    
    Посетете Xiphophorus на http://www.xiph.org/

en: Ogg Vorbis Tag:
bg: Ogg Vorbis таг:

en: Ogg Vorbis Tags:
bg: Ogg Vorbis тагове:

en: Oldies
bg: Стари шлагери

en: Olle Hallnas
bg: Olle Haelnaes

en: Olle Hallnas (compiling fixes)
bg: Olle Haellnaes (компилиране на корекции)

en: OpenGL Spectrum analyzer
bg: OpenGL спектрален анализатор

en: OpenGL Spectrum analyzer %s
bg: OpenGL спектрален анализатор %s

en: OpenGL Spectrum configuration
bg: Конфигуриране на OpenGL спектър

en: Opera
bg: Опера

en: Options
bg: Опции

en: Options:
bg: Опции:

en: Organization:
bg: Организация:

en: Other
bg: Друго

en: Output Plugin
bg: Изходна приставка

en: Output ports:
bg: Изходни портове:

en: Override generic titles
bg: Припокриване на заглавията

en: Overwrite
bg: Презапис

en: PRE-BUFFERING: %dKB/%dKB
bg: ПРЕДВ.-БУФЕР: %dкБ%dкБ

en: PREAMP
bg: ПРЕДУС.

en: Pablo Saratxaga (i18n)
bg: Pablo Saratxaga (интернационализация)

en: Password:
bg: Парола:

en: Path:
bg: Път:

en: Pause
bg: Пауза

en: Pause between songs for
bg: Пауза между песните

en: Pause current song
bg: Пауза на текущата песен

en: Pause if playing, play otherwise
bg: Пауза при свирене

en: Performer/Artist
bg: Изпълнител

en: Period time (ms):
bg: Размер на периода (мс):

en: Play
bg: Изпълнение

en: Play files
bg: Отваряне на файл

en: Play mode:
bg: Режим на изпълнение:

en: Play/Pause
bg: Старт/Пауза

en: Playlist
bg: Списък с песни

en: Playlists:
bg: Списък с песни:

en: Please check that:
    
    Your soundcard is configured properly
    You have the correct output plugin selected
    No other program is blocking the soundcard
bg: Моля, проверете дали:
    
    Звуковата карта е конфигурирана правилно
    Сте избрали подходящата изходна приставка
    Друга програма не е блокирала звуковата карта

en: Polish:
bg: Полски:

en: Polka
bg: Полка

en: Polsk Punk
bg: Полски пънк

en: Pop
bg: Поп

en: Pop-Folk
bg: Поп-фолк

en: Pop/Funk
bg: Поп/фънк

en: Porn Groove
bg: Порно

en: Port:
bg: Порт:

en: Portuguese:
bg: Португалски:

en: Power Ballad
bg: Силна балада

en: Pranks
bg: Пранкс

en: Pre-buffer (percent):
bg: Предв. буфер. (%):

en: Preferences
bg: Настройки

en: Presets
bg: Фиксирани настройки

en: Prev
bg: Предишна

en: Prev Track
bg: Предишна песен

en: Previous session ID
bg: ID на предишната сесия

en: Primus
bg: Примус

en: Print version number and exit.
bg: Показване номера на версията и спиране.

en: Progressive Rock
bg: Прогресивен рок

en: Proxy:
bg: Прокси:

en: Psychedelic
bg: Психоделична

en: Psychedelic Rock
bg: Психоделичен рок

en: Punk
bg: Пънк

en: Punk Rock
bg: Пънк рок

en: Quality
bg: Качество

en: Queue
bg: На опашката

en: Queued files:
bg: Файлове на опашка:

en: Rap
bg: Рап

en: Rave
bg: Рейв

en: Read info on
bg: Четене на информация при

en: Read song title and length as soon as the song is loaded to the playlist
bg: Прочитане заглавието и времетраенето на песента, когато е заредена в списъка

en: Read song title and length only when starting to play
bg: Прочитане заглавията и дължината на песните само след като са стартирани

en: Read song title and length when the song is visible in the playlist
bg: Прочитане заглавието и времетраенето на песента, когато е видима в списъка

en: Really delete %d files?
bg: Наистина ли да бъдат изтрити тези %d файла?

en: Really delete: "%s"?
bg: Наистина ли да бъдат изтрити "%s"?

en: Realtime priority is a way for XMMS to get a higher
    priority  for CPU time.  This might give less "skips".
    
    This requires that XMMS is run with root privileges and
    may, although it's very unusual, lock up your computer.
    Running XMMS with root privileges might also have other
    security implications.
    
    Using this feature is not recommended.
    To activate this you need to restart XMMS.
bg: Приоритета в реално време е начин XMMS да си осигури винаги
    достатъчно процесорно време за декодиране на аудио файлове без
    "накъсвания".
    
    Това изисква XMMS да е стартиран с root права и
    е възможно, въпреки че не е много вероятно, да обсеби компютъра. Може и да доведе до проблеми със сигурността
    
    Използването на тази опция не се препоръчва.
    За да го активирате трябва да
    рестартирате XMMS.

en: Recommended if you want to load playlists that were created in MS Windows
bg: Препоръчително при зареждате на правени с Windows списъци

en: Reggae
bg: Реге

en: Remove
bg: Премахване

en: Remove ID3
bg: Премахване на ID3

en: Remove Tag
bg: Премахване на таг

en: Remove drive
bg: Премахване на устройство

en: Repeat
bg: Повторение

en: ReplayGain Settings:
bg: Настройки на ReplayGain:

en: ReplayGain Type:
bg: Вид ReplayGain:

en: Resolution:
bg: Разделителна способност:

en: Retro
bg: Ретро

en: Revival
bg: Ривайвъл

en: Rewind 5s
bg: Назад 5с

en: Rhythmic Soul
bg: Ритмичен соул

en: Robin Sylvestre (Equalizer and Playlist)
bg: Robin Sylvestre (еквалайзер и списък)

en: Rock
bg: Рок

en: Rock & Roll
bg: Рокендрол

en: Romanian:
bg: Румънски:

en: Run XMMS with higher priority (not recommended)
bg: Стартиране на XMMS с по-висок приоритет (не се препоръчва)

en: Russian:
bg: Руски:

en: Ryan Weaver (RPMs among other things)
bg: Ryan Weaver (RPM и други неща)

en: SEEK TO: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)
bg: ТЪРСЕНЕ: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)

en: SWITCH may be either 'on' or 'off'
bg: ПРЕВКЛЮЧВАНЕ може да е или "вкл" или "изкл"

en: Salsa
bg: Салса

en: Samba
bg: Самба

en: Samplerate: %d Hz
bg: Дискретизация: %d Хц

en: Satire
bg: Сатира

en: Save
bg: Запис

en: Save auto-preset
bg: Запис на автофиксирана настройка

en: Save equalizer preset
bg: Запис на фиксирана настройка на еквалайзер

en: Save options
bg: Запис на настройките

en: Save playlist
bg: Запис на списък

en: Save preset
bg: Запис на фиксирана настройка

en: Save stream to disk
bg: Запис на потока на диска

en: Save stream to disk:
bg: Запис на потока на диска:

en: Save window positions
bg: Запазване позицията на прозореца

en: Search:
bg: Търсене:

en: Seek +5s
bg: Търсене +5с

en: Seek -5s
bg: Търсене -5с

en: Select XMMS session (Default: 0)
bg: Изберете XMMS сесия (Подразб.: 0)

en: Select directory to add:
bg: Отваряне на директория:

en: Select main window font:
bg: Изберете шрифт за главния прозорец:

en: Select playlist font:
bg: Изберете шрифт за списъка с песни:

en: Select random skin on play
bg: Случайна кожа по време на изпълнение

en: Select the directory where you want to store the MPEG streams:
bg: Посочете директория за запис на MPEG потоците:

en: Select the directory where you want to store the Ogg Vorbis streams:
bg: Посочете директория за запис на Ogg Vorbis потоците:

en: Select the directory where you want to store the output files:
bg: Изберете директория за запис на изходните файлове:

en: Sensitivity (10-32767):
bg: Чувствителност (10-32767):

en: Serbian:
bg: Сръбски:

en: Server
bg: Сървър

en: Shell-command to run toward the end of a song.
bg: Shell-команда за изпълнение в края на песента.

en: Shell-command to run when xmms reaches the end of the playlist.
bg: Shell-команда за изпълнение в края на списъка с песни.

en: Shell-command to run when xmms starts a new song.
bg: Shell-команда за изпълнение при започне на нова песен.

en: Show network window
bg: Показване на мрежови прозорец

en: Show numbers in playlist
bg: Показване номерата на песните в списъка

en: Show the main window.
bg: Показване на главния прозорец.

en: Show window manager decorations
bg: Декорирани прозорци

en: Showtunes
bg: Шоутюнс

en: Shuffle
bg: Случайно

en: Simple spectrum analyzer %s
bg: Обикновен спектрален анализатор %s

en: Single channel
bg: Един канал

en: Sinus tone generator by Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Modified by Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    To use it, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000Hz tone and a 2005Hz tone
bg: Синус тон генератор от Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Модифициран от Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    За да го използвате, добавете URL: tone://честота1;честота2;честота3;...
    например tone://2000;2005 за да бъде изпълнен тон с 2000 Хц и с 2005 Хц

en: Ska
bg: Ска

en: Skin selector
bg: Избор на кожа

en: Skins
bg: Кожи

en: Skip backwards in playlist
bg: Прескачане назад в списъка с песни

en: Skip forward in playlist
bg: Прескачане напред в списъка

en: Slovak:
bg: Словашки:

en: Slovenian:
bg: Словенски:

en: Slow Jam
bg: Слоу джем

en: Slow Rock
bg: Бавен рок

en: Smooth title scroll
bg: Плавно превъртане на заглавията

en: Snap windows at
bg: Прилепване на прозорците през

en: Solaris audio plugin %s
bg: Аудио приставка за Solaris %s

en: Sonata
bg: Соната

en: Song Change %s
bg: Смяна на песен %s

en: Song Change Configuration
bg: Конфигуриране смяната на песните

en: Sorry, your GTK+ version (%d.%d.%d) doesn't work with XMMS.
    Please use GTK+ %s or newer.
bg: За съжаление вашата GTK+ версия (%d.%d.%d) не може да работи с XMMS.
    Моля, ползвайте GTK+ %s или по-нова.

en: Sort "Jump to file" alphabetically
bg: Азбучно сортиране при "Прескачане до файл"

en: Soul
bg: Соул

en: Sound Clip
bg: Звук. клип

en: Soundcard #%d - %s
bg: Звукова карта #%d - %s

en: Soundcard:
bg: Звукова карта:

en: Soundtrack
bg: Саундтрак

en: Southern Rock
bg: Южняшки рок

en: Space
bg: Спейс

en: Spanish:
bg: Испански:

en: Spectrum analyzer
bg: Спектрален анализатор

en: Speech
bg: Реч

en: Start playing current playlist
bg: Стартиране на текущия списък

en: Status
bg: Състояние

en: Stereo
bg: Стерео

en: Stereo (if available)
bg: Стерео (ако има)

en: Stop
bg: Стоп

en: Stop current song
bg: Спиране на текущата песен

en: Store information such as song title and length to playlists
bg: Съхранение на информация (като заглавие на песента и времетраене) в списъците

en: Streaming
bg: Поток

en: Sun driver configuration
bg: Настройка на Sun драйвер

en: Support and Docs:
bg: Поддръжка и документация:

en: Surround echo
bg: Съраунд ехо

en: Swedish:
bg: Шведски:

en: Swing
bg: Суинг

en: Symphonic Rock
bg: Симфоничен рок

en: Symphony
bg: Симфония

en: Synthpop
bg: Синтпоп

en: Tajik:
bg: Таджикски:

en: Tango
bg: Танго

en: Techno
bg: Техно

en: Techno-Industrial
bg: Техно-индустриална

en: Terror
bg: Терор

en: Thai:
bg: Тайландски:

en: The "clutterbar" is the row of buttons at the left side of the main window
bg: "Лентата с менютата" е вертикалния ред бутони в лявата стана на главния прозорец

en: Thomas Nilsson (New titles and cleanups)
bg: Thomas Nilsson (нови заглавия и почистване на кода)

en: Thrash Metal
bg: Траш метъл

en: Tim Ferguson (joystick plugin)
bg: Tim Ferguson (приставка за джойстик)

en: Title
bg: Заглавие

en: Title format:
bg: Формат на заглавие:

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Toggle the 'no playlist advance' flag.
bg: Превключване флагчето на "Прекъсване след песента".

en: Toggle the 'repeat' flag.
bg: Превключване флагчето на "Повторение".

en: Toggle the 'shuffle' flag.
bg: Превключване флагчето на "Случайно".

en: Tone Generator %s
bg: Тон генератор: %s

en: Tone Generator:
bg: Тон генератор:

en: Top 40
bg: Топ 40

en: Track gain:
bg: Песен - gain:

en: Track length:
bg: Времетраене:

en: Track name
bg: Име на песен

en: Track names:
bg: Имена на записи:

en: Track number
bg: Номер на песен

en: Track number:
bg: Номер на песен:

en: Track peak:
bg: Песен - пик:

en: Trailer
bg: Трейлър

en: Trance
bg: Транс

en: Translators
bg: Преводачи

en: Tribal
bg: Племенна

en: Trip-Hop
bg: Трип-хоп

en: Turkish:
bg: Турски:

en: Ukrainian:
bg: Украински:

en: Unable to connect to CDDB-server
bg: Свързването към CDDB сървър е невъзможно

en: Unable to save playlist
bg: Записът на списъка беше неуспешен

en: Unable to write playlist!
bg: Записът в списъка с песни е невъзможен!

en: Unknown file type for %s.
    The filename of the playlist should end in either ".m3u" or ".pls".
bg: Неизвестен вид файл %s.
    Името на файла трябва да завършва с ".m3u" или ".pls".

en: Unknown soundcard
bg: Неизвестна звукова карта

en: Unqueue
bg: Премахване от опашката

en: Usage: %s [options]
    
    Options:
    --------
    
    -h, --help		Display this text and exit.
    -g, --geometry		Set the geometry (for example +20+20)
    -s, --session		Set the xmms session to use (Default: 0)
    -c, --command		Command to launch xmms (Default: xmms)
    -i, --icon		Set the icon to use when xmms is not running
    -n, --single		Only a single click is needed to start xmms
    -t, --title		Display song title when mouse is in window
    -v, --version		Display version information and exit
bg: Употреба: %s [опции]
    
    Опции:
    --------
    
    -h, --help		Показва този текст.
    -g, --geometry		Задава геометрия (например +20+20)
    -s, --session		Задава xmms сесия (по подразбиране: 0)
    -c, --command		Команда за стартиране на xmms (по подразбиране: xmms)
    -i, --icon		Задава иконата, когато xmms не се използва
    -n, --single		Еднократно щракване за стартиране на xmms
    -t, --title		Показва заглавието на песента, когато мишката е в прозореца
    -v, --version		Показва информация за версията

en: Usage: xmms [options] [files] ...
    
    Options:
    --------
bg: Използване: xmms [опции] [файлове] ...
    
    Опции:
    --------

en: Use '\' as a directory delimiter
bg: Използване на \ като разделител на директории

en: Use CD Index
bg: Използване на CD индекс

en: Use CDDB
bg: Използване на CDDB

en: Use X font
bg: Използване на X шрифт

en: Use alternate device:
bg: Използване на друго устройство:

en: Use authentication
bg: Проверка на самоличност

en: Use fontsets (Enable for multi-byte charset support)
bg: Използване на шрифтове (включете за различни кодови таблици)

en: Use interpolation
bg: Използване на интерполация

en: Use meta-data in playlists
bg: Използване на мета данни в списъците

en: Use proxy
bg: Използване на прокси

en: Use realtime priority when available
bg: Използване на приоритет в реално време

en: Use remote host
bg: Използване на отдалечен хост

en: Use software volume control
bg: Използване на софтуерен контрол на звука

en: Use surround mixing
bg: Използване на съраунд миксиране

en: Username:
bg: Потребител:

en: Uzbek:
bg: Узбекистански:

en: VISUALIZATION MENU
bg: МЕНЮ ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

en: VOLUME: %d%%
bg: СИЛА НА ЗВУКА: %d%%

en: Valek Filippov
bg: Валек Филипов

en: Value '%s' not understood, must be either 'on' or 'off'.
bg: "%s: не беше разбрано. Трябва да е или "вкл" или "Изкл".

en: Vedran Ljubovic
bg: Ведран Любович

en: Vendor: %s
bg: Производител: %s

en: Version:
bg: Версия:

en: Vietnamese:
bg: Виетнамски:

en: Visualization Plugins
bg: Визуални приставки

en: Visualization plugins
bg: Визуални приставки

en: Vocal
bg: Вокал

en: Voice removal plugin %s
bg: Приставка за отстраняване на глас %s

en: Vol +
bg: Звук +

en: Vol -
bg: Звук -

en: Volume Down
bg: Звук -

en: Volume Up
bg: Звук +

en: Volume control:
bg: Контрол на звука:

en: Volume controls Master not PCM
bg: Силата на звука контролира Master, а не PCM

en: Volume controls OSS mixer
bg: Силата на звука контролира OSS миксера

en: Volume controls device:
bg: Устройство за контрол на звука:

en: Volume: (%)
bg: Сила на звука: (%)

en: Walloon:
bg: Валонски:

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Wave Player %s
bg: Wave плеър %s

en: Welsh:
bg: Уелски:

en: When moving windows around, snap them together, and towards screen edges at this distance
bg: Когато местите прозорците, те ще прилепват един за друг на такова разстояние (а също и към края на екрана)

en: With Additional Help:
bg: С допълнителната помощ на:

en: XMMS %s - Cross platform multimedia player
bg: XMMS %s - многоплатформен мултимедиен плеър

en: XMMS ALSA Driver
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
    Author: Matthieu Sozeau (mattam@altern.org)
bg: ALSA драйвер за XMMS
    
     Тази програма е свободен софтуер; можете да я разпространявате и/или модифицирате
    по правилата и условията на GNU General Public License, публикуван от
    Free Software Foundation като версия 2 на лиценза или
    (по ваш избор) друга по-късна версия.
    
    Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна,
    но БЕЗ ВСЯКАКВА ГАРАНЦИЯ, включително и без гаранциите по подразбиране,
    наложени от продаваемостта или приложимостта за определена цел.  За повече
    подробности вижте GNU General Public License.
    
    Вие трябва да сте получили копие на GNU General Public License
    заедно с тази програма. Ако не сте, пишете на Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.Автор: Matthieu Sozeau (mattam@altern.org)

en: XMMS BSD Sun Driver
    
    Copyright (c) 2001 CubeSoft Communications, Inc.
    Maintainer: <vedge at csoft.org>.
bg: BSD Sun драйвер за XMMS
    
    Copyright (c) 2001 CubeSoft Communications, Inc.
    Maintainer: <vedge at csoft.org>.

en: XMMS ESounD Plugin
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
bg: Приставка за ESounD в XMMS
    
     Тази програма е свободен софтуер; можете да я разпространявате и/или модифицирате
    по правилата и условията на GNU General Public License, публикуван от
    Free Software Foundation като версия 2 на лиценза или
    (по ваш избор) друга по-късна версия.
    
    Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна,
    но БЕЗ ВСЯКАКВА ГАРАНЦИЯ, включително и без гаранциите по подразбиране,
    наложени от продаваемостта или приложимостта за определена цел.  За повече
    подробности вижте GNU General Public License.
    
    Вие трябва да сте получили копие на GNU General Public License
    заедно с тази програма. Ако не сте, пишете на Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.

en: XMMS Equalizer
bg: XMMS - еквалайзер

en: XMMS IRman Configuration
bg: XMMS - конфигуриране на дистанционно

en: XMMS IRman Plugin:
bg: Приставка за дистанционно за XMMS:

en: XMMS Joystick Configuration
bg: XMMS - конфигуриране на джойстик

en: XMMS OSS Driver
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
bg: OSS драйвер за XMMS
    
     Тази програма е свободен софтуер; можете да я разпространявате и/или модифицирате
    по правилата и условията на GNU General Public License, публикуван от
    Free Software Foundation като версия 2 на лиценза или
    (по ваш избор) друга по-късна версия.
    
    Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна,
    но БЕЗ ВСЯКАКВА ГАРАНЦИЯ, включително и без гаранциите по подразбиране,
    наложени от продаваемостта или приложимостта за определена цел.  За повече
    подробности вижте GNU General Public License.
    
    Вие трябва да сте получили копие на GNU General Public License
    заедно с тази програма. Ако не сте, пишете на Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.

en: XMMS Playlist
bg: XMMS - списък с песни

en: XMMS Solaris Audio Driver
    
    Written by John Riddoch (jr@scms.rgu.ac.uk)
    with help from many contributors.
bg: Аудио драйвер за Solaris за XMMS
    
    Написан от John Riddoch (jr@scms.rgu.ac.uk)
    с помощта на много сътрудници.

en: XMMS Voice Removal Plugin
    
    A simple voice removal plugin by Anders Carlsson <andersca@gnu.org>
bg: Приставка за отстраняване на глас за XMMS
    
    Обикновена приставка за отстраняване на глас от Anders Carlsson <andersca@gnu.org>

en: XMMS uses mixer exclusively.
bg: XMMS изцяло използва миксера.

en: XMMS: Delete files?
bg: XMMS: Изтриване?

en: XMMS: Files deleted
bg: XMMS: Файловете са изтрити

en: Year
bg: Година

en: Year:
bg: Година:

en: Yes
bg: Да

en: You can use the following format strings which will be substituted before calling the command (not all are useful for the end-of-playlist command).
    
    %%F: Frequency (in hertz)
    %%c: Number of channels
    %%f: filename (full path)
    %%l: length (in milliseconds)
    %%n or %%s: Song name
    %%r: Rate (in bits per second)
    %%t: Playlist position (%%02d)
    %%p: Currently playing (1 or 0)
bg: Можете да използвате следните низове за формат. Те ще бъдат заместени преди извикване на командата (не всички са използваеми за командата в края на списъка).
    
    %%F: Честота (в херци)
    %%c: Брой канали
    %%f: Име на файл (пълен път)
    %%l: Времетраене (в милисекунди)
    %%n или %%s: Име на песен
    %%r: Скорост (в бита за секунда)
    %%t: Номер в списъка (%%02d)
    %%p: Текущо изпълнение (1 или 0)

en: You cannot use the Disk Writer plugin
    when you're running in realtime mode.
bg: Не можете да ползвате приставката Disk Writer
    когато сте в режим на реално време.

en: Yovko D. Lambrev
bg: Йовко Д. Ламбрев

en: [=SWITCH]
bg: [=ПРЕВКЛЮЧВАНЕ]

en: `%s' Button Setup
bg: "%s" настройка на бутон

en: demand
bg: поискване

en: eSound Output Plugin %s
bg: Изходна приставка за eSound %s

en: load
bg: зареждане

en: minutes:seconds
bg: минути:секунди

en: mpg123 decoding engine by Michael Hipp <mh@mpg123.de>
    Plugin by The XMMS team
bg: Декодиране на mpg123 от Michael Hipp <mh@mpg123.de>
    Приставка на екипа на XMMS

en: pixels
bg: пиксела

en: play
bg: изпълнение

en: seconds
bg: секунди

en: unable to open port `%s' (%s)
bg: Отваряне на порт "%s" (%s) е невъзможно

en: use Album Gain/Peak
bg: за албум

en: use Track Gain/Peak
bg: за песен
