newsboat 2.5 - en to ca translation catalogue (284 entries)

en:  - %u parallel downloads
ca:  - %u descàrregues paral.leles

en: %N %V - %?O?Open File&Save File? - %f
ca: %N %V - %?O?Obrir Fitxter&Guardar Fitxer? - %f

en: %N %V - Dialogs
ca: %N %V - Diàlegs

en: %N %V - Help
ca: %N %V - Ajuda

en: %N %V - Select Filter
ca: %N %V - Seleccionar filtre

en: %N %V - Select Tag
ca: %N %V - Seleccionar etiqueta

en: %s %s
    usage: %s [-i <file>|-e] [-u <urlfile>] [-c <cachefile>] [-x <command> ...] [-h]
ca: %s %s
    Ús: %s [-i <arxiu>|-e] [-u <arxiu url>] [-c <arxiu caché>] [-x <comando> ...] [-h]

en: %s: %d: invalid loglevel value
ca: %s: %d: valor de loglevel invàlid

en: %sLoading %s...
ca: %sCarregant %s...

en: %u unread articles
ca: %u articles no llegits

en: <cachefile>
ca: <arxiu caché>

en: <command>...
ca: <comando>...

en: <configfile>
ca: <arxiu config>

en: <file>
ca: <arxiu>

en: <logfile>
ca: <arxiu log>

en: <loglevel>
ca: <nivell log>

en: <urlfile>
ca: <arxiu url>

en: Aborted saving.
ca: Guardat abortat.

en: Add download to queue
ca: Afegir descàrrega a la cua

en: Added %s to download queue.
ca: Se añadió %s a la cua de descàrregues.

en: Already on first feed.
ca: Ja estàs en la primera font.

en: Already on first item.
ca: Ja estàs en el primer element.

en: Already on last feed.
ca: Ja estàs en la última font.

en: Already on last item.
ca: Ja estàs en el último element.

en: Article List - %s
ca: Llista d'articles - %s

en: Author:
ca: Autor:

en: Bookmark current link/article
ca: Afegir l'article/enllaç actual a marcadors

en: Bottom
ca: Desota

en: Call a macro
ca: Invocar un macro

en: Cancel
ca: Cancelar

en: Cancel download
ca: Cancelar descàrrega

en: Cleaning up cache thoroughly...
ca: Netejant el caché totalment...

en: Cleaning up cache...
ca: Netejant el caché...

en: Cleaning up queue...
ca: Netejant cua...

en: Clear
ca: Borrar

en: Clear current tag
ca: Eliminar la etiqueta actual

en: Clear currently set filter
ca: Eliminar el filtre establert actualment

en: Close
ca: Tancar

en: Close Dialog
ca: Tancar diàleg

en: Close currently selected dialog
ca: Tancar el diàleg seleccionat actualment

en: Date:
ca: Fecha:

en: Decrease the number of concurrent downloads
ca: Disminuir el número de descàrregues simultanies

en: Delete
ca: Eliminar

en: Delete article
ca: Eliminar article

en: Description:
ca: Descripció:

en: Do you really want to overwrite `%s' (y:Yes n:No)?
ca: ¿Realment desitjes sobrescriure `%s' (s:Sí n:No)?

en: Do you really want to quit (y:Yes n:No)?
ca: ¿Realment desitjes sortir (s:Sí n:No)?

en: Download
ca: Descarregar

en: Download file
ca: Descarregar arxiu

en: EOF found while reading XML tag
ca: EOF trobat al llegir l'etiqueta XML

en: Edit flags
ca: Editar indicadors

en: Edit subscribed URLs
ca: Editar les URLs de subscripció

en: Enqueue
ca: Agregar a la cua

en: Error while loading feed '%s': %s
ca: Error al carregar la font «%s»: %s

en: Error while loading feeds from database:
ca: Error al carregar les fonts desde la base de dades:

en: Error while marking article as read: %s
ca: Error al marcar l'article com llegit: %s

en: Error while marking article as unread: %s
ca: Error al marcar l'article com no llegit: %s

en: Error while retrieving %s: %s
ca: Error al obtenir %s: %s

en: Error while saving bookmark:
ca: Error al guardar el marcador:

en: Error while searching for `%s': %s
ca: Error al buscar `%s': %s

en: Error while toggling read flag: %s
ca: Error al cambiar l'estat de lectura: %s

en: Error: an instance of %s is already running (PID: %u)
ca: Error: una instància de %s ja s'està executant (PID: %u)

en: Error: applying the filter failed: %s
ca: Error: va fallar aplicar el filtre: %s

en: Error: can't quit: download(s) in progress.
ca: Error: no es pot sortir: descàrrega en progrés.

en: Error: couldn't mark all feeds read: %s
ca: Error: no es van poder marcar com llegides totes les fonts: %s

en: Error: couldn't mark feed read: %s
ca: Error: no es va poder marcar la font com llegida: %s

en: Error: couldn't open configuration file `%s'!
ca: Error: no es va poder obrir l'arxiu de configuració `%s'!

en: Error: couldn't parse filter command `%s': %s
ca: Error: no es va poder processar el comando de filtre `%s': %s

en: Error: couldn't parse filter command!
ca: Error: no es va poder processar el comando de filtre!

en: Error: couldn't save article to %s
ca: Error: no es va poder guardar l'article com %s

en: Error: couldn't write article to file %s
ca: Error: no es va poder escriure l'article en l'arxiu %s

en: Error: download needs to be finished before the file can be played.
ca: Error: la descàrrega deu finalizar abans de que es pugui reproduir l'arxiu.

en: Error: feed contains no items!
ca: Error: la font no conté elements!

en: Error: invalid feed!
ca: Error: font invàlida!

en: Error: invalid regular expression!
ca: Error: expressió regular invàlida!

en: Error: no URLs configured. Please fill the file %s with RSS feed URLs or import an OPML file.
ca: Error: no hi ha URLs configurades. Per favor omple l'arxiu %s amb URLs de fonts RSS, o importa un arxiu OPML.

en: Error: no item selected!
ca: Error: cap element seleccionat!

en: Error: opening the cache file `%s' failed: %s
ca: Error: l'apertura de l'arxiu de caché `%s' va fallar: %s

en: Error: unable to perform operation: download(s) in progress.
ca: Error: no es pot executar l'operació: descàrrega(s) en progrés.

en: Error: unsupported URL: %s
ca: Error: URL no soportada: %s

en: Error: you can't reload search results.
ca: Error: no es pot recarregar resultats de búsqueda.

en: Error: you can't remove the feed list!
ca: Error: no es pot eliminar la llista de fonts!

en: Exporting list of read articles...
ca: Exportant la llista d'articles llegits...

en: Fatal error: couldn't determine home directory!
ca: Error fatal: no es va poder determinar el directori d'inici!

en: Feed List - %u unread, %u total
ca: Llista de fonts - %u no llegides, %u en total

en: Feed:
ca: Font:

en: File:
ca: Arxiu:

en: Filter:
ca: Filtro:

en: Flags updated.
ca: Indicadors actualizats.

en: Flags:
ca: Indicadors:

en: Generic bindings:
ca: Atajos de teclado genéricos:

en: Go to a random unread article
ca: Anar a un article no llegit aleatorio

en: Go to next dialog
ca: Anar al diàleg següent

en: Go to next feed
ca: Anar a la següent font

en: Go to next unread article
ca: Anar al següent article no llegit

en: Go to next unread feed
ca: Anar a la següent font no llegida

en: Go to previous dialog
ca: Anar al diàleg anterior

en: Go to previous feed
ca: Anar a la font anterior

en: Go to previous unread article
ca: Anar al article no llegit anterior

en: Go to previous unread feed
ca: Anar a l'anterior font no llegida

en: Goto Dialog
ca: Anar a diàleg

en: Goto URL #
ca: Anar a URL #

en: Help
ca: Ajuda

en: Import of %s finished.
ca: Importació de %s finalitzada.

en: Importing list of read articles...
ca: Important la llista d'articles llegits...

en: Increase the number of concurrent downloads
ca: Incrementar el número de descàrregues simultanies

en: Invalid URL: '%s'
ca: URL invàlida: «%s»

en: Invalid position!
ca: Posició invàlida!

en: It looks like the OPML feed you subscribed contains no feeds. Please fill it with feeds, and try again.
ca: Sembla que la font OPML a la cual et vas subscriure no conté fonts. Por favor llénala amb fonts, e intenta-ho de nou.

en: Link:
ca: Enllaç:

en: Links:
ca: Enllaços:

en: Loading URLs from %s...
ca: Carregant URLs desde %s...

en: Loading articles from cache...
ca: Carregant articles des del caché...

en: Loading configuration...
ca: Carregant configuració...

en: Mark All Read
ca: Marcar tot com llegit

en: Mark Read
ca: Marcar com llegit

en: Mark all feeds read
ca: Marcar totes la fonts com llegides

en: Mark download as deleted
ca: Marcar la descàrrega com eliminada

en: Mark feed read
ca: Marcar font com llegida

en: Mark file as finished (not played)
ca: Marcar arxiu com acabat (no reproduit)

en: Marking all feeds read...
ca: Marcant totes les fonts com llegides...

en: Marking feed read...
ca: Marcant font com llegida...

en: Move to the end of page/list
ca: Anar al final de la pàgina/llista

en: Move to the next entry
ca: Anar a al entrada anterior

en: Move to the next page
ca: Anar a la pàgina següent

en: Move to the previous entry
ca: Anar a la entrada següent

en: Move to the previous page
ca: Anar a la pàgina anterior

en: Move to the start of page/list
ca: Anar al començament de la pàgina/llista

en: Next Unread
ca: Següent no llegit

en: No feed selected!
ca: Ninguna font seleccionada!

en: No feeds with unread items.
ca: No hi ha fonts amb elements no llegits.

en: No filters defined.
ca: No hi ha filtres definits.

en: No item selected!
ca: Cap element seleccionat!

en: No results.
ca: No hi ha resultats.

en: No tags defined.
ca: No hi ha etiquetes definides.

en: No unread feeds.
ca: No hi ha fonts no llegides.

en: No unread items.
ca: No hi ha elements no llegits.

en: Not a command: %s
ca: No és un comando: %s

en: Open
ca: Obrir

en: Open URL 1
ca: Obrir URL 1

en: Open URL 10
ca: Obrir URL 10

en: Open URL 2
ca: Obrir URL 2

en: Open URL 3
ca: Obrir URL 3

en: Open URL 4
ca: Obrir URL 4

en: Open URL 5
ca: Obrir URL 5

en: Open URL 6
ca: Obrir URL 6

en: Open URL 7
ca: Obrir URL 7

en: Open URL 8
ca: Obrir URL 8

en: Open URL 9
ca: Obrir URL 9

en: Open article in browser
ca: Obrir article en el navegador

en: Open article in browser and mark read
ca: Obrir l'article en el navegador, y marcar com llegit

en: Open feed/article
ca: Obrir font/article

en: Open help dialog
ca: Obrir el diàleg de ajuda

en: Open in Browser
ca: Obrir en el navegador

en: Open search dialog
ca: Obrir el diàleg de búsqueda

en: Open the commandline
ca: Obrir la línea de comandos

en: Opening cache...
ca: Obrint caché...

en: People you follow
ca: Gent a la que segueixes

en: Pipe article to command
ca: Encadenar article a un comando

en: Pipe article to command:
ca: Encadenar article al comando:

en: Play
ca: Reproduir

en: Please set the HOME environment variable or add a valid user for UID %u!
ca: Per favor defineix la variable d'entorn HOME, o afegeix un usuari vàlid per la UID %u!

en: Podcast Download URL:
ca: URL de descàrrega del podcast:

en: Position not visible!
ca: La posició no és visible!

en: Prepopulating query feeds...
ca: Omplint les fonts de consulta...

en: Purge Finished
ca: Purga finalitzades

en: Purge deleted articles
ca: Purgar articles eliminats

en: Purge finished and deleted downloads from queue
ca: Purgar les descàrregues finalitzades y eliminadas de la cua

en: Query Feed - %s
ca: Consultar font - %s

en: Quit
ca: Sortir

en: Redraw screen
ca: Redibuixar pantalla

en: Reload
ca: Actualitzar

en: Reload All
ca: Actualitzar tot

en: Reload all feeds
ca: Actualitzar totes las fonts

en: Reload currently selected feed
ca: Actualitzar la font selecionada

en: Reload the list of URLs from the configuration
ca: Actualitzar la llista de URLs desde la configuració

en: Return to previous dialog/Quit
ca: Tornar al diàleg anterior/Sortir

en: Save
ca: Guardar

en: Save Bookmark
ca: Guardar marcador

en: Save File - %s
ca: Guardar arxiu - %s

en: Save article
ca: Guardar article

en: Saved article to %s
ca: Guardar article com %s

en: Saved article to %s.
ca: Article guardat com %s.

en: Saved bookmark.
ca: Marcador guardat.

en: Saved configuration to %s
ca: Configuració guardada com %s

en: Saving bookmark...
ca: Guardant marcadors...

en: Search
ca: Buscar

en: Search Result - '%s'
ca: Resultado de la búsqueda - «%s»

en: Search for:
ca: Buscar:

en: Searching...
ca: Buscant...

en: Select Filter
ca: Seleccionar filtre

en: Select Tag
ca: Seleccionar etiqueta

en: Select a predefined filter
ca: Seleccionar un filtre predeterminat

en: Select tag
ca: Seleccionar etiqueta

en: Set a filter
ca: Establir un filtre

en: Shared items
ca: Elements compartits

en: Show URLs in current article
ca: Mostrar URLs en l'article actual

en: Sort current list
ca: Ordenar la llista actual

en: Sort current list (reverse)
ca: Ordenar la llista actual (invers)

en: Starred items
ca: Elements destacats

en: Start player with currently selected download
ca: Iniciar el reproductor amb la descàrrega seleccionada actualment

en: Starting %s %s...
ca: Iniciant %s %s...

en: Starting browser...
ca: Iniciant el navegador...

en: Title:
ca: Título:

en: Toggle Automatic Download
ca: Cambiar a descàrrega automàtica

en: Toggle automatic download on/off
ca: Cambiar descàrrega automàtica activada/desactivada

en: Toggle read status for article
ca: Cambiar l'estat de lectura per l'article

en: Toggle show read feeds/articles
ca: Cambiar mostrar fonts/articles

en: Toggle source view
ca: Cambiar a vista de font

en: Toggling read flag for article...
ca: Cambiant l'estat de lectura per l'article...

en: Top
ca: Adalt

en: URL list empty.
ca: llista de URLs vacía.

en: Unbound functions:
ca: Funcions no definides:

en: Updating query feed...
ca: Actualitzant consulta de font...

en: View list of open dialogs
ca: Veure la llista de diàlegs oberts

en: XML root node is NULL
ca: el node arrel de XML és nul

en: `%s' is an invalid dialog type
ca: `%s' és un tipus de diàleg invàlid

en: `%s' is not a valid attribute
ca: `%s' no és un atribut vàlid

en: `%s' is not a valid color
ca: `%s' no és un color vàlid

en: `%s' is not a valid configuration element
ca: `%s' no és un element de configuració vàlid

en: `%s' is not a valid context
ca: `%s' no és un context vàlid

en: `%s' is not a valid key command
ca: `%s' no és un comando de tecla vàlid

en: `%s' is not a valid regular expression: %s
ca: `%s' no és una expressió regular vàlida: %s

en: attribute `%s' is not available.
ca: l'atribut `%s' no està disponible.

en: attribute not found
ca: atribut no trobat

en: bookmarking support is not configured. Please set the configuration variable `bookmark-cmd' accordingly.
ca: el soporte per marcadors no està configurat. Si us plau define la variable de configuració `bookmark-cmd' adecuadament.

en: cancelled
ca: cancelado

en: could not parse buffer
ca: no es va poder processar el búfer

en: could not parse file
ca: no es va poder processar l'arxiu

en: couldn't initialize libcurl
ca: no es va poder iniciar libcurl

en: couldn't parse filter expression `%s': %s
ca: no es va poder processar l'expressió de filtre `%s': %s

en: deleted
ca: eliminado

en: done.
ca: fet.

en: downloading
ca: descàrregant

en: embedded flash
ca: flash incrustrat

en: embedded flash:
ca: flash incrustado:

en: execute list of commands
ca: executar llista de comandos

en: expected boolean value, found `%s' instead
ca: s'esperava un valor lògic, s'ha trobat `%s' en el seu lloc

en: expected integer value, found `%s' instead
ca: s'esperava un valor enter, s'ha trobat `%s' en el seu lloc

en: export OPML feed to stdout
ca: exportar la font OPML a la sortida estàndard

en: export list of read articles to <file>
ca: exportar llista d'articles llegits a <arxiu>

en: failed
ca: fallido

en: failed:
ca: va fallar:

en: file couldn't be opened.
ca: no es va poder obrir l'arxiu.

en: finished
ca: acabat

en: get version information
ca: mostrar informació de la versió

en: image
ca: imatge

en: import OPML file
ca: importar arxiu OPML

en: import list of read articles from <file>
ca: importar llista d'articles llegits desde <arxiu>

en: incomplete
ca: incomplet

en: invalid Atom version
ca: versió d'Atom invàlida

en: invalid RSS version
ca: versió de RSS invàlida

en: invalid configuration value `%s'
ca: valor de configuració invàlid `%s'

en: link
ca: enllaç

en: newsboat: finished reload, %f unread feeds (%n unread articles total)
ca: newsboat: recàrrega finalitzada, %f fonts no llegides (%n total d'articles no llegits)

en: no Atom version
ca: sense versió d'Atom

en: no RSS channel found
ca: no es va trobar cap canal RSS

en: no RSS version
ca: sense versió de RSS

en: played
ca: reproduït

en: queued
ca: en cua

en: quiet startup
ca: inicio silencioso

en: read RSS feed URLs from <urlfile>
ca: llegir fonts URLs de fonts RSS desde <arxiu url>

en: read configuration from <configfile>
ca: llegir configuració desde <arxiu config>

en: ready
ca: llest

en: refresh feeds on start
ca: actualizar les fonts al inicio

en: regular expression '%s' is invalid: %s
ca: l'expressió regular «%s» és invàlida: %s

en: start download on startup
ca: començar descàrrega en començar el programa

en: this help
ca: esta ajuda

en: too few arguments
ca: insuficients arguments

en: type:
ca: tipus:

en: unknown (bug)
ca: desconegut (error de software)

en: unknown (bug).
ca: desconegut (error de software).

en: unknown command (bug).
ca: comando desconegut (error de software).

en: unknown command `%s'
ca: comando invàlid `%s'

en: unknown error (bug).
ca: error desconegut (error de software).

en: unsupported feed format
ca: format de font no suportat

en: usage: dumpconfig <file>
ca: ús: dumpconfig <arxiu>

en: usage: set <variable>[=<value>]
ca: uso: definir <variable>[=<valor>]

en: usage: source <file> [...]
ca: ús: font <arxiu> [...]

en: use <cachefile> as cache file
ca: utilitzar <arxiu caché> com arxiu de caché

en: use <logfile> as output log file
ca: utilitzar <arxiu log> com arxiu de salida per el registre

en: write a log with a certain loglevel (valid values: 1 to 6)
ca: escriure un registre amb un determinat nivell (valors vàlids: 1 a 6)

en: y
ca: s

en: yn
ca: sn
