MATE Desktop Environment - en to cs translation catalogue (214 entries)

en: 
    %s v%s, (c) 2002-2014 Simon Flöry
    
    Usage: %s [options]
    
    options:
    (GTK options)
     -h, --help		Show this usage message
     -v, --version		Show version information
    
    Compiled against GTK version %i.%i.%i
    Linked against GTK version %i.%i.%i
    %s-precision floating point numbers.
cs: 
    %s v%s, (c) 2002-2014 Simon Flöry
    
    Použití: %s [volby]
    
    možnosti:
    (možnosti GTK)
    -h, --help⇥⇥Zobrazí tuto zprávu
    -v, --version⇥⇥Zobrazí informaci o verzi
    
    Zkompilováno na GTK verze %i.%i.%i
    Linkováno na GTK verze %i.%i.%i
    %s-přesnost s plovoucí desetinnou čárkou.

en: %s Preferences
cs: %s Nastavení

en: <b>Appearance</b>
cs: <b>Vzhled</b>

en: <b>Binary Settings</b>
cs: <b>Nastavení pro binární číslo</b>

en: <b>Decimal Settings</b>
cs: <b>Nastavení pro desetinné číslo</b>

en: <b>Dimension</b>
cs: <b>Rozměry</b>

en: <b>Font</b>
cs: <b>Písmo</b>

en: <b>Hexadecimal Settings</b>
cs: <b>Nastavení pro hexadecimální číslo</b>

en: <b>Modules Visibility</b>
cs: <b>Viditelnost modulů</b>

en: <b>Octal Settings</b>
cs: <b>Nastavení pro osmičkové číslo</b>

en: <b>Startup</b>
cs: <b>Spuštění</b>

en: <b>User defined constants:</b>
cs: <b>Uživatelem definované konstanty:</b>

en: <b>User defined functions:</b>
cs: <b>Uživatelem definované funkce:</b>

en: <b>Visibility</b>
cs: <b>Viditelnost</b>

en: A dialog that is used to change preferences settings.
cs: Dialog, který se používá ke změně nastavení předvoleb.

en: About galculator
cs: O galculátoru

en: Active module color:
cs: Barva pro aktivní modul:

en: Add
cs: Přidat

en: Add current display value to memory
cs: Přidat aktuální zobrazovanou hodnotu do paměti

en: Angle _units
cs: _Úhlové jednotky

en: Angle base units
cs: Úhel základní jednotky

en: Arithmetic operation
cs: Aritmetická operace

en: Background color:
cs: Barva pozadí:

en: Binary
cs: Binární

en: Bitwise complement
cs: Bitový doplněk

en: Button font:
cs: Písmo tlačítka:

en: Buttons
cs: Tlačítka

en: Change sign
cs: Změna znaménka

en: Clear
cs: Vyčistit

en: Clear display
cs: Vymazat display

en: Close Bracket
cs: Uzavřená závorka

en: Closes the dialog.
cs: Zavře dialogové okno.

en: Configure number base:
cs: Konfigurovat základní číslo:

en: Constants
cs: Konstanty

en: Copyright (c) 2002-2014 by Simon Flöry <simon.floery@rechenraum.com>
cs: Copyright (c) 2002-2014 Simon Flöry <simon.floery@rechenraum.com>

en: Cosine
cs: Kosinus

en: Cu_t Display Value
cs: Vyjmou_t zobrazenou hodnotu

en: D_egrees
cs: Stupn_ě

en: Decimal
cs: Desítková

en: Decimal point
cs: Desetinná čárka

en: Delete
cs: Smazat

en: Description
cs: Popis

en: Description:
cs: Popis:

en: Display
cs: Displej

en: Display Control
cs: Ovládání displeje

en: Divide
cs: Dělení

en: Eight
cs: Osm

en: Enter exponent (base: 10)
cs: Zadej exponent (základ: 10)

en: Euler's Number
cs: Eulerovo číslo

en: Expression
cs: Výraz

en: Expression:
cs: Výraz:

en: Factorial
cs: Faktoriál

en: Five
cs: Pět

en: Fix length to a multiple of
cs: Stanovit délku násobku

en: Formula entry text field - enter string expression to compute here.
cs: Vstupní textové pole pro vzorec - zde zadejte řetězcový výraz pro výpočet.

en: Four
cs: Čtyři

en: Functions
cs: Funkce

en: General
cs: Obecný

en: Hexadecimal
cs: Hexadecimální

en: Hexadecimal 0xA
cs: Hexadecimální 0xA

en: Hexadecimal 0xB
cs: Hexadecimální 0xB

en: Hexadecimal 0xC
cs: Hexadecimální 0xC

en: Hexadecimal 0xD
cs: Hexadecimální 0xD

en: Hexadecimal 0xE
cs: Hexadecimální 0xE

en: Hexadecimal 0xF
cs: Hexadecimální 0xF

en: Hyperbolic mode
cs: Hyperbolický režim

en: Inactive module color:
cs: Barva pro neaktivní modul:

en: Inverse mode
cs: Inverzní režim

en: Left shift
cs: Levý shift

en: Logarithm (base: 10)
cs: Logaritmus (základ: 10)

en: Logical
cs: Logická

en: Logical AND
cs: Logický AND

en: Logical OR
cs: Logický OR

en: Logical XOR
cs: Logický XOR

en: Minimal button height:
cs: Minimální výška tlačítka:

en: Minimal button width:
cs: Minimální šířka tlačítka:

en: Module font:
cs: Font pro modul:

en: Multiply
cs: Násobení

en: Name
cs: Název

en: Name:
cs: Jméno:

en: Natural logarithm (base: e)
cs: Přirozený logaritmus (základ: e)

en: Nine
cs: Devět

en: Notation
cs: Śymboly

en: Notation _modes
cs: Režim sy_mbolů

en: Number base units
cs: Číslo základní jednotky

en: Number of bits:
cs: Počet bitů:

en: Numbers
cs: Čísla

en: Octal
cs: Osmičková

en: One
cs: Jedna

en: Open Bracket
cs: Otevřená závorka

en: Open brackets
cs: Otevřené závorky

en: Percent
cs: Procento

en: Perform simple and scientific calculations
cs: Provádí jednoduché a vědecké výpočty

en: Pi
cs: Pí

en: Pick a Active Module Color
cs: Vyberte barvu pro aktivní modul

en: Pick a Button Font
cs: Vyber písmo pro tlačítko

en: Pick a Display Background Color
cs: Vyberte barvu pro pozadí displeje

en: Pick a Display Result Font Color
cs: Vyberte barvu pro font výsledku

en: Pick a Inactive Module Color
cs: Vyberte barvu pro neaktivní modul

en: Pick a Module Font
cs: Vyberte font pro modul

en: Pick a RPN Stack Color
cs: Vyberte barvu pro RPN

en: Pick a RPN Stack Font
cs: Vyberte font pro RPN

en: Pick a Result Font
cs: Vyberte font výsledku

en: Please submit a bugreport.
cs: Prosím odešlete zprávu o chybě

en: Power
cs: Mocnina

en: RPN stack color:
cs: Barva pro RPN:

en: RPN stack font:
cs: Font pro RPN:

en: Read from memory
cs: Načíst z paměti

en: Remember display value on exit
cs: Při ukončení si pamatovat zobrazenou hodnotu

en: Reset calculator (clear all)
cs: Obnovit kalkulačku (vymazat vše)

en: Result Display
cs: Zobrazit výsledek

en: Result font color:
cs: Barva pro font výsledku:

en: Result font:
cs: Font výsledku:

en: Save to memory
cs: Uložit do paměti

en: Separator block length:
cs: Oddělovač délky bloku:

en: Separator character:
cs: Oddělovací znak:

en: Seven
cs: Sedm

en: Show _menu bar
cs: Zobraz nabídku _menu

en: Show menu bar
cs: Zobrazit menu

en: Show separator
cs: Zobrazit oddělovač

en: Show thousands separator
cs: Zobrazit oddělovač tisíců

en: Signed
cs: Podepsaný

en: Sine
cs: Sinus

en: Six
cs: Šest

en: Square
cs: Druhá mocnina

en: Square root
cs: Druhá odmocnina

en: Standard
cs: Standardní

en: Subtract
cs: Odčítání

en: Sum
cs: Sčítání

en: Tangent
cs: Tangenta

en: The main program window.
cs: Hlavní okno programu.

en: Three
cs: Tři

en: Two
cs: Dva

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Use custom button font
cs: Použít vlastní písmo pro tlačítka

en: User defined functions
cs: Uživatelem definované funkce

en: Value
cs: Hodnota

en: Value:
cs: Hodnota:

en: Variable
cs: Proměnná

en: Variable:
cs: Proměnná:

en: Zero
cs: Nula

en: [%s] %c - unknown operation character. %s
cs: [%s] %c - neznámý charakter operace. %s

en: [%s] Conversion of floating point number in float2string failed because buffer was too small. %s
    )
cs: [%s] Převod desetinného čísla pomocí float2string se nezdařilo, protože vyrovnávací paměť je příliš malá. %s
    )

en: [%s] Conversion of floating point number in float2stringP failed because buffer was too small. %s
    )
cs: [%s] Převod desetinného čísla pomocí float2stringP se nezdařilo, protože vyrovnávací paměť je příliš malá. %s
    )

en: [%s] Couldn't load %s. This file is necessary     to build galculator's user interface. Make sure you did a make install and the file     is accessible!
cs: [%s] Nelze načíst %s. Tento soubor je třeba vytvořit pomocí uživatelského rozhraní galculatoru. Ujistěte se, že jste provedli instalaci a soubor je přístupný!

en: [%s] Line_index exceeds valid range in function "display_delete_line". %s
cs: [%s] Line_index překročí platný rozsah ve funkci "display_delete_line". %s

en: [%s] configuration file - We reset at least one separator character as it coincides with the decimal point. If you recently changed your locales settings, this is nothing to worry about.
cs: [%s] konfigurační soubor - Byl obnoven alespoň jeden znak oddělovače, aby se shodoval s desetinnou čárkou. Pokud jste nedávno změnili nastavení umístění, není čeho se bát.

en: [%s] configuration file: %s has to be TRUE or FALSE. Using defaults. %s
cs: [%s] konfigurační soubor: %s musí být TRUE nebo FALSE. Použito výchozí nastavení. %s

en: [%s] configuration file: Failed to create directory %s.
cs: Konfigurační soubor [%s]: Nepodařilo se vytvořit adresář %s.

en: [%s] configuration file: We will move the configuration file from %s to %s. After you quit %s, you may remove the configuration file from its old location %s.
cs: [%s] konfigurační soubor: Konfigurační soubor bude přesunut z %s do %s. Po ukončení %s, můžete odstranit konfigurační soubor z původního místa %s.

en: [%s] configuration file: couldn't open configuration file %s for reading. Nothing to worry about if you are starting %s for the first time. Using defaults.
cs: [%s] konfigurační soubor: Nelze otevřít konfigurační soubor %s pro čtení. Není se čeho bát, pokud jste %s použili poprvé. Bude použito výchozí nastavení.

en: [%s] configuration file: couldn't save/write to configuration file %s.
cs: [%s] konfigurační soubor: nelze uložit/zapsat do konfiguračního souboru %s.

en: [%s] configuration file: failed to convert %s to a number properly. Have you changed your locales? %s
cs: [%s] konfigurační soubor: Nepodařilo se převést %s na číslo správně. Změnili jste umístění? %s

en: [%s] configuration file: ignoring unknown "key_type" in "config_structure". %s
cs: [%s] konfigurační soubor: ignoruje neznámý "key_type" v "config_structure". %s

en: [%s] configuration file: ignoring unknown entry %s=%s. %s
cs: [%s] konfigurační soubor: ignorovat neznámé vstupy %s=%s. %s

en: [%s] configuration file: ignoring unknown key_type in config structure. %s
cs: [%s] konfigurační soubor: ignoruje neznámý key_type v konfigurační struktuře. %s

en: [%s] configuration file: strange boolean when writing. Skipping this key. %s
cs: [%s] konfigurační soubor: podivné boolean při psaní. Přeskočit touto klávesou. %s

en: [%s] failed to convert %s in function "ftoax". %s
cs: [%s] se nepodařilo převést %s pomocí funkce "ftoax". %s

en: [%s] failed to convert %s to a number properly in function "string2double". Have you changed your locales? Deleting your configuration file might solve this problem. %s
cs: [%s] se nepodařilo převést %s správně na číslo pomocí funkce "string2double". Změnili jste místní nastavení? Tento problém můžete vyřešit odstraněním konfiguračního souboru. %s

en: [%s] failed to convert char %c in function "axtof". %s
cs: [%s] nepodařilo se převést znak %c pomocí funkce "axtof". %s

en: [%s] failed to convert color %s in function "set_button_color". %s
cs: [%s] se nepodařilo převést barvu %s pomocí funkce "set_button_color". %s

en: [%s] failed to find widget %s in function "activate_menu_item". %s
cs: [%s] se nepodařilo najít widget %s ve funkci "activate_menu_item". %s

en: [%s] flex parser was called more than %i times. Do you know what you are doing? If not: %s
cs: [%s] flex parser byl zavolán více než %i krát. Víte, co děláte? Pokud ne: %s

en: [%s] found unknown section %s in configuration file %s. Using preceding section.
cs: [%s] našel neznámý oddíl %s v konfigurační souboru %s. Bude použita předchozí část.

en: [%s] length of decimal point (in locale) is not supported: >%s<
    You might face problems when using %s! %s
    )
cs: [%s] délka desetinné čárky (v národním nastavení) není podporována: >%s<
    To může vést k problémům při používání %s! %s
    )

en: [%s] on_main_window_check_resize should not get called. %s
cs: [%s] on_main_window_check_resize nebyl volán. %s

en: [%s] on_prefs_number_combo_changed failed to retrieve iter. %s
cs: [%s] on_prefs_number_combo_changed se nepodařilo načíst iter. %s

en: [%s] unknown angle base in function "rad2x". %s
cs: [%s] neznámý základní úhel ve funkci "rad2x". %s

en: [%s] unknown angle base in function "x2rad". %s
cs: [%s] neznámý základní úhel ve funkci "x2rad". %s

en: [%s] unknown display option in function "display_change_option"
cs: [%s] neznámá možnost zobrazení ve funkci "display_change_option"

en: [%s] unknown notation mode in function "all_clear". %s
cs: [%s] neznámý zápis režimu ve funkci "all_clear". %s

en: [%s] unknown number base in function "get_display_number_length". %s
cs: [%s] neznámý základní počet ve funkci "get_display_number_length". %s

en: [%s] unknown number base in function "get_display_number_string". %s
cs: [%s] neznámá základní číslice ve funkci "get_display_number_string". %s

en: [%s] unknown number base in function "get_sep". %s
cs: [%s] neznámé základní číslo ve funkci "get_sep". %s

en: [%s] unknown number base in function "get_sep_char". %s
cs: [%s] neznámé základní číslo ve funkci "get_sep_char". %s

en: [%s] unknown number base in function "get_sep_length". %s
cs: [%s] neznámý základní číslo ve funkci "get_sep_length". %s

en: [%s] unknown number base in function "string2double". %s
cs: [%s] neznámé základní číslo ve funkci "string2double". %s

en: _About...
cs: O _aplikaci

en: _Algebraic
cs: _Algebraický

en: _Basic Mode
cs: _Základní režim

en: _Binary
cs: _Binární

en: _Calculator
cs: _Kalkulátor

en: _Copy Display Value
cs: _Kopírovat zobrazenou hodnotu

en: _Decimal
cs: _Desítková

en: _Edit
cs: _Editace

en: _Formula Entry
cs: _Vzorec

en: _Gradians
cs: _Gradiány

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Hexadecimal
cs: _Hexadecimální

en: _Number bases
cs: _Základní číslo

en: _Octal
cs: _Osmičková

en: _Paper Mode
cs: _Papírový režim

en: _Paste As Display Value
cs: _Připoj jako hodnotu displeje

en: _Paste and Append to Display Value
cs: Vložit a _připojit k zobrazené hodnotě

en: _Preferences...
cs: _Předvolby...

en: _Quit
cs: _Konec

en: _Radians
cs: _Radiány

en: _Reverse Polish (RPN)
cs: _Reverzní polské (RPN)

en: _Scientific Mode
cs: _Vědecký režim

en: _View
cs: _Zobrazit

en: a GTK+ based scientific calculator
cs: Vědecký kalkulátor vytvořený na GTK+

en: finite stack size (x, y, z, t)
cs: konečná velikost zásobníku (x, y, z, t)

en: galculator - Preferences
cs: galculator - Nastavení

en: infinite stack size
cs: nekonečná velikost zásobníku

en: pi
cs: pí

en: roll
cs: přesunout

en: roll down stack
cs: přesunout dolů

en: save here
cs: uložit zde

en: sqrt
cs: druhá odmocnina

en: swap current number with top of stack
cs: vyměnit stávající číslo s horní částí

en: unknown display option in function "change_option"
cs: neznámá volba zobrazení ve funkci "change_option"

en: unknown number base
cs: neznámé základní číslo

en: unsupported hyperbolic function
cs: nepodporovaná hyperbolická funkce

en: unsupported inverse function
cs: nepodporovaná inverzní funkce
