celluloid - en to eo translation catalogue (242 entries)

en: A GTK frontend for MPV
eo: Fasado por MPV per GTK

en: Activate or deactivate deinterlacer
eo: Aktivigi aŭ malaktivigi malinterplektilon

en: Add Esperanto translation by @F3nd0
eo: Aldoni esperantlingvigon de @F3nd0

en: Add File to Playlist
eo: Aldoni dosieron al leglisto

en: Add Location to Playlist
eo: Aldoni lokon al leglisto

en: Add Persian translation by @danialbehzadi
eo: Aldoni perslingvigon de @danialbehzadi

en: Add Plugin
eo: Aldoni kromprogramon

en: Add Turkish translation by @TeknoMobil
eo: Aldoni turklingvigon de @TeknoMobil

en: Add Ukranian translation by @vl-nix
eo: Aldoni ukrajnlingvigon tradukon de @vl-nx

en: Add _Location…
eo: Aldoni _lokon…

en: Add command line option for setting WM_ROLE
eo: Aldoni komandlinian opcion por agordi econ « WM_ROLE »

en: Add context menu item for copying location of playlist items
eo: Aldoni kuntekstan menueron por kopiado de leglistaj indikoj

en: Add context menu item for removing playlist items
eo: Aldoni kuntekstan menuon por forigado de leglisteroj

en: Add dconf key for controlling cursor speed at which controls are unhidden
eo: Aldonado de dconf-ŝlosilo por regi musmontrilan rapidon de regila kaŝado

en: Add file to playlist
eo: Aldoni dosieron al leglisto

en: Add location to playlist
eo: Aldoni lokon al leglisto

en: Add menu item for opening discs
eo: Aldoni menueron por malfermi lumdiskojn

en: Add option --mpv-options for setting arbitrary mpv options from the command-line
eo: Aldoni opcion « --mpv-options » por agordado de ajnaj opcioj de mpv de la komandlinio

en: Add option for suppressing playback errors
eo: Aldoni opcion por silentigi lego-erarojn

en: Add option to autohide mouse cursor in windowed mode
eo: Aldoni opcion por aŭtomata kaŝo de musmontrilo en fenestra reĝimo

en: Add option to make skip buttons change playlist entries rather than chapters
eo: Aldoni opcion por ŝanĝi leglisterojn anstataŭ ĉapitrojn per preterpasaj butonoj

en: Add right-click menu entry for looping a single file
eo: Aldoni dekstraklakan menueron por ripetado de unu dosiero

en: Add support for MPRIS property LoopStatus
eo: Aldoni subtenon por eco « LoopStatus » de MPRIS

en: Add support for showing/hiding window decorations using the mpv option --border
eo: Aldoni regadon por kaŝadon/malkaŝadon de fenestraj ornamaĵoj per la mpv-opcio --border

en: Adjust audio delay by +/- 0.1 seconds
eo: Alĝustigi prokraston de sono po 0,1 sekundoj

en: Adjust brightness
eo: Alĝustigi helecon

en: Adjust contrast
eo: Alĝustigi kontraston

en: Adjust gamma
eo: Alĝustigi gamaon

en: Adjust saturation
eo: Alĝustigi saturecon

en: Adjust subtitle delay by +/- 0.1 seconds
eo: Alĝustigi prokraston de subtekstoj po 0,1 sekundoj

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Always open new window
eo: Ĉiam malfermi novan fenestron

en: Are you sure you want to remove this script? This action cannot be undone.
eo: Ĉu vi certe volas forigi ĉi tiun skripton? Tiu agon ne eblos malfari.

en: Audio
eo: Sono

en: Audio Files
eo: Sonaj dosieroj

en: Autohide mouse cursor in windowed mode
eo: Memfare kaŝi musmontrilon en fenestra reĝimo

en: Automatically resize window to fit video
eo: Aŭtomate aligrandigi fenestron por esti samgranda kiel video

en: Block cursor autohide when volume popup is open in windowed mode
eo: Embarasi aŭtomatan kaŝiĝon de kursuro dum ŝanĝo de laŭteco en fenestra reĝimo

en: C Plugins
eo: Kromprogramoj en C

en: Celluloid
eo: Celuloido

en: Celluloid is a simple media player that can play virtually all video and audio formats. It supports playlists and MPRIS2 media player controls. The design of Celluloid follows the GNOME Human Interface Guidelines, but can also be adapted for other systems that don't use client-side decorations (CSD). It is based on the mpv library and GTK.
eo: Celuloido estas simpla plurmedia legilo, kiu povas legi preskaŭ ĉiuj videaj kaj sonaj formatoj. Ĝi regas leglistojn kaj plurmedilegilajn regilojn laŭ MPRIS2. La fasono de Celuloido laŭas la hominterfacajn gvidliniojn de GNOME, sed ankaŭ povasadaptiĝi por aliaj sistemoj, kiuj ne uzas klientflankajn ornamaĵojn (KFO). Ĝi baziĝas sur la bibliotekoj mpv kaj GTK.

en: Config Files
eo: Agordaj dosieroj

en: Create a new window
eo: Krei novan fenestron

en: Cycle aspect ratio override
eo: Cikligi transpason de bildformato

en: Cycle through audio tracks
eo: Cikligi tra sontrakoj

en: Cycle through available subtitles
eo: Cikligi tra disponeblaj subtekstoj

en: Cycle through video tracks
eo: Cikligi tra videaj trakoj

en: Decrease/increase pan-and-scan range
eo: (Mal)pliigi amplekson de glitado

en: Decrease/increase playback speed by 10%
eo: Alkrementi/dekrementi legrapidon je 10%

en: Decrease/increase volume
eo: (Mal)pliigi laŭtecon

en: Don't connect to an already-running instance
eo: Ne konekti al jama rulaĵo

en: Drag and drop playlist
eo: Ŝovmeta leglisto

en: Enable MPRIS support
eo: Ŝalti subtenon de MPRIS

en: Enable client-side decorations
eo: Ŝalti klient-flankajn ornamaĵojn

en: Enable dark theme
eo: Ŝalti malhelan etoson

en: Enable media keys support
eo: Ŝalti subtenon de aŭdovidaj klavoj

en: Enable or disable client-side decorations
eo: Ŝalti aŭ malŝalti klient-flankajn ornamaĵojn

en: Enable or disable dark theme
eo: Ŝalti aŭ malŝalti malhelan etoson

en: Enabling or disabling client-side decorations requires restarting to take effect.
eo: (Mal)ŝalto de klient-flankaj ornamaĵoj postulas restartigon por efektiviĝi

en: Enqueue
eo: Envicigi

en: Enter search mode
eo: Komenci tempiran reĝimon

en: Error
eo: Eraro

en: Exact seek backward/forward 1 second
eo: Precize tempiri 1 sekundon reen/pluen

en: Exact seek backward/forward 5 seconds
eo: Precize tempiri 5 sekundojn reen/pluen

en: Exit search mode
eo: Fini tempiran reĝimon

en: Extra MPV options:
eo: Ekstraj opcioj de MPV:

en: Failed to apply one or more MPV options.
eo: Malsukcesis apliki unu aŭ pli da MPV-opcioj

en: Failed to copy file from '%s' to '%s'. Reason: %s
eo: Malskucesis kopii dosieron de « %s » al « %s ». Kialo: « %s »

en: Failed to delete file '%s'. Reason: %s
eo: Malsukcesis forigi dosieron « %s ». Kialo: %s

en: Features:
eo: Funkcioj:

en: Fix crash with mpv 0.30
eo: Ripari kraŝon kun mpv-0.30

en: Forward
eo: Pluen

en: Forward media key events to mpv
eo: Plusendi eventojn de aŭdovidaj klavoj al mpv

en: GTK+ frontend for mpv
eo: Fasado per GTK+ por mpv

en: Go backward/forward in the playlist
eo: Iri pluen/antaŭen en la leglist

en: Halve/double current playback speed
eo: Du onigi/obligi la nunan legrapidon

en: Handle numpad keybindings
eo: Trakti ciferplatajn klavkombinojn

en: Handle property change events for fullscreen and window-scale
eo: Trakti okazojn de ecaj ŝanĝoj por « fullscreen » kaj « window-scale »

en: Handle unicode keybindings
eo: Trakti unikodajn klavkombinojn

en: Height of the window
eo: Alto de la fenestro

en: Ignore playback errors
eo: Malatenti erarojn de legado

en: Image Files
eo: Bildaj dosieroj

en: Improve behavior when toggling playlist under tiling window managers
eo: Plibonigi konduton dum baskuligo de leglisto en kahelaj fenestraj aranĝiloj

en: Improve handling of --window-scale, --autofit, --autofit-larger, and --autofit-smaller
eo: Plibonigi traktadon de « --window-scale », « --autofit », « --autofit-larger », kaj « --autofit-smaller »

en: Interface
eo: Fasado

en: JavaScript Plugins
eo: Kromprogramoj en Ĝavoskripto

en: Jump to next match
eo: Iri al la sekva trafo

en: Jump to previous match
eo: Iri al la antaŭa trafo

en: Leave fullscreen mode
eo: Forlasi tutekranan reĝimon

en: Load Audio Track…
eo: Ŝargi sonan trakon…

en: Load MPV configuration file
eo: Enlegi agordan dosieron de MPV

en: Load MPV input configuration file
eo: Enlegi enigan agordan dosieron de MPV

en: Load Subtitle Track…
eo: Ŝargi subtekstan trakon…

en: Load or don't load mpv configuration file
eo: Enlegi aŭ ne enlegi la agordan dosieron de mpv

en: Load or don't load mpv input configuration file
eo: Enlegi aŭ ne enlegi la enigan agordan dosieron de mpv

en: Loading external mpv configuration files
eo: Enlegado de eksteraj agordaj dosieroj de mpv

en: Location:
eo: Loko:

en: Loop Playlist
eo: Ripetadi legliston

en: Loop _File
eo: Ripedati _dosieron

en: Loop _Playlist
eo: Ripetadi _legliston

en: Lua Plugins
eo: Kromprogramoj en Lua

en: MPRIS2 D-Bus interface
eo: Interfaco de « MPRIS2 D-Bus »

en: MPV configuration file:
eo: Agorda dosiero de MPV:

en: MPV input configuration file:
eo: Eniga agorda dosiero de MPV:

en: Make the file chooser accept non-local locations
eo: Akceptigi forajn lokojn al la dosiera elektilo

en: Media Files
eo: Aŭdovidaj dosieroj

en: Migrate from opengl-cb to the new render API
eo: Migri de opengl-cb al la nova API

en: Miscellaneous
eo: Diversaj

en: Move app menu items to primary menu
eo: Movi erojn de aplikaĵa menuo al ĉefmenuo

en: Move subtitles up/down
eo: Movi subtekstojn supren/suben

en: Multimedia Player
eo: Plurmedia legilo

en: Mute or unmute
eo: (Mal)silentigi

en: New Window
eo: Nova fenestro

en: Next Chapter
eo: Sekva ĉapitro

en: No disc found
eo: Neniu lumdisko trovita

en: No plugins found
eo: Neniuj kromprogramoj troviĝis

en: None
eo: Neniu

en: OPTIONS
eo: OPCIOJ

en: Open File
eo: Malfermi dosieron

en: Open Location
eo: Malfermi lokon

en: Open _Disc
eo: Malfermi lum_diskon

en: Open _Disc…
eo: Malfermi lum_diskon…

en: Open _Location…
eo: Malfermi _lokon…

en: Open file
eo: Malfermi dosieron

en: Open location
eo: Malfermi lokon

en: Options to pass to mpv
eo: Opcioj transdonotaj al mpv

en: Path to mpv configuration file
eo: Dosierindiko de la agorda dosiero de mpv

en: Path to mpv input configuration file
eo: Dosierindiko de la eniga agorda dosiero de mpv

en: Pause
eo: Paŭzigi

en: Pause or unpause
eo: Paŭzigi aŭ malpaŭzigi

en: Play
eo: Legi

en: Play movies and videos
eo: Legi filmojn kaj videojn

en: Playback
eo: Legado

en: Playback was terminated abnormally. Reason: %s.
eo: Legado ĉesis malnormale. Kialo: %s

en: Playing
eo: Leganta

en: Playlist
eo: Leglisto

en: Playlist is empty
eo: Leglisto malplenas

en: Plugins
eo: Kromprogramoj

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Prefetch metadata
eo: Antaŭpeti metadatumojn

en: Previous Chapter
eo: Antaŭa ĉapitro

en: Quit
eo: Fini

en: Remember last file's location
eo: Memori lokon de lasta dosiero

en: Remove
eo: Forigi

en: Remove selected playlist item
eo: Forigi elektitan leglisteron

en: Rename project to Celluloid
eo: Alinomi la projektojn Celuloido

en: Reset playback speed to normal
eo: Restarigi norman legrapidon

en: Resize video to double its original size
eo: Aligrandigi filmon al duoblo de originala grando

en: Resize video to half its original size
eo: Aligrandigi filmon al duono de originala grando

en: Resize video to its original size
eo: Aligrandigi filmon al originala grando

en: Rewind
eo: Reen

en: S_ubtitle Track
eo: Variaĵo de s_ubteksto

en: Save Playlist
eo: Konservi legliston

en: Save current playback position and quit
eo: Konservi nunan templokon kaj fini

en: Save playlist
eo: Konservi legliston

en: Seek backward/forward 1 minute
eo: Tempiri 1 minuton reen/pluen

en: Seek backward/forward 5 seconds
eo: Tempiri 5 sekundojn reen/pluen

en: Seek to previous/next subtitle
eo: Tempiri al la antaŭa/sekva subteksto

en: Seek to the beginning of the previous/next chapter
eo: Tempiri al la komenco de la lasta/sekva ĉapitro

en: Seeking
eo: Tempiro

en: Set default screenshot directory to XDG_PICTURES_DIR
eo: Agordi la implicitan ekrankopian dosierujon al XDG_PICTURES_DIR

en: Set the window role
eo: Agordi rolon de la fenestro

en: Set/clear A-B loop points
eo: Meti/forigi limojn A-B de ripetado

en: Show filename on the OSD
eo: Montri dosiernomon en la surfilma regilaro

en: Show or not show the controls
eo: Montri aŭ ne montri la regilojn

en: Show or not show the playlist
eo: Montri aŭ ne montri la legliston

en: Show preferences dialog
eo: Montri agordan interagujon

en: Show progress, elapsed time, and duration on the OSD
eo: Montri progreson, pasintan tempon, kaj daŭron en la surfilma regilaro

en: Show release version
eo: Montri eldonon

en: Split up the General tab in the preferences dialog
eo: Dividi la Ĝeneralan langeton en la agorda interagujo

en: Step backward/forward a single frame
eo: Tempiri unu filmeron reen/pluen

en: Stop
eo: Haltigi

en: Subtitle
eo: Subteksto

en: Subtitle Files
eo: Subtekstaj dosieroj

en: Take a screenshot
eo: Fari ekrankopion

en: Take a screenshot, as the window shows it
eo: Fari ekrankopion tian, kian montras la fenestro

en: Take a screenshot, without subtitles
eo: Fari ekrankopion, sen subtekstoj

en: The Celluloid Developers
eo: La programistoj de Celuloido

en: The main window showing the application in action
eo: La ĉefa fenestro montras la funkciantan aplikaĵon

en: The main window with CSD disabled
eo: La ĉefa fenestro kun malŝaltitaj klient-flankaj ornamaĵoj

en: The main window with playlist open
eo: La ĉefa fenestro kun malfermita leglisto

en: The minimum cursor speed at which floating controls will be unhidden.
eo: Minimuma rapido de musmontrilo je kiu montriĝos surfilmaj regiloj.

en: This listing is incomplete. See git log for complete changelog.
eo: La listigo estas nekompleta. Uzu la komandon `git log` por plena ŝanĝaro.

en: This release contains the following changes:
eo: Ĉi tiu eldono enhavas la jenajn ŝanĝojn:

en: Toggle Fullscreen
eo: Baskuligi tutekranan reĝimon

en: Toggle OSD states between normal and playback time/duration
eo: Baskuligi statojn inter normala kaj tempomontra

en: Toggle SSA/ASS subtitles style override
eo: Baskuligi transpason de stilo de SSA/ASS-subtekstoj

en: Toggle VSFilter aspect compatibility mode
eo: Baskuligi reĝimon de formata kongrueco kun VSFilter

en: Toggle controls
eo: Baskuligi regilojn

en: Toggle fullscreen mode
eo: Baskuligi tutekranan reĝimon

en: Toggle infinite looping
eo: Baskuligi senfinan ripetadon

en: Toggle playlist
eo: Baskuligi legliston

en: Toggle subtitle visibility
eo: Baskuligi videblecon de subtekstoj

en: URI of the last folder accessed
eo: URI de la laste atingita dosierujo

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Use floating controls in windowed mode
eo: Uzi surfilmajn regilojn en fenestra reĝimo

en: Use separate MPRIS DBus connection for each window
eo: Uzi apartan konekton de « MPRIS DBus » por ĉiu fenestro

en: Use skip buttons for controlling playlist
eo: Uzi preterpasajn butonojn por regi legliston

en: User Interface
eo: Fasado

en: Video
eo: Filmo

en: Video Files
eo: Filmaj dosieroj

en: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;Album;Music;GNOME;mpv;
eo: Disko;DVD;Filmo;GNOME;KD;mpv;Muziko;Seriaĵo;Televido;TV;

en: Volume of player
eo: Laŭteco de la legilo

en: Whether or not the window is maximized
eo: Ĉu la fenestro estas maksimumigita

en: Whether or not to autohide mouse cursor in windowed mode
eo: Ĉu aŭtomate kaŝi musmontrilon en fenestra reĝimo

en: Whether or not to automatically resize window to fit video
eo: Ĉu aŭ ne aŭtomate aligrandigi fenestron por esti samgranda kiel la video

en: Whether or not to create new windows when there is already an instance
eo: Ĉu krei ekstrajn fenestrojn kiam unu fenestro jamas

en: Whether or not to display an error message when playback of a file ends with an error
eo: Ĉu montri erarmesaĝon kiam legado de dosiero finiĝas per eraro

en: Whether or not to enable GNOME-Settings-Daemon-based media keys support
eo: Ĉu ŝalti subtenon de aŭdovidaj klavoj surbaze de « GNOME-Settings-Daemon »

en: Whether or not to enable MPRIS support
eo: Ĉu ŝalti subtenon de MPRIS

en: Whether or not to loop when the end of playlist is reached
eo: Ĉu aŭ ne ripeti kiam la fino de la leglisto estas atingota

en: Whether or not to make file chooser dialog remember last folder accessed
eo: Ĉu memorigi laste atingitan dosierujon al la dosierelekta interagujo

en: Whether or not to prefetch metadata for non-current playlist entries
eo: Ĉu antaŭlegi metadatumojn por nenunaj leglisteroj

en: Whether or not to use floating controls in windowed mode
eo: Ĉu uzi surfilmajn regilojn en fenestra reĝimo

en: Whether or not to use skip buttons for controlling playlist
eo: Ĉu uzi preterpasajn butonojn por regi legliston

en: Whether the settings has already been migrated from the previous version
eo: Ĉu la agordoj jam transmetiĝis de la antaŭa eldono

en: Width of the playlist
eo: Larĝo de la leglisto

en: Width of the window
eo: Larĝo de la fenestro

en: _About Celluloid
eo: _Pri Celuloido

en: _Add…
eo: _Aldoni…

en: _Audio Track
eo: Variaĵo de _sono

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Copy Location
eo: _Kopii lokon

en: _Edit
eo: R_edakti

en: _File
eo: _Dosiero

en: _Fullscreen
eo: _Tutekrana reĝimo

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Keyboard Shortcuts
eo: _Klavkombinoj

en: _Load External…
eo: En_legi eksteran…

en: _New Window
eo: _Nova fenestro

en: _Open
eo: _Malfermi

en: _Open…
eo: _Malfermi…

en: _Preferences
eo: _Agordoj

en: _Quit
eo: _Fini

en: _Remove
eo: _Forigi

en: _Save
eo: _Konservi

en: _Save Playlist
eo: _Konservi legliston

en: _Shuffle
eo: _Miksi

en: _Toggle Controls
eo: _Baskuligi regilojn

en: _Toggle Playlist
eo: Baskuligi _legliston

en: _Video Track
eo: Variaĵo de _filmo

en: _View
eo: _Vido
