Geany 1.30 - en to et translation catalogue (1280 entries)

en: 
    <i>Other plugins depend on this. Disable them first to allow deactivation.</i>
et: 
    <i>Sellest sõltuvad muud pistikprogrammid. Deaktiveerimise võimaldamiseks lülita need esmalt välja.</i>

en:  (new instance)
et:  (uus isend)

en: "%s" was not found.
et: "%s" ei leitud.

en: "Smart" home key
et: "Tark" kodu klahv

en: %d file saved. | %d files saved.
et[0]: %d fail salvestatud.
et[1]: %d faili salvestatud.

en: %d, %e, %f, %p, %l are substituted in command and directory fields, see manual for details.
et: Käskude ja kataloogide väljadel asendatakse %d, %e, %f, %p, %l, üksikasju leiad juhendist.

en: %s
    
    The file on disk may now be truncated!
et: %s
    
    Fail kettal võib olla kärbitud!

en: %s %s -- %s (in directory: %s)
et: %s %s -- %s (kaustas: %s)

en: %s (in directory: %s)
et: %s (kaustas: %s)

en: %s Properties
et: %s omadused

en: %s commands
et: %s käsud

en: %s document
et: %s dokument

en: %s file
et: %s fail

en: %s script
et: %s skript

en: %s source file
et: %s lähtefail

en: %s: replaced %d occurrence of "%s" with "%s". | %s: replaced %d occurrences of "%s" with "%s".
et[0]: %s: asendas %d esinemise "%s" sõnaga "%s".
et[1]: %s: asendas %d esinemised "%s" sõnaga "%s".

en: (built on or after %s)
et: (ehitatud %s või pärast seda)

en: (only inside Geany)
et: (ainult Geanys)

en: (with BOM)
et: (koos BOMiga)

en: (without BOM)
et: (ilma BOMita)

en: , read-only
et: , kirjutuskaitstud

en: --- Separator ---
et: --- Eraldaja ---

en: <b>Auto-close quotes and brackets</b>
et: <b>Jutumärkide ja sulgude automaatne lõpetamine</b>

en: <b>Commands</b>
et: <b>Käsud</b>

en: <b>Completions</b>
et: <b>Lõpetamised</b>

en: <b>Display</b>
et: <b>Kuvamine</b>

en: <b>Editor tabs</b>
et: <b>Redaktori kaardid</b>

en: <b>Encodings</b>
et: <b>Kodeeringud</b>

en: <b>Features</b>
et: <b>Võimalused</b>

en: <b>Fonts</b>
et: <b>Kirjatüübid</b>

en: <b>Icon size</b>
et: <b>Ikoonide suurus</b>

en: <b>Icon style</b>
et: <b>Ikoonide stiil</b>

en: <b>Indentation</b>
et: <b>Taane</b>

en: <b>Keyboard shortcuts</b>
et: <b>Kiirklahvid</b>

en: <b>Long line marker</b>
et: <b>Pika rea marker</b>

en: <b>Message window</b>
et: <b>Teadete aken</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
et: <b>Mitmesugust</b>

en: <b>New files</b>
et: <b>Uued failid</b>

en: <b>Page %d of %d</b>
et: <b>Lehekülg %d %d-st</b>

en: <b>Paths</b>
et: <b>Asukohad</b>

en: <b>Printing</b>
et: <b>Printimine</b>

en: <b>Projects</b>
et: <b>Projektid</b>

en: <b>Saving files</b>
et: <b>Failide salvestamine</b>

en: <b>Search</b>
et: <b>Otsimine</b>

en: <b>Shutdown</b>
et: <b>Sulgemine</b>

en: <b>Sidebar</b>
et: <b>Külgriba</b>

en: <b>Startup</b>
et: <b>Käivitamine</b>

en: <b>Tab positions</b>
et: <b>Kaartide asukohad</b>

en: <b>Template data</b>
et: <b>Malli andmed</b>

en: <b>Tool paths</b>
et: <b>Tööriistade otsinguteed</b>

en: <b>Toolbar</b>
et: <b>Tööriistariba</b>

en: <b>Various preferences</b>
et: <b>Mitmesugused seadistused</b>

en: <b>Virtual spaces</b>
et: <b>Virtuaalsed tühikud</b>

en: <i>Warning: read the manual before changing these preferences.</i>
et: <i>Hoiatus: loe enne nende seadistuste muutmist kasutusjuhendit.</i>

en: <i>Warning: these settings are overridden by the current project. See <b>Project->Properties</b>.</i>
et: <i>Hoiatus: aktiivse projekti seadistused tühistavad siinsed. Vaata <b>Projekt->Omadused</b>.</i>

en: A fast and lightweight IDE
et: Väike ja kiire IDE

en: A fast and lightweight IDE using GTK+
et: Väike ja kiire IDE GTK+ baasil

en: A fast and lightweight IDE.
et: Väike ja kiire IDE.

en: A quoted Windows program name must be entirely inside the quotes
et: Tsiteeritud Windowsi programmi nimi peab olema täielikult jutumärkides

en: A string which is added when toggling a line comment in a source file, it is used to mark the comment as toggled.
et: Stringi, mis lisatakse algfaili reakommentaari lülitamisel, kasutatakse selle märkimiseks lülitatuks.

en: A terminal emulator command (%c is substituted with the Geany run script filename)
et: Terminali emulaatori käsk (%c asendatakse Geany käivituse skripti failinimega)

en: About Geany
et: Geany teave

en: Accessed:
et: Viimati avati:

en: Action
et: Tegevus

en: Active
et: Aktiivne

en: Add a little header to every page containing the page number, the filename and the current date (see below). It takes 3 lines of the page.
et: Lisa igale lehele väike päis, mis sisaldab lehe numbrit, failinime ja praegust kuupäeva (vt allpool). See võtab lehe 3 rida.

en: Add line numbers to the printed page
et: Lisa trükitavale lehele reanumbrid

en: Add page numbers at the bottom of each page. It takes 2 lines of the page.
et: Lisa iga lehe allosas lehenumbrid. See võtab lehe 2 rida.

en: Adds a file browser tab to the sidebar.
et: Lisab faililehitseja kaardi külgribale.

en: All Source
et: Kõik allikad

en: All files
et: Kõik failid

en: All: search all files in the directory
    Project: use file patterns defined in the project settings
    Custom: specify file patterns manually
et: Kõik: otsi kõigist failidest selles kaustas
    Project: kasuta projekti faili mustreid
    Custom: täpsusta faili mustrid käsitsi

en: Allows the VTE to receive keyboard shortcuts (apart from focus commands)
et: Võimaldab VTE-l vastu võtta kiirklahve (välja arvatud fookuskäsud)

en: Always
et: Alati

en: Always show virtual spaces beyond the end of lines
et: Kuva virtuaalsed tühikud alati ridade lõpust väljapoole

en: Always wrap search
et: Alati mähi otsing

en: Always wrap search around the document
et: Alati mähi otsing dokumendi ümber

en: An error occurred or file information could not be retrieved (e.g. from a new file).
et: Ilmnes tõrge või ei õnnestunud hankida faili teavet (nt uuest failist).

en: An error occurred while converting the file from UTF-8 in "%s". The file remains unsaved.
et: Faili "%s" UTF-8-st teisendamisel ilmnes viga. Fail jääb salvestamata.

en: Anchors
et: Ankrud

en: Any unsaved changes will be lost.
et: Kõik salvestamata muudatused lähevad kaotsi.

en: Appearance
et: Välimus

en: Appendix
et: Lisa

en: Apply the default indentation settings to all documents
et: Rakenda vaikimisi taande seadistused kõigile dokumentidele

en: Arabic
et: Araabia

en: Architectures
et: Arhitektuurid

en: Are you sure you want to reload '%s'?
et: Kas soovid tõesti "%s" uuesti laadida?

en: Armenian
et: Armeenia

en: Arrow characters
et: Noolemärgid

en: Articles
et: Artiklid

en: As _HTML...
et: _HTML-ina...

en: As _LaTeX...
et: _LaTeX-ina...

en: Assembly
et: Assembler

en: Auto Save
et: Automaatne salvestamine

en: Auto save _interval:
et: Automaatse salvestuse _intervall:

en: Auto-close curly bracket when typing an opening one
et: Lisa parem loogeline sulg peale vasaku sisestamist

en: Auto-close double quote when typing an opening one
et: Lisa parem topeltjutumärk peale vasaku sisestamist

en: Auto-close parenthesis when typing an opening one
et: Lisa parem sulg peale vasaku sisestamist

en: Auto-close single quote when typing an opening one
et: Lisa parem üksikjutumärk peale vasaku sisestamist

en: Auto-close square-bracket when typing an opening one
et: Lisa parem kandiline sulg peale vasaku sisestamist

en: Auto-focus widgets (focus follows mouse)
et: Vidina autofokusseerimine (fookus järgneb hiirele)

en: Auto-indent _mode:
et: Automaatne _taane:

en: Autocomplete all words in document
et: Dokumendi kõikide sõnade automaatlõpetamine

en: Autocomplete symbols
et: Sümbolite automaatlõpetamine

en: Automatic completion of known symbols in open files (function names, global variables, ...)
et: Tuntud sümbolite automaatne täitmine avatud failides (funktsioonide nimed, globaalsed muutujad, ...)

en: Automatic continuation of multi-line comments
et: Mitmerealiste kommentaaride automaatne jätkamine

en: Autosave: Saved %d file automatically. | Autosave: Saved %d files automatically.
et[0]: Automaatsalvestus: %d fail salvestatud.
et[1]: Automaatsalvestus: %d faili salvestatud.

en: Available Items
et: Saadaolevad kirjed

en: Background
et: Taust

en: Background color:
et: Taustavärv:

en: Backup Copy
et: Varukoopia

en: Backup Copy: Directory could not be created (%s).
et: Varukoopia: Kausta loomine ebaõnnestus (%s).

en: Backup Copy: File could not be read (%s).
et: Varukoopia: Faili lugemine ebaõnnestus (%s).

en: Backup Copy: File could not be saved (%s).
et: Varukoopia: Faili salvestamine ebaõnnestus (%s).

en: Backup directory does not exist or is not writable.
et: Varukoopiate kausta ei ole olemas või pole see kirjutatav.

en: Bad regex for filetype %s: %s
et: Vigane regulaaravaldis failitüübile %s: %s

en: Bad regex: %s
et: Vigane regulaaravaldis: %s

en: Baltic
et: Balti

en: Base GType:
et: Alus GType:

en: Base class:
et: Alusklass:

en: Base directory of all files that make up the project. This can be a new path, or an existing directory tree. You can use paths relative to the project filename.
et: Kõigi projekti moodustavate failide aluskataloog. See võib olla uus tee või olemasolev kataloogipuu. Projekti failinime suhtes saate kasutada teid.

en: Base header:
et: Aluspäis:

en: Base path:
et: Alusrada:

en: Base source:
et: Aluslähtekood:

en: Basic
et: Põhiline

en: Be verbose
et: Sisukam väljund

en: Beep on errors or when compilation has finished
et: Piiks vigade korral või kompileerimise lõppemisel

en: Blocks
et: Plokid

en: Book Chapters
et: Raamatute peatükid

en: Books & Conference Proceedings
et: Raamatud ja konverentside materjalid

en: Bottom
et: All

en: Browser:
et: Veebilehitseja:

en: Build
et: Ehitamine

en: Build options
et: Ehitamise valikud

en: Build the current file
et: Ehita aktiivne fail

en: Build the current file with Make and the default target
et: Ehita aktiivne fail make'i ja vaikimisi sihtmärgiga

en: Build the current file with Make and the specified target
et: Ehita aktiivne fail make'i ja määratud sihtmärgiga

en: C Standard Library
et: C standardteek

en: C++ (C Standard Library)
et: C++ (C standardteek)

en: C++ Standard Library
et: C++ standardteek

en: COLUMN
et: VEERG

en: C_ase sensitive
et: _Tõstutundlik

en: C_hange
et: _Muuda

en: C_lose All
et: _Sulge kõik

en: C_onfiguration Files
et: S_eadistusfailid

en: C_opy
et: _Kopeeri

en: C_reate
et: _Loo

en: Calls the View->Toggle All Additional Widgets command
et: Kutsub välja käsu: Vaade->Lülitab kõik täiendavad vidinad

en: Cannot execute build command "%s": %s. Check the Terminal setting in Preferences
et: Ehitamiskäsku "%s" ei saa täita: %s. Kontrolli Seadistuste alt jaotist Terminal

en: Cannot execute context action command "%s": %s. %s
et: Kontekstitoimingukäsku "%s" ei saa täita: %s. %s Täielik sõna

en: Cannot execute custom command "%s": %s. Check the path setting in Custom Commands.
et: Kohandatud käsku "%s" ei saa käivitada: %s. Kontrolli tee seadistust kohandatud käskude kaudu.

en: Cannot execute grep tool "%s": %s. Check the path setting in Preferences.
et: Grepi tööriista "%s" ei saa käivitada: %s. Kontrolli tee seadistust jaotises Eelistused.

en: Cannot execute print command "%s": %s. Check the path setting in Preferences.
et: Prindikäsku "%s" ei saa täita: %s. Kontrolli tee seadistust jaotises Eelistused.

en: Cannot execute template command "%s". Hint: incorrect paths in the command are a common cause of errors. Error: %s.
et: Malli käsku "%s" ei saa täita. Vihje: käskude valed teed on vigade levinud põhjus. Viga: %s.

en: Cannot save read-only document '%s'!
et: Kirjutuskaitstud dokumenti "%s" ei saa salvestada!

en: Cascading Stylesheet
et: Kaskaadlaadistik

en: Celtic
et: Keldi

en: Central European
et: Kesk-Euroopa

en: Change _Color Scheme...
et: Muuda värviskeemi...

en: Change _Font...
et: Muuda kirjatüüpi...

en: Change the directory to the base directory of the currently opened project
et: Muuda kataloog praegu avatud projekti baaskataloogiks

en: Changed:
et: Muudetud:

en: Chapter
et: Peatükk

en: Character
et: Märk

en: Characters to type for autocompletion:
et: Automaatteksti sisestamiseks sisestatavad märgid:

en: Characters:
et: Märke:

en: Check the path setting in Filetype configuration.
et: Kontrolli marsruudi seadet Failitüübi konfiguratsiooni alt.

en: Check the path setting in Preferences.
et: Kontrolli tee seadistust jaotises Eelistused.

en: Chinese Simplified
et: Lihtsustatud Hiina

en: Chinese Traditional
et: Traditsiooniline Hiina

en: Choose Project Base Path
et: Määra projekti aluskataloog

en: Choose Project Filename
et: Vali projekti failinimi

en: Choose Terminal Font
et: Vali terminali kirjatüüp

en: Choose a special character from the list below and double click on it or use the button to insert it at the current cursor position.
et: Vali allolevast loendist erimärk ja topeltklõpsa sellel või lisa see kursori praegusesse kohta nuppu.

en: Choose font
et: Vali kirjatüüp

en: Choose more build actions
et: Vali rohkem ehitamistoiminguid

en: Choose which plugins should be loaded at startup:
et: Vali, millised pluginad laetakse käivitusel:

en: Cl_ear
et: _Tühjenda

en: Class
et: Klass

en: Class Builder
et: Klassiehitaja

en: Classes
et: Klassid

en: Classic Mac (CR)
et: Klassikaline Mac (CR)

en: Click to set menu item label
et: Klõpsa menüü-üksuse sildi määramiseks

en: Clipboard
et: Lõikepuhver

en: Close
et: Sulge

en: Close All
et: Sule kõik

en: Close Documents to the _Right
et: Sulge paremal asuvad dokumendid

en: Close Ot_her Documents
et: Sulge _teised dokumendid

en: Close _dialog
et: Sulge _dialoog

en: Close all
et: Sulge kõik

en: Close all open files
et: Sulge kõik avatud failid

en: Close the current file
et: Sulge aktiivne fail

en: Co_mmands
et: _Käsud

en: Code folding
et: Koodi voltimine

en: Color Chooser
et: Värvivalija

en: Color Schemes
et: Värviskeemid

en: Color:
et: Värv:

en: Column:
et: Veerg:

en: Command
et: Käsk

en: Command:
et: Käsk:

en: Comment line(s)
et: Kommentaarirea(d)

en: Comment toggle marker:
et: Kommenteerimise lülitusmarker:

en: Company name
et: Firma nimi

en: Company:
et: Firma:

en: Compilation failed.
et: Kompileerimine ebaõnnestus.

en: Compilation finished successfully.
et: Kompileerimine edukalt lõpetatud.

en: Compile
et: Kompileeri

en: Compile the current file
et: Kompileeri aktiivne fail

en: Compile the current file with Make
et: Ehita aktiivne fail Make'iga

en: Compiler
et: Kompilaator

en: Complete snippet
et: Lõpeta tekstijupp

en: Complete word
et: Terve sõna

en: Completion list height:
et: Lõpploendi kõrgus:

en: Completions
et: Lõpetamised

en: Components
et: Komponendid

en: Conference Papers
et: Konverentsi ettekanded

en: Config
et: Seadistus

en: Configuration directory could not be created (%s).
et: Konfiguratsiooni kataloogi loomine ebaõnnestus (%s).

en: Configuration directory could not be created (%s).
    There could be some problems using Geany without a configuration directory.
    Start Geany anyway?
et: Konfiguratsiooni kataloogi ei saanud luua (%s).
    Geany kasutamisel ilma konfiguratsioonikataloogita võib esineda probleeme.
    Kas käivitada Geany ikkagi?

en: Configuration files reloaded.
et: Konfiguratsioonifailid laeti uuesti.

en: Configure Plugins
et: Seadista pluginaid

en: Confirm exit
et: Väljumise kinnitus

en: Constants
et: Konstandid

en: Constructor type:
et: Konstruktori tüüp:

en: Conte_xt Action
et: _Kontekstipõhine toiming

en: Context Action
et: Kontekstipõhine toiming

en: Context action command. The currently selected word can be used with %s. It can appear anywhere in the given command and will be replaced before execution.
et: Kontekstitoimingute käsk. Praegu valitud sõna saab kasutada koos %s. See võib ilmuda antud käsu suvalisse kohta ja asendatakse enne täitmist.

en: Context action:
et: Kontekstitoiming:

en: Continue automatically multi-line comments in languages like C, C++ and Java when a new line is entered inside such a comment
et: Automaatselt jätka mitmerealiseid kommentaare reavahetuse sisestamisel sellise kommentaari sees sellistes keeltes nagu C, C++ ja Java

en: Contributors
et: Kaasautorid

en: Convert and Set to CR (Classic _Mac)
et: Teisenda ja seadista CR (klassikaline _Mac)

en: Convert and Set to _CR/LF (Windows)
et: Teisenda ja seadista _CR/LF (Windows)

en: Convert and Set to _LF (Unix)
et: Teisenda ja seadista _LF (Unix)

en: Copies
et: Koopiad

en: Copy
et: Kopeeri

en: Copy _All
et: K_opeeri kõik

en: Copy the current selection
et: Kopeeri aktiivne valik

en: Copyright (c) 2005
    The Geany contributors
et: Autoriõigus (c) 2005
    Geany toetajad

en: Could not execute configured external command '%s' (%s).
et: Välise käsu "%s" käivitamine ebaõnnestus (%s).

en: Could not find file '%s' - trying the current document path.
et: Faili "%s" ei leitud - praeguse dokumenditee proovimine.

en: Could not find file '%s'.
et: Faili "%s" ei leitud.

en: Could not load tags file '%s'.
et: Sildifaili "%s" laadimine ebaõnnestus.

en: Could not open directory (%s)
et: Kausta avamine ebaõnnestus (%s)

en: Could not open file %s (%s)
et: Faili %s avamine nurjus (%s)

en: Could not open file %s (File not found)
et: Faili %s avamine ebaõnnestus (Faili ei leitud)

en: Create C++ Class
et: Loo C++ klass

en: Create Cla_ss
et: Loo k_lass

en: Create Class
et: Loo klass

en: Create GTK+ Class
et: Loo GTK+ klass

en: Create PHP Class
et: Loo PHP klass

en: Create a new file
et: Loo uus fail

en: Create a new file for each command-line filename that doesn't exist
et: Loo uus fail iga käsurea failinime jaoks, mida pole olemas

en: Create a new file from a template
et: Loo uus fail malli järgi

en: Create constructor
et: Loo konstruktor

en: Create destructor
et: Loo destruktor

en: Create the project's base path directory?
et: Kas luua projekti põhitee kataloog?

en: Creates source files for new class types.
et: Loob uute klassitüüpide lähtefailid.

en: Credits
et: Autorid

en: Cu_t Current Line(s)
et: _Lõika aktiivne rida/aktiivsed read

en: Curly brackets { }
et: Loogelised sulud { }

en: Current chars
et: Praegused märgid

en: Cursor blinks
et: Vilkuv kursor

en: Custom
et: Kohandatud

en: Custom Date Format
et: Kohandatud kuupäeva vorming

en: Custom Text
et: Kohandatud tekst

en: Customize Toolbar
et: Kohanda tööriistariba

en: Cut
et: Lõika

en: Cut the current selection
et: Lõika aktiivne valik

en: Cyrillic
et: Kirillitsa

en: Cyrillic/Russian
et: Kirillitsa/Vene

en: Cyrillic/Ukrainian
et: Kirillitsa/Ukraina

en: DIR
et: KAT

en: D_uplicate Line or Selection
et: _Paljunda rida või valikut

en: Data
et: Andmed

en: Date & time:
et: Kuupäev ja kellaaeg:

en: Date format string could not be converted (possibly too long).
et: Kuupäeva vormingus stringi ei saanud teisendada (võib-olla liiga pikk).

en: Date format:
et: Kuupäeva vorming:

en: Date/_Time format for backup files ("man strftime" for details):
et: Varukoopiate _kuupäeva ja kellaaja vorming (lähemalt räägib "man strftime")

en: Date:
et: Kuupäev:

en: Debug Messages
et: Silumisteated

en: Debug _Messages
et: Silumis_teated

en: Decrease indent
et: Vähenda taanet

en: Decrease indent by one space
et: Vähenda taanet ühe tühiku võrra

en: Decrease indentation
et: Vähenda taanet

en: Default
et: Vaikimisi

en: Default encoding (existing non-Unicode files):
et: Vaikimisi kodeering olemasolevatele mitte-Unicode failidele:

en: Default encoding (new files):
et: Vaikimisi kodeering uutele failidele:

en: Default end of line characters:
et: Vaikimisi realõpumärgid:

en: Default sorting mode:
et: Vaikimisi sorteerimise viis:

en: Default symbol sorting mode
et: Vaikimisi sümbolite sorteerimise viis

en: Defines
et: Definitsioonid

en: Defines whether to use the Windows native dialogs or whether to use the GTK default dialogs
et: Kas kasutada Windowsile omaseid failiavamis- ja salvestusdialooge või kasutada GTK vaikimisi dialooge

en: Definition of "%s" not found.
et: "%s" definitsiooni ei leitud.

en: Delete the current selection
et: Kustuta aktiivne valik

en: Delete to beginning of line
et: Kustuta rea alguseni

en: Delete to line end
et: Kustuta rea lõpuni

en: Detect from file
et: Tuvasta failist

en: Detect type from file
et: Tuvasta failitüübist

en: Detect width from file
et: Tuvasta laius failist

en: Developer:
et: Arendaja:

en: Developers
et: Arendajad

en: Did not send document %s to the printing subsystem.
et: Ei saatnud dokumenti %s printimise alamsüsteemi.

en: Directory _levels to include in the backup destination:
et: Varundatud sihtkohta kaasatavad kataloogitasemed:

en: Directory not changed because the terminal may contain some input (press Ctrl+C or Enter to clear it).
et: Kataloogi ei muudeta, kuna terminal võib sisaldada mõnda sisendit (selle tühjendamiseks vajuta Ctrl+C või Enter).

en: Disable Drag and Drop
et: Keela lohistamine

en: Disable drag and drop completely in the editor window so you can't drag and drop any selections within or outside of the editor window
et: Keela redaktoriaknas pukseerimine täielikult, nii ei saa lohistada ühtegi valikut redaktoriaknasse ega välja

en: Disable menu shortcut key (F10 by default)
et: Keela menüü kiirklahv (vaikimisi F10)

en: Disable this option to keep the dialog open
et: Dialoogi avatuna hoidmiseks keela see valik

en: Disabled
et: Keelatud

en: Discard history
et: Loobu ajaloost

en: Disk check timeout:
et: Ketta kontrollimise ajalõpp:

en: Display
et: Kuvamine

en: Display height in rows for the autocompletion list
et: Kujutise kõrgus ridades automaatse täitmise loendis

en: Display:
et: Näidatav:

en: Displayed Items
et: Kuvatud kirjed

en: Divisions
et: Jaotised

en: Do not show virtual spaces
et: Ära näita virtuaalseid tühikuid

en: Do you really want to quit?
et: Kas tahad tõesti väljuda?

en: Do you want to close it before proceeding?
et: Kas soovid selle enne jätkamist sulgeda?

en: Do you want to reload it?
et: Kas soovid selle uuesti laadida?

en: Do you want to save it before closing?
et: Kas sa tahad selle enne sulgemist salvestada?

en: Document
et: Dokument

en: Document %s was sent to the printing subsystem.
et: Dokument %s saadeti printimise alamsüsteemi.

en: Document Setup
et: Dokumendi seadistamine

en: Document successfully exported as '%s'.
et: Dokument eksportimine faili "%s" õnnestus.

en: Documents
et: Dokumendid

en: Don't load auto completion data (see documentation)
et: Ära lae automaatlõpetuse andmeid (vaata dokumentatsiooni)

en: Don't load plugins
et: Ära lae pluginaid

en: Don't load terminal support
et: Ära lae terminali tuge

en: Don't load the previous session's files
et: Ära lae eelmise sessiooni faile

en: Don't open files in a running instance, force opening a new instance
et: Ära ava faile olemasolevas isendis, ava uus isend

en: Don't preprocess C/C++ files when generating tags file
et: Ära siltide faili genereerimisel C/C ++ -faile eeltöötlege

en: Don't show message window at startup
et: Ära näita käivitamisel teadeteakent

en: Don't use run script
et: Ära kasuta käivitusskripti

en: Don't use the simple run script which is usually used to display the exit status of the executed program
et: Ära kasuta lihtsat käivitamisskripti, mida tavaliselt kasutatakse käivitatud programmi väljumise oleku kuvamiseks

en: Double quotes " "
et: Kahekordsed jutumärgid " "

en: Double-clicking hides all additional widgets
et: Topeltklõps peidab kõik täiendavad vidinad

en: Drop rest of word on completion
et: Lõpeta ülejäänud sõna

en: E_ncoding:
et: _Kodeering:

en: E_xtra options:
et: _Lisavalikud:

en: East Asian
et: Ida-Aasia

en: East European
et: Ida-Euroopa

en: East _Asian
et: Ida-_Aasia

en: Editor
et: Redaktor

en: Editor:
et: Redaktor:

en: Email address of the developer
et: Arendaja meiliaadress

en: Enable newline to strip the trailing spaces on the previous line
et: Luba uuel real eelmise rea lõppu tühjendamine

en: Enable plugin support
et: Luba pluginate tugi

en: Enable save when losing _focus
et: Salvestamise lubamine fookuse kaotamisel

en: Enabled
et: Lubatud

en: Encoding:
et: Kodeering:

en: Ensure consistent line endings
et: Taga ühesugused reavahetused

en: Ensure new line at file end
et: Taga reavahetus faili lõpus

en: Ensures that at the end of the file is a new line
et: Tagab, et faili lõpus on uus rida

en: Ensures that newline characters always get converted before saving, avoiding mixed line endings in the same file
et: Tagab, et uues reas olevad märgid konverteeritakse enne salvestamist alati ümber, vältides samasse faili kuuluvaid rea lõppu

en: Enter Tab Width
et: Sisesta vahekaardi laius

en: Enter custom text here, all entered text is appended to the command.
et: Sisesta kohandatud tekst siia. Sisestatud tekst lisatakse käsu lõppu.

en: Enter here a custom date and time format. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
et: Sisesta siia kohandatud kuupäeva ja kellaaja vorming. Võid kasutada mis tahes teisendamise täpsustajaid, mida saab kasutada ANSI C strftime funktsiooniga.

en: Enter the amount of spaces which should be replaced by a tab character.
et: Sisesta tühikute arv, mis tuleks asendada tabeldusmärgiga.

en: Enter the line you want to go to:
et: Sisesta reanumber, kuhu tahad minna:

en: Enter tool paths below. Tools you do not need can be left blank.
et: Sisesta allpool tööriista teed. Tööriistad, mida pole vaja, võib tühjaks jätta.

en: Entities
et: Olemid

en: Enums
et: Väärtustikud

en: Environment
et: Keskkond

en: Error
et: Viga

en: Error message: %s
    The error occurred at "%s" (line: %d, column: %d).
et: Veateade: %s
    Viga tekkis failis "%s" (rida: %d, sümbol: %d).

en: Error message: %s.
et: Veateade: %s.

en: Error regular expression:
et: Viga regulaaravaldises:

en: Error renaming file.
et: Viga faili ümbernimetamisel.

en: Error saving file (%s).
et: Faili salvestamine ebaõnnestus (%s)

en: Error saving file.
et: Faili salvestamine ebaõnnestus.

en: Events
et: Sündmused

en: Example:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h
et: Näide:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h

en: Executables
et: Käivitatavad failid

en: Execute commands
et: Käivita käsud

en: Execute programs in the VTE
et: Käivita programmid virtuaalterminalis

en: Execute:
et: Käivitamine:

en: Explicitly defines a filetype for the file, if it would not be detected by filename extension.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen filetype.
et: Määrab selgesõnaliselt faili failitüübi, kui seda ei tuvastataks failinimelaiendiga.
    
    Pane tähele, et kui valid mitu faili, siis avatakse need kõik valitud failitüübiga.

en: Explicitly defines an encoding for the file, if it would not be detected. This is useful when you know that the encoding of a file cannot be detected correctly by Geany.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen encoding.
et: Määrab selgesõnaliselt faili kodeeringu, kui seda ei tuvastata. See on kasulik, kui teate, et Geany ei suuda faili kodeeringut õigesti tuvastada.
    Pane tähele, et kui valid mitu faili, siis avatakse need kõik valitud kodeeringuga.

en: Export
et: Ekspordi

en: Export File
et: Ekspordi fail

en: Exports the current file into different formats.
et: Ekspordi aktiivne fail erinevates vormingutes.

en: Extern Variables
et: Välised muutujad

en: External open command:
et: Väline avatud käsk:

en: Extra plugin path:
et: Täiendavate pluginate kataloogitee:

en: Failed to change to the working directory
et: Toimivasse kataloogi ei õnnestunud vahetada

en: Failed to close file '%s': fclose() failed: %s
et: Faili "%s" sulgemine ebaõnnestus: fclose() nurjus: %s

en: Failed to convert template file "%s" to UTF-8
et: Mallifaili "%s" teisendamine UTF-8 ebaõnnestus

en: Failed to create tags file, perhaps because no symbols were found.
et: Sildifaili loomine ebaõnnestus, võib-olla seetõttu, et sümboleid ei leitud.

en: Failed to execute "%s" (start-script could not be created: %s)
et: "%s" käivitamine ebaõnnestus (käivitusskripti loomine nurjus: %s)

en: Failed to load one or more session files.
et: Ühe või rohkema sessioonifaili laadimine ebaõnnestus.

en: Failed to open URI "%s": %s
et: URI "%s" avamine ebaõnnestus: %s

en: Failed to open file '%s' for writing: fopen() failed: %s
et: Faili "%s" kirjutamiseks avamine ebaõnnestus: fopen() nurjus: %s

en: Failed to spawn the configured browser command. Please correct it or enter another one.
et: Konfigureeritud veebilehitseja käsu loomine ebaõnnestus. Paranda see või sisesta teine.

en: Failed to write file '%s': fwrite() failed: %s
et: Faili "%s" kirjutamine ebaõnnestus: fwrite() nurjus: %s

en: Features
et: Võimalused

en: File
et: Fail

en: File "%s" was not found on disk!
et: Faili "%s" kettalt ei leitud!

en: File %s closed.
et: Fail %s on suletud.

en: File %s opened (%d%s).
et: Fail %s avati (%d%s).

en: File %s printed.
et: Fail %s trükitud.

en: File %s reloaded.
et: Fail %s laeti uuesti.

en: File %s saved.
et: Fail %s salvestati.

en: File '%s' could not be written (%s).
et: Faili "%s" kirjutamine ebaõnnestus (%s).

en: File Browser
et: Faililehitseja

en: File _patterns:
et: Failinime _mustrid:

en: File not executed because the terminal may contain some input (press Ctrl+C or Enter to clear it).
et: Faili ei teostatud, kuna terminal võib sisaldada mõnda sisendit (selle tühjendamiseks vajuta Ctrl+C või Enter).

en: File tabs will be placed on the left of the notebook
et: Failikaardid asetatakse märkmikus vasakule

en: File tabs will be placed on the right of the notebook
et: Failikaardid asetatakse märkmikus paremale

en: Filename already exists!
et: Failinimi on juba olemas!

en: Filename:
et: Faili nimi:

en: Files
et: Failid

en: Filter your files with the usual wildcards. Separate multiple patterns with a space.
et: Filtreeri oma faile tavaliste metamärkidega. Eralda mitu mustrit tühikuga.

en: Find
et: Otsi

en: Find Document Usage
et: Otsi dokumendi kasutamist

en: Find Next
et: Otsi järgmist

en: Find Next _Selection
et: Otsi _järgmine valik

en: Find Pre_vious Selection
et: Otsi _eelmine valik

en: Find Previous
et: Otsi eelmist

en: Find Usage
et: Otsi kasutamist

en: Find _Document Usage
et: Otsi _dokumendi kasutamist

en: Find _Next
et: Otsi _järgmist

en: Find _Previous
et: Otsi _eelmist

en: Find _Usage
et: Otsi _kasutamist

en: Find in F_iles...
et: Otsi _failidest...

en: Find in Files
et: Otsi failidest

en: Find the entered text in the current file
et: Otsi aktiivsest failist sisestatud teksti

en: Focus
et: Fookus

en: Focus File List
et: Fookuse faililoend

en: Focus Path Entry
et: Fookusraja sisenemine

en: Fold all
et: Voldi kõik kokku

en: Fold or unfold all children of a fold point. By pressing the Shift key while clicking on a fold symbol the contrary behavior is used.
et: Pööra või ava kõik voltimispunkti lapsed. Vajutades klahvi Shift ja klõpsates klappisümbolil, kasutatakse vastupidist käitumist.

en: Fold/unfold all children of a fold point
et: Pööra/ava kõik klapppunkti lapsed

en: Follow path of the current file
et: Järgib aktiivse faili teed

en: Follow the path of the current file
et: Järgib aktiivse faili teed

en: Font updated (%s).
et: Font uuendatud (%s).

en: Foreground color:
et: Esiplaani värv:

en: Format
et: Vorming

en: Forward declaration "%s" not found.
et: Eeldeklaratsiooni "%s" ei leitud.

en: Found %d match for "%s". | Found %d matches for "%s".
et[0]: Leiti %d vaste otsingule "%s".
et[1]: Leiti %d vastet otsingule „%s”.

en: Full_screen
et: _Täisekraan

en: Fullscreen
et: Täisekraan

en: Functions
et: Funktsioonid

en: Functions / Procedures
et: Funktsioonid / Protseduurid

en: Functions / Subroutines
et: Funktsioonid / alamprogrammid

en: Functions / Tasks
et: Funktsioonid /Ülesanded

en: Geany cannot start!
et: Geany ei saa alata!

en: Geany looks by default in the global installation path and in the configuration directory. The path entered here will be searched additionally for plugins. Leave blank to disable.
et: Geany otsib vaikimisi globaalset installitee ja konfiguratsioonikataloogi. Siia sisestatud teed otsitakse lisaks pistikprogrammidele. Keelamiseks jäta tühjaks.

en: Geany needs to move your old configuration directory before starting.
et: Geany peab enne alustamist oma vana konfiguratsioonikataloogi teisaldama.

en: Geany project files
et: Geany projektifailid

en: Geany tags file (*.*.tags)
et: Geany sildifailid (*.*.tags)

en: Geany tried to access the Unix Domain socket of another instance running as another user.
    This is a fatal error and Geany will now quit.
et: Geany üritas pääseda juurde mõne teise kasutajana töötava isendi Unixi domeeni pistikupesale.
    See on saatuslik viga ja Geany nüüd loobub.

en: General
et: Üldine

en: Generate global tags file (see documentation)
et: Genereeri globaalne siltide fail (vaata dokumentatsiooni)

en: Georgian
et: Gruusia

en: Gettext translation
et: Gettext'i tõlge

en: Gives the focus automatically to widgets below the mouse cursor. Works for the main editor widget, the scribble, the toolbar search and goto line fields and the VTE.
et: Suunab fookuse automaatselt hiirekursori all olevatele vidinatele. Töötab põhitoimetaja vidina, kritselduse, tööriistariba otsingu- ja goto reaväljade ning VTE jaoks.

en: Global
et: Globaalne

en: Go to
et: Navigeerimine

en: Go to End of Display Line
et: Mine kuvarea lõppu

en: Go to End of Line
et: Mine rea lõppu

en: Go to Line
et: Mine reale

en: Go to Ne_xt Marker
et: _Mine järgmise tähise juurde

en: Go to Next Word Part
et: Mine järgmise sõna juurde

en: Go to Pre_vious Marker
et: _Mine eelmise tähise juurde

en: Go to Previous Word Part
et: Mine eelmisele sõna osale

en: Go to Start of Display Line
et: Mine kuvakuva algusesse

en: Go to Start of Line
et: Mine rea algusesse

en: Go to Symbol Decl_aration
et: Mine sümbolite deklareerimise juurde

en: Go to Symbol Declaration
et: Mine sümboli deklaratsioonile

en: Go to Symbol Defini_tion
et: Mine sümboli definitsiooni juurde

en: Go to Symbol Definition
et: Mine sümboli definitsioonile

en: Go to matching brace
et: Mine sobivate trakside juurde

en: Goto Field
et: Goto väli

en: Grab Key
et: Haara võti

en: Greek
et: Kreeka

en: Greek characters
et: Kreeka märgid

en: Group
et: Grupp

en: Group:
et: Grupp:

en: H1 Headings
et: H1 pealkirjad

en: H2 Headings
et: H2 pealkirjad

en: H3 Headings
et: H3 pealkirjad

en: HTML (name)
et: HTML (nimi)

en: HTML Characters
et: HTML märgid

en: HTML characters
et: HTML märgid

en: H_ide Sidebar
et: _Peida külgriba

en: Header file:
et: Päisefail:

en: Hebrew
et: Heebrea

en: Hebrew Visual
et: Heebrealane visuaalne

en: Help
et: Abi

en: Here you can change keyboard shortcuts for various actions. Select one and press the Change button to enter a new shortcut, or double click on an action to edit the string representation of the shortcut directly.
et: Siin saab muuta mitmesuguste toimingute kiirklahve. Uue otsetee sisestamiseks vali üks ja vajuta nuppu Muuda või topeltklõpsa toimingut otsetee stringi esituse muutmiseks.

en: Hide file extensions:
et: Peida faililaiendid:

en: Hide the Find dialog
et: Peida otsidialoog

en: Hide the Find dialog after clicking Find Next/Previous
et: Peida otsidialoog pärast "Otsi järgmine/eelmine" nupuvajutust

en: Home
et: Kodu

en: How often to check for changes to document files on disk, in seconds. Zero disables checking.
et: Kui sageli kontrollida ketta dokumendifailides muudatusi, sekundites. Null keelab kontrollimise.

en: ID Selectors
et: ID valijad

en: INS
et: LIS

en: IPC socket could not be created, see Help->Debug Messages for details.
et: IPC-pistikupesa ei saanud luua, üksikasju leiab jaotisest Spikker-> Silumisteated.

en: ISO 8859-1 characters
et: ISO 8859-1 märgid

en: I_nsert
et: _Lisamine

en: I_nsert Comments
et: Sisesta kommentaarid

en: Images _and text
et: Ikoonid _ja tekst

en: Implementations
et: Rakendamine

en: Implements:
et: Pärib:

en: Imports
et: Impordid

en: In Se_lection
et: _Valikus

en: In Sessi_on
et: _Sessioonis

en: In_dent Type
et: _Taande tüüp

en: Increase indent
et: Suurenda taanet

en: Increase indent by one space
et: Suurenda taanet ühe tühiku võrra

en: Increase indentation
et: Suurenda taanet

en: Indent Widt_h
et: Taande _laius

en: Indentation
et: Taane

en: Independent commands
et: Sõltumatud käsud

en: Indexes
et: Indeksid

en: Information
et: Informatsioon

en: Inheritance
et: Pärimine

en: Initial version:
et: Esialgne versioon:

en: Initials of the developer name
et: Arendaja initsiaalid

en: Initials:
et: Initsiaalid:

en: Insert
et: Lisamine

en: Insert Alternative _White Space
et: _Lisa teistsugune tühimärk

en: Insert Dat_e
et: Lisa _kuupäev

en: Insert File _Header
et: Lisa faili _päis

en: Insert Mu_ltiline Comment
et: Lisa _mitmerealine kommentaar

en: Insert New Line After Current
et: Sisesta uus rida peale aktiivset rida

en: Insert New Line Before Current
et: Sisesta uus rida aktiivse rea ette

en: Insert Special HTML Characters
et: Sisesta HTML erimärke

en: Insert _BSD License Notice
et: Lisa _BSD litsentsi märge

en: Insert _ChangeLog Entry
et: Lisa _muudatuste logi kirje

en: Insert _Function Description
et: Lisa _funktsiooni kirjeldus

en: Insert _GPL Notice
et: Lisa _GPL märge

en: Insert date
et: Sisesta kuupäev

en: Insert line numbers before each line in the exported document
et: Aseta eksporditavas dokumendis iga rea ette reanumbrid

en: Insert matching closing tag for XML/HTML
et: Sisesta vastav sulgev XML/HTML silt

en: Inserts HTML character entities like '&amp;'.
et: Lisab HTML-tähemärkide olemeid nagu "&amp;".

en: Instant Save
et: Kiirsalvestus

en: Integrated Development Environment
et: Integreeritud arenduskeskkond

en: Interface
et: Kasutajaliides

en: Interfaces
et: Liidesed

en: Invalid command: %s
et: Vigane käsk: %s

en: Invalid directory for find in files.
et: Failide leidmiseks sobimatu kataloog.

en: Invalid working directory "%s"
et: Vigane töökataloog: "%s"

en: Invert all colors, by default using white text on a black background
et: Inverteeri kõik värvid, kasutades vaikimisi valgel teksti mustal taustal

en: Invert syntax highlighting colors
et: Inverteeri süntaksi värvi esiletõstmine

en: Invert the sense of matching, to select non-matching lines
et: Mittevastavate ridade valimiseks keera sobitamine ümber

en: Is abstract
et: On abstraktne

en: Is singleton
et: On singleton

en: Japanese
et: Jaapani

en: Join lines
et: Ühenda read

en: Jump to the entered line number
et: Hüppa sisestatud reale

en: Keybindings
et: Kiirklahvid

en: Keyboard Shortcuts
et: Kiirklahvid

en: Keyboard _Shortcuts
et: _Kiirklahvid

en: Keys
et: Võtmed

en: Korean
et: Korea

en: LINE
et: RIDA

en: Label
et: Silt

en: Labels
et: Sildid

en: Left
et: Vasakul

en: License
et: Litsents

en: License text could not be found, please visit http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt to view it online.
et: Litsentsi teksti ei leitud, selle vaatamiseks külasta veebilehte aadressil http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt.

en: Line
et: Joon

en: Line _Breaking
et: Rea_katkestused

en: Line breaking column:
et: Joone murdmise veerg:

en: Line wrapping
et: Reamurdmine

en: Lines visible _around the cursor:
et: Nähtavad read - kursori ümber:

en: Lines:
et: Ridu:

en: Load Ta_gs File...
et: Lae siltide fail...

en: Load Tags File
et: Lae siltide fail

en: Load files from the last session
et: Ava failid eelmisest seansist

en: Load virtual terminal support
et: Lae virtuaalterminalide tugi

en: Loaded %s tags file '%s'.
et: Laaditud %s siltide fail "%s".

en: Location:
et: Asukoht:

en: M_iscellaneous
et: M_uud

en: M_ove Line(s) Down
et: _Liiguta rida/read alla

en: Macros
et: Makrod

en: Mail address:
et: Meiliaadress:

en: Make Custom _Target...
et: Valmista kohandatud _sihtmärk...

en: Make _Object
et: Valmista objekt

en: Make all
et: Valmista kõik

en: Make custom target
et: Valmista kohandatud sihtmärk

en: Make object
et: Valmista objekt

en: Mark all matches in the current document
et: Märgi kõik vasted selles dokumendis

en: Marks spaces with dots and tabs with arrows
et: Märgib tühikud punktidega ja tabeldusmärgid nooltega

en: Markup Languages
et: Märkekeeled

en: Match braces
et: Sea sulud vastavusse

en: Match from s_tart of word
et: Otsitakse sõna _algust

en: Match only a _whole word
et: Otsitakse _täpset sõnavastet

en: Mathematical characters
et: Matemaatilised märgid

en: Max. symbol name suggestions:
et: Maks. sümboli nime soovitused:

en: Maximum number of entries to display in the autocompletion list
et: Automaatse täitmise loendis kuvatavate kirjete maksimaalne arv

en: Members
et: Liikmed

en: Message window:
et: Teadete aken:

en: Messages
et: Sõnumid

en: Methods
et: Meetodid

en: Middle Eastern
et: Kesk-Euroopa

en: Minimal delay (in milliseconds) between two automatic updates of the symbol list. Note that a too short delay may have performance impact, especially with large files. A delay of 0 disables real-time updates.
et: Minimaalne viivitus (millisekundites) sümboliloendi kahe automaatse värskenduse vahel. Pane tähele, et liiga lühike viivitus võib mõjutada jõudlust, eriti suurte failide puhul. Viivitus 0 keelab reaalajas värskendused.

en: Miscellaneous
et: Muud

en: Miscellaneous characters
et: Muud märgid

en: Modified:
et: Muudetud:

en: Module
et: Moodul

en: Modules
et: Moodulid

en: Move cursor in snippet
et: Kursori liigutamine katkendis

en: Move document first
et: Liiguta dokument esimeseks

en: Move document last
et: Liiguta dokument viimaseks

en: Move document left
et: Liiguta dokumenti vasakule

en: Move document right
et: Liiguta dokumenti paremale

en: Move it now?
et: Teisalda see nüüd?

en: Move line(s) down
et: Liiguta rida/ridu alla

en: Move line(s) up
et: Liiguta rida/ridu üles

en: Move the current documents into the new project's session?
et: Kas teisaldada praegused dokumendid uue projekti sessioonile?

en: Name
et: Nimi

en: Name:
et: Nimi:

en: Namespace
et: Nimeruum

en: Namespaces
et: Nimeruumid

en: Navigate back a location
et: Liigu tagasi asukohta

en: Navigate forward a location
et: Liigu edasi asukohta

en: New
et: Uus

en: New (with _Template)
et: Uus (_malli põhjal)

en: New Project
et: Uus projekt

en: New file "%s" opened.
et: Avati uus fail "%s".

en: Newline strips trailing spaces
et: Reavahetus kustutab lõputühikud

en: Next Me_ssage
et: Järgmine _sõnum

en: Next Message
et: Järgmine teade

en: Next error
et: Järgmine viga

en: Next to current
et: Aktiivse kõrvale

en: No context action set.
et: Ühtegi kontekstitoimingut pole määratud.

en: No custom commands defined.
et: Kohandatud käske pole määratletud.

en: No filetype
et: Failitüüp puudub

en: No matches found for "%s".
et: Ei leitud ühtki vastet päringule: "%s".

en: No matches found.
et: Vasteid ei leitud.

en: No more build errors.
et: Ehitamisel rohkem vigu ei olnud.

en: No more message items.
et: Rohkem sõnumielemente pole.

en: No plugins available.
et: Pluginaid ei ole saadaval.

en: No symbols found
et: Ühtegi sümbolit ei leitud

en: No text to find.
et: Teksti ei leitud.

en: None
et: Puudub

en: Nordic
et: Põhjamaade

en: Note: Item 2 opens a dialog and appends the response to the command.
et: Märkus. Punkt 2 avab dialoogi ja lisab vastuse käsule.

en: Note: To apply these settings to all currently open documents, use <i>Project->Apply Default Indentation</i>.
et: Märkus. Nende sätete rakendamiseks kõigi praegu avatud dokumentide jaoks kasuta käsku <i>Projekt->Rakenda vaikimisi trepp</i>.

en: Notebook tab
et: Märkmiku kaardid

en: Notebook tabs
et: Märkmiku kaardid

en: OVR
et: ÜLE

en: Only for rectangular selections
et: Ainult ristkülikukujulistes valikutes

en: Only show virtual spaces beyond the end of lines when drawing a rectangular selection
et: Ristkülikukujulise valiku joonistamisel näita ainult rea lõppu virtuaalseid ruume

en: Open
et: Ava

en: Open File
et: Ava fail

en: Open Project
et: Ava projekt

en: Open Selected F_ile
et: Ava valitud fa_il

en: Open _Externally
et: Ava _välise programmiga

en: Open a color chooser dialog, to interactively pick colors from a palette
et: Värvide interaktiivseks valimiseks paleest ava värvivalija dialoog

en: Open a recent file
et: Ava hiljutiavatud fail

en: Open all FILES in read-only mode (see documentation)
et: Ava kõik FAILID kirjutuskaitsult (vaata dokumentatsiooni)

en: Open an existing file
et: Ava olemasolev fail

[ctx: Open dialog action]
en: _View
et: _Vaata

en: Open in New _Window
et: Ava _uues aknas

en: Open in _Geany
et: Avatud Geany-s

en: Open new documents from the command-line
et: Ava käsurealt uued dokumendid

en: Open selected file
et: Ava valitud fail

en: Opens at startup the files from the last session
et: Avab käivitumisel eelmises seansis avatud failid

en: Opens the file in read-only mode. If you choose more than one file to open, all files will be opened read-only.
et: Avab faili kirjutuskaitstud režiimis. Kui valida avamiseks mitu faili, avatakse kõik failid kirjutuskaitstud kujul.

en: Options
et: Valikud

en: Other
et: Muu

en: Other options to pass to Grep
et: Teised grep-i võtmed

en: Other:
et: Teised:

en: Override Geany keybindings
et: Tühista Geany kiirklahvid

en: Override that keybinding?
et: Tühista see kiirklahv?

en: Overwrite?
et: Kirjuta üle?

en: Owner:
et: Omanik:

en: P_lugin Preferences
et: P_luginate eelistused

en: Pack the toolbar to the main menu to save vertical space
et: Paki tööriistariba ruumis säästmiseks menüüribasse

en: Package
et: Pakid

en: Page %d of %d
et: Lehekülg %d %d-st

en: Page Set_up
et: _Lehekülje sätted

en: Paginating
et: Pagineerimine

en: Paragraph
et: Lõik

en: Parenthesis ( )
et: Sulud ( )

en: Parts
et: Osad

en: Passing data and executing custom command: %s
et: Andmete edastamine ja kohandatud käsu täitmine: %s

en: Paste
et: Aseta

en: Paste the contents of the clipboard
et: Aseta lõikelaua sisu

en: Path (and possibly additional arguments) to your favorite browser
et: Tee (ja võib-olla täiendavaid argumente) oma lemmikbrauserile

en: Path of the file representing the project and storing its settings. It should normally have the "%s" extension.
et: Projekti tähistava ja selle sätete salvestamise faili asukoht. Tavaliselt peaks sellel olema "%s" laiend.

en: Path to start in when opening or saving files. Must be an absolute path.
et: Failide avamise või salvestamise algustee. Peab olema absoluutne tee.

en: Path to start in when opening project files
et: Projektifailide avamisel kasutatav tee

en: Path to the command for printing files (use %f for the filename)
et: Failide printimise käsu tee (faili nime jaoks kasutage %f)

en: Perform regular expression matching on the whole buffer at once rather than line by line, allowing matches to span multiple lines. In this mode, newline characters are part of the input and can be captured as normal characters by the pattern.
et: Regulaaravaldiste sobitamine toimub kogu puhvris korraga, mitte rida-realt, võimaldades vastel mitut rida ületada. Selles režiimis on uue rea märgid sisendi osa ja neid saab mustri abil tavaliste märkidena hõivata.

en: Permissions:
et: Õigused:

en: Placement of new file tabs:
et: Uute failikaartide asukoht:

en: Please set a print command in the preferences dialog first.
et: Palun määra kõigepealt eelistuste dialoogis printimiskäsk.

en: Please set the filetype for the current file before using this function.
et: Enne selle funktsiooni kasutamist määra aktiivse faili tüüp.

en: Plugin configuration directory could not be created.
et: Plugina konfiguratsioonikausta loomine ebaõnnestus.

en: Plugins
et: Pluginad

en: Position:
et: Asukoht:

en: Pr_evious Message
et: _Eelmine sõnum

en: Preference_s
et: _Eelistused

en: Preferences
et: Eelistused

en: Press the combination of the keys you want to use for "%s".
et: Vajuta klahvikombinatsiooni, mida soovid "%s" jaoks kasutada.

en: Pressing tab/shift-tab indents/unindents instead of inserting a tab character
et: Tabeldusklahvi/Shift+tabeldusklahvi vajutamine taandab/eemaldab taande tabeldusmärgi lisamise asemel

en: Previous Message
et: Eelmine teade

en: Previous Translators
et: Endised tõlkijad

en: Previous error
et: Eelmine viga

en: Print
et: Trüki

en: Print Geany's installation prefix
et: Väljasta Geany paigaldamise prefix

en: Print document
et: Trüki dokument

en: Print internal filetype names
et: Prindi sisemised failitüüpide nimed

en: Print line numbers
et: Reanumbrite trükkimine

en: Print only the basename (without the path) of the printed file
et: Prindi ainult prinditud faili baasnimi (ilma teekonnata)

en: Print only the basename(without the path) of the printed file
et: Trüki ainult trükitava faili nimi ilma teekonnata

en: Print page header
et: Lehe päise trükkimine

en: Print page numbers
et: Leheküljenumbrite trükkimine

en: Printing
et: Trükkimine

en: Printing of %s failed (%s).
et: Faili %s trükkimine ebaõnnestus (%s).

en: Prints a vertical line in the editor window at the given cursor position (see below)
et: Prindib redaktori aknas vertikaalse joone kursori asukohas (vt allpool)

en: Procedures
et: Protseduurid

en: Process could not be stopped (%s).
et: Protsessi ei saanud peatada (%s).

en: Process failed (%s)
et: Protsess nurjus (%s)

en: Process failed, no working directory
et: Protsess nurjus, töökataloogi pole

en: Processes / Blocks / Components
et: Protsessid / Plokid / Komponendid

en: Program
et: Programm

en: Program not found
et: Programmi ei leitud

en: Programming Languages
et: Programmeerimiskeeled

en: Programs
et: Programmid

en: Project
et: Projekt

en: Project "%s" closed.
et: Projekt "%s" suleti.

en: Project "%s" created.
et: Loodi projekt "%s".

en: Project "%s" opened.
et: Projekt "%s" avati.

en: Project "%s" saved.
et: Projekt "%s" salvestati.

en: Project Properties
et: Projekti omadused

en: Project base directory could not be created (%s).
et: Projekti aluskataloogi loomine ebaõnnestus (%s).

en: Project file "%s" could not be loaded.
et: Projektifaili "%s" laadimine ebaõnnestus.

en: Project file could not be written
et: Projektifaili kirjutamine ebaõnnestus

en: Project file could not be written (%s).
et: Projektifaili kirjutamine ebaõnnestus (%s).

en: Project files
et: Projektifailid

en: Project files:
et: Projektifailid:

en: Project name
et: Projekti nimi

en: Properties
et: Omadused

en: Proxy plugin '%s' extension '%s' starts with a dot. Please fix your proxy plugin.
et: Puhverserveri plugina "%s" laiend "%s" algab täpiga. Paranda puhverserveri pistikprogramm.

en: Punctuation characters
et: Kirjavahemärgid

en: Question
et: Küsimus

en: Quit
et: Välju

en: Quit Geany
et: Välju Geanyst

en: R_eload As
et: Lae _uuesti kui

en: R_ename
et: _Nimeta ümber

en: Range:
et: Piirkond:

en: Re-open last closed tab
et: Ava viimati suletud kaart

en: Re_place All
et: Asenda _kõik

en: Read _Only
et: _Kirjutuskaitstud

en: Read-only:
et: Kirjutuskaitstud:

en: Read:
et: Lugemine:

en: Recent _Files
et: Hiljutised _failid

en: Recent files list length:
et: Hiljutiste failide nimekirja pikkus:

en: Redo
et: Tee uuesti

en: Redo the last modification
et: Ennista viimane muudatus

en: Refresh
et: Värskenda

en: Reload file
et: Lae fail uuesti

en: Reload symbol list
et: Lae sümbolite nimekiri uuesti

en: Reload the current file from disk
et: Lae aktiivne fail uuesti

en: Remove Error Indicators
et: Eemalda vigade allajoonimine

en: Remove Error _Indicators
et: Eemalda vea _indikaatorid

en: Remove Markers
et: Eemalda tähised

en: Remove Markers and Error Indicators
et: Eemalda tähised ja vigade allajoonimine

en: Remove _Markers
et: _Eemalda tähised

en: Removes all messages from the status bar. The messages are still displayed in the status messages window.
et: Eemaldab kõik sõnumid olekuribalt. Teateid kuvatakse endiselt olekusõnumite aknas.

en: Removes trailing spaces and tabs at the end of lines
et: Eemaldab rea lõpus olevad tühikud ja sakid

en: Renders the font size of the document together with the current zoom level
et: Kuvab dokumendi kirjatüübi suuruse koos praeguse suumi tasemega

en: Replace
et: Asenda

en: Replace & Fi_nd
et: Otsi ja _asenda

en: Replace Tabs with S_paces
et: _Asenda tabeldusmärgid tühikutega

en: Replace \\, \t, \n, \r and \uXXXX (Unicode characters) with the corresponding control characters
et: Asenda \\, \t, \n, \r ja \uXXXX (Unicode sümbolid) juhtmärkidega

en: Replace all matches found in the currently selected text
et: Asenda valitud tekstis kõik vasted

en: Replace spaces with tabs
et: Asenda tühikud tabeldusmärkidega

en: Replace special characters
et: _Asenda erimärgid

en: Replace tabs with space
et: Asenda tabeldusmärgid tühikutega

en: Replace text in the current document
et: Asenda tekst aktiivses failis

en: Replace wit_h:
et: _Asenda:

en: Replaced %u matches in %u documents.
et: Asendati %u vastet %u dokumendis.

en: Replaces all tabs in document with spaces
et: Kõik tabeldusmärgid asendatakse tühikutega

en: Report a _Bug...
et: Teata veast...

en: Report bugs to https://github.com/geany/geany/issues.
et: Teata vigadest aadressil https://github.com/geany/geany/issues.

en: Reset
et: Lähtesta

en: Return a list of open documents in a running Geany instance
et: Tagasta avatud dokumentide nimekiri jooksvas Geany isendis

en: Right
et: Paremal

en: Romanian
et: Romaani

en: Run
et: Käivita

en: Run or view the current file
et: Käivita või näita aktiivset faili

en: Run programs in VTE instead of opening a terminal emulation window. Please note, programs executed in VTE cannot be stopped
et: Käivita programme VTE-s, selle asemel, et terminali emulatsiooni akent avada. Pane tähele, VTE-s käivitatud programme ei saa peatada

en: SE & SW Asian
et: Edela- ja Kagu-Aasia

en: SP
et: TÜH

en: S_elect Current Line(s)
et: _Vali aktiivne rida/aktiivsed read

en: S_mart Line Indent
et: Nutikas rea taane

en: S_ystem default
et: Süsteemi _vaikimisi

en: Sa_ve All
et: Salvesta _kõik

en: Sa_ve all open files
et: Salvesta kõik _avatud failid

en: Save
et: Salvesta

en: Save Actions
et: Salvesta toimingud

en: Save All
et: Salvesta kõik

en: Save File
et: Salvesta fail

en: Save _As...
et: Salvesta _kui...

en: Save all
et: Salvesta kõik

en: Save all open files
et: Salvesta kõik avatud failid

en: Save as
et: Salvesta kui

en: Save only current open _file
et: Salvesta ainult aktiivne _fail

en: Save the current file
et: Salvesta aktiivne fail

en: Save the file and rename it
et: Salvesta fail ja nimeta see ümber

en: Save window position
et: Salvesta akna asukoht

en: Save window size
et: Akna suuruse salvestamine

en: Saves the window position and restores it at the start
et: Salvestab akna asukoha ja taastab selle käivitamisel

en: Saves the window size and restores it at the start
et: Salvestab akna suuruse ja taastab selle käivitamisel

en: Scribble
et: Sodi

en: Scripting Languages
et: Skriptimiskeeled

en: Scroll down the view by one line
et: Keri alla ühe rea võrra

en: Scroll on keystroke
et: Kerimine klahvivajutuse puhul

en: Scroll on output
et: Kerimine väljundi saamisel

en: Scroll to current line
et: Keri aktiivse reani

en: Scroll up the view by one line
et: Keri üles ühe rea võrra

en: Scrollback lines:
et: Kerimispuhver ridades:

en: Se_lect Current Paragraph
et: _Vali aktiivne lõik

en: Search
et: Otsimine

en: Search Field
et: Otsinguväli

en: Search _backwards
et: Otsi _tagasisuunas

en: Search completed with %d match. | Search completed with %d matches.
et[0]: Otsing lõpetatud %d vastega.
et[1]: Otsing lõpetatud %d vastega.

en: Search failed.
et: Otsimine ebaõnnestus.

en: Searching...
et: Otsimine...

en: Section
et: Sektsioon

en: Section Level 1
et: Sektsioon tase 1

en: Section Level 2
et: Sektsioon tase 2

en: Section Level 3
et: Tase 3

en: Section Level 4
et: Tase 4

en: Sections
et: Sektsioonid

en: See grep's manual page for more information
et: Lisateavet leiab grep-i kasutusjuhendist

en: Select
et: Vali

en: Select All
et: Vali kõik

en: Select Browser
et: Vali lehitseja

en: Select Directory
et: Vali kaust

en: Select File
et: Vali _fail

en: Select Folder
et: Vali _kaust

en: Select current word
et: Vali aktiivne sõna

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
et: Vali tööriistaribal kuvatavad üksused. Üksusi saab pukseerimise teel ümber korraldada.

en: Select to next word part
et: Vali järgmise sõnaosa juurde

en: Select to previous word part
et: Vali eelmine sõnaosa

en: Send to Custom Command 1
et: Saada kohandatud käsule 1

en: Send to Custom Command 2
et: Saada kohandatud käsule 2

en: Send to Custom Command 3
et: Saada kohandatud käsule 3

en: Send to Custom Command 4
et: Saada kohandatud käsule 4

en: Send to Custom Command 5
et: Saada kohandatud käsule 5

en: Send to Custom Command 6
et: Saada kohandatud käsule 6

en: Send to Custom Command 7
et: Saada kohandatud käsule 7

en: Send to Custom Command 8
et: Saada kohandatud käsule 8

en: Send to Custom Command 9
et: Saada kohandatud käsule 9

en: Separator
et: Eraldaja

en: Set Build Commands
et: Määra ehitamise käsud

en: Set Custom Commands
et: Kohandatud käskude kasutamine

en: Set File_type
et: Failitüüp

en: Set Line E_ndings
et: Määra rea lõpud

en: Set _Encoding
et: Määra _kodeering

en: Set encoding:
et: Kodeering:

en: Set filetype:
et: Failitüüp:

en: Set initial column number to COLUMN for the first opened file (useful in conjunction with --line)
et: Sea esimese avatud faili algne veeru number väärtuseks COLUMN (kasulik koos --line)

en: Set initial line number to LINE for the first opened file
et: Sead esimese avatud faili algne rea number LINE-le

en: Set menu item label
et: Seadista menüüelemendi silt

en: Set path from document
et: Määra tee dokumendist

en: Set the information to be used in templates. See the documentation for details.
et: Määra mallides kasutatav teave. Üksikasju leiab dokumentidest.

en: Sets the background color of the text in the terminal widget
et: Määrab terminali vidinas teksti taustavärvi

en: Sets the color of the long line marker
et: Määrab pika joonemärgi värvi

en: Sets the default encoding for newly created files
et: Seadistab vastloodud failide vaikekodeeringu

en: Sets the default encoding for opening existing non-Unicode files
et: Määrab olemasolevate mitte-Unicode-failide avamiseks vaikekodeeringu

en: Sets the editor font
et: Valib redaktori kirjatüübi

en: Sets the font for the message window
et: Valib teadete akna kirjatüübi

en: Sets the font for the symbol list
et: Valib sümbolite nimekirja kirjatüübi

en: Sets the font for the terminal widget
et: Määrab terminali vidina kirjatüübi

en: Sets the foreground color of the text in the terminal widget
et: Seadistab terminali vidinas teksti esiplaani värvi

en: Sets the path to the shell which should be started inside the terminal emulation
et: Määrab tee kestani, mida tuleks alustada terminaalse emulatsiooni sees

en: Setting %s indentation mode for %s.
et: %s taanderežiimi seadistamine %s-le.

en: Setting indentation width to %d for %s.
et: Seadistatakse taandelaius %d %s-i jaoks.

en: Settings
et: Seadistused

en: Shell:
et: Kest (shell):

en: Shortcut
et: Otsetee

en: Show Color Chooser
et: Näita värvivalijat

en: Show Indentation _Guides
et: Näita _taandejuhised

en: Show Line _Endings
et: Näita rea_lõppe

en: Show Message _Window
et: Näita _sõnumiakent

en: Show S_ymbol List
et: Näita _sümbolite nimekirja

en: Show Side_bar
et: Näita _külgriba

en: Show White S_pace
et: Näita _tühimärke

en: Show _Document List
et: Näita _dokumentide nimekirja

en: Show _Hidden Files
et: Näita _peidetud faile

en: Show _Line Numbers
et: Näita _reanumbreid

en: Show _Markers Margin
et: Näita _tähiste serva

en: Show _Paths
et: Näita _teekondi

en: Show _Toolbar
et: Näita _tööriistariba

en: Show _hidden files
et: Näita _peidetud faile

en: Show calltip
et: Näita nõuandeid

en: Show close buttons
et: Näita sulgemisnuppe

en: Show documents list
et: Näita dokumentide nimekirja

en: Show editor tabs
et: Näita redaktori kaarte

en: Show hidden files
et: Näita peidetud faile

en: Show indentation guides
et: Näita taandejuhised

en: Show line endings
et: Näita realõppe

en: Show line numbers
et: Näita reanumbreid

en: Show markers margin
et: Näita tähiste serva

en: Show sidebar
et: Näita külgriba

en: Show status bar
et: Näita olekuriba

en: Show symbol list
et: Näita sümbolite nimekirja

en: Show t_oolbar
et: Näita _tööriistariba

en: Show the current document
et: Näita aktiivset dokumenti

en: Show the preferences dialog
et: Näita eelistuste dialoogi

en: Show version and exit
et: Väljasta versiooniinfo ja lõpeta töö

en: Show white space
et: Näita tühimärke

en: Shows a confirmation dialog on exit
et: Näitab väljumisel kinnituse dialoogi

en: Shows a small cross button in the file tabs to easily close files when clicking on it (requires restart of Geany)
et: Näitab failide vahekaartidel väikest ristnuppu, et sellel klõpsates faile hõlpsalt sulgeda (nõuab Geany taaskäivitamist)

en: Shows or hides the Line Number margin
et: Näitab või peidab reanumbrite veeru

en: Shows or hides the small margin right of the line numbers, which is used to mark lines
et: Näitab või peidab reanumbrite parempoolset väikest veerist, mida kasutatakse joonte märkimiseks

en: Shows small dotted lines to help you to use the right indentation
et: Näitab väikesi punktiirjooni, mis aitavad teil kasutada õiget taanet

en: Shows the line ending character
et: Näitab realõpumärki

en: Side by Side
et: Kõrvuti

en: Sidebar:
et: Külgriba:

en: Single quotes ' '
et: Ühekordsed jutumärgid ' '

en: Singletons
et: Singletonid

en: Size:
et: Suurus:

en: Snippet completion
et: Koodijuppide lõpetamine

en: Some of the many contributors (for a more detailed list, see the file %s):
et: Mõned paljudest kaastöölistest (täpsema loetelu leiab failist %s):

en: Sort by _Appearance
et: Sorteeri _välimuse järgi

en: Sort by _Name
et: Sorteeri _nime järgi

en: Source file:
et: Lähtekoodi fail:

en: South European
et: Lõuna-Euroopa

en: Space separated list of file patterns (e.g. *.c *.h)
et: Tühikuga eraldatud failimustrite loend (nt *.c *.h)

en: Space separated list of file patterns used for the find in files dialog (e.g. *.c *.h)
et: Tühikutega loend failide mustritest, mida kasutatakse failide otsimiseks dialoogiboksis (nt *.c *.h)

en: Spaces
et: Tühikud

en: Special Characters
et: Erimärgid

en: Specifies the history in lines, which you can scroll back in the terminal widget
et: Määrab ridadena ajaloo, mida saab terminali vidinas tagasi kerida

en: Specifies the number of files which are stored in the Recent files list
et: Määrab hiljutiste failide nimekirja pikkuse

en: Specify a format for the date and time stamp which is added to the page header on each page. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
et: Määra kuupäeva ja kellaaja templi vorming, mis lisatakse iga lehe lehe päisesse. Võib kasutada mis tahes teisendamise täpsustajaid, mida saab kasutada ANSI C strftime funktsiooniga.

en: Specify a format for the {datetime} wildcard. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
et: Määra {datetime} metamärgi vorming. Võib kasutada mis tahes teisendamise täpsustajaid, mida saab kasutada ANSI C strftime funktsiooniga.

en: Specify a format for the {date} wildcard. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
et: Vali {date} metamärgi vorming. Võib kasutada mis tahes teisendamise täpsustajaid, mida saab kasutada ANSI C strftime funktsiooniga.

en: Specify a format for the {year} wildcard. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
et: Määra {aasta} metamärgi vorming. Võib kasutada mis tahes teisendamise täpsustajaid, mida saab kasutada ANSI C strftime funktsiooniga.

en: Split Window
et: Jaota aken

en: Splits the editor view into two windows.
et: Jaotab redaktoriakna kaheks aknaks.

en: Square brackets [ ]
et: Kandilised sulud [ ]

en: Startup
et: Käivitus

en: Startup path:
et: Baasrada:

en: Status
et: Olek

en: Status messages
et: Olekuteated

en: Steps
et: Sammud

en: Stop scrolling at last line
et: Lõpeta kerimine viimasel real

en: Store project file inside the project base directory
et: Hoia projektifaili projektide aluskataloogis

en: Strings
et: Stringid

en: Strip trailing spaces and tabs
et: Lõputühikud eemaldatakse

en: Structs
et: Struktuurid

en: Structures
et: Struktuurid

en: Subsection
et: Alamsektsioon

en: Subsubsection
et: Alamalamsektsioon

en: Suppress snippet completion
et: Ära lõpeta tekstijuppi

en: Suppress status messages in the status bar
et: Ära näita olekuteateid olekuribal

en: Switch to Compiler
et: Lülitu kompilaatorile

en: Switch to Document
et: Lülitu dokumendile

en: Switch to Editor
et: Lülitu redaktorile

en: Switch to Message Window
et: Lülitu teadeteaknale

en: Switch to Messages
et: Lülitu teadetele

en: Switch to Scribble
et: Lülitu sodile

en: Switch to Search Bar
et: Lülitu otsinguribale

en: Switch to Sidebar
et: Lülitu külgribale

en: Switch to Sidebar Document List
et: Mine külgribal dokumentide nimekirja

en: Switch to Sidebar Symbol List
et: Mine külgribal sümbolite nimekirja

en: Switch to VTE
et: Lülitu virtuaalterminalile

en: Switch to last used document
et: Lülitu viimati kasutatud dokumendile

en: Switch to last used document after closing a tab
et: Lülitu kaardi sulgemisel viimati avatud dokumendile

en: Switch to left document
et: Lülitu vasakule dokumendile

en: Switch to right document
et: Lülitu paremale dokumendile

en: Switch to status message list at new message
et: Uue teate korral lülitu teadeteaknale

en: Switch to the status message tab (in the notebook window at the bottom) if a new status message arrives
et: Uue olekuteate saabumisel lülitu teadeteaknale (all märkmikuaknas)

en: Symbol list update frequency:
et: Sümboliloendi värskendussagedus:

en: Symbol list:
et: Sümbolite nimekiri:

en: Symbols
et: Sümbolid

en: System _default
et: Süsteemi _vaikimisi

en: T/S
et: TAB/TÜH

en: T_abs and Spaces
et: T_abeldusmärgid ja tühikud

en: T_abs and spaces
et: _Tabeldusmärgid ja tühikud

en: T_oggle Case of Selection
et: Lülitab valiku juhtumi sisse

en: Tab _key indents
et: Vahelehe klahvide taanded

en: Tables
et: Tabelid

en: Tabs
et: Tabeldusmärgid

en: Tabs and Spaces
et: Tabeldusmärgid ja tühikud

en: Targets
et: Sihtmärgid

en: Technical characters
et: Tehnilised märgid

en: Templates
et: Mallid

en: Text ended before matching quote was found
et: Tekst lõppes enne, kui leiti sobiv pakkumine

en: Text was empty (or contained only whitespace)
et: Tekst oli tühi (või sisaldas ainult tühikut)

en: Text;Editor;
et: Tekst;Redaktor;

en: Thai
et: Tai

en: The '%s' project is open.
et: Projekt "%s" on avatud.

en: The Geany developer team
et: Geany arendajate meeskond

en: The amount of characters which are necessary to show the symbol autocompletion list
et: Tähemärkide arv, mis on vajalik sümbolite automaatse täitmise loendi kuvamiseks

en: The background color of characters after the given cursor position (see below) changed to the color set below, (this is recommended if you use proportional fonts)
et: Märkide taustavärv pärast kursori asukohta (vt allpool) muutus allpool toodud värvikomplektiks (see on soovitatav, kui kasutada proportsionaalseid kirjatüüpe)

en: The buffer's previous state is stored in the history and undoing restores it. You can disable this by discarding the history upon reload. This message will not be displayed again but your choice can be changed in the various preferences.
et: Puhvri eelmine olek salvestatakse ajalukku ja tagasivõtmine taastab selle. Saad selle keelata, visates uuesti ajaloo alla ajaloo. Seda teadet ei kuvata enam, kuid teie valikut saab erinevates eelistustes muuta.

en: The combination '%s' is already used for "%s".
et: Kombinatsiooni "%s" kasutatakse juba "%s" jaoks.

en: The command to execute when using "Open with". You can use %f and %d wildcards.
    %f will be replaced with the filename including full path
    %d will be replaced with the path name of the selected file without the filename
et: Käsk, mida täita rakenduse „Ava koos” kasutamisel. Võib kasutada metamärke %f ja %d.
     %f asendatakse failinimega koos täieliku teega
     %d asendatakse valitud faili tee nimega ilma failinimeta

en: The current filetype overrides the default style.
et: Praegune failitüüp alistab vaikestiili.

en: The document has been closed.
et: Dokument on suletud.

en: The executed custom command exited with an unsuccessful exit code.
et: Käivitatud kohandatud käsk lõpetas veakoodiga.

en: The executed custom command returned an error. Your selection was not changed. Error message: %s
et: Käivitatud kohandatud käsk lõpetas veateatega. Valikut ei muudetud. Veateade: %s

en: The file "%s" could not be opened properly and has been truncated. This can occur if the file contains a NULL byte. Be aware that saving it can cause data loss.
    The file was set to read-only.
et: Faili "%s" ei saanud õigesti avada ja see on kärbitud. See võib ilmneda siis, kui fail sisaldab NULL-i baiti. Pea meeles, et selle salvestamine võib põhjustada andmete kadumise.
    Fail seati kirjutuskaitstud.

en: The file "%s" does not look like a text file or the file encoding is not supported.
et: Fail "%s" ei ole tekstifail või faili kodeering ei ole toetatud.

en: The file "%s" is not valid %s.
et: Fail "%s" ei ole korrektne %s.

en: The file "%s" will be printed with the following command:
    
    %s
et: Fail "%s" trükitakse järgmise käsuga:
    
    %s

en: The file '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
et: Fail "%s" on juba olemas. Kas sa tahad selle üle kirjutada?

en: The file '%s' is not saved.
et: Fail "%s" ei ole salvestatud.

en: The file '%s' on the disk is more recent than the current buffer.
et: Kettale asuv fail "%s" on uuem kui praegune puhver.

en: The file has been reloaded.
et: Fail on uuestilaetud.

en: The following keyboard shortcuts are configurable:
et: Need kiirklahvid on muudetavad:

en: The long line marker is a thin vertical line in the editor, it helps to mark long lines, or as a hint to break the line. Set this value to a value greater than 0 to specify the column where it should appear.
et: Pikka joont tähistav on redaktoris õhuke vertikaalne joon, see aitab pikki jooni tähistada või vihjeks joone katkestamiseks. Vali see väärtus väärtuseks, mis on suurem kui 0, et täpsustada veerg, kus see peaks ilmuma.

en: The name of the developer
et: Arendaja nimi

en: The path "%s" does not exist.
et: Asukohta "%s" ei leitud.

en: The plugin "%s" is not binary compatible with this release of Geany - please recompile it.
et: Pistikprogramm "%s" ei ole selle Geany väljaandega binaarselt ühilduv - palun kompileeri see uuesti.

en: The specified project name is too long (max. %d characters).
et: Projekti nimi on liiga pikk (maksimaalselt %d tähemärki).

en: The specified project name is too short.
et: Projekti nimi on liiga lühike.

en: The width in chars of a single indent
et: Taande laius sümbolites

en: Theses
et: Teesid

en: This is Geany %s.
et: See on Geany %s.

en: This may cause color schemes to display incorrectly.
et: See võib põhjustada värviskeemide valesti kuvamise.

en: This option disables the automatic detection of the file encoding when opening non-Unicode files and opens the file with the specified encoding (usually not needed)
et: See valik keelab failikodeeringu automaatse tuvastamise mitte-Unicode failide avamisel ja avab faili määratud kodeeringuga (tavaliselt pole seda vaja)

en: This option disables the keybinding to popup the menu bar (default is F10). Disabling it can be useful if you use, for example, Midnight Commander within the VTE.
et: See valik keelab klahvide sidumise menüüriba hüpitamiseks (vaikeseade on F10). Selle keelamine võib olla kasulik, kui kasutada VTE-s näiteks Midnight Commanderit.

en: This plugin provides different actions related to saving of files.
et: See pistikprogramm pakub faile salvestamisega seotud erinevaid toiminguid.

en: Toggle All Additional Widgets
et: Lülitab kõik täiendavad vidinad sisse

en: Toggle All _Additional Widgets
et: Lülitab kõik täiendavad vidinad sisse

en: Toggle Line breaking
et: Lülitab ümberlülitamise

en: Toggle Line wrapping
et: Reamurdmise lülitamine

en: Toggle Messages Window
et: Lülita teadeteakent

en: Toggle Sidebar
et: Lülita külgriba

en: Toggle current fold
et: Lülita aktiivset volti

en: Toggle line commentation
et: Lülitab rea kommenteerimise sisse ja välja

en: Toggle marker
et: Lülita tähist

en: Toggle plugin status
et: Lülita plugina olekut

en: Toggle the documents list on and off
et: Lülita dokumentide nimekiri sisse ja välja

en: Toggle the symbol list on and off
et: Lülita sümbolite nimekiri sisse ja välja

en: Too many items selected!
et: Valitud on liiga palju kirjeid!

en: Toolbar
et: Tööriistariba

en: Tools
et: Tööriistad

en: Top
et: Ülal

en: Top and Bottom
et: Üleval ja all

en: Traits
et: Tunnused

en: Translators
et: Tõlkijad

en: Triggers
et: Päästikud

en: Try to resave the file?
et: Kas proovida faili uuesti salvestada?

en: Turkish
et: Türgi

en: Type Selectors
et: Tüübivalijad

en: Type a defined short character sequence and complete it to a more complex string using a single keypress
et: Tipi määratletud lühike tähemärkide jada ja vii see ühe klahvivajutusega keerukamaks stringiks

en: Type constructors
et: Tüübikonstruktorid

en: Type here what you want, use it as a notice/scratch board
et: Tipi siia, mida soovite, kasuta seda teadete/mustanditahvlina

en: Type:
et: Tüüp:

en: Typedefs / Enums
et: Tüübidefinitsioon/Väärtustikud

en: Types
et: Tüübid

en: U_ncomment Line(s)
et: Eemal_da kommentaarid

en: Uncomment line(s)
et: Eemalda kommentaarid

en: Undo
et: Võta tagasi

en: Undo history will be lost.
et: Tühista ajalugu kaob.

en: Undo the last modification
et: Tühista viimane muudatus

en: Unfold all
et: Voldi kõik lahti

en: Unknown error executing child process
et: Lapsiprotsessi käivitamisel tekkis tundmatu viga

en: Unknown filetype extension for "%s".
et: Tundmatu failitüübilaiend otsingule "%s".

en: Unpublished
et: Avaldamata

en: Up
et: Üles

en: Usage: %s -g <Tags File> <File list>
et: Kasutamine: %s -g <Sildifail> <Failide nimekiri>

en: Use FILE as the dynamically-linked VTE library
et: Kasuta dünaamiliselt ühendatud VTE-teegina faili FILE

en: Use Perl-like regular expressions. For detailed information about using regular expressions, please refer to the manual.
et: Kasuta Perli-laadseid regulaaravaldisi. Üksikasjalikku teavet tavaliste avaldiste kasutamise kohta leiate juhendist.

en: Use Windows native dialogs
et: Süsteemiomaste dialoogide kasutamine

en: Use _escape sequences
et: Kasuta _paojadasid

en: Use alternate configuration directory DIR
et: Kasuta alternatiivset konfiguratsioonikataloogi DIR

en: Use an external command for printing
et: Kasuta trükkimiseks välist käsku

en: Use current word under the cursor when opening the Find, Find in Files or Replace dialog and there is no selection
et: Dialoogi Otsing, Failides otsimine või Asendamine avamisel kasuta kursori all olevat praegust sõna ja valikut pole

en: Use fixed encoding when opening non-Unicode files
et: Kasuta mitte-Unicode failide avamisel sama kodeeringut

en: Use global settings
et: Kasutatakse globaalseid seadistusi

en: Use indicators to show compile errors
et: Jooni alla kompileerimise vead

en: Use multi-line matchin_g
et: Kasuta mitmerealist sobitamist

en: Use native GTK printing
et: Kasuta GTK trükkimist

en: Use one tab per indent
et: Kasuta ühte tabeldusmärki taande kohta

en: Use project-based session files
et: Kasuta projektipõhiseid sessioonifaile

en: Use socket filename FILE for communication with a running Geany instance
et: Kasuta töötava Geany isendiga suhtlemiseks pistikupesa failinime FILE

en: Use spaces if the total indent is less than the tab width, otherwise use both
et: Kasuta tühikuid kui taane on väiksem kui tabeldusmärgi laius, muidu kasuta mõlemat

en: Use spaces when inserting indentation
et: Kasuta taande sisestamisel tühikuid

en: Use the basename of the printed file
et: Kasuta prinditud faili baasnime

en: Use the current file's directory for Find in Files
et: Kasuta faili leidmiseks kataloogi praegust kataloogi

en: Use the current word under the cursor for Find dialogs
et: Kasuta kursori all olevat sõna otsidialoogides

en: Use the project's base directory
et: Kasuta projekti baaskataloogi

en: Using GTK+ v%u.%u.%u and GLib v%u.%u.%u runtime libraries
et: Kasutades GTK+ v%u.%u.%u ja GLib v%u.%u.%u runtime teegid

en: Value
et: Väärtus

en: Variables
et: Muutujad

en: Variables / Signals
et: Muutujad / Signaalid

en: Various
et: Mitmesugust

en: Version number, which a new file initially has
et: Uue faili esialgne versioon

en: Version:	%s
    Author(s):	%s
    Filename:	%s
et: Versioon: %s
    Autor (id): %s
    Faili nimi: %s

en: Vietnamese
et: Vietnami

en: View
et: Vaade

en: Views
et: Vaated

en: Warning
et: Hoiatus

en: Warning: non-standard hard tab width: %d != 8!
et: Hoiatus: ebastandardne kõvakaare laius: %d! = 8!

en: West European
et: Lääne-Euroopa

en: Western
et: Lääne

en: When "smart" home is enabled, the HOME key will move the caret to the first non-blank character of the line, unless it is already there, it moves to the very beginning of the line. When this feature is disabled, the HOME key always moves the caret to the start of the current line, regardless of its current position.
et: Kui "tark" kodu klahv on lubatud, viib kodu klahvile vajutamine kursori rea esimesele mittetühikulisele sümbolile. Kui kursor on juba seal, viiakse see rea algusesse. Kui see funktsionaalsus on keelatud, viib kodu klahv kursori alati real algusesse, hoolimata selle esialgsest asukohast.

en: When enabled, a project file is stored by default inside the project base directory when creating new projects instead of one directory above the base directory. You can still change the path of the project file in the New Project dialog.
et: Kui see on lubatud, salvestatakse projektifail vaikimisi projekti baaskataloogi, luues uusi projekte ühe baaskataloogi kohal oleva kataloogi asemel. Projektifaili teed saate siiski muuta dialoogiboksis Uus projekt.

en: Whether the virtual terminal emulation (VTE) should be loaded at startup, disable it if you do not need it
et: Kas käivitamisel laadida virtuaalterminalid, keela kui sa seda ei vaja

en: Whether to beep if an error occurred or when the compilation process has finished
et: Kas teha piiks vea korral või kui kompileerimine on lõpetatud

en: Whether to blink the cursor
et: Kas vilgutada kursorit

en: Whether to detect the indentation type from file contents when a file is opened
et: Kas tuvastada treppimise tüüp faili sisust faili avamisel

en: Whether to detect the indentation width from file contents when a file is opened
et: Kas tuvastada faili avamisel taande laius faili sisust

en: Whether to execute "cd $path" when you switch between opened files
et: Kas käivitada avatud failide vahel vahetades "cd $path"

en: Whether to place file tabs next to the current tab rather than at the edges of the notebook
et: Kas asetada uued failikaardid aktiivse kaardi kõrvale, mitte märkmiku servadesse

en: Whether to scroll to the bottom if a key was pressed
et: Kas kerida klahvivajutuse puhul alla

en: Whether to scroll to the bottom when output is generated
et: Kas kerida väljundi saamisel alla

en: Whether to show the status bar at the bottom of the main window
et: Kas näidata olekuriba akna alumises servas

en: Whether to stop scrolling one page past the last line of a document
et: Kas peatada ühe lehe kerimine dokumendi viimasest reast mööda

en: Whether to store a project's session files and open them when re-opening the project
et: Kas salvestada projekti seansifailid ja avada need projekti uuesti avamisel

en: Whether to use indicators (a squiggly underline) to highlight the lines where the compiler found a warning or an error
et: Kas kasutada allajoonimist kohtades, kus kompilaator leidis vea või hoiatuse

en: Wi_ki
et: Vi_ki

en: Without encoding
et: Kodeeringuta

en: Word Count
et: Sõnade arv

en: Word part completion
et: Sõnaosa valmimine

en: Words:
et: Sõnu:

en: Working directory
et: Töökataloog

en: Wrap search and find again?
et: Kas märata otsing üles ja uuesti leida?

en: Wrap the line at the window border and continue it on the next line. Note: line wrapping has a high performance cost for large documents so should be disabled on slow machines.
et: Mähi joon akna piirile ja jätka seda järgmisel real. Märkus. Rea pakkimisel on suurte dokumentide jaoks kõrged jõudluskulud, seetõttu tuleks see aeglastes masinates keelata.

en: Write:
et: Kirjutamine:

en: XML/HTML tag auto-closing
et: XML/HTML siltide automaatne sulgemine

en: Year:
et: Aasta:

en: You can send the current selection to any of these commands and the output of the command replaces the current selection.
et: Võib praeguse valiku saata ükskõik millisele neist käskudest ja käsu väljund asendab praeguse valiku.

en: You have specified an invalid project filename.
et: Sisestatud projektinimi on vigane.

en: Your configuration directory has been successfully moved from "%s" to "%s".
et: Teie konfiguratsioonikataloog on edukalt teisaldatud kataloogist "%s" kausta "%s".

en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
et: Teie vana konfiguratsioonikataloogi "%s" ei saanud teisaldada kausta "%s" (%s). Liiguta kataloog käsitsi uude asukohta.

en: Zoom In
et: Suurenda

en: Zoom Out
et: Vähenda

en: Zoom Reset
et: Algsuurendus

en: Zoom in the text
et: Suurenda teksti

en: Zoom out the text
et: Vähenda teksti

en: [FILES...]
et: [FAILID...]

en: _Allow
et: _Luba

en: _Append toolbar to the menu
et: _Lisa menüüsse tööriistariba

en: _Apply Default Indentation
et: _Rakenda vaikimisi taane

en: _Auto-indentation
et: _Automaatne taane

en: _Auto-replace Special Characters
et: _Asenda erimärgid automaatselt

en: _Base path:
et: _Alusrada:

en: _Build
et: _Ehitamine

en: _C++ Class...
et: _C++ klass...

en: _Clone
et: _Klooni

en: _Close
et: _Sulge

en: _Collapse All
et: _Sulge kõik

en: _Color Chooser
et: _Värvivalija

en: _Comment Line(s)
et: _Kommenteeri read

en: _Compile
et: _Kompileeri

en: _Copy Current Line(s)
et: _Kopeeri aktiivne rida/aktiivsed read

en: _Decrease Indent
et: _Vähenda taanet

en: _Delete Current Line(s)
et: _Kustuta aktiivne rida/aktiivsed read

en: _Description:
et: _Kirjeldus:

en: _Detect from Content
et: _Tuvasta sisust

en: _Directory to save backup files in:
et: Varukoopiate _kaust:

en: _Directory:
et: _Kaustad:

en: _Document
et: _Dokument

en: _Don't save
et: _Ära salvesta

en: _Donate...
et: _Annetamine...

en: _East European
et: _Ida-Euroopa

en: _Edit
et: _Redigeerimine

en: _Enable
et: _Luba

en: _Execute
et: _Käivita

en: _Expand All
et: _Ava kõik

en: _Export
et: _Ekspordi

en: _File
et: _Fail

en: _Filetype Configuration
et: _Failitüübi konfiguratsoon

en: _Find All
et: Otsi _kõik

en: _Find in Files...
et: Otsi _failidest...

en: _Find...
et: _Otsi...

en: _Fold All
et: _Voldi kõik kokku

en: _Format
et: _Vorming

en: _GTK+ Class...
et: _GTK+ klass...

en: _Go to Line...
et: _Mine reale...

en: _HTML Replacement
et: _HTML asendus

en: _Help
et: _Abi

en: _Hide Message Window
et: _Peida teadeteaken

en: _Hide Toolbar
et: _Peida tööriistariba

en: _Images only
et: Ainult _ikoonid

en: _In Document
et: _Dokumendis

en: _Increase Indent
et: _Suurenda taanet

en: _Input Methods
et: _Sisestusmeetodid

en: _Insert
et: _Lisa

en: _Insert "include <...>"
et: _Lisa "include <...>"

en: _Insert Special HTML Characters...
et: _Lisa spetsiaalseid HTML-tähemärke...

en: _Insert line numbers
et: _Kasuta reanumbreid

en: _Invert search results
et: _Pööra otsingutulemid

en: _Large icons
et: _Suured ikoonid

en: _Line Wrapping
et: _Reamurdmine

en: _Make
et: _Valmista

en: _Make All
et: Valmista kõik

en: _Mark
et: _Märgi

en: _Mark All
et: _Märgi kõik

en: _Markup Languages
et: _Märkekeeled

en: _Middle Eastern
et: _Lähis-Ida

en: _More
et: _Rohkem

en: _More Options
et: _Rohkem valikuid

en: _Move Line(s) Up
et: _Liiguta rida/read üles

en: _Name:
et: _Nimi:

en: _New...
et: _Uus...

en: _Next
et: _Järgmine

en: _Next Error
et: _Järgmine viga

en: _Open...
et: _Ava...

en: _Override
et: _Kirjuta üle

en: _Overwrite
et: _Kirjuta üle

en: _PHP Class...
et: _PHP klass...

en: _Plugin Manager
et: _Pluginahaldur

en: _Previous
et: _Eelmine

en: _Previous Error
et: _Eelmine viga

en: _Print status message if files have been automatically saved
et: _Väljasta olekuteade kui failid on automaatselt salvestatud

en: _Print...
et: _Prindi...

en: _Programming Languages
et: _Programmeerimiskeeled

en: _Project
et: _Projekt

en: _Recent Projects
et: _Hiljutised projektid

en: _Recurse in subfolders
et: _Lasku alamkataloogidesse

en: _Reflow Lines/Block
et: _Taasta rida/blokk

en: _Reload
et: _Lae uuesti

en: _Reload Configuration
et: _Seadistuste taaslaadimine

en: _Replace
et: _Asenda

en: _Replace Characters in Selection
et: _Märkide asendamine valikus

en: _Replace Spaces with Tabs...
et: Asenda tühikud tabeldusmärkidega...

en: _Replace...
et: _Asenda...

en: _Restart Terminal
et: _Taaskäivita terminal

en: _SE & SW Asian
et: _Edela- ja Kagu-Aasia

en: _Scripting Languages
et: _Skriptimiskeeled

en: _Search
et: _Otsi

en: _Search for:
et: _Otsi:

en: _Send Selection to
et: _Saada valik asukohta

en: _Send Selection to Terminal
et: _Saada valik terminali

en: _Set Build Commands
et: _Määra ehitamise käsud

en: _Set Custom Date Format
et: _Kohandatud kuupäeva vorming

en: _Set Path From Document
et: Määra tee dokumendist

en: _Side by Side
et: _Kõrvuti

en: _Small icons
et: _Väikesed ikoonid

en: _Spaces
et: _Tühikud

en: _Split Window
et: _Jaota aken

en: _Strip Trailing Spaces
et: _Realõputühikute eemaldamine

en: _Tabs
et: _Tabeldusmärgid

en: _Text only
et: Ainult _tekst

en: _Toggle Line Commentation
et: Lülitab otsekommentaari sisse

en: _Toolbar Preferences
et: _Tööriistariba eelistused

en: _Tools
et: _Tööriistad

en: _Top and Bottom
et: _Ülemine ja alumine

en: _Transpose Current Line
et: _Transponeeri praegune rida

en: _Unfold All
et: _Voldi kõik lahti

en: _Unsplit
et: _Eemalda vaate poolitus

en: _Use Custom Date Format
et: _Kasuta kohandatud kuupäeva vormingut

en: _Use current zoom level
et: _Kasuta praegust suurendust

en: _Use regular expressions
et: _Kasuta regulaaravaldisi

en: _Very small icons
et: _Väga väikesed ikoonid

en: _View
et: _Vaade

en: _Website
et: _Veebileht

en: _West European
et: _Lääne-Euroopa

en: _Width:
et: La_ius:

en: _Word Count
et: Sõnade _arv

en: _Write Unicode BOM
et: _Unicode BOM'i kirjutamine

en: all
et: kõik

en: built on %s with
et: üles ehitatud %s koos

en: custom
et: kohandatud

en: dd.mm.yyyy
et: pp.kk.aaaa

en: dd.mm.yyyy hh:mm:ss
et: pp.kk.aaaa hh:mm:ss

en: developer
et: arendaja

en: failed to substitute %%p, no project active
et: %%p asendamine nurjus, ükski projekt pole aktiivne

en: invalid VTE library "%s": missing symbol "%s"
et: vigane VTE teek "%s": puudub sümbol "%s"

en: invisible
et: nähtamatu

en: line: %l / %L	 col: %c	 sel: %s	 %w      %t      %mmode: %M      encoding: %e      filetype: %f      scope: %S
et: rida: %l / %L	 veerg: %c	 val: %s	 %w      %t      %mrežiim: %M      kodeering: %e      failitüüp: %f      skoop: %S

en: maintainer
et: hooldaja

en: mm.dd.yyyy
et: kk.pp.aaaa

en: mm.dd.yyyy hh:mm:ss
et: kk.pp.aaaa hh:mm:ss

en: project
et: projekt

en: projects
et: projektid

en: seconds
et: sekundit

en: selection
et: valik

en: translation maintainer
et: tõlgete hooldaja

en: unknown
et: tundmatu

en: untitled
et: nimetu

en: whole document
et: kogu dokument

en: yyyy/mm/dd
et: aaaa/kk/pp

en: yyyy/mm/dd hh:mm:ss
et: aaaa/kk/pp hh:mm:ss
