Geany 1.30 - en to eu translation catalogue (863 entries)

en:  (new instance)
eu: (instantzia berria)

en: "%s" was not found.
eu: Ez da "%s" aurkitu.

en: "Smart" home key
eu: Etxea tekla "azkarra"

en: %d file saved. | %d files saved.
eu[0]: Fitxategi %d gordeta.
eu[1]: %d fitxategi gordeta.

en: %s %s -- %s (in directory: %s)
eu: %s %s -- %s (%s direktorioan)

en: %s (in directory: %s)
eu: %s (%s direktorioan)

en: %s commands
eu: %s komando

en: %s file
eu: %s fitxategi

en: %s source file
eu: %s iturburu-fitxategi

en: (only inside Geany)
eu: (soilik Geany barruan)

en: (with BOM)
eu: (BOMekin)

en: (without BOM)
eu: (BOM gabe)

en: , read-only
eu: , irakurtzeko soilik

en: --- Separator ---
eu: --- Bereizlea ---

en: <b>Commands</b>
eu: <b>Komandoak</b>

en: <b>Editor tabs</b>
eu: <b>Editore-fitxak</b>

en: <b>Encodings</b>
eu: <b>Kodeketak</b>

en: <b>Features</b>
eu: <b>Ezaugarriak</b>

en: <b>Fonts</b>
eu: <b>Letra-tipoak</b>

en: <b>Icon size</b>
eu: <b>Ikono-tamaina</b>

en: <b>Icon style</b>
eu: <b>Ikono-estiloa</b>

en: <b>Indentation</b>
eu: <b>Koska</b>

en: <b>Keyboard shortcuts</b>
eu: <b>Teklatuko lasterbideak</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
eu: <b>Askotarikoak</b>

en: <b>New files</b>
eu: <b>Fitxategi berriak</b>

en: <b>Page %d of %d</b>
eu: <b>Orria: %d/%d</b>

en: <b>Paths</b>
eu: <b>Bideak</b>

en: <b>Printing</b>
eu: <b>Inprimatzea</b>

en: <b>Projects</b>
eu: <b>Proiektuak</b>

en: <b>Saving files</b>
eu: <b>Fitxategiak gordetzen</b>

en: <b>Search</b>
eu: <b>Bilatu</b>

en: <b>Shutdown</b>
eu: <b>Itzali</b>

en: <b>Sidebar</b>
eu: <b>Albo-barra</b>

en: <b>Startup</b>
eu: <b>Abioa</b>

en: <b>Tab positions</b>
eu: <b>Fitxen posizioak</b>

en: <b>Terminal</b>
eu: <b>Terminala</b>

en: <b>Tool paths</b>
eu: <b>Tresnen bideak</b>

en: <b>Toolbar</b>
eu: <b>Tresna-barra</b>

en: <b>Various preferences</b>
eu: <b>Zenbait hobespen</b>

en: <i>Warning: read the manual before changing these preferences.</i>
eu: <i>Abisua: irakurri eskuliburua hobespen hauek aldatu aurretik.</i>

en: A fast and lightweight IDE
eu: IDE azkar eta arin bat

en: A fast and lightweight IDE using GTK+
eu: GTK+ erabiltzen duen IDE azkar eta arina

en: About Geany
eu: Geany-ri buruz

en: Action
eu: Ekintza

en: Active
eu: Aktiboa

en: Add line numbers to the printed page
eu: Gehitu lerro-zenbakiak inprimatutako orriari

en: Add page numbers at the bottom of each page. It takes 2 lines of the page.
eu: Gehitu orri-zenbakiak orri bakoitzaren oinean. Orriko bi lerro behar ditu.

en: Adds a file browser tab to the sidebar.
eu: Fitxategi-arakatzaile fitxa bat gehitzen du albo-barrara.

en: All files
eu: Fitxategi guztiak

en: Always
eu: Beti

en: Anchors
eu: Aingurak

en: Any unsaved changes will be lost.
eu: Gorde gabeko aldaketak galduko dira.

en: Appendix
eu: Eranskina

en: Apply the default indentation settings to all documents
eu: Aplikatu koskaren ezarpen lehenetsiak dokumentu guztiei

en: Arabic
eu: Arabiarra

en: Architectures
eu: Arkitekturak

en: Are you sure you want to reload '%s'?
eu: Ziur zaude '%s' birkargatu nahi duzula?

en: Armenian
eu: Armeniarra

en: Arrow characters
eu: Gezi-karaktereak

en: Auto Save
eu: Gorde automatikoki

en: Auto save _interval:
eu: Automatikoki gordetzeko _tartea:

en: Auto-close double quote when typing an opening one
eu: Itxi komatxo bikoitzak automatikoki hasierakoa idaztean

en: Auto-close parenthesis when typing an opening one
eu: Itxi parentesiak automatikoki hasierakoa idaztean

en: Auto-close single quote when typing an opening one
eu: Itxi komatxo bakunak automatikoki hasierakoa idaztean

en: Autocomplete all words in document
eu: Osatu automatikoki dokumentuko hitz guztiak

en: Autocomplete symbols
eu: Osatu automatikoki ikurrak

en: Autosave: Saved %d file automatically. | Autosave: Saved %d files automatically.
eu[0]: Autogorde: Fitxategi %d gorde da automatikoki.
eu[1]: Autogorde: %d fitxategi gorde dira automatikoki.

en: Available Items
eu: Elementu eskuragarriak

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Background color:
eu: Atzeko planoaren kolorea:

en: Backup Copy
eu: Babeskopia

en: Backup Copy: Directory could not be created (%s).
eu: Babeskopia: Ezin izan da direktorioa sortu (%s).

en: Backup Copy: File could not be read (%s).
eu: Babeskopia: Ezin izan da fitxategia irakurri (%s).

en: Backup Copy: File could not be saved (%s).
eu: Babeskopia: Ezin izan da fitxategia gorde (%s).

en: Backup directory does not exist or is not writable.
eu: Babeskopia-direktorioa ez da existitzen edo ezin da idatzi bertan.

en: Bad regex for filetype %s: %s
eu: Adierazpen erregular okerra %s fitxategi-motarentzat: %s

en: Bad regex: %s
eu: Adierazpen erregular okerra: %s

en: Baltic
eu: Baltikoa

en: Be verbose
eu: Izan berritsua

en: Beep on errors or when compilation has finished
eu: Egin bip erroreetan edo konpilazioa amaitzean

en: Blocks
eu: Blokeak

en: Bottom
eu: Behea

en: Browser:
eu: Arakatzailea:

en: Build
eu: Eraiki

en: Build options
eu: Eraikitzeko aukerak

en: Build the current file
eu: Eraiki uneko fitxategia

en: Build the current file with Make and the default target
eu: Eraiki uneko fitxategia Make eta helburu lehenetsiarekin

en: Build the current file with Make and the specified target
eu: Eraiki uneko fitxategia Make eta zehazturiko helburuarekin

en: C Standard Library
eu: C liburutegi estandarra

en: C++ (C Standard Library)
eu: C++ (C liburutegi estandarra)

en: C++ Standard Library
eu: C++ liburutegi estandarra

en: C_hange
eu: _Aldatu

en: C_lose All
eu: _Itxi denak

en: C_onfiguration Files
eu: _Konfigurazio-fitxategiak

en: C_opy
eu: _Kopiatu

en: C_reate
eu: _Sortu

en: Celtic
eu: Zelta

en: Central European
eu: Erdialdeko Europa

en: Change the directory to the base directory of the currently opened project
eu: Aldatu direktorioa unean irekitako proiektuaren oinarrizko direktoriora

en: Chapter
eu: Kapitulua

en: Character
eu: Karakterea

en: Characters:
eu: Karaktereak:

en: Chinese Simplified
eu: Txinatar sinplifikatua

en: Chinese Traditional
eu: Txinatar tradizionala

en: Choose Project Base Path
eu: Aukeratu proiektuaren oinarrizko bidea

en: Choose Project Filename
eu: Aukeratu proiektuaren fitxategi-izena

en: Choose Terminal Font
eu: Aukeratu terminalaren letra-tipoa

en: Choose a special character from the list below and double click on it or use the button to insert it at the current cursor position.
eu: Aukeratu karaktere berezi bat beheko zerrendatik eta egin klik bikoitza edo erabili botoia kurtsorearen uneko posizioan txertatzeko.

en: Choose font
eu: Aukeratu letra-tipoa

en: Choose which plugins should be loaded at startup:
eu: Aukeratu abioan kargatu beharreko pluginak:

en: Cl_ear
eu: _Garbitu

en: Class
eu: Klasea

en: Class Builder
eu: Klase-eraikitzailea

en: Classes
eu: Klaseak

en: Click to set menu item label
eu: Klikatu menu-elementuaren etiketa ezartzeko

en: Clipboard
eu: Arbela

en: Close
eu: Itxi

en: Close All
eu: Itxi dena

en: Close Ot_her Documents
eu: Itxi _beste dokumentuak

en: Close _dialog
eu: Itxi _elkarrizketa

en: Close all
eu: Itxi dena

en: Close all open files
eu: Itxi irekitako fitxategi guztiak

en: Close the current file
eu: Itxi uneko fitxategia

en: Co_mmands
eu: _Komandoak

en: Color Chooser
eu: Kolore hautatzailea

en: Color Schemes
eu: Kolore-eskemak

en: Color:
eu: Kolorea:

en: Column:
eu: Zutabea:

en: Command
eu: Komandoa

en: Command:
eu: Komandoa:

en: Company name
eu: Enpresaren izena

en: Company:
eu: Enpresa:

en: Compilation failed.
eu: Konpilazioak huts egin du.

en: Compilation finished successfully.
eu: Konpilazioa behar burutu da.

en: Compile
eu: Konpilatu

en: Compile the current file
eu: Konpilatu uneko fitxategia

en: Compile the current file with Make
eu: Konpilatu uneko fitxategia Make erabiliz

en: Compiler
eu: Konpiladorea

en: Configuration directory could not be created (%s).
eu: Ezin izan da konfigurazio-direktorioa sortu (%s).

en: Configuration files reloaded.
eu: Konfigurazio-fitxategiak birkargatuta.

en: Configure Plugins
eu: Konfiguratu pluginak

en: Confirm exit
eu: Berretsi irtetea

en: Constants
eu: Konstanteak

en: Constructor type:
eu: Eraikitzaile mota:

en: Continue automatically multi-line comments in languages like C, C++ and Java when a new line is entered inside such a comment
eu: Jarraitu lerro anitzeko iruzkinak C, C++ eta Java bezala lengoaietan iruzkinean lerro berri bat gehitzean

en: Contributors
eu: Laguntzaileak

en: Convert and Set to _LF (Unix)
eu: Bihurtu eta ezarri _LF (Unix)

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Copy _All
eu: Kopiatu _dena

en: Copy the current selection
eu: Kopiatu uneko hautapena

en: Could not execute configured external command '%s' (%s).
eu: Ezin izan da exekutatu konfiguratutako kanpoko komandoa '%s' (%s).

en: Could not find file '%s' - trying the current document path.
eu: Ezin izan da '%s' fitxategia aurkitu - uneko dokumentuaren bidean saiatzen.

en: Could not find file '%s'.
eu: Ezin izan da '%s' fitxategia aurkitu.

en: Could not load tags file '%s'.
eu: Ezin izan da '%s' etiketa-fitxategia kargatu.

en: Could not open directory (%s)
eu: Ezin izan da direktorioa ireki (%s)

en: Could not open file %s (%s)
eu: Ezin izan da %s fitxategia ireki (%s)

en: Could not open file %s (File not found)
eu: Ezin izan da %s fitxategia ireki (Ez da fitxategia aurkitu)

en: Create C++ Class
eu: Sortu C++ klasea

en: Create Cla_ss
eu: Sortu _klasea

en: Create Class
eu: Sortu klasea

en: Create GTK+ Class
eu: Sortu GTK+ klasea

en: Create PHP Class
eu: Sortu PHP klasea

en: Create a new file
eu: Sortu fitxategi berri bat

en: Create a new file from a template
eu: Sortu fitxategi berri bat txantiloitik

en: Create constructor
eu: Sortu eraikitzailea

en: Create destructor
eu: Sortu suntsitzailea

en: Create the project's base path directory?
eu: Proiektuaren oinarrizko bidearen direktorioa sortu?

en: Creates source files for new class types.
eu: Sortu iturburu-fitxategiak klase mota berrientzat.

en: Credits
eu: Kredituak

en: Cu_t Current Line(s)
eu: _Ebaki uneko lerroa(k)

en: Current chars
eu: Uneko karaktereak

en: Cursor blinks
eu: Kurtsorearen keinuak

en: Custom
eu: Pertsonalizatu

en: Custom Date Format
eu: Data-formatu pertsonalizatua

en: Custom Text
eu: Testu pertsonalizatua

en: Customize Toolbar
eu: Pertsonalizatu tresna-barra

en: Cut
eu: Ebaki

en: Cut the current selection
eu: Ebaki uneko hautapena

en: Cyrillic
eu: Zirilikoa

en: Cyrillic/Russian
eu: Zirilikoa/Errusiarra

en: Cyrillic/Ukrainian
eu: Zirilikoa/Ukrainarra

en: D_uplicate Line or Selection
eu: _Bikoiztu lerroa edo hautapena

en: Data
eu: Datuak

en: Date & time:
eu: Data eta ordua:

en: Date format:
eu: Dataren formatua:

en: Date/_Time format for backup files ("man strftime" for details):
eu: Babeskopia-fitxategien data/_ordua formatua ("man strftime" xehetasunetarako):

en: Date:
eu: Data:

en: Debug Messages
eu: Arazketa-mezuak

en: Debug _Messages
eu: Arazketa-_mezuak

en: Decrease indent
eu: Txikitu koska

en: Decrease indent by one space
eu: Txikitu koska zuriune batekin

en: Decrease indentation
eu: Txikitu koska

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Default encoding (existing non-Unicode files):
eu: Kodeketa lehenetsia (existitzen diren ez-Unicode fitxategiak):

en: Default encoding (new files):
eu: Kodeketa lehenetsia (fitxategi berriak):

en: Default end of line characters:
eu: Lerro amaierako karaktere lehenetsiak:

en: Definition of "%s" not found.
eu: Ez da "%s"(r)en definiziorik aurkitu.

en: Delete the current selection
eu: Ezabatu uneko hautapena

en: Delete to line end
eu: Ezabatu lerro-amaiera arte

en: Detect from file
eu: Detektatu fitxategitik

en: Detect type from file
eu: Detektatu mota fitxategitik

en: Detect width from file
eu: Detektatu zabalera fitxategitik

en: Developer:
eu: Garatzailea:

en: Developers
eu: Garatzaileak

en: Did not send document %s to the printing subsystem.
eu: Ez bidali %s dokumentua inprimaketa azpisistemara.

en: Disable Drag and Drop
eu: Desgaitu arrastatu eta jaregitea

en: Disable menu shortcut key (F10 by default)
eu: Desgaitu menuaren laster-tekla (F10 da lehenetsia)

en: Disable this option to keep the dialog open
eu: Desgaitu aukera hau elkarrizketa irekita mantentzeko

en: Disabled
eu: Desgaituta

en: Displayed Items
eu: Bistaratutako elementuak

en: Do you really want to quit?
eu: Ziur zaude irten nahi duzula?

en: Do you want to close it before proceeding?
eu: Jarraitu aurretik itxi nahi duzu?

en: Do you want to reload it?
eu: Birkargatu nahi duzu?

en: Do you want to save it before closing?
eu: Itxi aurretik gorde nahi duzu?

en: Document
eu: Dokumentua

en: Document %s was sent to the printing subsystem.
eu: %s dokumentua inprimaketa azpisistemara bidali da.

en: Document Setup
eu: Dokumentuaren konfigurazioa

en: Document successfully exported as '%s'.
eu: Dokumentua ondo esportatu da '%s' bezala.

en: Documents
eu: Dokumentuak

en: Don't load plugins
eu: Ez kargatu pluginak

en: Don't load terminal support
eu: Ez kargatu terminalaren euskarria

en: Don't load the previous session's files
eu: Ez kargatu aurreko saioko fitxategiak

en: Don't show message window at startup
eu: Ez erakutsi mezu-leihoa hasieran (ikusi dokumentazioa)

en: Double quotes " "
eu: Komatxo bikoitzak

en: Double-clicking hides all additional widgets
eu: Klik bikoitzak trepeta gehigarri guztiak ezkutatzen ditu

en: E_ncoding:
eu: _Kodeketa:

en: E_xtra options:
eu: _Aukera gehigarriak:

en: East Asian
eu: Ekialdeko Asia

en: East European
eu: Ekialdeko Europa

en: East _Asian
eu: Ekialdeko _Asia

en: Editor
eu: Editorea

en: Editor:
eu: Editorea:

en: Email address of the developer
eu: Garatzailearen e-posta helbidea

en: Enable plugin support
eu: Gaitu plugin euskarria

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Enter Tab Width
eu: Sartu tabulazioaren zabalera

en: Enter custom text here, all entered text is appended to the command.
eu: Sartu testu pertsonalizatua hemen, sartutako testu guztia gehitzen zaio komandoari.

en: Enter the amount of spaces which should be replaced by a tab character.
eu: Sartu tabulazio karaktere batekin ordezkatu beharreko zuriune kopurua.

en: Enter the line you want to go to:
eu: Sartu joan nahi duzun lerroa:

en: Entities
eu: Entitateak

en: Environment
eu: Ingurunea

en: Error
eu: Errorea

en: Error message: %s
    The error occurred at "%s" (line: %d, column: %d).
eu: Errore-mezua: %s
    Errore bat gertatu da hemen: "%s" (lerroa: %d, zutabea: %d).

en: Error message: %s.
eu: Errore-mezua: %s.

en: Error renaming file.
eu: Errorea fitxategia berrizendatzean.

en: Error saving file (%s).
eu: Errorea (%s) fitxategia gordetzean.

en: Error saving file.
eu: Errorea fitxategia gordetzean.

en: Events
eu: Gertaerak

en: Example:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h
eu: Adibidea:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h

en: Executables
eu: Exekutagarriak

en: Execute commands
eu: Exekutatu komandoak

en: Execute programs in the VTE
eu: Exekutatu programak terminal-emuladore birtualean

en: Execute:
eu: Exekutatu:

en: Export
eu: Esportatu

en: Export File
eu: Esportatu fitxategia

en: Exports the current file into different formats.
eu: Uneko fitxategia esportatzen du formatu desberdinetara.

en: External open command:
eu: Kanpoko ireki komandoa:

en: Extra plugin path:
eu: Plugin bide gehigarria:

en: Failed to convert template file "%s" to UTF-8
eu: Huts egin du "%s" txantiloi-fitxategia UTF-8ra bihurtzean

en: Failed to load one or more session files.
eu: Huts egin du saio-fitxategi bat edo gehiago kargatzean.

en: Features
eu: Ezaugarriak

en: File
eu: Fitxategia

en: File "%s" was not found on disk!
eu: "%s" fitxategia ez da diskoan aurkitu!

en: File %s closed.
eu: %s fitxategia itxita.

en: File %s printed.
eu: %s fitxategia inprimatuta.

en: File %s reloaded.
eu: %s fitxategia birkargatuta.

en: File %s saved.
eu: %s fitxategia gordeta.

en: File '%s' could not be written (%s).
eu: Ezin izan da '%s' fitxategia idatzi (%s).

en: File Browser
eu: Fitxategi-arakatzailea

en: File tabs will be placed on the left of the notebook
eu: Fitxategien fitxak ohar-blokaren ezkerraldean kokatuko dira

en: File tabs will be placed on the right of the notebook
eu: Fitxategien fitxak ohar-blokaren eskuinaldean kokatuko dira

en: Filename already exists!
eu: Fitxategi-izena dagoeneko existitzen da!

en: Filename:
eu: Fitxategi-izena:

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Filter:
eu: Iragazkia:

en: Find
eu: Bilatu

en: Find Document Usage
eu: Aurkitu dokumentuaren erabilera

en: Find Next
eu: Bilatu hurrengoa

en: Find Next _Selection
eu: Bilatu _hurrengo hautapena

en: Find Pre_vious Selection
eu: Bilatu _aurreko hautapena

en: Find Previous
eu: Bilatu aurrekoa

en: Find Usage
eu: Bilatu erabilera

en: Find _Document Usage
eu: Bilatu _dokumentuaren erabilera

en: Find _Next
eu: Bilatu _hurrengoa

en: Find _Previous
eu: Bilatu _aurrekoa

en: Find _Usage
eu: Bilatu _erabilera

en: Find in Files
eu: Bilatu fitxategietan

en: Find the entered text in the current file
eu: Bilatu sartutako testua uneko fitxategian

en: Focus
eu: Fokua

en: Follow path of the current file
eu: Jarraitu uneko fitxategiaren bidea

en: Follow the path of the current file
eu: Jarraitu uneko fitxategiaren bidea

en: Font updated (%s).
eu: Letra-tipoa eguneratuta (%s).

en: Font:
eu: Letra-tipoa:

en: Foreground color:
eu: Aurreko planoko kolorea:

en: Format
eu: Formatua

en: Full_screen
eu: Pantaila osoa

en: Fullscreen
eu: Pantaila osoa

en: Functions
eu: Funtzioak

en: Functions / Procedures
eu: Funtzioak / Prozedurak

en: Functions / Tasks
eu: Funtzioak / Atazak

en: Geany cannot start!
eu: Ezin da Geany abiarazi!

en: Geany needs to move your old configuration directory before starting.
eu: Geany-k zure konfigurazio-direktorio zaharra mugitu behar du hasi aurretik.

en: Geany project files
eu: Geany proiektu-fitxategiak

en: General
eu: Orokorra

en: Georgian
eu: Georgiarra

en: Global
eu: Globala

en: Go to
eu: Joan hona

en: Go to End of Line
eu: Joan lerroaren amaierara

en: Go to Line
eu: Joan lerrora

en: Go to Ne_xt Marker
eu: _Joan hurrengo markatzailera

en: Go to Pre_vious Marker
eu: _Joan aurreko markatzailera

en: Go to Start of Line
eu: Joan lerroaren hasierara

en: Greek
eu: Greziarra

en: Greek characters
eu: Karaktere grekoak

en: Group
eu: Taldea

en: Group:
eu: Taldea:

en: H1 Headings
eu: H1 goiburuak

en: H2 Headings
eu: H2 goiburuak

en: H3 Headings
eu: H3 goiburuak

en: HTML (name)
eu: HTML (izena)

en: HTML Characters
eu: HTML karaktereak

en: HTML characters
eu: HTML karaktereak

en: H_ide Sidebar
eu: _Ezkutatu albo-barra

en: Header file:
eu: Goiburu-fitxategia:

en: Hebrew
eu: Hebrearra

en: Hebrew Visual
eu: Hebrear bisuala

en: Help
eu: Laguntza

en: Hide file extensions:
eu: Ezkutatu fitxategi-luzapenak:

en: Hide the Find dialog
eu: Ezkutatu Bilatu elkarrizketa-koadroa

en: Hide the Find dialog after clicking Find Next/Previous
eu: Ezkutatu Bilatu elkarrizketa-koadroa 'Bilatu hurrengoa/aurrekoa' klikatzean

en: Home
eu: Etxea

en: ID
eu: IDa

en: ID Selectors
eu: ID hautatzaileak

en: ISO 8859-1 characters
eu: ISO 8859-1 karaktereak

en: I_nsert
eu: _Txertatu

en: I_nsert Comments
eu: _Txertatu iruzkinak

en: Images _and text
eu: Irudiak _eta testua

en: Imports
eu: Inportazioak

en: In Se_lection
eu: _Hautapenean

en: In Sessi_on
eu: _Saioan

en: In_dent Type
eu: _Koska mota

en: Increase indent
eu: Handitu koska

en: Increase indent by one space
eu: Handitu koska zuriune batekin

en: Increase indentation
eu: Handitu koska

en: Indent Widt_h
eu: Koskaren _zabalera

en: Indentation
eu: Koska

en: Independent commands
eu: Komando independenteak

en: Indexes
eu: Indizeak

en: Info
eu: Informazioa

en: Information
eu: Informazioa

en: Inheritance
eu: Herentzia

en: Initial version:
eu: Hasierako bertsioa:

en: Initials of the developer name
eu: Garatzailearen inizialak

en: Initials:
eu: Inizialak:

en: Insert
eu: Txertatu

en: Insert Dat_e
eu: Txertatu _data

en: Insert File _Header
eu: Txertatu _goiburu-fitxategia

en: Insert Mu_ltiline Comment
eu: Txertatu _lerro anitzeko iruzkina

en: Insert New Line After Current
eu: Txertatu lerro berria unekoaren ondoren

en: Insert New Line Before Current
eu: Txertatu lerro berria unekoaren aurretik

en: Insert Special HTML Characters
eu: Txertatu HTML karaktere bereziak

en: Insert _BSD License Notice
eu: Txertatu _BSD lizentzia-oharra

en: Insert _ChangeLog Entry
eu: Txertatu _aldaketa-egunkariaren sarrera

en: Insert _Function Description
eu: Txertatu _funtzioaren deskribapena

en: Insert _GPL Notice
eu: Txertatu _GPL lizentzia-oharra

en: Insert date
eu: Txertatu data

en: Insert line numbers before each line in the exported document
eu: Txertatu lerro-zenbakiak esportatutako dokumentuko lerro bakoitzaren aurretik

en: Inserts HTML character entities like '&amp;'.
eu: '&amp;' bezalako HTML karaktere-entitateak txertatzen ditu.

en: Integrated Development Environment
eu: Garapen ingurune integratua

en: Interface
eu: Interfazea

en: Interfaces
eu: Interfazeak

en: Invalid command: %s
eu: Komando baliogabea: %s

en: Is abstract
eu: Abstraktua da

en: Japanese
eu: Japoniarra

en: Join lines
eu: Batu lerroak

en: Jump to the entered line number
eu: Joan sartutako lerro-zenbakira

en: Keyboard Shortcuts
eu: Teklatuko lasterbideak

en: Keyboard _Shortcuts
eu: _Teklatuko lasterbideak

en: Keys
eu: Gakoak

en: Korean
eu: Korearra

en: Label
eu: Etiketa

en: Labels
eu: Etiketak

en: Left
eu: Ezkerra

en: License
eu: Lizentzia

en: License text could not be found, please visit http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt to view it online.
eu: Ezin izan da lizentziaren testua aurkitu, mesedez bisitatu http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt linean ikusteko.

en: Line
eu: Lerroa

en: Lines:
eu: Lerroak:

en: Load files from the last session
eu: Kargatu aurreko saioko fitxategiak

en: Load virtual terminal support
eu: Kargatu terminal birtualaren euskarria

en: M_iscellaneous
eu: _Askotarikoak

en: M_ove Line(s) Down
eu: _Mugitu lerroa(k) behera

en: Macros
eu: Makroak

en: Mail address:
eu: Posta-helbidea:

en: Marks spaces with dots and tabs with arrows
eu: Markatu zuriuneak puntuekin eta tabulazioak geziekin

en: Mathematical characters
eu: Karaktere matematikoak

en: Members
eu: Kideak

en: Message window:
eu: Mezu-leihoa:

en: Messages
eu: Mezuak

en: Methods
eu: Metodoak

en: Middle Eastern
eu: Ekialde Hurbila

en: Miscellaneous
eu: Askotarikoak

en: Miscellaneous characters
eu: Askotariko karaktereak

en: Module
eu: Modulua

en: Modules
eu: Moduluak

en: Move document first
eu: Mugitu dokumentua hasierara

en: Move document last
eu: Mugitu dokumentua amaierara

en: Move document left
eu: Mugitu dokumentua ezkerretara

en: Move document right
eu: Mugitu dokumentua eskuinetara

en: Move it now?
eu: Orain mugitu?

en: Move line(s) down
eu: Mugitu lerroa(k) behera

en: Move line(s) up
eu: Mugitu lerroa(k) gora

en: Name
eu: Izena

en: Name:
eu: Izena:

en: New
eu: Berria

en: New (with _Template)
eu: Berria (_txantiloiarekin)

en: New Project
eu: Proiektu berria

en: Next Me_ssage
eu: Hurrengo _mezua

en: Next Message
eu: Hurrengo mezua

en: Next error
eu: Hurrengo errorea

en: Next to current
eu: Unekoaren hurrengoa

en: No custom commands defined.
eu: Ez da komando pertsonalizaturik definitu.

en: No filetype
eu: Fitxategi-motarik ez

en: No more message items.
eu: Ez daude mezu-elementu gehiago.

en: No plugins available.
eu: Ez dago pluginik eskuragarri.

en: None
eu: Bat ere ez

en: Nordic
eu: Nordikoa

en: Note: To apply these settings to all currently open documents, use <i>Project->Apply Default Indentation</i>.
eu: Oharra: Ezarpen hauek unean irekitako dokumentu guztiei aplikatzeko erabili <i>Proiektua->Aplikatu koska lehenetsia</i>

en: Notebook tab
eu: Ohar-bloka fitxa

en: Notebook tabs
eu: Ohar-blokaren fitxak

en: Only for rectangular selections
eu: Hautapen angeluzuzenentzat soilik

en: Open
eu: Ireki

en: Open File
eu: Ireki fitxategia

en: Open Project
eu: Ireki proiektua

en: Open Selected F_ile
eu: Ireki hautatutako _fitxategia

en: Open a color chooser dialog, to interactively pick colors from a palette
eu: Ireki kolore hautatzailea elkarrizketa-koadro bat, interaktiboki koloreak hautatzeko paleta batetik

en: Open a recent file
eu: Ireki azkenaldiko fitxategi bat

en: Open all FILES in read-only mode (see documentation)
eu: Ireki FITXATEGI guztiak irakurtzeko soilik moduan (ikusi dokumentazioa)

en: Open an existing file
eu: Ireki existitzen den fitxategi bat

en: Open new documents from the command-line
eu: Ireki dokumentu berriak komando-lerrotik

en: Open selected file
eu: Ireki hautatutako fitxategia

en: Opens at startup the files from the last session
eu: Abioan aurreko saioko fitxategiak irekitzen ditu

en: Options
eu: Aukerak

en: Other
eu: Bestelakoa

en: Other:
eu: Besteak:

en: Overwrite?
eu: Gainidatzi?

en: Owner:
eu: Jabea:

en: P_lugin Preferences
eu: Pluginen hobespenak

en: Package
eu: Paketea

en: Page %d of %d
eu: Orria: %d/%d

en: Page Set_up
eu: Orriaren _konfigurazioa

en: Paragraph
eu: Paragrafoa

en: Parenthesis ( )
eu: Parentesiak ( )

en: Parts
eu: Zatiak

en: Passing data and executing custom command: %s
eu: Datuak pasa eta komando pertsonalizatua exekutatzen: %s

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Paste the contents of the clipboard
eu: Itsatsi arbelaren edukiak

en: Path (and possibly additional arguments) to your favorite browser
eu: Zure gogoko arakatzailearen bidea (eta behar bada argumentu gehigarriak)

en: Placement of new file tabs:
eu: Fitxategi-fitxa berrien kokapena:

en: Please set a print command in the preferences dialog first.
eu: Mesedez, lehenik zehaztu inprimatzeko komando bat hobespenak elkarrizketan.

en: Please set the filetype for the current file before using this function.
eu: Mesedez ezarri uneko fitxategiaren fitxategi-mota funtzio hau erabili aurretik.

en: Plugin
eu: Plugina

en: Plugin configuration directory could not be created.
eu: Ezin izan da pluginaren konfigurazio-direktorioa sortu.

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Position:
eu: Posizioa:

en: Pr_evious Message
eu: _Aurreko mezua

en: Preference_s
eu: _Hobespenak

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Previous Message
eu: Aurreko mezua

en: Previous Translators
eu: Aurreko itzultzaileak

en: Previous error
eu: Aurreko errorea

en: Print
eu: Inprimatu

en: Print Geany's installation prefix
eu: Inprimatu Geany-ren instalazio-aurrizkia

en: Print document
eu: Inprimatu dokumentua

en: Print line numbers
eu: Inprimatu lerro-zenbakiak

en: Print page header
eu: Inprimatu orriaren goiburua

en: Print page numbers
eu: Inprimatu orri-zenbakiak

en: Printing
eu: Inprimaketa

en: Printing of %s failed (%s).
eu: %s inprimatzeak huts egin du (%s).

en: Prints a vertical line in the editor window at the given cursor position (see below)
eu: Lerro bertikal bat inprimatzen du editore-leihoan, emandako kurtsorearen posizioan (ikusi behean)

en: Procedures
eu: Prozedurak

en: Process could not be stopped (%s).
eu: Ezin izan da prozesua gelditu (%s).

en: Process failed (%s)
eu: Prozesuak huts egin du (%s)

en: Process failed, no working directory
eu: Prozesuak huts egin du, laneko direktoriorik ez

en: Processes / Blocks / Components
eu: Prozesuak / Blokeak / Osagaiak

en: Program
eu: Programa

en: Project
eu: Proiektua

en: Project "%s" closed.
eu: "%s" proiektua itxita.

en: Project "%s" created.
eu: "%s" proiektua sortuta.

en: Project "%s" opened.
eu: "%s" proiektua irekita.

en: Project "%s" saved.
eu: "%s" proiektua gordeta.

en: Project Properties
eu: Proiektuaren propietateak

en: Project base directory could not be created (%s).
eu: Ezin izan da proiektuaren oinarrizko direktorioa sortu (%s).

en: Project file "%s" could not be loaded.
eu: Ezin izan da "%s" proiektu-fitxategia kargatu.

en: Project file could not be written
eu: Ezin izan da proiektu-fitxategia idatzi

en: Project file could not be written (%s).
eu: Ezin izan da proiektu-fitxategia idatzi (%s).

en: Project files
eu: Proiektuaren fitxategiak

en: Project files:
eu: Proiektu-fitxategiak:

en: Properties
eu: Propietateak

en: Punctuation characters
eu: Puntuazio-karaktereak

en: Question
eu: Galdera

en: Quit
eu: Irten

en: Quit Geany
eu: Irten Geany-tik

en: R_eload As
eu: _Birkargatu honela

en: R_ename
eu: _Berrizendatu

en: Range:
eu: Bitartea:

en: Re-open last closed tab
eu: Berrireki azkena itxitako fitxa

en: Re_place All
eu: Ordezkatu _guztiak

en: Read _Only
eu: _Irakurtzeko soilik

en: Read:
eu: Irakurri:

en: Recent _Files
eu: Azken _fitxategiak:

en: Recent files list length:
eu: Azken fitxategien zerrendaren luzera:

en: Redo
eu: Berregin

en: Redo the last modification
eu: Berregin azken aldaketa

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Reload file
eu: Birkargatu fitxategia

en: Reload symbol list
eu: Birkargatu ikur-zerrenda

en: Reload the current file from disk
eu: Birkargatu uneko fitxategia diskotik

en: Remove Error Indicators
eu: Kendu errore-adierazleak

en: Remove Error _Indicators
eu: Kendu errore-_adierazleak

en: Remove Markers
eu: Kendu markatzaileak

en: Remove Markers and Error Indicators
eu: Kendu markatzaileak eta errore-adierazleak

en: Remove _Markers
eu: Kendu _markatzaileak

en: Replace
eu: Ordezkatu

en: Replace & Fi_nd
eu: Ordezkatu eta _bilatu

en: Replace Tabs with S_paces
eu: _Ordezkatu tabulazioak zuriuneekin

en: Replace \\, \t, \n, \r and \uXXXX (Unicode characters) with the corresponding control characters
eu: Ordezkatu \\, \t, \n, \r eta \uXXXX (Unicode kararaktereak) dagozkien kontrol-karaktereekin

en: Replace spaces with tabs
eu: Ordezkatu zuriuneak tabulazioekin

en: Replace special characters
eu: Ordezkatu karaktere bereziak

en: Replace tabs with space
eu: Ordezkatu tabulazioak zuriuneekin

en: Replace text in the current document
eu: Ordezkatu testua uneko fitxategian

en: Replace wit_h:
eu: Ordezkatu _honekin:

en: Replaces all tabs in document with spaces
eu: Dokumentuko tabulazio guztiak zuriuneekin ordezkatzen ditu

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Right
eu: Eskuina

en: Romanian
eu: Errumaniarra

en: Run
eu: Exekutatu

en: Run or view the current file
eu: Exekutatu edo ikusi uneko fitxategia

en: SE & SW Asian
eu: Asia HE eta HM

en: S_elect Current Line(s)
eu: _Hautatu uneko lerroa(k)

en: S_ystem default
eu: _Sistemako lehenetsia

en: Sa_ve All
eu: Gorde denak

en: Sa_ve all open files
eu: _Gorde irekitako fitxategi guztiak

en: Save
eu: Gorde

en: Save Actions
eu: Gordetzeko ekintzak

en: Save All
eu: Gorde dena

en: Save File
eu: Gorde fitxategia

en: Save all
eu: Gorde dena

en: Save all open files
eu: Gorde irekitako fitxategi guztiak

en: Save as
eu: Gorde honela

en: Save only current open _file
eu: Gorde unean irekitako _fitxategia soilik

en: Save the current file
eu: Gorde uneko fitxategia

en: Save the file and rename it
eu: Gorde fitxategia eta berrizendatu

en: Scroll to current line
eu: Korritu uneko lerrora

en: Se_lect Current Paragraph
eu: _Hautatu uneko paragrafoa

en: Search
eu: Bilatu

en: Search Field
eu: Bilatu eremua

en: Search _backwards
eu: Bilatu _atzerantz

en: Search failed.
eu: Bilaketak huts egin du.

en: Searching...
eu: Bilatzen...

en: Sect1
eu: Atal1

en: Sect2
eu: Atal2

en: Sect3
eu: Atal3

en: Section
eu: Atala

en: Section Level 1
eu: Atal maila 1

en: Section Level 2
eu: Atal maila 2

en: Section Level 3
eu: Atal maila 3

en: Section Level 4
eu: Atal maila 4

en: Sections
eu: Atalak

en: Select
eu: Hautatu

en: Select All
eu: Hautatu dena

en: Select Browser
eu: Hautatu arakatzailea

en: Select Directory
eu: Hautatu direktorioa

en: Select File
eu: Hautatu fitxategia

en: Select Folder
eu: Hautatu karpeta

en: Select current word
eu: Hautatu uneko hitza

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
eu: Hautatu tresna-barran bistaratuko diren elementuak. Elementuak arrastatu eta jareginez berrantolatu daitezke.

en: Send to Custom Command 1
eu: Bidali komando pertsonalizatura 1

en: Send to Custom Command 2
eu: Bidali komando pertsonalizatura 2

en: Send to Custom Command 3
eu: Bidali komando pertsonalizatura 3

en: Separator
eu: Bereizlea

en: Set Custom Commands
eu: Ezarri komando pertsonalizatuak

en: Set File_type
eu: Ezarri _fitxategi-mota

en: Set Line E_ndings
eu: Ezarri _lerro-amaierak

en: Set _Encoding
eu: Ezarri _kodeketa

en: Set encoding:
eu: Ezarri kodeketa:

en: Set filetype:
eu: Ezarri fitxategi-mota:

en: Set menu item label
eu: Ezarri menuko elementuaren etiketa

en: Set path from document
eu: Ezarri bidea dokumentutik

en: Sets the color of the long line marker
eu: Markatzaile lerro luzearen kolorea ezartzen du

en: Sets the default encoding for newly created files
eu: Fitxategi sortu berrientzako kodeketa lehenetsia ezartzen du

en: Sets the default encoding for opening existing non-Unicode files
eu: Unicode ez diren fitxategiak irekitzean erabili beharreko kodeketa lehenetsia ezartzen du

en: Sets the editor font
eu: Editorearen letra-tipoa ezartzen du

en: Sets the font for the message window
eu: Mezu-leihoaren letra-tipoa ezartzen du

en: Sets the font for the symbol list
eu: Ikur-zerrendaren letra-tipoa ezartzen du

en: Sets the font for the terminal widget
eu: Terminal trepetaren letra-tipoa ezartzen du

en: Sets the foreground color of the text in the terminal widget
eu: Terminal trepeteko testuaren aurreko planoko kolorea ezartzen du

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Shortcut
eu: Lasterbidea

en: Show Color Chooser
eu: Erakutsi kolore hautatzailea

en: Show Indentation _Guides
eu: Erakutsi _koska-gidak

en: Show Line _Endings
eu: Erakutsi lerro _amaierak

en: Show Message _Window
eu: Erakutsi mezu-leihoa

en: Show S_ymbol List
eu: Erakutsi ikur-zerrenda

en: Show Side_bar
eu: Erakutsi albo-barra

en: Show White S_pace
eu: Erakutsi zuriuneak

en: Show _Document List
eu: Erakutsi dokumentu-zerrenda

en: Show _Hidden Files
eu: Erakutsi _ezkutuko fitxategiak

en: Show _Line Numbers
eu: Erakutsi _lerro-zenbakiak

en: Show _Paths
eu: Erakutsi _bideak

en: Show _Toolbar
eu: Erakutsi tresna-barra

en: Show _hidden files
eu: Erakutsi _ezkutuko fitxategiak

en: Show close buttons
eu: Erakutsi ixteko botoiak

en: Show documents list
eu: Erakutsi dokumentuen zerrenda

en: Show editor tabs
eu: Erakutsi editore-fitxak

en: Show hidden files
eu: Erakutsi ezkutuko fitxategiak

en: Show indentation guides
eu: Erakutsi koska-gidak

en: Show line endings
eu: Erakutsi lerro-amaierak

en: Show line numbers
eu: Erakutsi lerro-zenbakiak

en: Show sidebar
eu: Erakutsi albo-barra

en: Show status bar
eu: Erakutsi egoera-barra

en: Show symbol list
eu: Erakutsi sinboloen zerrenda

en: Show t_oolbar
eu: Erakutsi _tresna-barra

en: Show the current document
eu: Erakutsi uneko dokumentua

en: Show the preferences dialog
eu: Erakutsi hobespenak elkarrizketa-koadroa

en: Show version and exit
eu: Erakutsi bertsioa eta irten

en: Show white space
eu: Erakutsi zuriuneak

en: Shows a confirmation dialog on exit
eu: Erakutsi berrespen elkarrizketa-koadro bat irtetean

en: Shows a small cross button in the file tabs to easily close files when clicking on it (requires restart of Geany)
eu: Gurutze itxurako botoi bat erakusten du fitxategien fitxetan fitxategiak modu errazean ixteko (Geany berrabiaraztea eskatzen du)

en: Shows the line ending character
eu: Lerro-amaierako karakterea erakusten du

en: Sidebar:
eu: Albo-barra

en: Single quotes ' '
eu: Komatxo bakunak ' '

en: Some of the many contributors (for a more detailed list, see the file %s):
eu: Laguntzaileetako batzuk (zerrenda xeheagorako ikusi %s fitxategia):

en: Sort by _Appearance
eu: Antolatu _itxuraren arabera

en: Sort by _Name
eu: Ordenatu _izenaren arabera

en: Source file:
eu: Iturburu-fitxategia:

en: South European
eu: Hegoaldeko Europa

en: Spaces
eu: Zuriuneak

en: Special Characters
eu: Karaktere bereziak

en: Split Window
eu: Zatitu leihoa

en: Splits the editor view into two windows.
eu: Editorea bi leihotan zatitzen du.

en: Startup
eu: Abioa

en: Startup path:
eu: Abioko bidea:

en: Status
eu: Egoera

en: Status messages
eu: Egoera-mezuak

en: Steps
eu: Pausoak

en: Stop scrolling at last line
eu: Gelditu korritzea azken lerroan

en: Store project file inside the project base directory
eu: Gorde proiektu-fitxategia proiektuaren oinarrizko direktorioan

en: Structures
eu: Egiturak

en: Subsection
eu: Azpiatala

en: Subsubsection
eu: Azpiazpiatala

en: Switch to Compiler
eu: Aldatu konpiladorera

en: Switch to Document
eu: Aldatu dokumentura

en: Switch to Editor
eu: Aldatu editorera

en: Switch to Message Window
eu: Aldatu mezu-leihora

en: Switch to Messages
eu: Aldatu mezuetara

en: Switch to Search Bar
eu: Aldatu bilaketa-barrara

en: Switch to Sidebar
eu: Aldatu albo-barrara

en: Switch to Sidebar Document List
eu: Aldatu albo-barrako dokumentu-zerrendara

en: Switch to Sidebar Symbol List
eu: Aldatu albo-barrako ikur-zerrendara

en: Switch to VTE
eu: Aldatu VTEra

en: Switch to last used document
eu: Aldatu erabilitako azken dokumentura

en: Switch to last used document after closing a tab
eu: Aldatu erabilitako azken dokumentura fitxa bat ixtean

en: Switch to left document
eu: Aldatu ezkerreko dokumentura

en: Switch to right document
eu: Aldatu eskuineko dokumentura

en: Symbol list update frequency:
eu: Ikur-zerrendaren eguneraketen maiztasuna:

en: Symbol list:
eu: Ikur-zerrenda:

en: Symbols
eu: Ikurrak

en: System _default
eu: Sistemako _lehenetsia

en: T_abs and Spaces
eu: T_abulazioak eta zuriuneak

en: T_abs and spaces
eu: T_abulazioak eta zuriuneak

en: Tables
eu: Taulak

en: Tabs
eu: Tabulazioak

en: Tabs and Spaces
eu: Tabulazioak eta zuriuneak

en: Targets
eu: Helburuak

en: Technical characters
eu: Karaktere teknikoak

en: Templates
eu: Txantiloiak

en: Terminal
eu: Terminala

en: Terminal:
eu: Terminala:

en: Thai
eu: Thailandiarra

en: The '%s' project is open.
eu: '%s' proiektua irekita dago.

en: The Geany developer team
eu: Geany garatzaile-taldea

en: The command to execute when using "Open with". You can use %f and %d wildcards.
    %f will be replaced with the filename including full path
    %d will be replaced with the path name of the selected file without the filename
eu: "Ireki honekin" erabiltzean exekutatu beharreko komandoa. %f eta %d komodinak erabil ditzakezu.
    %f fitxategi-izenarekin, bide osoa barne, ordezkatuko da
    %d hautatutako fitxategiaren bide-izenarekin, fitxategi-izenik gabe, ordezkatuko da

en: The current filetype overrides the default style.
eu: Uneko fitxategi-motak estilo lehenetsia gainidazten du.

en: The executed custom command returned an error. Your selection was not changed. Error message: %s
eu: Exekutatutako komando pertsonalizatuak errore bat itzuli du. Zure hautapena ez da aldatu. Errore-mezua: %s

en: The file "%s" is not valid %s.
eu: "%s" fitxategia ez da baliozko %s bat.

en: The file "%s" will be printed with the following command:
    
    %s
eu: "%s" fitxategia ondorengo komandoarekin inprimatuko da:
    
    %s

en: The file '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
eu: '%s' fitxategia dagoeneko existitzen da. Gainidatzi nahi duzu?

en: The file '%s' is not saved.
eu: '%s' fitxategia gorde gabe dago.

en: The following keyboard shortcuts are configurable:
eu: Teklatuko lasterbide hauek konfiguragarriak dira:

en: The name of the developer
eu: Garatzailearen izena

en: The path "%s" does not exist.
eu: "%s" bidea ez da existitzen.

en: The specified project name is too long (max. %d characters).
eu: Zehazturiko proiektu-izena luzeegia da (gehienez %d karaktere).

en: The specified project name is too short.
eu: Zehazturiko proiektu-izena laburregia da.

en: This is Geany %s.
eu: Hau Geany %s da.

en: This plugin provides different actions related to saving of files.
eu: Plugin honek fitxategiak gordetzearekin erlazionatutako hainbat ekintza eskaintzen ditu.

en: Toggle All Additional Widgets
eu: Txandakatu trepeta gehigarri guztiak

en: Toggle All _Additional Widgets
eu: _Txandakatu trepeta gehigarri guztiak

en: Toggle Messages Window
eu: Txandakatu mezuen leihoa

en: Toggle Sidebar
eu: Txandakatu albo-barra

en: Toggle marker
eu: Txandakatu markatzailea

en: Toggle plugin status
eu: Txandakatu pluginaren egoera

en: Too many items selected!
eu: Elementu gehiegi hautaturik!

en: Toolbar
eu: Tresna-barra

en: Tools
eu: Tresnak

en: Top
eu: Goia

en: Translators
eu: Itzultzailea

en: Triggers
eu: Disparadoreak

en: Try to resave the file?
eu: Fitxategia berriz gordetzen saiatu?

en: Turkish
eu: Turkiarra

en: Type Selectors
eu: Mota hautatzaileak

en: Type constructors
eu: Mota eraikitzaileak

en: Type:
eu: Mota:

en: Types
eu: Motak

en: Undo
eu: Desegin

en: Undo the last modification
eu: Desegin azken aldaketa

en: Up
eu: Gora

en: Use _escape sequences
eu: Erabili _ihes-sekuentziak

en: Use an external command for printing
eu: Erabili kanpoko komando bat inprimatzeko

en: Use fixed encoding when opening non-Unicode files
eu: Erabili kodeketa finkoa Unicode ez diren fitxategiak irekitzean

en: Use global settings
eu: Erabili ezarpen orokorrak

en: Use indicators to show compile errors
eu: Erabili adierazleak konpilazio-erroreak erakusteko

en: Use native GTK printing
eu: Erabili GTK inprimaketa natiboa

en: Use one tab per indent
eu: Erabili tabulazio bat koska bakoitzeko

en: Use spaces if the total indent is less than the tab width, otherwise use both
eu: Erabili zuriuneak guztizko koska tabulazioaren zabalera baino txikiagoa bada, bestela erabili biak

en: Use spaces when inserting indentation
eu: Erabili zuriuneak koska txertatzean

en: Use the current file's directory for Find in Files
eu: Erabili uneko fitxategiaren direktorioa fitxategietan bilatzeko

en: Use the project's base directory
eu: Erabili proiektuaren oinarrizko direktorioa

en: Value
eu: Balioa

en: Variables
eu: Aldagaiak

en: Variables / Signals
eu: Aldagaiak / Seinaleak

en: Vietnamese
eu: Vietnamdarra

en: View
eu: Ikusi

en: Views
eu: Ikuspegiak

en: Warning
eu: Abisua

en: West European
eu: Mendebaldeko Europa

en: Western
eu: Mendebaldea

en: Whether the virtual terminal emulation (VTE) should be loaded at startup, disable it if you do not need it
eu: Terminal birtualaren emulazioa (VTE) abioan kargatu behar den ala ez. Desgaitu ez baduzu behar

en: Whether to blink the cursor
eu: Kurtsoreak keinurik egin behar duen ala ez

en: Whether to show the status bar at the bottom of the main window
eu: Leiho nagusiaren behealdean egoera-barra erakutsi behar den ala ez

en: Without encoding
eu: Kodeketarik gabe

en: Word Count
eu: Hitz kopurua

en: Words:
eu: Hitzak:

en: Working directory
eu: Laneko direktorioa

en: Write:
eu: Idatzi:

en: XML/HTML tag auto-closing
eu: XML/HTML etiketak automatikoki ixtea

en: Year:
eu: Urtea:

en: You have specified an invalid project filename.
eu: Proiektuaren fitxategi-izen baliogabea zehaztu duzu.

en: Your configuration directory has been successfully moved from "%s" to "%s".
eu: Zure konfigurazio-direktorioa behar bezala mugitu da "%s"-(t)ik "%s"-(e)ra.

en: Zoom In
eu: Handitu zooma

en: Zoom Out
eu: Txikitu zooma

en: Zoom Reset
eu: Berrezarri zooma

en: Zoom in the text
eu: Handitu zooma testuan

en: Zoom out the text
eu: Txikitu zooma testuan

en: [FILES...]
eu: [FITXATEGIAK...]

en: _Allow
eu: _Baimendu

en: _Append toolbar to the menu
eu: _Gehitu tresna-barra menura

en: _Apply Default Indentation
eu: _Aplikatu koska lehenetsia

en: _Auto-indentation
eu: _Koska-automatikoa

en: _Auto-replace Special Characters
eu: _Automatikoki ordezkatu karaktere bereziak

en: _Build
eu: _Eraiki

en: _Close
eu: _Itxi

en: _Collapse All
eu: _Tolestu dena

en: _Color Chooser
eu: _Kolore hautatzailea

en: _Compile
eu: _Konpilatu

en: _Copy Current Line(s)
eu: _Kopiatu uneko lerroa(k)

en: _Decrease Indent
eu: _Txikitu koska

en: _Delete Current Line(s)
eu: _Ezabatu uneko lerroa(k)

en: _Detect from Content
eu: _Detektatu edukitik

en: _Directory to save backup files in:
eu: Babeskopia-fitxategiak gordetzeko _direktorioa:

en: _Directory:
eu: _Direktorioa:

en: _Document
eu: _Dokumentua

en: _Don't save
eu: _Ez gorde

en: _East European
eu: _Ekialdeko Europa

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Enable
eu: _Gaitu

en: _Execute
eu: _Exekutatu

en: _Expand All
eu: _Zabaldu dena

en: _Export
eu: _Esportatu

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Format
eu: _Formatua

en: _HTML Replacement
eu: _HTML ordezkapena

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Hide Message Window
eu: _Ezkutatu mezu-leihoa

en: _Hide Toolbar
eu: _Ezkutatu tresna-barra

en: _Images only
eu: _Irudiak soilik

en: _In Document
eu: _Dokumentuan

en: _Increase Indent
eu: _Handitu koska

en: _Input Methods
eu: _Sarrera metodoak

en: _Insert
eu: _Txertatu

en: _Insert "include <...>"
eu: _Txertatu "include <...>"

en: _Insert line numbers
eu: _Txertatu lerro-zenbakiak

en: _Invert search results
eu: _Alderantzikatu bilaketaren emaitzak

en: _Large icons
eu: Ikono _handiak

en: _Mark
eu: _Markatu

en: _Mark All
eu: _Markatu dena

en: _Markup Languages
eu: _Markatzeko lengoaia

en: _Middle Eastern
eu: _Ekialde hurbila

en: _More
eu: _Gehiago

en: _More Options
eu: Aukera _gehiago

en: _Move Line(s) Up
eu: _Mugitu lerroa(k) gora

en: _Next
eu: _Hurrengoa

en: _Next Error
eu: _Hurrengo errorea

en: _Plugin Manager
eu: _Plugin-kudeatzailea

en: _Previous
eu: _Aurrekoa

en: _Previous Error
eu: _Aurreko errorea

en: _Print status message if files have been automatically saved
eu: _Inprimatu egoera-mezua fitxategiak automatikoki gorde badira

en: _Programming Languages
eu: _Programazio-lengoaiak

en: _Project
eu: _Proiektua

en: _Recent Projects
eu: _Azken proiektuak

en: _Reload
eu: _Birkargatu

en: _Reload Configuration
eu: _Birkargatu konfigurazioa

en: _Replace
eu: _Ordezkatu

en: _Replace Characters in Selection
eu: _Ordezkatu karaktereak hautapenean

en: _Restart Terminal
eu: _Berrabiarazi terminala

en: _SE & SW Asian
eu: Asia _HE eta HM

en: _Scripting Languages
eu: _Script-lengoaiak

en: _Search
eu: _Bilatu

en: _Search for:
eu: _Bilatu hau:

en: _Send Selection to
eu: _Bidali hautapena hona

en: _Send Selection to Terminal
eu: _Bidali hautapena terminalera

en: _Set Custom Date Format
eu: _Ezarri data-formatu pertsonalizatua

en: _Set Path From Document
eu: _Ezarri bidea dokumentutik

en: _Side by Side
eu: _Alboz albo

en: _Small icons
eu: Ikono _txikiak

en: _Spaces
eu: _Zuriuneak

en: _Split Window
eu: _Zatitu leihoa

en: _Tabs
eu: _Tabulazioak

en: _Text only
eu: _Testua soilik

en: _Toolbar Preferences
eu: _Tresna-barraren hobespenak

en: _Tools
eu: _Tresnak

en: _Top and Bottom
eu: _Goian eta behean

en: _Unsplit
eu: _Desegin zatiketa

en: _Use Custom Date Format
eu: _Erabili data-formatu pertsonalizatua

en: _Use current zoom level
eu: _Erabili uneko zoom maila

en: _Use regular expressions
eu: _Erabili adierazpen erregularrak

en: _Very small icons
eu: Ikono _oso txikiak

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Website
eu: _Webgunea

en: _West European
eu: _Mendebaldeko Europa

en: _Word Count
eu: _Hitz kopurua

en: _Write Unicode BOM
eu: _Idatzi Unicode BOM

en: all
eu: guztiak

en: built on %s with
eu: %s(e)an eraikia honekin:

en: custom
eu: pertsonalizatua

en: dd.mm.yyyy
eu: ee.hh.uuuu

en: dd.mm.yyyy hh:mm:ss
eu: ee.hh.uuuu oo:mm:ss

en: developer
eu: garatzailea

en: failed to substitute %%p, no project active
eu: huts egin du %%p ordezkatzean, proiektu aktiborik ez

en: invalid VTE library "%s": missing symbol "%s"
eu: VTE liburutegi baliogabea "%s": "%s" sinboloa falta da

en: invisible
eu: ikusezina

en: maintainer
eu: mantentzailea

en: mm.dd.yyyy
eu: hh.ee.uuuu

en: mm.dd.yyyy hh:mm:ss
eu: hh.ee.uuuu oo:mm:ss

en: project
eu: proiektua

en: projects
eu: proiektuak

en: seconds
eu: segundo

en: selection
eu: hautapena

en: translation maintainer
eu: itzulpenaren mantentzailea

en: unknown
eu: ezezaguna

en: untitled
eu: izengabea

en: whole document
eu: dokumentu osoa

en: yyyy/mm/dd
eu: uuuu/hh/ee

en: yyyy/mm/dd hh:mm:ss
eu: uuuu/hh/ee oo:mm:ss
