MATE Desktop Environment - en to gl translation catalogue (207 entries)

en: 
    %s v%s, (c) 2002-2014 Simon Flöry
    
    Usage: %s [options]
    
    options:
    (GTK options)
     -h, --help		Show this usage message
     -v, --version		Show version information
    
    Compiled against GTK version %i.%i.%i
    Linked against GTK version %i.%i.%i
    %s-precision floating point numbers.
gl: 
    %s v%s, (c) 2002-2014 Simon Flöry
    
    Uso: %s [opcións]
    
    opcións:
    (opcións GTK)
     -h, --help		Amosa esta mensaxe d uso
     -v, --version		Amosa información da versión
    
    Compilado con GTK versión %i.%i.%i
    Vinculado contra GTK versión %i.%i.%i
    precisión dos números de punto flotante %s

en: %s Preferences
gl: %s Preferencias

en: *
gl: x

en: +/-
gl: ±

en: .
gl: ,

en: /
gl: ÷

en: <-
gl: ←

en: <b>Appearance</b>
gl: <b>Aparencia</b>

en: <b>Binary Settings</b>
gl: <b>Configuración binario</b>

en: <b>Decimal Settings</b>
gl: <b>Configuración decimal</b>

en: <b>Dimension</b>
gl: <b>Dimensións</b>

en: <b>Font</b>
gl: <b>Tipo de letra</b>

en: <b>Hexadecimal Settings</b>
gl: <b>Configuración hexadecimal</b>

en: <b>Modules Visibility</b>
gl: <b>Visibilidade dos módulos</b>

en: <b>Octal Settings</b>
gl: <b>Configuración octal</b>

en: <b>Startup</b>
gl: <b>Inicio</b>

en: <b>User defined constants:</b>
gl: <b>Constantes definidas polo usuario:</b>

en: <b>User defined functions:</b>
gl: <b>Funcións definidas polo usuario:</b>

en: <b>Visibility</b>
gl: <b>Visibilidade</b>

en: A dialog that is used to change preferences settings.
gl: Unha xanela para cambiar os axustes das preferencias.

en: About galculator
gl: Sobre o galculator

en: Active module color:
gl: Cor do módulo activo:

en: Add
gl: Engadir

en: Add current display value to memory
gl: Engadir o contido da pantalla na memoria

en: Angle _units
gl: _Unidades angulares

en: Angle base units
gl: Unidades básicas de ángulo

en: Arithmetic operation
gl: Operación aritmética

en: Background color:
gl: Cor do fondo:

en: Backspace
gl: Retroceso

en: Binary
gl: Binario

en: Bitwise complement
gl: Complemento bit a bit

en: Button font:
gl: Tipo de letra do botón:

en: Buttons
gl: Botóns

en: Change sign
gl: Cambiar o signo [+/-]

en: Clear
gl: Limpar

en: Clear display
gl: Limpar a pantalla

en: Close Bracket
gl: Pechar paréntese

en: Closes the dialog.
gl: Pecha a xanela.

en: Configure number base:
gl: Configurar a base numérica:

en: Constants
gl: Constantes

en: Copyright (c) 2002-2014 by Simon Flöry <simon.floery@rechenraum.com>
gl: Copyright (c) 2002-2014 por Simon Flöry <simon.floery@rechenraum.com>

en: Cosine
gl: Coseno

en: Cu_t Display Value
gl: Cor_tar o valor amosado

en: D_egrees
gl: _Graos

en: Decimal point
gl: Punto decimal

en: Delete
gl: Eliminar

en: Description
gl: Descrición

en: Description:
gl: Descrición:

en: Display
gl: Visor

en: Display Control
gl: Amosar os controis

en: Divide
gl: Dividir [/]

en: Eight
gl: Oito

en: Enter
gl: Intro

en: Enter exponent (base: 10)
gl: Introduza o expoñente (base: 10)

en: Euler's Number
gl: Número de Euler

en: Expression
gl: Expresión

en: Expression:
gl: Expresión:

en: Five
gl: Cinco

en: Fix length to a multiple of
gl: Fixar a lonxitude a un múltiplo de

en: Formula entry text field - enter string expression to compute here.
gl: Campo de texto para a entrada de fórmulas - introduza aquí a expresión a calcular.

en: Four
gl: Catro

en: Functions
gl: Funcións

en: General
gl: Xeral

en: Hyperbolic mode
gl: Modo hiperbólico

en: Inactive module color:
gl: Cor do módulo inactivo:

en: Inverse mode
gl: Modo inverso

en: Left shift
gl: Desprazamento cara la esquerda

en: Logarithm (base: 10)
gl: Logaritmo (base: 10)

en: Logical
gl: Lóxico

en: Logical AND
gl: Y lóxico

en: Logical OR
gl: OU lóxico

en: Logical XOR
gl: XOR lóxico

en: Minimal button height:
gl: Alto mínimo do botón:

en: Minimal button width:
gl: Largo mínimo do botón:

en: Module font:
gl: Tipo de letra do módulo:

en: Modulus
gl: Módulo

en: Multiply
gl: Multiplicar [*]

en: Name
gl: Nome

en: Name:
gl: Nome:

en: Natural logarithm (base: e)
gl: Logaritmo natural (base: e)

en: Nine
gl: Nove

en: Notation
gl: Notación

en: Notation _modes
gl: _Modos de notación

en: Number base units
gl: Unidades básicas de número

en: Number of bits:
gl: Número de bits:

en: Numbers
gl: Números

en: One
gl: Un

en: Open Bracket
gl: Abrir paréntese

en: Open brackets
gl: Abrir parénteses

en: Percent
gl: Porcentaxe

en: Perform simple and scientific calculations
gl: Realizar cálculos sinxelos e científicos

en: Pick a Active Module Color
gl: Escolla unha cor para o módulo activo

en: Pick a Button Font
gl: Escolla un tipo de letra para o botón

en: Pick a Display Background Color
gl: Escolla unha cor de fondo para a pantalla

en: Pick a Display Result Font Color
gl: Escolla unha cor para as letras do resultado

en: Pick a Inactive Module Color
gl: Escolla unha cor para o módulo inactivo

en: Pick a Module Font
gl: Escolla un tipo de letra para o módulo

en: Pick a RPN Stack Color
gl: Escolla unha cor para a rima RPN

en: Pick a RPN Stack Font
gl: Escolla un tipo de letra para a rima RPN

en: Pick a Result Font
gl: Escolla un tipo de letra para o resultado

en: Please submit a bugreport.
gl: Agradecémoslle que nos envíe un informe do fallo.

en: Power
gl: Potencia

en: RPN stack color:
gl: Cor da rima RPN:

en: RPN stack font:
gl: Tipo de letra da rima RPN:

en: Read from memory
gl: Ler desde a memoria

en: Remember display value on exit
gl: Lembrar o valor amosado ao saír

en: Reset calculator (clear all)
gl: Poñer a 0 (limpar todo)

en: Result Display
gl: Ver o resultado

en: Result font color:
gl: Cor das letras do resultado:

en: Result font:
gl: Tipo de letra do resultado:

en: Save to memory
gl: Gardar na memoria

en: Separator block length:
gl: Lonxitude do bloque separador:

en: Separator character:
gl: Carácter de separación:

en: Seven
gl: Sete

en: Show _menu bar
gl: Amosar a barra do _menú

en: Show menu bar
gl: Amosar a barra do menú

en: Show separator
gl: Amosar o separador

en: Show thousands separator
gl: Amosar o separador de milleiros

en: Signed
gl: Con signo

en: Sine
gl: Seno

en: Six
gl: Seis

en: Square
gl: Cadrado

en: Square root
gl: Raíz cadrada

en: Standard
gl: Estándar

en: Subtract
gl: Restar

en: Sum
gl: Sumar

en: Tangent
gl: Tanxente

en: The main program window.
gl: A xanela principal do programa

en: Three
gl: Tres

en: Two
gl: Dous

en: Update
gl: Actualizar

en: Use custom button font
gl: Usar un tipo de letra personalizado

en: User defined functions
gl: Funcións definidas polo usuario

en: Value
gl: Valor

en: Value:
gl: Valor:

en: Variable
gl: Variábel

en: Variable:
gl: Variábel:

en: Zero
gl: Cero

en: [%s] %c - unknown operation character. %s
gl: [%s] %c - carácter descoñecido de operador. %s

en: [%s] Conversion of floating point number in float2string failed because buffer was too small. %s
    )
gl: [%s] Fallou a conversión do número en punto flotante en float2string porque o búfer era pequeno de máis. %s
    )

en: [%s] Conversion of floating point number in float2stringP failed because buffer was too small. %s
    )
gl: [%s] Fallou a conversión do número en punto flotante en float2stringP porque o búfer era pequeno de máis. %s
    )

en: [%s] Couldn't load %s. This file is necessary     to build galculator's user interface. Make sure you did a make install and the file     is accessible!
gl: [%s] Non foi posíbel cargar %s. Este ficheiro é necesario     para construír a interface de usuario do galculator. Asegúrese de ter feito un «make install» e de que ficheiro     é accesíbel!

en: [%s] Line_index exceeds valid range in function "display_delete_line". %s
gl: [%s] Line_index excede do intervalo aceptado na función «display_delete_line». %s

en: [%s] configuration file - We reset at least one separator character as it coincides with the decimal point. If you recently changed your locales settings, this is nothing to worry about.
gl: [%s] ficheiro de configuración - reiniciouse polo menos un carácter de separación, xa que coincide co punto decimal. Se cambiou recentemente os seus axustes rexionais, non ten de que preocuparse.

en: [%s] configuration file: %s has to be TRUE or FALSE. Using defaults. %s
gl: [%s] ficheiro de configuración: %s ten que ser VERDADEIRO ou FALSO. Usaranse os valores predeterminados. %s

en: [%s] configuration file: Failed to create directory %s.
gl: [%s] ficheiro de configuración: Fallou na creación do directorio %s.

en: [%s] configuration file: We will move the configuration file from %s to %s. After you quit %s, you may remove the configuration file from its old location %s.
gl: [%s] ficheiro de configuración: Este ficheiro de configuración vai seren movido de %s cara %s. Unha vez teña rematado %s, pode retirar o ficheiro de configuración da antiga localización %s.

en: [%s] configuration file: couldn't open configuration file %s for reading. Nothing to worry about if you are starting %s for the first time. Using defaults.
gl: [%s] ficheiro de configuración: non foi posíbel abrir o ficheiro de configuración %s para lelo. Iso non ten que preocupalo se está iniciando %s por primeira vez. Usarase a configuración predeterminada.

en: [%s] configuration file: couldn't save/write to configuration file %s.
gl: [%s] ficheiro de configuración: non é posíbel gardar/escribir no ficheiro de configuración %s.

en: [%s] configuration file: failed to convert %s to a number properly. Have you changed your locales? %s
gl: [%s] ficheiro de configuración: fallou ao converter %s a un número de forma apropiada. Cambiou a súa configuración rexional? %s

en: [%s] configuration file: ignoring unknown "key_type" in "config_structure". %s
gl: [%s] ficheiro de configuración: ignorase o «key_type» descoñecido en «config_structure». %s

en: [%s] configuration file: ignoring unknown entry %s=%s. %s
gl: [%s] ficheiro de configuración: ignorase a entrada descoñecida %s=%s. %s

en: [%s] configuration file: ignoring unknown key_type in config structure. %s
gl: [%s] ficheiro de configuración: ignorase key_type na estrutura de configuración. %s

en: [%s] configuration file: strange boolean when writing. Skipping this key. %s
gl: [%s] ficheiro de configuración: atopouse un booleano estraño ao escribir. Omítese esta clave. %s

en: [%s] failed to convert %s in function "ftoax". %s
gl: [%s] fallou ao converter %s na función «ftoax». %s

en: [%s] failed to convert %s to a number properly in function "string2double". Have you changed your locales? Deleting your configuration file might solve this problem. %s
gl: [%s] non foi posíbel converter axeitadamente %s a un número na función «string2double». Cambiou recentemente os axustes rexionais? É probábel que se elimina o ficheiro de configuración quede arranxado este problema. %s

en: [%s] failed to convert char %c in function "axtof". %s
gl: [%s] fallou ao converter o carácter %c na función «axtof». %s

en: [%s] failed to convert color %s in function "set_button_color". %s
gl: [%s] fallou ao converter a cor %s na función «set_button_color». %s

en: [%s] failed to find widget %s in function "activate_menu_item". %s
gl: [%s] fallou ao atopar o trebello %s na función «activate_menu_item». %s

en: [%s] flex parser was called more than %i times. Do you know what you are doing? If not: %s
gl: [%s] o analizador flex foi chamado máis de %i veces. Sabe o que está a facer? Se non: %s

en: [%s] found unknown section %s in configuration file %s. Using preceding section.
gl: [%s] atopouse unha sección descoñecida %s no ficheiro de configuración %s. Usarase a sección precedente.

en: [%s] length of decimal point (in locale) is not supported: >%s<
    You might face problems when using %s! %s
    )
gl: [%s] a lonxitude do punto decimal (na configuración rexional) non é compatíbel: >%s<\n
    Poden xurdir problemas ao empregar %s! %s\n
    )

en: [%s] on_main_window_check_resize should not get called. %s
gl: [%s] non debería invocarse on_main_window_check_resize. %s

en: [%s] on_prefs_number_combo_changed failed to retrieve iter. %s
gl: [%s] fallou on_prefs_number_combo_changed ao recuperar o elemento. %s

en: [%s] unknown angle base in function "rad2x". %s
gl: [%s] unidade básica de ángulo descoñecida na función «rad2x». %s

en: [%s] unknown angle base in function "x2rad". %s
gl: [%s] unidade básica de ángulo descoñecida na función «x2rad». %s

en: [%s] unknown display option in function "display_change_option"
gl: [%s] opción de vista descoñecida na función «display_change_option»

en: [%s] unknown notation mode in function "all_clear". %s
gl: [%s] notación descoñecida na función «all_clear». %s

en: [%s] unknown number base in function "get_display_number_length". %s
gl: [%s] base numérica descoñecida na función «get_display_number_length». %s

en: [%s] unknown number base in function "get_display_number_string". %s
gl: [%s] base numérica descoñecida na función «get_display_number_string». %s

en: [%s] unknown number base in function "get_sep". %s
gl: [%s] base numérica descoñecida na función «get_sep». %s

en: [%s] unknown number base in function "get_sep_char". %s
gl: [%s] base numérica descoñecida na función «get_sep_char». %s

en: [%s] unknown number base in function "get_sep_length". %s
gl: [%s] base numérica descoñecida na función «get_sep_length». %s

en: [%s] unknown number base in function "string2double". %s
gl: [%s] base numérica descoñecida na función «string2double». %s

en: _About...
gl: _Sobre...

en: _Algebraic
gl: _Alxebraica

en: _Basic Mode
gl: Modo _básico

en: _Binary
gl: _Binario

en: _Calculator
gl: _Calculadora

en: _Copy Display Value
gl: _Copiar o valor amosado

en: _Edit
gl: _Editar

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Formula Entry
gl: _Entrada de fórmulas

en: _Gradians
gl: Gra_dians

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Number bases
gl: _Bases numéricas

en: _Paper Mode
gl: Modo _folla de papel

en: _Paste As Display Value
gl: _Pegar como valor a amosar

en: _Paste and Append to Display Value
gl: _Pegar e engadir ao valor amosado

en: _Preferences...
gl: P_referencias...

en: _Quit
gl: _Saír

en: _Reverse Polish (RPN)
gl: _Polaca inversa (RPN)

en: _Scientific Mode
gl: Modo _científico

en: _View
gl: _Ver

en: a GTK+ based scientific calculator
gl: unha calculadora científica baseada en GTK+

en: finite stack size (x, y, z, t)
gl: Tamaño finito da rima (x, y, z, t)

en: galculator - Preferences
gl: galculator - Preferencias

en: infinite stack size
gl: Tamaño infinito da rima

en: roll
gl: baixar

en: roll down stack
gl: mover cara abaixo na rima

en: save here
gl: gardar aquí

en: sqrt
gl: √

en: swap current number with top of stack
gl: intercambiar o número actual coa parte superior da rima

en: unknown display option in function "change_option"
gl: [%s] opción de vista descoñecida na función «change_option»

en: unknown number base
gl: base numérica descoñecida

en: unsupported hyperbolic function
gl: a función hiperbólica non está admitida

en: unsupported inverse function
gl: a función inversa non está admitida
