Geany 1.30 - en to gl translation catalogue (1159 entries)

en:  (new instance)
gl: (nova instancia)

en: "%s" was not found.
gl: Non se atopou "%s".

en: "Smart" home key
gl: Tecla de inicio "intelixente"

en: %d file saved. | %d files saved.
gl[0]: %d ficheiro gardado.
gl[1]: %d ficheiros gardados.

en: %s
    
    The file on disk may now be truncated!
gl: %s
    
    O ficheiro gardado no disco pode agora estar truncado!

en: %s %s -- %s (in directory: %s)
gl: %s %s -- %s (no directorio: %s)

en: %s (in directory: %s)
gl: %s (no directorio: %s)

en: %s Properties
gl: Propiedades de %s

en: %s commands
gl: Ordes para %s

en: %s document
gl: Documento %s

en: %s file
gl: Ficheiro %s

en: %s script
gl: Ficheiros de Script de %s

en: %s source file
gl: Ficheiro fonte de %s

en: %s: replaced %d occurrence of "%s" with "%s". | %s: replaced %d occurrences of "%s" with "%s".
gl[0]: %s: substituiuse %d ocorrencia de "%s" por "%s".
gl[1]: %s: substituiuse %d ocorrencias de "%s" por "%s".

en: (built on or after %s)
gl: (compilado no ou despois do %s)

en: (only inside Geany)
gl: (só dentro de Geany)

en: (with BOM)
gl: (con marca de orde de bytes)

en: (without BOM)
gl: (sen marca de orde de bytes)

en: , read-only
gl: , só lectura

en: --- Separator ---
gl: --- Separador ---

en: <b>Auto-close quotes and brackets</b>
gl: <b>Cerrar automaticamente comiñas e parénteses</b>

en: <b>Commands</b>
gl: <b>Ordes</b>

en: <b>Completions</b>
gl: <b>Completados</b>

en: <b>Display</b>
gl: <b>Mostrar</b>

en: <b>Editor tabs</b>
gl: <b>Separadores do editor</b>

en: <b>Encodings</b>
gl: <b>Codificacións</b>

en: <b>Features</b>
gl: <b>Características</b>

en: <b>Fonts</b>
gl: <b>Tipos de letra</b>

en: <b>Icon size</b>
gl: <b>Tamaño das iconas</b>

en: <b>Icon style</b>
gl: <b>Estilo das iconas</b>

en: <b>Indentation</b>
gl: <b>Sangría</b>

en: <b>Keyboard shortcuts</b>
gl: <b>Atallos de teclado</b>

en: <b>Long line marker</b>
gl: <b>Marcador de liña longa</b>

en: <b>Message window</b>
gl: <b>Xanela de mensaxes</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
gl: <b>Miscelánea</b>

en: <b>New files</b>
gl: <b>Ficheiros novos</b>

en: <b>Page %d of %d</b>
gl: <b>Páxina %d de %d</b>

en: <b>Paths</b>
gl: <b>Camiños</b>

en: <b>Printing</b>
gl: <b>Impresión:</b>

en: <b>Projects</b>
gl: <b>Proxectos</b>

en: <b>Saving files</b>
gl: <b>Gardando ficheiros</b>

en: <b>Search</b>
gl: <b>Busca</b>

en: <b>Shutdown</b>
gl: <b>Apagar</b>

en: <b>Sidebar</b>
gl: <b>Barra lateral</b>

en: <b>Startup</b>
gl: <b>Inicio</b>

en: <b>Tab positions</b>
gl: <b>Posicións dos separadores</b>

en: <b>Template data</b>
gl: <b>Datos do modelo</b>

en: <b>Tool paths</b>
gl: <b>Camiño para ferramentas</b>

en: <b>Toolbar</b>
gl: <b>Barra de ferramentas</b>

en: <b>Various preferences</b>
gl: <b>Preferencias varias</b>

en: <b>Virtual spaces</b>
gl: <b>Espazos virtuais</b>

en: <i>Warning: read the manual before changing these preferences.</i>
gl: <i>Atención: lea o manual antes de cambiar estas preferencias.</i>

en: <i>Warning: these settings are overridden by the current project. See <b>Project->Properties</b>.</i>
gl: <i>Atención: o proxecto actual sobrescribe estas configuracións. Vexa <b>Proxecto->Propiedades</b>.</i>

en: A fast and lightweight IDE
gl: Un IDE rápido e lixeiro

en: A fast and lightweight IDE using GTK+
gl: Un IDE rápido e lixeiro empregando GTK+

en: A string which is added when toggling a line comment in a source file, it is used to mark the comment as toggled.
gl: Unha cadea que se engade ao intercambiar un comentario de liña nun ficheiro fonte. Úsase para marcar o comentario como intercambiado.

en: A terminal emulator command (%c is substituted with the Geany run script filename)
gl: Unha orde de emulador de terminal (%c substituirase polo nome do script)

en: About Geany
gl: Acerca de Geany

en: Accessed:
gl: Accedido:

en: Action
gl: Acción

en: Active
gl: Activo

en: Add a little header to every page containing the page number, the filename and the current date (see below). It takes 3 lines of the page.
gl: Engadir unha pequena cabeceira a cada páxina co número de páxina, o nome do ficheiro e a data actual (vexa abaixo). Ocupa 3 liñas da páxina.

en: Add line numbers to the printed page
gl: Engadir números de liña á páxina impresa

en: Add page numbers at the bottom of each page. It takes 2 lines of the page.
gl: Engadir números de páxina ao final de cada páxina. Ocupa 2 liñas da páxina.

en: Adds a file browser tab to the sidebar.
gl: Engade un separador de navegador de ficheiros á barra lateral.

en: All Source
gl: Todos os ficheiros de código fonte

en: All files
gl: Todos os ficheiros

en: All: search all files in the directory
    Project: use file patterns defined in the project settings
    Custom: specify file patterns manually
gl: Todo: buscar en todos os ficheiros do directorio
    Proxecto: usar os patróns de ficheiro definidos na configuración do proxecto
    Personalizado: Especificar os patróns manualmente

en: Allows the VTE to receive keyboard shortcuts (apart from focus commands)
gl: Permite que o ETV reciba os atallos de teclado (á parte de ordes de foco)

en: Always
gl: Sempre

en: Always show virtual spaces beyond the end of lines
gl: Mostrar sempre espazos virtuais ao final das liñas

en: Always wrap search
gl: Procurar sempre ciclicamente

en: Always wrap search around the document
gl: Procurar sempre ciclicamente no documento

en: An error occurred or file information could not be retrieved (e.g. from a new file).
gl: Produciuse un erro, ou a información do ficheiro non se pode obter (p. ex., cun ficheiro novo)

en: An error occurred while converting the file from UTF-8 in "%s". The file remains unsaved.
gl: Produciuse un erro mentres se convirtía o ficheiro de UTF-8 a "%s". O ficheiro queda sen gardar.

en: Anchors
gl: Áncoras

en: Any unsaved changes will be lost.
gl: Perderase calquera cambio non gardado.

en: Appendix
gl: Apéndice

en: Apply the default indentation settings to all documents
gl: Aplicar a configuración de sangría por omisión a todos os documentos

en: Arabic
gl: Árabe

en: Architectures
gl: Arquitecturas

en: Are you sure you want to reload '%s'?
gl: Está seguro de que recargar '%s'?

en: Armenian
gl: Armenio

en: Arrow characters
gl: Caracteres de frecha

en: As _HTML...
gl: Como _HTML...

en: As _LaTeX...
gl: Como _LaTeX...

en: Assembly
gl: Ensamblado

en: Auto Save
gl: Gardado automático

en: Auto save _interval:
gl: _Intervalo de gardado automático:

en: Auto-close curly bracket when typing an opening one
gl: Cerrar automaticamente as chaves cando se teclea unha de apertura

en: Auto-close double quote when typing an opening one
gl: Cerrar automaticamente as comiñas dobres cando se teclea unha de apertura

en: Auto-close parenthesis when typing an opening one
gl: Cerrar automaticamente os parénteses cando se teclea un de apertura

en: Auto-close single quote when typing an opening one
gl: Cerrar automaticamente as comiñas simples cando se teclea unha de apertura

en: Auto-close square-bracket when typing an opening one
gl: Cerrar automaticamente os corchetes cando se teclea un de apertura

en: Auto-focus widgets (focus follows mouse)
gl: Enfocar automaticamente os widgets (o foco segue ao rato)

en: Autocomplete all words in document
gl: Completar automaticamente todas as palabras do documento

en: Autocomplete symbols
gl: Completado automático de símbolos

en: Automatic completion of known symbols in open files (function names, global variables, ...)
gl: Completado automático de símbolos coñecidos en ficheiros abertos (nomes de funcións, variables globais, ...)

en: Automatic continuation of multi-line comments
gl: Continuación automática de comentarios de varias liñas

en: Autosave: Saved %d file automatically. | Autosave: Saved %d files automatically.
gl[0]: Gardado automático: Gardouse %d ficheiro automaticamente.
gl[1]: Gardado automático: Gardáronse %d ficheiros automaticamente.

en: Available Items
gl: Elementos dispoñibles

en: Background
gl: Fondo

en: Background color:
gl: Cor de fondo:

en: Backup Copy
gl: Copia de seguranza

en: Backup Copy: Directory could not be created (%s).
gl: Copia de seguranza: non foi posíbel crear o directorio (%s).

en: Backup Copy: File could not be read (%s).
gl: Copia de seguranza: Non foi posíbel ler o ficheiro (%s).

en: Backup Copy: File could not be saved (%s).
gl: Copia de seguranza: O ficheiro non se puido gardar (%s).

en: Backup directory does not exist or is not writable.
gl: O directorio para a copia de seguranza non existe ou non se pode escribir nel.

en: Bad regex for filetype %s: %s
gl: Expresión regular errónea para o tipo de ficheiro %s: %s

en: Bad regex: %s
gl: Expresión regular errónea: %s

en: Baltic
gl: Báltico

en: Base GType:
gl: GType base:

en: Base class:
gl: Clase base:

en: Base directory of all files that make up the project. This can be a new path, or an existing directory tree. You can use paths relative to the project filename.
gl: Directorio base de todos os ficheiros que constitúen o proxecto. Pode ser un camiño novo, ou unha árbore de directorios existente. Pode usar camiños relativos ó nome de ficheiro do proxecto.

en: Base header:
gl: Cabeceira base:

en: Base path:
gl: Camiño base:

en: Base source:
gl: Fonte base:

en: Be verbose
gl: Ser detallado

en: Beep on errors or when compilation has finished
gl: Emitir un ton nos erros ou cando remate a compilación

en: Blocks
gl: Bloques

en: Bottom
gl: Abaixo

en: Browser:
gl: Navegador:

en: Build
gl: Construír

en: Build options
gl: Opcións para construír

en: Build the current file
gl: Compilar o ficheiro actual

en: Build the current file with Make and the default target
gl: Construír o ficheiro actual con Make e o obxectivo predeterminado

en: Build the current file with Make and the specified target
gl: Construír o ficheiro actual con Make e o obxectivo especificado

en: C Standard Library
gl: Biblioteca estándar de C

en: C++ (C Standard Library)
gl: C++ (Biblioteca estándar de C)

en: C++ STL
gl: STL de C++

en: C++ Standard Library
gl: Biblioteca estándar de C++

en: C_ase sensitive
gl: Diferen_ciar entre maiúsculas e minúsculas

en: C_hange
gl: _Cambiar

en: C_lose All
gl: P_echar todos

en: C_onfiguration Files
gl: Ficheiros de c_onfiguración

en: C_opy
gl: C_opiar

en: C_reate
gl: C_rear

en: Calls the View->Toggle All Additional Widgets command
gl: Chama á orde de Ver -> Intercambiar todos os widgets adicionais

en: Cascading Stylesheet
gl: Folla de estilo en cascada

en: Celtic
gl: Celta

en: Central European
gl: Europa Central

en: Change _Color Scheme...
gl: Cambiar esquema de _cor...

en: Change _Font...
gl: Cambiar tipo de _letra...

en: Change the directory to the base directory of the currently opened project
gl: Cambiar o directorio ao directorio base do proxecto aberto actualmente

en: Changed:
gl: Cambiado:

en: Chapter
gl: Capítulo

en: Character
gl: Carácter

en: Characters to type for autocompletion:
gl: Caracteres a teclear para o completado automático:

en: Characters:
gl: Caracteres:

en: Chinese Simplified
gl: Chinés simplificado

en: Chinese Traditional
gl: Chinés tradicional

en: Choose Project Base Path
gl: Seleccionar o camiño base do proxecto

en: Choose Project Filename
gl: Seleccione o nome de ficheiro do proxecto

en: Choose Terminal Font
gl: Escoller o tipo de letra do terminal

en: Choose a special character from the list below and double click on it or use the button to insert it at the current cursor position.
gl: Escolla un caracter especial da lista e prema dúas veces nel, ou use o botón para inserilo na posición actual do cursor.

en: Choose font
gl: Escoller tipo de letra

en: Choose more build actions
gl: Escolla outras accións de construcion

en: Choose which plugins should be loaded at startup:
gl: Escolla que plugins se deben cargar ao iniciar:

en: Cl_ear
gl: L_impar

en: Class
gl: Clase

en: Class Builder
gl: Construtor de clase

en: Classes
gl: Clases

en: Click to set menu item label
gl: Prema para estabelecer etiqueta de elemento de menú

en: Clipboard
gl: Portaretallos

en: Close
gl: Pechar

en: Close All
gl: Pechar todo

en: Close Ot_her Documents
gl: Pec_har os outros documentos

en: Close _dialog
gl: Pechar o _diálogo

en: Close all
gl: Pechar todo

en: Close all open files
gl: Pechar todos os ficheiros abertos

en: Close the current file
gl: Pechar o ficheiro actual

en: Co_mmands
gl: _Ordes

en: Code folding
gl: Pregado de código

en: Color Chooser
gl: Selector de cores

en: Color Schemes
gl: Esquemas de cor

en: Color:
gl: Cor:

en: Column:
gl: Columna:

en: Command
gl: Orde

en: Command:
gl: Orde:

en: Comment line(s)
gl: Comentar liña(s)

en: Comment toggle marker:
gl: Marca de intercambio de comentarios:

en: Company name
gl: Nome da empresa

en: Company:
gl: Empresa:

en: Compilation failed.
gl: Fallou a compilación.

en: Compilation finished successfully.
gl: A compilación rematou correctamente.

en: Compile
gl: Compilar

en: Compile the current file
gl: Compilar o ficheiro actual

en: Compile the current file with Make
gl: Compilar o ficheiro actual con Make

en: Compiler
gl: Compilador

en: Complete snippet
gl: Completar fragmentos

en: Complete word
gl: Completar palabra

en: Completion list height:
gl: Altura da lista de completado:

en: Completions
gl: Completados

en: Components
gl: Compoñentes

en: Config
gl: Ficheiro de configuración

en: Configuration directory could not be created (%s).
gl: Non foi posíbel crear o directorio de configuración (%s).

en: Configuration directory could not be created (%s).
    There could be some problems using Geany without a configuration directory.
    Start Geany anyway?
gl: Non foi posíbel crear o directorio de configuración (%s).
    Podería haber algúns problemas ao usar Geany sen directorio de configuración.
    Iniciar Geany de todos xeitos?

en: Configuration files reloaded.
gl: Recargáronse os ficheiros de configuración.

en: Configure Plugins
gl: Configurar plugins

en: Confirm exit
gl: Confirmar a saída

en: Constants
gl: Constantes

en: Constructor type:
gl: Tipo de constructor:

en: Conte_xt Action
gl: Acción do conte_xto

en: Context Action
gl: Acción de contexto

en: Context action command. The currently selected word can be used with %s. It can appear anywhere in the given command and will be replaced before execution.
gl: Orde de acción de contexto. Pódese usar a palabra seleccionada nese momento con %s. Pode aparecer en calquera lugar na orde especificada e substituirase despois da execución.

en: Context action:
gl: Acción de contexto:

en: Continue automatically multi-line comments in languages like C, C++ and Java when a new line is entered inside such a comment
gl: Continuar automaticamente comentarios de varias liñas en linguaxes como C, C++ e Java cando se introduce unha liña nova dentro dun deses comentarios

en: Contributors
gl: Contribuíntes

en: Convert and Set to _LF (Unix)
gl: Converter e configurar a _LF (Unix)

en: Copy
gl: Copiar

en: Copy _All
gl: Copi_ar todo

en: Copy the current selection
gl: Copiar a selección actual

en: Could not execute configured external command '%s' (%s).
gl: Non foi posíbel executar a orde externa configurada '%s' (%s).

en: Could not find file '%s' - trying the current document path.
gl: Non foi posíbel atopar o ficheiro '%s' - intentarase no camiño do documento actual

en: Could not find file '%s'.
gl: Non foi posíbel encontrar o ficheiro '%s'.

en: Could not load tags file '%s'.
gl: Non foi posíbel cargar o ficheiro de etiquetas '%s'.

en: Could not open directory (%s)
gl: Non foi posíbel abrir o directorio (%s)

en: Could not open file %s (%s)
gl: Non se puido abrir o ficheiro %s (%s)

en: Could not open file %s (File not found)
gl: Non se puido abrir o ficheiro %s (Ficheiro non atopado)

en: Create C++ Class
gl: Crear unha clase C++

en: Create Cla_ss
gl: Crear cla_se

en: Create Class
gl: Crear unha clase

en: Create GTK+ Class
gl: Crear unha clase GTK+

en: Create PHP Class
gl: Crear unha clase PHP

en: Create a new file
gl: Crear un ficheiro novo

en: Create a new file from a template
gl: Crear un ficheiro novo dende un modelo

en: Create constructor
gl: Crear construtor

en: Create destructor
gl: Crear destrutor

en: Create the project's base path directory?
gl: Crear o directorio base do proxecto?

en: Creates source files for new class types.
gl: Crea ficheiros fonte para os novos tipos de clase.

en: Credits
gl: Créditos

en: Cu_t Current Line(s)
gl: _Cortar a(s) liña(s) actual(is)

en: Curly brackets { }
gl: Chaves { }

en: Current chars
gl: Caracteres actuais

en: Cursor blinks
gl: O cursor pestanexa

en: Custom
gl: Personalizado

en: Custom Date Format
gl: Formato de data personalizado

en: Custom Text
gl: Texto personalizado

en: Customize Toolbar
gl: Personalizar a barra de ferramentas

en: Cut
gl: Cortar

en: Cut the current selection
gl: Cortar a selección actual

en: Cyrillic
gl: Cirílico

en: Cyrillic/Russian
gl: Cirílico/Ruso

en: Cyrillic/Ukrainian
gl: Cirílico/Ucraíno

en: D_uplicate Line or Selection
gl: _Duplicar liña ou selección

en: Data
gl: Datos

en: Date & time:
gl: Data e Hora:

en: Date format string could not be converted (possibly too long).
gl: A cadea de formato de data non se puido converter (posiblemente sexa moi longa).

en: Date format:
gl: Formato da data:

en: Date/_Time format for backup files ("man strftime" for details):
gl: Forma_to de data e hora para os ficheiros de copia de seguranza ("man strftime" para obter detalles):

en: Date:
gl: Data:

en: Debug Messages
gl: Mensaxes de depuración

en: Debug _Messages
gl: _Mensaxes de depuración

en: Decrease indent
gl: Diminuír a sangría

en: Decrease indent by one space
gl: Reducir o sangrado nun espazo

en: Decrease indentation
gl: Diminuír a sangría

en: Default
gl: Predefinido

en: Default encoding (existing non-Unicode files):
gl: Codificación predeterminada (ficheiros existentes que non estean en Unicode):

en: Default encoding (new files):
gl: Codificación predeterminada (ficheiros novos):

en: Default end of line characters:
gl: Caracteres predeterminados de fin de liña:

en: Defines
gl: Definicións

en: Defines whether to use the Windows native dialogs or whether to use the GTK default dialogs
gl: Define se se debe usar os diálogos nativos de Windows ou os diálogos predefinidos de GTK

en: Definition of "%s" not found.
gl: Non se atopou a definición de "%s".

en: Delete the current selection
gl: Borrar a selección actual

en: Delete to line end
gl: Borrar ata o final da liña

en: Detect from file
gl: Detectar dende ficheiro

en: Detect type from file
gl: Detectar o tipo dende ficheiro

en: Detect width from file
gl: Detectar o ancho dende o ficheiro

en: Developer:
gl: Desenvolvedor:

en: Developers
gl: Desenvolvedores

en: Did not send document %s to the printing subsystem.
gl: Non se enviou o documento %s ao subsistema de impresión.

en: Directory _levels to include in the backup destination:
gl: Niveles de directorios a inc_luír no destino da copia de seguranza:

en: Disable Drag and Drop
gl: Desactivar arrastrar e soltar

en: Disable drag and drop completely in the editor window so you can't drag and drop any selections within or outside of the editor window
gl: Desactivar completamente arrastrar e soltar na xanela do editor de xeito que non se poida arrastrar e soltar ningunha selección dentro ou fora da xanela do editor

en: Disable menu shortcut key (F10 by default)
gl: Desactivar a tecla de atallo de menú (F10, de xeito predeterminado)

en: Disable this option to keep the dialog open
gl: Desactive esta opción para manter o diálogo aberto

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Disk check timeout:
gl: Límite de tempo para a comprobación de disco:

en: Display
gl: Mostrar

en: Display height in rows for the autocompletion list
gl: Altura en filas do visor para a lista de autocompletado

en: Display:
gl: Pantalla:

en: Displayed Items
gl: Elementos mostrados

en: Do not show virtual spaces
gl: Non mostrar espazos virtuais

en: Do you really want to quit?
gl: Está seguro de que desexa saír?

en: Do you want to close it before proceeding?
gl: Quere pechalo antes de continuar?

en: Do you want to reload it?
gl: Quere recargalo?

en: Do you want to save it before closing?
gl: Quere gardalo antes de pechar?

en: Document
gl: Documento

en: Document %s was sent to the printing subsystem.
gl: Enviouse o documento %s ao subsistema de impresión.

en: Document Setup
gl: Configuración do documento

en: Document successfully exported as '%s'.
gl: Exportouse o documento correctamente como '%s'.

en: Documents
gl: Documentos

en: Don't load auto completion data (see documentation)
gl: Non cargar datos de completado automático (vexa a documentación)

en: Don't load plugins
gl: Non cargar os plugins

en: Don't load terminal support
gl: Non cargar a compatibilidade coa terminal

en: Don't load the previous session's files
gl: Non cargar os ficheiros da sesión previa

en: Don't open files in a running instance, force opening a new instance
gl: Non abrir ficheiros nunha instancia existente, forzar a apertura dunha nova instancia

en: Don't show message window at startup
gl: Non mostrar a xanela de mensaxes ao inicio

en: Don't use run script
gl: Non usar o script de executar

en: Don't use the simple run script which is usually used to display the exit status of the executed program
gl: Non usar o script simple de "executar" que se usa normalmente para mostrar o estado de saída do programa executado

en: Double quotes " "
gl: Comiñas dobres " "

en: Double-clicking hides all additional widgets
gl: Premer dúas veces oculta todos os widgets adicionais

en: Drop rest of word on completion
gl: Eliminar o resto da palabra cando se complete

en: E_ncoding:
gl: Codificació_n:

en: E_xtra options:
gl: Opcións e_xtra:

en: East Asian
gl: Asiático oriental

en: East European
gl: Europeo oriental

en: East _Asian
gl: _Asiático oriental

en: Email address of the developer
gl: Enderezo de correo do desenvolvedor

en: Enable newline to strip the trailing spaces on the previous line
gl: Permitir ás novas liñas eliminar os caracteres sobrantes da liña anterior

en: Enable plugin support
gl: Activar compatibilidade con plugins

en: Enable save when losing _focus
gl: Habilitar o gardado ao perder o _foco

en: Enabled
gl: Activado

en: Encoding:
gl: Codificación:

en: Ensure consistent line endings
gl: Asegurar finais de liña consistentes

en: Ensure new line at file end
gl: Asegurar unha nova liña ao final do ficheiro

en: Ensures that at the end of the file is a new line
gl: Asegura que ao final do ficheiro haberá unha liña nova

en: Ensures that newline characters always get converted before saving, avoiding mixed line endings in the same file
gl: Asegura que os caracteres de nova liña sempre se han converter antes de gardar, evitando misturas de finais de liñas no mesmo ficheiro

en: Enter Tab Width
gl: Introduza o largo da tabulación

en: Enter custom text here, all entered text is appended to the command.
gl: Introduza texto personalizado aquí. Todo o texto introducido engadiráselle á orde.

en: Enter here a custom date and time format. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
gl: Introduza aquí un formato de data e hora personalizado. Pode usar calquera modificador de conversión que se poida usar coa función strftime de ANSI C.

en: Enter the amount of spaces which should be replaced by a tab character.
gl: Introduza a cantidade de espazos que deberían substituírse por un caracter de tabulador.

en: Enter the line you want to go to:
gl: Introduza a liña á que quere ir:

en: Enter tool paths below. Tools you do not need can be left blank.
gl: Introduza os camiños ás ferramentas embaixo. Pode deixar en branco as ferramentas que non necesite.

en: Entities
gl: Entidades

en: Environment
gl: Contorno

en: Error
gl: Erro

en: Error message: %s
    The error occurred at "%s" (line: %d, column: %d).
gl: Mensaxe de erro: %s
    O erro produciuse en "%s" (liña: %d, columna: %d).

en: Error message: %s.
gl: Mensaxe de erro: %s

en: Error regular expression:
gl: Expresión regular para os erros:

en: Error renaming file.
gl: Erro ao renomear o ficheiro.

en: Error saving file (%s).
gl: Produciuse un erro ao gardar o ficheiro (%s).

en: Error saving file.
gl: Produciuse un erro ao gardar o ficheiro.

en: Events
gl: Eventos

en: Example:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h
gl: Exemplo:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h

en: Execute commands
gl: Ordes para executar

en: Execute programs in the VTE
gl: Executar os programas no VTE

en: Execute:
gl: Executar:

en: Explicitly defines a filetype for the file, if it would not be detected by filename extension.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen filetype.
gl: Define explicitamente un tipo de ficheiro para o ficheiro, se non se detectase pola extensión do nome do ficheiro.
    Teña en conta que se escolle múltiples ficheiros abriranse todos co tipo de ficheiro escollido.

en: Explicitly defines an encoding for the file, if it would not be detected. This is useful when you know that the encoding of a file cannot be detected correctly by Geany.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen encoding.
gl: Define explicitamente unha codificación para o ficheiro, se non se detectase. Isto é útil cando sabe que Geany non pode detectar a codificación dun ficheiro correctamente.
    Teña en conta que se escolle múltiples ficheiros abriranse todos coa codificación escollida.

en: Export
gl: Exportar

en: Export File
gl: Exportar ficheiro

en: Exports the current file into different formats.
gl: Exporta o ficheiro actual a diferentes formatos.

en: Extern Variables
gl: Variábeis externas

en: External open command:
gl: Orde externa para abrir:

en: Extra plugin path:
gl: Camiño adicional para plugins:

en: Failed to close file '%s': fclose() failed: %s
gl: Produciuse un erro ao pechar o ficheiro '%s': fclose() fallou: %s

en: Failed to convert template file "%s" to UTF-8
gl: Produciuse un erro ao converter o ficheiro modelo "%s" a UTF-8

en: Failed to execute "%s" (start-script could not be created: %s)
gl: Produciuse un erro ao executar "%s" (non se puido crear un script de inicio: %s)

en: Failed to load one or more session files.
gl: Produciuse un erro ao cargar un ou máis ficheiros de sesión.

en: Failed to open file '%s' for writing: fopen() failed: %s
gl: Produciuse un erro ao abrir o ficheiro '%s' para escritura: fopen() fallou: %s

en: Failed to spawn the configured browser command. Please correct it or enter another one.
gl: Produciuse un erro ao iniciar o navegador configurado. Por favor, corríxao ou introduza outro.

en: Failed to write file '%s': fwrite() failed: %s
gl: Produciuse un erro ao escribir o ficheiro '%s': fwrite() fallou: %s

en: Features
gl: Características

en: File
gl: Ficheiro

en: File "%s" was not found on disk!
gl: O ficheiro "%s" non se atopou no disco!

en: File %s closed.
gl: Pechouse o ficheiro %s

en: File %s printed.
gl: Imprimiuse o ficheiro %s.

en: File %s reloaded.
gl: Recargouse o ficheiro %s.

en: File %s saved.
gl: Gardouse o ficheiro %s.

en: File '%s' could not be written (%s).
gl: Non se pode escribir no ficheiro '%s' (%s).

en: File Browser
gl: Navegador de ficheiros

en: File tabs will be placed on the left of the notebook
gl: Os separadores de ficheiros colocaranse á esquerda do caderno

en: File tabs will be placed on the right of the notebook
gl: Os separadores de ficheiros colocaranse á dereita do caderno

en: Filename already exists!
gl: Ese nome de ficheiro xa existe!

en: Filename:
gl: Nome do ficheiro:

en: Files
gl: Ficheiros

en: Filter your files with the usual wildcards. Separate multiple patterns with a space.
gl: Filtrar os seus ficheiros cos comodíns habituais. Separe múltiplos patróns cun espazo.

en: Filter:
gl: Filtro:

en: Find
gl: Buscar

en: Find Document Usage
gl: Uso da busca en documentos

en: Find Next
gl: Buscar seguinte

en: Find Next _Selection
gl: Buscar a seguinte _selección

en: Find Pre_vious Selection
gl: Buscar a ante_rior selección

en: Find Previous
gl: Buscar anterior

en: Find Usage
gl: Uso da busca

en: Find _Document Usage
gl: Uso da busca en _documentos

en: Find _Next
gl: Buscar _seguinte

en: Find _Previous
gl: Buscar _anterior

en: Find _Usage
gl: _Uso da busca

en: Find in F_iles...
gl: Buscar en f_icheiros...

en: Find in Files
gl: Buscar en ficheiros

en: Find the entered text in the current file
gl: Buscar o texto introducido no ficheiro actual

en: Focus
gl: Foco

en: Focus File List
gl: Enfocar na lista de ficheiros

en: Focus Path Entry
gl: Enfocar na entrada do camiño

en: Fold all
gl: Pregar todo

en: Fold or unfold all children of a fold point. By pressing the Shift key while clicking on a fold symbol the contrary behavior is used.
gl: Pregar ou despregar todos os fillos dun punto de pregado. Premendo a tecla de maiúsculas ao premer nun símbolo de encoller fará que se use o comportamento contrario.

en: Fold/unfold all children of a fold point
gl: Pregar ou despregar todos os fillos dun punto de pregado

en: Follow path of the current file
gl: Seguir o camiño do ficheiro actual

en: Follow the path of the current file
gl: Seguir o camiño do ficheiro actual

en: Font updated (%s).
gl: Fonte actualizada (%s).

en: Font:
gl: Tipo de letra:

en: Foreground color:
gl: Cor de primeiro plano:

en: Format
gl: Formato

en: Forward declaration "%s" not found.
gl: Non se atopou a definición diferida "%s".

en: Found %d match for "%s". | Found %d matches for "%s".
gl[0]: Encontrada %d coincidencia para "%s".
gl[1]: Encontradas %d coincidencias para "%s".

en: Full_screen
gl: _Pantalla completa

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: Functions
gl: Funcións

en: Functions / Procedures
gl: Funcións / procedementos

en: Functions / Subroutines
gl: Funcións / subrutinas

en: Functions / Tasks
gl: Funcións / tarefas

en: Geany cannot start!
gl: Non se puido iniciar Geany!

en: Geany looks by default in the global installation path and in the configuration directory. The path entered here will be searched additionally for plugins. Leave blank to disable.
gl: De xeito predeterminado Geany busca no camiño de instalación global e no directorio de configuración. Adicionalmente buscaranse plugins no camiño introducido aquí. Déixeo en branco para deshabilitar.

en: Geany needs to move your old configuration directory before starting.
gl: Geany precisa mover o seu directorio de configuración vello antes de comezar.

en: Geany project files
gl: Ficheiros de proxecto de Geany

en: Geany tried to access the Unix Domain socket of another instance running as another user.
    This is a fatal error and Geany will now quit.
gl: Geany tratou de acceder ao socket de dominio Unix doutra instancia executándose baixo outro usuario.
    Isto é un erro fatal, e Geany pecharase agora.

en: General
gl: Xeral

en: Generate global tags file (see documentation)
gl: Xerar o ficheiro global de etiquetas (vexa a documentación)

en: Georgian
gl: Xeorxiano

en: Gettext translation
gl: Ficheiro de tradución Gettext

en: Gives the focus automatically to widgets below the mouse cursor. Works for the main editor widget, the scribble, the toolbar search and goto line fields and the VTE.
gl: Pon o foco automaticamente nos widgets debaixo do cursor do rato. Funciona co widget proncipal do editor, as anotacións, a busca na barra de ferramentas e o ETV.

en: Go to
gl: Ir a

en: Go to End of Display Line
gl: Ir ao final da liña en pantalla

en: Go to End of Line
gl: Ir ao final de liña

en: Go to Line
gl: Ir á liña

en: Go to Ne_xt Marker
gl: _Ir ao seguinte marcador

en: Go to Next Word Part
gl: Ir á seguinte parte de palabra

en: Go to Pre_vious Marker
gl: _Ir ao anterior marcador

en: Go to Previous Word Part
gl: Ir á anterior parte de palabra

en: Go to Start of Display Line
gl: Ir ao inicio da liña en pantalla

en: Go to Start of Line
gl: Ir ao comezo de liña

en: Go to matching brace
gl: Ir ao paréntese correspondente

en: Goto Field
gl: Campo "Ir a"

en: Grab Key
gl: Captura de teclas

en: Greek
gl: Grego

en: Greek characters
gl: Caracteres gregos

en: Group
gl: Grupo

en: Group:
gl: Grupo:

en: H1 Headings
gl: Encabezamentos H1

en: H2 Headings
gl: Encabezamentos H2

en: H3 Headings
gl: Encabezamentos H3

en: HTML (name)
gl: HTML (nome)

en: HTML Characters
gl: Caracteres HTML

en: HTML characters
gl: Caracteres HTML

en: H_ide Sidebar
gl: _Ocultar a barra lateral

en: Header file:
gl: Ficheiro de cabeceira:

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Hebrew Visual
gl: Hebreo visual

en: Help
gl: Axuda

en: Here you can change keyboard shortcuts for various actions. Select one and press the Change button to enter a new shortcut, or double click on an action to edit the string representation of the shortcut directly.
gl: Aquí pode cambiar atallos de teclado para varias accións. Seleccione unha e prema no botón de Cambiar para introducir un novo atallo, ou prema dúas veces nunha acción para editar directamente a representación textual do atallo.

en: Hide file extensions:
gl: Ocultar as extensión de ficheiro:

en: Hide the Find dialog
gl: Ocultar o diálogo de procura

en: Hide the Find dialog after clicking Find Next/Previous
gl: Ocultar o diálogo de procura despois de premer en procurar seguinte ou anterior

en: Home
gl: Inicio

en: How often to check for changes to document files on disk, in seconds. Zero disables checking.
gl: Cada canto tempo se debe comprobar se houbo cambios nos ficheiros dos documentos no disco, en segundos. Un cero desactiva a comprobación.

en: ID Selectors
gl: Selectores de ID

en: ISO 8859-1 characters
gl: Caracteres ISO 8859-1

en: I_nsert
gl: I_nserir

en: I_nsert Comments
gl: I_nserir comentarios

en: Images _and text
gl: Im_axes e texto

en: Implementations
gl: Implementacións

en: Implements:
gl: Implementa:

en: Imports
gl: Importacións

en: In Se_lection
gl: Na se_lección

en: In Sessi_on
gl: Na sesi_ón

en: In_dent Type
gl: T_ipo de sangría

en: Increase indent
gl: Aumentar a sangría

en: Increase indent by one space
gl: Aumentar o sangrado nun espazo

en: Increase indentation
gl: Aumentar a sangría

en: Indent Widt_h
gl: Anc_ho da sangría

en: Indentation
gl: Sangría

en: Independent commands
gl: Ordes independentes

en: Indexes
gl: Índices

en: Info
gl: Información

en: Information
gl: Información

en: Inheritance
gl: Herdanza

en: Initial version:
gl: Versión inicial:

en: Initials of the developer name
gl: Iniciais do nome do desenvolvedor

en: Initials:
gl: Iniciais:

en: Insert
gl: Inserir

en: Insert Alternative _White Space
gl: _Inserir espazo en branco alternativo

en: Insert Dat_e
gl: Inserir D_ata

en: Insert File _Header
gl: Inserir _cabeceira de ficheiro

en: Insert Mu_ltiline Comment
gl: Inserir comentario _multiliña

en: Insert New Line After Current
gl: Inserir unha nova liña despois da actual

en: Insert New Line Before Current
gl: Inserir unha nova liña antes da actual

en: Insert Special HTML Characters
gl: Inserir caracteres especiais HTML

en: Insert _BSD License Notice
gl: Insertar texto da licenza _BSD

en: Insert _ChangeLog Entry
gl: Inserir entrada de rexistro de _cambios

en: Insert _Function Description
gl: Inserir descrición de _función

en: Insert _GPL Notice
gl: Inserir texto da _GPL

en: Insert date
gl: Inserir data

en: Insert line numbers before each line in the exported document
gl: Inserir números de liña antes de cada liña no documento exportado

en: Insert matching closing tag for XML/HTML
gl: Inserir a etiqueta de peche correspondente para XML/HTML

en: Inserts HTML character entities like '&amp;'.
gl: Insire entidades HTML como '&amp;'.

en: Instant Save
gl: Gardado instantáneo

en: Integrated Development Environment
gl: Contorno integrado de desenvolvemento

en: Invalid command: %s
gl: A orde é incorrecta: %s

en: Invalid directory for find in files.
gl: O directorio para buscar en ficheiros non é válido.

en: Invert all colors, by default using white text on a black background
gl: Inverter todas as cores, usando texto branco sobre fondo negro de xeito predeterminado

en: Invert syntax highlighting colors
gl: Inverter as cores do resaltado de sintaxe

en: Invert the sense of matching, to select non-matching lines
gl: Inverter o sentido da coincidencia, para seleccionar liñas que non coincidan

en: Is abstract
gl: É abstracto

en: Is singleton
gl: É singleton

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Join lines
gl: Unir liñas

en: Jump to the entered line number
gl: Ir ao número de liña introducido

en: Keybindings
gl: Asignacións de teclas

en: Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de teclado

en: Keyboard _Shortcuts
gl: Atallos de t_eclado

en: Keys
gl: Teclas

en: Korean
gl: Coreano

en: Label
gl: Etiqueta

en: Labels
gl: Etiquetas

en: License
gl: Licenza

en: License text could not be found, please visit http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt to view it online.
gl: Non se puido atopar o texto da licenza, visite http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt para velo en liña.

en: Line
gl: Liña

en: Line _Breaking
gl: _Salto de liña

en: Line breaking column:
gl: Columna de rotura de liña:

en: Line wrapping
gl: Axuste de liñas longas

en: Lines:
gl: Liñas:

en: Load files from the last session
gl: Cargar os ficheiros da última sesión

en: Load virtual terminal support
gl: Cargar a compatibilidade co terminal virtual

en: Loaded %s tags file '%s'.
gl: Cargáronse as etiquetas para %s do ficheiro '%s'.

en: Location:
gl: Localización:

en: M_iscellaneous
gl: M_iscelánea

en: M_ove Line(s) Down
gl: _Mover liña(s) cara abaixo

en: Mail address:
gl: Enderezo de correo:

en: Make Custom _Target...
gl: Make cun obxec_tivo personalizado...

en: Make _Object
gl: Make (_obxecto)

en: Make custom target
gl: Make (destino personalizado)

en: Mark all matches in the current document
gl: Marcar todas as coincidencias do documento actual

en: Marks spaces with dots and tabs with arrows
gl: Marcar os espazos con puntos e as tabulacións con frechas

en: Match braces
gl: Parénteses correspondentes

en: Match from s_tart of word
gl: Coincidir dende o _comezo da palabra

en: Match only a _whole word
gl: Coincidencias só con palabras _enteiras

en: Mathematical characters
gl: Caracteres matemáticos

en: Max. symbol name suggestions:
gl: Número máximo de suxestións de nomes de símbolos:

en: Maximum number of entries to display in the autocompletion list
gl: Número máximo de entradas a mostrar na lista de autocompletado

en: Members
gl: Membros

en: Message window:
gl: Xanela de mensaxes.

en: Messages
gl: Mensaxes

en: Methods
gl: Métodos

en: Middle Eastern
gl: Medio oriente

en: Minimal delay (in milliseconds) between two automatic updates of the symbol list. Note that a too short delay may have performance impact, especially with large files. A delay of 0 disables real-time updates.
gl: Retardo mínimo (en milisegundos) entre actualizacións automáticas da lista de símbolos. Teña en conta que un retardo demasiado breve pode ter impacto no rendemento, especialmente en ficheiros grandes. Un retardo de 0 deshabilita as actualizacións en tempo real.

en: Miscellaneous
gl: Miscelánea

en: Miscellaneous characters
gl: Caracteres variados

en: Modified:
gl: Modificado:

en: Module
gl: Módulo

en: Modules
gl: Módulos

en: Move cursor in snippet
gl: Mover o cursor no fragmento

en: Move document first
gl: Mover o documento ao inicio

en: Move document last
gl: Mover o documento ao final

en: Move document left
gl: Mover o documento á esquerda

en: Move document right
gl: Mover o documento á dereita

en: Move it now?
gl: Movelo agora?

en: Move line(s) down
gl: Mover liña(s) cara abaixo

en: Move line(s) up
gl: Mover liña(s) cara arriba

en: Name
gl: Nome

en: Name:
gl: Nome:

en: Namespace
gl: Espazo de nomes

en: Namespaces
gl: Espazos de nomes

en: Navigate back a location
gl: Navegar cara atrás unha localización

en: Navigate forward a location
gl: Navegar cara adiante unha localización

en: New
gl: Novo

en: New (with _Template)
gl: Novo (con _modelo)

en: New Project
gl: Proxecto novo

en: New file "%s" opened.
gl: Abriuse o novo ficheiro "%s".

en: Newline strips trailing spaces
gl: As novas liñas eliminan os caracteres sobrantes

en: Next Me_ssage
gl: Seguinte _mensaxe

en: Next Message
gl: Seguinte mensaxe

en: Next error
gl: Seguinte erro

en: Next to current
gl: Pegado ao actual

en: No custom commands defined.
gl: Non se definiron ordes personalizadas.

en: No filetype
gl: Sen tipo de ficheiro

en: No matches found for "%s".
gl: Non se atoparon coincidencias para "%s".

en: No matches found.
gl: Non se atoparon coincidencias

en: No more build errors.
gl: Non hai máis erros de compilación.

en: No more message items.
gl: Non hai máis elementos de mensaxe.

en: No plugins available.
gl: Non hai plugins dispoñíbeis.

en: No text to find.
gl: Non hai texto que buscar.

en: None
gl: Ningún

en: Nordic
gl: Nórdico

en: Note: Item 2 opens a dialog and appends the response to the command.
gl: Nota: o elemento 2 abre un diálogo e engade a resposta á orde.

en: Note: To apply these settings to all currently open documents, use <i>Project->Apply Default Indentation</i>.
gl: Nota: Para aplicar estaconfiguración a todos os documentos abertos, use <i>Proxecto->Aplicar a sangría predeterminada</i>.

en: Notebook tab
gl: Separador do caderno

en: Notebook tabs
gl: Lapelas de caderno

en: OVR
gl: SOB

en: Only for rectangular selections
gl: Só para seleccións rectangulares

en: Only show virtual spaces beyond the end of lines when drawing a rectangular selection
gl: Mostrar espazos virtuais ao final das liñas só cando se faga unha selección rectangular

en: Open
gl: Abrir

en: Open File
gl: Abrir ficheiro

en: Open Project
gl: Abrir un proxecto

en: Open Selected F_ile
gl: Abrir o f_icheiro seleccionado

en: Open _Externally
gl: Abrir _externamente

en: Open a color chooser dialog, to interactively pick colors from a palette
gl: Abre un diálogo de elección de cores, para escoller cores dunha paleta de xeito interactivo

en: Open a recent file
gl: Abrir un ficheiro recente

en: Open all FILES in read-only mode (see documentation)
gl: Abrir todos os ficheiros en modo de só lectura (vexa a documentación)

en: Open an existing file
gl: Abrir un ficheiro existente

en: Open new documents from the command-line
gl: Abrir documentos novos dende a liña de ordes

en: Open selected file
gl: Abrir o ficheiro seleccionado

en: Opens at startup the files from the last session
gl: Abre os ficheiros da última sesión ao iniciar

en: Opens the file in read-only mode. If you choose more than one file to open, all files will be opened read-only.
gl: Abre o ficheiro en modo só lectura. Se escolle máis dun ficheiro, todos se abriránen modo só lectura.

en: Options
gl: Opcións

en: Other
gl: Outro

en: Other options to pass to Grep
gl: Outras opcións que se lle pasarán a Grep

en: Other:
gl: Outro:

en: Override Geany keybindings
gl: Ignorar os atallos de teclado de Geany

en: Override that keybinding?
gl: Sobrescribir ese atallo de teclado?

en: Overwrite?
gl: Sobrescribir?

en: Owner:
gl: Propietario:

en: P_lugin Preferences
gl: Preferencias dos p_lugins

en: Pack the toolbar to the main menu to save vertical space
gl: Empaquetar a barra de ferramentas ao menú principal para aforrar espazo vertical

en: Package
gl: Paquete

en: Page %d of %d
gl: Páxina %d de %d

en: Page Set_up
gl: Config_uración da páxina

en: Paginating
gl: Paxinación

en: Paragraph
gl: Parágrafo

en: Parenthesis ( )
gl: Parénteses ()

en: Parts
gl: Partes

en: Passing data and executing custom command: %s
gl: Pasando os datos e executando a orde personalizada: %s

en: Paste
gl: Pegar

en: Paste the contents of the clipboard
gl: Pegar o contido do portaretallos

en: Path (and possibly additional arguments) to your favorite browser
gl: Camiño (e posibelmente argumentos adicionais) ao seu navegador favorito

en: Path to start in when opening or saving files. Must be an absolute path.
gl: Camiño no que comezar ao abrir ou gardar ficheiros. Debe ser un camiño absoluto.

en: Path to start in when opening project files
gl: Camiño no que comezar ao abrir ficheiros de proxecto

en: Path to the command for printing files (use %f for the filename)
gl: CAmiño á orde para imprimir ficheiros (use %f para referirse ao nome do ficheiro)

en: Permissions:
gl: Permisos:

en: Placement of new file tabs:
gl: Situación de novos separadores de ficheiro:

en: Please set a print command in the preferences dialog first.
gl: Por favor, configure antes unha orde para imprimir no diálogo de preferencias.

en: Please set the filetype for the current file before using this function.
gl: Por favor configure o tipo de ficheiro do ficheiro actual antes de usar esta función.

en: Plugin configuration directory could not be created.
gl: Non foi posíbel crear o directorio de configuración do plugin.

en: Position:
gl: Posición:

en: Pr_evious Message
gl: Ant_erior mensaxe

en: Preference_s
gl: Preferencia_s

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Press the combination of the keys you want to use for "%s".
gl: Prema a combinación de teclas que quere usar para "%s".

en: Pressing tab/shift-tab indents/unindents instead of inserting a tab character
gl: Premendo tabulador ou maiúsculas+tabulador aumenta un reduce o sangrado no canto de inserir un carácter de tabulación

en: Previous Message
gl: Mensaxe anterior

en: Previous Translators
gl: Tradutores anteriores

en: Previous error
gl: Erro anterior

en: Print
gl: Imprimir

en: Print Geany's installation prefix
gl: Imprime o prefixo de instalación de Geany

en: Print document
gl: Imprimir o documento

en: Print internal filetype names
gl: Imprimir os nomes de tipos de ficheiros internos

en: Print line numbers
gl: Imprimir números de liña

en: Print only the basename (without the path) of the printed file
gl: Imprimir só o nome base (sen o camiño) do ficheiro impreso

en: Print only the basename(without the path) of the printed file
gl: Imprimir só o nome base (sen o camiño) do ficheiro impreso

en: Print page header
gl: Imprimir a cabeceira da páxina

en: Print page numbers
gl: Imprimir números de páxina

en: Printing
gl: Impresión

en: Printing of %s failed (%s).
gl: Produciuse un erro na impresión de %s (%s).

en: Prints a vertical line in the editor window at the given cursor position (see below)
gl: Imprime unha liña vertical na xanela do editor na posición do cursor (vexa abaixo)

en: Procedures
gl: Procedementos

en: Process could not be stopped (%s).
gl: O proceso non se puido deter (%s).

en: Process failed (%s)
gl: O proceso fallou (%s)

en: Process failed, no working directory
gl: Producíuse un erro, non hai ningún directorio de traballo

en: Processes / Blocks / Components
gl: Procesos / bloques / componentes

en: Program
gl: Programa

en: Programs
gl: Programas

en: Project
gl: Proxecto

en: Project "%s" closed.
gl: Pechouse o proxecto "%s".

en: Project "%s" created.
gl: Creouse o proxecto "%s".

en: Project "%s" opened.
gl: Abriuse o proxecto "%s".

en: Project "%s" saved.
gl: Gardouse o proxecto "%s".

en: Project Properties
gl: Propiedades do proxecto

en: Project base directory could not be created (%s).
gl: Non foi posíbel crear o directorio base do proxecto (%s).

en: Project file "%s" could not be loaded.
gl: Non foi posíbel cargar o ficheiro de proxecto "%s".

en: Project file could not be written
gl: Non foi posíbel escribir o ficheiro do proxecto

en: Project file could not be written (%s).
gl: Non foi posíbel escribir o ficheiro do proxecto (%s).

en: Project files
gl: Ficheiros do proxecto

en: Project files:
gl: Ficheiros de proxecto:

en: Properties
gl: Propiedades

en: Punctuation characters
gl: Caracteres de puntuación

en: Question
gl: Pregunta

en: Quit
gl: Saír

en: Quit Geany
gl: Saír de Geany

en: RO
gl: SL

en: R_eload As
gl: R_ecargar como

en: R_ename
gl: R_enomear

en: Range:
gl: Intervalo:

en: Re-open last closed tab
gl: Abrir de novo o último separador pechado

en: Re_place All
gl: Su_bstituír todo

en: Read _Only
gl: S_ó lectura

en: Read-only:
gl: Só lectura:

en: Read:
gl: Ler:

en: Recent _Files
gl: _Ficheiros recentes

en: Recent files list length:
gl: Lonxitude da lista de ficheiros recentes:

en: Redo
gl: Refacer

en: Redo the last modification
gl: Refacer a última modificación

en: Refresh
gl: Refrescar

en: Reload file
gl: Recargar o ficheiro

en: Reload symbol list
gl: Recargar a lista de símbolos

en: Reload the current file from disk
gl: Recargar o ficheiro actual dende o disco

en: Remove Error Indicators
gl: Eliminar indicadores de erro

en: Remove Error _Indicators
gl: Eliminar _indicadores de erro

en: Remove Markers
gl: Eliminar marcadores

en: Remove Markers and Error Indicators
gl: Eliminar marcadores e indicadores de erro

en: Remove _Markers
gl: Eliminar _marcadores

en: Removes all messages from the status bar. The messages are still displayed in the status messages window.
gl: Elimina todas as mensaxes da barra de estado. As mensaxes aínda se mostrarán na xanela de mensaxes de estado.

en: Renders the font size of the document together with the current zoom level
gl: Mostra o tamaño de texto do documento conxuntamente co nivel de zoom actual

en: Replace
gl: Substituír

en: Replace & Fi_nd
gl: Substituír e _buscar

en: Replace Tabs with S_paces
gl: Substituí_r tabulacións por espazos

en: Replace \\, \t, \n, \r and \uXXXX (Unicode characters) with the corresponding control characters
gl: Substituír \\, \t, \n, \r e \uXXXX (caracteres unicode) polos correspondentes caracteres de control

en: Replace all matches found in the currently selected text
gl: Substituír todas as coincidencias no texto seleccionado actualmente

en: Replace spaces with tabs
gl: Substituír espazos por tabulacións

en: Replace special characters
gl: Substituír caracteres especiais

en: Replace tabs with space
gl: Substituír tabulacións por espazos

en: Replace text in the current document
gl: Substituír texto no documento actual

en: Replace wit_h:
gl: Substituír _por:

en: Replaced %u matches in %u documents.
gl: Substituíronse %u coincidencias en %u documentos.

en: Replaces all tabs in document with spaces
gl: Substitúe todas as tabulacións no documento por espazos

en: Report a _Bug...
gl: Informar dun erro (_Bug)...

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Return a list of open documents in a running Geany instance
gl: Devolve unha lista de documentos abertos nunha instancia existente de Geany

en: Romanian
gl: Romanés

en: Run
gl: Executar

en: Run or view the current file
gl: Executar ou ver o ficheiro actual

en: Run programs in VTE instead of opening a terminal emulation window. Please note, programs executed in VTE cannot be stopped
gl: Executar programas no ETV no canto de abrir unha xanela cun emulador de terminal. Teña en conta que os programas executados no ETV non se poden parar

en: SE & SW Asian
gl: Asiático do sudeste e sudoeste

en: SP
gl: ES

en: S_elect Current Line(s)
gl: _Seleccionar a(s) liña(s) actual(is)

en: S_mart Line Indent
gl: _Sangría intelixente de liñas

en: S_ystem default
gl: Predefinido do s_istema

en: Sa_ve All
gl: Gardar _todos

en: Sa_ve all open files
gl: Gardar _todos os ficheiros abertos

en: Save
gl: Gardar

en: Save Actions
gl: Accións de gardar

en: Save All
gl: Gardar todo

en: Save File
gl: Gardar o ficheiro

en: Save _As...
gl: Gardar c_omo...

en: Save all
gl: Gardar todos

en: Save all open files
gl: Gardar todos os ficheiros abertos

en: Save as
gl: Gardar como

en: Save only current open _file
gl: Gardar só o _ficheiro aberto actual

en: Save the current file
gl: Gardar o ficheiro actual

en: Save the file and rename it
gl: Gardar o ficheiro e renomealo

en: Scribble
gl: Anotacións

en: Scroll down the view by one line
gl: Desprazar a vista abaixo unha liña

en: Scroll on keystroke
gl: Desprazar cunha pulsación de tecla

en: Scroll on output
gl: Desprazar con saída

en: Scroll to current line
gl: Ir á liña actual

en: Scroll up the view by one line
gl: Desprazar a vista arriba unha liña

en: Scrollback lines:
gl: Liñas de desprazamento:

en: Se_lect Current Paragraph
gl: _Seleccionar o parágrafo actual

en: Search
gl: Buscar

en: Search Field
gl: Campo de busca

en: Search _backwards
gl: _Buscar cara atrás

en: Search completed with %d match. | Search completed with %d matches.
gl[0]: Completouse a busca con %d coincidencia.
gl[1]: Completouse a busca con %d coincidencias.

en: Search failed.
gl: Produciuse un erro durante a busca.

en: Searching...
gl: Buscando...

en: Sect1
gl: Secc1

en: Sect2
gl: Secc2

en: Sect3
gl: Secc3

en: Section
gl: Sección

en: Section Level 1
gl: Nivel de sección 1

en: Section Level 2
gl: Nivel de sección 2

en: Section Level 3
gl: Nivel de sección 3

en: Section Level 4
gl: Nivel de sección 4

en: Sections
gl: Seccións

en: See grep's manual page for more information
gl: Vexa a paxina de manual de grep para obter máis información

en: Select
gl: Seleccionar

en: Select All
gl: Seleccionar todo

en: Select Browser
gl: Escoller navegador

en: Select Directory
gl: Seleccionar directorio

en: Select File
gl: Seleccionar ficheiro

en: Select Folder
gl: Seleccionar cartafol

en: Select current word
gl: Seleccionar a palabra actual

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
gl: Seleccione os elementos que se mostrarán na barra de ferramentas. Pode reordear os elementos arrastrando e soltando.

en: Select to next word part
gl: Seleccionar ata a seguinte parte de palabra

en: Select to previous word part
gl: Seleccionar ata a anterior parte de palabra

en: Send to Custom Command 1
gl: Enviar á orde personalizada 1

en: Send to Custom Command 2
gl: Enviar á orde personalizada 2

en: Send to Custom Command 3
gl: Enviar á orde personalizada 3

en: Separator
gl: Separador

en: Set Build Commands
gl: Definir as ordes de compilación

en: Set Custom Commands
gl: Definir ordes personalizadas

en: Set File_type
gl: Configurar o _tipo de ficheiro

en: Set Line E_ndings
gl: Configurar os finais d_e liña

en: Set _Encoding
gl: Configurar a codificación de caract_eres

en: Set encoding:
gl: Definir a codificación de caracteres:

en: Set filetype:
gl: Definir o tipo de ficheiro:

en: Set menu item label
gl: Estabelecer etiqueta de elemento de menú

en: Set path from document
gl: Definir camiño a partir de documento

en: Set the information to be used in templates. See the documentation for details.
gl: Configurar a información que se usará nos modelos. Vexa a documentación se quere máis detalles.

en: Sets the background color of the text in the terminal widget
gl: Configura a cor de fondo do texto no widget de terminal

en: Sets the color of the long line marker
gl: Configura a cor da marca de liña longa

en: Sets the default encoding for newly created files
gl: Configura a codificación predeterminada para os novos ficheiros creados

en: Sets the default encoding for opening existing non-Unicode files
gl: Configura a codificación predeterminada para abrir ficheiros existentes que non estean en Unicode

en: Sets the editor font
gl: Configura o tipo de letra do editor

en: Sets the font for the message window
gl: Configura o tipo de letra para a xanela de mensaxes

en: Sets the font for the symbol list
gl: Configura o tipo de letra para a lista de símbolos

en: Sets the font for the terminal widget
gl: Configura o tipo de letra para o widget de terminal

en: Sets the foreground color of the text in the terminal widget
gl: Configura a cor de primeiro plano do texto no widget de terminal

en: Sets the path to the shell which should be started inside the terminal emulation
gl: Configura o camiño ó intérprete de ordes que se debe iniciar dentro do emulador de terminal

en: Setting %s indentation mode for %s.
gl: Estabelecendo o modo de indentación %s para %s

en: Setting indentation width to %d for %s.
gl: Estabelecendo o ancho de indentación %d para %s.

en: Settings
gl: Configuración

en: Shell
gl: Intérprete de ordes

en: Shell:
gl: Intérprete de ordes:

en: Shortcut
gl: Atallo

en: Show Color Chooser
gl: Mostrar o selector de cores

en: Show Indentation _Guides
gl: Mostrar as gu_ías de sangría

en: Show Line _Endings
gl: Mostrar finais d_e liña

en: Show Message _Window
gl: Mostrar a _xanela de mensaxes

en: Show S_ymbol List
gl: Mostrar a lista de sím_bolos

en: Show Side_bar
gl: Mostrar _barra lateral

en: Show White S_pace
gl: Mostrar espazos en _branco

en: Show _Document List
gl: Mostrar a lista de _documentos

en: Show _Hidden Files
gl: Mostrar os fic_heiros ocultos

en: Show _Line Numbers
gl: Mostrar números de _liña

en: Show _Markers Margin
gl: Mostrar a marxe de _marcadores

en: Show _Paths
gl: Mostrar _camiños

en: Show _Toolbar
gl: Mostrar barra de ferramen_tas

en: Show _hidden files
gl: Mostrar os fic_heiros ocultos

en: Show calltip
gl: Mostrar suxestións da función

en: Show close buttons
gl: Mostrar botóns de pechar

en: Show documents list
gl: Mostrar a lista de documentos

en: Show editor tabs
gl: Mostrar os separadores do editor

en: Show hidden files
gl: Mostra os ficheiros ocultos

en: Show indentation guides
gl: Mostrar guías de sangría

en: Show line endings
gl: Mostrar remates de liña

en: Show line numbers
gl: Mostrar números de liña

en: Show markers margin
gl: Mostrar a marxe de marcadores

en: Show sidebar
gl: Mostrar a barra lateral

en: Show status bar
gl: Mostrar a barra de estado

en: Show symbol list
gl: Mostrar a lista de símbolos

en: Show t_oolbar
gl: M_ostrar a barra de ferramentas

en: Show the current document
gl: Mostrar o documento actual

en: Show the preferences dialog
gl: Mostrar o diálogo de preferencias

en: Show version and exit
gl: Mostrar a versión e saír

en: Show white space
gl: Mostrar espazos en branco

en: Shows a confirmation dialog on exit
gl: Mostra un diálogo de confirmación ao saír

en: Shows a small cross button in the file tabs to easily close files when clicking on it (requires restart of Geany)
gl: Amosa un pequeno botón cunha cruz no separador do ficheiro para pechar ficheiros facilmente premendo nel (require reiniciar Geany)

en: Shows or hides the Line Number margin
gl: Mostra ou oculta a marxe cos números de liña

en: Shows or hides the small margin right of the line numbers, which is used to mark lines
gl: Mostra ou oculta a pequena marxe á dereita dos números de liña, que se usa para marcar liñas

en: Shows small dotted lines to help you to use the right indentation
gl: Mostrar unhas pequenas liñas de puntos para axudalo a usar o sangrado correcto

en: Shows the line ending character
gl: Mostra o carácter de fin de liña

en: Side by Side
gl: Lado a lado

en: Sidebar:
gl: Barra lateral:

en: Single quotes ' '
gl: Comiñas simples ' '

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Snippet completion
gl: Completado de recortes de código

en: Some of the many contributors (for a more detailed list, see the file %s):
gl: Algúns dos moitos contribuíntes (para ver unha lista máis detallada, vexa o ficheiro %s):

en: Sort by _Appearance
gl: Ordenar por _aparición

en: Sort by _Name
gl: Ordenar por _nome

en: Source file:
gl: Ficheiro fonte:

en: South European
gl: Europa do Sur

en: Space separated list of file patterns used for the find in files dialog (e.g. *.c *.h)
gl: Lista de patróns de ficheiro separados por espazos usados no diálogo de busca en ficheiros (p.e. *.c *.h)

en: Spaces
gl: Espazos

en: Special Characters
gl: Caracteres especiais

en: Specifies the history in lines, which you can scroll back in the terminal widget
gl: Especifica o historial en liñas que se pode retroceder no widget de terminal

en: Specifies the number of files which are stored in the Recent files list
gl: Especifica o número de ficheiros que se gardan na lista de ficheiros recentes

en: Specify a format for the date and time stamp which is added to the page header on each page. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
gl: Especifique un formato para a data e hora que se engadirá á cabeceira de cada páxina. Pode usar calquera especificador de conversión que poida ser usado coa función strftime de ANSI C.

en: Specify a format for the {datetime} wildcard. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
gl: Especifique un formato para o comodín {datetime}. Pode usar calquera especificador de conversión que poida ser usado coa función strftime de ANSI C.

en: Specify a format for the {date} wildcard. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
gl: Especifique un formato para o comodín {date}. Pode usar calquera especificador de conversión que poida ser usado coa función strftime de ANSI C.

en: Specify a format for the {year} wildcard. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
gl: Especifique un formato para o comodín {year}. Pode usar calquera especificador de conversión que poida ser usado coa función strftime de ANSI C.

en: Split Window
gl: Partir a xanela

en: Splits the editor view into two windows.
gl: Divide a vista de editor en dúas xanelas.

en: Square brackets [ ]
gl: Corchetes [ ]

en: Startup
gl: Inicio

en: Startup path:
gl: Camiño de inicio:

en: Status
gl: Estado

en: Status messages
gl: Mensaxes de estado

en: Steps
gl: Pasos

en: Stop scrolling at last line
gl: Parar o desprazamento na última liña

en: Store project file inside the project base directory
gl: Gardar o ficheiro de proxecto dentro do directorio base do proxecto

en: Strip trailing spaces and tabs
gl: Eliminar espazos e tabulacións sobrantes

en: Structs
gl: Estruturas

en: Structures
gl: Estruturas

en: Subsection
gl: Subsección

en: Subsubsection
gl: Sub-subsección

en: Suppress snippet completion
gl: Suprimir o completado de fragmento

en: Suppress status messages in the status bar
gl: Eliminar as mensaxes do inicio da barra de estado

en: Switch to Compiler
gl: Cambiar ao compilador

en: Switch to Document
gl: Cambiar ao documento

en: Switch to Editor
gl: Cambiar ao editor

en: Switch to Message Window
gl: Cambiar á xanela de mensaxes

en: Switch to Messages
gl: Cambiar ás mensaxes

en: Switch to Scribble
gl: Cambiar ás anotacións

en: Switch to Search Bar
gl: Cambiar á barra de busca

en: Switch to Sidebar
gl: Cambiar á barra lateral

en: Switch to Sidebar Document List
gl: Cambiar a lista de documentos na barra lateral

en: Switch to Sidebar Symbol List
gl: Cambiar a lista de símbolos na barra lateral

en: Switch to VTE
gl: Cambiar ao ETV

en: Switch to last used document
gl: Cambiar ao último documento usado

en: Switch to last used document after closing a tab
gl: Cambiar ao último documento usado ao pechar unha lapela

en: Switch to left document
gl: Cambiar ao documento á esquerda

en: Switch to right document
gl: Cambiar ao documento á dereita

en: Switch to status message list at new message
gl: Cambiar á lista de mensaxes de estado en cada nova mensaxe

en: Switch to the status message tab (in the notebook window at the bottom) if a new status message arrives
gl: Cambiar ao separador de mensaxes de estado (na xanela do caderno de abaixo) se chega unha nova mensaxe de estado

en: Symbol list update frequency:
gl: Frecuencia de actualización da lista de símbolos:

en: Symbol list:
gl: Lista de símbolos:

en: Symbols
gl: Símbolos

en: System _default
gl: Pre_definido do sistema

en: T/S
gl: T/E

en: T_abs and Spaces
gl: T_abulacións e espazos

en: T_abs and spaces
gl: T_abulacións e espazos

en: T_oggle Case of Selection
gl: Intercambiar a capitalizaci_ón da selección

en: Tables
gl: Táboas

en: Tabs
gl: Tabulacións

en: Tabs and Spaces
gl: Tabulacións e espazos

en: Targets
gl: Obxectivos

en: Technical characters
gl: Caracteres técnicos

en: Templates
gl: Modelos

en: The '%s' project is open.
gl: O proxecto '%s' está aberto.

en: The Geany developer team
gl: O equipo de desenvolvemento de Geany

en: The amount of characters which are necessary to show the symbol autocompletion list
gl: A cantidade de caracteres necesarios para mostrar a lista de autocompletado de símbolos

en: The background color of characters after the given cursor position (see below) changed to the color set below, (this is recommended if you use proportional fonts)
gl: A cor de fondo dos caracteres detrás da posición dada do cursor (ver embaixo) cambiada á cor configurada embaixo, (recomendado se usa fontes proporcionais)

en: The combination '%s' is already used for "%s".
gl: A combinación '%s' xa se usa para "%s".

en: The command to execute when using "Open with". You can use %f and %d wildcards.
    %f will be replaced with the filename including full path
    %d will be replaced with the path name of the selected file without the filename
gl: A orde a executar cando se use "Abrir con".Pode usar os comodíns %f e %d.
    %f substituirase polo nome do ficheiro incluíndo o camiño absoluto
    %d substituirase polo camiño ao ficheiro seleccionado sen o nome do ficheiro

en: The current filetype overrides the default style.
gl: O tipo de ficheiro actual sobreescribe o estilo predeterminado.

en: The executed custom command exited with an unsuccessful exit code.
gl: A orde personalizada executada rematou cun código de saída de erro.

en: The executed custom command returned an error. Your selection was not changed. Error message: %s
gl: A orde personalizada executada devolveu un erro. Non se cambiou a súa selección. Mensaxe de erro: %s

en: The file "%s" could not be opened properly and has been truncated. This can occur if the file contains a NULL byte. Be aware that saving it can cause data loss.
    The file was set to read-only.
gl: Non se puido abrir correctamente o ficheiro "%s" e truncouse. Isto pode ocorrer se o ficheiro contén un byte NULL. Teña en conta que gardalo pode producir perda de datos.
    Estabeleceuse o ficheiro a só lectura.

en: The file "%s" does not look like a text file or the file encoding is not supported.
gl: O ficheiro "%s" non parece un ficheiro de texto, ou ben a codificación do ficheiro non é compatíbel.

en: The file "%s" is not valid %s.
gl: O ficheiro "%s" non é %s válido

en: The file "%s" will be printed with the following command:
    
    %s
gl: Imprimirase o ficheiro "%s" coa seguinte orde:
    
    %s

en: The file '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
gl: O ficheiro '%s' xa existe. Desexa sobrescribilo?

en: The file '%s' is not saved.
gl: O ficheiro '%s' non se gardou.

en: The following keyboard shortcuts are configurable:
gl: Os seguintes atallos de teclado son configurábeis :

en: The long line marker is a thin vertical line in the editor, it helps to mark long lines, or as a hint to break the line. Set this value to a value greater than 0 to specify the column where it should appear.
gl: A marca de liña longa é unha fina liña vertical no editor, que axuda a marcar as liñas longas, ou actúa como un consello para saltar de liña. Configure este valor a maior que 0 para especificar onde debería aparecer.

en: The name of the developer
gl: O nome do desenvolvedor

en: The path "%s" does not exist.
gl: O camiño "%s" non existe.

en: The plugin "%s" is not binary compatible with this release of Geany - please recompile it.
gl: O plugin "%s" non é compatíbel a nivel binario con esta versión de Geany - por favor, recompíleo.

en: The specified project name is too long (max. %d characters).
gl: O nome de proxecto especificado é demasiado longo (o máximo son %d caracteres).

en: The specified project name is too short.
gl: O nome de proxecto especificado é demasiado curto.

en: The width in chars of a single indent
gl: A largura en caracteres dun sangrado simple

en: This is Geany %s.
gl: Isto é Geany %s

en: This may cause color schemes to display incorrectly.
gl: Isto pode causar que os esquemas de cores non se mostren correctamente.

en: This option disables the automatic detection of the file encoding when opening non-Unicode files and opens the file with the specified encoding (usually not needed)
gl: Esta opción desactiva a detección automática da codificación do ficheiro ao abrir ficheiros que non estean en Unicode e abre o ficheiro coa codificación especificada (normalmente non se necesita)

en: This option disables the keybinding to popup the menu bar (default is F10). Disabling it can be useful if you use, for example, Midnight Commander within the VTE.
gl: Esta opción desactiva o atallo de teclado para mostrar a barra de menú (o predeterminado é F10). Desactivalo pode ser útil se usa, por exemplo, Midnight Commander dentro do ETV.

en: This plugin provides different actions related to saving of files.
gl: Este plugin proporciona diferentes accións relativas ó gardado de ficheiros.

en: Toggle All Additional Widgets
gl: Intercambiar todos os widgets adicionais

en: Toggle All _Additional Widgets
gl: Intercambiar todos os wid_gets adicionais

en: Toggle Line breaking
gl: Des/Activar a rotura de liñas

en: Toggle Line wrapping
gl: Des/Activar o axuste de liñas

en: Toggle Messages Window
gl: Des/Activar a xanela de mensaxes

en: Toggle Sidebar
gl: Des/Activar a barra lateral

en: Toggle current fold
gl: Des/Activar o pregado actual

en: Toggle line commentation
gl: Intercambiar o comentado da liña

en: Toggle marker
gl: Intercambiar marcador

en: Toggle plugin status
gl: Intercambiar o estado do plugin

en: Toggle the documents list on and off
gl: Activar ou desactivar a lista de documentos

en: Toggle the symbol list on and off
gl: Activar ou desactivar a lista de símbolos

en: Too many items selected!
gl: Seleccionáronse demasiados elementos!

en: Toolbar
gl: Barra de ferramentas

en: Tools
gl: Ferramentas

en: Top
gl: Arriba

en: Top and Bottom
gl: Arriba e abaixo

en: Translators
gl: Tradutores

en: Triggers
gl: Disparadores

en: Try to resave the file?
gl: Tentar volver a gardar o ficheiro?

en: Turkish
gl: Turco

en: Type Selectors
gl: Selectores de tipo

en: Type a defined short character sequence and complete it to a more complex string using a single keypress
gl: Teclear unha secuencia corta de caracteres definida e completala para formar unha cadea máis complexa premendo só unha tecla

en: Type constructors
gl: Construtores de tipo

en: Type here what you want, use it as a notice/scratch board
gl: Escriba aquí o que queira, úseo como un taboleiro de avisos ou apuntes

en: Type:
gl: Tipo:

en: Typedefs / Enums
gl: Definicións de tipo / enumeracións

en: Types
gl: Tipos

en: U_ncomment Line(s)
gl: Descome_ntar liña(s)

en: Uncomment line(s)
gl: Descomentar liña(s)

en: Undo
gl: Desfacer

en: Undo the last modification
gl: Desfacer a última modificación

en: Unfold all
gl: Despregar todo

en: Unknown filetype extension for "%s".
gl: Tipo de ficheiro descoñecido para a extensión "%s".

en: Up
gl: Arriba

en: Use Windows native dialogs
gl: Usar os diálogos nativos de Windows

en: Use _escape sequences
gl: Usar secuencias de _escape

en: Use an external command for printing
gl: Usar unha orde externa para imprimir

en: Use current word under the cursor when opening the Find, Find in Files or Replace dialog and there is no selection
gl: Usar a palabra baixo o cursor cando se abren os diálogos de buscar, buscar en ficheiros ou Substiruír e non hai nada seleccionado

en: Use fixed encoding when opening non-Unicode files
gl: Usar unha codificación fixada ao abrir ficheiros que non estean en Unicode

en: Use global settings
gl: Usar as propiedades globais

en: Use indicators to show compile errors
gl: Usar indicadores para mostrar erros ao compilar

en: Use native GTK printing
gl: Usar o sistema de impresión nativo de GTK

en: Use one tab per indent
gl: Usar unha tabulación por sangrado

en: Use project-based session files
gl: Usar ficheiros de sesión baseados no proxecto

en: Use spaces if the total indent is less than the tab width, otherwise use both
gl: Usar espazos se o sangrado total é menor que a largura da tabulación. Se non, usar ambos.

en: Use spaces when inserting indentation
gl: Usar espazos ao inserir sangrados

en: Use the basename of the printed file
gl: Usar o nome base do ficheiro impreso

en: Use the current file's directory for Find in Files
gl: Usar o directorio do ficheiro actual para buscar en ficheiros

en: Use the current word under the cursor for Find dialogs
gl: Usar a palabra actual baixo o cursor para os diálogos de busca

en: Use the project's base directory
gl: Usar o directorio base do proxecto

en: Value
gl: Valor

en: Variables
gl: Variábeis

en: Variables / Signals
gl: Variábeis / sinais

en: Various
gl: Varios

en: Version number, which a new file initially has
gl: O número de versión que un ficheiro ten inicialmente

en: Vietnamese
gl: Vietnamita

en: View
gl: Ver

en: Views
gl: Vistas

en: Warning
gl: Aviso

en: Warning: non-standard hard tab width: %d != 8!
gl: Atención: o largo da tabulación fixado non é estándar: %d != 8!

en: West European
gl: Europeo occidental

en: Western
gl: Occidental

en: When "smart" home is enabled, the HOME key will move the caret to the first non-blank character of the line, unless it is already there, it moves to the very beginning of the line. When this feature is disabled, the HOME key always moves the caret to the start of the current line, regardless of its current position.
gl: Cando estea activado o inicio "intelixente", a tecla de inicio moverá o cursor ao primeiro caracter non branco da liña, a non ser que xa estea alí, que o moverá ao verdadeiro inicio da liña. Cando esta característica está deshabilitada, a tecla de inicio levará o cursor ao inicio da liña actual, da igual a súa posición actual.

en: When enabled, a project file is stored by default inside the project base directory when creating new projects instead of one directory above the base directory. You can still change the path of the project file in the New Project dialog.
gl: Cando está activado, o ficheiro dun proxecto gárdase de xeito predeterminado dentro do directorio base do proxecto ao crear proxectos novos, no canto de nun directorio por riba do directorio base. Aínda así pode cambiar o camiño do ficheiro de proxecto no diálogo de novo proxecto.

en: Whether the virtual terminal emulation (VTE) should be loaded at startup, disable it if you do not need it
gl: Debe o emulador de terminal virtual (ETV) cargarse ao inicio? Desactíveo se non o precisa

en: Whether to beep if an error occurred or when the compilation process has finished
gl: Débese emitir un ton se ocorre un erro ou cando remate o proceso de compilación?

en: Whether to blink the cursor
gl: Indica se o cursor pestanexa

en: Whether to detect the indentation type from file contents when a file is opened
gl: Débese detectar o tipo de sangrado a partir do contido do ficheiro cando se abre?

en: Whether to detect the indentation width from file contents when a file is opened
gl: Débese detectar o ancho da sangría a partir do contido do ficheiro cando se abre?

en: Whether to place file tabs next to the current tab rather than at the edges of the notebook
gl: Colocar os separadores de ficheiro pegados ao actual no canto de nos bordos do caderno

en: Whether to scroll to the bottom if a key was pressed
gl: Indica se se despraza ao final ao premer unha tecla

en: Whether to scroll to the bottom when output is generated
gl: Indica se se despraza ao final cando se xera algunha saída

en: Whether to show the status bar at the bottom of the main window
gl: Indica se a barra de estado na parte inferior da xanela principal debería ser visíbel.

en: Whether to stop scrolling one page past the last line of a document
gl: Débese parar o desprazamento da páxina pasada a última liña dun documento?

en: Whether to store a project's session files and open them when re-opening the project
gl: Débense gardar os ficheiros de sesión dun proxecto e abrilos cando se reabra o proxecto?

en: Whether to use indicators (a squiggly underline) to highlight the lines where the compiler found a warning or an error
gl: Débense usar indicadores (un subliñado ondeante) para resaltar as liñas nas que o compilador atopou un aviso ou un erro?

en: Without encoding
gl: Sen codificación

en: Word Count
gl: Conta de palabras

en: Word part completion
gl: Completado de partes de palabras

en: Words:
gl: Palabras:

en: Working directory
gl: Directorio de traballo

en: Wrap search and find again?
gl: Buscar ciclicamente e buscar de novo?

en: Wrap the line at the window border and continue it on the next line. Note: line wrapping has a high performance cost for large documents so should be disabled on slow machines.
gl: Axustar a liña ao borde da xanela e continuala na seguinte liña. Nota: o axuste de liñas ten un custe alto de rendemento para documentos grandes así que debería desactivarse en equipos lentos.

en: Write:
gl: Escribir:

en: XML/HTML tag auto-closing
gl: Pechado automático de etiquetas XML/HTML

en: Year:
gl: Ano:

en: You can send the current selection to any of these commands and the output of the command replaces the current selection.
gl: Pode enviar a selección actual a calquera destas ordes e a saída da orde substituirá á selección actual.

en: You have specified an invalid project filename.
gl: Especificou un nome de ficheiro para o proxecto non válido.

en: Your configuration directory has been successfully moved from "%s" to "%s".
gl: O seu directorio de configuración moveuse correctamente de "%s" a "%s".

en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
gl: Non foi posíbel  mover o seu vello directorio de configuración "%s" a "%s" (%s). Por favor, mova de xeito manual o directorio á nova localización.

en: Zoom In
gl: Achegar

en: Zoom Out
gl: Alonxar

en: Zoom Reset
gl: Reiniciar o zoom

en: Zoom in the text
gl: Achegar o texto

en: Zoom out the text
gl: Alonxar o texto

en: [FILES...]
gl: [Ficheiros...]

en: _Allow
gl: _Permitir

en: _Append toolbar to the menu
gl: Engadir _a barra de ferramentas ao menú

en: _Apply Default Indentation
gl: _Aplicar a sangría predeterminada

en: _Auto-indentation
gl: Sangría _automática

en: _Auto-replace Special Characters
gl: Substituír caracteres especiais _automaticamente

en: _Build
gl: Constr_uír

en: _C++ Class...
gl: Clase _C++...

en: _Clone
gl: _Clonar

en: _Close
gl: Pe_char

en: _Collapse All
gl: _Contraer todo

en: _Color Chooser
gl: Selector de _cor

en: _Comment Line(s)
gl: _Comentar liña(s)

en: _Compile
gl: _Compilar

en: _Copy Current Line(s)
gl: _Copiar a(s) liña(s) actual(is)

en: _Decrease Indent
gl: _Diminuír a sangría

en: _Delete Current Line(s)
gl: _Borrar a(s) liña(s) actual(is)

en: _Detect from Content
gl: _Detectar dende o contido

en: _Directory to save backup files in:
gl: _Directorio no que gardar os ficheiros de copia de seguranza:

en: _Directory:
gl: _directorio:

en: _Document
gl: _Documento

en: _Don't save
gl: _Non gardar

en: _Donate...
gl: _Donar...

en: _East European
gl: _Europeo oriental

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Enable
gl: _Activar

en: _Execute
gl: _Executar

en: _Expand All
gl: _Expandir todo

en: _Export
gl: _Exportar

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Find All
gl: _Buscar todo

en: _Find in Files...
gl: Buscar en _ficheiros...

en: _Find...
gl: _Buscar...

en: _Fold All
gl: _Contraer todo

en: _Format
gl: _Formato

en: _GTK+ Class...
gl: Clase _GTK+...

en: _Go to Line...
gl: _Ir á liña...

en: _HTML Replacement
gl: Substitución _HTML

en: _Help
gl: A_xuda

en: _Hide Message Window
gl: _Ocultar a xanela de mensaxes

en: _Hide Toolbar
gl: O_cultar a barra de ferramentas

en: _Images only
gl: Só _imaxes

en: _In Document
gl: _No documento

en: _Increase Indent
gl: Aumentar a sangr_ía

en: _Input Methods
gl: Métodos de _entrada

en: _Insert
gl: _Inserir

en: _Insert "include <...>"
gl: _Inserir "include <...>"

en: _Insert Special HTML Characters...
gl: _Inserir caracteres especiais HTML...

en: _Insert line numbers
gl: _Inserir números de liña

en: _Invert search results
gl: _Inverter os resultados da busca

en: _Large icons
gl: Iconas _grandes

en: _Line Wrapping
gl: Axuste de _liñas longas

en: _Make All
gl: Lanzar un _make all

en: _Mark
gl: _Marcar

en: _Mark All
gl: _Marcar todo

en: _Markup Languages
gl: Linguaxes de _marcado

en: _Middle Eastern
gl: _Medio oriente

en: _More
gl: _Máis

en: _More Options
gl: _Máis opcións

en: _Move Line(s) Up
gl: _Mover liña(s) cara arriba

en: _New...
gl: _Novo...

en: _Next
gl: _Seguinte

en: _Next Error
gl: Segui_nte erro

en: _Open...
gl: _Abrir...

en: _Override
gl: S_obrescribir

en: _PHP Class...
gl: Clase _PHP...

en: _Plugin Manager
gl: Xestor de _plugins

en: _Previous
gl: _Anterior

en: _Previous Error
gl: Erro _anterior

en: _Print status message if files have been automatically saved
gl: Im_primir mensaxes de estado se os ficheiros se gardaron automaticamente

en: _Print...
gl: Im_primir...

en: _Programming Languages
gl: Linguaxes de _programación

en: _Project
gl: _Proxecto

en: _Recent Projects
gl: Proxectos _recentes

en: _Recurse in subfolders
gl: Buscar de xeito _recursivo en subcartafoles

en: _Reflow Lines/Block
gl: _Refacer o fluxo de liñas/bloque

en: _Reload
gl: _Recargar

en: _Reload Configuration
gl: _Recargar a configuración

en: _Replace
gl: Substituí_r

en: _Replace Characters in Selection
gl: Substitui_r caracteres na selección

en: _Replace Spaces with Tabs...
gl: Substituír espazos por _tabulacións...

en: _Replace...
gl: Substituí_r...

en: _Restart Terminal
gl: _Reiniciar o terminal

en: _SE & SW Asian
gl: Asiático do _sudeste e sudoeste

en: _Scripting Languages
gl: Linguaxes de _script

en: _Search
gl: Bu_scar

en: _Search for:
gl: _Buscar:

en: _Send Selection to
gl: Enviar a _selección a

en: _Send Selection to Terminal
gl: Enviar a _selección á terminal

en: _Set Build Commands
gl: Definir as orde_s de compilación

en: _Set Custom Date Format
gl: Configurar o formato da data per_sonalizado

en: _Set Path From Document
gl: _Configurar o camiño a partir do documento

en: _Side by Side
gl: _Lado a lado

en: _Small icons
gl: Iconas pequena_s

en: _Spaces
gl: E_spazos

en: _Split Window
gl: Dividir a _xanela

en: _Strip Trailing Spaces
gl: Quitar e_spazos do final

en: _Tabs
gl: _Tabulacións

en: _Text only
gl: Só _texto

en: _Toggle Line Commentation
gl: In_tercambiar o comentado de liña

en: _Toolbar Preferences
gl: Preferencias da barra de ferramen_tas

en: _Tools
gl: Ferramen_tas

en: _Top and Bottom
gl: A_rriba e abaixo

en: _Transpose Current Line
gl: _Traspor a liña actual

en: _Unfold All
gl: _Expandir todo

en: _Unsplit
gl: X_untar

en: _Use Custom Date Format
gl: _Usar un formato de data personalizado

en: _Use current zoom level
gl: _Usar o nivel de zoom actual

en: _Use regular expressions
gl: _Usar expresións regulares

en: _Very small icons
gl: Iconas _moi pequenas

en: _View
gl: _Ver

en: _Website
gl: Sitio _web

en: _West European
gl: Europeo _occidental

en: _Word Count
gl: Contar pala_bras

en: _Write Unicode BOM
gl: _Escribir o BOM (marca de orde de bytes) unicode

en: all
gl: Todo

en: built on %s with
gl: compilado no %s con

en: custom
gl: Personalizado

en: dd.mm.yyyy
gl: dd.mm.aaaa

en: dd.mm.yyyy hh:mm:ss
gl: dd.mm.aaaa hh:mm:ss

en: developer
gl: desenvolvedor

en: failed to substitute %%p, no project active
gl: Produciuse un erro ao substituír %%p, non hai ningún proxecto activo

en: invalid VTE library "%s": missing symbol "%s"
gl: Biblioteca VTE non válida: "%s": falta o símbolo "%s"

en: line: %l / %L	 col: %c	 sel: %s	 %w      %t      %mmode: %M      encoding: %e      filetype: %f      scope: %S
gl: liña: %l / %L	 col: %c	 sel: %s	 %w      %t      %mmodo: %M      codificación: %e      tipo de ficheiro: %f      ámbito: %S

en: maintainer
gl: mantedor

en: mm.dd.yyyy
gl: mm.dd.aaaa

en: mm.dd.yyyy hh:mm:ss
gl: mm.dd.aaaa hh:mm:ss

en: project
gl: Proxecto

en: projects
gl: proxectos

en: seconds
gl: segundos

en: selection
gl: selección

en: translation maintainer
gl: mantedor da tradución

en: unknown
gl: descoñecido

en: untitled
gl: Sen título

en: whole document
gl: todo o documento

en: yyyy/mm/dd
gl: aaaa/mm/dd

en: yyyy/mm/dd hh:mm:ss
gl: aaaa/mm/dd hh:mm:ss
