sane-backends - en to gl translation catalogue (825 entries)

en: (1/1) Button
gl: (1/1) Botón

en: (1/1) Button test option. Prints some text...
gl: (1/1) Botón de opción de proba. Imprime algún texto...

en: (1/3) Fixed
gl: (1/3) Real fixo

en: (1/3) Fixed test option with no unit and no constraint set.
gl: (1/3) Opción de proba de valor real (coma fixa) sen unidade nin conxunto de restricións.

en: (1/3) String
gl: (1/3) Cadea

en: (1/3) String test option without constraint.
gl: (1/3) Opcións de proba de cadea sen restricións.

en: (1/6) Bool soft select soft detect
gl: (1/6) Booleana configurábel e lexíbel por software

en: (1/6) Bool test option that has soft select and soft detect (and advanced) capabilities. That's just a normal bool option.
gl: (1/6) Opción de proba booleana configurábel e lexíbel por software. Esta é a opción booleana normal.

en: (1/6) Int
gl: (1/6) Enteiro

en: (1/6) Int test option with no unit and no constraint set.
gl: (1/6) Opción de proba de valor enteiro sen unidade nin conxunto de restricións.

en: (2/3) Fixed constraint range
gl: (2/3) Real fixo con intervalo de restrición

en: (2/3) Fixed test option with unit microsecond and constraint range set. Minimum is -42.17, maximum 32767.9999, and quant is 2.0.
gl: (2/3) Opción de proba de valor real (coma fixa) con unidade de microsegundo e intervalo de restrición. O mínimo é  -42,17, o máximo 32767,9999 e o salto 2,0.

en: (2/3) String constraint string list
gl: (2/3) Cadea restrinxida a lista de cadeas

en: (2/3) String test option with string list constraint.
gl: (2/3) Opción de proba de cadea con restrición de lista de cadeas

en: (2/6) Bool hard select soft detect
gl: (2/6) Booleana configurábel por hardware lexíbel por software

en: (2/6) Bool test option that has hard select and soft detect (and advanced) capabilities. That means the option can't be set by the frontend but by the user (e.g. by pressing a button at the device).
gl: (2/6) Opción de proba booleana configurábel por hardware e lexíbel polo software. Esta opción non pode ser configurada pola interface, mais si polo usuario  (p.ex. premendo un botón no dispositivo).

en: (2/6) Int constraint range
gl: (2/6) Enteiro con rango de restricións

en: (2/6) Int test option with unit pixel and constraint range set. Minimum is 4, maximum 192, and quant is 2.
gl: (2/6) Opción de proba de valor enteiro con unidade de píxel e con conxunto de restricións. O mínimo é 4, o máximo 192 e o salto 2.

en: (3/3) Fixed constraint word list
gl: (3/3) Real fixo con restrición de lista de valores

en: (3/3) Fixed test option with no unit and constraint word list set.
gl: (3/3) Opción de proba de valor real (coma fixa) sen unidade e restrinxida por un conxunto de valores dunha lista.

en: (3/3) String constraint long string list
gl: (3/3) Restrición de cadeas lista longa de cadeas

en: (3/3) String test option with string list constraint. Contains some more entries...
gl: (3/3) Opción de proba de cadea con restrición de lista de cadeas. Conten máis entradas...

en: (3/6) Bool hard select
gl: (3/6) Booleana configurábel por hardware

en: (3/6) Bool test option that has hard select (and advanced) capabilities. That means the option can't be set by the frontend but by the user (e.g. by pressing a button at the device) and can't be read by the frontend.
gl: (3/6) Opción de proba booleana configurábel por hardware. Esta opción non pode ser configurada pola interface, mais si polo usuario  (p.ex. premendo un botón no dispositivo) tampouco pode ser lida pola interface.

en: (3/6) Int constraint word list
gl: (3/6) Enteiro con restrición de lista de valores

en: (3/6) Int test option with unit bits and constraint word list set.
gl: (3/6) Opción de proba de valor enteiro con unidade bits e restrición de lista de valores

en: (4/6) Bool soft detect
gl: (4/6) Booleana lexíbel por software

en: (4/6) Bool test option that has soft detect (and advanced) capabilities. That means the option is read-only.
gl: (4/6) Opción de proba booleana lexíbel por software. Esta é unha opción de só lectura.

en: (4/6) Int array
gl: (4/6) Matriz de enteiros

en: (4/6) Int test option with unit mm and using an array without constraints.
gl: (4/6) Opción de proba de valor enteiro con unidade mm usando unha Matriz con restricións.

en: (5/6) Bool soft select soft detect emulated
gl: (5/6) Booleana configurábel e lexíbel por software, emulada

en: (5/6) Bool test option that has soft select, soft detect, and emulated (and advanced) capabilities.
gl: (5/6) Opción de proba booleana configurábel e lexíbel por software e emulada.

en: (5/6) Int array constraint range
gl: (5/6) Matriz de enteiros con rango de restriciónsv

en: (5/6) Int test option with unit dpi and using an array with a range constraint. Minimum is 4, maximum 192, and quant is 2.
gl: (5/6) Opción de proba de valor enteiro con unidade dpi e usando unha matriz con intervalo de restricións. O mínimo é 4, o máximo 192, e o salto 2.v

en: (6/6) Bool soft select soft detect auto
gl: (6/6) Booleana configurábel e lexíbel por software, automática

en: (6/6) Bool test option that has soft select, soft detect, and automatic (and advanced) capabilities. This option can be automatically set by the backend.
gl: (6/6) Opción de proba booleana configurábel e lexíbel por software e emulada. Esta opción pode ser configurada automaticamente polo motor.

en: (6/6) Int array constraint word list
gl: (6/6) Matriz de enteiros con restrición de lista de valores

en: (6/6) Int test option with unit percent and using an array with a word list constraint.
gl: (6/6) Opción de proba de valor enteiro con unidade e% e  usando unha matriz con restricións nunha lista de valores.

en: 1/2 normal speed
gl: 1/2 da velocidade normal

en: 1/3 normal speed
gl: 1/3 da velocidade normal

en: 2-pixel
gl: 2-píxeles

en: 2x2 custom
gl: 2x2 personalizado

en: 3x3 custom
gl: 3x3 personalizado

en: 4-pixel
gl: 4-píxeles

en: 4x4 coarse
gl: 4x4 groso

en: 4x4 custom
gl: 4x4 personalizado

en: 4x4 fine
gl: 4x4 fino

en: 5x5 coarse
gl: 5x5 groso

en: 5x5 custom
gl: 5x5 personalizado

en: 5x5 fine
gl: 5x5 fino

en: 6x4 (inch)
gl: 6x4 (polg.)

en: 6x6 custom
gl: 6x6 personalizado

en: 8 bit output
gl: Saída de 8 bits

en: 8-pixel
gl: 8-píxeles

en: 8.5x11 (inch)
gl: 8.5x11 (polg.)

en: 8x10 (inch)
gl: 8x10 (polg.)

en: 8x8 Coarse Fatting
gl: 8x8 «Engraxado» groso

en: 8x8 Fine Fatting
gl: 8x8 «Engraxado» fino

en: 8x8 Vertical Line
gl: 8x8 Liña vertical

en: 8x8 coarse
gl: 8x8 groso

en: 8x8 custom
gl: 8x8 personalizado

en: 8x8 fine
gl: 8x8 fino

en: 8x8 very fine
gl: 8x8 moi fino

en: A longer exposure time lets the scanner collect more light. Suggested use is 175% for prints, 150% for normal slides and "Negative" for negative film. For dark (underexposed) images you can increase this value.
gl: Unha exposición prolongada permítelle ao escáner recoller máis luz. Suxírese usar 175% para impresións, 150% para diapositivas normais e «Negativo» para filme en negativo. Para imaxes escuras (subexpostas) pode incrementar este valor.

en: A5 landscape
gl: A5 apaisado

en: A5 portrait
gl: A5 vertical

en: ADF
gl: Alimentador automático de documentos (ADF)

en: ADF Duplex
gl: Alimentador dúplex

en: ADF Mode
gl: Modo alimentador

en: ADF cover open
gl: A tapa do alimentador está aberta

en: ADF jam
gl: Atoamento no alimentador

en: Access to resource has been denied
gl: Denegouse o acceso ao recurso

en: Adds to blue based on green level
gl: Engade azul baseándose no nivel de verde

en: Adds to blue based on red level
gl: Engade azul baseándose no nivel de vermello

en: Adds to green based on blue level
gl: Engade verde baseándose no nivel de azul

en: Adds to green based on red level
gl: Engade verde baseándose no nivel de vermello

en: Adds to red based on blue level
gl: Engade vermello baseándose no nivel de azul

en: Adds to red based on green level
gl: Engade vermello baseándose no nivel de verde

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Advanced Options
gl: Opcions avanzadas

en: After sending the scan command, wait until the button on the scanner is pressed to actually start the scan process.
gl: Despois de enviar a orde de escaneo, agardar até que se prema no botón do escáner para comezar verdadeiramente o proceso de escaneo.

en: All pages
gl: Todas as páxinas

en: Always switches lamp off when doing dark calibration.
gl: Apagar sempre a lámpada cando se calibra a escuridade.

en: Analog Gain
gl: Ganancia analóxica

en: Analog frontend
gl: Interface analóxica (AFE)

en: Analog gamma blue
gl: Gamma analóxica azul

en: Analog gamma correction
gl: Corrección gamma analóxica

en: Analog gamma green
gl: Gamma analóxica verde

en: Analog gamma red
gl: Gamma analóxica vermella

en: Analog gamma-correction
gl: Corrección gamma analóxica

en: Analog gamma-correction for blue
gl: Corrección gamma analóxica para azul

en: Analog gamma-correction for green
gl: Corrección gamma analóxica para verde

en: Analog gamma-correction for red
gl: Corrección gamma analóxica para vermello

en: Auto
gl: Automático

en: Auto Threshold
gl: Limiar automático

en: Auto area segmentation
gl: Segmentación automática da área

en: Auto eject
gl: Expulsión automática

en: Auto exposure
gl: Exposición automática

en: Auto focus
gl: Enfoque automático

en: Auto focus only once
gl: Enfoque automático só unha vez

en: Automatic
gl: Automático

en: Automatic Document Feeder
gl: Alimentador automático de documentos (ADF)

en: Automatic adjustment of threshold
gl: Axuste automático de limiar

en: Automatic separation
gl: Separación automática

en: Automatic threshold
gl: Limiar automático

en: Automatic warmup
gl: Quecemento automático

en: Automatically eject the film from the device after each scan
gl: Expulsar automaticamente o filme do dispositivo despois de cada escaneo

en: Automatically eject the film from the device before exiting the program
gl: Expulsar automaticamente o filme do dispositivo antes de saír do programa

en: Automatically sets brightness, contrast, white level, gamma, noise reduction and image emphasis
gl: Axusta automaticamente o brillo, contraste, niveis de branco, gamma e redución da intensidade do ruído da imaxe

en: Backtrack lines
gl: Liñas de retroceso

en: Balance factor for blue. A value of 100% means no correction.
gl: Factor de balance para azul. Un valor de 100% significa sen corrección.

en: Balance factor for green. A value of 100% means no correction.
gl: Factor de balance para verde. Un valor de 100% significa sen corrección.

en: Balance factor for red. A value of 100% means no correction.
gl: Factor de balance para vermello. Un valor de 100% significa sen corrección.

en: Bay
gl: Badía

en: Bayer Dither 16
gl: Trama Bayer 16

en: Bayer Dither 64
gl: Trama Bayer 64

en: Bi-level black and white (lineart mode)
gl: Dous niveis branco e negro (modo de liña de arte)

en: Bind RGB
gl: Ligar RGB

en: Bind X and Y resolution
gl: Ligar resolucións X e Y

en: Bind analog gamma
gl: Ligar gamma analógico

en: Bind gamma
gl: Conectar gamma

en: Bit depth
gl: Bit de profundidade

en: Black level
gl: Nivel do negro

en: Blue
gl: Azul

en: Blue balance
gl: Balance de azul

en: Blue brightness
gl: Brillo de azul

en: Blue gain
gl: Ganancia azul

en: Blue gain value of the AFE
gl: Valor de ganancia azul no AFE

en: Blue intensity
gl: Intensidade de azul

en: Blue lamp off
gl: Apagar lámpada azul

en: Blue offset
gl: Desviación azul

en: Blue offset value of the AFE
gl: Valor da desviación azul no AFE

en: Bool test options
gl: Opcións de proba booleanas

en: Bottom-right x
gl: Abaixo-dereita X

en: Bottom-right x position of scan area.
gl: Posición X abaixo-dereita da área de escaneo.

en: Bottom-right y
gl: Abaixo-dereita Y

en: Bottom-right y position of scan area.
gl: Posición Y abaixo-dereita da área de escaneo.

en: Brightness
gl: Brillo

en: Button 1
gl: Botón 1

en: Button 2
gl: Botón 2

en: Button state
gl: Botón de estado

en: Button test options
gl: Opcións de botón de proba

en: Button-controlled scan
gl: Botón de control de escaneo

en: Buttons
gl: Botóns

en: CPU check error
gl: erro de verificación de CPU

en: CRT monitors
gl: Monitores CRT

en: Cal. exposure-time
gl: Cal. tempo de exposición

en: Cal. exposure-time for blue
gl: Cal. tempo de exposición para azul

en: Cal. exposure-time for green
gl: Cal. tempo de exposición para verde

en: Cal. exposure-time for red
gl: Cal. tempo de exposición para vermello

en: Cal. lamp density
gl: Cal. densidade da lámpada

en: Calibrate
gl: Calibrar

en: Calibrate Scanner
gl: Calibrar o escáner

en: Calibrate before next scan
gl: Calibrar antes do seguinte escaneo

en: Calibrate lens focus in document position
gl: Calibrar as lentes na posición do documento

en: Calibrates for black and white level.
gl: Calibrar o nivel de branco e negro.

en: Calibration
gl: Calibración

en: Calibration by backend
gl: Calibración polo motor

en: Calibration data cache
gl: Caché de datos de calibración

en: Calibration mode
gl: Modo de calibración

en: Calibration now
gl: Calibrar agora

en: Cancel button
gl: Botón de cancelar

en: Change Document.
gl: Cambiar o documento.

en: Change document
gl: Cambiar o documento

en: Channel
gl: Canle

en: Chipset ID
gl: ID do chipset

en: Chipset name
gl: Nome do chipset

en: Clear calibration
gl: Limpar a calibración

en: Clear calibration cache
gl: Limpar a caché de datos de calibración

en: Coarse
gl: Groso

en: Coarse calibration
gl: Calibración grosa

en: Coarse calibration for first scan only
gl: Calibración grosa só para o primeiro escaneo

en: Coarse calibration is only done for the first scan. Works with most scanners and can save scanning time. If the image brightness is different with each scan, disable this option. For testing only.
gl: A calibración grosa faise só para o primeiro escaneo. Funciona coa maioría de escáners e pode aforrar tempo de escaneo. Se o brillo da imaxe é diferente con cada escaneo, desactive esta opción. Só para probas.

en: Color
gl: Cor

en: Color (48 bits)
gl: Cor (48 bits)

en: Color Halftone
gl: Medios tons coloreados

en: Color Lineart
gl: Liña de arte coloreada

en: Color Matrix
gl: Matriz de cor

en: Color RAW
gl: Cor de texto RGB

en: Color RGB
gl: Cor RGB

en: Color RGB TEXT
gl: Cor RGB TEXTO

en: Color balance
gl: Balance de cor

en: Color channels gain settings
gl: Axustes de ganancia das canles de cor

en: Color channels offset settings
gl: Axustes do desprazamento das canles de cor

en: Color correction
gl: Corrección da cor

en: Color correction coefficients
gl: Coeficientes de corrección da cor

en: Color pattern
gl: Patrón de cor

en: Conditional
gl: Condicional

en: Contrast
gl: Contraste

en: Contrast blue channel
gl: Contraste da canle azul

en: Contrast green channel
gl: Contraste da canle verde

en: Contrast red channel
gl: Contraste da canle vermella

en: Controls blue level
gl: Controla o nivel de azul

en: Controls green level
gl: Controla o nivel de verde

en: Controls red level
gl: Controla o nivel de vermello

en: Controls the "hue" (blue-level) of the acquired image.
gl: Controla o "matiz" (nivel de azul) da imaxe obtida.

en: Controls the brightness of the acquired image.
gl: Controla o brillo da imaxe obtida.

en: Controls the brightness of the blue channel of the acquired image.
gl: Controla o brillo da canle de azul da imaxe obtida.

en: Controls the brightness of the green channel of the acquired image.
gl: Controla o brillo da canle de verde da imaxe obtida.

en: Controls the brightness of the red channel of the acquired image.
gl: Controla o brillo da canle de vermello da imaxe obtida.

en: Controls the contrast of the acquired image.
gl: Controla o contraste da imaxe obtida.

en: Controls the contrast of the blue channel of the acquired image.
gl: Controla o contraste da canle azul da imaxe obtida.

en: Controls the contrast of the green channel of the acquired image.
gl: Controla o contraste da canle verde da imaxe obtida.

en: Controls the contrast of the red channel of the acquired image.
gl: Controla o contraste da canle vermella da imaxe obtida.

en: Controls whether backtracking is forced.
gl: Controla se se forza o retroceso

en: Copy button
gl: Botón de copia

en: Correction according to film type
gl: Corrección conforme co tipo de filme

en: Correction according to transparency ratio
gl: Corrección conforme coa taxa de transparencia

en: Cover open
gl: A tapa está aberta

en: Custom
gl: Personalizado

en: Custom color matrix for grayscale scans.
gl: Matriz de cor personalizada para escáneres en escala de grises.

en: Custom color matrix.
gl: Matriz de cor personalizada.

en: Debugging Options
gl: Opcións de depuración

en: Default
gl: Predeterminado

en: Defaults
gl: Predeterminados

en: Define calibration mode
gl: Definir o modo de calibración

en: Define exposure-time for blue calibration
gl: Definir tempo de exposición para a calibración azul

en: Define exposure-time for blue scan
gl: Definir tempo de exposición para o escaneo azul

en: Define exposure-time for calibration
gl: Definir tempo de exposición para a calibración

en: Define exposure-time for green calibration
gl: Definir tempo de exposición para a calibración verde

en: Define exposure-time for green scan
gl: Definir tempo de exposición para o escaneo verde

en: Define exposure-time for red calibration
gl: Definir tempo de exposición para a calibración vermella

en: Define exposure-time for red scan
gl: Definir tempo de exposición para o escaneo vermello

en: Define exposure-time for scan
gl: Definir tempo de exposición para o escaneo

en: Define lamp density for calibration
gl: Definir densidade da lámpada para a calibración

en: Define lamp density for scan
gl: Definir densidade da lámpada para o escaneo

en: Defines blue lamp off parameter
gl: Define os parámetros de apagado da lámpada azul

en: Defines green lamp off parameter
gl: Define os parámetros de apagado da lámpada verde

en: Defines red lamp off parameter
gl: Define os parámetros de apagado da lámpada vermella

en: Defines the halftoning (dithering) pattern for scanning halftoned images.
gl: Define o patrón de medios tons (punteado) para escanear as imaxes de medios tons.

en: Defines the zoom factor the scanner will use
gl: Define o factor de zoom que vai usar o escáner

en: Delay the transfer of data to the pipe.
gl: Retardar a transferencia de datos á canalización.

en: Density control
gl: Control de densidade

en: Determines the speed at which the scan proceeds.
gl: Determina a velocidade á que se fai o escaneo.

en: Determines whether a builtin or a custom gamma-table should be used.
gl: Determina se se debe usarse unha táboa gamma interna ou personalizada.

en: Device busy
gl: Dispositivo ocupado

en: Device-Settings
gl: Axustes do dispositivo

en: Diamond
gl: Diamante

en: Disable auto document feeder and use flatbed only
gl: Desactivar o alimentador automático de documentos e usar só o plano

en: Disable backtracking
gl: Desactivar o retroceso

en: Disable gamma correction
gl: Desactivar a corrección gamma

en: Disable pre focus
gl: Desactivar foco previo

en: Disable white shading correction
gl: Desactivar a corrección de sombra branca

en: DispersedDot16x16
gl: Punto disperso 16x16

en: DispersedDot8x8
gl: Punto disperso 8x8

en: Display short resolution list
gl: Amosar lista curta de resolucións

en: Dither
gl: Esfumado

en: Dither A (4x4 Bayer)
gl: Trama A (4x4 Bayer)

en: Dither B (4x4 Spiral)
gl: Trama B (4x4 espiral)

en: Dither C (4x4 Net Screen)
gl: Trama C (4x4 matizado)

en: Dither D (8x4 Net Screen)
gl: Trama D (8x4 matizado)

en: Dithered/halftone black & white (halftone mode)
gl: Esfumado/medios tons de branco e negro (modo de medios tons)

en: Dithermap 1
gl: Mapa de trama 1

en: Dithermap 2
gl: Mapa de trama 2

en: Do a grayscale rather than color scan
gl: Escanea en escala de grises, non en cores

en: Do a quality white-calibration
gl: Facer unha calibración de calidade dos brancos

en: Do auto focus only once between ejects
gl: Facer enfoque automático só unha vez entre expulsións

en: Do not calibrate focus
gl: Non calibrar o foco

en: Do not force status code
gl: Non forzar o código de estado

en: Do not force the backend to return a status code.
gl: Non forzar o motor a devolver un código de estado.

en: Document Feeder
gl: Alimentador de documentos

en: Document feeder extras
gl: Alimentador de documentos extras

en: Document feeder jammed
gl: Alimentador de documentos atrancado

en: Document feeder out of documents
gl: O alimentador de documentos está baleiro

en: Double Optical Resolution
gl: Dobre resolución óptica

en: Download pattern A
gl: Descargar patrón A

en: Download pattern B
gl: Descargar patrón B

en: Dropout
gl: Exclusión

en: Duplex
gl: Duas caras

en: Duplex scan
gl: Escaneo dúplex

en: Duration of read-delay
gl: Duración do retardo de lectura

en: Eject
gl: Expulsar

en: Eject document after scanning
gl: Expulsar o documento despois do escaneo

en: Eject film after each scan
gl: Expulsar o filme despois de cada escaneo

en: Eject film before exit
gl: Expulsar o filme antes de saír

en: Eject film now
gl: Expulsar o filme agora

en: Eject the film *now*
gl: Expulsar o filme *agora*

en: Eject the sheet in the ADF
gl: Expulsar a folla do alimentador

en: Email button
gl: Botón de correo-e

en: Emulate Grayscale
gl: Emular escala de grises

en: Enable Duplex (Dual-Sided) Scanning
gl: Activa o escaneo polas dúas caras

en: Enable automatic determination of threshold for line-art scans.
gl: Activar a determinación automática do limiar para escaneos como liña de arte.

en: Enable selection of exposure-time
gl: Activar selección do tempo de exposición

en: Enable selection of lamp density
gl: Activar a selección da densidade da lámpada

en: Enable test options
gl: Activar opcións de proba

en: Enable various test options. This is for testing the ability of frontends to view and modify all the different SANE option types.
gl: Activa varias opcións de proba. Isto úsase para probar a capacidade das interfaces para ver e modificar os diferentes tipos de opcións de SANE.

en: Enable/disable auto focus
gl: Activar/desactivar enfoque automático

en: Enable/disable the auto exposure feature
gl: Activar/desactivar a característica de exposición automática

en: Enables or disables calibration data cache.
gl: Activa ou desactiva a caché de datos de calibración

en: Enables or disables speeding up sensor movement.
gl: Activa ou desactiva a aceleración de movimento do sensor.

en: End of file reached
gl: Acadouse o fin do ficheiro

en: Enhancement
gl: Optimización

en: Error Diffusion
gl: Difusión de erro

en: Error during device I/O
gl: Erro en dispositivo de E/S

en: Exchange upper and lower byte of image data in 16 bit modes. This option can be used to test the 16 bit modes of frontends, e.g. if the frontend uses the correct endianness.
gl: Intercambia os bytes de datos superiores e inferiores de imaxes en modo de 16 bits. Esta opción pode utilizarse para a proba de 16 bits dos modos de interface, p.ex. se a interface utiliza a orde correcta.

en: Execute calibration *now*
gl: Executar a calibración *agora*

en: Experiment
gl: Experimento

en: Exposure time
gl: Tempo de exposición

en: Extend lamp timeout
gl: Retardar o tempo de apagado da lámpada

en: Extends lamp timeout (from 15 minutes to 1 hour)
gl: Retarda os tempos de apagado da lámpada (de 15 minutos a 1 hora)

en: Extra Fast
gl: Moi rápido

en: Extra color adjustments
gl: Axustes de cor extra

en: Fast
gl: Rápido

en: Fast gray mode
gl: Modo gris rápido

en: Fast preview
gl: Vista previa rápida

en: Fast scan
gl: Escaneo rápido

en: Faster
gl: Máis rápido

en: Fastest
gl: O máis rápido

en: Fax button
gl: Botón de fax

en: Feeder mode
gl: Modo de alimentación

en: File button
gl: Botón de ficheiro

en: Filename
gl: Nome do ficheiro

en: Film type
gl: Tipo de filme

en: Film-strip
gl: Tira de filme

en: Fine
gl: Fina

en: Fine color
gl: Cor fina

en: Firmware balance
gl: Balance de firmware

en: First entry
gl: Primeira entrada

en: Fix focus position
gl: Fixar a posición do foco

en: Fixed test options
gl: Opcións de proba «reais fixos»

en: Flatbed
gl: Plano

en: Flatbed only
gl: Só plano

en: Focus
gl: Enfoque

en: Focus 2.5mm above glass
gl: Enfoque a 2.5mm sobre o cristal

en: Focus Position
gl: Posición do foco

en: Focus on glass
gl: Enfoque no cristal

en: Force backtracking
gl: Forzar retroceso

en: Force monochrome preview
gl: Forzar vista previa monocroma

en: Force real depth
gl: Forzar a profundidade real

en: Force scanner calibration before scan
gl: Forza a calibrar o escáner antes de facer o escaneo

en: Force the backend to return the status code SANE_STATUS_ACCESS_DENIED after sane_read() has been called.
gl: Forzar o motor a devolver o código de estado de SANE_STATUS_ACCESS_DENIED despois de ter sido chamado sane_read().

en: Force the backend to return the status code SANE_STATUS_COVER_OPEN after sane_read() has been called.
gl: Forzar o motor a devolver o código de estado de SANE_STATUS_COVER_OPEN despois de ter sido chamado sane_read().

en: Force the backend to return the status code SANE_STATUS_EOF after sane_read() has been called.
gl: Forzar o motor a devolver o código de estado de SANE_STATUS_EOF despois de ter sido chamado sane_read().

en: Force the backend to return the status code SANE_STATUS_IO_ERROR after sane_read() has been called.
gl: Forzar o motor a devolver o código de estado de SANE_STATUS_IO_ERROR despois de ter sido chamado sane_read().

en: Force the backend to return the status code SANE_STATUS_JAMMED after sane_read() has been called.
gl: Forzar o motor a devolver o código de estado de SANE_STATUS_JAMMED despois de ter sido chamado sane_read().

en: Force the backend to return the status code SANE_STATUS_NO_DOCS after sane_read() has been called.
gl: Forzar o motor a devolver o código de estado de SANE_STATUS_NO_DOCS despois de ter sido chamado sane_read().

en: Force the backend to return the status code SANE_STATUS_NO_MEM after sane_read() has been called.
gl: Forzar o motor a devolver o código de estado de SANE_STATUS_NO_MEM despois de ter sido chamado sane_read().

en: From paper
gl: De papel

en: From white stick
gl: De pau branco

en: Front button wait
gl: Agardar botón frontal

en: Full scan
gl: Escaneo completo

en: Fuzzy parameters
gl: Parámetros dubidosos

en: Gain
gl: Ganancia

en: Gamma Correction
gl: Corrección gamma

en: Gamma Tables
gl: Táboas gamma

en: Gamma correction
gl: Corrección gamma

en: Gamma correction will be disabled
gl: A corrección gamma hase desactivar

en: Gamma value
gl: Valor gamma

en: Gamma-correction table for the blue band.
gl: Táboa de corrección gamma para a gama azul.

en: Gamma-correction table for the green band.
gl: Táboa de corrección gamma para a gama verde.

en: Gamma-correction table for the red band.
gl: Táboa de corrección gamma para a gama vermella.

en: Gamma-correction table.  In color mode this option equally affects the red, green, and blue channels simultaneously (i.e., it is an intensity gamma table).
gl: Táboa de corrección gamma. No modo cor, esta opción afecta igualmente as canles vermella, verde e azul de vez (ex. é unha táboa de intensidade gamma).

en: Geometry
gl: Xeometría

en: Geometry Group
gl: Grupo de xeometría

en: Grain size
gl: Tamaño do gran

en: Gray
gl: Gris

en: Gray gain
gl: Ganancia de gris

en: Gray mode color
gl: Cor en modo gris

en: Gray offset
gl: Desprazamento de gris

en: Gray16
gl: Gris 16

en: Gray8
gl: Gris 8

en: Grayify
gl: Agrisar

en: Grayscale 4 bits
gl: Escala de grises de 4 bits

en: Grayscale 8 bits
gl: Escala de grises de 8 bits

en: Grayscale scan
gl: Escaneo en escala de grises

en: Green
gl: Verde

en: Green balance
gl: Balance de verde

en: Green brightness
gl: Brillo de verde

en: Green gain
gl: Ganancia verde

en: Green gain value of the AFE
gl: Valor de ganancia verde no AFE

en: Green intensity
gl: Intensidade de verde

en: Green lamp off
gl: Apagar lámpada verde

en: Green offset
gl: Desviación verde

en: Green offset value of the AFE
gl: Valor da desviación verde no AFE

en: Grid
gl: Grade

en: Halftone
gl: Medios tons

en: Halftone A (Hard Tone)
gl: Medios tons A (tons duros)

en: Halftone B (Soft Tone)
gl: Medios tons B (tons suaves)

en: Halftone C (Net Screen)
gl: Medios tons C (matizado)

en: Halftone Dot 32
gl: Medio ton punto 32

en: Halftone Dot 64
gl: Medio ton punto 64

en: Halftone pattern
gl: Patrón de medios tons

en: Halftone pattern size
gl: Tamaño do patrón de medios tons

en: Halftoning
gl: Medios tons

en: Halftoning Unsupported
gl: Medios tons non compatíbeis

en: Hand-Scanner Simulation
gl: Simulación de escáner de man

en: Hand-scanner simulation
gl: Simulación de escáner manual

en: Hardware resolution
gl: Resolución do hardware

en: Hardware specific options
gl: Opcións especificas de hardaware

en: High
gl: Alta

en: High contrast printing
gl: Impresión de alto contraste

en: High density printing
gl: Impresión de alta densidade

en: Highest quality but lower speed
gl: A mellor calidade, pero a velocidade lenta

en: Highest speed but lower quality
gl: Máis rápido, pero de pior calidade

en: Highlight
gl: Resaltar

en: Highlight for blue
gl: Resalte para azul

en: Highlight for green
gl: Resalte para verde

en: Highlight for red
gl: Resalte para vermello

en: Holder focus position 0mm
gl: Marcar a posición do foco a 0mm

en: How long to wait after transferring each buffer of data through the pipe.
gl: Canto tempo se vai agardar despois de transferir cada búfer de datos a través da canalización.

en: Hue
gl: Matiz

en: If Automatic Document Feeder is selected, the feeder will be 'empty' after 10 scans.
gl: Se escolle o alimentador automático de documentos, o alimentador estará "baleiro" despois de 10 escaneos.

en: If checked the backend automatically tries to determine an optimal value for the threshold.
gl: Se se selecciona, o motor tenta determinar automaticamente un valor óptimo para o limiar.

en: If checked the color calibration before a scan is done by the backend
gl: Se se selecciona a calibración da cor antes do escaneo faina o motor

en: If checked the scanner does not perform backtracking
gl: Se se activa, o escáner non retrocede cando perde unha liña

en: If enabled, image will be scanned in color mode and then converted to grayscale by software. This may improve image quality in some circumstances.
gl: Se está activada, a imaxe vai ser escaneada en modo de cor e despois convertida a escala de grises por software. Isto pode mellorar a calidade da imaxe nalgunhas circunstancias.

en: If enabled, some images involved in scanner processing are saved to analyze them.
gl: Se se activa, algunhas imaxes implicadas no proceso de escaneo gardaranse para analizalas.

en: If enabled, the device will be calibrated before the next scan. Otherwise, calibration is performed only before the first start.
gl: Se se activa, o dispositivo hase calibrar antes do seguinte escaneo. Noutro caso, a calibración farase unicamente antes do primeiro escaneo.

en: If gamma is enabled, scans are always made in 16 bits depth to improve image quality and then converted to the selected depth. This option avoids depth emulation.
gl: Se gamma está activada, sempre se analisa en profundidade de 16 bits para mellorar a calidade da imaxe e despois convertila á profundidade seleccionada. Esta opción evita a emulación da profundidade.

en: Ignore calibration
gl: Ignorar calibración

en: Image
gl: Imaxe

en: Image Enhancement
gl: Optimización da imaxe

en: Image emphasis
gl: Destaque da imaxe

en: Image intensity
gl: Intensidade da imaxe

en: Image modification options
gl: Opcións de modificación de imaxe

en: Impact-dot printers
gl: Impresoras matriciais

en: In RGB-mode use same values for each color
gl: En modo RGB usar os mesmos valores para cada cor

en: Increase or decrease the analog gain of the CCD array
gl: Aumenta o diminúe a ganancia analóxica da gama CCD

en: Information
gl: Información

en: Ink-jet printers
gl: Impresoras de inxección de tinta

en: Int test options
gl: Opción de proba «Enteiro»

en: Invalid argument
gl: Argumento incorrecto

en: Invert endianness
gl: Inverter a orde dos datos

en: Lamp not ready, please retry
gl: A lámpada non está preparada, tenteo de novo

en: Lamp off
gl: Apagar lámpada

en: Lamp off at exit
gl: Apagar a lámpada ao saír

en: Lamp off during dark calibration
gl: Apagar a lámpada durante a calibración de escuridade

en: Lamp off time
gl: Tempo para apagado da lámpada

en: Lamp off time (minutes)
gl: Tempo de apagado de lámpada (minutos)

en: Lamp on
gl: Acender lámpada

en: Lamp status
gl: Estado da lámpada

en: Lamp timeout
gl: Límite de tempo da lámpada

en: Lampoff-time
gl: Tempo de apagado da lámpada

en: Lampoff-time in seconds.
gl: Tempo de apagado da lámpada en segundos

en: Lampswitch
gl: Interruptor de lámpada

en: Lens calibration in doc position
gl: Calibración de lentes na posición do documento

en: Let's see whether frontends can treat this right
gl: Vexamos se a interface pode tratar isto correctamente

en: Letter
gl: Carta

en: Limit the amount of data transferred with each call to sane_read().
gl: Limita a cantidade de datos transferidos con cada chamada a sane_read().

en: Lineart
gl: Liña de arte

en: Load the image as grayscale.
gl: Cargar a imaxe como escala de grises.

en: Loss of pixels per line
gl: Perda de píxeles por liña

en: Low
gl: Baixo

en: Low density printing
gl: Impresión de baixa densidade

en: Manual focus position
gl: Posición de foco manual

en: Manual pre focus
gl: Foco previo manual

en: Manually switching the lamp(s).
gl: Cambiar a(s) lámpada(s) manualmente.

en: Matrix multiplication of RGB
gl: Matriz de multiplicación de RGB

en: Max
gl: Máx

en: Media
gl: Soporte

en: Medium
gl: Soporte

en: Medium handling
gl: Manexar o soporte

en: Midtone
gl: Medios tons

en: Midtone for blue
gl: Medios tons para azul

en: Midtone for green
gl: Medios tons para verde

en: Midtone for red
gl: Medios tons para vermello

en: Minutes until lamp is turned off after scan
gl: Minutos que tardará a lámpada en apagarse despois do escaneo

en: Mirror horizontal
gl: Espello horizontal

en: Mirror image
gl: Reflectir a imaxe horizontalmente

en: Mirror image horizontally.
gl: Reflectir a imaxe en horizontal

en: Mirror image vertically.
gl: Reflectir a imaxe en verticalv

en: Mirror the image horizontally
gl: Inverter a imaxe horizontalmente

en: Mirror the image.
gl: Reflectir a imaxe.

en: Mirror vertical
gl: Espello vertical

en: Miscellaneous
gl: Miscelánea

en: Mode 1
gl: Modo 1

en: Mode 2
gl: Modo 2

en: Mode 3
gl: Modo 3

en: Mono Color Matrix
gl: Matriz monocroma

en: Multi-level RGB color (one pass color)
gl: Multinivel de cor RGB (cor dunha pasada)

en: Multi-level black & white (grayscale mode)
gl: Multinivel de branco e negro (modo de escala de grises)

en: NTSC Gray
gl: NTSC Gris

en: Negative
gl: Negativo

en: Negative Film
gl: Filme en negativo

en: Negative Slide
gl: Diapositiva en negativo

en: Negative film
gl: Filme en negativo

en: Negative film type
gl: Tipo de filme negativo

en: Negatives
gl: Negativos

en: No Correction
gl: Sen corrección

en: No transparency correction
gl: Sen corrección de transparencia

en: Noise reduction
gl: Redución de ruído

en: None
gl: Ningún

en: Normal speed
gl: Velocidade normal

en: Number of bits per sample, typical values are 1 for "line-art" and 8 for multibit scans.
gl: Número de bits por mostra, valores típicos son 1 para «liña de arte» e 8 para escaneos multibit.

en: Number of lines the scan slider moves back when backtracking occurs. That happens when the scanner scans faster than the computer can receive the data. Low values cause faster scans but increase the risk of omitting lines.
gl: Número de liñas que o escáner retrocede cando escanea máis rápido do que o equipo pode recibir datos. Valores baixos fan que os escaneos sexan más rápidos, pero aumentan os riscos de omitir liñas.Número de liñas que o escáner retrocede cando escanea máis rápido do que o equipo pode recibir datos. Valores baixos fan que os escaneos sexan más rápidos, pero aumentan os riscos de omitir liñas.

en: Number of options
gl: Número de opcións

en: Number of scan lines to request in a SCSI read. Changing this parameter allows you to tune the speed at which data is read from the scanner during scans. If this is set too low, the scanner will have to stop periodically in the middle of a scan; if it's set too high, X-based frontends may stop responding to X events and your system could bog down.
gl: Número de liñas de escaneo por solicitude dunha lectura SCSI. O cambio deste parámetro permítelle axustar a velocidade á que se len os datos desde o escáner durante os escaneos. Se este é demasiado baixo, o escáner ten que parar periodicamente no medio dun escaneo, se é demasiado alto, baseado en interfaces X pode deixar de responder a eventos de X e o seu sistema poderíase atoar.

en: Number of the frame to scan
gl: Número de mostra a escanear

en: OCR button
gl: Botón de OCR

en: Off
gl: Desactivado

en: Offer a select filedescriptor for detecting if sane_read() will return data.
gl: Propor un descritor de fichero para detectar si sane_read () devolverá os datos.

en: Offer select file descriptor
gl: Propor a selección dun descritor de ficheiro

en: Offset
gl: Desprazamento

en: On
gl: Activado

en: One page
gl: Unha páxina

en: Only perform shading-correction
gl: Facer só correccións de sombras

en: Operation not supported
gl: Operación non compatible

en: Optional equipment
gl: Equipamento opcional

en: Out of memory
gl: Non queda memoria

en: PDF button
gl: Botón de PDF

en: Page height
gl: Altura de páxina

en: Page loaded
gl: Páxina cargada

en: Page width
gl: Ancho de páxina

en: Paper size
gl: Tamaño do papel

en: Pass-through
gl: A través

en: Perform scanner self diagnosis
gl: Facer unha diagnose automatica do escáner

en: Performs calibration
gl: Calibración de precisión

en: Physical size of the paper in the ADF
gl: Tamaño físico do papel no alimentador

en: Positive
gl: Positivo

en: Positive Film
gl: Filme en positivo

en: Positive Slide
gl: Diapositiva en positivo

en: Positive or negative film
gl: Filme en positivo ou en negativo

en: Power button
gl: Botón de enerxía

en: Predefined settings
gl: Axustes predefinidos

en: Preview
gl: Vista previa

en: Preview mode
gl: Modo de previsualización

en: Print
gl: Imprimir

en: Print a list of all options.
gl: Imprimir unha lista de todas ls opcións

en: Print options
gl: Imprimir as opcións

en: Provides standard scanning areas for photographs, printed pages and the like.
gl: Fornece superficies de escaneado estándar para fotografías, páxinas impresas, etc.

en: Quality calibration
gl: Calibración da calidade

en: Quality scan
gl: Escaneo de calidade

en: Quick format
gl: Formato rápido

en: RAM check error
gl: erro de verificación de RAM

en: ROM check error
gl: erro de verificación de ROM

en: Randomize
gl: Aleatorio

en: Raw
gl: En bruto

en: Read delay
gl: Retardo de lectura

en: Read limit
gl: Límite de lectura

en: Read only test-option
gl: Opción de proba de só lectura

en: Red
gl: Vermello

en: Red balance
gl: Balance de vermello

en: Red brightness
gl: Brillo de vermello

en: Red gain
gl: Ganancia vermella

en: Red gain value of the AFE
gl: Valor de ganancia vermella no AFE

en: Red intensity
gl: Intensidade de vermello

en: Red lamp off
gl: Apagar  alámpada vermella

en: Red offset
gl: Desviación vermella

en: Red offset value of the AFE
gl: Valor da desviación vermella no AFE

en: Reduce the isolated dot noise
gl: Reduce os puntos illados de ruído

en: Reflective
gl: Reflectantes

en: Request a preview-quality scan.
gl: Solicitar unha vista previa de calidade d escaneo.

en: Request that all previews are done in monochrome mode.  On a three-pass scanner this cuts down the number of passes to one and on a one-pass scanner, it reduces the memory requirements and scan-time of the preview.
gl: Solicitar que todas as vistas previas sexan feitas en modo monocromo. Nun escáner de tres pasadas isto reduce o número de pasadas a unha, e nun escáner dunha pasada isto reduce o requisitos de memoria e o tempo de escaneo da vista previa.

en: Request that all previews are done in the fastest (low-quality) mode. This may be a non-color mode or a low resolution mode.
gl: Precisa que todas as vistas previas se fagan do modo máis rápido (baixa calidade). Este pode ser un modo sen cor ou un modo de baixa resolución.

en: Reset chipset
gl: Reiniciar o chipset

en: Reset scanner
gl: Reiniciar o escáner

en: Reset the scanner
gl: Reiniciar o escáner

en: Resets chipset data
gl: Reiniciar os datos do chipset

en: Return SANE_STATUS_ACCESS_DENIED
gl: Devolve SANE_STATUS_ACCESS_DENIED

en: Return SANE_STATUS_COVER_OPEN
gl: Devolve SANE_STATUS_COVER_OPEN

en: Return SANE_STATUS_EOF
gl: Devolve SANE_STATUS_EOF

en: Return SANE_STATUS_IO_ERROR
gl: Devolve SANE_STATUS_IO_ERROR

en: Return SANE_STATUS_JAMMED
gl: Devolve SANE_STATUS_JAMMED

en: Return SANE_STATUS_NO_DOCS
gl: Devolve SANE_STATUS_NO_DOCS

en: Return SANE_STATUS_NO_MEM
gl: Devolve SANE_STATUS_NO_MEM

en: Return fuzzy lines and bytes per line when sane_parameters() is called before sane_start().
gl: Devolve liñas dubidosas e bytes por liña cando se chama a sane_start() antes que a sane_parameters().

en: Return-value of sane_read
gl: Valor de retorno de sane_read

en: SCSI parity error
gl: erro de paridade SCSI

en: Saturation
gl: Saturación

en: Save debugging images
gl: Gardar as imaxes de depuración

en: Scalar gamma
gl: Gamma escalar

en: Scalar gamma blue
gl: Gamma escalar azul

en: Scalar gamma green
gl: Gamma escalar verde

en: Scalar gamma red
gl: Gamma escalar vermella

en: Scan Mode
gl: Modo de escaneo

en: Scan Mode Group
gl: Grupo de modo de escaneo

en: Scan area and media size options
gl: Opcións da área de escaneo e tamaño do soporte

en: Scan button
gl: Botón de control de escaneo

en: Scan counter
gl: Contador de escaneos

en: Scan exposure-time
gl: Tempo de exposición para escaneo

en: Scan exposure-time for blue
gl: Tempo de exposición para azul

en: Scan exposure-time for green
gl: Tempo de exposición para verde

en: Scan exposure-time for red
gl: Tempo de exposición para vermello

en: Scan in fast gray mode (lower quality).
gl: Escanear en modo gris rápido (menor calidade).

en: Scan lamp density
gl: Densidade da lámpada de escaneo

en: Scan margins
gl: Marxes de escaneo

en: Scan mode
gl: Modo de escaneo

en: Scan resolution
gl: Resolución de escaneo

en: Scan source
gl: Orixe de escaneo

en: Scan speed
gl: Velocidade de escaneo

en: Scan the complete scanning area including calibration strip. Be careful. Don't select the full height. For testing only.
gl: Escanear toda a área de escaneo incluindo a franxa de calibración. Teña cuidado. Non seleccione a altura total. Só para probas.

en: Scanner cover is open
gl: A tapa do escáner está aberta

en: Scanner mechanism locked for transport
gl: O escáner está bloqueado para transporte

en: Scanner model
gl: Modelo de escáner

en: Scanner sensors and buttons
gl: Sensores e botóns do escáner

en: Second entry
gl: Segunda entrada

en: Select bay to scan
gl: Escolla a badía para escanear

en: Select film type
gl: Escoller tipo de filme

en: Select minimum-brightness to get a white point
gl: Seleccionar o brillo mínimo para obter un punto branco

en: Select smoothing filter.
gl: Escoller filtro de suavizado.

en: Select the film type
gl: Escoller o tipo de filme

en: Select the kind of test picture. Available options:
    Solid black: fills the whole scan with black.
    Solid white: fills the whole scan with white.
    Color pattern: draws various color test patterns depending on the mode.
    Grid: draws a black/white grid with a width and height of 10 mm per square.
gl: Define o tipo de proba de imaxe. Posíbeis opcións:
    Negro sólido: enche todo o escaneo con negro.
    Branco sólido: enche todo o escaneo con branco.
    Patrón de cor: debuxa varios patróns de proba dependendo do modo.
    Grade: debuxa unha grade en branco e negro cun tamaño de 10mm por cadrado.

en: Select the mode for previews. Greyscale previews usually give the best combination of speed and detail.
gl: Escolle o modo para previsualización. A previsualización en escala de grises fornece en xeral, a mellor relación entre velocidade e detalle.

en: Select the return-value of sane_read(). "Default" is the normal handling for scanning. All other status codes are for testing how the frontend handles them.
gl: Escolla o valor de retorno de sane_read(). «Predeterminado» é o normal para facer o escaneo. Todos os demáis códigos de estado son para probar a forma en que a interface se fai cargo deles

en: Select the test picture
gl: Escolla a imaxe de proba

en: Selects a value for scalar gamma correction (blue channel)
gl: Escolle un valor para a corrección gamma escalar (canle azul)

en: Selects a value for scalar gamma correction (green channel)
gl: Escolle un valor para a corrección gamma escalar (canle verde)

en: Selects a value for scalar gamma correction (red channel)
gl: Escolle un valor para a corrección gamma escalar (canle vermella)

en: Selects a value for scalar gamma correction.
gl: Escolle un valor para a corrección gamma escalar.

en: Selects the "graininess" of the acquired image.  Smaller values result in sharper images.
gl: Escolle o «granulado» da imaxe obtida. Valores máis pequenos fornecen imaxes máis nitidas.

en: Selects the ADF mode (simplex/duplex)
gl: Escoller o modo do alimentador (unha cara/duas caras)

en: Selects the brightness.
gl: Escoller o brillo

en: Selects the colour band, "Master" means that all colours are affected.
gl: Escolle a gama de cor, «Master» significa que afecta a todas as cores.

en: Selects the dropout.
gl: Escoller o que se vai a excluir

en: Selects the film type, i.e. negatives or slides
gl: Escoller o tipo de filme, p.e. negativo ou diapositiva

en: Selects the gamma corrected transfer curve
gl: Selecciona a curva de transferencia da corrección gamma

en: Selects the gamma correction mode.
gl: Selecciona o modo de corrección gamma

en: Selects the gamma correction value from a list of pre-defined devices or the user defined table, which can be downloaded to the scanner
gl: Escolla o valor de corrección gamma dunha lista de dispositivos predefinidos ou dunha táboa definida polo usuario, que pode ser descargada ao escáner.

en: Selects the halftone.
gl: Escolle o medios tons

en: Selects the negative film type
gl: Selecciona o tipo de negativo de filme

en: Selects the number of the frame to scan
gl: Escolle o número de mostra a escanear

en: Selects the scan mode (e.g., lineart, monochrome, or color).
gl: Selecciona o modo de escaneo (ex. liña de arte, monocromo, ou cor).

en: Selects the scan source (such as a document-feeder).
gl: Selecciona a orixe do escaneo (como pode ser un alimentador de documentos).

en: Selects what blue radiance level should be considered "black".
gl: Selecciona que nivel de radiancia azul debe ser tida en conta "negro".

en: Selects what blue radiance level should be considered "full blue".
gl: Selecciona que nivel de radiancia azul debe ser tida en conta "azul total".

en: Selects what blue radiance level should be considered "white".
gl: Selecciona que nivel de radiancia azul debe ser tida en conta "branco".

en: Selects what green radiance level should be considered "black".
gl: Selecciona que nivel de radiancia verde debe ser tida en conta "negro".

en: Selects what green radiance level should be considered "full green".
gl: Selecciona que nivel de radiancia verde debe ser tida en conta "verde total".

en: Selects what green radiance level should be considered "white".
gl: Selecciona que nivel de radiancia verde debe ser tida en conta "branco".

en: Selects what radiance level should be considered "black".
gl: Selecciona que nivel de radiancia debe ser tida en conta "negro".

en: Selects what radiance level should be considered "white".
gl: Selecciona que nivel de radiancia debe ser tida en conta "branco".

en: Selects what red radiance level should be considered "black".
gl: Selecciona que nivel de radiancia vermella debe ser tida en conta "negro".

en: Selects what red radiance level should be considered "full red".
gl: Selecciona que nivel de radiancia vermella debe ser tida en conta "vermello total".

en: Selects what red radiance level should be considered "white".
gl: Selecciona que nivel de radiancia vermella debe ser tida en conta "branco".

en: Selects whether the acquired image should be halftoned (dithered).
gl: Define se a imaxe obtida debe ser convertida a medios tons (punteado).

en: Selects which radiance level should be considered "50 % blue".
gl: Selecciona o nivel de radiancia a ter en conta "50% azul".Selecciona o nivel de radiancia a ter en conta "50% azul".

en: Selects which radiance level should be considered "50 % gray".
gl: Selecciona o nivel de radiancia a ter en conta "50% gris".

en: Selects which radiance level should be considered "50 % green".
gl: Selecciona o nivel de radiancia a ter en conta "50% verde".

en: Selects which radiance level should be considered "50 % red".
gl: Selecciona o nivel de radiancia a ter en conta "50% vermello".

en: Selects which scan color is used gray mode (default: green).
gl: Escolle que cor de escaneo vai ser usada en modo gris (predefinido: verde).

en: Self diagnosis
gl: Diagnose automatica

en: Sensors
gl: Sensores

en: Set default values for enhancement controls (brightness & contrast).
gl: Axustar os valores predeterminados para os controis de optimización (brillo e contraste)

en: Set default values for enhancement controls.
gl: Axustar valores predeterminados para os controis de optimización.

en: Set density control mode
gl: Axustar o modo de control de densidade

en: Set exposure-time
gl: Axustar tempo de exposición

en: Set lamp density
gl: Axustar a densidade da lámpada

en: Set sharpening value.
gl: Axustar o valor de nitidez.

en: Set the optical system's focus position by hand (default: 128).
gl: Axustar o sistema óptico de foco na posición manual (predeterminado: 128).

en: Set the order of frames
gl: Axustar a orde das mostras

en: Set the order of frames in three-pass color mode.
gl: Axustar a orde das mostras no modo de tres pasadas de cor.

en: Set the time (in minutes) after which the lamp is shut off.
gl: Axusta o tempo (en minutos) tras o que se apagará a lámpada.

en: Set type of media.
gl: Axustar tipo de soporte.

en: Sets UTA on/off
gl: Axusta o acendido/apagado UTA

en: Sets blue channel gain
gl: Axusta a ganancia da canle azul

en: Sets blue channel offset
gl: Axusta o desprazamento da canle azul

en: Sets gray channel gain
gl: Axusta a ganancia da canle de gris

en: Sets gray channel offset
gl: Axusta o desprazamento da canle gris

en: Sets green channel gain
gl: Axusta a ganancia da canle verde

en: Sets green channel offset
gl: Axusta o desprazamento da canle verde

en: Sets lamp on/off
gl: Acende/apaga a lámpada

en: Sets red channel gain
gl: Axustar a ganancia da canle vermella

en: Sets red channel offset
gl: Axusta o desprazamento da canle vermello

en: Sets the color balance values to the firmware provided values.
gl: Axusta o balance de cor aos valores fornecidos polo firmware.

en: Sets the color correction table for the selected output device.
gl: Axusta a táboa de corrección da cor para o dispositivo de saída seleccionado.

en: Sets the feeding mode
gl: Axusta o modo de alimentación

en: Sets the focus position to either the glass or 2.5mm above the glass
gl: Axusta a posición do foco, xa sexa ao cristal ou a 2.5mm por riba do cristal

en: Sets the gamma value of all channels.
gl: Axusta o valor gamma para todas as canles.

en: Sets the horizontal resolution of the scanned image.
gl: Axusta a resolución horizontal da imaxe escaneada.

en: Sets the image emphasis
gl: Axusta o destaque da imaxe

en: Sets the resolution of the scanned image.
gl: Axusta a resolución da imaxe escaneada.

en: Sets the size of the halftoning (dithering) pattern used when scanning halftoned images.
gl: Axusta o tamaño do patrón de medios tons (punteado) usado cando se escanean as imaxes de medios tons.

en: Sets the vertical resolution of the scanned image.
gl: Axusta a resolución vertical da imaxe escaneada.

en: Setup gain and offset for scanning automatically. If this option is disabled, options for setting the analog frontend parameters manually are provided. This option is enabled by default. For testing only.
gl: Configuración da ganancia e desprazamento para escanear automaticamente. Se esta opción está desactivada, proporciónanse as opcións de axuste dos parámetros de xeito manual na interface analóxica. Esta opción está activada como predefinida. Só para probas.

en: Shadow
gl: Sombra

en: Shadow for blue
gl: Sombra para azul

en: Shadow for green
gl: Sombra para verde

en: Shadow for red
gl: Sombra para vermello

en: Shadow, midtone, highlight, exposure time
gl: Sombras, medias tintas, destaque, tempo de exposición

en: Sharpening
gl: Nitidez

en: Sharpness
gl: Nitidez

en: Shift blue to green
gl: Cambiar de azul a verde

en: Shift blue to red
gl: Cambiar de azul a vermello

en: Shift green to blue
gl: Cambiar de verde a azul

en: Shift green to red
gl: Cambiar de verde a vermello

en: Shift red to blue
gl: Cambiar de vermello a azul

en: Shift red to green
gl: Cambiar de vermello a verde

en: Short resolution list
gl: Lista curta de resolucións

en: Shows chipset name used in device.
gl: Amosa o nome do chipset usado no dispositivo.

en: Shows the chipset ID
gl: Amosa o ID do chipset

en: Shows the number of scans made by scanner
gl: Amosa o número de escaneos feitas polo escáner

en: Shut off lamp
gl: Apagar lámpada

en: Shut off scanner lamp.
gl: Apagar a lámpada do escáner.

en: Simplex
gl: Unha cara

en: Simulate a hand-scanner.  Hand-scanners do not know the image height a priori.  Instead, they return a height of -1.  Setting this option allows one to test whether a frontend can handle this correctly.  This option also enables a fixed width of 11 cm.
gl: Semella un escáner de man. Os escáneres de man adoitan descoñecer a priori a distancia á imaxe. Na súa vez utiliza unha altura de retorno -1. Axustar esta opción permítelle comprobar se unha interface pode manexar isto correctamente. Esta opción tamén permite un ancho de 11cm.

en: Simulate a hand-scanner.  Hand-scanners often do not know the image height a priori.  Instead, they return a height of -1.  Setting this option allows one to test whether a frontend can handle this correctly.
gl: Semella un escáner de man. Os escáneres de man adoitan descoñecer a priori a distancia á imaxe. Na súa vez utiliza unha altura de retorno -1. Axustar esta opción permítelle comprobar se unha interface pode manexar isto correctamente.

en: Simulate a three-pass scanner by returning 3 separate frames.  For kicks, it returns green, then blue, then red.
gl: Semella un escáner de tres pasadas devolvendo 3 mostras separadas. Por diversión, devolve verde, despois azul y finalmente vermello.

en: Simulate a three-pass scanner. In color mode, three frames are transmitted.
gl: Semella un escáner de tres pasadas devolvendo 3 mostras separadas. Por diversión, devolve verde, despois azul e para rematar vermello.

en: Size of read-limit
gl: Tamaño do límite de lectura

en: Skip warmup process
gl: Omitir proceso de quecemento

en: Slide
gl: Diapositiva

en: Slides
gl: Diapositivas

en: Slow
gl: Lento

en: Slower
gl: Máis lento

en: Slowest
gl: O máis lento

en: Smooth
gl: Suave

en: Smoothing
gl: Suavizado

en: Solid black
gl: Negro sólido

en: Solid white
gl: Branco sólido

en: Source Selection
gl: Escoller a orixe

en: Source, mode and resolution options
gl: Orixe, opcións de modo e resolución

en: Special Options
gl: Opcións especiais

en: Special options
gl: Opciós especiais

en: Specifies the height of the media.
gl: Especifica a altura do soporte

en: Specifies the width of the media.  Required for automatic centering of sheet-fed scans.
gl: Especifica a anchura do soporte. É preciso para o centrado automático de follas de escaneo.

en: Speedup sensor
gl: Acelerar o sensor

en: Standard
gl: Estándar

en: Start calibration process.
gl: Iniciar proceso de calibración

en: Start calibration using special sheet
gl: Iniciar a calibración usando unha folla especial

en: Status Code Simulation
gl: Simulación do código de estado

en: String test options
gl: Opcións de proba de cadea

en: Success
gl: Éxito

en: Swap black and white
gl: Intercambiar branco e negro

en: Switch on/off the transparency unit (FAU, film adapter unit)
gl: Activar/desactivar a unidade de transparencias (FAU, unidade adaptadora de filme)

en: Switches the lamp on or off.
gl: Acende ou apaga a lámpada

en: TMA Negatives
gl: Adaptador (TMA) para negativos

en: TMA Slides
gl: Adaptador (TMA) para diapositivas

en: Text Enhanced Technology
gl: Tecnoloxia de optimización de texto

en: The (maximum) amount of data transferred with each call to sane_read().
gl: Cantidade de datos (máxima) transferida con cada chamada a sane_read().

en: The filename of the image to be loaded.
gl: Nome do ficheiro da imaxe a cargar.

en: The lamp will be turned off after the given time (in minutes). A value of 0 means, that the lamp won't be turned off.
gl: A lámpada vai ser apagada despois do tempo indicado (en minutos). Un valor de 0 significa que a lámpada no vai ser apagada.

en: The number of pixels that are wasted at the end of each line.
gl: Número de píxeles que se perden no extremo de cada liña.

en: The saturation level controls the amount of "blooming" that occurs when acquiring an image with a camera. Larger values cause more blooming.
gl: O nivel de saturación controla a cantidade de «florecemento» (halo) que ocorre cando se obtén unha imaxe cunha cámara. Valores máis altos producen máis florecemento.

en: Thermal printers
gl: Impresoras térmicas

en: This is the very long third entry. Maybe the frontend has an idea how to display it
gl: Esta terceira entrada é moi longa. Quizais a interface ten unha idea de como amosalo

en: This option reflects a front panel scanner button
gl: Esta opción reflicte un botón do panel frontal do escáner

en: This option reflects the status of a scanner button.
gl: Esta opción reflicte o estado dos botóns do escáner

en: This option reflects the status of the scanner buttons.
gl: Esta opción reflicte o estado dos botóns do escáner

en: This option turns off the lamp of the flatbed during a scan
gl: Esta opción apaga a lámpada do plano durante o escaneo

en: Three-Pass Simulation
gl: Simulación de tres pasadas

en: Three-pass simulation
gl: Simulación de tres pasadas

en: Threshold
gl: Limiar

en: Threshold value for lineart mode
gl: Valor do limiar para o modo de liña de arte

en: Toggle lamp of flatbed
gl: Alternar o estado da lámpada do plano

en: Toggles the lamp of the flatbed
gl: Alterna o estado da lámpada do plano

en: Top-left x
gl: Arriba-esquerda X

en: Top-left x position of scan area.
gl: Posición X arriba-esquerda da área de escaneo.

en: Top-left y
gl: Arriba-esquerda Y

en: Top-left y position of scan area.
gl: Posición Y arriba-esquerda da área de escaneo.

en: Transparency
gl: Transparencia

en: Transparency Adapter
gl: Adaptador de transparencias

en: Transparency Unit
gl: Unidade de transparencias

en: Transparency ratio
gl: Taxa de transparencia

en: Transparency unit
gl: Unidade de transparencias

en: Turn lamp off
gl: Apagar a lámpada

en: Turn off lamp when program exits
gl: Apaga a lámpada ao saír do programa

en: Turn off scanner lamp
gl: Apaga a lámpada do escáner

en: Turn on scanner lamp
gl: Acende a lámpada do escáner

en: Turns the lamp off immediately.
gl: Apaga a lámpada inmediatamente.

en: UTA on
gl: UTA Activado

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unload
gl: Descargar

en: Unload Document.
gl: Descargar o documento

en: Unload media after scan
gl: Descargar os soportes despois de escanear.

en: Unloads the media after a scan.
gl: Descargar as unidades despois de escanear.

en: Update button state
gl: Actualizar estado do botón

en: Update information
gl: Actualizar a información

en: Update options
gl: Actualizar as opcións

en: Update options.
gl: Actualizar as opcións.

en: Updates information about device
gl: Actualiza a información acerca do dispositivo

en: Use 0mm holder focus position instead of 0.6mm
gl: Usar a marca de posición de foco a 0mm no canto de a 0,6mm

en: Use Image Composition
gl: Usar composición de imaxe

en: Use bit depth greater eight internally, but output only eight bits.
gl: Usar profundidade de bits maior de oito internamente, mais na saída usar só oito bits.

en: Use custom gamma table
gl: Usar táboa gamma personalizada

en: Use lens that doubles optical resolution
gl: Usar lente que duplica a resolución óptica

en: Use non-blocking IO
gl: Usar E/S non bloqueante

en: Use non-blocking IO for sane_read() if supported by the frontend.
gl: Usar unha E/S non bloqueante para sane_red() se o permite a interface.

en: Use only hardware resolutions
gl: Usar só resolucións do hardware

en: Use same gamma values for all colour channels.
gl: Usar os mesmos valores gamma para todas as canles de cores.

en: Use same values for X and Y resolution
gl: Usar os mesmos valores para a resolución X e Y.

en: Use the lightlid-35mm adapter
gl: Usar o adaptador de diapositivas de 35mm

en: User defined
gl: Definida polo usuario

en: User defined (Gamma=1.0)
gl: Definido polo usuario (gamma=1.0)

en: User defined (Gamma=1.8)
gl: Definido polo usuario (gamma=1.8)

en: Wait for Button
gl: Agardar ao botón

en: Wait for button
gl: Agardando polo botón

en: Wait to scan for front-panel button push.
gl: Agardar a que se prema no botón frontal para escanear.

en: Waits for button before scanning
gl: Agardando polo botón antes de escanear

en: Warm-up until the lamp's brightness is constant instead of insisting on 40 seconds warm-up time.
gl: Quecer até que o brillo da lámpada sexa constante no canto de agardar polos 40 segundos de quecemento.

en: Warm-up until the lamp's brightness is constant instead of insisting on 60 seconds warm-up time.
gl: Quecer até que o brillo da lámpada sexa constante no canto de agardar polos 60 segundos de quecemento.

en: Warmup lamp
gl: Quecemento da lámpada

en: Warmup process will be disabled
gl: O proceso de quecemento hase desactivar

en: Warmup-time
gl: Tempo de quecemento

en: Warmup-time in seconds.
gl: Tempo de quecemento en segundos

en: When enabled, scan process will not start immediately. To proceed, press "SCAN" button (for MP150) or "COLOR" button (for other models). To cancel, press "GRAY" button.
gl: Activado, o proceso de escaneo non comezará inmediatamente. Para proceder, faga clic no botón «SCAN» (para MP150) ou «COLOR» (para outros modelos). Para cancelar, prema no botón «GRAY».

en: When using gray or lineart this option selects the used color.
gl: Cando se usa gris ou liña de arte esta opción selecciona a cor a usar.

en: White level
gl: Nivel do branco

en: White level for blue
gl: Nivel do branco para azul

en: White level for green
gl: Nivel do branco para verde

en: White level for red
gl: Nivel do branco para vermello

en: White shading correction will be disabled
gl: A corrección de sombra branca hase desactivar

en: X-resolution
gl: Resolución X

en: XPA
gl: Adaptador de transparencias (XPA)

en: XPA Gray
gl: Adaptador de transparencias gris

en: XPA RGB
gl: Adaptador de transparencias RGB

en: Y-resolution
gl: Resolución Y

en: command sequence error
gl: erro na secuencia de ordes

en: film scanner
gl: escáner de filmes

en: flatbed scanner
gl: escáner plano

en: hardware check error
gl: erro de verificación de hardware

en: initiator detected error message received
gl: o iniciador detectou a recepción dunha mensaxe de erro

en: invalid bit IDENTIFY message
gl: mensaxe de bit de IDENTIFICACIÓN incorrecta

en: invalid command operation code
gl: código de orde de operación incorrecto

en: invalid field in CDB
gl: campo incorrecto en CDB

en: invalid field in parameter list
gl: campo incorrecto na lista de parámetros

en: invalid message error
gl: mensaxe de erro incorrecta

en: lamp failure
gl: fallo de lámpada

en: lamp not stabilized
gl: lámpada non estabilizada

en: medium not present
gl: non se atopa o soporte

en: no additional sense information
gl: información sen senso adicional

en: parameter changed by another initiator
gl: parámetro cambiado por outro iniciador

en: parameter list length error
gl: erro na lonxitude da lista de parámetros

en: power on reset / bus device reset
gl: reiniciar o acendido / reiniciar o bus do dispositivo

en: reselect failure
gl: Fallou a volta a escoller

en: rounded parameter
gl: parámetro redondeado

en: scan head positioning error
gl: erro no posicionamento do cabezal de escaneo

en: sheetfed scanner
gl: escáner con cargador automático

en: timeout error
gl: erro de límite de tempo

en: too many windows specified
gl: especifícanse demasiadas xanelas

en: transparency unit lamp failure
gl: fallo da lámpada da unidade de transparencias

en: transparency unit scan head positioning failure
gl: fallo de posición do cabezal de escaneo da unidade de transparencias

en: transparency unit shading error
gl: erro de sombreado na unidade de transparencias

en: unknown
gl: descoñecido

en: unsupported LUN
gl: LUN non é compatíbel

en: webcam
gl: cámara web
