grsync 1.2.4 - en to hu translation catalogue (156 entries)

en: 	Unable to save settings!
hu: 	Nem menthetők a beállítások!

en: %.f%% (%li:%02li elapsed, %li:%02li remaining)
hu: %.f%% (%li:%02li eltelt, %li:%02li van hátra)

en: (C) Piero Orsoni and others. Released under the GPL.
    See COPYING for details
hu: (C) Piero Orsoni és mások. Kiadva a GPL alatt.
    Részletekért lásd a COPYING fájlt.

en: (ERROR) Can't open config file! Maybe this is the first run?
hu: (HIBA) Nem nyitható meg a beállítófájl! Talán ez az első futás?

en: ** Launching AFTER command:
hu: ** Az UTÁNA parancs indítása:

en: ** Launching BEFORE command:
hu: ** Az ELŐTTE parancs indítása:

en: ** Launching RSYNC command (simulation mode):
hu: ** Az RSYNC parancs indítása (szimulálás mód):

en: ** Launching RSYNC command:
hu: ** Az RSYNC parancs indítása:

en: <span foreground="darkgreen" weight="bold">Completed successfully!</span>
hu: <span foreground="darkgreen" weight="bold">Sikeresen befejeződött</span>

en: <span foreground="red" weight="bold">Completed with errors!</span>
hu: <span foreground="red" weight="bold">Hibákkal fejeződött be!</span>

en: A session named like this already exists
hu: Már létezik ilyen nevű munkamenet

en: A trailing slash on the source directory avoids creating an additional directory level at the destination.
    You can think of a trailing / on a source as meaning "copy the contents of this directory" as opposed to "copy the directory itself and its contents".
    
    In other words, each of the following commands copies the files in the same way:
    
    			 rsync -a /src/foo /dest
    			 rsync -a /src/foo/ /dest/foo
hu: A forráskönyvtár záró osztásjele elkerüli egy további könyvtárszint létrehozását a célon.
    A forrást záró osztásjelet úgy kell értelmezni, hogy „másolja a könyvtár tartalmát”, szemben az osztásjel nélküli „másolja magát a könyvtárat és a tartalmát” jelentéssel.
    
    Más szóval a következő parancsok mindegyike a fájlokat ugyanúgy másolja át:
    
    			 rsync -a /src/forrás /cél
    			 rsync -a /src/forrás/ /cél/forrás

en: About trailing slashes
hu: A záró osztásjelekről

en: Add as session set
hu: Hozzáadás munkamenet-halmazként

en: Add session
hu: Munkamenet hozzáadása

en: Additional bug-fixing by Luca Marturana <lucamarturana@gmail.com>
hu: További hibajavítás: Luca Marturana <lucamarturana@gmail.com>

en: Additional command line options to pass to the rsync program
hu: Az rsync programnak átadandó további parancssori paraméterek

en: Additional options:
hu: További beállítások:

en: Advanced options
hu: Speciális beállítások

en: Always checksum
hu: Ellenőrzőösszeg számítása

en: Always compare file contents (by checksum)
hu: Mindig hasonlítsa össze a fájlok tartalmát (ellenőrzőösszeg alapján)

en: Application icons by Roberto Gadotti <info@kuama.net>
hu: Alkalmazásikonok: Roberto Gadotti <info@kuama.net>

en: Are you sure you want to delete the '%s' session?
hu: Valóban törölni akarja a munkamenetet („%s”)?

en: Basic options
hu: Alapvető beállítások

en: Brazilian Portuguese translation by Fábio Nogueira <deb-user-ba@ubuntu.com>
hu: Brazíliai portugál fordítás: Fábio Nogueira <deb-user-ba@ubuntu.com>

en: Browse
hu: Tallózás

en: Browse S_ource
hu: _Forrás tallózása

en: Browse _Destination
hu: _Cél tallózása

en: Browse files instead of folders
hu: Fájlok tallózása mappák helyett

en: By setting this switch, the browse source and destination buttons will open a dialog for selecting files instead of folders
hu: A forrás és cél tallózása gombok fájlok, és nem mappák kiválasztásához használható ablakot nyitnak meg.

en: Cannot execute rsync
hu: Az rsync nem hajtható végre

en: Catalan translation by Josep Sànchez <josep.sanchez@ubuntu.cat>
hu: Katalán fordítás: Josep Sànchez <josep.sanchez@ubuntu.cat>

en: Check size only, ignore time and checksum
hu: Csak a méret ellenőrzése, az idő és ellenőrzőösszeg mellőzése

en: Check this box to show an icon of the application in the system tray instead of the application bar (may not work on Unity environments, like Ubuntu >= 11.4)
hu: Az alkalmazás ikonjának megjelenítése a rendszertálcán az alkalmazássáv helyett (nem feltétlenül működik Unity környezetben, például Ubuntu 11.04 és újabb rendszereken)

en: Click here to switch the source with the destination directory
hu: A forrás- és a célkönyvtár felcserélése

en: Click on this item if you want to run a command after syncing. Can be useful, for instance, to unmount a filesystem at the end or to do some cleanup.
hu: Ezen parancs futtatása a szinkronizálás után. Hasznos lehet például egy fájlrendszer leválasztásához befejezés után, vagy bizonyos takarítási műveletek végrehajtásához.

en: Click on this item if you want to run a command before syncing. Can be useful, for instance, to mount a filesystem before starting or to do some cleanup.
hu: Ezen parancs futtatása a szinkronizálás előtt. Hasznos lehet például egy fájlrendszer csatolásához indítás előtt, vagy bizonyos takarítási műveletek végrehajtásához.

en: Click this button to show the error list
hu: A hibalista megjelenítése

en: Click to add a new session
hu: Kattintson új munkamenet hozzáadásához

en: Click to delete the current session
hu: Kattintson a jelenlegi munkamenet törléséhez

en: Click to open the file browser
hu: Kattintson a fájlböngésző megnyitásához

en: Compress file data
hu: Fájladatok tömörítése

en: Compress file data when transferring (useful only if at least one side is remote)
hu: Fájladatok tömörítése átvitelkor (csak akkor hasznos, ha legalább az egyik oldal távoli)

en: Copy hardlinks as hardlinks
hu: Hard linkek másolása hard linkekként

en: Copy symlinks as symlinks
hu: Szimlinkek másolása szimlinkekként

en: Create a new session set instead of a normal session
hu: Új munkamenet-halmaz létrehozása normál munkamenet helyett

en: Croatian translation by Bojan Vondra <bojanvondra@hotmail.com>
hu: Horvát fordítás: Bojan Vondra <bojanvondra@hotmail.com>

en: Czech translation by Martin Balajka <m.balajka@gmail.com>
hu: Cseh fordítás: Martin Balajka <m.balajka@gmail.com>

en: Delete files in destination which are not present in the source
hu: A forrásból hiányzó fájlok törlése a célon

en: Delete on destination
hu: Törlés a célon

en: Destination directory
hu: Célkönyvtár

en: Disable recursion
hu: Rekurzió tiltása

en: Do not cross filesystem boundaries
hu: Ne lépje át a fájlrendszer határait

en: Do not leave filesystem
hu: Ne hagyja el a fájlrendszert

en: Do not update newer files
hu: Ne frissítse az újabb fájlokat

en: Don't map uid/gid values
hu: Ne képezze le az UID/GID értékeket

en: Dutch translation by Frank de Bruijn <f.d.de.bruijn@gmail.com>
hu: Holland fordítás: Frank de Bruijn <f.d.de.bruijn@gmail.com>

en: Enable logging
hu: Naplózás engedélyezése

en: Enable switch button
hu: Átváltó gomb bekapcsolása

en: Enter session name you want to create:
hu: Írja be a létrehozandó munkamenet nevét:

en: Enter the name of the new session to create
hu: Írjon be egy nevet az új munkamenet létrehozásához

en: Enter the rsync command to use, eventually including its full path
hu: Írja be a használandó rsync parancsot, akár a teljes elérési úttal együtt

en: Error list of last rsync run:
hu: Az utolsó rsync futás hibalistája:

en: Error: conflicting arguments
hu: Hiba: ütköző argumentumok

en: Errors list
hu: Hibalista

en: Execute the "after" command only if syncronization had errors.
    For example can be used to send an email only in the case there was trouble.
    Try a command like "mail -s 'rsync error' you@domain.com".
hu: Az „utána” parancs végrehajtása csak ha a szinkronizálás hibát adott vissza.
    Ezzel például e-mail küldhető probléma esetén.
    Próbáljon egy ehhez hasonló parancsot: „mail -s 'Rsync hiba' ön@példa.hu”.

en: Execute this command after rsync:
hu: Ezen parancs végrehajtása az rsync után:

en: Execute this command before rsync:
hu: Ezen parancs végrehajtása az rsync előtt:

en: Extra options
hu: További beállítások

en: Fast rsync output scrolling
hu: Rsync kimenet gyors görgetése

en: Free text notes on the current session
hu: Szabad szöveges jegyzetek a jelenlegi munkamenetről

en: French translation by xavier <ersplus@free.fr>
hu: Francia fordítás: xavier <ersplus@free.fr>

en: Galician translation by Daniel Espinheira <daniel.espinheira@gmail.com>
hu: Galíciai fordítás: Daniel Espinheira <daniel.espinheira@gmail.com>

en: German translation by Martin Lettner <m.lettner@gmail.com>
hu: Német fordítás: Martin Lettner <m.lettner@gmail.com>

en: Global progress
hu: Globális haladás

en: Global transfer progress: works only with rsync version 2.6.1 or newer, and may report wrong values depending on the ability of rsync to estimate the files to be copied in advance
hu: Globális átviteli folyamat: csak az rsync 2.6.1 vagy újabb verzióval működik, és hibás értékeket adhat attól függően, hogy az rsync hogyan tudja előre felbecsülni a másolandó fájlokat

en: Grsync preferences
hu: Grsync beállítások

en: Halt on failure
hu: Leállás hiba esetén

en: Hard links are copied as such, do not copy link target file
hu: A hard linkek másolása a célfájlok másolása helyett

en: Idle
hu: Üresjárat

en: If checked the subdirectories of the source folder will be ignored
hu: A forrásmappa alkönyvtárainak figyelmen kívül hagyása

en: Ignore existing
hu: Meglévő mellőzése

en: Ignore files which already exist in the destination
hu: A célon már létező fájlok figyelmen kívül hagyása

en: Include these sessions:
hu: Ezen munkamenetek hozzáadása:

en: Indonesian translation by Waluyo Adi Siswanto <was.uthm@gmail.com>
hu: Indonéz fordítás: Waluyo Adi Siswanto <was.uthm@gmail.com>

en: Keep numeric uid/gid instead of mapping user names and group names
hu: A szám formátumú UID/GID megtartása felhasználónevek és csoportnevek leképezése helyett

en: Keep partially transferred files
hu: Részben átvitt fájlok megtartása

en: Make a full run (go!)
hu: Teljes futás (gyerünk!)

en: Make backups
hu: Biztonsági mentés készítése

en: Make backups of existing files on the destination
hu: Biztonsági másolat készítése a célon meglévő fájlokról

en: Notes:
hu: Megjegyzés:

en: On rsync error only
hu: Csak rsync hiba esetén

en: Only update existing files
hu: Csak meglévő fájlok frissítése

en: Pause/resume rsync run
hu: Az rsync futásának felfüggesztése/folytatása

en: Preserve devices
hu: Eszközök megőrzése

en: Preserve group
hu: Csoport megőrzése

en: Preserve owner
hu: Tulajdonos megőrzése

en: Preserve permissions
hu: Jogosultságok megőrzése

en: Preserve time
hu: Idő megőrzése

en: Protect remote args
hu: Távoli argumentumok védelme

en: Protect remote arguments from shell expansion, Avoids the need to manually escape remote folders and other options which use file names like --exclude
hu: Távoli argumentumok védelme a shell feloldástól. Ez a távoli mappák és más, fájlneveket használó kapcsolók (mint a --exclude) kézi védelmét teszi fölöslegessé.

en: Provides workaround for a windows FAT filesystem limitation
hu: Megkerüli a Windows FAT fájlrendszerének korlátait

en: Remember last used session
hu: Utoljára használt munkamenet megjegyzése

en: Rsync executable:
hu: Rsync végrehajtható fájl:

en: Rsync output:
hu: Rsync kimenet:

en: Rsync process exit status:
hu: Az rsync folyamat kilépési állapota:

en: Run as superuser
hu: Futtatás rendszergazdaként

en: Run rsync with superuser (root, administrator) privileges. Use this if you need to access system files, for example when doing a full system backup.
hu: Az rsync futtatása rendszergazdai (root, adminisztrátori) jogosultságokkal. Akkor használja, ha rendszerfájlok elérésére van szüksége, például teljes rendszermentés készítésekor.

en: Russian translation by Evgenii Terechkov <evg@altlinux.ru>
hu: Orosz fordítás: Evgenii Terechkov <evg@altlinux.ru>

en: Select this if you want an additional "switch source with destination" button in the basic options tab
hu: A „forrás- és célkönyvtár felcserélése” gomb megjelenítése az alapvető beállítások lapon

en: Select this if you want rsync output to scroll many lines at a time, in order to be faster
hu: Az rsync kimenet görgetése egyszerre több sorral, így gyorsabban

en: Session exported
hu: Munkamenet exportálva

en: Session imported
hu: Munkamenet importálva

en: Set options
hu: Beállítások megadása

en: Show additional information on every changed file
hu: További információk megjelenítése minden módosított fájlról

en: Show error list when finished
hu: Hibalista megjelenítése befejezéskor

en: Show itemized changes list
hu: Felsorolásos változási lista megjelenítése

en: Show more information
hu: További információk megjelenítése

en: Show rsync output by default
hu: Rsync kimenet megjelenítése alapértelmezésben

en: Show transfer progress
hu: Átvitel haladásának megjelenítése

en: Show what would have been done, but actually do nothing ("dry-run" in rsync language)
hu: Megjelenik, hogy mi történne, de ténylegesen nem történik meg („száraz futás/dry-run” az rsync kifejezésével)

en: Simplified Chinese translation by Xie Yanbo <xieyanbo@gmail.com>
hu: Egyszerűsített kínai fordítás: Xie Yanbo <xieyanbo@gmail.com>

en: Simulation in progress
hu: Szimulálás folyamatban

en: Size only
hu: Csak méret

en: Skip newer
hu: Újabb kihagyása

en: Source and Destination:
hu: Forrás és cél:

en: Source directory
hu: Forráskönyvtár

en: Spanish translation by Ibon Castilla Varela <estri@euskalnet.net>
hu: Spanyol fordítás: Ibon Castilla Varela <estri@euskalnet.net>

en: Stops rsync and closes the window
hu: Leállítja az rsyncet és bezárja az ablakot

en: Swedish translation by Daniel Nylander <info@danielnylander.se>
hu: Svéd fordítás: Daniel Nylander <info@danielnylander.se>

en: Symbolic links are copied as such, do not copy link target file
hu: A szimbolikus linkek másolása a célfájlok másolása helyett

en: Synchronize files and folders (a GTK GUI for rsync).
hu: Fájlok és mappák szinkronizálása (GTK felület az rsynchez).

en: The session you specified on the command line doesn't exists
hu: A parancssorban megadott munkamenet nem létezik

en: This session name is reserved, you cannot call it like this
hu: Ez a munkamenetnév fenntartott, nem használhatja

en: Transfer progress of current file
hu: Aktuális fájl átvitelének haladása

en: Turkish translation by Doruk Fisek <dfisek@fisek.com.tr>
hu: Török fordítás: Doruk Fisek <dfisek@fisek.com.tr>

en: Unable to execute the rsync command line tool. It is needed by this program. You may need to install the rsync package or make it available in the default executable search PATH. See file/preferences to change the default rsync executable command.
hu: Nem sikerült elindítani az rsync parancssori eszközt. Ez a program igényli. Szükséges lehet az rsync csomag telepítése, vagy elérhetővé tétele az alapértelmezett keresési útvonalon (PATH változó). A Fájl/Beállítások alatt megváltoztathatja az alapértelmezett rsync végrehajtható parancsot.

en: Use tray icon
hu: Tálcaikon használata

en: Verbose
hu: Részletes

en: Wether to show rsync output by default or hide it (show graphical information only)
hu: Megjelenjen-e alapesetben az rsync kimenet, vagy sem (azaz csak grafikus információk jelenjenek meg)

en: When rsync has finished, show all the errors encountered in a separate window
hu: Az rsync befejeződésekor jelenjen meg az összes észlelt hiba egy külön ablakban

en: When running the "before" command, if it fails for some reason, don't run rsync and halt
hu: Ha az „előtte” parancs a futtatásakor valamiért meghiúsul, akkor nem futtatja az rsyncet és leáll.

en: Whether to load the last used session at startup or use the default one
hu: Az utoljára használt munkamenet betöltése indításkor, vagy az alapértelmezett használata

en: Whether to save rsync output to a log file, named like the session, which will be located in the grsync directory (usually ".grsync" into your user home)
hu: Az rsync kimenet mentése a munkamenettel azonos nevű naplófájlba, amely a grsync könyvtárában lesz elhelyezve (általában a saját könyvtár „.grsync” könyvtára)

en: Windows compatibility
hu: Windows kompatibilitás

en: Written by Piero Orsoni <orsoni@gmail.com>
hu: Írta: Piero Orsoni <orsoni@gmail.com>

en: You cannot delete the default session
hu: Nem törölheti az alapértelmezett munkamenetet

en: _Contribute
hu: _Közreműködés

en: _Export
hu: _Exportálás

en: _File
hu: _Fájl

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Import
hu: _Importálás

en: _Rsync command line
hu: _Rsync parancssor

en: _Rsync info
hu: _Rsync információk

en: _Simulate
hu: Szim_ulálás

en: _Simulation
hu: S_zimulálás
