newsboat 0.7 - en to hu translation catalogue (268 entries)

en:  - %u parallel downloads
hu:  - %u párhuzamos letöltés

en: %N %V - %?O?Open File&Save File? - %f
hu: %N %V - %?O?File megnyitása&Menti a fájlt? - %f

en: %N %V - Dialogs
hu: %N %V - Dialógusok

en: %N %V - Help
hu: %N %V - Súgó

en: %N %V - Select Filter
hu: %N %V - Szűrő kiválasztása

en: %N %V - Select Tag
hu: %N %V - Cimke kiválasztása

en: %N %V - URLs
hu: %N %V - URL

en: %s %s
    usage: %s [-i <file>|-e] [-u <urlfile>] [-c <cachefile>] [-x <command> ...] [-h]
hu: %s %s
    használat: %s [-i <file>|-e] [-u <urlfile>] [-c <cachefile>] [-x <command> ...] [-h]

en: %sLoading %s...
hu: %sTöltés %s...

en: %u unread articles
hu: %u olvasatlan hír

en: Aborted saving.
hu: Mentés megszakítva.

en: Add download to queue
hu: Letöltési listához hozzáad

en: Added %s to download queue.
hu: %s hozzáadása a letöltési listához.

en: An error occurred while parsing %s.
hu: Egy hiba lépett fel, miközben %s-t elemeztem.

en: Article - %s
hu: Cikk %s

en: Article List - %s
hu: Cikk lista - %s

en: Author:
hu: Szerzõ:

en: Bookmark current link/article
hu: Aktuális link/cikk könyvjelzőbe

en: Bottom
hu: Lent

en: Call a macro
hu: Makró hívása

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Cancel download
hu: Letöltés megszakítása

en: Cleaning up cache thoroughly...
hu: A cache teljes ürítése...

en: Cleaning up cache...
hu: A cache takarítása...

en: Cleaning up queue...
hu: Lista törlése...

en: Clear
hu: Vissza

en: Clear current tag
hu: Aktuális cimke törlése

en: Clear currently set filter
hu: Aktuális szűrő törlése

en: Close
hu: Bezár

en: Close Dialog
hu: Bezár Dialógus

en: Close currently selected dialog
hu: Az aktuálisan kijelölt dialógus bezárása

en: Date:
hu: Dátum:

en: Decrease the number of concurrent downloads
hu: Párhuzamos letöltések számának csökkentése

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete article
hu: Cikk törlése

en: Description:
hu: Leírás:

en: Do you really want to overwrite `%s' (y:Yes n:No)?
hu: Biztos felülírod `%s'-t (y:Yes n:No)?

en: Do you really want to quit (y:Yes n:No)?
hu: Biztos kilépsz (i:Igen n:Nem)?

en: Download
hu: Letöltés

en: Download file
hu: Fájl letöltése

en: EOF found while reading XML tag
hu: EOF-t találtam XML cimke olvasása közben

en: Edit flags
hu: Jelzők szerkesztése

en: Edit subscribed URLs
hu: Feliratkozott URL-ek szerkesztése

en: Enqueue
hu: Lista

en: Error while loading feed '%s': %s
hu: Hiba a `%s' forrás betöltése közben: %s

en: Error while loading feeds from database:
hu: Nem sikerült betölteni a forrásokat az adatbázisból:

en: Error while marking article as read: %s
hu: Hiba a cikk olvasottá tétele közben: %s

en: Error while marking article as unread: %s
hu: Hiba a cikk olvasatlanná tétele közben: %s

en: Error while retrieving %s: %s
hu: Hiba letöltés közben: %s: %s

en: Error while saving bookmark:
hu: Hiba a könyvjelző mentése közben:

en: Error while searching for `%s': %s
hu: Hiba `%s' keresése közben: %s

en: Error while toggling read flag: %s
hu: Hiba az olvasott jelző állítása közben: %s

en: Error: an instance of %s is already running (PID: %u)
hu: Hiba: egy példány már fut %s-ből (PID: %u)

en: Error: applying the filter failed: %s
hu: Hiba: szűrő alkalmazása nem sikerült: %s

en: Error: can't quit: download(s) in progress.
hu: Hiba: nem léphetsz ki: letöltés(ek) folyamatban.

en: Error: couldn't mark all feeds read: %s
hu: Hiba: nem tudtam olvasottnak megjelölni: %s

en: Error: couldn't mark feed read: %s
hu: Hiba: nem tudtam olvasottnak megjelölni: %s

en: Error: couldn't open configuration file `%s'!
hu: Hiba: nem tudtam megnyitni a(z) `%s' konfigurációs fájlt!

en: Error: couldn't parse filter command `%s': %s
hu: Hiba: nem tudtam feldolgozni a filter parancsot: `%s': %s

en: Error: couldn't parse filter command!
hu: Hiba: nem tudtam feldolgozni a filter parancsot!

en: Error: couldn't save article to %s
hu: Hiba: nem tudtam a cikket %s fájlba menteni

en: Error: couldn't write article to file %s
hu: Hiba: nem tudtam a cikket a(z) %s file-ba menteni

en: Error: download needs to be finished before the file can be played.
hu: Hiba: a letöltésnek be kell fejeződnie, mielőtt lejátszhatnád.

en: Error: feed contains no items!
hu: Hiba: a forrás nem tartalmaz elemeket!

en: Error: invalid feed!
hu: Hiba: érvénytelen hírforrás!

en: Error: invalid regular expression!
hu: Hiba: érvénytelen reguláris kifejezés!

en: Error: no URLs configured. Please fill the file %s with RSS feed URLs or import an OPML file.
hu: Hiba: nincs URL beállítva. Kérlek töltsd fel a(z) %s file-t RSS URL-ekkel vagy importálj egy OPML file-ból.

en: Error: no item selected!
hu: Hiba: nincs elem kijelölve!

en: Error: opening the cache file `%s' failed: %s
hu: Hiba `%s' cache-file megnyitása közben: %s

en: Error: unable to perform operation: download(s) in progress.
hu: Hiba: nem hajthatom végre: letöltés(ek) folyamatban.

en: Error: unsupported URL: %s
hu: Hiba: nem támogatott URL: %s

en: Error: you can't reload search results.
hu: Hiba: nem töltheted újra a keresési eredményt.

en: Error: you can't remove the feed list!
hu: Hiba: nem törölheted a cikk listát!

en: Exporting list of read articles...
hu: Olvasott cikkek listájának exportálása...

en: Fatal error: couldn't determine home directory!
hu: Végzetes hiba: nem tudtam meghatározni a home-könyvtárat!

en: Feed List - %u unread, %u total
hu: Forrás lista - %u olvasatlan, %u összesen

en: Feed:
hu: Forrás:

en: Flags updated.
hu: Jelzők frissítve.

en: Flags:
hu: Jelzõk:

en: Generic bindings:
hu: Általános kötések:

en: Go to a random unread article
hu: Véletlenszerű olvasatlan cikk

en: Go to next dialog
hu: Következő dialógus

en: Go to next unread article
hu: Következő olvasatlan cikk

en: Go to next unread feed
hu: Következő olvasatlan forrás

en: Go to previous dialog
hu: Előző dialógus

en: Go to previous unread article
hu: Elõző olvasatlan cikk

en: Go to previous unread feed
hu: Előző olvasatlan forrás

en: Goto Dialog
hu: Goto Dialógus

en: Goto URL #
hu: Ugrás: URL #

en: Help
hu: Súgó

en: Import of %s finished.
hu: %s importálása befejeződött.

en: Importing list of read articles...
hu: Olvasott cikkek listájának importálása...

en: Increase the number of concurrent downloads
hu: Párhuzamos letöltések számának növelése

en: Invalid URL: '%s'
hu: Érvénytelen URL: '%s'

en: Invalid position!
hu: Érvénytelen pozíció!

en: It looks like the OPML feed you subscribed contains no feeds. Please fill it with feeds, and try again.
hu: Úgy tűnik, az OPML, amit betöltöttél, nem tartalmaz hírforrásokat. Töltsd fel forrásokkal és próbáld újra!

en: Links:
hu: Linkek:

en: Loading URLs from %s...
hu: URL-ek betöltése %s-ből...

en: Loading articles from cache...
hu: Cikkek töltése a cache-bõl...

en: Loading configuration...
hu: Konfiguráció betöltése...

en: Mark All Read
hu: Mindet olvasottnak

en: Mark Read
hu: Olvasottnak megjelöl

en: Mark all feeds read
hu: Összes forrás olvasottá

en: Mark download as deleted
hu: Letöltés töröltnek nyilvánítása

en: Mark feed read
hu: Forrás olvasottá

en: Marking all feeds read...
hu: Az összes forrás olvasottként jelölése...

en: Marking feed read...
hu: Forrás olvasottá tétele...

en: Move to the end of page/list
hu: Mozgatás az oldal/lista végére

en: Move to the next entry
hu: Következő bejegyzés

en: Move to the next page
hu: A következő oldalra

en: Move to the previous entry
hu: Előző bejegyzés

en: Move to the previous page
hu: Az előző oldalra

en: Move to the start of page/list
hu: Mozgatás az oldal/lista elejére

en: Next Unread
hu: Köv. olvasatlan

en: No feed selected!
hu: Nincs forrás kijelölve

en: No feeds with unread items.
hu: Nincs forrás olvasatlan elemekkel.

en: No filters defined.
hu: Nincs szűrő (filter) definiálva.

en: No item selected!
hu: Nincs elem kijelölve!

en: No results.
hu: Nincs találat.

en: No tags defined.
hu: Nincs cimke definiálva.

en: No unread feeds.
hu: Nincs olvasatlan forrás.

en: No unread items.
hu: Nincs olvasatlan elem.

en: Not a command: %s
hu: Nem parancs: %s

en: Open
hu: Megnyit

en: Open URL 1
hu: 1. URL megnyitása

en: Open URL 10
hu: 10. URL megnyitása

en: Open URL 2
hu: 2. URL megnyitása

en: Open URL 3
hu: 3. URL megnyitása

en: Open URL 4
hu: 4. URL megnyitása

en: Open URL 5
hu: 5. URL megnyitása

en: Open URL 6
hu: 6. URL megnyitása

en: Open URL 7
hu: 7. URL megnyitása

en: Open URL 8
hu: 8. URL megnyitása

en: Open URL 9
hu: 9. URL megnyitása

en: Open article in browser
hu: Cikk megnyitása böngészőben

en: Open feed/article
hu: Forrás/cikk megnyitása

en: Open help dialog
hu: Súgó megnyitása

en: Open in Browser
hu: Megnyitás böngészőben

en: Open search dialog
hu: Keresés megnyitása

en: Open the commandline
hu: Parancssor nyitása

en: Opening cache...
hu: Cache megnyitása...

en: People you follow
hu: Akik téged követnek

en: Pipe article to command
hu: Cikk pipe-olása parancsnak

en: Pipe article to command:
hu: A cikk pipe-olása a parancsnak:

en: Play
hu: Lejátszás

en: Please set the HOME environment variable or add a valid user for UID %u!
hu: Kérlek, állítsd be a HOME változót vagy adj valódi felhasználót a(z) %u UID-hoz!

en: Podcast Download URL:
hu: Podcast letöltés URL:

en: Position not visible!
hu: A pozíció nem látható!

en: Prepopulating query feeds...
hu: A lekérdezési mezők kezdeti feltöltése...

en: Purge Finished
hu: Takarítás befejezve

en: Purge deleted articles
hu: Végleges törlés

en: Purge finished and deleted downloads from queue
hu: Befejezett és törölt letöltések ürítése a listából

en: Query Feed - %s
hu: Lekérdezési lista - %s

en: Quit
hu: Kilép

en: Quit program, no confirmation
hu: Kilépés a programból, megerősítés nélkül

en: Redraw screen
hu: Képernyő újrarajzolása

en: Reload
hu: Újratölt

en: Reload All
hu: Mind újratölt

en: Reload all feeds
hu: Összes forrás újratöltése

en: Reload currently selected feed
hu: Az aktuális forrás újratöltése

en: Reload the list of URLs from the configuration
hu: Az URL-ek listájának újratöltése

en: Return to previous dialog/Quit
hu: Vissza az előzőhöz/Kilépés

en: Save
hu: Mentés

en: Save Bookmark
hu: Könyvjelző mentése

en: Save File - %s
hu: File mentése - %s

en: Save article
hu: Cikk mentése

en: Saved article to %s
hu: Cikk mentése %s-be

en: Saved article to %s.
hu: Cikk mentve %s-be.

en: Saved bookmark.
hu: Könyvjelző elmentve.

en: Saved configuration to %s
hu: Konfiguráció elmentve %s-be

en: Saving bookmark...
hu: Könyvjelző mentése...

en: Search
hu: Keres

en: Search Result - '%s'
hu: Keresés eredménye . '%s'

en: Search for:
hu: Keresés:

en: Searching...
hu: Keresés...

en: Select Filter
hu: Szűrő kijelölése

en: Select Tag
hu: Cimke kijelölése

en: Select a predefined filter
hu: Előredefiniált szűrő kiválasztása

en: Select tag
hu: Cimke kijelölése

en: Set a filter
hu: Szűrő állítása

en: Shared items
hu: Megosztott elemek

en: Show URLs in current article
hu: URL-ek az aktuális cikkben

en: Sort current list
hu: Aktuális lista rendezése

en: Sort current list (reverse)
hu: Aktuális lista rendezése (fordított)

en: Starred items
hu: Csillagozott elemek

en: Start player with currently selected download
hu: Lejátszó indítása a kijelölt letöltéssel

en: Starting %s %s...
hu: %s %s indítása...

en: Starting browser...
hu: Böngésző indítása...

en: Title:
hu: Cím:

en: Toggle Automatic Download
hu: Automatikus letöltés

en: Toggle automatic download on/off
hu: Automatikus letöltés be/ki

en: Toggle read status for article
hu: Olvasott státusz ki/beállítása a cikkre

en: Toggle show read feeds/articles
hu: Olvasott források mutatása

en: Toggle source view
hu: Forrás nézet

en: Toggling read flag for article...
hu: Az olvasott jelző ki/beállítása a cikkre...

en: Top
hu: Fent

en: URL list empty.
hu: URL lista üres.

en: URLs
hu: URL-ek:

en: Unbound functions:
hu: Kötetlen funkciók:

en: Updating query feed...
hu: Források lekérdezése...

en: View list of open dialogs
hu: Megnyitott dialógusok listája

en: XML root node is NULL
hu: XML gyökér bejegyzés NULL

en: `%s' is an invalid dialog type
hu: `%s' érvénytelen dialógus típus

en: `%s' is not a valid attribute
hu: `%s' nem érvényes attríbútum

en: `%s' is not a valid color
hu: `%s' nem érvényes szín

en: `%s' is not a valid configuration element
hu: `%s' nem érvényes konfigurációs elem

en: `%s' is not a valid context
hu: `%s' nem valódi környezet

en: `%s' is not a valid key command
hu: `%s' nem érvényes billentyűparancs

en: `%s' is not a valid regular expression: %s
hu: `%s' nem valódi reguláris kifejezés: %s

en: attribute `%s' is not available.
hu: %s argumentum nem elérhető.

en: attribute not found
hu: argumentumot nem találom

en: bookmarking support is not configured. Please set the configuration variable `bookmark-cmd' accordingly.
hu: könyvjelző lehetőség nem konfigurált. Kérlek állítsd be a `bookmark-cmd' változót megfelelően.

en: cancelled
hu: megszakítva

en: could not parse buffer
hu: nem tudtam a buffer-t elemezni

en: could not parse file
hu: nem tudtam feldolgozni a file-t

en: couldn't initialize libcurl
hu: nem tudtam inicializálni a libcurl-t

en: couldn't parse filter expression `%s': %s
hu: nem tudtam feldolgozni a filter parancsot `%s': %s

en: deleted
hu: törölve

en: done.
hu: kész.

en: downloading
hu: letöltés

en: embedded flash
hu: beágyazott flash

en: embedded flash:
hu: beágyazott flash:

en: execute list of commands
hu: parancsok listájának futtatása

en: expected boolean value, found `%s' instead
hu: logikai értéket várok, viszont `%s'-t találtam

en: expected integer value, found `%s' instead
hu: egész értéket várok, viszont `%s'-t találtam

en: export OPML feed to stdout
hu: OPML exportálása az stdout-ra

en: export list of read articles to <file>
hu: olvasott cikkek listájának exportálása <file>-ba

en: failed
hu: hibás

en: failed:
hu: nem sikerült:

en: file couldn't be opened.
hu: a file-t nem tudtam megnyitni.

en: finished
hu: befejezve

en: get version information
hu: verzió információ

en: image
hu: kép

en: import OPML file
hu: OPML fájl importálása

en: import list of read articles from <file>
hu: olvasott cikkek listájának importálása <file>-ból

en: incomplete
hu: befejezetlen

en: invalid Atom version
hu: érvénytelen Atom verzió

en: invalid RSS version
hu: érvénytelen RSS verzió

en: invalid configuration value `%s'
hu: érvénytelen konfigurációs érték: `%s'

en: invalid parameters.
hu: érvénytelen paraméter.

en: newsboat: finished reload, %f unread feeds (%n unread articles total)
hu: newsboat: újratöltés befejezve, %f olvasatlan üzenet (%n olvasatlan összesen)

en: no Atom version
hu: nincs Atom verzió

en: no RSS channel found
hu: nem találtam RSS csatornát

en: no RSS version
hu: nincs RSS verzió

en: played
hu: lejátszott

en: queued
hu: listába

en: read RSS feed URLs from <urlfile>
hu: RSS források URL-jeinek olvasása <urlfile>-ból

en: read configuration from <configfile>
hu: beállítások olvasása <configfile>-ból

en: refresh feeds on start
hu: források frissítése induláskor

en: regular expression '%s' is invalid: %s
hu: '%s' reguláris kifejezés érvénytelen: %s

en: this help
hu: ez a súgó

en: too few arguments
hu: túl kevés paraméter

en: too few parameters.
hu: túl kevés paraméter.

en: type:
hu: típus:

en: unknown (bug)
hu: ismeretlen (bug)

en: unknown (bug).
hu: ismeretlen (bug).

en: unknown command (bug).
hu: ismeretlen parancs (bug).

en: unknown command `%s'
hu: ismeretlen parancs: `%s'

en: unknown error (bug).
hu: ismeretlen hiba (bug).

en: unsupported feed format
hu: nem támogatott forrás formátum

en: usage: dumpconfig <file>
hu: használat: dumpconfig <file>

en: usage: set <variable>[=<value>]
hu: használat: set <változó>[=<érték>]

en: usage: source <file> [...]
hu: használat: source <file> [...]

en: use <cachefile> as cache file
hu: <cachefile> használata cache fájlként

en: use <logfile> as output log file
hu: <logfile> használata naplófájlként

en: write a log with a certain loglevel (valid values: 1 to 6)
hu: log írása az adott szinten (érvényes értékek: 1-től 6-ig)

en: y
hu: i

en: yn
hu: in
