mtpaint - en to kab translation catalogue (607 entries)

en:   +,=               Main edit window - Zoom in
kab:   +,=            Asfaylu n usiẓreg agejdan - Zoom +

en:   -                 Main edit window - Zoom out
kab:   -              Asfaylu n usiẓreg agejdan - Zoom -

en:   1                 10% zoom
kab:   1              10% zoom

en:   2                 25% zoom
kab:   2              25% zoom

en:   3                 50% zoom
kab:   3              50% zoom

en:   4                 100% zoom
kab:   4              100% zoom

en:   5                 400% zoom
kab:   5              400% zoom

en:   6                 800% zoom
kab:   6              800% zoom

en:   7                 1200% zoom
kab:   7              1200% zoom

en:   8                 1600% zoom
kab:   8              1600% zoom

en:   9                 2000% zoom
kab:   9              2000% zoom

en:   A                 Draw open arrow head when using the line tool (size set by flow setting)
kab:   A              Suneɣ taqamumt yeldin n tneccabt mi ara yettwaseqdec ufecku izirig (tiddi yesbadu-tt "flow setting")

en:   Arrow keys        Paint Mode - Move the mouse pointer
kab:   Tineccabin        Smutti unuɣ - Smutti taḥnacaḍt n umumed

en:   Ctrl + + or =     Increase opacity by 1
kab:   Ctrl + + or =  Sali tiḍullest s 1

en:   Ctrl + -          Decrease opacity by 1
kab:   Ctrl + -       Sader tiḍullest s1

en:   Ctrl + F1 - F12   Save current clipboard to file 1-12
kab:   Ctrl + F1 - F12   Sekles tacfawit tamirant deg ufaylu 1-12

en:   Ctrl+Arrows       Move layer or resize selection box
kab:   Ctrl+Tineccabin       Smutti tissi neɣ ales tiddi n tenkult n tefrayt

en:   Ctrl+Middle button   Create colour A/B and pattern based on the RGB colour in A (RGB images only)
kab:   Ctrl+Taqeffalt talemmast   Snulfu-d ini A/B yebnan ɣef yini RGB di A (tugniwin n RGB kan)

en:   Ctrl+Scroll Wheel    Scroll the main edit window left or right
kab:   Ctrl+Ṛṛuda n udrurem         Smutti asfaylu n usiẓreg ɣer zelmaḍ neɣ ɣer yefus

en:   Ctrl-A            Select whole image
kab:   Ctrl-A         Fren akk tugna

en:   Ctrl-C            Copy selection to clipboard
kab:   Ctrl-C         Nɣel tafrayt ɣer tecfawit

en:   Ctrl-E            Edit the RGB values for colours A & B
kab:   Ctrl-E         Ẓreg azalen RVB n yiniten A & B

en:   Ctrl-G            Greyscale the image
kab:   Ctrl-G         Err tugna ɣer yiswiren n umelliɣdi

en:   Ctrl-I            Information
kab:   Ctrl-I         Talɣut

en:   Ctrl-K            Paste clipboard to location it was copied from
kab:   Ctrl-K         Senṭeḍ tacfawit deg umḍiq ansi d-tettwanɣel

en:   Ctrl-L            Draw an ellipse spanning the selection area
kab:   Ctrl-L         Suneɣ taglayt di teɣzut n tefrayt

en:   Ctrl-N            Create new image
kab:   Ctrl-N         Snulfu-d tugna tamaynutt

en:   Ctrl-O            Open Image
kab:   Ctrl-O         Ldi tugna

en:   Ctrl-P            Preferences
kab:   Ctrl-P         Ismenyifen

en:   Ctrl-Q            Quit program
kab:   Ctrl-Q         Ffeɣ seg wahil

en:   Ctrl-R            Redo an undone action
kab:   Ctrl-R         Err-d tigawt yettwasfesxen

en:   Ctrl-S            Save Image
kab:   Ctrl-S         Sekles tugna

en:   Ctrl-Shift-L      Draw a filled ellipse spanning the selection area
kab:   Ctrl-Shift-L   Suneɣ taglayt yeččuren di teɣzut n tefrayt

en:   Ctrl-Shift-S      Save layers file
kab:   Ctrl-Shift-S     Sekles afaylu n tissiyin

en:   Ctrl-Shift-T      Fill in the selection area with the current fill
kab:   Ctrl-Shift-T   Aččar taɣzut n tefrayt s wudlif amiran

en:   Ctrl-Shift-V      Paste clipboard to new layer
kab:   Ctrl-Shift-V      Senṭeḍ tacfawit di tissi tamaynutt

en:   Ctrl-T            Draw a rectangle around the selection area with the current fill
kab:   Ctrl-T         Suneɣ asrem yezzin i teɣzut n tefrayt s wudlif amiran

en:   Ctrl-V            Paste clipboard to centre of current view
kab:   Ctrl-V         Senṭeḍ tacfawit di tlemmast n tmuɣli tamirant

en:   Ctrl-W            Edit all palette colours
kab:   Ctrl-W         Ẓreg tapaliḍt n yiniten

en:   Ctrl-X            Copy selection to clipboard, and then paint current pattern to selection area
kab:   Ctrl-X         Nɣel tafrayt ɣer tacfawit, sakin aččar tafrayt s wudlif

en:   Ctrl-Z            Undo last action
kab:   Ctrl-Z         Sefsex tigawt taneggarut

en:   D                 Line Tool
kab:   D                 Afecku Izirig

en:   Delete            Crop image to selection
kab:   Kkes          Ɣeẓ tugna alama tafrayt

en:   E                 Choose Colour
kab:   E                 Fren ini

en:   Escape            Select nothing, cancel paste box
kab:   Escape         Ur ferren ara, sefsex taɣzut n usenṭeḍ

en:   F1                Help
kab:   F1             Tallelt

en:   F2                Choose Pattern
kab:   F2             Fren udlif

en:   F3                Choose Brush
kab:   F3             Fren amfezzu

en:   F4                Paint Tool
kab:   F4             Allal n teklut

en:   F9                Selection Tool
kab:   F9             Afecku Tafrayt

en:   L                 Layers Window
kab:   L              Asfaylu n tissiyin

en:   Left button          Paint to canvas using the current tool
kab:   Taqeffalt tazelmaḍt        Klu di teɣzut n usuneɣ s ufecku amiran

en:   Page Up           Scale Image
kab:   Asebter d asawen     Beddel taskala n tugna

en:   Right button         Commit paste to canvas / Stop drawing current line / Cancel selection
kab:   Taqeffalt tayfust         Sentem tamhelt / Seḥbes asuneɣ amiranl / Sefsex tafrayt

en:   S                 Draw closed arrow head when using the line tool (size set by flow setting)
kab:   S              Suneɣ taqamumt imedlen n tneccabt mi ara yettwaseqdec ufecku izirig (tiddi yesbadu-tt "flow setting")

en:   Shift                Constrain mouse movements to vertical line
kab:   Shift                Ḥettem amutti n umumed ɣer yizirig ubdid

en:   Shift + 1         Edit image channel
kab:   Shift + 1      Ẓreg abadu n tugna

en:   Shift + 2         Edit alpha channel
kab:   Shift + 2      Ẓreg abadu alfa

en:   Shift + 3         Edit selection channel
kab:   Shift + 3      Ẓreg tafrayt

en:   Shift + 4         Edit mask channel
kab:   Shift + 4      Ẓreg abadu n teglmust

en:   Shift + F1 - F12  Load clipboard from file 1-12
kab:   Shift + F1 - F12  Sali-d tacfawit seg ufaylu 1-12

en:   Shift +,=         View window - Zoom in
kab:   Shift +,=      Asfaylu n tmuɣli - Zoom +

en:   Shift -           View window - Zoom out
kab:   Shift -        Asfaylu n tmuɣli - Zoom -

en:   Shift+Ctrl           Constrain mouse movements to horizontal line
kab:   Shift+Ctrl           Ḥettem amutti n umumed ɣer yizirig aglawan

en:   Shift+[ or ]      Change colour B to the next or previous palette item
kab:   Shift+[ neɣ ]   Semselsi ini B s yini uzwir neɣ uḍfir n tpaliḍt

en:   Shift-Ctrl-G      Greyscale the image (Gamma corrected)
kab:   Shift-Ctrl-G   Err tugna s yiswiren n umelliɣdi (aseɣti n gama)

en:   Shift-Ctrl-I      Invert the image
kab:   Shift-Ctrl-I      Tti tugna

en:   Shift-T           Text Tool (GTK+)
kab:   Shift-T           Afrcku Aḍris (GTK+)

en:   T                 Text Tool (FreeType)
kab:   T                 Afecku Aḍris (FreeType)

en:   V                 View Window
kab:   V              Asfaylu n tmuɣli

en:   X                 Swap Colours A & B
kab:   X                 Semselsi initen A & B

en:   [ or ]            Change colour A to the next or previous palette item
kab:   [ neɣ ]         Beddel ini A ɣer uferdis uzwir neɣ uḍfir n tpaliḍt

en: %d layers failed to load
kab: %d n tissiyin ggumant ad ldint

en: (Modified)
kab: (Yettwabeddel)

en: ///Configure
kab: ///Swel

en: //About
kab: //Ɣef

en: //Actions
kab: //Tigawin

en: //Bacteria ...
kab: //Tibaktiriyin ...

en: //Centralize Image
kab: //Selmes tugna

en: //Choose Brush ...
kab: //Fren amfezzu ...

en: //Choose Colour ...
kab: //Fren ini ...

en: //Choose Pattern ...
kab: //Fren udlif ...

en: //Clear Mask
kab: //Sfeḍ tagelmust

en: //Configure Animation ...
kab: //Swel asmussu...

en: //Configure Grid ...
kab: //Swel aferrug ...

en: //Convert To RGB
kab: //Selket ɣer RVB

en: //Copy
kab: //Nɣel

en: //Copy To Palette
kab: //Nɣel ɣer tpaliḍt

en: //Crop
kab: //Ɣeẓ

en: //Cut
kab: //Gzem

en: //Delete ...
kab: //Kkes...

en: //Dilate
kab: //Ḍleq

en: //Disable Alpha
kab: //Sens alfa

en: //Disable Mask
kab: //Sens tafrayt

en: //Disable Selection
kab: //Sens tafrayt

en: //Documentation
kab: //Tasemlit

en: //Edge Detect ...
kab: //Tifin n yiran ...

en: //Edit Alpha
kab: //Ẓreg alfa

en: //Edit Colour A & B ...
kab: //Ẓreg ini A & B ...

en: //Edit Image
kab: //Ẓreg tugna

en: //Edit Mask
kab: //Ẓreg tagelmust

en: //Edit Selection
kab: //Ẓreg tafrayt

en: //Emboss
kab: //Eg tiɛnurin

en: //Export ASCII Art ...
kab: //Sifeḍ s umasal n tẓuri ASCII ...

en: //Export Animated GIF ...
kab: //Sifeḍ asmussu n GIF ...

en: //Export Clipboard to System
kab: //Sifeḍ tacfawit s anagraw

en: //Fill Selection
kab: //Aččar tafrayt

en: //Flip Horizontally
kab: Tuzttya taglawant

en: //Flip Vertically
kab: Tuzzya taratakt

en: //Focus View Window
kab: //Fren asfaylu n tmuɣli

en: //Free Rotate ...
kab: //Tuzzya ...

en: //Gaussian Blur ...
kab: //Aluɣu n Gauss ...

en: //Greyscale
kab: //Iswiren n umelliɣdi

en: //Greyscale (Gamma corrected)
kab: //Iswiren n umelliɣdi (aseɣti n gama)

en: //Hide Image
kab: //Ffer tugna

en: //Import Clipboard from System
kab: //Kter tacfawit seg unagraw

en: //Information ...
kab: //Talɣut...

en: //Invert
kab: //Tti

en: //Kuwahara-Nagao Blur ...
kab: //Aluɣu n Kuwahara-Nagao ...

en: //Layers Window
kab: //Asfaylu n tissiyin

en: //Load ...
kab: //Sali-d ...

en: //Load Clipboard
kab: //Sali-d tacfawit

en: //Load Default
kab: //Sali-d lexṣas

en: //Mask All
kab: //Ffer akk

en: //Mask All Colours
kab: //Ferr akk initen

en: //Mask None
kab: //Ulac tagelmust

en: //Merge Duplicate Colours
kab: //Smezdi initen usligen

en: //New
kab: //Amaynut

en: //New ...
kab: //Amaynut...

en: //New Layer
kab: //Tissi tamaynutt

en: //Open ...
kab: //Ldi ...

en: //Outline Ellipse
kab: //Suneɣ taglayt

en: //Outline Selection
kab: //Suneɣ azizdew n tefrayt

en: //Palette Editor ...
kab: //Amaẓrag n tpaliḍt ...

en: //Paste
kab: //Senṭeḍ

en: //Paste Palette
kab: //Senṭeḍ tapaliḍt

en: //Paste Text
kab: //Senṭeḍ aḍris

en: //Paste Text (FreeType)
kab: //Senṭeḍ aḍris (FreeType)

en: //Paste To Centre
kab: //Senṭeḍ di tlemmast

en: //Paste To New Layer
kab: //Senṭeḍ am tissi tamaynutt

en: //Pick Gradient ...
kab: //Fren afesnaw...

en: //Preferences ...
kab: //Ismenyifen...

en: //Preview Animation ...
kab: //Tamuɣli n usmusu ...

en: //Quit
kab: //Ffeɣ

en: //Redo
kab: //Err-d

en: //Remove All Key Frames ...
kab: //Kkes akk tisura n yikataren ...

en: //Remove All Layers
kab: //Kkes akk tissiyin

en: //Remove Unused Colours
kab: //Kkes initen ur nettwaseqdec ara

en: //Resize Canvas ...
kab: //Tiddi n tugna ...

en: //Rotate Anti-Clockwise
kab: //Tuzzya mgal tamrilt

en: //Rotate Clockwise
kab: Tuzzya yugdan tamrilt

en: //Save
kab: //Sekles

en: //Save As ...
kab: //Sekles am ...

en: //Save Clipboard
kab: //Sekles tacfawit

en: //Save Composite Image ...
kab: //Sekles tugna tuddist ...

en: //Scale Canvas ...
kab: //Beddel taskala n teɣzut n usuneɣ ...

en: //Segment ...
kab: //Iɣil...

en: //Select All
kab: //Fren akk

en: //Set Key Frame ...
kab: //Sbadu tasarut n ukatar ...

en: //Set Palette Size ...
kab: //Sbadu tiddi n tpaliḍt ...

en: //Show Main Toolbar
kab: //Beqqeḍ afeggag n yifedka agejdan

en: //Show Palette
kab: //Beqqeḍ tapaliḍt

en: //Show Settings Toolbar
kab: //Beqqeḍ afeggag n yiɣewwaren

en: //Show Status Bar
kab: //Beqqeḍ afeggag n waddad

en: //Show Tools Toolbar
kab: //Beqqeḍ afeggag n yifecka

en: //Skew ...
kab: //Seknu ...

en: //Soften ...
kab: //Silweɣ ...

en: //Sort Colours ...
kab: //Fren initen ...

en: //Swap A & B
kab: //Semmeskel A & B

en: //Threshold ...
kab: //Amnar ...

en: //Transform Colour ...
kab: //Beddel initen ...

en: //Undo
kab: //Sefsex

en: //View Window
kab: //Asfaylu n tmuɣli

en: /Cha_nnels
kab: /Ibuda

en: /Effe_cts
kab: /Ise_mda

en: /More...
kab: /Ugar...

en: /_Edit
kab: //Ẓreg

en: /_File
kab: /Afaylu

en: /_Help
kab: /Tallelt

en: /_Image
kab: /Tugna

en: /_Layers
kab: /Tissiyin

en: /_Palette
kab: /Ta_paliḍt

en: /_Selection
kab: /Tafrayt

en: /_View
kab: //Tamuɣli

en: 24 bit RGB
kab: RGB 24 ibiten

en: A to B
kab: A ɣer B

en: A to B (HSV)
kab: A ɣer B (TSV)

en: A to B (RGB)
kab: A ɣer B (RGB)

en: A to B (sRGB)
kab: A ɣer B (sRGB)

en: About
kab: Ɣef

en: Action
kab: Tigawt

en: Add
kab: Rnu

en: Alpha
kab: Alfa

en: Amount
kab: Tasmekta

en: Angle
kab: Tiɣmert

en: Angle of rotation =
kab: Tiɣmert n tuzzya =

en: Angular
kab: Uɣmir

en: Animation Preview
kab: Tamuɣli n usmussu

en: Animation delay
kab: Amenḍar n usmussu

en: Antialias
kab: Amzay

en: Apply
kab: Snes

en: Apply colour profile
kab: Snes amaɣnu n yini

en: Applying Effect
kab: Asnes n usemdu

en: Applying colour profile
kab: Asnes n ulegdis n yini

en: Authors
kab: Imeskaren

en: Auto-Preview
kab: Tamuɣli tawurmant

en: Background
kab: Agilal

en: Background colour =
kab: Ini n ugilal =

en: Bacteria Effect
kab: Asemdu n tbaktiriyin

en: Blend Mode
kab: Askar n usmezdi

en: Blend mode
kab: Askar n usmezdi

en: Blue
kab: Anili

en: Border
kab: Iri

en: Brazilian Portuguese - Paulo Trevizan, Valter Nazianzeno
kab: Tapurtugalit n Brizil - Paulo Trevizan, Valter Nazianzeno

en: Brightness
kab: Tifawit

en: Browse
kab: Snirem

en: By image channel
kab: S ubadu n tugna

en: Cancel
kab: Sefsex

en: Cancel Operation
kab: Sefsex tamhelt

en: Cannot open file
kab: Ulamek aldau n ufaylu

en: Canvas pixels
kab: Ipikslen n teɣzut n usuneɣ

en: Case Insensitive Sort
kab: Afran ur nettḥulfu ara i tejṛut n usekkil

en: Channel
kab: Abadu

en: Channel Type
kab: Anaw b ubadu

en: Chinese (Simplified)
kab: Tacinwat (taḥerfit)

en: Chinese (Taiwanese)
kab: Tacinwat (Taṭaywanit)

en: Choose frames directory
kab: Fren akaram n yikataren

en: Clear
kab: Sfeḍ

en: Cleared
kab: Yettwasfeḍ

en: Clipboard
kab: Tacfawit

en: Clipboard = %i x %i
kab: Tacfawit = %i x %i

en: Clipboard = %i x %i x RGB
kab: Tacfawit = %i x %i x RVB

en: Clipboard Files
kab: Ifuyla n tecfawit

en: Clone
kab: Sisleg

en: Close
kab: Mdel

en: Close Layers Window
kab: Mdel asfaylu n tissiyin

en: Colour
kab: Ini

en: Colour Editor
kab: Amaẓrag n yiniten

en: Colour space
kab: Tallunt n yiniten

en: Colours
kab: Initen

en: Command
kab: Taladna

en: Configure Animation
kab: Swel asmussu

en: Configure Device
kab: Swel ibenk

en: Configure File Actions
kab: Swel tigawin n ufaylu

en: Configure Gradient
kab: Swel afesnaw

en: Configure Grid
kab: Swel taferrugt

en: Confirm Exit
kab: Sentem tuffɣa

en: Constant
kab: Timezgit

en: Continuous Mode
kab: Askar amaɣlal

en: Contrast
kab: Amyeẓli

en: Copy
kab: Tanɣelt

en: Could not access directory %s
kab: Ur yezmir ara ad yaddef ɣer ukaram %s

en: Could not find home directory. Using current directory as home directory.
kab: Akaram n useqdac ur yettwaf ara. Aseqdec n ukaram amiran am ukaram n useqdac.

en: Create
kab: Snulfu-d

en: Create Channel
kab: Snulfu-d abadu

en: Create Directory
kab: Snulfu-d akaram

en: Create Frames
kab: Snulfu-d ikataren

en: Create Index
kab: Snulfu-d amatar

en: Create New Directory
kab: Snulfu-d akaram amaynut

en: Creating Animation Frames
kab: Asnulfu n yikataren n usmussu

en: Creating Font Index
kab: Asnulfu n umatar n tsefsit

en: Credits
kab: Imttekkiyen

en: Cube
kab: Agasas

en: Current Device
kab: Ibenk amiran

en: Current only
kab: Amiran kan

en: Cursor X,Y
kab: Taḥnaccaḍt X,Y

en: Custom
kab: Udmawan

en: Cut
kab: Gzem

en: Cycling
kab: Allus

en: Czech
kab: Tačikit

en: Czech - Pavel Ruzicka, Martin Petricek, Roman Hornik, Pavel Fric
kab: Tačikit - Pavel Ruzicka, Martin Petricek, Roman Hornik, Pavel Fric

en: Default Palette
kab: Tapaliḍt n lexṣas

en: Default Patterns
kab: Udlifen n lexṣas

en: Default System Language
kab: Tutlayt n lexṣas n unagraw

en: Default Theme
kab: Asentel n lexṣas

en: Delay
kab: Amenḍar

en: Delete
kab: Kkes

en: Delete Channels
kab: Kkes ibuda

en: Delete Layer
kab: Kkes Tissi

en: Device Settings
kab: Iɣewwaren n yibenk

en: Difference
kab: Amgarrad

en: Directory
kab: Akaram

en: Disable All Masks
kab: Sens akk tigelmusin

en: Display
kab: Beqqeḍ

en: Display clipboard while pasting
kab: Beqqeḍ tacfawit deg usenṭeḍ

en: Divide
kab: Bḍu

en: Do you really want to clear all of the position and cycle data for all of the layers?
kab: D tidet tebɣiḍ ad tsefḍeḍ akk isefka n usmusu n tissiyin meṛṛ ?

en: Do you really want to delete "%s" ?
kab: D tidet tebɣiḍ ad tekkseḍ "%s" ?

en: Do you really want to delete all of the layers?
kab: D tidet tebɣiḍ ad tekkseḍ akk tisiyin ?

en: Do you really want to delete layer %i (%s) ?
kab: D tidet tebɣiḍ ad tekkseḍ tissi %i (%s) ?

en: Do you really want to quit?
kab: D tidet tebɣiḍ ad teffɣeḍ ?

en: Duplicate Layer
kab: Sisleg tissi

en: Dutch
kab: Tahulandit

en: Dutch - Hans Strijards, Pjotr
kab: Tahulandit - Hans Strijards, Pjotr

en: Edge Detect
kab: Tifin n yiran

en: Edge Sharpen
kab: Asemsed n yiran

en: Edge Soften
kab: Silwiɣ iran

en: Edit Custom
kab: Asiẓreg yugnen

en: Edit Gradient
kab: Ẓreg afesnaw

en: Ellipse Outline
kab: Azizdew n teglayt

en: End Index
kab: Amatar n taggara

en: End frame
kab: Akatar n taggara

en: English (UK)
kab: Taglizit (Tagelda yedduklen)

en: Enter Text Here
kab: Aru aḍris dagi

en: Enter the name of the new directory
kab: Sekcem isem amaynut n ukaram

en: Enter the new filename
kab: Sekcem isem amaynut n ufaylu

en: Error
kab: Tuccḍa

en: Error %i reported when trying to run %s
kab: Tuccḍa %i deg uselkem n tladna %s

en: Execute
kab: Selkem

en: Export ASCII Art
kab: Sifeḍ s umasal n tẓuri ASCII

en: Export GIF animation
kab: Sifeḍ asmussu GIF

en: Extension type
kab: Anaw n ufesnaw

en: Factor
kab: Ameskar

en: File Format
kab: Amasal n ufylu

en: File Found
kab: Afaylu yettwaf

en: File is too big, must be <= to width=%i height=%i
kab: Afaylu meqqr aṭas, isefk ad yili <= largeur=%i hauteur=%i

en: File prefix
kab: Azwir n yifuyla

en: File: %s already exists. Do you want to overwrite it?
kab: Afaylu %s yella yakan. Tebɣiḍ ad t-tesemselsiḍ ?

en: Filename
kab: Isem n ufaylu

en: Files
kab: Ifuyla

en: Fill Selection
kab: Aččar tafrayt

en: Fill settings
kab: Iɣewwaren n taččart

en: Filled Ellipse
kab: Taglayt yeččuren

en: Finish
kab: Fak

en: Fix
kab: Seggem

en: Fix Aspect Ratio
kab: Ḥrez assaɣ n tmeẓri

en: Fix Palette
kab: Ḥrez tapaliḍt

en: Flip Selection Horizontally
kab: Tuttya taglawant n tefrayt

en: Flip Selection Vertically
kab: Tuttya taratakt n tefrayt

en: Font
kab: Tasefsit

en: Font Directories
kab: Ikaramen n tsefsa

en: Frames
kab: Ikataren

en: Free Rotate
kab: Tuzzya tilellit

en: Free Rotation
kab: Tuzzya tilellit

en: French
kab: Tafransist

en: French - Nicolas Velin, Pascal Billard, Sylvain Cresto, Johan Serre, Philippe Etienne, Victor Copovi
kab: Tafransist - Nicolas Velin, Pascal Billard, Sylvain Cresto, Johan Serre, Philippe Etienne, Victor Copovi

en: Frequency
kab: Asnagar

en: From
kab: Seg

en: From Clipboard
kab: Si tecfawit

en: Galician
kab: Tagalikant

en: Galician - Miguel Anxo Bouzada
kab: Tagalikant - Miguel Anxo Bouzada

en: Gamma
kab: Gama

en: Gamma corrected
kab: Aseɣti gama

en: Gaussian Blur
kab: Aluɣu n Gauss

en: General
kab: Amatu

en: German
kab: Talmanit

en: German - Oliver Frommel, B. Clausius, Ulrich Ringel, Simon Brixel
kab: Talmanit - Oliver Frommel, B. Clausius, Ulrich Ringel, Simon Brixel

en: Gradient
kab: Afesnaw

en: Gradient Mode
kab: Askar n ufesnaw

en: Gradient type
kab: Anaw n ufesnaw

en: Green
kab: Azegzaw

en: Greyscale
kab: Iswiren n umelliɣdi

en: Greyscale backdrop
kab: Iswiren n umelliɣdi

en: HTML Browser Program
kab: Iminig HTML

en: Hard Light
kab: Tafat iǧehdden

en: Height
kab: Teɣzi

en: Height
kab: Teɣzi

en: Home
kab: Asebter agejdan

en: Horizontal
kab: Aglawan

en: Hue
kab: Tiɣmi

en: Hungarian
kab: Tahungarit

en: Hungarian - Ur Balazs
kab: Tahungarit - Ur Balazs

en: Image
kab: Tugna

en: Image Blue
kab: Anili

en: Image Green
kab: Azegzaw

en: Image Red
kab: Azeggaɣ

en: Index
kab: Amatar

en: Information
kab: Talɣut

en: Initial Channel State
kab: Addad n tazwara n ubadu

en: Inner radius
kab: Aqqar n daxel

en: Interface
kab: Agrudem

en: Invalid channel file.
kab: Afaylu n ubadu d armeɣtu.

en: Invalid palette file
kab: Afaylu n tpaliḍt armeɣtu

en: Inverse
kab: Tti

en: Invert
kab: Tti

en: Inverted
kab: Yetti

en: Italian
kab: Taṭelyanit

en: Italian - Angelo Gemmi
kab: Taṭelyanit - Angelo Gemmi

en: JPEG Save Quality (100=High)
kab: Taɣara n tugna JPEG (100=Afellay)

en: JPEG2000 Compression (0=Lossless)
kab: Asekkussem JPEG2000 (0= war asṛuḥu)

en: Japanese
kab: Tajapunit

en: Japanese - Norihiro YONEDA
kab: Tajapunit - Norihiro YONEDA

en: Keyboard shortcuts
kab: Inegzumen n unasiw

en: Kuwahara-Nagao Blur
kab: Aluɣu n Kuwahara-Nagao

en: Kuwahara-Nagao Filter
kab: Tastayt Kuwahara-Nagao

en: Language
kab: Tutlayt

en: Largest (Linf)
kab: Ahrawan maḍi (Linf)

en: Layer
kab: Tissi

en: Layer Name
kab: Isem n tissi

en: Layers
kab: Tissiyin

en: Length
kab: Teɣzi

en: Level
kab: Aswir

en: Lighten
kab: Sfaw

en: Linear
kab: Imzirig

en: Load Channel
kab: Sali-d abadu

en: Load First Frame
kab: Sali-d akatar amezwaru

en: Load Frames
kab: Sali-d ikataren

en: Load Image File
kab: Sali-d afaylu n tugna

en: Load Palette File
kab: Sali-d afaylu n tpaliḍt

en: Load into Layers
kab: Sali-d daxel n tissiyin

en: Loading %s image
kab: Asali n tugna %s

en: Lose Changes
kab: Eǧǧ ibeddilen

en: Lower
kab: Sider

en: Luminance
kab: Tifawit

en: Make Selection
kab: Eg tafrayt

en: Mask
kab: Tagelmust

en: Memory
kab: Takatut

en: Minimum size
kab: Tiddi taddayt

en: Modified
kab: Yettwabeddel

en: More...
kab: Ugar...

en: Mouse cursor = Tool
kab: Taḥnaccaḍt n umumed = Afecku

en: Mouse shortcuts
kab: Inegzumen n umumed

en: Multiply
kab: Ssugget

en: NO
kab: ALA

en: Name
kab: Isem

en: Nearest Neighbour
kab: Anarag iqerben aṭas

en: New
kab: Amaynut

en: New Directory
kab: Akaram amaynut

en: New Image
kab: Tugna tamaynutt

en: New Layer
kab: Tissi tamaynutt

en: No
kab: Ala

en: None
kab: Ulac

en: Normal
kab: Amagnu

en: Normalize
kab: Normaliser

en: Not enough memory to create clipboard
kab: Ulac ddeqs n tkatut i wesnulfu n tecfawit

en: OK
kab: Ih

en: Oblique
kab: Yekna

en: Off
kab: Yensa

en: One or more of the layers contains changes that have not been saved.  Do you really want to lose these changes?
kab: Yiwet neɣ ugar n tissiyin yesɛan ibeddilen ur ttwaskelsent ara. D tidet tebɣiḍ ad tesṛuḥeḍ ibeddilen-agi ?

en: Opacity
kab: Tiḍullest

en: Opacity Mode
kab: Askar n tiḍullest

en: Opaque
kab: Imḍulles

en: Original
kab: Tazwara

en: Outer radius
kab: Aqqar n beṛṛa

en: Outline Selection
kab: Suneɣ azizdew n tefrayt

en: Output Files
kab: Ifuyla n tuffɣa

en: Output path
kab: Abrid n tuffɣa

en: PNG Compression (0=None)
kab: Asekkusem PNG (0=Ulac)

en: Paint
kab: Klu

en: Palette
kab: Tapaliḍt

en: Palette Editor
kab: Amaẓrag n tpaliḍt

en: Paste
kab: Senṭeḍ

en: Paste Text
kab: Senṭeḍ aḍris

en: Paths
kab: Iberdan

en: Pattern Chooser
kab: Amefran n wudlifen

en: Pick Gradient
kab: Fren afesnaw

en: Pixel [I] {RGB}
kab: Apiksel [I] {RGB}

en: Place Gradient
kab: Afesnaw

en: Play
kab: Urar

en: Please Wait ...
kab: Ttxil-k m arǧu ...

en: Points:
kab: Tinqiḍin:

en: Polish
kab: Tapulunit

en: Polish - Bartosz Kaszubowski, LucaS
kab: Tapulunit - Bartosz Kaszubowski, LucaS

en: Polygon Selection
kab: Tafrayt s ugedis

en: Portuguese
kab: Tapurtugit

en: Portuguese (Brazilian)
kab: Tapurtugalit (Brizil)

en: Portuguese - Israel G. Lugo, Tiago Silva
kab: Tapurtugalit - Israel G. Lugo, Tiago Silva

en: Position
kab: Adig

en: Positions
kab: Idegan

en: Preferences
kab: Isemenyifen

en: Preview
kab: Tamuɣli

en: Preview opacity
kab: Tiḍullest n tmuɣli

en: Protect details
kab: Talqayt n umesten

en: Q key quits mtPaint
kab: Taqeffalt Q tessufuɣ si mtPaint

en: RGB Cube
kab: Agasas RVB

en: Radius
kab: Aqqar

en: Raise
kab: Sali

en: Range
kab: Tagrumma

en: Raw frames
kab: Ikataren n wadur

en: Recently Used Files
kab: Ifuyla yettwasqedcen melmi kan

en: Red
kab: Azeggaɣ

en: Redo
kab: Err-d

en: Remove
kab: Kkes

en: Rename
kab: Beddel isem

en: Repeat
kab: Ales

en: Reset
kab: Ales awennez

en: Resize Canvas
kab: Beddel tiddi n teɣzut n usuneɣ

en: Respect opacity mode
kab: Qader askar n tiḍullest

en: Reverse
kab: Tti

en: Reverse Order
kab: Tti asmizzwer

en: Rotate Selection Anti-Clockwise
kab: Tuzzya mgal tamrilt n tefrayt

en: Rotate Selection Clockwise
kab: Tuzzya yugdan tamrilt n tefrayt

en: Rotating
kab: Tuzzya

en: Rounded
kab: Imdewwer

en: Russian
kab: Tarusit

en: Russian - Sergey Irupin, Dmitry Groshev
kab: Tarusit - Sergey Irupin, Dmitry Groshev

en: STOP
kab: Ḥbes

en: Saturate More
kab: Seṛwu ugar

en: Saturation
kab: Tawant

en: Save
kab: Sekles

en: Save Channel
kab: Sekles abadu

en: Save Composite Image
kab: Sekles tugna tuddist

en: Save Image File
kab: Sekles afaylu n tugna

en: Save Layer Files
kab: Sekles ifuyla n tissi

en: Save Palette File
kab: Sekles afaylu n tpaliḍt

en: Saving %s image
kab: Asekles n tugna %s

en: Scale
kab: Taskala

en: Scale Canvas
kab: Beddel taskala n teɣzut n usuneɣ

en: Scaling Image
kab: Beddel taskala n tugna

en: Screen
kab: Agdil

en: Segment
kab: Iɣil

en: Select Browser Program
kab: Fren iminig

en: Select Clipboard File
kab: Fren afaylu n tecfawit

en: Select Default Palette
kab: Fren tapaliḍt n lexṣas

en: Select Default Patterns File
kab: Fren afaylu n wudlifen n lexṣas

en: Select Default Theme File
kab: Fren afaylu n usentel n lexṣas

en: Select Directory
kab: Fren akaram

en: Select preferred language translation
    
    You will need to restart mtPaint
    for this to take full effect
kab: Fren tutlayt n ugrudem
    
    Isefk ad talseḍ asekker n mtPaint
    akken ad yeddu wayagi

en: Selection
kab: Tafrayt

en: Selection Geometry
kab: Tisekta n tefrayt

en: Set
kab: Wennez

en: Set Key Frame
kab: Sbadu uḍḍun n ukatar

en: Set Palette Size
kab: Sbadu tiddi n tpaliḍt

en: Set blend A to B
kab: Sbadu amyezdi n A akked B

en: Set colour A radius B
kab: Sbadu ini A aqqar B

en: Settings
kab: Iɣewwaren

en: Settings Toolbar
kab: Afeggag n yiɣewwaren

en: Show Detail
kab: Beqqeḍ talqayt

en: Show Hidden Files
kab: Beqqeḍ ifuyla uffiren

en: Show all layers in main window
kab: Beqqeḍ akk tissiyin deg usfaylu agejdan

en: Simplified Chinese - Cecc
kab: Tacinwat taḥerfit - Cecc

en: Size
kab: Tiddi

en: Skew
kab: Seknu

en: Slovak
kab: Tasluvakit

en: Slovak - Jozef Riha
kab: Tasluvakit - Jozef Riha

en: Smooth
kab: Silwiɣ

en: Sort Palette Colours
kab: Smizzwer initen n tpaliḍt

en: Source
kab: Aɣbalu

en: Spanish
kab: Taspenyulit

en: Spanish - Guadalinex Team (Junta de Andalucia), Antonio Sanchez Leon, Miguel Anxo Bouzada, Francisco Jose Rey, Adolfo Jayme
kab: Taspenyulit - Guadalinex Team (Junta de Andalucia), Antonio Sanchez Leon, Miguel Anxo Bouzada, Francisco Jose Rey, Adolfo Jayme

en: Sphere
kab: Takurt

en: Square
kab: Amkuẓ

en: Start
kab: Sekker

en: Start Index
kab: Amatar n tazwara

en: Start frame
kab: Akatar n tazwara

en: Status Bar
kab: Afeggag n waddad

en: Straight Line
kab: Ajerriḍ usrid

en: Style
kab: Aɣanib

en: Swedish
kab: Taswidit

en: Swedish - Daniel Nylander, Daniel Eriksson
kab: Taswidit - Daniel Nylander, Daniel Eriksson

en: TGA RLE Compression
kab: Asekkussem TGA RLE

en: Tablet
kab: Tafelwit

en: Tagalog
kab: Taṭagalugt

en: Tagalog - Anjelo delCarmen
kab: Taṭagalugt - Anjelo delCarmen

en: Taiwanese Chinese - Wei-Lun Chao
kab: Tacinwat n Ṭaywan - Wei-Lun Chao

en: Test Area
kab: Taɣzut n usekyed

en: Text
kab: Aḍris

en: The animation is too long to load all of it into layers.
kab: Asmussu meqqeṛ aṭas akken ad d-yali akk di tissiyin.

en: The image is too large for this rotation.
kab: Tugna temeqqer aṭas i tuzzya-agi.

en: The image is too large to transform.
kab: Tugna temqqer aṭas akken ad tettwabedel.

en: The operating system cannot allocate the memory for this operation.
kab: Anagraw n wammud ur yezmir ad iḥerri takatut i temhelt-agi.

en: There was a problem running the HTML browser.  You need to set the correct program name in the Preferences window.
kab: Yeḍra-d wugur deg uelkem n yiminig HTML. Isefk ad tesbaduḍ isem n wahil ameɣtu deg usfaylu n yiɣewwaren.

en: There were no unused colours to remove!
kab: Ulac initen ur nettwaseqdec ara ara tekkseḍ !

en: This is an animated %s file.
kab: Tagi d tugna %s tasmussant.

en: Threshold
kab: Amnar

en: Threshold
kab: Amnar:

en: Threshold Channel
kab: Amnaṛ n ubadu

en: Tint +-
kab: Tiɣmi +-

en: Tint Mode
kab: Askar n tiɣmi

en: Total layer memory usage
kab: Aseqdec n tkatut n tissi

en: Transform Colour
kab: Beddel initen

en: Translations
kab: Tisuqilin

en: Transparency index
kab: Amatar n tefrawant

en: Transparent
kab: Afrawan

en: Transparent Colour
kab: Ini afrawan

en: Turkish
kab: Taṭurkit

en: Turkish - Muhammet Kara, Tutku Dalmaz
kab: Taṭurkit - Muhammet Kara, Tutku Dalmaz

en: Type
kab: Anaw

en: Unable to create directory
kab: D awezɣi asnulfu n ukaram

en: Unable to create output directory
kab: D awezɣi asnulfu n ukaram n tuffɣa

en: Unable to delete
kab: D awezɣi tukksa

en: Unable to export ASCII file
kab: Tuccḍa deg usifeḍ n ufaylu ASCII

en: Unable to load clipboard
kab: Ulamek asali n tecfawit

en: Unable to load file
kab: D awezɣi asali n ufaylu

en: Unable to rename
kab: D awezɣi abeddel n yisem

en: Unable to save clipboard
kab: Ulamek asekles n tecfawit

en: Unable to save file: %s
kab: D awezɣi asekles n ufaylu: %s

en: Unable to save image
kab: D awezɣi asekles n tugna

en: Undo
kab: Sefsex

en: Undo / Redo
kab: Sefsex / Err-d

en: Unique RGB pixels
kab: Ipikselen RVB isufen

en: Unsupported file format
kab: Amasal n ufaylu ur yettwadhel ara

en: Untitled
kab: War azwel

en: Unused
kab: Ur yettwaseqdec ar

en: Up
kab: Uksawen

en: Use Current Palette
kab: Seqdec tapaliḍt tamirant

en: Use menu icons
kab: Seqdec tignitin n wumuɣ

en: Value
kab: Azal

en: Vertical
kab: Ubdid

en: View Animation
kab: Tamuɣli n usmussu

en: Void
kab: Ilem

en: Warning
kab: Alɣu

en: Width
kab: Tehri

en: Width
kab: Tehri

en: YES
kab: IH

en: Yes
kab: Ih

en: You are trying to save an %s file with a palette of more than %d colours.  Either use another format or reduce the palette to %d colours.
kab: Ala tettaɛraḍeḍ ad teskelseḍ afaylu %s s tpaliḍt yesɛan ugar n %d n yiniten. Seqdec amasal-nniḍen neɣ sader tapaliḍt ɣer %d n yiniten.

en: You are trying to save an %s image to an %s file which is not possible.  I would suggest you save with a PNG extension.
kab: Ala tettaɛraḍeḍ ad teskelseḍ tugna %s deg ufaylu %s, maca ulamk. Ad k-semtereɣ ad tt-teskelseḍ s usiɣzef PNG.

en: You can fixate the X/Y co-ordinates while moving the mouse:
kab: Tzemreḍ ad tesweḥleḍ amutti X/Y mi ara yettmutti umumed:

en: You cannot add any more layers.
kab: Ur tezmireḍ ara ad ternuḍ ugar n tissiyin.

en: You have not allocated enough memory in the Preferences window for this operation.
kab: Ur tḥeṛṛaḍ ara ddeqs n tkatut i temhelt-agi deg usfaylu n yismenyifen.

en: You must have 16 or fewer palette colours to export ASCII art.
kab: Isefk ad tesɛuḍ 16 n yinitenn tpaliḍt neɣ drus akken ad tsifḍeḍ taẓuri ASCII.

en: You must have at least 2 layers to create an animation
kab: Isefk ad ilin ma drus snat n tissiyin akken ad d-tesnulfuḍ asmussu

en: You must save at least one frame to create an animated GIF.
kab: Akken ad d-tesnulfuḍ asmussu n GIF isefk ad teskelseḍ ma drus yiwen n ukatar.

en: You must save your layers file before creating an animation
kab: Isefk ad teskelseḍ qbel tissiyin akken ad d-tesnulfuḍ asmussu

en: You must select at least one directory to search for fonts.
kab: Isefk ad tferneḍ xerṣum yiwen n ukaram anida ara tnadiḍ tisefsa.

en: mtPaint 3.51 - Copyright (C) 2004-2021 The Authors
kab: mtPaint 3.51 - Copyright (C) 2004-2021 Imeskaren
