newsboat 2.5 - en to nb translation catalogue (287 entries)

en:  - %u parallel downloads
nb:  - %u samtidige nedlastinger

en: %N %V - %?O?Open File&Save File? - %f
nb: %N %V - %?O?Åpne fil&Lagre fil? - %f

en: %N %V - Dialogs
nb: %N %V - Dialoger

en: %N %V - Help
nb: %N %V - Hjelp

en: %N %V - Select Filter
nb: %N %V - Velg filter

en: %N %V - Select Tag
nb: %N %V - Velg etikett

en: %N %V - URLs
nb: %N %V - URLer

en: %s %s
    usage: %s [-i <file>|-e] [-u <urlfile>] [-c <cachefile>] [-x <command> ...] [-h]
nb: %s %s
    bruk: %s [-i <fil>|-e] [-u <URL fil>] [-c <mellomlagerfil>] [-x <kommando> ...] [-h]

en: %sLoading %s...
nb: %sInnlasting%s...

en: %u unread articles
nb: %u uleste artikler

en: <cachefile>
nb: <mellomlagerfil>

en: <command>...
nb: <kommando>...

en: <configfile>
nb: <oppsettsfil>

en: <file>
nb: <fil>

en: <logfile>
nb: <loggfil>

en: <loglevel>
nb: <loggnivå>

en: <urlfile>
nb: <URL fil>

en: Aborted saving.
nb: Avbrøt lagringen.

en: Add download to queue
nb: Legg til i nedlastingskøen

en: Added %s to download queue.
nb: La til %s til nedlastingskøen.

en: Already on first feed.
nb: Allerede i den første nyhetsstrømmen.

en: Already on first item.
nb: Allerede på første innlegg.

en: Already on last feed.
nb: Allerede i den siste nyhetsstrømmen.

en: Already on last item.
nb: Allerede på siste innlegg.

en: An error occurred while parsing %s.
nb: En feil oppsto under tolkningen av %s

en: Article - %s
nb: Artikkel - %s

en: Article List - %s
nb: Artikkelliste - %s

en: Author:
nb: Forfatter:

en: Bookmark current link/article
nb: Sett bokmerke på denne lenken/artikkelen

en: Bottom
nb: Bunnen

en: Call a macro
nb: Bruk en makro

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cancel download
nb: Avbryt nedlastingen

en: Cleaning up cache thoroughly...
nb: Rydder grundig opp i mellomlageret...

en: Cleaning up cache...
nb: Rydder opp i mellomlageret...

en: Cleaning up queue...
nb: Rydder opp i køen...

en: Clear
nb: Tøm

en: Clear current tag
nb: Tøm valgte etikett

en: Clear currently set filter
nb: Tøm gjeldende filtrering

en: Close
nb: Lukk

en: Close Dialog
nb: Lukk dialogen

en: Close currently selected dialog
nb: Lukk den markerte dialogen

en: Date:
nb: Dato:

en: Decrease the number of concurrent downloads
nb: Reduser antallet samtidige nedlastinger

en: Delete
nb: Slett

en: Delete article
nb: Slett artikkel

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: Do you really want to overwrite `%s' (y:Yes n:No)?
nb: Vil du virkelig overskrive `%s' (j:Ja n:Nei)?

en: Do you really want to quit (y:Yes n:No)?
nb: Vil du virkelig avslutte (j:Ja n:Nei)?

en: Download
nb: Last ned

en: Download file
nb: Last ned filen

en: EOF found while reading XML tag
nb: fant EOF mens XML-element ble lest inn

en: Edit flags
nb: Endre flagg

en: Edit subscribed URLs
nb: Endre abonnements-URLene

en: Enqueue
nb: Legg til i køen

en: Error while loading feed '%s': %s
nb: Feil under innlastning av nyhetsstrømmen '%s': %s

en: Error while loading feeds from database:
nb: Feil under innlesing av nyhetsstrømmer fra databasen:

en: Error while marking article as read: %s
nb: Feil mens artikkelen ble markert som lest: %s

en: Error while marking article as unread: %s
nb: Feil mens artikkelen ble markert som lest: %s

en: Error while retrieving %s: %s
nb: Feil under innhenting av %s: %s

en: Error while saving bookmark:
nb: Feil under lagring av bokmerke:

en: Error while searching for `%s': %s
nb: Feil under søket etter `%s': %s

en: Error while toggling read flag: %s
nb: Feil under setting av lestflagg: %s

en: Error: an instance of %s is already running (PID: %u)
nb: Feil: en annen instans av %s kjører allerede (PID: %u)

en: Error: applying the filter failed: %s
nb: Feil: bruk av filteret feilet: %s

en: Error: can't quit: download(s) in progress.
nb: Feil: kan ikke avslutte: nedlasting(er) pågår.

en: Error: couldn't mark all feeds read: %s
nb: Feil: kunne ikke markere alle nyhetsstrømmene som lest: %s

en: Error: couldn't mark feed read: %s
nb: Feil: kunne ikke markere nyhetsstrømmen som lest: %s

en: Error: couldn't open configuration file `%s'!
nb: Feil: kunne ikke åpne oppsettsfilen `%s'!

en: Error: couldn't parse filter command `%s': %s
nb: Feil: kunne ikke tolke filterkommandoen `%s': %s

en: Error: couldn't parse filter command!
nb: Feil: kunne ikke  tolke filterkommandoen!

en: Error: couldn't save article to %s
nb: Feil: kunne ikke lagre artikkelen til %s

en: Error: couldn't write article to file %s
nb: Feil: kunne ikke skrive artikkelen til filen %s

en: Error: download needs to be finished before the file can be played.
nb: Feil: nedlastinger må fullføres før filen kan spilles av.

en: Error: feed contains no items!
nb: Feil: nyhetsstrømmen inneholder ingen innlegg!

en: Error: invalid feed!
nb: Feil: ugyldig nyhetsstrøm!

en: Error: invalid regular expression!
nb: Feil: ugyldig regulært uttrykk!

en: Error: no URLs configured. Please fill the file %s with RSS feed URLs or import an OPML file.
nb: Feil: ingen URLer er satt opp. Vennligst fyll inn filen %s med RSS nyhetsstrømmer, eller importer fra en OPML-fil.

en: Error: no item selected!
nb: Feil: ingen markerte innlegg!

en: Error: opening the cache file `%s' failed: %s
nb: Feil: åpning av mellomlagerfilen `%s' feilet: %s

en: Error: unable to perform operation: download(s) in progress.
nb: Feil: klarte ikke å utføre oppgaven: nedlasting(er) pågår.

en: Error: unsupported URL: %s
nb: Feil: URLen støttes ikke: %s

en: Error: you can't reload search results.
nb: Feil: du kan ikke oppdatere søkeresultater.

en: Error: you can't remove the feed list!
nb: Feil: du kan ikke fjerne nyhetsstrømlisten!

en: Exporting list of read articles...
nb: Eksporterer liste over leste artikler...

en: Fatal error: couldn't determine home directory!
nb: Kraftig feil: kunne ikke finne hjemmemappen!

en: Feed List - %u unread, %u total
nb: Nyhetsstrømliste  - %u uleste, %u totalt

en: Feed:
nb: Strøm:

en: File:
nb: Fil:

en: Flags updated.
nb: Flagg oppdatert.

en: Flags:
nb: Flagg:

en: Generic bindings:
nb: Generelle bindinger:

en: Go to a random unread article
nb: Gå til en tilfeldig ulest artikkel

en: Go to next dialog
nb: Gå til neste dialog

en: Go to next feed
nb: Gå til neste nyhetsstrøm

en: Go to next unread article
nb: Gå til neste uleste artikkel

en: Go to next unread feed
nb: Gå til neste uleste nyhetsstrøm

en: Go to previous dialog
nb: Vend tilbake til forrige dialog

en: Go to previous feed
nb: Gå til forrige nyhetsstrøm

en: Go to previous unread article
nb: Gå til forrige uleste artikkel

en: Go to previous unread feed
nb: Gå til forrige uleste nyhetsstrøm

en: Goto Dialog
nb: Gå til dialogen

en: Goto URL #
nb: Gå til URL #

en: Help
nb: Hjelp

en: Import of %s finished.
nb: Fullførte importeringen av %s.

en: Importing list of read articles...
nb: Importerer liste over leste artikler...

en: Increase the number of concurrent downloads
nb: Øk antallet samtidige nedlastinger

en: Invalid URL: '%s'
nb: Ugyldig URL: '%s'

en: Invalid position!
nb: ugyldig posisjon!

en: It looks like the OPML feed you subscribed contains no feeds. Please fill it with feeds, and try again.
nb: Det ser ut til at OPML-strømmen du abonnerer på ikke inneholder noen nyhetsstrømmer. Vennligst sørg for at den inneholder noen nyhetsstrømmer og prøv igjen.

en: Link:
nb: Lenke:

en: Links:
nb: Lenker:

en: Loading URLs from %s...
nb: Laster inn URLer fra %s...

en: Loading articles from cache...
nb: Leser artikler fra mellomlageret...

en: Loading configuration...
nb: Leser oppsett...

en: Mark All Read
nb: Marker alle som lest

en: Mark Read
nb: Merk som lest

en: Mark all feeds read
nb: Marker alle nyhetsstrømmer som lest

en: Mark download as deleted
nb: Merk nedlastingen som slettet

en: Mark feed read
nb: Marker nyhetsstrømmen som lest

en: Marking all feeds read...
nb: Markerer alle nyhetsstrømmer som lest...

en: Marking feed read...
nb: Markerer nyhetsstrømmen som lest...

en: Move to the end of page/list
nb: Gå til slutten av siden/listen

en: Move to the next entry
nb: Gå til neste innlegg

en: Move to the next page
nb: Gå til neste side

en: Move to the previous entry
nb: Gå til forrige innlegg

en: Move to the previous page
nb: Gå til forrige side

en: Move to the start of page/list
nb: Gå til starten av siden/listen

en: Next Unread
nb: Neste uleste

en: No feed selected!
nb: Ingen nyhetsstrømmer merket!

en: No feeds with unread items.
nb: Ingen nyhetsstrømmer med uleste innlegg.

en: No filters defined.
nb: Ingen angitte filtere.

en: No item selected!
nb: Ingen innlegg merket!

en: No results.
nb: Ingen resultater.

en: No tags defined.
nb: Ingen etiketter angitt.

en: No unread feeds.
nb: Ingen uleste nyhetsstrømmer.

en: No unread items.
nb: Ingen uleste innlegg.

en: Not a command: %s
nb: Ikke en kommando: %s

en: Open
nb: Åpne

en: Open URL 1
nb: Åpne URL 1

en: Open URL 10
nb: Åpne URL 10

en: Open URL 2
nb: Åpne URL 2

en: Open URL 3
nb: Åpne URL 3

en: Open URL 4
nb: Åpne URL 4

en: Open URL 5
nb: Åpne URL 5

en: Open URL 6
nb: Åpne URL 6

en: Open URL 7
nb: Åpne URL 7

en: Open URL 8
nb: Åpne URL 8

en: Open URL 9
nb: Åpne URL 9

en: Open article in browser
nb: Åpne artikkel i en nettleser

en: Open article in browser and mark read
nb: Åpne artikkel i en nettleser og marker som lest

en: Open feed/article
nb: Åpne nyhetsstrøm/artikkel

en: Open help dialog
nb: Åpne hjelpedialog

en: Open in Browser
nb: Åpne i nettleseren

en: Open search dialog
nb: Åpne søkedialog

en: Open the commandline
nb: Åpne kommandolinjen

en: Opening cache...
nb: Åpner mellomlager...

en: People you follow
nb: Folk du følger

en: Pipe article to command
nb: Send artikkel til kommando

en: Pipe article to command:
nb: Send artikkel til kommando:

en: Play
nb: Spill av

en: Please set the HOME environment variable or add a valid user for UID %u!
nb: Vennligst sett miljøvariablen HOME eller legg til en gyldig bruker for UID %u!

en: Podcast Download URL:
nb: Podkastnedlastings-URL:

en: Position not visible!
nb: Posisjonen er ikke synlig!

en: Prepopulating query feeds...
nb: Forhåndsutfyller spørringsstrømmer...

en: Purge Finished
nb: Fjern fullførte

en: Purge deleted articles
nb: Fjern slettede artikkler

en: Purge finished and deleted downloads from queue
nb: Fjern ferdige og slettede nedlastinger fra køen

en: Query Feed - %s
nb: Spørringsstrøm - %s

en: Quit
nb: Avslutt

en: Quit program, no confirmation
nb: Avslutt programmet uten bekreftelse

en: Redraw screen
nb: Tegn skjermen på nytt

en: Reload
nb: Oppdater

en: Reload All
nb: Oppdater alle

en: Reload all feeds
nb: Oppdater alle nyhetsstrømmer

en: Reload currently selected feed
nb: Oppdater den markerte nyhetsstrømmen

en: Reload the list of URLs from the configuration
nb: Oppdater listen over URLer fra oppsettet

en: Return to previous dialog/Quit
nb: Vend tilbake til forrige dialog/avslutt

en: Save
nb: Lagre

en: Save Bookmark
nb: Lagre bokmerke

en: Save File - %s
nb: Lagre fil - %s

en: Save article
nb: Lagre artikkel

en: Saved article to %s
nb: Lagret artikkelen til %s

en: Saved article to %s.
nb: Lagret artikkel til %s.

en: Saved bookmark.
nb: Lagret bokmerke.

en: Saved configuration to %s
nb: Lagret oppsettsfilen til %s

en: Saving bookmark...
nb: Lagrer bokmerke...

en: Search
nb: Søk

en: Search Result - '%s'
nb: Søkeresultater - '%s'

en: Search for:
nb: Søk etter:

en: Searching...
nb: Leter...

en: Select Filter
nb: Velg filter

en: Select Tag
nb: Velg etikett

en: Select a predefined filter
nb: Velg et eksisterende filter

en: Select tag
nb: Velg etikett

en: Set a filter
nb: Velg et filter

en: Shared items
nb: Delte innlegg

en: Show URLs in current article
nb: Vis artikkelens URLer

en: Sort current list
nb: Sorter denne listen stigende

en: Sort current list (reverse)
nb: Sorter denne listen synkende

en: Starred items
nb: Favorittinnlegg

en: Start player with currently selected download
nb: Start markerte nedlasting i avspilleren

en: Starting %s %s...
nb: Starter %s %s...

en: Starting browser...
nb: Åpner nettleseren...

en: Title:
nb: Tittel:

en: Toggle Automatic Download
nb: Automatisk nedlasting [av/på]

en: Toggle automatic download on/off
nb: Automatisk nedlasting [av/på]

en: Toggle read status for article
nb: Leststatus for artikkel [av/på]

en: Toggle show read feeds/articles
nb: Vis leste nyhetsstrømmer/artikler [av/på]

en: Toggle source view
nb: Kildevisning [av/på]

en: Toggling read flag for article...
nb: Setter lestflagg for artikkelen...

en: Top
nb: Toppen

en: URL list empty.
nb: URL-listen er tom.

en: URLs
nb: URLer

en: Unbound functions:
nb: Utilknyttede funksjoner:

en: Updating query feed...
nb: Frisker opp spørringsstrømmen...

en: View list of open dialogs
nb: Vis listen over åpne dialoger

en: XML root node is NULL
nb: XML-rotelementet er NULL

en: `%s' is an invalid dialog type
nb: `%s' er en ugyldig dialogtype

en: `%s' is not a valid attribute
nb: `%s' er ikke en gyldig attributt

en: `%s' is not a valid color
nb: `%s' er ikke en gyldig farge

en: `%s' is not a valid configuration element
nb: `%s' er ikke et gyldig oppsettselement

en: `%s' is not a valid context
nb: `%s' er ikke en gyldig kontekst

en: `%s' is not a valid key command
nb: `%s' er en ugyldig nøkkelkommando

en: `%s' is not a valid regular expression: %s
nb: `%s' er ikke et gyldig regulært utrykk: %s

en: attribute `%s' is not available.
nb: attributten `%s' er ikke tilgjengelig.

en: attribute not found
nb: attributten ble ikke funnet

en: bookmarking support is not configured. Please set the configuration variable `bookmark-cmd' accordingly.
nb: bokmerkestøtte er ikke satt opp. Vennligst sett valgvariabelen `bookmark-cmd' etter ønske.

en: cancelled
nb: avbrutt

en: could not parse buffer
nb: kunne ikke tolke bufferen

en: could not parse file
nb: kunne ikke tolke filen

en: couldn't initialize libcurl
nb: kunne ikke initialisere libcurl

en: couldn't parse filter expression `%s': %s
nb: kunne ikke tolke filteruttrykket `%s': %s

en: deleted
nb: slettet

en: done.
nb: utført.

en: downloading
nb: laster ned

en: embedded flash
nb: innbakt Flash-tillegg

en: embedded flash:
nb: innbakt Flash-tillegg

en: execute list of commands
nb: utfør kommandoliste

en: expected boolean value, found `%s' instead
nb: forventet en boolsk verdi, fant `%s' istedenfor

en: expected integer value, found `%s' instead
nb: forventet en heltallsverdi, fant `%s' i stedet

en: export OPML feed to stdout
nb: eksporter OPML strømmer til stdout

en: export list of read articles to <file>
nb: eksporterer en liste med leste artikler til <fil>

en: failed
nb: feilet

en: failed:
nb: feilet:

en: file couldn't be opened.
nb: filen kunne ikke åpnes.

en: finished
nb: fullført

en: get version information
nb: få versjonsinformasjon

en: image
nb: bilde

en: import OPML file
nb: importer OPML-fil

en: import list of read articles from <file>
nb: importer en liste med leste artikler fra <fil>

en: incomplete
nb: ufullstendig

en: invalid Atom version
nb: ugyldig Atom-versjon

en: invalid RSS version
nb: ugyldig RSS-versjon

en: invalid configuration value `%s'
nb: ugyldig oppsettsverdi `%s'

en: invalid parameters.
nb: ugyldige parametere.

en: link
nb: lenke

en: n
nb: i

en: newsboat: finished reload, %f unread feeds (%n unread articles total)
nb: newsboat: fullførte oppdateringen, %f uleste nyhetsstrømmer (totalt %n uleste artikler)

en: no Atom version
nb: ingen Atom-versjon

en: no RSS channel found
nb: fant ingen RSS-kanal

en: no RSS version
nb: ingen RSS-versjon

en: played
nb: avspilt

en: queued
nb: lagt i køen

en: quiet startup
nb: stille oppstart

en: read RSS feed URLs from <urlfile>
nb: les RSS-strømmer fra <URL-fil>

en: read configuration from <configfile>
nb: les oppsettsfilen fra <oppsettsfil>

en: refresh feeds on start
nb: oppdater nyhetsstrømmer under oppstart

en: regular expression '%s' is invalid: %s
nb: det regulære uttrykket '%s' er ugyldig: %s

en: this help
nb: denne hjelpen

en: too few arguments
nb: for få argumenter

en: too few parameters.
nb: for få parametere.

en: type:
nb: slag:

en: unknown (bug)
nb: ukjent (programfeil)

en: unknown (bug).
nb: ukjent (programfeil).

en: unknown command (bug).
nb: ukjent kommando (programfeil).

en: unknown command `%s'
nb: ukjent kommando `%s'

en: unknown error (bug).
nb: ukjent feil (programfeil).

en: unsupported feed format
nb: strømformatet støttes ikke

en: usage: dumpconfig <file>
nb: bruk: dumpconfig <fil>

en: usage: set <variable>[=<value>]
nb: bruk: set <variabel>[=<verdi>]

en: usage: source <file> [...]
nb: bruk: source <fil> [...]

en: use <cachefile> as cache file
nb: bruk <mellomlagerfil> som mellomlagerfil

en: use <logfile> as output log file
nb: bruk <loggfil> som loggfil

en: write a log with a certain loglevel (valid values: 1 to 6)
nb: skriv en logg med angitt loggskrivningsnivå mellom 1 og 6

en: y
nb: j

en: yn
nb: jn
