MATE Desktop Environment - en to pl translation catalogue (213 entries)

en: 
    %s v%s, (c) 2002-2014 Simon Flöry
    
    Usage: %s [options]
    
    options:
    (GTK options)
     -h, --help		Show this usage message
     -v, --version		Show version information
    
    Compiled against GTK version %i.%i.%i
    Linked against GTK version %i.%i.%i
    %s-precision floating point numbers.
pl: 
    %s v%s, (c) 2002-2014  Simon Flöry
    
    Używanie: %s [opcje]
    
    opcje:
    (Opcje GTK)
    -h, --help		Wyświetla tą informację o sposobie użycia
    -v, --version		Wyświetla informację o wersji programu
    
    Skompilowane dla wersji GTK %i.%i.%i
    Powiązane dla wersji GTK %i.%i.%i
    %s-precyzyjne liczby zmiennoprzecinkowe.

en: %s Preferences
pl: Ustawienia %s

en: <b>Appearance</b>
pl: <b>Wygląd</b>

en: <b>Binary Settings</b>
pl: <b>Ustawienia systemu binarnego</b>

en: <b>Decimal Settings</b>
pl: <b>Ustawienia systemu dziesiętnego</b>

en: <b>Dimension</b>
pl: <b>Wymiary</b>

en: <b>Font</b>
pl: <b>Czcionka</b>

en: <b>Hexadecimal Settings</b>
pl: <b>Ustawienia systemu heksadecymalnego</b>

en: <b>Modules Visibility</b>
pl: <b>Widoczność modułów</b>

en: <b>Octal Settings</b>
pl: <b>Ustawienia systemu oktalnego</b>

en: <b>RPN</b>
pl: <b>ONP</b>

en: <b>Startup</b>
pl: <b>Uruchamianie</b>

en: <b>User defined constants:</b>
pl: <b>Stałe zdefiniowane przez użytkownika</b>

en: <b>User defined functions:</b>
pl: <b>Funkcje zdefiniowane przez użytkownika</b>

en: <b>Visibility</b>
pl: <b>Widoczność</b>

en: A dialog that is used to change preferences settings.
pl: Dialog do zmiany ustawień.

en: About galculator
pl: O programie galculator

en: Active module color:
pl: Kolor aktywnego modułu:

en: Add
pl: Dodawanie

en: Add current display value to memory
pl: Dodaj wyświetlaną wartość do pamięci

en: Angle _units
pl: Jednostki _kąta

en: Angle base units
pl: Jednostki miary kąta

en: Arithmetic operation
pl: Operacja arytmetyczna

en: Background color:
pl: Kolor tła:

en: Backspace
pl: Cofnij

en: Binary
pl: Binarnie

en: Bitwise complement
pl: Uzupełnienie bitowe

en: Button font:
pl: Kolor przycisku:

en: Buttons
pl: Przyciski

en: Change sign
pl: Zmień znak

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Clear display
pl: Wyczyść wyświetlacz

en: Close Bracket
pl: nawias zamykający

en: Closes the dialog.
pl: Zamknięcie okna.

en: Configure number base:
pl: Skonfiguruj bazę liczby:

en: Constants
pl: Stałe

en: Copyright (c) 2002-2014 by Simon Flöry <simon.floery@rechenraum.com>
pl: Wszystkie prawa zastrzeżone (c) 2002-2014 Simon Flöry <simon.floery@rechenraum.com>

en: Cosine
pl: Kosinus

en: Cu_t Display Value
pl: _Wytnij wyświetlaną wartość

en: D_egrees
pl: _Stopnie

en: Decimal
pl: Dziesiętnie

en: Decimal point
pl: kropka dziesiętna

en: Delete
pl: Skasuj

en: Description
pl: Opis

en: Description:
pl: Opis:

en: Display
pl: Wyświetl

en: Display Control
pl: _Wyświetlanie

en: Divide
pl: Dzielenie

en: Eight
pl: Osiem

en: Enter exponent (base: 10)
pl: Wprowadź wykładnik (podstawa: 10)

en: Euler's Number
pl: Stała Eulera

en: Expression
pl: Wyrażenie

en: Expression:
pl: Wyrażenie:

en: Factorial
pl: Część ułamkowa

en: Five
pl: Pięć

en: Fix length to a multiple of
pl: Ustal długość na wielokrotność

en: Formula entry text field - enter string expression to compute here.
pl: Pole wprowadzania formuły - wpisz treść obliczanego wyrażenia.

en: Four
pl: Cztery

en: Functions
pl: Funkcje

en: General
pl: Ogólne

en: Hexadecimal
pl: Heksadecymalnie

en: Hexadecimal 0xA
pl: Szesnastkowe 0xA

en: Hexadecimal 0xB
pl: Szesnastkowe 0xB

en: Hexadecimal 0xC
pl: Szesnastkowe 0xC

en: Hexadecimal 0xD
pl: Szesnastkowe 0xD

en: Hexadecimal 0xE
pl: Szesnastkowe 0xE

en: Hexadecimal 0xF
pl: Szesnastkowe 0xF

en: Hyperbolic mode
pl: Funkcje hiperboliczne

en: Inactive module color:
pl: Kolor nieaktywnego modułu

en: Inverse mode
pl: Funkcje odwrotne

en: Left shift
pl: Przesunięcie w lewo

en: Logarithm (base: 10)
pl: Logarytm dziesiętny

en: Logical
pl: Logiczne

en: Logical AND
pl: Logiczne I

en: Logical OR
pl: Logiczne LUB

en: Logical XOR
pl: Logiczne ALBO (exclusive-OR)

en: Minimal button height:
pl: Minimalna wysokość przycisku:

en: Minimal button width:
pl: Minimalna szerokość przycisku:

en: Module font:
pl: Czcionka modułu:

en: Modulus
pl: Modulo

en: Multiply
pl: Mnożenie

en: Name
pl: Nazwa

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Natural logarithm (base: e)
pl: Logarytm naturalny

en: Nine
pl: Dziewięć

en: Notation
pl: Notacja

en: Notation _modes
pl: Tryby _notacji

en: Number base units
pl: Podstawa liczenia

en: Number of bits:
pl: Liczba bitów:

en: Numbers
pl: Liczby

en: Octal
pl: Oktalnie

en: One
pl: Jeden

en: Open Bracket
pl: nawias otwierający

en: Open brackets
pl: Otwarte nawiasy

en: Percent
pl: Procent

en: Perform simple and scientific calculations
pl: Wykonaj proste lub naukowe obliczenia

en: Pick a Active Module Color
pl: Wybierz kolor aktywnego modułu

en: Pick a Button Font
pl: Wybierz czcionkę przycisku

en: Pick a Display Background Color
pl: Wybierz kolor tła wyświetlacza

en: Pick a Display Result Font Color
pl: Wybierz kolor czcionki wyświetlanego wyniku

en: Pick a Inactive Module Color
pl: Wybierz kolor nieaktywnego modułu

en: Pick a Module Font
pl: Wybierz czcionkę modułu

en: Pick a RPN Stack Color
pl: Wybierz kolor stosu RPN

en: Pick a RPN Stack Font
pl: Wybierz czcionkę stosu RPN

en: Pick a Result Font
pl: Wybierz czcionkę wyniku

en: Please submit a bugreport.
pl: Prosze zaraportować błąd

en: Power
pl: Potęga

en: RPN stack color:
pl: Kolor stosu ONP:

en: RPN stack font:
pl: Czcionka stosu ONP:

en: Read from memory
pl: Odczytaj z pamięci

en: Remember display value on exit
pl: Wychodząc zapamiętaj wyświetlaną wartość

en: Reset calculator (clear all)
pl: Zresetuj kalkulator (wyczyść wszystko)

en: Result Display
pl: Wyświetlanie wyniku

en: Result font color:
pl: Kolor wyniku:

en: Result font:
pl: Czcionka wyniku:

en: Save to memory
pl: Zapisz do pamięci

en: Separator block length:
pl: Długość bloku separatora:

en: Separator character:
pl: Znak separatora:

en: Seven
pl: Siedem

en: Show _menu bar
pl: Pokaż _menu

en: Show menu bar
pl: Wyświetl pasek menu

en: Show separator
pl: Wyświetlaj separator

en: Show thousands separator
pl: Wyświetlaj separator tysięcy

en: Signed
pl: Ze znakiem

en: Sine
pl: Sinus

en: Six
pl: Sześć

en: Square
pl: Do kwadratu

en: Square root
pl: Pierwiastek kwadratowy

en: Subtract
pl: Odejmowanie

en: Sum
pl: Suma

en: Tangent
pl: Tangens

en: The main program window.
pl: Główne okno programu.

en: Three
pl: Trzy

en: Two
pl: Dwa

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Use custom button font
pl: Użyj niestandardowej czcionki dla przycisków

en: User defined functions
pl: Funkcje użytkownika

en: Value
pl: Wartość

en: Value:
pl: Wartość:

en: Variable
pl: Zmienna

en: Variable:
pl: Zmienna:

en: [%s] %c - unknown operation character. %s
pl: (%s) %c - nieznany symbol operacji. %s

en: [%s] Conversion of floating point number in float2string failed because buffer was too small. %s
    )
pl: (%s) Konwersja liczby zmiennoprzecinkowej w float2string nie powiodła się ponieważ bufer był za mały. %s
    )

en: [%s] Conversion of floating point number in float2stringP failed because buffer was too small. %s
    )
pl: (%s) Konwersja liczby zmiennoprzecinkowej w float2stringP nie powiodła się ponieważ bufer był za mały. %s
    )

en: [%s] Couldn't load %s. This file is necessary     to build galculator's user interface. Make sure you did a make install and the file     is accessible!
pl: (%s) Nie można załadować %s. Ten plik jest niezbędny aby zbudować interfejs użytkownika programu galculator. Upewnij się czy wykonałeś make install i czy plik jest dostępny!

en: [%s] Line_index exceeds valid range in function "display_delete_line". %s
pl: (%s) Line_index przekracza dopuszczalny zakres w funkcji "display_delete_line". %s

en: [%s] configuration file - We reset at least one separator character as it coincides with the decimal point. If you recently changed your locales settings, this is nothing to worry about.
pl: (%s) plik konfiguracyjny - Zresetujemy przynajmniej jeden znak separatora jako że jest on zbieżny z punktem dziesiętnym. Jeżeli zmieniałeś ostatnio swoje ustawienia lokalizacji, to nie jest to coś czym powinieneś się martwić.

en: [%s] configuration file: %s has to be TRUE or FALSE. Using defaults. %s
pl: (%s) plik konfiguracyjny: %s powinno mieć wartość TRUE lub FALSE. Używam wartości domyślnej. %s

en: [%s] configuration file: Failed to create directory %s.
pl: (%s) plik konfiguracyjny: nie powiodło się utworzenie katalogu %s.

en: [%s] configuration file: We will move the configuration file from %s to %s. After you quit %s, you may remove the configuration file from its old location %s.
pl: (%s) plik konfiguracyjny: Przeniesiemy plik konfiguracyjny z %s do %s. Po tym jak wyjdziesz z %s, będziesz mógł usunąć plik konfiguracyjny z jego starej lokalizacji %s.

en: [%s] configuration file: couldn't open configuration file %s for reading. Nothing to worry about if you are starting %s for the first time. Using defaults.
pl: (%s) plik konfiguracyjny: nie mogę otworzyć do odczytu pliku konfiguracyjnego %s. Jeśli uruchamiasz %s po raz pierwszy, to nie ma się czym martwić. Użyję ustawień domyślnych.

en: [%s] configuration file: couldn't save/write to configuration file %s.
pl: (%s) plik konfiguracyjny: nie mogę zapisać pliku konfiguracyjnego %s.

en: [%s] configuration file: failed to convert %s to a number properly. Have you changed your locales? %s
pl: (%s) plik konfiguracyjny: nie powiodła się konwersja %s na liczbę. Czyżbyś zmienił locale? %s

en: [%s] configuration file: ignoring unknown "key_type" in "config_structure". %s
pl: (%s) plik konfiguracyjny: pomijam nieznany "key_type" w "config_structure". %s

en: [%s] configuration file: ignoring unknown entry %s=%s. %s
pl: (%s) plik konfiguracyjny: pomijam nieznany wpis %s=%s. %s

en: [%s] configuration file: ignoring unknown key_type in config structure. %s
pl: (%s) plik konfiguracyjny: pomijam nieznany key_type w strukturze konfiguracji. %s

en: [%s] configuration file: strange boolean when writing. Skipping this key. %s
pl: (%s) plik konfiguracyjny: dziwna wartość logiczna przy zapisie. Pomijam ten klucz. %s

en: [%s] failed to convert %s in function "ftoax". %s
pl: (%s) nie powiodło się konwertowanie %s w funkcji "ftoax". %s

en: [%s] failed to convert %s to a number properly in function "string2double". Have you changed your locales? Deleting your configuration file might solve this problem. %s
pl: (%s) nie powiodło się konwertowanie %s do liczby prawidłowo w funkcji "string2double". Czy zmieniałeś swoje ustawienia lokalizacji? Usunięcie twojego pliku konfiguracyjnego powinno rozwiązać ten problem. %s

en: [%s] failed to convert char %c in function "axtof". %s
pl: (%s) nie powiodło się konwertowanie znaku %c w funkcji "axtof". %s

en: [%s] failed to convert color %s in function "set_button_color". %s
pl: (%s) nie powiodło się konwertowanie koloru %s w funkcji "set_button_color". %s

en: [%s] failed to find widget %s in function "activate_menu_item". %s
pl: (%s) nie udało się znaleźć widgetu %s w funkcji "activate_menu_item". %s

en: [%s] flex parser was called more than %i times. Do you know what you are doing? If not: %s
pl: (%s) parser flex został wywołany więcej niż %i razy. Jesteś pewien że wiesz co robisz? Jeśli nie: %s

en: [%s] found unknown section %s in configuration file %s. Using preceding section.
pl: (%s) natrafiłem na nieznaną sekcję %s w pliku konfiguracyjnym %s. Użyję poprzedniej.

en: [%s] length of decimal point (in locale) is not supported: >%s<
    You might face problems when using %s! %s
    )
pl: (%s) rozmiar części ułamkowej w aktualnych ustawieniach regionalnych nie jest obsługiwany: >%s<
    Korzystanie z %s może sprawiać problemy! %s
    )

en: [%s] on_main_window_check_resize should not get called. %s
pl: (%s) on_main_window_check_resize nie powinien być wywołany. %s

en: [%s] on_prefs_number_combo_changed failed to retrieve iter. %s
pl: (%s) on_prefs_number_combo_changed nie powiódł się aby pobrać proces. %s

en: [%s] unknown angle base in function "rad2x". %s
pl: (%s) nieznana jednostka miary kąta w funkcji "x2rad". %s

en: [%s] unknown angle base in function "x2rad". %s
pl: (%s) nieznana jednostka miary kąta w funkcji "x2rad". %s

en: [%s] unknown display option in function "display_change_option"
pl: (%s) nieznana opcja wyświetlania w funkcji "display_change_option"

en: [%s] unknown notation mode in function "all_clear". %s
pl: (%s) nieznana notacja w funkcji "all_clear". %s

en: [%s] unknown number base in function "get_display_number_length". %s
pl: (%s) nieznana podstawa liczby w funkcji "get_display_number_length". %s

en: [%s] unknown number base in function "get_display_number_string". %s
pl: (%s) nieznana podstawa liczby w funkcji "get_display_number_string". %s

en: [%s] unknown number base in function "get_sep". %s
pl: (%s) nieznana baza liczby w funkcji "get_sep". %s

en: [%s] unknown number base in function "get_sep_char". %s
pl: (%s) nieznana baza liczby w funkcji "get_sep_char". %s

en: [%s] unknown number base in function "get_sep_length". %s
pl: (%s) nieznana baza liczby w funkcji "get_sep_length". %s

en: [%s] unknown number base in function "string2double". %s
pl: (%s) nieznana podstawa liczby w funkcji "string2double". %s

en: _About...
pl: _O programie...

en: _Algebraic
pl: _Algebraiczna

en: _Basic Mode
pl: Tryb _podstawowy

en: _Binary
pl: _Binarna

en: _Calculator
pl: _Kalkulator

en: _Copy Display Value
pl: S_kopiuj wyświetlaną wartość

en: _Decimal
pl: _Dziesiętna

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _File
pl: _Plik

en: _Formula Entry
pl: Pole _formuły

en: _Gradians
pl: _Gradusy

en: _Help
pl: P_omoc

en: _Hexadecimal
pl: _Szesnastkowa

en: _Number bases
pl: _Podstawa liczenia

en: _Octal
pl: _Ósemkowa

en: _Paper Mode
pl: Tryb _papieru

en: _Paste As Display Value
pl: Wk_lej jako wyświetlaną wartość

en: _Paste and Append to Display Value
pl: _Wklej i Dodaj do wyświetlanej wartości

en: _Preferences...
pl: _Preferencje...

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: _Radians
pl: _Radiany

en: _Reverse Polish (RPN)
pl: _Odwrotna Notacja Polska (ONP)

en: _Scientific Mode
pl: Tryb _naukowy

en: _View
pl: _Widok

en: a GTK+ based scientific calculator
pl: Oparty na GTK+ kalkulator naukowy

en: finite stack size (x, y, z, t)
pl: skończony rozmiar stosu (x, y, z, t)

en: galculator - Preferences
pl: galculator - Ustawienia

en: infinite stack size
pl: nieograniczony rozmiar stosu

en: roll
pl: przesuń

en: roll down stack
pl: przesuń stos w dół

en: save here
pl: zapisz tutaj

en: swap current number with top of stack
pl: zamień miejscami aktualną liczbę i szczyt stosu

en: unknown display option in function "change_option"
pl: nieznana opcja wyświetlania w funkcji "change_option"

en: unknown number base
pl: nieznana podstawa liczby

en: unsupported hyperbolic function
pl: nieznana funkcja hiperboliczna

en: unsupported inverse function
pl: nieznana funkcja odwrotna
