Geany 1.30 - en to pl_PL translation catalogue (1146 entries)

en:  (new instance)
pl_PL: (nowa instancja)

en: "%s" was not found.
pl_PL: "%s" nie został znaleziony.

en: "Smart" home key
pl_PL: "Inteligentny" klawisz Home

en: %s
    
    The file on disk may now be truncated!
pl_PL: %s
    
    Plik na dysku może zostać ucięty!

en: %s %s -- %s (in directory: %s)
pl_PL: %s %s -- %s (w katalogu: %s)

en: %s (in directory: %s)
pl_PL: %s (w katalogu %s)

en: %s commands
pl_PL: %s poleceń

en: %s file
pl_PL: Plik %s

en: %s source file
pl_PL: Plik źródłowy %s

en: (built on or after %s)
pl_PL: (kompilacja: %s)

en: (only inside Geany)
pl_PL: (tylko wewnątrz Geany)

en: (with BOM)
pl_PL: (z BOM)

en: (without BOM)
pl_PL: (bez BOM)

en: , read-only
pl_PL: , tylko do odczytu

en: <b>Auto-close quotes and brackets</b>
pl_PL: <b>Automatyczne zamykanie cudzysłowów i nawiasów</b>

en: <b>Commands</b>
pl_PL: <b>Polecenia</b>

en: <b>Completions</b>
pl_PL: <b>Automatyczne uzupełnianie</b>

en: <b>Display</b>
pl_PL: <b>Wyświetlanie</b>

en: <b>Editor tabs</b>
pl_PL: <b>Karty edytora</b>

en: <b>Encodings</b>
pl_PL: <b>Kodowanie</b>

en: <b>Features</b>
pl_PL: <b>Różne</b>

en: <b>Fonts</b>
pl_PL: <b>Fonty</b>

en: <b>Icon size</b>
pl_PL: <b>Rozmiar ikon:</b>

en: <b>Icon style</b>
pl_PL: <b>Rodzaj ikon</b>

en: <b>Indentation</b>
pl_PL: <b>Wcięcia</b>

en: <b>Keyboard shortcuts</b>
pl_PL: <b>Skróty klawiaturowe</b>

en: <b>Long line marker</b>
pl_PL: <b>Znacznik długiej linii</b>

en: <b>Message window</b>
pl_PL: Okno komunikatów:

en: <b>Miscellaneous</b>
pl_PL: <b>Różne</b>

en: <b>New files</b>
pl_PL: <b>Nowe pliki</b>

en: <b>Page %d of %d</b>
pl_PL: <b>Strona %d z %d</b>

en: <b>Paths</b>
pl_PL: <b>Katalogi</b>

en: <b>Printing</b>
pl_PL: <b>Drukowanie</b>

en: <b>Projects</b>
pl_PL: <b>Projekty</b>

en: <b>Saving files</b>
pl_PL: <b>Zapis plików</b>

en: <b>Search</b>
pl_PL: <b>Szukaj</b>

en: <b>Shutdown</b>
pl_PL: <b>Wyłączanie</b>

en: <b>Sidebar</b>
pl_PL: <b>Panel boczny</b>

en: <b>Startup</b>
pl_PL: <b>Uruchamianie</b>

en: <b>Tab positions</b>
pl_PL: <b>Położenie kart:</b>

en: <b>Template data</b>
pl_PL: <b>Dane szablonu</b>

en: <b>Tool paths</b>
pl_PL: <b>Ścieżki do narzędzi</b>

en: <b>Toolbar</b>
pl_PL: <b>Pasek narzędzi</b>

en: <b>Various preferences</b>
pl_PL: <b>Rozmaite ustawienia</b>

en: <b>Virtual spaces</b>
pl_PL: <b>Wirtualne wolne miejsce</b>

en: <i>Warning: read the manual before changing these preferences.</i>
pl_PL: <i>Uwaga: przeczytaj podręcznik przed zmianą tych ustawień.</i>

en: <i>Warning: these settings are overridden by the current project. See <b>Project->Properties</b>.</i>
pl_PL: <i>Uwaga: te ustawienia zostaną zmienione przez bieżący projekt. Patrz: <b>Projekt->Własności</b>.</i>

en: A fast and lightweight IDE
pl_PL: Szybkie i lekkie
    środowisko programistyczne

en: A fast and lightweight IDE using GTK+
pl_PL: Szybkie i lekkie środowisko programistyczne oparte na GTK+

en: A string which is added when toggling a line comment in a source file, it is used to mark the comment as toggled.
pl_PL: Znak dołączany jako przełącznik komentarza w kodzie źródłowym dla zaznaczenia, że komentarz został włączony lub wyłączony.

en: About Geany
pl_PL: O programie

en: Accessed:
pl_PL: Ostatni dostęp:

en: Action
pl_PL: Działanie

en: Active
pl_PL: Włączona

en: Add a little header to every page containing the page number, the filename and the current date (see below). It takes 3 lines of the page.
pl_PL: Dodaj 3-wierszowy nagłówek strony zawierający jej numer, nazwę pliku i bieżącą datę (patrz niżej).

en: Add line numbers to the printed page
pl_PL: Drukuj numery wierszy

en: Add page numbers at the bottom of each page. It takes 2 lines of the page.
pl_PL: Drukuj numer strony u dołu (zajmuje 2 wiersze wydruku).

en: Adds a file browser tab to the sidebar.
pl_PL: Dodaje kartę przeglądarki plików do panelu bocznego.

en: All Source
pl_PL: Wszystkie pliki źródłowe

en: All files
pl_PL: Wszystkie pliki

en: All: search all files in the directory
    Project: use file patterns defined in the project settings
    Custom: specify file patterns manually
pl_PL: Wszystkie: szukaj wszystkich plików w katalogu
    Projekt: użyj maski pliku zdefiniowanej w projekcie
    Własne: wprowadź własną maskę

en: Allows the VTE to receive keyboard shortcuts (apart from focus commands)
pl_PL: Zezwala terminalowi wirtualnemu na przechwytywanie skrótów klawiszowych (oprócz związanych z focusem)

en: Always
pl_PL: Zawsze

en: Always show virtual spaces beyond the end of lines
pl_PL: Zawsze pokazuj wolne miejsce poza końcem wiersza

en: An error occurred or file information could not be retrieved (e.g. from a new file).
pl_PL: Wystąpił błąd lub pobieranie informacji o pliku nie powiodło się (czy plik został zapisany?)

en: An error occurred while converting the file from UTF-8 in "%s". The file remains unsaved.
pl_PL: Błąd podczas konwersji bliku ze standardu UTF-8 do "%s". Plik nie został zapisany.

en: Anchors
pl_PL: Odsyłacze HTML

en: Any unsaved changes will be lost.
pl_PL: Wszystkie niezapisane zmiany zostaną utracone.

en: Appearance
pl_PL: Wygląd

en: Appendix
pl_PL: Dodatek

en: Apply the default indentation settings to all documents
pl_PL: Zastosuj domyślne wcięcia do wszystkich dokumentów

en: Arabic
pl_PL: Arabskie

en: Are you sure you want to reload '%s'?
pl_PL: Czy na pewno chcesz czytać ponownie '%s'?

en: Armenian
pl_PL: Armeńskie

en: Arrow characters
pl_PL: Znaki strzałek

en: As _HTML...
pl_PL: Jako _HTML

en: As _LaTeX...
pl_PL: Jako _LaTeX

en: Auto Save
pl_PL: Auto-zapis

en: Auto save _interval:
pl_PL: _Odstęp między kolejnymi auto-zapisami

en: Auto-close curly bracket when typing an opening one
pl_PL: Automatyczne zamykanie nawiasów klamrowych po otwarciu

en: Auto-close double quote when typing an opening one
pl_PL: Automatyczne zamykanie podwójnych cudzysłowów po otwarciu

en: Auto-close parenthesis when typing an opening one
pl_PL: Automatyczne zamykanie nawiasów po otwarciu

en: Auto-close single quote when typing an opening one
pl_PL: Automatyczne zamykanie pojedynczych cudzysłowów po otwarciu

en: Auto-close square-bracket when typing an opening one
pl_PL: Automatyczne zamykanie nawiasów kwadratowych po otwarciu

en: Auto-focus widgets (focus follows mouse)
pl_PL: Automatycznie aktywuj widżety po najechania kursora myszy

en: Autocomplete all words in document
pl_PL: Autouzupełnianie wszystkich słów w dokumencie

en: Autocomplete symbols
pl_PL: Autouzupełnianie symboli

en: Automatic completion of known symbols in open files (function names, global variables, ...)
pl_PL: Automatyczne uzupełnianie wyrażeń występujących w otwartych plikach (np. nazw funkcji, zmiennych globalnych, itp.)

en: Automatic continuation of multi-line comments
pl_PL: Automatycznie kontynuuj komentarze wielowierszowe

en: Available Items
pl_PL: Dostępne pozycje

en: Background
pl_PL: Tło

en: Background color:
pl_PL: Kolor tła:

en: Backup Copy
pl_PL: Kopia bezpieczeństwa

en: Backup Copy: Directory could not be created (%s).
pl_PL: Kopia bezpieczeństwa: nie można katalogu (%s).

en: Backup Copy: File could not be read (%s).
pl_PL: Kopia bezpieczeństwa: nie odczytano pliku (%s).

en: Backup Copy: File could not be saved (%s).
pl_PL: Kopia bezpieczeństwa: nie zapisano pliku (%s).

en: Backup directory does not exist or is not writable.
pl_PL: Katalog dla kopii bezpieczeństwa nie istnieje lub nie ma praw do zapisu

en: Bad regex for filetype %s: %s
pl_PL: Niepoprawne wyrażenie regularne dla typu pliku %s: %s

en: Bad regex: %s
pl_PL: Błędne wyrażenie regularne: %s

en: Baltic
pl_PL: Bałtyckie

en: Base GType:
pl_PL: GType podstawowy

en: Base class:
pl_PL: Klasa podstawowa:

en: Base directory of all files that make up the project. This can be a new path, or an existing directory tree. You can use paths relative to the project filename.
pl_PL: Katalog bazowy dla wszystkich plików projektu. Może to być katalog już istniejący, lub nowa ścieżka. Można użyć ścieżki względnej do nazwy projektu

en: Base header:
pl_PL: Nagłówek podstawowy:

en: Base path:
pl_PL: Ścieżka:

en: Base source:
pl_PL: Źródło bazowe:

en: Basic
pl_PL: Podstawowe

en: Be verbose
pl_PL: Więcej szczegółów

en: Beep on errors or when compilation has finished
pl_PL: Sygnał dźwiękowy przy wystąpieniu błędów lub po zakończeniu kompilacji

en: Blocks
pl_PL: Bloki

en: Bottom
pl_PL: Dół

en: Browser:
pl_PL: Przeglądarka:

en: Build
pl_PL: Buduj

en: Build options
pl_PL: Opcje budowania

en: Build the current file
pl_PL: Kompiluje bieżący plik z poleceniem 'build'

en: Build the current file with Make and the default target
pl_PL: Kompiluje bieżący plik z przy pomocy 'make' i domyślnego celu

en: Build the current file with Make and the specified target
pl_PL: Kompiluje bieżący plik z przy pomocy 'make' i wskazanego celu

en: C Standard Library
pl_PL: Standardowa biblioteka C

en: C++ (C Standard Library)
pl_PL: C++ (Standardowa biblioteka C)

en: C++ Standard Library
pl_PL: Standardowa biblioteka C++

en: COLUMN
pl_PL: KOLUMNA

en: C_ase sensitive
pl_PL: Rozróżnianie wielkości _liter

en: C_hange
pl_PL: Zmi_eń

en: C_lose All
pl_PL: Za_mknij wszystko

en: C_onfiguration Files
pl_PL: Pliki k_onfiguracyjne

en: C_opy
pl_PL: _Kopiuj

en: C_reate
pl_PL: Utwó_rz

en: Calls the View->Toggle All Additional Widgets command
pl_PL: Wykonaj: Widok -> Pokaż/ukryj dodatkowe widżety

en: Celtic
pl_PL: Celtyckie

en: Central European
pl_PL: Środkowoeuropejskie

en: Change _Color Scheme...
pl_PL: Schematy _kolorów

en: Change _Font...
pl_PL: Zmień _czcionkę...

en: Change the directory to the base directory of the currently opened project
pl_PL: Zmień katalog na katalog bazowy bieżącego projektu

en: Chapter
pl_PL: Rozdział

en: Character
pl_PL: Znak

en: Characters to type for autocompletion:
pl_PL: Liczba znaków do wywołania do autouzupełniania:

en: Characters:
pl_PL: Znaki:

en: Chinese Simplified
pl_PL: Chińskie uproszczone

en: Chinese Traditional
pl_PL: Chińskie tradycyjne

en: Choose Project Base Path
pl_PL: Wybierz katalog bazowy dla projektu

en: Choose Project Filename
pl_PL: Wybierz nazwę pliku projektu

en: Choose Terminal Font
pl_PL: Czcionka terminala

en: Choose a special character from the list below and double click on it or use the button to insert it at the current cursor position.
pl_PL: Wybierz znak specjalny z listy i dwukrotnie kliknij myszą, lub wciśnij przycisk,by wstawić znak w miejscu kursora.

en: Choose font
pl_PL: Wybór czcionki

en: Choose more build actions
pl_PL: Więcej parametrów budowania

en: Choose which plugins should be loaded at startup:
pl_PL: Wskaż, które wtyczki wczytać podczas uruchamiania programu:

en: Cl_ear
pl_PL: _Wyczyść

en: Class
pl_PL: Klasa

en: Classes
pl_PL: Klasy

en: Click to set menu item label
pl_PL: Kliknij, by przypisać etykietę w menu

en: Clipboard
pl_PL: Schowek

en: Close
pl_PL: Zamknij

en: Close All
pl_PL: Zamknij wszystk_o

en: Close Ot_her Documents
pl_PL: Zamknij _pozostałe dokumenty

en: Close _dialog
pl_PL: _Zamknij po ustawieniu oznaczeń

en: Close all
pl_PL: Zamknij wszystko

en: Close all open files
pl_PL: Zamyka wszystkie otwarte pliki

en: Close the current file
pl_PL: Zamyka bieżący plik

en: Co_mmands
pl_PL: _Polecenia

en: Code folding
pl_PL: Zwijanie sekcji kodu

en: Color Chooser
pl_PL: Wybór koloru

en: Color Schemes
pl_PL: Schematy kolorów

en: Color:
pl_PL: Kolor:

en: Column:
pl_PL: Kolumna:

en: Command
pl_PL: Polecenie

en: Command:
pl_PL: Polecenie:

en: Comment line(s)
pl_PL: Komentuj linie

en: Comment toggle marker:
pl_PL: Znacznik przełączania komentarzy:

en: Company name
pl_PL: Nazwa firmy

en: Company:
pl_PL: Firma:

en: Compilation failed.
pl_PL: Kompilacja nie powiodła się

en: Compilation finished successfully.
pl_PL: Kompilacja ukończona pomyślnie.

en: Compile
pl_PL: Skompiluj

en: Compile the current file
pl_PL: Kompiluje bieżący plik

en: Compile the current file with Make
pl_PL: Kompiluje bieżący plik z poleceniem 'make'

en: Compiler
pl_PL: Kompilator

en: Complete snippet
pl_PL: Uzupełnij snippet

en: Complete word
pl_PL: Całe słowo

en: Completion list height:
pl_PL: Wysokość listy autouzupełniania:

en: Completions
pl_PL: Auto-uzupełnianie

en: Components
pl_PL: Auto-uzupełnianie

en: Configuration directory could not be created (%s).
pl_PL: Nie można utworzyć katalogu konfiguracyjnego (%s).

en: Configuration directory could not be created (%s).
    There could be some problems using Geany without a configuration directory.
    Start Geany anyway?
pl_PL: Katalog z konfiguracją nie mógł zostać utworzony (%s).
    Geany może nie działać poprawnie bez swojego katalogu z konfiguracją.
    Uruchomić program pomimo tego?

en: Configuration files reloaded.
pl_PL: Pliki konfiguracyjne ponownie wczytane.

en: Configure Plugins
pl_PL: Konfiguruj wtyczki

en: Confirm exit
pl_PL: Potwierdzanie zakończenia programu

en: Constants
pl_PL: Stałe

en: Constructor type:
pl_PL: Typ konstruktora:

en: Conte_xt Action
pl_PL: Działanie _kontekstowe

en: Context Action
pl_PL: Akcja kontekstowa

en: Context action command. The currently selected word can be used with %s. It can appear anywhere in the given command and will be replaced before execution.
pl_PL: Polecenie działania kontekstowego. Zaznaczone słowo może być używane w połączeniu z %s. Może pojawić się w dowolnym miejscu podanego polecenia i zostanie zastąpione przed jego wykonaniem.

en: Context action:
pl_PL: Działanie kontekstowe:

en: Continue automatically multi-line comments in languages like C, C++ and Java when a new line is entered inside such a comment
pl_PL: Kontynuuj jako komentarz wielowierszowy, gdy nowy wiersz został wstawiony w jego obrębie (C, C++, Java, etc.)

en: Contributors
pl_PL: Współtwórcy

en: Convert and Set to _LF (Unix)
pl_PL: Konwertuj i ustaw na _LF (Unix)

en: Copy
pl_PL: Kopiuj

en: Copy _All
pl_PL: Kopiuj _wszystko

en: Copy the current selection
pl_PL: Kopiuj zaznaczony fragment

en: Could not execute configured external command '%s' (%s).
pl_PL: Nie udało się wywołać polecenia zewnętrznego '%s' (%s).

en: Could not find file '%s' - trying the current document path.
pl_PL: Nie odnaleziono pliku '%s' - użyję ścieżki bieżącego dokumentu.

en: Could not find file '%s'.
pl_PL: Nie można odnaleźć pliku %s.

en: Could not load tags file '%s'.
pl_PL: Nie można wczytać pliku ze znacznikami: %s

en: Could not open directory (%s)
pl_PL: Nie można otworzyć katalogu %s

en: Could not open file %s (%s)
pl_PL: Nie można otworzyć pliku %s (%s)

en: Create C++ Class
pl_PL: Utwórz klasę C++

en: Create Cla_ss
pl_PL: Utwó_rz klasę

en: Create Class
pl_PL: Utwórz klasę

en: Create GTK+ Class
pl_PL: Utwórz klasę GTK+

en: Create PHP Class
pl_PL: Utwórz klasę PHP

en: Create a new file
pl_PL: Tworzy nowy plik

en: Create a new file from a template
pl_PL: Utwórz nowy plik z szablonu

en: Create constructor
pl_PL: Utwórz konstruktor

en: Create destructor
pl_PL: Utwórz destruktor

en: Create the project's base path directory?
pl_PL: Utworzyć katalog bazowy dla projektu?

en: Creates source files for new class types.
pl_PL: Tworzy pliki źródłowe dla nowych typów klas

en: Credits
pl_PL: Zasługi

en: Cu_t Current Line(s)
pl_PL: _Wytnij bieżący wiersz(e)

en: Curly brackets { }
pl_PL: Nawiasy klamrowe { }

en: Current chars
pl_PL: Bieżące znaki

en: Cursor blinks
pl_PL: Migotanie kursora

en: Custom
pl_PL: Własne

en: Custom Date Format
pl_PL: Własny format daty

en: Custom Text
pl_PL: Własne parametry

en: Customize Toolbar
pl_PL: Dostosuj pasek narzędzi

en: Cut
pl_PL: Wytnij

en: Cut the current selection
pl_PL: Wytnij zaznaczony fragment

en: Cyrillic
pl_PL: Cyrylica

en: Cyrillic/Russian
pl_PL: Cyrylica/Rosyjskie

en: Cyrillic/Ukrainian
pl_PL: Cyrylica/Ukraińskie

en: DIR
pl_PL: KATALOG

en: D_uplicate Line or Selection
pl_PL: D_uplikuj wiersz albo zaznaczenie

en: Date & time:
pl_PL: Data i czas:

en: Date format string could not be converted (possibly too long).
pl_PL: Format daty nie mógł zostać skonwertowany (prawdopodobnie za długi)

en: Date format:
pl_PL: Format daty:

en: Date/_Time format for backup files ("man strftime" for details):
pl_PL: Format daty/_czasu dla kopii bezpieczeństwa (szczegóły w "man strftime"):

en: Date:
pl_PL: Data:

en: Debug Messages
pl_PL: Komunikaty Debugera

en: Decrease indent
pl_PL: Zmniejsz wcięcie

en: Decrease indent by one space
pl_PL: Zmniejsz wcięcie o jedną spację

en: Decrease indentation
pl_PL: Zmniejsz wcięcie

en: Default encoding (existing non-Unicode files):
pl_PL: Domyślne kodowanie (dla istniejących plików w standardzie innym niż Unikod):

en: Default encoding (new files):
pl_PL: Domyślne kodowanie (dla nowych plików):

en: Default end of line characters:
pl_PL: Domyślny znak końca wiersza:

en: Default symbol sorting mode
pl_PL: Domyślny tryb sortowania symboli

en: Defines
pl_PL: Dyrektywy 'define'

en: Definition of "%s" not found.
pl_PL: Brak Definicji "%s"

en: Delete the current selection
pl_PL: Usuń zaznaczony fragment

en: Delete to beginning of line
pl_PL: Usuń do początku wiersza

en: Delete to line end
pl_PL: Usuń do końca wiersza

en: Detect from file
pl_PL: Według zawartości pliku

en: Detect type from file
pl_PL: Ustal typ na podstawie zawartości pliku

en: Detect width from file
pl_PL: Określ szerokość na podstawie zawartości pliku

en: Developer:
pl_PL: Programista:

en: Developers
pl_PL: Programiści

en: Did not send document %s to the printing subsystem.
pl_PL: Dokument %s nie został wysłany do systemu drukowania.

en: Directory _levels to include in the backup destination:
pl_PL: _Podczas robienia kopii bezpieczeństwa uwzględnij podkatalogi do poziomu:

en: Disable Drag and Drop
pl_PL: Wyłączenie przeciągania i upuszczania

en: Disable drag and drop completely in the editor window so you can't drag and drop any selections within or outside of the editor window
pl_PL: Wyłącza możliwość przeciągania i upuszczania zaznaczonego fragmentu tekstu tak w obrębie, jak i z zewnątrz edytora

en: Disable menu shortcut key (F10 by default)
pl_PL: Wyłącz skrót klawiszowy dla menu (domyślnie F10)

en: Disable this option to keep the dialog open
pl_PL: Wyłącz tę opcję, by zostawić okno otwarte

en: Disabled
pl_PL: Wyłączone

en: Discard history
pl_PL: Wyczyść historię

en: Disk check timeout:
pl_PL: Częstość sprawdzania, czy plik na dysku został zmieniony:

en: Display
pl_PL: Wyświetlanie

en: Display height in rows for the autocompletion list
pl_PL: Liczba wierszy wyświetlanych przez listę autouzupełniania

en: Display:
pl_PL: Wyświetlanie:

en: Displayed Items
pl_PL: Wyświetlane pozycje

en: Do not show virtual spaces
pl_PL: Nie pokazuj wirtualnych spacji

en: Do you really want to quit?
pl_PL:  Czy na pewno chcesz zakończyć program?

en: Do you want to close it before proceeding?
pl_PL: Czy chcesz zamknąć przed kontynuowaniem?

en: Do you want to reload it?
pl_PL: Chcesz wczytać go ponownie?

en: Do you want to save it before closing?
pl_PL: Czy chcesz go zapisać przed zamknięciem programu?

en: Document
pl_PL: _Dokument

en: Document %s was sent to the printing subsystem.
pl_PL: Dokument %s wysłany do systemu drukowania.

en: Document Setup
pl_PL: Ustawienia dokumentu

en: Document successfully exported as '%s'.
pl_PL: Dokument został pomyślnie wyeksportowany do '%s'.

en: Documents
pl_PL: Dokumenty

en: Don't load auto completion data (see documentation)
pl_PL: Nie wczytuj danych autouzupełniania (zobacz dokumentację)

en: Don't load plugins
pl_PL: Nie wczytuj wtyczek

en: Don't load terminal support
pl_PL: Nie wczytuj obsługi wbudowanego terminala

en: Don't load the previous session's files
pl_PL: Nie wczytuj plików z poprzedniej sesji

en: Don't open files in a running instance, force opening a new instance
pl_PL: Nie otwieraj plików w działającej instancji, wymuszaj otwieranie w nowej instancji

en: Don't show message window at startup
pl_PL: Nie pokazuj okna komunikatów przy starcie

en: Don't use run script
pl_PL: Nie używaj skryptu uruchomieniowego

en: Don't use the simple run script which is usually used to display the exit status of the executed program
pl_PL: Nie używaj skryptu uruchomieniowego, wykorzystywanego zazwyczaj do wyświetlania statusu końcowego wywołanego programu.

en: Double quotes " "
pl_PL: Podwójny cudzysłów

en: Double-clicking hides all additional widgets
pl_PL: Dwukrotne kliknięcie ukrywa dodatkowe widżety

en: Drop rest of word on completion
pl_PL: Odrzuć resztę słowa podczas autouzupełniania

en: E_ncoding:
pl_PL: _Kodowanie:

en: E_xtra options:
pl_PL: Opcje _dodatkowe:

en: East Asian
pl_PL: Wschodnioazjatyckie

en: East European
pl_PL: Wschodnioeuropejskie

en: East _Asian
pl_PL: _Południowoazjatyckie

en: Editor
pl_PL: Edytor

en: Editor:
pl_PL: Edytor:

en: Email address of the developer
pl_PL: Adres e-mail programisty

en: Enable newline to strip the trailing spaces on the previous line
pl_PL: Włącz usuwanie końcowych spacji przy przejściu do nowego wiersza

en: Enable plugin support
pl_PL: Włącz obsługę wtyczek

en: Enable save when losing _focus
pl_PL: Włącz automatyczny zapis, podczas wykonywania innej _czynności

en: Enabled
pl_PL: Włączone

en: Encoding:
pl_PL: _Kodowanie:

en: Ensure consistent line endings
pl_PL: Wymusza jednolitość znaczników końca wiersza

en: Ensure new line at file end
pl_PL: Nowa linia na końcu pliku

en: Ensures that at the end of the file is a new line
pl_PL: Ustawia pustą nową linię na końcu pliku

en: Ensures that newline characters always get converted before saving, avoiding mixed line endings in the same file
pl_PL: Wymusza ujednolicenie znaków nowego wiersza przed zapisaniem pliku

en: Enter Tab Width
pl_PL: Podaj wielkość tabulacji

en: Enter custom text here, all entered text is appended to the command.
pl_PL: Wprowadź własne opcje, zostaną przekazane do polecenia.

en: Enter here a custom date and time format. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
pl_PL: Wprowadź własny format daty i czasu. Możesz używać dowolne operatory konwersji dostępne w funkcji strftime języka ANSI C.

en: Enter the amount of spaces which should be replaced by a tab character.
pl_PL: Podaj liczbę spacji zastępujących pojedynczy znak tabulacji.

en: Enter the line you want to go to:
pl_PL: Wprowadź numer wiersza, do którego chcesz przejść:

en: Enter tool paths below. Tools you do not need can be left blank.
pl_PL: Podaj ścieżki do narzędzi. Pozostaw puste, jeżeli nie używasz narzędzia.

en: Entities
pl_PL: Encje

en: Environment
pl_PL: Środowisko

en: Error
pl_PL: Błąd

en: Error message: %s
    The error occurred at "%s" (line: %d, column: %d).
pl_PL: Błąd: %s
    Wystąpił błąd w "%s" (wiersz %d, kolumna %d)

en: Error message: %s.
pl_PL: Błąd: (%s).

en: Error regular expression:
pl_PL: Błędne wyrażenie regularne:

en: Error renaming file.
pl_PL: Błąd przy próbie zmiany nazwy pliku.

en: Error saving file (%s).
pl_PL: Błąd przy zapisywaniu pliku (%s).

en: Error saving file.
pl_PL: Błąd przy zapisywaniu pliku.

en: Events
pl_PL: Zdarzenia

en: Example:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h
pl_PL: Przykład:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h

en: Executables
pl_PL: Pliki wykonywalne

en: Execute commands
pl_PL: Wykonaj polecenia

en: Execute programs in the VTE
pl_PL: Wykonywanie programów we wbudowanym terminalu

en: Execute:
pl_PL: Wykonaj:

en: Explicitly defines a filetype for the file, if it would not be detected by filename extension.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen filetype.
pl_PL: Jednoznacznie określony typ pliku gdyby nie został on wykryty na podstawie rozszerzenia.
    Jeżeli wybierzesz kilka plików, określony typ zostanie zastosowany do wszystkich plików.

en: Explicitly defines an encoding for the file, if it would not be detected. This is useful when you know that the encoding of a file cannot be detected correctly by Geany.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen encoding.
pl_PL: Jednoznacznie definiuje kodowanie znaków dla pliku. Ta opcja jest przydatna, jeżeli wiadomo, że Geany nie rozpozna kodowania prawidłowo.
    W przypadku większej liczby plików wszystkie zostaną otwarte z wybranym kodowaniem.

en: Export File
pl_PL: Eksportuj plik

en: Exports the current file into different formats.
pl_PL: Eksportuje bieżący plik do innego formatu.

en: External open command:
pl_PL: Zewnętrzne polecenie 'otwórz':

en: Extra plugin path:
pl_PL: Dodatkowy katalog z wtyczkami:

en: FILE
pl_PL: PLIK

en: Failed to close file '%s': fclose() failed: %s
pl_PL: Nie można zamknąć pliku '%s': błąd fclose(): %s

en: Failed to convert template file "%s" to UTF-8
pl_PL: Nie udało się zmienić kodowania szablonu "%s" na UTF-8

en: Failed to load one or more session files.
pl_PL: Wczytywanie jednego lub więcej plików sesji zakończone niepowodzeniem.

en: Failed to open URI "%s": %s
pl_PL: Nie udało się otworzyć URI "%s": %s

en: Failed to open file '%s' for writing: fopen() failed: %s
pl_PL: Nie można otworzyć pliku '%s' do zapisu: błąd fopen(): %s

en: Failed to spawn the configured browser command. Please correct it or enter another one.
pl_PL: Nie udało się uruchomić polecenia przeglądarki. Popraw je lub podaj inne.

en: Failed to write file '%s': fwrite() failed: %s
pl_PL: Nie można zapisać pliku '%s': błąd fwrite(): %s

en: Features
pl_PL: Różne

en: File
pl_PL: Plik

en: File "%s" was not found on disk!
pl_PL: Pliku "%s" nie znaleziono na dysku!

en: File %s closed.
pl_PL: Zamknięto plik %s.

en: File %s printed.
pl_PL: Plik %s wydrukowany.

en: File %s reloaded.
pl_PL: Wczytano ponownie plik %s.

en: File %s saved.
pl_PL: Plik %s został zapisany.

en: File '%s' could not be written (%s).
pl_PL: Plik '%s' nie mógł zostać zapisany (%s).

en: File Browser
pl_PL: Przeglądarka plików

en: File tabs will be placed on the left of the notebook
pl_PL: Karty nowych dokumentów od lewego końca

en: File tabs will be placed on the right of the notebook
pl_PL: Karty nowych dokumentów od prawego końca

en: Filename already exists!
pl_PL: Plik o takiej nazwie już istnieje!

en: Filename:
pl_PL: Nazwa pliku:

en: Files
pl_PL: Pliki

en: Filter your files with the usual wildcards. Separate multiple patterns with a space.
pl_PL: Filtruje pliki za pomocą zwykłych masek. Kolejne maski odzielone spacjami.

en: Filter:
pl_PL: Filtr:

en: Find
pl_PL: Szukaj

en: Find Document Usage
pl_PL: Znajdź wykorzystanie w dokumencie

en: Find Next
pl_PL: Znajdź następny

en: Find Next _Selection
pl_PL: Znajdź następne wystąpienie _zaznaczonego tekstu

en: Find Pre_vious Selection
pl_PL: Znajdź _poprzednie wystąpienie zaznaczonego tekstu

en: Find Previous
pl_PL: Znajdź poprzedni

en: Find Usage
pl_PL: Znajdź wykorzystanie

en: Find _Document Usage
pl_PL: Znajdź wykorzystanie w _dokumencie

en: Find _Next
pl_PL: Znajdź _następny

en: Find _Previous
pl_PL: Znajdź _poprzedni

en: Find _Usage
pl_PL: Znajdź _wykorzystanie

en: Find in F_iles...
pl_PL: Znajdź w _plikach...

en: Find in Files
pl_PL: Znajdź w _plikach

en: Find the entered text in the current file
pl_PL: Szuka podanego tekstu w bieżącym pliku

en: Focus
pl_PL: Fokus

en: Focus File List
pl_PL: Focus na liście plików

en: Focus Path Entry
pl_PL: Focus na polu ścieżki

en: Fold all
pl_PL: Zwiń wszystkie

en: Fold or unfold all children of a fold point. By pressing the Shift key while clicking on a fold symbol the contrary behavior is used.
pl_PL: Zwiń/rozwiń wszystkie sekcje potomne względem tego punktu. Przytrzymaj Shift i kliknij dla operacji odwrotnej.

en: Fold/unfold all children of a fold point
pl_PL: Zwiń/rozwiń wszystkie sekcje potomne względem tego punktu

en: Follow path of the current file
pl_PL: Podążanie za ścieżką do bieżącego pliku

en: Follow the path of the current file
pl_PL: Podążanie za ścieżką do bieżącego pliku

en: Font updated (%s).
pl_PL: Zaktualizowano czcionkę (%s).

en: Foreground color:
pl_PL: Kolor tekstu:

en: Forward declaration "%s" not found.
pl_PL: Nie odnaleziono deklaracji "%s"

en: Full_screen
pl_PL: _Pełny ekran

en: Fullscreen
pl_PL: Pełny _ekran

en: Functions
pl_PL: Funkcje

en: Functions / Procedures
pl_PL: Funkcje / procedury

en: Functions / Tasks
pl_PL: Funkcje / Zadania

en: Geany cannot start!
pl_PL: Nie można uruchomić Geany!

en: Geany looks by default in the global installation path and in the configuration directory. The path entered here will be searched additionally for plugins. Leave blank to disable.
pl_PL: Geany zawsze przeszukuje ścieżkę katalogu instalacyjnego oraz konfiguracyjnego. Dodatkowe wtyczki będą poszukiwane na ścieżce podanej w tym miejscu. Możesz pozostawić to pole puste.

en: Geany needs to move your old configuration directory before starting.
pl_PL: Przed uruchomieniem Geany musi przenieść stary katalog z plikami konfiguracyjnymi.

en: Geany project files
pl_PL: Pliki projektów Geany

en: Geany tried to access the Unix Domain socket of another instance running as another user.
    This is a fatal error and Geany will now quit.
pl_PL: Program usiłował uzyskać dostęp do socketu domeny unixowej innej kopii uruchomionej przez innego użytkownika.
    Błąd krytyczny - program za chwilę zakończy działanie.

en: General
pl_PL: Ogólne

en: Generate global tags file (see documentation)
pl_PL: Generuje globalny plik ze znacznikami (zobacz dokumentację)

en: Georgian
pl_PL: Gruzińskie

en: Gives the focus automatically to widgets below the mouse cursor. Works for the main editor widget, the scribble, the toolbar search and goto line fields and the VTE.
pl_PL: Automatycznie aktywuje widżety znajdujące się pod kursorem myszy. Działa dla głównego okna edytora, pola wyszukiwania, pola skoku do wiersza i terminala wirtualnego.

en: Global
pl_PL: Globalne

en: Go to
pl_PL: Przejdź do

en: Go to End of Display Line
pl_PL: Przejdź do końca wyświetlania wiersza

en: Go to End of Line
pl_PL: Przejdź na koniec wiersza

en: Go to Line
pl_PL: Przejdź do wiersza

en: Go to Ne_xt Marker
pl_PL: Idź do _następnej zakładki

en: Go to Next Word Part
pl_PL: Przejdź do następnego fragmentu słowa

en: Go to Pre_vious Marker
pl_PL: Idź do _poprzedniej zakładki

en: Go to Previous Word Part
pl_PL: Przejdź do poprzedniego fragmentu słowa

en: Go to Start of Line
pl_PL: Przejdź na początek wiersza

en: Go to matching brace
pl_PL: Idź do nawiasu zamykającego/otwierającego

en: Goto Field
pl_PL: Pole 'idź do'

en: Grab Key
pl_PL: Przechwyć klawisz

en: Greek
pl_PL: Greckie

en: Greek characters
pl_PL: Znaki greckie

en: Group
pl_PL: Grupa

en: Group:
pl_PL: Grupa:

en: H1 Headings
pl_PL: Nagłówek H1

en: H2 Headings
pl_PL: Nagłówek H2

en: H3 Headings
pl_PL: Nagłówek H3

en: HTML (name)
pl_PL: HTML (nazwa)

en: HTML characters
pl_PL: znaki HTML

en: H_ide Sidebar
pl_PL: _Ukryj panel boczny

en: Header file:
pl_PL: Plik nagłówkowy:

en: Hebrew
pl_PL: Hebrajskie

en: Hebrew Visual
pl_PL: Hebrajskie wizualne

en: Help
pl_PL: Pomoc

en: Here you can change keyboard shortcuts for various actions. Select one and press the Change button to enter a new shortcut, or double click on an action to edit the string representation of the shortcut directly.
pl_PL: Tu można zmienić skróty klawiaturowe. Wybierz skrót z listy i wciśnij "Zmień", aby podać nowy skrót, lub dwukrotnie kliknij myszą, by edytować jego reprezentację.

en: Hide file extensions:
pl_PL: Ukryj rozszerzenia plików

en: Home
pl_PL: Na początek

en: How often to check for changes to document files on disk, in seconds. Zero disables checking.
pl_PL: Częstość sprawdzania, czy dokument został zmieniony, w sekundach. Zero wyłącza sprawdzanie.

en: ID Selectors
pl_PL: Selektory ID

en: INS
pl_PL: WST

en: ISO 8859-1 characters
pl_PL: Znaki ISO-8859-1

en: I_nsert
pl_PL: Ws_taw

en: I_nsert Comments
pl_PL: W_staw komentarze

en: Images _and text
pl_PL: Tekst i i_kony

en: Implements:
pl_PL: Implementuje:

en: Imports
pl_PL: Importuje

en: In Se_lection
pl_PL: W _zaznaczeniu

en: In Sessi_on
pl_PL: W _sesji

en: In_dent Type
pl_PL: Rodzaj _wcięć

en: Increase indent
pl_PL: Zwiększ wcięcie

en: Increase indent by one space
pl_PL: Zwiększ wcięcie o jedną spację

en: Increase indentation
pl_PL: Zwiększ wcięcie

en: Indent Widt_h
pl_PL: _Wielkość wcięcia

en: Indentation
pl_PL: Wcięcia

en: Independent commands
pl_PL: Polecenia uniwersalne

en: Indexes
pl_PL: Indeksy

en: Info
pl_PL: Informacje

en: Information
pl_PL: Informacja

en: Inheritance
pl_PL: Dziedziczenie

en: Initial version:
pl_PL: Wstępna wersja:

en: Initials of the developer name
pl_PL: Inicjały programisty

en: Initials:
pl_PL: Inicjały:

en: Insert
pl_PL: Ws_taw

en: Insert Alternative _White Space
pl_PL: Wstaw _alternatywne białe znaki

en: Insert Dat_e
pl_PL: Wstaw _datę

en: Insert File _Header
pl_PL: Wstaw _nagłówek pliku

en: Insert Mu_ltiline Comment
pl_PL: _Wstaw komentarz wielowierszowy

en: Insert New Line After Current
pl_PL: Wstaw nowy wiersz za bieżącym

en: Insert New Line Before Current
pl_PL: Wstaw nowy wiersz przed bieżącym

en: Insert Special HTML Characters
pl_PL: Wstaw specjalne znaki HTML

en: Insert _BSD License Notice
pl_PL: Wstaw informację o licencji _BSD

en: Insert _ChangeLog Entry
pl_PL: Wstaw wpis pliku dziennika (_ChangeLog)

en: Insert _Function Description
pl_PL: Wstaw _opis funkcji

en: Insert _GPL Notice
pl_PL: Wstaw informację o licencji _GPL

en: Insert date
pl_PL: Wstaw datę

en: Insert line numbers before each line in the exported document
pl_PL: Poprzedź każdy wiersz jego numerem w eksportowanym dokumencie

en: Insert matching closing tag for XML/HTML
pl_PL: Wstaw sparowany znacznik XML/HTML

en: Inserts HTML character entities like '&amp;'.
pl_PL: Wstawia encje HTML (np. '&amp;'').

en: Instant Save
pl_PL: Natychmiastowy zapis pliku

en: Integrated Development Environment
pl_PL: Zintegrowane środowisko programistyczne

en: Interface
pl_PL: Interfejs

en: Interfaces
pl_PL: Interfejsy

en: Invalid command: %s
pl_PL: Nieprawidłowe poleceni: %s

en: Invalid directory for find in files.
pl_PL: Nieprawidłowy katalog.

en: Invert all colors, by default using white text on a black background
pl_PL: Odwróć wszystkie kolory, domyślnie biały kolor tekstu na czarnym tle

en: Invert syntax highlighting colors
pl_PL: Odwróć kolory podświetlania składni

en: Invert the sense of matching, to select non-matching lines
pl_PL: Zaznacz wiersze <b>nie pasujące</b> do kryterium.

en: Is abstract
pl_PL: Klasa abstrakcyjna

en: Is singleton
pl_PL: Singleton

en: Japanese
pl_PL: Japońskie

en: Join lines
pl_PL: Połącz linie

en: Jump to the entered line number
pl_PL: Przejdź do wiersza o numerze

en: Keybindings
pl_PL: Skróty klawiaturowe

en: Keyboard Shortcuts
pl_PL: Skróty klawiaturowe

en: Keyboard _Shortcuts
pl_PL: Skróty _klawiaturowe

en: Keys
pl_PL: Przyciski

en: Korean
pl_PL: Koreańskie

en: LINE
pl_PL: WIERSZ

en: Label
pl_PL: Etykieta

en: Labels
pl_PL: Etykiety

en: Left
pl_PL: Lewo

en: License
pl_PL: Licencja

en: License text could not be found, please visit http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt to view it online.
pl_PL: Nie odnaleziono tekstu licencji. Licencja on-line pod adresem:http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt

en: Line
pl_PL: Wiersz

en: Line _Breaking
pl_PL: Wymuszone łamanie _wierszy

en: Line breaking column:
pl_PL: Zawijaj wiersze od kolumny:

en: Line wrapping
pl_PL: Zawijanie wierszy

en: Lines:
pl_PL: Wiersze:

en: Load Ta_gs File...
pl_PL: Wczytaj z_naczniki:

en: Load files from the last session
pl_PL: Wczytywanie plików z ostatniej sesji

en: Load virtual terminal support
pl_PL: Wsparcie dla wirtualnego terminala

en: Loaded %s tags file '%s'.
pl_PL: Wczytano %s pliku ze znacznikami %s

en: Location:
pl_PL: Położenie:

en: M_iscellaneous
pl_PL: _Różne

en: M_ove Line(s) Down
pl_PL: Przesuń wiersz(e) w dół

en: Macros
pl_PL: Makra

en: Mail address:
pl_PL: Adres e-mail:

en: Make _Object
pl_PL: Zlinkuj _obiekt (make)

en: Make all
pl_PL: Zbuduj wszystko

en: Make custom target
pl_PL: Zbuduj przy użyciu własnych parametrów

en: Make object
pl_PL: Zbuduj obiekt

en: Makefile
pl_PL: Plik sterujący dla make

en: Mark all matches in the current document
pl_PL: Oznacz wszystkie wystąpienia w bieżącym dokumencie

en: Marks spaces with dots and tabs with arrows
pl_PL: Oznacz spacje kropkami, znaki tabulacji strzałkami

en: Markup Languages
pl_PL: Języki _znacznikowe

en: Match braces
pl_PL: Paruj nawiasy

en: Match from s_tart of word
pl_PL: Tylko wyrazy o takich samych _początkach

en: Match only a _whole word
pl_PL: Tylko całe _wyrazy

en: Mathematical characters
pl_PL: Znaki matematyczne

en: Max. symbol name suggestions:
pl_PL: Liczba pozycji na liście autouuzpełniania:

en: Maximum number of entries to display in the autocompletion list
pl_PL: Liczba wierszy wyświetlanych na liście autouzupełniania

en: Members
pl_PL: Atrybuty/metody w klasach

en: Message window:
pl_PL: Okno komunikatów:

en: Messages
pl_PL: Komunikaty

en: Methods
pl_PL: Metody

en: Middle Eastern
pl_PL: Bliskowschodnie

en: Minimal delay (in milliseconds) between two automatic updates of the symbol list. Note that a too short delay may have performance impact, especially with large files. A delay of 0 disables real-time updates.
pl_PL: Minimalny odstęp czasu (w milisekundach) między kolejnym odświeżeniem listy symboli. Zbyt krótki odstęp może mieć wpływ na wydajność, szczególnie w przypadku wielkich plików. Odstęp 0 wyłącza odświeżanie w czasie rzeczywistym.

en: Miscellaneous
pl_PL: Różne

en: Miscellaneous characters
pl_PL: Różne znaki

en: Modified:
pl_PL: Ostatnia modyfikacja:

en: Module
pl_PL: Moduł

en: Modules
pl_PL: Moduły

en: Move cursor in snippet
pl_PL: Przenieś kursor w obrębie snippetu

en: Move document first
pl_PL: Przesuń dokument na początek

en: Move document last
pl_PL: Przesuń dokument na koniec

en: Move document left
pl_PL: Przesuń dokument w lewo

en: Move document right
pl_PL: Przesuń dokument w prawo

en: Move it now?
pl_PL: Przenieść teraz?

en: Move line(s) down
pl_PL: Przesuń wiersz(e) w dół

en: Move line(s) up
pl_PL: Przesuń wiersz(e) w górę

en: Move the current documents into the new project's session?
pl_PL: Przenieść bieżące dokumenty do sesji nowego projektu?

en: Name
pl_PL: Nazwa

en: Name:
pl_PL: Nazwa:

en: Namespaces
pl_PL: Przestrzeń nazw (namespaces)

en: Navigate back a location
pl_PL: Przejdź do kolejnego położenia w tył

en: Navigate forward a location
pl_PL: Przejdź do kolejnego położenia w przód

en: New
pl_PL: Nowy

en: New (with _Template)
pl_PL: Nowy (z _szablonu)

en: New Project
pl_PL: Nowy projekt

en: New file "%s" opened.
pl_PL: Został otwarty nowy plik "%s"

en: Newline strips trailing spaces
pl_PL: Przejście do nowego wiersza usuwa końcowe spacje w wierszu poprzednim

en: Next Me_ssage
pl_PL: Następny ko_munikat

en: Next Message
pl_PL: Następny komunikat

en: Next error
pl_PL: Następny błąd

en: Next to current
pl_PL: Sąsiadująco z bieżącym

en: No context action set.
pl_PL: Nie ustawiono działania kontekstowego.

en: No custom commands defined.
pl_PL: Nie zdefiniowano zewnętrznych poleceń

en: No filetype
pl_PL: Nie podano typu pliku

en: No matches found for "%s".
pl_PL: Nie znaleziono tekstu '%s'.

en: No matches found.
pl_PL: Nie znaleziono ciągu.

en: No more build errors.
pl_PL: Nie wystąpiło więcej błędów podczas budowania.

en: No more message items.
pl_PL: Nie ma więcej komunikatów.

en: No plugins available.
pl_PL: Brak dostępnych wtyczek.

en: No symbols found
pl_PL: Nie znaleziono symboli

en: No text to find.
pl_PL: Nie znaleziono tekstu.

en: None
pl_PL: Brak

en: Nordic
pl_PL: Nordyckie

en: Note: Item 2 opens a dialog and appends the response to the command.
pl_PL: Uwaga: wybór 2 otwiera okno dialogowe i dołącza odpowiedź użytkownika do polecenia.

en: Note: To apply these settings to all currently open documents, use <i>Project->Apply Default Indentation</i>.
pl_PL: Uwaga: by zastosować te ustawienia do wszystkich otwartych dokumentów, użyj: <i>Projekt -> Zastosuj domyślne wcięcia</i>.

en: Notebook tab
pl_PL: Karta edytora

en: Notebook tabs
pl_PL: Karty edytora

en: OVR
pl_PL: NDP

en: Only for rectangular selections
pl_PL: Tylko dla prostokątnych bloków zaznaczenia

en: Only show virtual spaces beyond the end of lines when drawing a rectangular selection
pl_PL: Pokaż wirtualne miejsca poza końcem wierszy tylko dla prostokątnych bloków zaznaczenia

en: Open
pl_PL: Otwórz

en: Open File
pl_PL: Otwieranie pliku

en: Open Project
pl_PL: Otwórz projekt

en: Open Selected F_ile
pl_PL: Otwórz wybrany pl_ik

en: Open a color chooser dialog, to interactively pick colors from a palette
pl_PL: Otwórz okno dialogowe wyboru kolorów, by wybrać kolor z palety

en: Open a recent file
pl_PL: Otwórz ostatnio otwierany plik

en: Open all FILES in read-only mode (see documentation)
pl_PL: Otwiera wszystkie pliki, w trybie tylko do odczytu (warto zajrzeć do dokumentacji)

en: Open an existing file
pl_PL: Otwiera plik

en: Open new documents from the command-line
pl_PL: Otwórz nowe dokumenty przy pomocy wiersza poleceń

en: Open selected file
pl_PL: Otwórz wybrany plik

en: Opens at startup the files from the last session
pl_PL: Przy uruchomieniu programu zostaną otwarte wszystkie pliki z poprzedniej sesji

en: Opens the file in read-only mode. If you choose more than one file to open, all files will be opened read-only.
pl_PL: Otwiera plik w trybie tylko do odczytu. Jeżeli wybierzesz więcej niż jeden plik do otwarcia, wszystkie pliki zostaną otwarte w tym trybie.

en: Options
pl_PL: Opcje

en: Other
pl_PL: Inne

en: Other options to pass to Grep
pl_PL: Inne opcje dla programu Grep

en: Other:
pl_PL: Inni:

en: Override Geany keybindings
pl_PL: Zmień skróty klawiszowe Geany

en: Override that keybinding?
pl_PL: Zmienić przypisanie klawiszy?

en: Overwrite?
pl_PL: Nadpisać?

en: Owner:
pl_PL: Właściciel:

en: P_lugin Preferences
pl_PL: Us_tawienia wtyczek

en: Pack the toolbar to the main menu to save vertical space
pl_PL: Ustaw pasek narzędzi obok głównego menu, by zaoszczędzić miejsce

en: Package
pl_PL: Pakiet

en: Page %d of %d
pl_PL: <b>Strona %d z %d</b>

en: Page Set_up
pl_PL: _Ustawienia strony

en: Paragraph
pl_PL: Akapit

en: Parenthesis ( )
pl_PL: Nawiasy ( )

en: Passing data and executing custom command: %s
pl_PL: Przetwarzanie danych i uruchamianie zewnętrznego polecenia: %s

en: Paste
pl_PL: Wklej

en: Paste the contents of the clipboard
pl_PL: Wklej zawartość schowka

en: Path (and possibly additional arguments) to your favorite browser
pl_PL: Ścieżka (oraz ewentualnie dodatkowe parametry) do twojej ulubionej przeglądarki

en: Path to start in when opening or saving files. Must be an absolute path.
pl_PL: Ścieżka do domyślnego katalogu dla otwieranych i zapisywanych plików. Musi być ścieżką absolutną.

en: Path to start in when opening project files
pl_PL: Ścieżka to domyślnego katalogu wyświetlanego podczas otwierania plików projektu

en: Path to the command for printing files (use %f for the filename)
pl_PL: Ścieżka do polecenia drukowania (w miejsce nazwy pliku wstaw %f)

en: Permissions:
pl_PL: Uprawnienia:

en: Placement of new file tabs:
pl_PL: Umieść kartę nowego dokumentu:

en: Please set a print command in the preferences dialog first.
pl_PL: Podaj polecenie drukowania w ustawieniach.

en: Please set the filetype for the current file before using this function.
pl_PL: Ustaw typ dla bieżącego pliku zanim użyjesz tej funkcji

en: Plugin
pl_PL: Wtyczka

en: Plugin configuration directory could not be created.
pl_PL: Nie można utworzyć katalogu konfiguracyjnego dla wtyczki.

en: Plugins
pl_PL: Wtyczki

en: Position:
pl_PL: Położenie:

en: Pr_evious Message
pl_PL: P_oprzedni komunikat

en: Preference_s
pl_PL: _Preferencje

en: Preferences
pl_PL: Ustawienia

en: Press the combination of the keys you want to use for "%s".
pl_PL: Wciśnij kombinację klawiszy, której chcesz używać dla akcji: "%s".

en: Pressing tab/shift-tab indents/unindents instead of inserting a tab character
pl_PL: Tab/Shift-Tab wcina/cofa wcięcie tekstu zamiast wstawić znak tabulacji

en: Previous Message
pl_PL: Poprzedni komunikat

en: Previous Translators
pl_PL: Poprzedni tłumacze

en: Previous error
pl_PL: Poprzedni błąd

en: Print
pl_PL: Wydrukuj

en: Print Geany's installation prefix
pl_PL: Drukuj parametry instalacji programu Geany

en: Print document
pl_PL: Drukuj dokument

en: Print internal filetype names
pl_PL: Drukuj wewnętrzne nazwy typów plików

en: Print line numbers
pl_PL: Drukuj numery wierszy

en: Print only the basename (without the path) of the printed file
pl_PL: Drukuj tylko nazwę pliku (bez ścieżki dostępuj)

en: Print only the basename(without the path) of the printed file
pl_PL: Drukuj tylko nazwę (bez ścieżki) drukowanego pliku

en: Print page header
pl_PL: Drukuj nagłówek strony

en: Print page numbers
pl_PL: Drukuj numery stron

en: Printing
pl_PL: Drukowanie

en: Printing of %s failed (%s).
pl_PL: Drukowanie %s zakończone niepowodzeniem (kod: %s).

en: Prints a vertical line in the editor window at the given cursor position (see below)
pl_PL: Wyświetla pionową linię w oknie edytora w określonej pozycji kursora (patrz niżej)

en: Procedures
pl_PL: Procedury

en: Process could not be stopped (%s).
pl_PL: Proces nie może zostać zatrzymany(%s).

en: Process failed (%s)
pl_PL: Proces zakończył się niepowodzeniem (%s)

en: Process failed, no working directory
pl_PL: Proces zakończony niepowodzeniem, brak katalogu roboczego

en: Programming Languages
pl_PL: Języki p_rogramowania

en: Programs
pl_PL: Programy

en: Project
pl_PL: Projekt

en: Project "%s" closed.
pl_PL: Projekt "%s" został zamknięty.

en: Project "%s" created.
pl_PL: Projekt "%s" utworzony.

en: Project "%s" opened.
pl_PL: Projekt "%s" otwarty

en: Project "%s" saved.
pl_PL: Projekt "%s" zapisany.

en: Project Properties
pl_PL: Własności projektu

en: Project base directory could not be created (%s).
pl_PL: Nie można utworzyć katalogu bazowego (%s).

en: Project file "%s" could not be loaded.
pl_PL: Plik projektu "%s" nie mógł zostać wczytany.

en: Project file could not be written
pl_PL: Plik projektu nie został zapisany

en: Project file could not be written (%s).
pl_PL: Plik projektu nie został zapisany (%s).

en: Project files
pl_PL: Pliki projektu

en: Project files:
pl_PL: Katalog z plikami projektu:

en: Properties
pl_PL: Własności

en: Punctuation characters
pl_PL: Znaki interpunkcyjne

en: Question
pl_PL: Pytanie

en: Quit
pl_PL: Wyjście

en: Quit Geany
pl_PL: Zamknij Geany

en: R_eload As
pl_PL: Wczytaj ponowni_e z kodowaniem

en: R_ename
pl_PL: Z_mień nazwę

en: Range:
pl_PL: Zakres:

en: Re-open last closed tab
pl_PL: Otwórz ostatnio zamkniętą kartę

en: Re_place All
pl_PL: Zastąp _wszystkie

en: Read _Only
pl_PL: Tylko do _odczytu

en: Read-only:
pl_PL: Tylko do odczytu:

en: Read:
pl_PL: Odczyt:

en: Recent _Files
pl_PL: Ost_atnio otwierane

en: Recent files list length:
pl_PL: Rozmiar listy ostatnio używanych plików:

en: Redo
pl_PL: Ponowienie

en: Redo the last modification
pl_PL: Ponów ostatnią modyfikację

en: Refresh
pl_PL: Odśwież

en: Reload file
pl_PL: Wczytaj plik ponownie

en: Reload symbol list
pl_PL: Wczytaj ponownie listę symboli

en: Reload the current file from disk
pl_PL: Ponownie wczytuje bieżący plik z dysku

en: Remove Error Indicators
pl_PL: Usuń _wszystkie podkreślenia błędów

en: Remove Error _Indicators
pl_PL: Usuń _wszystkie podkreślenia błędów

en: Remove Markers
pl_PL: _Usuń oznaczniki

en: Remove Markers and Error Indicators
pl_PL: Usuń _wszystkie oznaczniki i podkreślenia błędów

en: Remove _Markers
pl_PL: _Usuń zakładki

en: Removes all messages from the status bar. The messages are still displayed in the status messages window.
pl_PL: Usuwa wszystkie informacje na pasku statusu. Informacje są nadal dostępne w oknie Statusu.

en: Renders the font size of the document together with the current zoom level
pl_PL: Wyświetla wielkość fontu dla bieżącego dokumentu oraz stopień powiększenia tekstu.

en: Replace
pl_PL: Zastąp

en: Replace & Fi_nd
pl_PL: Za_stąp i znajdź

en: Replace Tabs with S_paces
pl_PL: Zamień znaki tabulacji na _spacje

en: Replace all matches found in the currently selected text
pl_PL: Zamieć wszystkie ciągi znalezione w aktualnie zaznaczonym tekście

en: Replace spaces with tabs
pl_PL: Zastąp spacje znakami tabulacji

en: Replace special characters
pl_PL: Zamień znaki specjalne

en: Replace tabs with space
pl_PL: Zamiana tabulacji na spacje

en: Replace text in the current document
pl_PL: Zastąp tekst w bieżącym dokumencie

en: Replace wit_h:
pl_PL: Za_stąp ciągiem:

en: Replaced %u matches in %u documents.
pl_PL: Zastąpiono %u wystąpień w %u dokumentach.

en: Replaces all tabs in document with spaces
pl_PL: Zamienia wszystkie znaki tabulacji na spacje

en: Report a _Bug...
pl_PL: Zgłoś _błąd...

en: Reset
pl_PL: Przywróć wyjściowe (reset)

en: Return a list of open documents in a running Geany instance
pl_PL: Zwróć listę otwartych dokumentów aktywnej instancji Geany

en: Right
pl_PL: Prawo

en: Romanian
pl_PL: Rumuńskie

en: Run
pl_PL: Uruchom

en: Run or view the current file
pl_PL: Uruchamia lub włącza podgląd bieżącego pliku

en: Run programs in VTE instead of opening a terminal emulation window. Please note, programs executed in VTE cannot be stopped
pl_PL: Uruchom programy w terminalu wirtualnym zamiast w oknie terminala systemowego. Uwaga: działania programu nie można przerwać.

en: SE & SW Asian
pl_PL: Azja Płd.-Wsch. i Płd.-Zach.

en: S_elect Current Line(s)
pl_PL: Zaznacz bieżący _wiersz(e)

en: S_mart Line Indent
pl_PL: Inteli_gentne wcięcia wierszy

en: S_ystem default
pl_PL: _Domyślne ustawienia systemu

en: Sa_ve All
pl_PL: Za_pisz wszystko

en: Sa_ve all open files
pl_PL: Zapisz _wszystkie otwarte pliki

en: Save
pl_PL: Zapisz

en: Save All
pl_PL: Za_pisz wszystko

en: Save File
pl_PL: Zapisz plik

en: Save _As...
pl_PL: Zapisz jako...

en: Save all
pl_PL: Zapisz wszystko

en: Save all open files
pl_PL: Zapisuje wszystkie otwarte pliki

en: Save as
pl_PL: Zapisz jako

en: Save only current open _file
pl_PL: Zapisz tylko _bieżący plik

en: Save the current file
pl_PL: Zapisuje bieżący plik

en: Save the file and rename it
pl_PL: Zapisz plik i zmień jego nazwę

en: Save window position
pl_PL: Zapisz pozycję okna

en: Save window size
pl_PL: Zapisz rozmiar okna

en: Saves the window position and restores it at the start
pl_PL: Zapisuje pozycję okna i wczytuje przy starcie programu

en: Saves the window size and restores it at the start
pl_PL: Zapisuje rozmiar okna i wczytuje przy starcie programu

en: Scribble
pl_PL: Brudnopis

en: Scripting Languages
pl_PL: Języki _skryptowe

en: Scroll down the view by one line
pl_PL: Przesuń widok o jedną linię w dół

en: Scroll on keystroke
pl_PL: Przewijanie przy naciśnięciu klawisza

en: Scroll on output
pl_PL: Przewijanie terminala przy nowej zawartości

en: Scroll to current line
pl_PL: Przewiń do bieżącej linii

en: Scroll up the view by one line
pl_PL: Przewiń widok o jedną linię w górę

en: Scrollback lines:
pl_PL: Liczba linii:

en: Se_lect Current Paragraph
pl_PL: Zaznacz bieżący _akapit

en: Search
pl_PL: _Szukaj

en: Search Field
pl_PL: Pole wyszukiwania

en: Search _backwards
pl_PL: Wyszukiwanie _wstecz

en: Search failed.
pl_PL: Wyszukiwanie nieudane

en: Searching...
pl_PL: Poszukiwanie...

en: Sect1
pl_PL: Sekcja1

en: Sect2
pl_PL: Sekcja2

en: Sect3
pl_PL: Sekcja3

en: Section
pl_PL: Sekcja

en: Sections
pl_PL: Sekcje

en: See grep's manual page for more information
pl_PL: Po szczegóły zajrzyj do podręcznika programu grep.

en: Select
pl_PL: Zaznacz

en: Select All
pl_PL: Zaznacz wszystko

en: Select Browser
pl_PL: Wybierz przeglądarkę

en: Select Directory
pl_PL: Wybierz katalog

en: Select File
pl_PL: Wybierz plik

en: Select Folder
pl_PL: Wybierz katalog

en: Select current word
pl_PL: Zaznacz bieżące słowo

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
pl_PL: Wskaż narzędzia, które znajdą się na pasku narzędzi. Ich położenie można zmienić za pomocą myszy.

en: Select to next word part
pl_PL: Rozszerz zaznaczenie do następnej części słowa

en: Select to previous word part
pl_PL: Rozszerz zaznaczenie do poprzedniej granicy słowa

en: Send to Custom Command 1
pl_PL: Wyślij do zewnętrznego polecenia 1

en: Send to Custom Command 2
pl_PL: Wyślij do zewnętrznego polecenia 2

en: Send to Custom Command 3
pl_PL: Wyślij do zewnętrznego polecenia 3

en: Send to Custom Command 4
pl_PL: Wyślij do zewnętrznego polecenia 4

en: Send to Custom Command 5
pl_PL: Wyślij do zewnętrznego polecenia 5

en: Send to Custom Command 6
pl_PL: Wyślij do zewnętrznego polecenia 6

en: Send to Custom Command 7
pl_PL: Wyślij do zewnętrznego polecenia 7

en: Send to Custom Command 8
pl_PL: Wyślij do zewnętrznego polecenia 8

en: Send to Custom Command 9
pl_PL: Wyślij do zewnętrznego polecenia 9

en: Set Build Commands
pl_PL: _Zdefiniuj polecenia budowania (build)

en: Set Custom Commands
pl_PL: Ustaw zewnętrzne polecenia

en: Set File_type
pl_PL: Ustaw typ _pliku

en: Set Line E_ndings
pl_PL: Wyświetlani_e znaków końca wiersza

en: Set _Encoding
pl_PL: Ustaw _kodowanie znaków

en: Set encoding:
pl_PL: Ustaw kodowanie znaków:

en: Set filetype:
pl_PL: Typ pliku:

en: Set menu item label
pl_PL: Przypisz etykietę w menu

en: Set path from document
pl_PL: Pobierz ścieżkę dokumentu

en: Set the information to be used in templates. See the documentation for details.
pl_PL: Podaj informacje używane w szablonach. Więcej szczegółów w dokumentacji.

en: Sets the background color of the text in the terminal widget
pl_PL: Ustawia kolor tła w oknie terminala

en: Sets the color of the long line marker
pl_PL: Ustawia kolor znacznika długiej linii

en: Sets the default encoding for newly created files
pl_PL: Ustaw domyślne kodowanie dla nowoutworzonych plików

en: Sets the default encoding for opening existing non-Unicode files
pl_PL: Określa wybór kodowania podczas otwierania istniejących plików kodowanych w standardzie innym niż Unikod.

en: Sets the editor font
pl_PL: Ustawia font edytora

en: Sets the font for the message window
pl_PL: Ustawia font dla okna komunikatów

en: Sets the font for the symbol list
pl_PL: Ustawia font dla listy symboli

en: Sets the font for the terminal widget
pl_PL: Określa font dla okna terminala

en: Sets the foreground color of the text in the terminal widget
pl_PL: Określa kolor tekstu w oknie terminala

en: Sets the path to the shell which should be started inside the terminal emulation
pl_PL: Określa ścieżkę do powłoki uruchamianej w terminalu wirtualnym

en: Setting %s indentation mode for %s.
pl_PL: Ustawienie %s trybu wcięć na %s.

en: Setting indentation width to %d for %s.
pl_PL: Ustawienie wielkości wcięć na %d w %s.

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: Shell
pl_PL: Powłoka

en: Shell:
pl_PL: Powłoka:

en: Shortcut
pl_PL: Skrót

en: Show Color Chooser
pl_PL: Przycisk wyboru kolorów

en: Show Indentation _Guides
pl_PL: Wyświetl _prowadnice wcięć

en: Show Line _Endings
pl_PL: Pokaż znaki _końca wiersza

en: Show Message _Window
pl_PL: _Okno komunikatów

en: Show S_ymbol List
pl_PL: Pokaż listę s_ymboli

en: Show Side_bar
pl_PL: Panel _boczny

en: Show White S_pace
pl_PL: Pokaż _białe znaki

en: Show _Document List
pl_PL: Pokaż listę otwartych _dokumentów

en: Show _Hidden Files
pl_PL: Pokaż _ukryte pliki

en: Show _Line Numbers
pl_PL: Pokaż _numery wierszy

en: Show _Markers Margin
pl_PL: Mar_gines zakładek

en: Show _Paths
pl_PL: Pokaż ścieżki do_stępu

en: Show _Toolbar
pl_PL: Pasek _narzędzi

en: Show _hidden files
pl_PL: Pokaż _ukryte pliki

en: Show calltip
pl_PL: Pokaż podpowiedzi

en: Show close buttons
pl_PL: Pokaż przyciski zamykania

en: Show documents list
pl_PL: Pokaż listę otwartych plików

en: Show editor tabs
pl_PL: Pokaż karty okna edytora

en: Show hidden files
pl_PL: Pokaż ukryte pliki

en: Show indentation guides
pl_PL: Pokaż prowadnice wcięć

en: Show line endings
pl_PL: Pokaż znaki końca wiersza

en: Show line numbers
pl_PL: Pokaż numery wierszy

en: Show markers margin
pl_PL: Pokaż margines znaczników

en: Show sidebar
pl_PL: Pokaż panel _boczny

en: Show status bar
pl_PL: Pokaż pasek statusu

en: Show symbol list
pl_PL: Pokaż listę symboli

en: Show t_oolbar
pl_PL: Pokaż pasek _narzędzi

en: Show the current document
pl_PL: Pokaż bieżący dokument

en: Show the preferences dialog
pl_PL: Pokaż okno dialogowe preferencji

en: Show version and exit
pl_PL: Wyświetl informacje o wersji i zakończ program

en: Show white space
pl_PL: Pokaż białe znaki

en: Shows a confirmation dialog on exit
pl_PL: Wyświetla monit o potwierdzenie przy zamykaniu programu

en: Shows a small cross button in the file tabs to easily close files when clicking on it (requires restart of Geany)
pl_PL: Pokaż ikony zamykania kart edytora (wymaga ponownego uruchomienia programu)

en: Shows or hides the Line Number margin
pl_PL: Pokaż/ukryj margines numerów wierszy

en: Shows or hides the small margin right of the line numbers, which is used to mark lines
pl_PL: Pokaż/ukryj margines do zaznaczania wierszy

en: Shows small dotted lines to help you to use the right indentation
pl_PL: Wyświetl przerywane linie, pomocne przy ustalaniu wielkości wcięć

en: Shows the line ending character
pl_PL: Pokaż znaki końca wiersza

en: Side by Side
pl_PL: Sąsiadująco

en: Sidebar:
pl_PL: Panel boczny:

en: Single quotes ' '
pl_PL: Pojedynczy cudzysłów ' '

en: Singletons
pl_PL: Wzorce singletonu

en: Size:
pl_PL: Rozmiar:

en: Snippet completion
pl_PL: Uzupełnianie snippetu

en: Some of the many contributors (for a more detailed list, see the file %s):
pl_PL: Wybrani współtwórcy (szczegółowa lista w pliku %s):

en: Sort by _Appearance
pl_PL: Uporządkuj w kolejności _występowania

en: Sort by _Name
pl_PL: Sortuj według _nazwy

en: Source file:
pl_PL: Plik źródłowy

en: South European
pl_PL: Południowoeuropejskie

en: Space separated list of file patterns used for the find in files dialog (e.g. *.c *.h)
pl_PL: Lista wzorców plików oddzielona spacjami (w oknie wyszukiwania) (np. g. *.c *h)

en: Spaces
pl_PL: Spacje

en: Special Characters
pl_PL: Znaki specjalne

en: Specifies the history in lines, which you can scroll back in the terminal widget
pl_PL: Określa liczbę wierszy historii wyświetlania terminala

en: Specifies the number of files which are stored in the Recent files list
pl_PL: Określa liczbę ostatnio otwieranych plików w menu "Ostatnio otwierane".

en: Specify a format for the date and time stamp which is added to the page header on each page. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
pl_PL: Wprowadź własny format daty i czasu. Możesz użyć dowolnych specyfikatorów formatu funkcji strftime języka ANSI C.

en: Specify a format for the {datetime} wildcard. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
pl_PL: Wprowadź własny format daty i czasu. Możesz używać dowolnych specyfikatorów funkcji strftime języka ANSI C.

en: Specify a format for the {date} wildcard. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
pl_PL: Wprowadź własny format daty. Możesz używać dowolnych specyfikatorów funkcji strftime języka ANSI C.

en: Specify a format for the {year} wildcard. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
pl_PL: Wprowadź własny format roku. Możesz używać dowolnych specyfikatorów funkcji strftime języka ANSI C.

en: Splits the editor view into two windows.
pl_PL: Dzieli okno na dwie części

en: Square brackets [ ]
pl_PL: Nawiasy kwadratowe [ ]

en: Startup
pl_PL: Uruchamianie

en: Startup path:
pl_PL: Katalog domyślny:

en: Status messages
pl_PL: Komunikaty stanu

en: Stop scrolling at last line
pl_PL: Zatrzymaj przewijanie na ostatnim wierszu dokumentu

en: Store project file inside the project base directory
pl_PL: Przechowuj plik projektu w katalogu bazowym projektu

en: Strip trailing spaces and tabs
pl_PL: Usuwanie białych znaków z końców wierszy

en: Structs
pl_PL: Struktury

en: Structures
pl_PL: Struktury

en: Subsection
pl_PL: Podsekcja

en: Subsubsection
pl_PL: Podsekcja

en: Suppress snippet completion
pl_PL: Wstrzymaj uzupełnianie snippetu

en: Suppress status messages in the status bar
pl_PL: Nie wyświetlaj komunikatów o statusie na pasku statusu

en: Switch to Compiler
pl_PL: Uaktywnij okno Ko_mpilatora

en: Switch to Document
pl_PL: Uaktywnij dokument

en: Switch to Editor
pl_PL: Uaktywnij okno edytora

en: Switch to Message Window
pl_PL: Uaktywnij okno _Komunikatów

en: Switch to Messages
pl_PL: Uaktywnij okno komunikatów

en: Switch to Scribble
pl_PL: Uaktywnij okno Brudnopisu

en: Switch to Search Bar
pl_PL: Uaktywnij pasek wyszukiwania

en: Switch to Sidebar
pl_PL: Uaktywnij panel boczny

en: Switch to Sidebar Document List
pl_PL: Uaktywnij panel dokumentów

en: Switch to Sidebar Symbol List
pl_PL: Uaktywnij panel listy symboli

en: Switch to VTE
pl_PL: Uaktywnij okno terminala

en: Switch to last used document
pl_PL: Uaktywnij ostatnio używany dokument

en: Switch to last used document after closing a tab
pl_PL: Uaktywnij ostatnio używany dokument po zamknięciu karty

en: Switch to left document
pl_PL: Uaktywnij lewy dokument

en: Switch to right document
pl_PL: Uaktywnij prawy dokument

en: Switch to status message list at new message
pl_PL: Uaktywnij okno Statusu

en: Switch to the status message tab (in the notebook window at the bottom) if a new status message arrives
pl_PL: Uaktywnij okno Statusu za każdym razem, gdy pojawi się nowy komunikat

en: Symbol list update frequency:
pl_PL: Częstość odświeżania listy symboli:

en: Symbol list:
pl_PL: Lista symboli:

en: Symbols
pl_PL: Symbole

en: System _default
pl_PL: Ustawienia _systemowe

en: T/S
pl_PL: TAB/SP

en: T_abs and Spaces
pl_PL: Zn_aki tabulacji i spacje

en: T_abs and spaces
pl_PL: Sp_acje i znaki tabulacji

en: T_oggle Case of Selection
pl_PL: Odwróć w_ielkość zaznaczonych liter

en: Tables
pl_PL: Tablice

en: Tabs
pl_PL: Znaki tabulacji

en: Tabs and Spaces
pl_PL: Spacje i znaki tabulacji

en: Targets
pl_PL: Cele

en: Technical characters
pl_PL: Znaki techniczne

en: Templates
pl_PL: Szablony

en: Text was empty (or contained only whitespace)
pl_PL: Tekst był pusty lub zawierał tylko białe znaki

en: Thai
pl_PL: Tajskie

en: The Geany developer team
pl_PL: Zespół programistów Geany

en: The amount of characters which are necessary to show the symbol autocompletion list
pl_PL: Liczba znaków niezbędnych dla uzyskania podpowiedzi autouzupełniania

en: The background color of characters after the given cursor position (see below) changed to the color set below, (this is recommended if you use proportional fonts)
pl_PL: Kolor tła znaków za kursorem zmienia się na taki, jak przed kursorem (zalecane, jeżeli używany font jest proporcjonalny)

en: The combination '%s' is already used for "%s".
pl_PL: Kombinacja '%s' jest już użawana dla "%s".

en: The command to execute when using "Open with". You can use %f and %d wildcards.
    %f will be replaced with the filename including full path
    %d will be replaced with the path name of the selected file without the filename
pl_PL: Polecenie wywoływane za pomocą "Otwórz z...". W parametrach %f i %d wolno użyć masek plików.
    %f zostanie zastąpione nazwą pliku wraz ze ścieżką.
    %d zostanie zastąpione ścieżką dostępu do pliku.

en: The document has been closed.
pl_PL: Zamknięto dokument.

en: The executed custom command exited with an unsuccessful exit code.
pl_PL: Polecenie własne zakończone z kodem niepowodzenia.

en: The executed custom command returned an error. Your selection was not changed. Error message: %s
pl_PL: Polecenie własne zakończone błędem. Zaznaczony obszar nie został zmieniony. Komunikat: %s

en: The file "%s" could not be opened properly and has been truncated. This can occur if the file contains a NULL byte. Be aware that saving it can cause data loss.
    The file was set to read-only.
pl_PL: Plik "%s" nie został poprawnie otwarty - został skrócony o część swojej zawartości. Przyczyną może być np. nieoczekiwane wystąpienie bitu NULL. Zapisanie pliku w obecnej postaci może spowodować utratą danych.
    Plik został otwarty w trybie tylko do odczytu.

en: The file "%s" does not look like a text file or the file encoding is not supported.
pl_PL: Plik "%s" nie jest plikiem tekstowym lub jego kodowanie nie jest obsługiwane.

en: The file "%s" is not valid %s.
pl_PL: Plik "%s" nie istnieje %s

en: The file "%s" will be printed with the following command:
    
    %s
pl_PL: Plik "%s" zostanie wydrukowany przy użyciu polecenia:
    
    %s

en: The file '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
pl_PL: Pliki '%s' już istnieje. Czy chcesz go nadpisać?

en: The file '%s' is not saved.
pl_PL: Plik %s nie został zapisany.

en: The following keyboard shortcuts are configurable:
pl_PL: Poniższe skróty klawiaturowe są konfigurowalne:

en: The long line marker is a thin vertical line in the editor, it helps to mark long lines, or as a hint to break the line. Set this value to a value greater than 0 to specify the column where it should appear.
pl_PL: Znacznikiem długiego wiersza jest pionowa linia w oknie edytora. Pomaga ona zorientować się, które wiersze są zbyt długie. Wskaż, w której kolumnie ma być wyświetlana.

en: The name of the developer
pl_PL: Nazwisko programisty

en: The path "%s" does not exist.
pl_PL: Katalog "%s" nie istnieje.

en: The plugin "%s" is not binary compatible with this release of Geany - please recompile it.
pl_PL: Wtyczka "%s" jest niekompatybilna z tym wydaniem Geany - zrekompiluj ją.

en: The specified project name is too long (max. %d characters).
pl_PL: Podana nazwa projektu jest zbyt długa (maksymalnie %d znaków).

en: The specified project name is too short.
pl_PL: Podana nazwa projektu jest za krótka.

en: The width in chars of a single indent
pl_PL: Wielkość pojedynczego wcięcia w znakach

en: This is Geany %s.
pl_PL: Używasz Geany %s.

en: This option disables the automatic detection of the file encoding when opening non-Unicode files and opens the file with the specified encoding (usually not needed)
pl_PL: Wyłącza wykrywanie kodowania przy otwieraniu pliku zapisanych w innym standardzie niż Unikod i otwiera plik w określonym kodowaniu (zazwyczaj nie jest to potrzebne)

en: This option disables the keybinding to popup the menu bar (default is F10). Disabling it can be useful if you use, for example, Midnight Commander within the VTE.
pl_PL: Ta opcja wyłącza skrót klawiszowy uaktywniający menu (domyślnie F10). Może to być pomocne, jeżeli w terminalu wirtualnym używasz programów również wykorzystujących ten klawisz.

en: This plugin provides different actions related to saving of files.
pl_PL: Wtyczka automatyzuje rozmaite czynności związane z zapisywaniem plików.

en: Toggle All Additional Widgets
pl_PL: Pokaż/ukryj dodatkowe widżety

en: Toggle All _Additional Widgets
pl_PL: Pokaż/ukryj dodatkowe _widżety

en: Toggle Line breaking
pl_PL: Włącz/wyłącz łamanie wierszy

en: Toggle Line wrapping
pl_PL: Włącz/wyłącz zawijanie wierszy

en: Toggle Messages Window
pl_PL: Przełącz okno komunikatów

en: Toggle Sidebar
pl_PL: Przełącz panel boczny

en: Toggle current fold
pl_PL: Zwiń/rozwiń sekwencję kodu

en: Toggle line commentation
pl_PL: Przełącz komentowanie linii

en: Toggle marker
pl_PL: Przełącz znacznik

en: Toggle plugin status
pl_PL: Włącz/wyłącz wtyczkę

en: Toggle the documents list on and off
pl_PL: Pokaż/schowaj listę otwartych plików

en: Toggle the symbol list on and off
pl_PL: Wyświetla lub ukrywa listę symboli

en: Too many items selected!
pl_PL: Zaznaczono zbyt wiele pozycji!

en: Toolbar
pl_PL: Pasek narzędzi

en: Tools
pl_PL: Narzędzia

en: Top
pl_PL: Góra

en: Top and Bottom
pl_PL: Góra i dół

en: Translators
pl_PL: Tłumacze

en: Triggers
pl_PL: Wyzwalacze

en: Try to resave the file?
pl_PL: Ponowić próbę zapisu?

en: Turkish
pl_PL: Tureckie

en: Type Selectors
pl_PL: Selektory typów

en: Type a defined short character sequence and complete it to a more complex string using a single keypress
pl_PL: Napisz zdefiniowany skrót i rozwiń go jednym naciśnięciem klawisza

en: Type constructors
pl_PL: Konstruktory typów

en: Type here what you want, use it as a notice/scratch board
pl_PL: To jest brudnopis. Możesz wpisać tu cokolwiek chcesz.

en: Type:
pl_PL: Typ:

en: Typedefs / Enums
pl_PL: Definicje typów

en: Types
pl_PL: Typy

en: U_ncomment Line(s)
pl_PL: _Odkomentuj linie

en: Uncomment line(s)
pl_PL: Odkomentuj linie

en: Undo
pl_PL: Cofnij

en: Undo the last modification
pl_PL: Cofnij ostatnią modyfikację

en: Unfold all
pl_PL: Rozwiń wszystkie

en: Unknown filetype extension for "%s".
pl_PL: Nieznane rozszerzenie pliku dla "%s".

en: Up
pl_PL: W górę

en: Use _escape sequences
pl_PL: Uż_ycie sekwencji specjalnych

en: Use an external command for printing
pl_PL: Drukuj przy pomocy polecenia zewnętrznego

en: Use current word under the cursor when opening the Find, Find in Files or Replace dialog and there is no selection
pl_PL: Użyj słowa pod kursorem w okienkach Szukaj, Szukaj w plikach, Zastąp, jeżeli nie zaznaczono tekstu

en: Use fixed encoding when opening non-Unicode files
pl_PL: Używaj ustalonego kodowania podczas otwierania plików w standardzie innym niż Unikod

en: Use global settings
pl_PL: Użyj ustawień globalnych

en: Use indicators to show compile errors
pl_PL: Podkreślanie miejsc, w których wystąpiły błędy kompilacji

en: Use native GTK printing
pl_PL: Drukuj za pośrednictwem biblioteki GTK

en: Use one tab per indent
pl_PL: Jeden znak tabulacji na wcięcie

en: Use project-based session files
pl_PL: Korzystaj z plików sesji opartych na projektach

en: Use spaces if the total indent is less than the tab width, otherwise use both
pl_PL: Użyj spacji jeżeli wcięcie jest mniejsza niż wielkość tabulacji, w przeciwnym wypadku używaj obu rodzajów znaków

en: Use spaces when inserting indentation
pl_PL: Używaj spacji do wcięć

en: Use the basename of the printed file
pl_PL: Drukuj nazwę pliku

en: Use the current file's directory for Find in Files
pl_PL: Użyj bieżącego katalogu w okienku "Szukaj w plikach"

en: Use the current word under the cursor for Find dialogs
pl_PL: Użyja słowa pod kursorem w formularzu okienka Szukaj

en: Use the project's base directory
pl_PL: Wykorzystaj katalog bazowy projektu

en: Value
pl_PL: Wartość

en: Variables
pl_PL: Zmienne

en: Variables / Signals
pl_PL: Zmienne / Sygnały

en: Various
pl_PL: Rozmaite

en: Version number, which a new file initially has
pl_PL: Numer wersji

en: Vietnamese
pl_PL: Wietnamskie

en: View
pl_PL: Widok

en: Views
pl_PL: Widoki

en: Warning
pl_PL: Ostrzeżenie

en: Warning: non-standard hard tab width: %d != 8!
pl_PL: Uwaga: nietypowa długość twardej tabulacji: %d !=8!

en: West European
pl_PL: Zachodnioeuropejskie

en: Western
pl_PL: Zachodnie

en: When "smart" home is enabled, the HOME key will move the caret to the first non-blank character of the line, unless it is already there, it moves to the very beginning of the line. When this feature is disabled, the HOME key always moves the caret to the start of the current line, regardless of its current position.
pl_PL: Włączona opcja sprawia, że naciśnięcie klawisza HOME ustawi kursor przed pierwszym białym znakiem wiersza lub na jego początku. W przeciwnym wypadku kursor zawsze ustawi się na początku wiersza.

en: When enabled, a project file is stored by default inside the project base directory when creating new projects instead of one directory above the base directory. You can still change the path of the project file in the New Project dialog.
pl_PL: Włączona opcja określa, że podczas tworzenia nowego projektu plik projektu przechowywany będzie w katalogu bazowym projektu, zamiast w katalogu nadrzędnym wobec niego. Ścieżkę do pliku projektu można zmienić w oknie dialogowym Nowy projekt

en: Whether the virtual terminal emulation (VTE) should be loaded at startup, disable it if you do not need it
pl_PL: Określa, czy przy starcie programu uruchamiać wirtualny terminal. Wyłącz opcję, jeżeli go nie potrzebujesz.

en: Whether to beep if an error occurred or when the compilation process has finished
pl_PL: Sygnał dźwiękowy przy wystąpieniu błędów lub po zakończeniu kompilacji

en: Whether to blink the cursor
pl_PL: Określa, czy używać migotającego kursora

en: Whether to detect the indentation type from file contents when a file is opened
pl_PL: Włącz wykrywanie rodzaju wcięć na podstawie zawartości pliku przy jego otwieraniu

en: Whether to detect the indentation width from file contents when a file is opened
pl_PL: Włącz wykrywanie wielkości wcięć na podstawie zawartości pliku przy jego otwieraniu

en: Whether to place file tabs next to the current tab rather than at the edges of the notebook
pl_PL: Określa, czy nowe karty edytora wstawiane będą obok karty bieżącej, czy na końcu

en: Whether to scroll to the bottom if a key was pressed
pl_PL: Określa, czy przewinąć do końca zawartość terminala, gdy zostanie naciśnięty klawisz

en: Whether to scroll to the bottom when output is generated
pl_PL: Określa, czy przewinąć do końca zawartość terminala, gdy zostanie wygenerowane wyjście polecenia

en: Whether to show the status bar at the bottom of the main window
pl_PL: Określa, czy wyświetlać pasek statusu u dołu głównego okna programu

en: Whether to stop scrolling one page past the last line of a document
pl_PL: Ustala, czy zatrzymać przewijanie stronę po ostatnim wierszu dokumentu

en: Whether to store a project's session files and open them when re-opening the project
pl_PL: Określa, czy czy przechowywać pliki sesji projektu i otwierać je przy ponownym otwieraniu projektu

en: Whether to use indicators (a squiggly underline) to highlight the lines where the compiler found a warning or an error
pl_PL: Określa, czy podkreślać wiersze, w których kompilator generuje ostrzeżenia lub wskazuje błędy

en: Wi_ki
pl_PL: Wi_kipedia

en: Without encoding
pl_PL: Bez kodowania

en: Word Count
pl_PL: Ilość słów

en: Word part completion
pl_PL: Częściowe uzupełnianie słów

en: Words:
pl_PL: Słowa:

en: Working directory
pl_PL: Ka_talog bieżący

en: Wrap search and find again?
pl_PL: Rozpocząć wyszukiwanie od początku pliku?

en: Wrap the line at the window border and continue it on the next line. Note: line wrapping has a high performance cost for large documents so should be disabled on slow machines.
pl_PL: Zawija wiersze, by mieściły się w oknie edytora. Uwaga: zawijanie wierszy w przypadku dużych dokumentów może spowalniać działanie programu.

en: Write:
pl_PL: Zapis:

en: XML/HTML tag auto-closing
pl_PL: Automatyczne domykanie znaczników XML i HTML

en: Year:
pl_PL: Rok:

en: You can send the current selection to any of these commands and the output of the command replaces the current selection.
pl_PL: Możesz wysłać bieżące zaznaczenie do jednej z tych komend, w wyniku czego wyjście z działania wybranej komendy zastąpi zaznaczony obszar.

en: You have specified an invalid project filename.
pl_PL: Niewłaściwa nazwa pliku projektu.

en: Your configuration directory has been successfully moved from "%s" to "%s".
pl_PL: Katalog z plikami konfiguracyjnymi pomyślnie przeniesiony z "%s" do "%s".

en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
pl_PL: Katalog z plikami konfiguracyjnymi "%s" nie mógł zostać przeniesiony do "%s" (%s). Zrób to samodzielnie.

en: Zoom In
pl_PL: Powiększ

en: Zoom Out
pl_PL: Zmniejsz

en: Zoom Reset
pl_PL: Przywróć pierwotną wielkość tekstu

en: Zoom in the text
pl_PL: Powiększ tekst

en: Zoom out the text
pl_PL: Zmniejsz tekst

en: [FILES...]
pl_PL: [PLIKI...]

en: _Allow
pl_PL: _Zezwól

en: _Append toolbar to the menu
pl_PL: _Dołącz pasek zadań do menu

en: _Apply Default Indentation
pl_PL: Zastosuje _domyślne wcięcia

en: _Auto-indentation
pl_PL: _Automatyczne wcięcia

en: _Auto-replace Special Characters
pl_PL: Za_mień znaki specjalne

en: _Build
pl_PL: Z_buduj

en: _C++ Class...
pl_PL: Klasa _C++

en: _Close
pl_PL: _Zamknij

en: _Collapse All
pl_PL: Zwiń wszystk_o

en: _Color Chooser
pl_PL: _Wybór koloru

en: _Comment Line(s)
pl_PL: _Komentuj linie

en: _Compile
pl_PL: _Skompiluj

en: _Copy Current Line(s)
pl_PL: S_kopiuj bieżący wiersz(e)

en: _Decrease Indent
pl_PL: Z_mniejsz wcięcie

en: _Delete Current Line(s)
pl_PL: _Usuń bieżący wiersz(e)

en: _Detect from Content
pl_PL: _Ustal na podstawie zawartości

en: _Directory to save backup files in:
pl_PL: _Katalog dla kopii bezpieczeństwa:

en: _Directory:
pl_PL: Ka_talog:

en: _Document
pl_PL: _Dokument

en: _Don't save
pl_PL: _Nie zapisuj

en: _Donate...
pl_PL: _Przekaż dotację..

en: _East European
pl_PL: _Wschodnioeuropejskie

en: _Edit
pl_PL: _Edycja

en: _Enable
pl_PL: _Włącz

en: _Execute
pl_PL: _Wykonaj

en: _Expand All
pl_PL: _Rozwiń wszystkie

en: _Export
pl_PL: _Eksportuj

en: _File
pl_PL: _Plik

en: _Filetype Configuration
pl_PL: Konfiguracja typów plików

en: _Find All
pl_PL: _Znajdź wszystkie

en: _Find in Files...
pl_PL: Szukaj w _plikach...

en: _Find...
pl_PL: Szukaj...

en: _Fold All
pl_PL: Zwiń wsz_ystkie

en: _GTK+ Class...
pl_PL: Klasa _GTK+

en: _Go to Line...
pl_PL: Idź _do wiersza...

en: _HTML Replacement
pl_PL: Zastąp znaki specjalne _HTML

en: _Help
pl_PL: Pomo_c

en: _Hide Message Window
pl_PL: _Ukryj okno komunikatów

en: _Hide Toolbar
pl_PL: _Ukryj pasek narzędzi

en: _Images only
pl_PL: Tylko ik_ony

en: _In Document
pl_PL: _W dokumencie

en: _Increase Indent
pl_PL: Z_większ wcięcie

en: _Input Methods
pl_PL: Meto_dy wejściowe

en: _Insert
pl_PL: Ws_taw

en: _Insert "include <...>"
pl_PL: Wstaw "_include <...>"

en: _Insert Special HTML Characters...
pl_PL: Wstaw znaki specjalne _HTML...

en: _Insert line numbers
pl_PL: _Wstaw numery wierszy

en: _Invert search results
pl_PL: _Odwróć wyniki wyszukiwania

en: _Large icons
pl_PL: _Duże ikony

en: _Line Wrapping
pl_PL: _Zawijanie wierszy

en: _Make All
pl_PL: Zlinkuj _wszystko (make)

en: _Mark
pl_PL: _Oznacz

en: _Mark All
pl_PL: Zaznacz _wszystko

en: _Markup Languages
pl_PL: Języki _znacznikowe

en: _Middle Eastern
pl_PL: _Bliskowschodnie

en: _More
pl_PL: _Więcej

en: _More Options
pl_PL: _Więcej opcji

en: _Move Line(s) Up
pl_PL: Przesuń wiersz(e) w górę

en: _New...
pl_PL: _Nowy...

en: _Next
pl_PL: _Następny

en: _Next Error
pl_PL: _Następny błąd

en: _Open...
pl_PL: _Otwórz...

en: _Override
pl_PL: _Nadpisz

en: _PHP Class...
pl_PL: Klasa _PHP

en: _Plugin Manager
pl_PL: _Menedżer wtyczek

en: _Previous
pl_PL: _Poprzedni

en: _Previous Error
pl_PL: _Poprzedni błąd

en: _Print status message if files have been automatically saved
pl_PL: Wyświetl _komunikat po automatycznym zapisie plików

en: _Print...
pl_PL: Drukuj...

en: _Programming Languages
pl_PL: Języki p_rogramowania

en: _Project
pl_PL: P_rojekt

en: _Recent Projects
pl_PL: _Ostatnio otwierane projekty

en: _Recurse in subfolders
pl_PL: Szukaj w _podkatalogach

en: _Reflow Lines/Block
pl_PL: _Wyświetl ponownie wiersze/blok tekstu

en: _Reload
pl_PL: Wczytaj _ponownie

en: _Reload Configuration
pl_PL: Wczytaj _ponownie konfigurację

en: _Replace
pl_PL: Z_astąp

en: _Replace Characters in Selection
pl_PL: _Zamień znaki specjalne w zaznaczeniu

en: _Replace Spaces with Tabs...
pl_PL: Zamień spacje na znaki _tabulacji

en: _Replace...
pl_PL: Z_astąp...

en: _Restart Terminal
pl_PL: Po_nownie uruchom terminal

en: _SE & SW Asian
pl_PL: _Azja Płd.-Wsch. i Płd.-Zach.

en: _Scripting Languages
pl_PL: Języki _skryptowe

en: _Search
pl_PL: _Szukaj

en: _Search for:
pl_PL: _Szukaj:

en: _Send Selection to
pl_PL: _Wyślij zaznaczenie do

en: _Send Selection to Terminal
pl_PL: _Wyślij zaznaczenie do terminala

en: _Set Build Commands
pl_PL: Z_definiuj polecenia budowania

en: _Set Custom Date Format
pl_PL: Zdefiniuj _własny format daty

en: _Set Path From Document
pl_PL: P_obierz ścieżkę dokumentu

en: _Side by Side
pl_PL: _Sąsiadująco

en: _Small icons
pl_PL: _Małe ikony

en: _Spaces
pl_PL: _Spacje

en: _Split Window
pl_PL: _Podziel okno

en: _Strip Trailing Spaces
pl_PL: Usuń _białe znaki z końców wierszy

en: _Tabs
pl_PL: Znaki _tabulacji

en: _Text only
pl_PL: Tylko _tekst

en: _Toggle Line Commentation
pl_PL: P_rzełącz komentowanie linii

en: _Toolbar Preferences
pl_PL: Ustawienia paska _narzędzi

en: _Tools
pl_PL: _Narzędzia

en: _Top and Bottom
pl_PL: _Góra i dół

en: _Transpose Current Line
pl_PL: Zamień _miejscami bieżący wiersz z poprzedzającym

en: _Unfold All
pl_PL: _Rozwiń wszystkie

en: _Unsplit
pl_PL: _Usuń podział

en: _Use Custom Date Format
pl_PL: _Użyj własnego formatu daty

en: _Use current zoom level
pl_PL: Użyj bieżącego powięks_zenia

en: _Use regular expressions
pl_PL: _Użyj wyrażeń regularnych

en: _Very small icons
pl_PL: Mi_niaturki

en: _View
pl_PL: _Widok

en: _Website
pl_PL: _Strona domowa

en: _West European
pl_PL: _Zachodnioeuropejskie

en: _Word Count
pl_PL: Zliczanie _słów

en: _Write Unicode BOM
pl_PL: Zapisz _BOM

en: all
pl_PL: wszystko

en: built on %s with
pl_PL: kompilacja: %s

en: custom
pl_PL: własne

en: dd.mm.yyyy
pl_PL: dd.mm.rrrr

en: dd.mm.yyyy hh:mm:ss
pl_PL: dd.mm.rrrr gg:mm:ss

en: developer
pl_PL: programista

en: failed to substitute %%p, no project active
pl_PL: nie udało się zastąpić %%p, brak aktywnych projektów

en: invisible
pl_PL: Niewidoczny

en: line: %l / %L	 col: %c	 sel: %s	 %w      %t      %mmode: %M      encoding: %e      filetype: %f      scope: %S
pl_PL: wiersz: %l / %L 	 kol.: %c	 zazn.: %s	 %w      %t      tryb: %M      kodowanie: %e    typ pliku: %f     funkcja: %S

en: maintainer
pl_PL: opiekun

en: mm.dd.yyyy
pl_PL: mm.dd.rrrr

en: mm.dd.yyyy hh:mm:ss
pl_PL: mm.dd.rrrr gg:mm:ss

en: project
pl_PL: projekt

en: projects
pl_PL: projekty

en: seconds
pl_PL: sekund

en: selection
pl_PL: zaznaczenie

en: translation maintainer
pl_PL: opiekun tłumaczeń

en: unknown
pl_PL: nieznany

en: untitled
pl_PL: bez nazwy

en: whole document
pl_PL: cały dokument

en: yyyy/mm/dd
pl_PL: rrrr/mm/dd

en: yyyy/mm/dd hh:mm:ss
pl_PL: rrrr/mm/dd gg:mm:ss
