mtpaint - en to pl translation catalogue (559 entries)

en:   +,=               Main edit window - Zoom in
pl:   +,=               Main edit window - Powiększ

en:   -                 Main edit window - Zoom out
pl:   -                 Main edit window - Zmniejsz

en:   Arrow keys        Paint Mode - Move the mouse pointer
pl:   Arrow keys        Tryb rysowania - Ruszaj myszką

en:   Arrow keys        Selection Mode - Nudge selection box or paste box by one pixel
pl:   Arrow keys        Tryb zaznaczania - Nudge selection box or paste box by one pixel

en:   Ctrl + + or =     Increase opacity by 1
pl:   Ctrl + + or =     Zwiększ nieprzeźroczystość o 1

en:   Ctrl + -          Decrease opacity by 1
pl:   Ctrl + -          Zmniejsz przźroczystość o 1

en:   Ctrl + 1, 2, ... , 0  Set opacity to 10%, 20%, ... , 100% (main or keypad numbers)
pl:   Ctrl + 1, 2, ... , 0  Ustaw nieprzeźroczystość na 10%, 20%, ... , 100% (główne lub numeryczne klawisze liczbowe)

en:   Ctrl + F1 - F12   Save current clipboard to file 1-12
pl:   Ctrl + F1 - F12   Zapisz bieżący obrazek ze schowka do pliku 1-12

en:   Ctrl+Arrows       Move layer or resize selection box
pl:   Ctrl+Arrows       Przenieś warstwę lub zmień rozm. zaznaczenia

en:   Ctrl+Left button     Choose colour A from under mouse pointer
pl:   Ctrl+ Lewy myszki     Wybierz kolor A

en:   Ctrl+Right button    Choose colour B from under mouse pointer
pl:   Ctrl+Prawy myszki    Wybierz kolor B

en:   Ctrl+Scroll Wheel    Scroll the main edit window left or right
pl:   Ctrl+Kółko myszki    Przewiń zawartość okna w prawo/lewo

en:   Ctrl-A            Select whole image
pl:   Ctrl-A            Zaznacz cały obraz

en:   Ctrl-C            Copy selection to clipboard
pl:   Ctrl-C            Kopiuj zaznaczenie do schowka

en:   Ctrl-E            Edit the RGB values for colours A & B
pl:   Ctrl-E            Edytuj wartości RGB dla kolorów A & B

en:   Ctrl-G            Greyscale the image
pl:   Ctrl-G            Skala szarości

en:   Ctrl-I            Information
pl:   Ctrl-I            Informacje

en:   Ctrl-K            Paste clipboard to location it was copied from
pl:   Ctrl-K            Wklej obrazek schowka tam, skąd został skopiowany

en:   Ctrl-L            Draw an ellipse spanning the selection area
pl:   Ctrl-L        Rysuj elipsę wewnątrz zaznaczonego obsaru

en:   Ctrl-N            Create new image
pl:   Ctrl-N            Utwórz Nowy Obraz

en:   Ctrl-O            Open Image
pl:   Ctrl-O            Otwórz obraz

en:   Ctrl-P            Preferences
pl:   Ctrl-P            Ustawienia

en:   Ctrl-Q            Quit program
pl:   Ctrl-Q            Zamknij program

en:   Ctrl-R            Redo an undone action
pl:   Ctrl-R            Ponów niewykonane akcje

en:   Ctrl-S            Save Image
pl:   Ctrl-S            Zapisz obraz

en:   Ctrl-Shift-L      Draw a filled ellipse spanning the selection area
pl:   Ctrl-Shift-L      Rysuj wypełnioną elipsę wewnątrz zaznaczonego obsaru

en:   Ctrl-Shift-T      Fill in the selection area with the current fill
pl:   Ctrl-Shift-T      Wypełnij zaznaczony obszar aktualnym wypełnieniem

en:   Ctrl-T            Draw a rectangle around the selection area with the current fill
pl:   Ctrl-T           Rysuj prostokąt dookoła zaznaczenia akutalnum wypełnieniem

en:   Ctrl-V            Paste clipboard to centre of current view
pl:   Ctrl-V            Wklej zawartość schowka w środek aktualnego widoku

en:   Ctrl-W            Edit all palette colours
pl:   Ctrl-W            Edytuj kolory

en:   Ctrl-X            Copy selection to clipboard, and then paint current pattern to selection area
pl:   Ctrl-X            Kopiuj zaznaczenie do schowka, rysuj bieżący wzór na zaznaczonym obszarze

en:   Ctrl-Z            Undo last action
pl:   Ctrl-Z            Wycofaj ostatnią akcję

en:   Delete            Crop image to selection
pl:   Delete            Obcinaj obraz do zaznaczenia

en:   Enter/Return      Commit paste to canvas
pl:   Enter/Return      Wklej na płótno

en:   Escape            Select nothing, cancel paste box
pl:   Escape            Odznacz wszystko, anuluj wklejanie

en:   F2                Choose Pattern
pl:   F2                Wybierz wzór

en:   F3                Choose Brush
pl:   F3                Wybierz pedziel

en:   F4                Paint Tool
pl:   F4                Narzędzie rysowania

en:   F5                Toggle Main Toolbar
pl:   F5                Przełącz główny pasek

en:   F6                Toggle Tools Toolbar
pl:   F6                Przełącz pasek narzędzi

en:   F7                Toggle Settings Toolbar
pl:   F7                Przełącz pasek ustawień

en:   F8                Toggle Palette
pl:   F8                Przełącz paletę

en:   F9                Selection Tool
pl:   F9                Narzędzie zaznaczenia

en:   Home              Show or hide main window menu/toolbar/status bar/palette
pl:   Home              Pokaż lub ukryj główne okon/paski narzędzi/pasek statusu/palette

en:   Insert            Transform colours - i.e. Brightness, Contrast, Saturation, Posterize, Gamma
pl:   Insert            Przekształć kolory np:Jasność, kontrast, Nasycenie, Gamma

en:   L                 Layers Window
pl:   L                 Okno warstw

en:   Left button          Paint to canvas using the current tool
pl:   Lewy przycisk myszki         Rysuj u użyciem bieżącego narzędzia

en:   Middle button        Selects the point which will be the centre of the image after the next zoom
pl:   Środkowy przycisk myszki        Wybierz punkt, który będzie w środku obrazu po zmianie powiększenia

en:   Page Down         Resize Image canvas
pl:   Page Down         Zmień rozmiar obrazu na płótnie

en:   Page Up           Scale Image
pl:   Page Up           Skaluj obraz

en:   Right button         Commit paste to canvas / Stop drawing current line / Cancel selection
pl:   Prawy przycisk myszki         Wklej na płótno / Zakończ rysowanie lini / Cancel selection

en:   Scroll Wheel         In GTK+2/3 the user can have the scroll wheel zoom in or out via the Preferences window
pl:   Kółko myszki         In GTK+2/3 the user can have the scroll wheel zoom in or out via the Preferences window

en:   Shift                Constrain mouse movements to vertical line
pl:   Shift                Ogranicz ruch myszki do lini poziomych

en:   Shift + 1         Edit image channel
pl:   Shift + 1         Edytuj kanał obrazka

en:   Shift + 2         Edit alpha channel
pl:   Shift + 2         Edytuj kanał alfa

en:   Shift + 3         Edit selection channel
pl:   Shift + 3         Edytuj  kanał zaznaczenia

en:   Shift + 4         Edit mask channel
pl:   Shift + 4         Edytuj kanał maski

en:   Shift + F1 - F12  Load clipboard from file 1-12
pl:   Shift + F1 - F12  Ładuj obrazek do schowka z pliku 1-12

en:   Shift +,=         View window - Zoom in
pl:   Shift +,=         View window - Powiększ

en:   Shift -           View window - Zoom out
pl:   Shift -           View window - Zmniejsz

en:   Shift+Ctrl           Constrain mouse movements to horizontal line
pl:   Shift+Ctrl           Ogranicz ruch myszki do lini pionowych

en:   Shift+Right button   Selects the point which will be the centre of the image after the next zoom
pl:   Shift+Prawy myszki   Wybierz punkt który będzie w środku obrazu po kolejnym powiększeniu

en:   Shift+[ or ]      Change colour B to the next or previous palette item
pl:   Shift+[ or ]      Zmien kolor B na następny w palecie

en:   Shift-Ctrl-G      Greyscale the image (Gamma corrected)
pl:   Shift-Ctrl-G      Skala szarość (Gamma corrected)

en:   V                 View Window
pl:   V                 Okno pokazu

en:   [ or ]            Change colour A to the next or previous palette item
pl:   [ or ]           Zmien kolor A na następny w palecie

en: %d layers failed to load
pl: %d warstwy niemożliwe do załadowania

en: %d out of %d frames could not be saved as %s - saved as PNG instead
pl: %d koniec %d ramki nie może zostać zapisany jako %s- zapisz jako PNG

en: (Modified)
pl: (Zmodyfikowano)

en: ///Bottom Side Right
pl: ///W dolny prawy

en: ///Left Side Down
pl: ///W lewy dół

en: ///Right Side Down
pl: ///W prawy dół

en: ///Top Side Right
pl: ///W górny prawy

en: //About
pl: //Informacje o...

en: //Bacteria ...
pl: //Bakteria ...

en: //Choose Brush ...
pl: //Wybierz pędzel ...

en: //Choose Pattern ...
pl: //Wybierz wzór ...

en: //Clear Mask
pl: //Wyczyść maskę

en: //Configure Animation ...
pl: //Konfiguruj animację ...

en: //Configure Overlays ...
pl: //Konfiguruj powłoki ...

en: //Convert To Indexed ...
pl: //Konwertuj do indeksowanych ...

en: //Convert To RGB
pl: //Przekształć do RGB

en: //Copy
pl: //Kopiuj

en: //Couple RGBA Operations
pl: //Operacje RGBA

en: //Create Quantized ...
pl: //Utwórz Kwantyzator ...

en: //Crop
pl: //Przytnij

en: //Cut
pl: //Wytnij

en: //Delete ...
pl: //Usuń ...

en: //Disable Alpha
pl: //Wyłącz alfę

en: //Disable Mask
pl: //Wyłącz maskę

en: //Disable Selection
pl: //Wyłącz zaznaczenie

en: //Documentation
pl: //Dokumentacja

en: //Edge Detect ...
pl: //Wyszukiwanie krawędzi ...

en: //Edit Alpha
pl: //Edytuj alfe

en: //Edit Colour A & B ...
pl: //Edytuj kolor A & B ...

en: //Edit Image
pl: //Edytuj obraz

en: //Edit Mask
pl: //Edytuj maskę

en: //Edit Selection
pl: //Edytuj zaznaczenie

en: //Emboss
pl: //Wytłoczenie

en: //Fill Ellipse
pl: //Wypełnij elipsę

en: //Flip Horizontally
pl: //Obróć w poziomie

en: //Flip Vertically
pl: //Obróć w pionie

en: //Free Rotate ...
pl: //Dodolna rotacja ...

en: //Gaussian Blur ...
pl: //Rozmycie Gaussa ...

en: //Greyscale
pl: //Skala szarości

en: //Greyscale (Gamma corrected)
pl: //Skala szarości (Gamma poprawne)

en: //Hide Image
pl: //Ukryj obraz

en: //Information ...
pl: //Informacje ...

en: //Invert
pl: //Odwróć

en: //Isometric Transformation
pl: //Transformacja izometryczna

en: //Lasso Selection
pl: //Zaznaczenie Lasso

en: //Lasso Selection Cut
pl: //Wytnij Zaznaczenie Lasso

en: //Layers Window
pl: //Okno warstw

en: //Load ...
pl: //Otwórz ...

en: //Load Default
pl: //Domyślne ustawienia

en: //Mask All
pl: //Maskuj wszystko

en: //Mask All Colours
pl: //Maskuj wszystkie kolory

en: //Mask Colour A,B
pl: //Kolor maski A,B

en: //Mask None
pl: //Nie maskuj niczego

en: //Merge Duplicate Colours
pl: //Scal duplikujące się kolory

en: //Move Alpha to Mask
pl: //Przesuń alfa do maski

en: //New
pl: //Nowy

en: //New ...
pl: //Nowy ...

en: //Open ...
pl: //Otwórz ...

en: //Outline Ellipse
pl: //Krawedzie elipsy

en: //Outline Selection
pl: //Zaznaczenie krawędzi

en: //Palette Editor ...
pl: //Edytor palety ...

en: //Palette Shifter ...
pl: //Edytor palety ...

en: //Paste
pl: //Wklej

en: //Paste Text
pl: //Wklej tekst

en: //Paste To Centre
pl: //Wklej na środku

en: //Paste To New Layer
pl: //Wklej w nowej warstwie

en: //Preferences ...
pl: //Ustawienia ...

en: //Preview Animation ...
pl: //Podgląd animacji ...

en: //Quit
pl: //Wyjdź

en: //Rebind Shortcut Keycodes
pl: //Zmień skróty klawiaturowe

en: //Redo
pl: //Ponów

en: //Remove All Key Frames ...
pl: //Usuń wszystkie klucze ramki ...

en: //Remove All Layers
pl: //Usuń wszystkie warstwy

en: //Remove Unused Colours
pl: //Usuń nieużywane kolory

en: //Rotate Anti-Clockwise
pl: //Obróć w lewo

en: //Rotate Clockwise
pl: //Obróć w prawo

en: //Save
pl: //Zapisz

en: //Save As ...
pl: //Zapisz jako ...

en: //Save Clipboard
pl: //Zapisz obraz

en: //Save Composite Image ...
pl: //Zapisz obraz złożony ...

en: //Select All
pl: //Zaznacz wszystko

en: //Select None (Esc)
pl: //Brak zaznaczenia

en: //Set Key Frame ...
pl: //Ustaw klucz ramki ...

en: //Set Palette Size ...
pl: //Ustaw rozmiar palety ...

en: //Sharpen ...
pl: //Wyostrzanie ...

en: //Show Main Toolbar
pl: //Pokazuj główny pasek narzędzi

en: //Show Zoom Grid
pl: //Pokaż siatkę

en: //Soften ...
pl: //Wygładzanie ...

en: //Sort Colours ...
pl: //Sortuj kolory ...

en: //Swap A & B
pl: //Zamień A & B

en: //Threshold ...
pl: //Próg ...

en: //Transform Colour ...
pl: //Transformacja kolorów ...

en: //Undo
pl: //Cofnij

en: //Unmask Colour A,B
pl: //Odmaskuj kolor A,B

en: //Unsharp Mask ...
pl: //Wzmocnienie ...

en: //View Alpha as an Overlay
pl: //Pokaż alfę jako powłokę

en: /Cha_nnels
pl: /Ka_nały

en: /Effe_cts
pl: /_Efekty

en: /_Edit
pl: /_Edycja

en: /_File
pl: /_Plik

en: /_Help
pl: /Po_moc

en: /_Image
pl: /_Obrazek

en: /_Layers
pl: /Wa_rstwy

en: /_Palette
pl: /P_aleta

en: /_Selection
pl: /_Zaznaczenie

en: /_View
pl: /_Widok

en: A only
pl: Tylko A

en: A to B
pl: A do B

en: A to B (HSV)
pl: A do B (HSV)

en: A to B (RGB)
pl: A do B (RGB)

en: A to B (backward HSV)
pl: A do B (wsteczny HSV)

en: About
pl: O...

en: Alpha
pl: Alfa

en: Amount
pl: Ilość

en: Angle
pl: Kąt

en: Angle of rotation =
pl: Kąt obrotu=

en: Animation Preview
pl: Podgląd

en: Animation delay
pl: Opóźnienie animacji

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Applying Effect
pl: Zastosuj efekt

en: Auto-Preview
pl: Auto podgląd

en: Background
pl: Tło

en: Background colour =
pl: Kolor tła =

en: Backward HSV
pl: Wsteczny HSV

en: Bacteria Effect
pl: Efekt Bakterii

en: Bicubic better
pl: Bicubic lepszy

en: Bicubic sharper
pl: Bicubic ostrzejszy

en: Blue
pl: Niebieski

en: Brightness
pl: Rozjaśnianie

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Burn
pl: Wypalanie

en: By image channel
pl: Przez kanał obrazu

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cancel Operation
pl: Anuluj operację

en: Cannot open file
pl: Nie można otworzyć pliku

en: Canvas Geometry
pl: Płótno geometrii

en: Canvas pixels
pl: Punkty płótna

en: Centralise Layer
pl: Wyśrodkuj warstwę

en: Centre
pl: Środek

en: Centre tool settings dialogs
pl: Wyśrodkowuj okna dialogowe

en: Changing tool commits paste
pl: Zmiana narzędzia potwierdzania wklejania

en: Channel
pl: Kanał

en: Channel Type
pl: Typ kanału

en: Chinese (Taiwanese)
pl: Chiński (Tajwański)

en: Choose frames directory
pl: Wybierz folder ramki

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Cleared
pl: Wyczyszczony

en: Clipboard
pl: Schowek

en: Clipboard = %i x %i
pl: Schowek = %i x %i

en: Clipboard = %i x %i x RGB
pl: Schowek = %i x %i x RGB

en: Clipboard Files
pl: Pliki schowka

en: Clone
pl: Klonuj

en: Close
pl: Zamknij

en: Close Layers Window
pl: Zamknij okno warstw

en: Colour
pl: Kolor

en: Colour Editor
pl: Edytor Kolorów

en: Colour Histogram
pl: Histogram kolorów

en: Colour space
pl: Kolor przestrzeni

en: Colour-Selective Mode
pl: Tryb wyboru koloru

en: Colours
pl: Kolory

en: Configure Animation
pl: Konfiguruj animację

en: Configure Device
pl: Konfiguruj urządzenie

en: Configure Gradient
pl: Konfiguruj gradient

en: Configure Overlays
pl: Konfiguruj Nakładki

en: Confirm Exit
pl: Potwierdz zamykanie

en: Constant
pl: Stałe

en: Continuous Mode
pl: Tryb kontynuacji

en: Contrast
pl: Kontrast

en: Convert To Indexed
pl: Konwertuj do indeksowanych

en: Converting to Indexed Palette
pl: Konwertuj do palety indeksowanej

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Could not find home directory. Using current directory as home directory.
pl: Nie można odnaleźć folderu domowego. Użyj folderu bieżącego.

en: Counting Unique RGB Pixels
pl: Obliczanie unikalnych pikseli RGB

en: Create
pl: Utwórz

en: Create Channel
pl: Utwórz kanał

en: Create Frames
pl: Utwórz ramki

en: Create Quantized
pl: Utwórz Kwantyzator

en: Creating Animation Frames
pl: Utwórz ramki animacji

en: Credits
pl: Autorzy

en: Cube
pl: Sześcian

en: Current Device
pl: Bieżące urządzenie

en: Current only
pl: Tylko aktualny

en: Current to 0
pl: Aktualny do 0

en: Cursor X,Y
pl: Kursor X,Y

en: Custom
pl: Własne

en: Cut
pl: Wytnij

en: Czech
pl: Czeski

en: Darken
pl: Ciemniejsze

en: Default System Language
pl: Domyślny język systemowy

en: Delay
pl: Opóźnienie

en: Delete Channels
pl: Usuń kanały

en: Delete Layer
pl: Usuń warstwę

en: Device Settings
pl: Ustawienia urządzenia

en: Difference
pl: Różnica

en: Difference measure
pl: Różnice pomiarów

en: Different X/Y
pl: Różne X/Y

en: Disable All Masks
pl: Wyłącz wszystkie maski

en: Disable view window transparencies
pl: Wyłącz przezroczystosc okna

en: Display clipboard while pasting
pl: Wyświetl schowek podczas wklejania

en: Distance to A
pl: Odległość do A

en: Dither
pl: Drżenie

en: Dithered (effect)
pl: Kolor Symulowany (efekt)

en: Divide
pl: Dzielenie

en: Do you really want to clear all of the position and cycle data for all of the layers?
pl: Czy na pewno chcesz wyczyścić wszystkie pozycje i dane dla każdej warstwy ?

en: Do you really want to delete all of the layers?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wszystkie warstwy?

en: Do you really want to delete layer %i (%s) ?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć warstwę %i (%s) ?

en: Do you really want to quit?
pl: Czy na pewno chcesz zamknąć program?

en: Dodge
pl: Rozjaśnianie

en: Duplicate Layer
pl: Duplikuj warstwę

en: Edge Detect
pl: Wykrywanie krawędzi

en: Edge Sharpen
pl: Wyostrzanie krawędzi

en: Edge Soften
pl: Wygładzanie krawędzi

en: Edit Custom
pl: Edytuj niestandardowe

en: Edit Gradient
pl: Edytuj gradient

en: Ellipse Outline
pl: Obwódka elipsy

en: End Index
pl: Zakończ indeksowanie

en: End frame
pl: Koniec ramki

en: English (UK)
pl: Angielski

en: Enter Text Here
pl: Wpisz tutaj tekst

en: Error
pl: Błąd

en: Error %i reported when trying to run %s
pl: Błąd %i podczas uruchamiania %s

en: Error propagation, %
pl: Błąd propagacji, %

en: Euclidean (L2)
pl: Euklides (L2)

en: Exact Conversion
pl: Konwersja dokładna

en: Export ASCII Art
pl: Eksportuj jako obrazek ASCII

en: Export GIF animation
pl: Eksportuj animację GIF

en: Export Undo Images
pl: Eksportuj cofnięte obrazy

en: Export Undo Images (reversed)
pl: Eksportuj cofnięte obrazy (odwrócone)

en: Extension type
pl: Typ rozszerzeń

en: Factor
pl: Współczynnik

en: File Format
pl: Format pliku

en: File Found
pl: Plik znaleziony

en: File prefix
pl: Przedrostek pliku

en: File: %s already exists. Do you want to overwrite it?
pl: Plik: %s już istnieje. Czy chcesz go nadpisać?

en: Files
pl: Pliki

en: Fill Selection
pl: Wypełnij zaznaczenie

en: Fill settings
pl: Ustawienia wypełniania

en: Filled Ellipse
pl: Wypełniona elipsa

en: Finish
pl: Zakończ

en: Fix
pl: Napraw

en: Fix Aspect Ratio
pl: Napraw Aspect Ratio

en: Fix Palette
pl: Napraw paletę

en: Flip Selection Horizontally
pl: Odwróć zaznaczenie w poziomie

en: Flip Selection Vertically
pl: Odwróć zaznaczenie w pionie

en: Flood Fill
pl: Wypełnienie

en: Flow
pl: Przepływ

en: Floyd-Steinberg (quick)
pl: Floyd-Steinberg (szybki)

en: Frames
pl: Ramki

en: Free Rotate
pl: Dowolna rotacja

en: Free Rotation
pl: Dowolna rotacja

en: French
pl: Francuski

en: Frequency
pl: Częstotliwość

en: From
pl: Od

en: Gamma corrected
pl: Gamma poprawna

en: Gaussian Blur
pl: Rozmycie Gaussa

en: General
pl: Ogólne

en: German
pl: Niemiecki

en: Grab Screenshot
pl: Zrzut ekranu

en: Gradient Mode
pl: Tryb gradient

en: Gradient type
pl: Rodzaj gradientu

en: Gradient-driven
pl: Gradient- sterowanie

en: Grain Extract
pl: Wydobycie ziarna

en: Grain Merge
pl: Połączenie ziarna

en: Green
pl: Zielony

en: Greyscale
pl: Skala szarości

en: HTML Browser Program
pl: Przeglądarka HTML

en: Hard Light
pl: Twarde światło

en: Height
pl: Wysokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Hotspot at X =
pl: Hotspot w X=

en: Hue
pl: Odcień

en: I am unable to find the documentation.  Either you need to download the mtPaint Handbook from the web site and install it, or you need to set the correct location in the Preferences window.
pl: Nie można odnaleźć dokumentacji. Jeśli chcesz pobrać mtPaint Handbook z Internetu i zainstalować go, ustaw odpowiednią ścieżke w oknie Ustawienia

en: Image
pl: Obrazek

en: Image Blue
pl: Niebieski

en: Image Green
pl: Zielony

en: Image Red
pl: Czerwony

en: Index
pl: Indeks

en: Indexed Colours To Use
pl: Indeksowane kolory do używania

en: Indexed Palette
pl: Paleta indeksowana

en: Information
pl: Informacja

en: Initial Channel State
pl: Inicjuj stan kanału

en: Inner radius
pl: Wewnętrzny promień

en: Invalid channel file.
pl: Nieprawidłowy plik kanału

en: Inverse
pl: Odwróć

en: Invert
pl: Negatyw

en: Inverted
pl: Odwrócone

en: JPEG Save Quality (100=High)
pl: Jakość zapisu JPEG (100=Wysoka)

en: Keyboard shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Kuwahara-Nagao Blur
pl: Rozmycie Kuwahara-Nagao

en: Language
pl: Język

en: Largest (Linf)
pl: Większy (Linf)

en: Lasso Selection
pl: Zaznaczenie lasso

en: Layer
pl: Warstwa

en: Layer Name
pl: Nazwa warstwy

en: Layers
pl: Warstwy

en: Length
pl: Długość

en: Length/Split
pl: Długość/Dziel

en: Length/Sum
pl: Długość/Suma

en: Level
pl: Poziom

en: Lighten
pl: Jaśniejsze

en: Load Channel
pl: Ładuj kanał

en: Load Image File
pl: Otwórz Obrazek

en: Load Palette File
pl: Załaduj Paletę

en: Location of Handbook index
pl: Ścieżka do indeksu pomocy

en: Lose Changes
pl: Nie zapisuj zmian

en: Lower
pl: Zmniejsz

en: Luminance
pl: Jasność

en: Make Selection
pl: Zrób zaznaczenie

en: Mask
pl: Maska

en: Max memory used for undo (MB)
pl: Maksymalny rozmiar pamięci na operację -Cofanie (MB)

en: Memory
pl: Pamięć

en: Minimum grid zoom
pl: Minimalne powiększenie siatki

en: Mirror tile
pl: Tytuł mirror'a

en: Mouse Scroll Wheel = Zoom
pl: Rolka myszki = Powiększanie

en: Mouse cursor = Tool
pl: Kursor myszki = Narzędzia

en: Mouse shortcuts
pl: Skróty myszki

en: Multiply
pl: Mnożenie

en: NO
pl: Nie

en: Nearest Neighbour
pl: Najbliższy sąsiad

en: New
pl: Nowy

en: New Image
pl: Nowy obrazek

en: New Layer
pl: Nowa warstwa

en: New geometry is the same as now - nothing to do.
pl: Nowa geomteria jest taka sama - nic nie rób

en: New image sets zoom to 100%
pl: Ustaw powiększenie nowego obrazu na 100%

en: No
pl: Nie

en: None
pl: Żaden

en: Normal
pl: Zwykły

en: Normalize
pl: Normalizuj

en: Not enough memory to create clipboard
pl: Za mało pamięci, aby przenieść obraz do schowka

en: Off
pl: Wył.

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: One or more of the image layers has not been saved.  You must save each image individually before saving the layers text file in order to load this composite image in the future.
pl: Jedna lub więcej warstw nie została zapisana. Należy zapisać każdą osobno.

en: One or more of the layers contains changes that have not been saved.  Do you really want to lose these changes?
pl: Jedna lub więcej warstw, która została zmieniona nie może zostać zapisanaCzy na pewno chcesz utracić zmiany?

en: Opacity
pl: Przeźroczystość

en: Opacity Mode
pl: Tryb przezroczystosci

en: Optimize alpha chequers
pl: Optymalizuj 'alpha chequers'

en: Original
pl: Oryginalny

en: Orphans
pl: Sieroty

en: Outline Selection
pl: Zaznaczanie krawędzi

en: Output Files
pl: Pliki utworzone

en: Output path
pl: Ścieżka wyjściowa

en: Paint
pl: Rysuj

en: Palette
pl: Paleta

en: Palette Editor
pl: Edytor palety

en: Palette Shifter
pl: Edytor palety

en: Pan Window
pl: Rozszerz okno

en: Paste
pl: Wklej

en: Paste Text
pl: Wklej tekst

en: Pattern Chooser
pl: Wybór wzoru

en: Pixel [I] {RGB}
pl: Piksel [I] {RGB}

en: Place Gradient
pl: Umieść gradient

en: Play
pl: Odtwórz

en: Please Wait ...
pl: Proszę czekać ...

en: Points:
pl: Punkty

en: Polish
pl: Polski

en: Polygon Selection
pl: Zaznaczenie - Wielokąt

en: Portuguese
pl: Portugalski

en: Portuguese (Brazilian)
pl: Portugalski (Brazylijski)

en: Position
pl: Pozycja

en: Positions
pl: Pozycje

en: Posterize
pl: Redukcja liczby kolorów

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Pressure
pl: Nacisk

en: Preview
pl: Podgląd

en: Preview opacity
pl: Podgląd nieprzeźroczystości

en: Progress bar silence limit
pl: Pasek postępu

en: Projection to A->B
pl: Wyświetlanie A->B

en: Protect details
pl: Zachowaj detale

en: Q key quits mtPaint
pl: Q zamyka mtPaint

en: RGB Cube
pl: Sześcian RGB

en: Radial
pl: Promień

en: Radius
pl: Promień

en: Raise
pl: Zwiększ

en: Range
pl: Ranga

en: Recently Used Files
pl: Ostatnio otwierane pliki

en: Red
pl: Czerwony

en: Redo
pl: Ponów

en: Reduce colour bleed
pl: Redukuj kolor zabarwienia

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Repeat length
pl: Powtórz długość

en: Reset
pl: Resetuj

en: Resize Canvas
pl: Zmień rozmiar płótna

en: Respect opacity mode
pl: Tryb włączonej przezroczystości

en: Reverse
pl: Odwróc

en: Reverse Order
pl: Odwrócony porządek

en: Rotate Selection Anti-Clockwise
pl: Obróć zaznaczenie w lewo

en: Rotate Selection Clockwise
pl: Obróć zaznaczenie w prawo

en: Rotating
pl: Obracanie

en: Saturation
pl: Nasycenie

en: Save
pl: Zapisz

en: Save Channel
pl: Zapisz kanał

en: Save Composite Image
pl: Zapisz obrazek złożony

en: Save Image File
pl: Zapisz Obrazek

en: Save Layer Files
pl: Zapisz pliki warstw

en: Save Palette File
pl: Zapisz Paletę

en: Scale
pl: Skala

en: Scale Canvas
pl: Skala płótna

en: Scaling Image
pl: Skalowanie obrazka

en: Scattered (effect)
pl: Rozproszenie (efekt)

en: Screen
pl: Przesiewanie

en: Select Browser Program
pl: Wybierz program przeglądający

en: Select Clipboard File
pl: Wybierz plik schowka

en: Select Handbook Index File
pl: Wybierz plik Handbook Index

en: Select preferred language translation
    
    You will need to restart mtPaint
    for this to take full effect
pl: Wybierz odpowiedni język
    
    Będziesz musiał zrestartować mtPaint,
    aby język w pełni się załadował

en: Selection
pl: Zaznaczenie

en: Selection Geometry
pl: Zaznaczenie geometrii

en: Selective error propagation
pl: Krytyczny błąd propagacji

en: Separate/Split
pl: Dziel

en: Separate/Sum
pl: Oddziel/Łącz

en: Serpentine scan
pl: Skanowanie wężowe

en: Set
pl: Ustaw

en: Set Key Frame
pl: Ustaw ramkę kluczową

en: Set Palette Size
pl: Ustaw rozmiar palety

en: Set blend A to B
pl: Ustaw przejśćie z A do B

en: Set colour A radius B
pl: Ustaw kolor A promień B

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Settings Toolbar
pl: Pasek Ustawienia

en: Show Detail
pl: Pokaż szczegóły

en: Show all layers in main window
pl: Pokaż wszystkie warstwy w głównym oknie

en: Shuffle
pl: Tasuj

en: Size
pl: Rozmiar

en: Slovak
pl: Słowacki

en: Smooth
pl: Wygładź

en: Smudge
pl: Smużenie

en: Smudge settings
pl: Ustawienia smużenia

en: Soft Light
pl: Miękkie światło

en: Sort Palette Colours
pl: Sortuj Kolory palety

en: Spanish
pl: Hiszpański

en: Sphere
pl: Sfera

en: Square
pl: Kwadrat

en: Start
pl: Rozpocznij

en: Start Index
pl: Rozpocznij indeksowanie

en: Start frame
pl: Początek ramki

en: Status Bar
pl: Pasek stanu

en: Straight Line
pl: Linia prosta

en: Strongly
pl: Mocniejszy

en: Sum (L1)
pl: Suma (L1)

en: Test Area
pl: Pole testowe

en: The file import library had to terminate due to a problem with the file (possibly corrupt image data or a truncated file). I have managed to load some data as the header seemed fine, but I would suggest you save this image to a new file to ensure this does not happen again.
pl: Importowana biblioteka powoduje problem z plikiem (uszkodzony obraz lub obcięty plik). Proponowane jest zapisanie tego obrazu do nowego pliku aby problem nie pojawił sie ponownie.

en: The image is too large for this rotation.
pl: Obraz jest zbyt duży aby go obrócić

en: The image is too large to transform.
pl: Ten obrazek jest za duży, aby dokonać transformacji.

en: The operating system cannot allocate the memory for this operation.
pl: System operacyjny nie dysponuje wystarczającą ilością pamięci

en: The palette does not contain 2 colours that have identical RGB values
pl: Paleta nie zawiera dwóch kolorów o identycznych wartościach RGB

en: There was a problem running the HTML browser.  You need to set the correct program name in the Preferences window.
pl: Pojawił się problem podczas uruchamiania przeglądarki HTML.Podaj prawidłowy program do otwierania HTML w oknie Ustawienia

en: There were no unused colours to remove!
pl: Nie ma nieużywanych kolorów do usnięcia!

en: This canvas/palette contains changes that have not been saved.  Do you really want to lose these changes?
pl: Obraz został zmieniony i nie zapisano zmian. Czy na pewno chcesz utracić zmiany?

en: This is an animated %s file.
pl: To jest animowany plik %s.

en: Threshold
pl: Próg

en: Threshold Channel
pl: Kanał progu

en: Tile
pl: Tytuł

en: Tint +-
pl: Zabarwienie +-

en: Tint Mode
pl: Tryb zabarwnienia

en: To
pl: Do

en: Tool Variable
pl: Narzędzia zmienne

en: Total layer memory usage
pl: Całkowite zużycie pamięci przez warstwy

en: Total memory for main + undo images
pl: Całkowita ilość pamięci + pamięć dla cofniętych zmian

en: Transform Colour
pl: Transformacja kolorów

en: Transparency index
pl: Indeks niewidoczny

en: Transparent Colour
pl: Kolor przezroczysty

en: Turkish
pl: Turecki

en: Unable to create output directory
pl: Nie można utworzyć folderu

en: Unable to export ASCII file
pl: Nie mozna eksportować pliku ASCII

en: Unable to export undo images
pl: Niemożliwy eksport cofniętych obrazów

en: Unable to load clipboard
pl: Nie można załadować obrazu ze schowka

en: Unable to load file
pl: Nie można otworzyć pliku

en: Unable to save clipboard
pl: Nie można zapisać obrazu do schowka

en: Unable to save file: %s
pl: Nie można zapisać pliku: %s

en: Unable to save image
pl: Nie można zapisac obrazu

en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo / Redo
pl: Cofnij / Ponów

en: Undo / Redo / Max levels used
pl: Cofnij / Ponów / Maksymalna liczba wyczerpana

en: Unique RGB pixels
pl: Unikalne piksele RGB

en: Unsharp Mask
pl: Wzmocnienie

en: Unsupported file format
pl: Nieobsługiwany format pliku

en: Untitled
pl: Bez nazwy

en: Unused
pl: Nieużywany

en: Use Current Palette
pl: Użyj aktualnej palety

en: Use gamma correction by default
pl: Ustaw korekcję gamma jako domyślne

en: Value
pl: Wartość

en: View Animation
pl: Wyświetl animację

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Weakly
pl: Słabszy

en: Width
pl: Szerokość

en: Width
pl: Szerokość

en: Y =
pl: Y=

en: YES
pl: Tak

en: Yes
pl: Tak

en: You cannot add any more layers.
pl: Nie możesz dodać więcej warstw.

en: You have not allocated enough memory in the Preferences window for this operation.
pl: W oknie Ustawienia nie ma ustawionej wystarczającej ilości pamięciaby wykonać tę operację

en: You must have 16 or fewer palette colours to export ASCII art.
pl: Potrzeba co najwyżej 16 kolrów aby eksportować grafikę ASCII

en: You must have at least 2 layers to create an animation
pl: Potrzebne są co najmniej 2 warstwy aby utworzyć animację

en: You must save at least one frame to create an animated GIF.
pl: Potrzeba zapisać co najmniej jedną ramkę aby utworzyć GIF

en: You must save your layers file before creating an animation
pl: Należy zapisać plik przed utworzeniem animacji
