MATE Desktop Environment - en to sk translation catalogue (222 entries)

en: 
    %s v%s, (c) 2002-2014 Simon Flöry
    
    Usage: %s [options]
    
    options:
    (GTK options)
     -h, --help		Show this usage message
     -v, --version		Show version information
    
    Compiled against GTK version %i.%i.%i
    Linked against GTK version %i.%i.%i
    %s-precision floating point numbers.
sk: 
    %s v%s, (c) 2002-2014 Simon Flöry
    
    Použitie: %s [parametre]
    
    parametre:
    (GTK parametre)
     -h, --help		Zobraziť správu pre použitie
     -v, --version		Zobraziť informáciu o verzií
    
    Skompilované pre GTK verziu %i.%i.%i
    Prepojené pre GTK verziu %i.%i.%i
    %s-čísla s desatinným miestom.

en: %s Preferences
sk: Nastavenia programu %s

en: +/-
sk: ±

en: .
sk: ,

en: <b>Appearance</b>
sk: <b>Vzhľad</b>

en: <b>Binary Settings</b>
sk: <b>Nastavenia dvojkovej sústavy</b>

en: <b>Decimal Settings</b>
sk: <b>Nastavenia desiatkovej sústavy</b>

en: <b>Dimension</b>
sk: <b>Rozmery tlačidiel</b>

en: <b>Font</b>
sk: <b>Písmo</b>

en: <b>Hexadecimal Settings</b>
sk: <b>Nastavenia šesťnástkovej sústavy</b>

en: <b>Modules Visibility</b>
sk: <b>Zobrazenie modulov</b>

en: <b>Octal Settings</b>
sk: <b>Nastavenia osmičkovej sústavy</b>

en: <b>RPN</b>
sk: <b>Reverzná poľská notácia</b>

en: <b>Startup</b>
sk: <b>Pri štarte</b>

en: <b>User defined constants:</b>
sk: <b>Používateľom zadefinované konštanty:</b>

en: <b>User defined functions:</b>
sk: <b>Používateľom zadefinované funkcie:</b>

en: <b>Visibility</b>
sk: <b>Zobrazenie</b>

en: A dialog that is used to change preferences settings.
sk: Dialógové okno, ktoré je používané na zmenu nastavení.

en: About galculator
sk: O programe galculator

en: Active module color:
sk: Farba aktívneho modulu:

en: Add
sk: Pridať

en: Add current display value to memory
sk: Pripočítať zobrazenú hodnotu k hodnote v pamäti

en: Angle _units
sk: Jednotky _uhlov

en: Angle base units
sk: Jednotky uhlov

en: Arithmetic operation
sk: Aritmetické operácie

en: Background color:
sk: Farba pozadia:

en: Backspace
sk: Späť

en: Binary
sk: dvojkovú

en: Bitwise complement
sk: Bitový doplnok

en: Button font:
sk: Písmo tlačidiel:

en: Buttons
sk: Tlačidlá

en: Change sign
sk: Zmeniť znamienko

en: Clear
sk: Vyprázdniť

en: Clear display
sk: Vymazať displej

en: Close Bracket
sk: Uzatváracia zátvorka

en: Closes the dialog.
sk: Zatvorí dialógové okno.

en: Configure number base:
sk: Konfigurovať číselnú sústavu:

en: Constants
sk: Konštanty

en: Cosine
sk: Kosínus

en: Cu_t Display Value
sk: Vys_trihnúť

en: D_egrees
sk: _Stupne

en: Decimal
sk: desiatkovú

en: Decimal point
sk: Desatinná čiarka

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Description
sk: Popis

en: Description:
sk: Popis:

en: Display
sk: Displej

en: Display Control
sk: _Ovládanie displeja

en: Divide
sk: Delenie

en: ENT
sk: =

en: Eight
sk: Osem

en: Enter
sk: Výsledok

en: Enter exponent (base: 10)
sk: Exponent (základ: 10)

en: Euler's Number
sk: Eulerovo číslo

en: Expression
sk: Výraz

en: Expression:
sk: Výraz:

en: Factorial
sk: Faktoriál

en: Five
sk: Päť

en: Fix length to a multiple of
sk: Fixná dĺžka je násobkom

en: Formula entry text field - enter string expression to compute here.
sk: Textové pole pre vzorec - zadajte reťazec pre výpočet.

en: Four
sk: Štyri

en: Functions
sk: Funkcie

en: General
sk: Všeobecné

en: Hexadecimal
sk: šesťnástkovú

en: Hexadecimal 0xA
sk: Šestnástková číslica 0xA

en: Hexadecimal 0xB
sk: Šestnástková číslica 0xB

en: Hexadecimal 0xC
sk: Šestnástková číslica 0xC

en: Hexadecimal 0xD
sk: Šestnástková číslica 0xD

en: Hexadecimal 0xE
sk: Šestnástková číslica 0xE

en: Hexadecimal 0xF
sk: Šestnástková číslica 0xF

en: Hyperbolic mode
sk: Nastaviť hyperbolickú voľbu pre trigonometrické funkcie

en: Inactive module color:
sk: Farba neaktívneho modulu:

en: Inverse mode
sk: Nastaviť inverznú voľbu pre trigonometrické funkcie

en: Left shift
sk: Posun doľava

en: Logarithm (base: 10)
sk: Logaritmus (základ: 10)

en: Logical
sk: Logické

en: Logical AND
sk: Logický (bitový) súčin

en: Logical OR
sk: Logický (bitový) súčet

en: Logical XOR
sk: Logický (bitový) exkluzívny súčet

en: Minimal button height:
sk: Minimálna výška tlačidla:

en: Minimal button width:
sk: Minimálna šírka tlačidla:

en: Module font:
sk: Písmo modulu:

en: Modulus
sk: Zvyšok po delení

en: Multiply
sk: Násobenie

en: Name
sk: Názov

en: Name:
sk: Názov:

en: Natural logarithm (base: e)
sk: Prirodzený logaritmus (základ: e)

en: Nine
sk: Deväť

en: Notation
sk: Notácia

en: Notation _modes
sk: Reži_my notácií

en: Number base units
sk: Jednotky číselnej sústavy

en: Number of bits:
sk: Počet bitov:

en: Numbers
sk: Čísla

en: Octal
sk: osmičkovú

en: One
sk: Jeden

en: Open Bracket
sk: Otváracia zátvorka

en: Open brackets
sk: Otvorené zátvorky

en: Percent
sk: Percentá

en: Perform simple and scientific calculations
sk: Kalkulačka na jednoduché i vedecké výpočty

en: Pi
sk: Pí

en: Pick a Active Module Color
sk: Vyberte farbu

en: Pick a Button Font
sk: Vyberte písmo tlačidiel

en: Pick a Display Background Color
sk: Vyberte farbu pozadia

en: Pick a Display Result Font Color
sk: Vyberte farbu výsledkového písma

en: Pick a Inactive Module Color
sk: Vyberte farbu neaktívneho modulu

en: Pick a Module Font
sk: Vyberte písmo modulu

en: Pick a RPN Stack Color
sk: Vyberte farbu RPN zásobníka

en: Pick a RPN Stack Font
sk: Vyberte farbu RPN zásobníka

en: Pick a Result Font
sk: Vyberte farbu výsledku

en: Please submit a bugreport.
sk: Prosím nahláste chybu.

en: Power
sk: Mocnina

en: RPN stack color:
sk: Farba RPN zásobníka:

en: RPN stack font:
sk: Písmo RPN zásobníka:

en: Read from memory
sk: Vložiť z pamäte

en: Remember display value on exit
sk: Zobraziť hodnotu z posledného spustenia

en: Reset calculator (clear all)
sk: Zresetovať kalkulačku (vymazať všetky hodnoty)

en: Result Display
sk: Zobrazenie výsledku

en: Result font color:
sk: Farba písma výsledku:

en: Result font:
sk: Písmo výsledku:

en: Save to memory
sk: Uložiť do pamäte

en: Separator block length:
sk: Veľkosť bloku pre separátor:

en: Separator character:
sk: Znak oddelovača

en: Seven
sk: Sedem

en: Show _menu bar
sk: Zobraziť panel _menu

en: Show menu bar
sk: Zobraziť panel menu

en: Show separator
sk: Zobraziť oddelovač

en: Show thousands separator
sk: Zobraziť oddelovač tisícov

en: Signed
sk: Znamienková

en: Sine
sk: Sínus

en: Six
sk: Šesť

en: Square
sk: Druhá mocnina

en: Square root
sk: Druhá odmocnina

en: Standard
sk: Štandardné

en: Subtract
sk: Rozdiel

en: Sum
sk: Súčet

en: Tangent
sk: Tangens

en: The main program window.
sk: Hlavné okno programu.

en: Three
sk: Tri

en: Two
sk: Dva

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Use custom button font
sk: Pre tlačidlá použiť vlastný font

en: User defined functions
sk: Používateľom zadefinované funkcie

en: Value
sk: Hodnota

en: Value:
sk: Hodnota:

en: Variable
sk: Premenná

en: Variable:
sk: Premenná:

en: Zero
sk: Nula

en: [%s] %c - unknown operation character. %s
sk: [%s] %c - neznámy znak operácie. %s

en: [%s] Conversion of floating point number in float2string failed because buffer was too small. %s
    )
sk: [%s] Prevod čísla s desatinným miestom v float2string zlyhalo, pretože bola nárazníková pamäť príliš malá. %s
    )

en: [%s] Conversion of floating point number in float2stringP failed because buffer was too small. %s
    )
sk: [%s] Prevod čísla s desatinným miestom v float2stringP zlyhalo, pretože bola nárazníková pamäť príliš malá. %s
    )

en: [%s] Couldn't load %s. This file is necessary     to build galculator's user interface. Make sure you did a make install and the file     is accessible!
sk: [%s] Nepodarilo sa načítať %s. Súbor je potrebný na zostavenie používateľského rozhrania galculator. Uistite sa, že ste použili „make install“ a že je súbor dostupný!

en: [%s] Line_index exceeds valid range in function "display_delete_line". %s
sk: [%s] Line_index presahuje platné rozmedzie vo funkcií „display_delete_line“. %s

en: [%s] configuration file - We reset at least one separator character as it coincides with the decimal point. If you recently changed your locales settings, this is nothing to worry about.
sk: [%s] konfiguračný súbor - Zrušili sme aspoň jednu čiarku, keďže sa zhoduje s desatinnou čiarkou. Ak ste nedávno zmenili vaše národné nastavenia, nemal by s tým byť problém.

en: [%s] configuration file: %s has to be TRUE or FALSE. Using defaults. %s
sk: [%s] konfiguračný súbor: %s musí byť buď TRUE, alebo FALSE. Použije sa predvolená hodnota. %s

en: [%s] configuration file: Failed to create directory %s.
sk: [%s] konfiguračný súbor: Nepodarilo sa vytvoriť priečinok %s.

en: [%s] configuration file: We will move the configuration file from %s to %s. After you quit %s, you may remove the configuration file from its old location %s.
sk: [%s] konfiguračný súbor: Tento konfiguračný súbor sa presunie z %s do %s. Po ukončení %s môžete konfiguračný súbor zo starého umiestnenia %s odstrániť.

en: [%s] configuration file: couldn't open configuration file %s for reading. Nothing to worry about if you are starting %s for the first time. Using defaults.
sk: [%s] konfiguračný súbor: nepodarilo sa na čítanie otvoriť konfiguračný súbor %s. Nie je to problém, ak spúšťate %s po prvý raz. Používajú sa predvolené hodnoty.

en: [%s] configuration file: couldn't save/write to configuration file %s.
sk: [%s] konfiguračný súbor: nepodarilo sa uložiť/zapísať do konfiguračného súboru %s.

en: [%s] configuration file: failed to convert %s to a number properly. Have you changed your locales? %s
sk: [%s] konfiguračný súbor: zlyhal správny prevod %s na číslo. Zmenili ste národné nastavenia? %s

en: [%s] configuration file: ignoring unknown "key_type" in "config_structure". %s
sk: [%s] konfiguračný súbor: ignoruje sa neznáme „key_type“ v „config_structure“. %s

en: [%s] configuration file: ignoring unknown entry %s=%s. %s
sk: [%s] konfiguračný súbor: ignoruje sa neznáma položka %s=%s. %s

en: [%s] configuration file: ignoring unknown key_type in config structure. %s
sk: [%s] konfiguračný súbor: ignoruje sa neznáme key_type v štruktúre nastavení. %s

en: [%s] configuration file: strange boolean when writing. Skipping this key. %s
sk: [%s] konfiguračný súbor: čudný boolean pri zapisovaní. Tento kľúč sa vynechá. %s

en: [%s] failed to convert %s in function "ftoax". %s
sk: [%s] zlyhal v prevode %s vo funkcii „ftoax“. %s

en: [%s] failed to convert %s to a number properly in function "string2double". Have you changed your locales? Deleting your configuration file might solve this problem. %s
sk: [%s] zlyhalo v prevode %s na číslo vo funkcii „string2double“. Zmenili ste národné nastavenia? Odstránenie vášho konfiguračného súboru tento problém môže vyriešiť. %s

en: [%s] failed to convert char %c in function "axtof". %s
sk: [%s] zlyhal v prevedení char %c vo funkcií „axtof“. %s

en: [%s] failed to convert color %s in function "set_button_color". %s
sk: [%s] zlyhal v prevode farby %s vo funkcii „set_button_color“. %s

en: [%s] failed to find widget %s in function "activate_menu_item". %s
sk: [%s] zlyhalo v nájdení widgetu %s vo funkcii „activate_menu_item“. %s

en: [%s] flex parser was called more than %i times. Do you know what you are doing? If not: %s
sk: [%s] flex parser bol volaným viac ako %i krát. Viete, čo robíte? Ak nie: %s

en: [%s] found unknown section %s in configuration file %s. Using preceding section.
sk: [%s] v konfiguračnom súbore %s bola nájdená neznáma sekcia %s. Použije sa predošlá sekcia.

en: [%s] length of decimal point (in locale) is not supported: >%s<
    You might face problems when using %s! %s
    )
sk: [%s] dĺžka desatinného miesta (v národných nastaveniach) nie je podporovaná: >%s<
    Pri používaní %s by ste mohli naraziť na problémy! %s
    )

en: [%s] on_main_window_check_resize should not get called. %s
sk: [%s] on_main_window_check_resize by nemalo byť volané. %s

en: [%s] on_prefs_number_combo_changed failed to retrieve iter. %s
sk: [%s] on_prefs_number_combo_changed sa nepodarilo získať iter. %s

en: [%s] unknown angle base in function "rad2x". %s
sk: [%s] neznáma uholná sústava vo funkcii „rad2x“. %s

en: [%s] unknown angle base in function "x2rad". %s
sk: [%s] neznáma uholná sústava vo funkcii „x2rad“. %s

en: [%s] unknown display option in function "display_change_option"
sk: [%s] neznáma možnosť zobrazenia vo funkcií „display_change_option“

en: [%s] unknown notation mode in function "all_clear". %s
sk: [%s] neznámy režim notácie vo funkcií „all_clear“. %s

en: [%s] unknown number base in function "get_display_number_length". %s
sk: [%s] neznáma číselná sústava vo funkcii „get_display_number_length“. %s

en: [%s] unknown number base in function "get_display_number_string". %s
sk: [%s] neznáma číselná sústava vo funkcii „get_display_number_string“. %s

en: [%s] unknown number base in function "get_sep". %s
sk: [%s] neznáma číselná sústava vo funkcii „get_sep“. %s

en: [%s] unknown number base in function "get_sep_char". %s
sk: [%s] neznáma číselná sústava vo funkcii „get_sep_char“. %s

en: [%s] unknown number base in function "get_sep_length". %s
sk: [%s] neznáma číselná sústava vo funkcii „get_sep_length“. %s

en: [%s] unknown number base in function "string2double". %s
sk: [%s] neznáma číselná sústava vo funkcii „string2double“. %s

en: _About...
sk: _O programe...

en: _Algebraic
sk: _Algebrická

en: _Basic Mode
sk: _Základný režim

en: _Binary
sk: D_vojková

en: _Calculator
sk: _Kalkulačka

en: _Copy Display Value
sk: _Kopírovať

en: _Decimal
sk: _Desiatková

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _File
sk: _Súbor

en: _Formula Entry
sk: _Písanie funkcií

en: _Gradians
sk: _Gradiány

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Hexadecimal
sk: Še_sťnásková

en: _Number bases
sk: Číselné _sústavy

en: _Octal
sk: _Osmičková

en: _Paper Mode
sk: _Papierový režim

en: _Paste As Display Value
sk: _Vložiť

en: _Paste and Append to Display Value
sk: _Vložiť a pripojiť zobrazenú hodnotu

en: _Preferences...
sk: _Nastavenia...

en: _Quit
sk: _Koniec

en: _Radians
sk: _Radiány

en: _Reverse Polish (RPN)
sk: _Reverzná poľská (RPN)

en: _Scientific Mode
sk: _Vedecký režim

en: _View
sk: _Zobraziť

en: a GTK+ based scientific calculator
sk: vedecká kalkulačka založená na GTK+

en: con
sk: konšt

en: finite stack size (x, y, z, t)
sk: konečná veľkosť zásobníka (x, y, z, t)

en: fun
sk: fcie

en: galculator - Preferences
sk: Nastavenia programu galculator

en: infinite stack size
sk: nekonečná veľkosť zásobníka

en: pi
sk: pí

en: roll down stack
sk: posunúť nadol zásobník

en: save here
sk: uložiť

en: swap current number with top of stack
sk: Vymeniť hodnotu s predchádzajúcou

en: unknown display option in function "change_option"
sk: neznáma možnosť zobrazenia vo funkcii „change_option“

en: unknown number base
sk: neznáma číselná sústava

en: unsupported hyperbolic function
sk: nepodporovaná hyperbolická funkcia

en: unsupported inverse function
sk: nepodporovaná inverzná funkcia

en: x^2
sk: x²
