newsboat 2.10.1 - en to sk translation catalogue (301 entries)

en:  - %u parallel downloads
sk:  - %u paralelné sťahovanie

en: %N %V - %?O?Open File&Save File? - %f
sk: %N %V - %?O?Otvoriť Súbor&Uložiť Súbor? - %f

en: %N %V - Article '%T' (%u unread, %t total)
sk: %N %V - Article '%T' (%u neprečítané, %t celkom)

en: %N %V - Dialogs
sk: %N %V - Dialógy

en: %N %V - Help
sk: %N %V - Pomoc

en: %N %V - Select Filter
sk: %N %V - Vyber Filter

en: %N %V - Select Tag
sk: %N %V - Vybraný Tag

en: %s %s
    usage %s [-C <file>] [-q <file>] [-h]
sk: %s %s
    použitie %s [-C <file>] [-q <file>] [-h]

en: %s is inaccessible and can't be created
sk: %s je nedostupný a nemôže byť vytvorený

en: %s: %d: invalid loglevel value
sk: %s: %d: "loglevel" hodnota je neplatná

en: %s: %s: unknown command
sk: %s: %s: neznámy príkaz

en: %sLoading %s...
sk: %sNačítanie %s...

en: %u unread articles
sk: %u neprečítaných článkov

en: <file>
sk: <súbor>

en: Aborted saving.
sk: Ukladanie bolo prerušené.

en: Add download to queue
sk: Pridať sťahovanie do fronty

en: Added %s to download queue.
sk: %s pridaný do fronty sťahovania.

en: Already on first feed.
sk: Celkom prvý kanál.

en: Already on first item.
sk: Celkom prvá položka.

en: Already on last feed.
sk: Celkom posledný kanál.

en: Already on last item.
sk: Celkom posledná položka.

en: An error occurred while parsing %s.
sk: Vyskytla sa chyba počas "parsingu" %s.

en: Article - %s
sk: Článok - %s

en: Article List - %s
sk: Zoznam článkov - %s

en: Author:
sk: Autor:

en: Bookmark current link/article
sk: Záložka aktuálneho odkazu/článku

en: Bottom
sk: Spodok

en: Broadcast items
sk: Vysielanie položiek

en: Call a macro
sk: Vyvolať makro

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cancel download
sk: Zrušiť sťahovanie

en: Cannot open query feeds in the browser!
sk: V prehliadači sa nedajú otvoriť požiadavky z kanálov!

en: Cleaning up cache thoroughly...
sk: Dokladné vyčistenie "cahce"...

en: Cleaning up cache...
sk: Vyčistenie "cache"...

en: Cleaning up queue...
sk: Čistenie fronty...

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Clear current tag
sk: Vymazať aktuálnu značku (tag)

en: Clear currently set filter
sk: Vymazať aktuálne nastavený filter

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Close Dialog
sk: Zatvoriť na dialóg

en: Close currently selected dialog
sk: Zatvoriť aktuálne vybratý dialóg

en: Date:
sk: Dátum:

en: Decrease the number of concurrent downloads
sk: Znížiť počet paralelných sťahovaní

en: Delete
sk: Zmazať

en: Delete article
sk: Zmazať článok

en: Description:
sk: Popis:

en: Do you really want to overwrite `%s' (y:Yes n:No)?
sk: Naozaj chcete prepísať `%s' (a:Áno n:Nie)?

en: Do you really want to quit (y:Yes n:No)?
sk: Skutočne skončiť (a:Áno n:Nie)?

en: Download
sk: Stiahnuť

en: Download file
sk: Stiahnuť súbor

en: EOF found while reading XML tag
sk: Bol nájdený "EOF" pri načítaní XML tagu

en: Edit flags
sk: Upraviť príznaky

en: Edit subscribed URLs
sk: Upraviť vybrané URL adresy

en: Enqueue
sk: Do fronty

en: Error while loading feed '%s': %s
sk: Chyba pri načítaní informačného kanálu '%s': %s

en: Error while loading feeds from database:
sk: Chyba pri načítavaní informačných kanálov z databázy:

en: Error while marking article as read: %s
sk: Chyba pri označovaní článku za prečítaný: %s

en: Error while marking article as unread: %s
sk: Chyba pri označovaní článku ako neprečítaného: %s

en: Error while retrieving %s: %s
sk: Chyba pri načítaní %s: %s

en: Error while saving bookmark:
sk: Chyba pri ukladaní záložky:

en: Error while searching for `%s': %s
sk: Chyba pri vyhľadávaní `%s': %s

en: Error while toggling read flag: %s
sk: Chyba pri prepínaní príznaku čítania: %s

en: Error: an instance of %s is already running (PID: %u)
sk: Chyba: program %s už beží (PID: %u)

en: Error: applying the filter failed: %s
sk: Chyba: použitie filtra zlyhalo: %s

en: Error: can't quit: download(s) in progress.
sk: Chyba: nemožno ukončiť preberanie (sťahovanie).

en: Error: couldn't mark all feeds read: %s
sk: Chyba: nemožno označiť všetky prečítané informačné kanály: %s

en: Error: couldn't mark feed read: %s
sk: Chyba: nemožno označiť čítanie kanála: %s

en: Error: couldn't open configuration file `%s'!
sk: Chyba: nemožno otvoriť konfiguračný súbor `%s'!

en: Error: couldn't parse filter command `%s': %s
sk: Chyba: príkaz filtra nedá analyzovať `%s': %s

en: Error: couldn't parse filter command!
sk: Chyba: nebolo možné analyzovať príkaz filtra!

en: Error: couldn't save article to %s
sk: Chyba: článok nemožno uložiť do %s

en: Error: couldn't write article to file %s
sk: Chyba: nemožno zapísať článok do súboru %s

en: Error: download needs to be finished before the file can be played.
sk: Chyba: sťahovanie musí byť dokončené pred prehrávaním súboru.

en: Error: feed contains no items!
sk: Chyba: informačný kanál neobsahuje žiadne položky!

en: Error: invalid feed!
sk: Chyba: vadný kanál!

en: Error: invalid regular expression!
sk: Chyba: neplatný regulárny výraz!

en: Error: no URLs configured. Please fill the file %s with RSS feed URLs or import an OPML file.
sk: Chyba: nenakonfigurované žiadne URL adresy. Prosím vyplňte súbor% s pomocou URL adries RSS alebo importujte súbor OPML.

en: Error: no item selected!
sk: Chyba: žiadna položka nebola vybratá!

en: Error: opening the cache file `%s' failed: %s
sk: Chyba: otvorenie "cache" súboru `%s' zlyhalo: %s

en: Error: unable to perform operation: download(s) in progress.
sk: Chyba: nemožno vykonať operáciu: Prebieha sťahovanie.

en: Error: unsupported URL: %s
sk: Chyba: nepodporovaná URL: %s

en: Error: you can't reload search results.
sk: Chyba: nemožno načítať výsledky vyhľadávania.

en: Error: you can't remove the feed list!
sk: Chyba: nemožno odstrániť zoznam informačných kanálov (feed list)!

en: Exporting list of read articles...
sk: Exportovať zoznam čítaných článkov...

en: Fatal error: couldn't determine home directory!
sk: Fatálna chyba: nedá sa určiť "home" adresár!

en: Feed List - %u unread, %u total
sk: Zoznam informačných kanálov - %u neprečítané, %u celkom

en: Feed title:
sk: Názov titulu:

en: Feed:
sk: Kanál:

en: File:
sk: Súbor:

en: Flags updated.
sk: Príznaky aktualizované.

en: Flags:
sk: Príznaky (flags):

en: Generic bindings:
sk: Zabudované príkazy:

en: Go to a random unread article
sk: Choď na náhodný neprečítaný článok

en: Go to next dialog
sk: Prejsť na ďalší dialóg

en: Go to next feed
sk: Prejsť na ďalší informačný kanál

en: Go to next unread article
sk: Choď na nasledujúci neprečítaný článok

en: Go to next unread feed
sk: Prejsť na ďalší neprečítaný informačný kanál

en: Go to previous dialog
sk: Prejsť na predchádzajúci dialóg

en: Go to previous feed
sk: Prejsť na predchádzajúci informačný kanál

en: Go to previous unread article
sk: Choď na predchádzajúci neprečítaný článok

en: Go to previous unread feed
sk: Prejsť na predchádzajúci neprečítaný informačný kanál

en: Goto Dialog
sk: Prejsť na dialóg

en: Goto URL #
sk: Choď na URL #

en: Help
sk: Pomocník

en: Import of %s finished.
sk: Import %s ukončený.

en: Importing list of read articles...
sk: Importovať zoznam čítaných článkov...

en: Increase the number of concurrent downloads
sk: Zvýšenie počtu paralelných sťahovaní

en: Invalid URL: '%s'
sk: Nesprávna URL: '%s'

en: Invalid position!
sk: Neplatná pozícia!

en: It looks like the OPML feed you subscribed contains no feeds. Please fill it with feeds, and try again.
sk: Vyzerá to tak, že OPML zdroj, neobsahuje žiadne kanály. Vyplňte ho kanálmi a skúste to znova.

en: It looks like you haven't configured any feeds in your Inoreader account. Please do so, and try again.
sk: Vyzerá to tak, že ste nenakonfigurovali žiadne kanály v účte Inoreader. Urobte tak, a skúste to znova.

en: It looks like you haven't configured any feeds in your NewsBlur account. Please do so, and try again.
sk: Vyzerá to tak, že ste nenakonfigurovali žiadne kanály v účte NewsBlur. Urobte tak, a skúste to znova.

en: It looks like you haven't configured any feeds in your The Old Reader account. Please do so, and try again.
sk: Vyzerá to tak, že ste nenakonfigurovali žiadne kanály v účte The Old Reader. Urobte tak, a skúste to znova.

en: It looks like you haven't configured any feeds in your Tiny Tiny RSS account. Please do so, and try again.
sk: Vyzerá to tak, že ste nenakonfigurovali žiadne kanály v účte Tiny Tiny RSS. Urobte tak, a skúste to znova.

en: Liked items
sk: Obľúbené položky

en: Link:
sk: Odkaz:

en: Links:
sk: Odkazy:

en: Loading URLs from %s...
sk: Načítanie adries URL z %s...

en: Loading articles from cache...
sk: Načítanie článkov zo súboru "cache"...

en: Loading configuration...
sk: Načítanie konfigurácie...

en: Mark All Read
sk: Označiť všetko ako prečítané

en: Mark Read
sk: Označiť ako prečítané

en: Mark all feeds read
sk: Označ všetky informačné kanály ako prečítané

en: Mark as Finished
sk: Označiť ako ukončené

en: Mark download as deleted
sk: Označiť stiahnuté ako odstránené

en: Mark feed read
sk: Označ informačný kanál ako prečítaný

en: Mark file as finished (not played)
sk: Označiť súbor ako dokončený (neprehraný)

en: Marking all feeds read...
sk: Označenie všetkých kanálov za prečítané...

en: Marking feed read...
sk: Označiť kanál za prečítaný...

en: Move to the end of page/list
sk: Prejsť na koniec stránky/zoznamu

en: Move to the next entry
sk: Prejsť na ďalšiu položku

en: Move to the next page
sk: Prejsť na ďalšiu stránku

en: Move to the previous entry
sk: Prejsť na predchádzajúcu položku

en: Move to the previous page
sk: Prejsť na predchádzajúcu stránku

en: Move to the start of page/list
sk: Prejsť na začiatok stránky / zoznamu

en: Next Unread
sk: Ďalší neprečítaný

en: No feed selected!
sk: Nebol vybraný žiadny kanál!

en: No feeds with unread items.
sk: Žiaden kanál s neprečítanými položkami.

en: No filters defined.
sk: Neboli definované žiadne filtre.

en: No item selected!
sk: Žiadna položka nebola označená!

en: No results.
sk: Žiadny výsledok.

en: No tags defined.
sk: Neboli definované žiadne "tagy".

en: No unread feeds.
sk: Všetko prečítané.

en: No unread items.
sk: Všetky položky prečítané.

en: Not a command: %s
sk: Nie je príkaz: %s

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open URL 1
sk: Otvor URL 1

en: Open URL 10
sk: Otvor URL 10

en: Open URL 2
sk: Otvor URL 2

en: Open URL 3
sk: Otvor URL 3

en: Open URL 4
sk: Otvor URL 4

en: Open URL 5
sk: Otvor URL 5

en: Open URL 6
sk: Otvor URL 6

en: Open URL 7
sk: Otvor URL 7

en: Open URL 8
sk: Otvor URL 8

en: Open URL 9
sk: Otvor URL 9

en: Open all unread items of selected feed in browser
sk: Otvoriť všetky neprečítané položky vybratého informačného kanála v prehliadači

en: Open all unread items of selected feed in browser and mark read
sk: Otvoriť všetky neprečítané položky vybratého informačného kanála v prehliadači a označ ako prečítané

en: Open article in browser
sk: Otvoriť článok v prehliadači

en: Open article in browser and mark read
sk: Otvoriť článok v prehliadači a označ ho ako prečítaný

en: Open feed/article
sk: Otvoriť informačný kanál/článok

en: Open help dialog
sk: Otvor dialóg pomocníka

en: Open in Browser
sk: Otvoriť v prehliadači

en: Open search dialog
sk: Otvoriť dialógové okno vyhľadávania

en: Open the commandline
sk: Otvoriť príkazový riadok (cli)

en: Opening cache...
sk: Otvorenie vyrovnávacej pamäte...

en: People you follow
sk: Ľudia, ktorých sledujete

en: Pipe article to command
sk: "Pipe" článok do príkazu

en: Pipe article to command:
sk: Odoslať (Pipe) článok do príkazu:

en: Play
sk: Prehrať

en: Please set the HOME environment variable or add a valid user for UID %u!
sk: Prosím nastav premennú prostredia "HOME" alebo pridaj platného používateľa pre UID %u!

en: Position not visible!
sk: Pozícia nie je viditeľná!

en: Prepopulating query feeds...
sk: Predvolené dopyty kanálov...

en: Purge Finished
sk: Čistenie dokončené

en: Purge deleted articles
sk: Vyčistiť odstránené články

en: Purge finished and deleted downloads from queue
sk: Vyčistiť dokončené a odstrániť stiahnuté z fronty

en: Query Feed - %s
sk: Dotaz informačného kanála - %s

en: Quit
sk: Ukončiť

en: Quit program, no confirmation
sk: Ukončiť program, bez potvrdenia

en: Redraw screen
sk: Prepísať obrazovku

en: Reload
sk: Obnoviť

en: Reload All
sk: Obnoviť všetko

en: Reload all feeds
sk: Znovu načítať všetky informačné kanály

en: Reload currently selected feed
sk: Aktualizovať aktuálne vybraný informačný kanál (zdroj)

en: Reload the list of URLs from the configuration
sk: Znova načítať zoznam adries URL z konfigurácie

en: Return to previous dialog/Quit
sk: Návrat do predchádzajúceho dialógového okna/Ukončiť

en: Save
sk: Uložiť

en: Save Bookmark
sk: Uložiť záložku

en: Save File - %s
sk: Uložiť súbor - %s

en: Save article
sk: Uložiť článok

en: Saved article to %s
sk: Článok bol uložený do %s

en: Saved article to %s.
sk: Článok uložený do %s.

en: Saved bookmark.
sk: Záložka uložená.

en: Saved configuration to %s
sk: Konfigurácia uložená do %s

en: Saved web pages
sk: Web stránka uložená

en: Saving bookmark on autopilot...
sk: Ukladanie záložiek na "autopilota"...

en: Saving bookmark...
sk: Záložka sa ukladá...

en: Search
sk: Hľadať

en: Search Result - '%s'
sk: Výsledok vyhľadávania - '%s'

en: Search for:
sk: Vyhľadať:

en: Searching...
sk: Vyhľadávanie...

en: Select Filter
sk: Vyber Filter

en: Select Tag
sk: Vyber Tag

en: Select a predefined filter
sk: Vybrať preddefinovaný filter

en: Select tag
sk: Vybrať značku (tag)

en: Set a filter
sk: Nastav fitler

en: Shared items
sk: Zdieľané položky

en: Show URLs in current article
sk: Zobraziť adresy URL v aktuálnom článku

en: Sort current list
sk: Zoradiť aktuálny zoznam

en: Sort current list (reverse)
sk: Zoradiť aktuálny zoznam (spätne)

en: Starred items
sk: Položky označené hviezdičkou

en: Start player with currently selected download
sk: Spustiť prehrávač s aktuálne vybratým sťahovaním

en: Starting %s %s...
sk: Spúšťanie %s %s...

en: Starting browser...
sk: Spustenie prehliadača...

en: Title:
sk: Titulok:

en: Toggle Automatic Download
sk: Prepnúť automatické stiahnutie

en: Toggle automatic download on/off
sk: Prepnúť automatické preberanie zapnuté/vypnuté

en: Toggle read status for article
sk: Prepnúť status čítania článku

en: Toggle show read feeds/articles
sk: Prepnúť zobrazenie informačných kanálov/článkov

en: Toggle source view
sk: Prepnúť zobrazenie zdroja

en: Toggling read flag for article...
sk: Prepínanie príznaku čítania článku...

en: Top
sk: Vrch

en: URL list empty.
sk: Zoznam URL je prázdny.

en: Unbound functions:
sk: Neviazané funkcie:

en: Updating query feed...
sk: Aktualizácia dopytu informačného kanála...

en: View list of open dialogs
sk: Zobraziť zoznam otvorených dialógov

en: XDG: configuration directory '%s' not accessible, using '%s' instead.
sk: XDG: konfiguračný adresár '% s' nie je prístupný, namiesto toho používa '% s'.

en: XML root node is NULL
sk: Koreňový uzol jazyka XML je NULL

en: `%s' is an invalid dialog type
sk: `%s' je chybný dialógový typ

en: `%s' is not a valid attribute
sk: `%s' nie je platný atribút

en: `%s' is not a valid color
sk: `%s' nie je platná farba

en: `%s' is not a valid configuration element
sk: `%s' nie je platný prvok konfigurácie

en: `%s' is not a valid context
sk: `%s' nie je platný kontext

en: `%s' is not a valid filter expression
sk: `%s' nie je platný prvok konfigurácie

en: `%s' is not a valid key command
sk: `%s' nie je platný príkaz kľúča

en: `%s' is not a valid regular expression: %s
sk: `%s' nie je platný regulárny výraz: %s

en: attribute `%s' is not available.
sk: atribút `%s' nie je k dispozícii.

en: attribute not found
sk: atribút nebol nájdený

en: bookmarking support is not configured. Please set the configuration variable `bookmark-cmd' accordingly.
sk: podpora záložiek nie je nakonfigurovaná. Nastavte prosím adekvátne premennú `bookmark-cmd' v konfigurácii.

en: cancelled
sk: zrušené

en: compact the cache
sk: stlačiť cache

en: could not parse buffer
sk: nebolo možné analyzovať vyrovnávaciu pamäť (buffer)

en: could not parse file
sk: nebolo možné analyzovať súbor

en: couldn't initialize libcurl
sk: nebolo možné inicializovať libcurl

en: couldn't parse filter expression `%s': %s
sk: nemožno analyzovať výraz filtra `%s': %s

en: deleted
sk: zmazané

en: done.
sk: hotovo.

en: downloading
sk: sťahovanie

en: embedded flash
sk: vstavaný flash

en: embedded flash:
sk: vstavaný flash:

en: execute list of commands
sk: vykonať zoznam príkazov

en: expected boolean value, found `%s' instead
sk: očakávaná bolean hodnota, namiesto toho nájdené `%s

en: expected integer value, found `%s' instead
sk: očakávaná "integer" hodnota, namiesto toho nájdené `%s

en: export OPML feed to stdout
sk: export OPML kanálov do stdout

en: export list of read articles to <file>
sk: export zoznamu čítaných článkov do súboru <file>

en: failed
sk: zlyhalo

en: failed:
sk: zlyhalo:

en: file couldn't be opened.
sk: súbor nemôže byť otvorený.

en: finished
sk: ukončené

en: get version information
sk: získať informácie o verzii

en: image
sk: obrázok

en: import OPML file
sk: import OPML súboru

en: import list of read articles from <file>
sk: import zoznamu čítaných článkov zo súboru <file>

en: incomplete
sk: nekompletné

en: invalid Atom version
sk: neplatná verzia pre ATOM

en: invalid RSS version
sk: neplatná verzia pre RSS

en: invalid configuration value `%s'
sk: `%s' nie je platný prvok konfigurácie'

en: invalid parameters.
sk: chybné parametre.

en: link
sk: odkaz

en: newsboat: finished reload, %f unread feeds (%n unread articles total)
sk: newsboat: načítanie ukončené, %f neprečítaných kanálov s %n neprečítanými článkami celkom

en: no Atom version
sk: verzia pre ATOM neexistuje

en: no RSS channel found
sk: žiadny RSS kanál sa nenašiel

en: no RSS version
sk: verzia pre RSS neexistuje

en: played
sk: prehrať

en: queued
sk: vo fronte

en: quiet startup
sk: tichý startup

en: read RSS feed URLs from <urlfile>
sk: načítať URL adresy RSS kanálov z <urlfile>

en: read configuration from <configfile>
sk: načítať konfiguráciu z <configfile>

en: ready
sk: pripravený

en: refresh feeds on start
sk: obnoviť kanály pri štarte

en: regular expression '%s' is invalid: %s
sk: regulárny výraz '%s' je vadný: %s

en: start download on startup
sk: spustiť sťahovanie pri štarte

en: this help
sk: tento pomocník

en: too few arguments
sk: príliš málo parametrov

en: too few parameters.
sk: príliš málo parametrov.

en: type:
sk: typ:

en: unknown (bug)
sk: neznáme (chyba)

en: unknown (bug).
sk: neznáma (chyba).

en: unknown command (bug).
sk: neznámy príkaz (bug).

en: unknown command `%s'
sk: neznámy príkaz `%s'

en: unknown error (bug).
sk: neznáma chyba (bug).

en: unsupported feed format
sk: nepodporovaný "feed" formát

en: usage: dumpconfig <file>
sk: použítie: dumpconfig <file>

en: usage: set <variable>[=<value>]
sk: použitie: set <variable>[=<value>]

en: usage: source <file> [...]
sk: použitie: zdrojový súbor <file> [...]

en: use <cachefile> as cache file
sk: použiť <cachefile> ako cache súbor

en: use <logfile> as output log file
sk: použitie <logfile> ako výstupného log súboru

en: use <queuefile> as queue file
sk: použiť <queuefile> ako "queue" súbor

en: write a log with a certain loglevel (valid values: 1 to 6)
sk: napísať protokol (log) s určitým loglevelom (platné hodnoty: 1 až 6)

en: y
sk: a

en: yn
sk: an
