celluloid - en to sl translation catalogue (243 entries)

en: A GTK frontend for MPV
sl: GTK vmesnik za MPV

en: Activate or deactivate deinterlacer
sl: Omogoči/onemogoči odpravljanje prepletanja (deinterlacing)

en: Add Esperanto translation by @F3nd0
sl: Dodan esperanto prevod (@F3nd0)

en: Add File to Playlist
sl: Dodaj datoteko na seznam predvajanja

en: Add Location to Playlist
sl: Dodaj mesto na seznam predvajanja

en: Add Persian translation by @danialbehzadi
sl: Dodan perzijski prevod (@danialbehzadi)

en: Add Plugin
sl: Dodaj vtičnik

en: Add Turkish translation by @TeknoMobil
sl: Dodan turški prevod (@TeknoMobil)

en: Add Ukranian translation by @vl-nix
sl: Dodan ukrajinski prevod (@vl-nix)

en: Add _Location…
sl: Dodaj _lokacijo...

en: Add command line option for setting WM_ROLE
sl: Dodaj nastavitev ukazne vrstice za WM_ROLE

en: Add context menu item for copying location of playlist items
sl: V kontekstni meni dodaj gumb za kopiranje lokacije vnosov seznama predvajanja

en: Add context menu item for removing playlist items
sl: V kontekstni meni dodaj gumb za odstranjevanje vnosov seznama predvajanja

en: Add dconf key for controlling cursor speed at which controls are unhidden
sl: Dodaj ključ dconf za nadzor hitrosti kazalca, ko gumbi niso skriti.

en: Add file to playlist
sl: Dodaj datoteko na seznam predvajanja

en: Add location to playlist
sl: Dodaj mesto na seznam predvajanja

en: Add menu item for opening discs
sl: Dodan menijski vnos za odpiranje zgoščenk

en: Add option --mpv-options for setting arbitrary mpv options from the command-line
sl: Dodaj možnost --mpv-options za podajanje nastavitev prek ukazne vrstice

en: Add option for suppressing playback errors
sl: Dodaj možnost za skrivanje napak predvajanja.

en: Add option to autohide mouse cursor in windowed mode
sl: Dodaj možnost za skrivanje kazalca v okenskem načinu

en: Add option to make skip buttons change playlist entries rather than chapters
sl: Dodaj možnost za preskakovanje vnosov seznama predvajanja namesto poglavij z gumbi za preskok.

en: Add right-click menu entry for looping a single file
sl: Dodaj vnos v meni desnega klika za vrtenje ene datoteke v zanki

en: Add support for MPRIS property LoopStatus
sl: Dodaj podporo za lastnost LoopStatus v MPRIS

en: Add support for showing/hiding window decorations using the mpv option --border
sl: Dodana podpora za prikazovanje/skrivanje oken z opcijo --border

en: Adjust audio delay by +/- 0.1 seconds
sl: Nastavi zamik zvoka za +/- 0,1 sekundo

en: Adjust brightness
sl: Nastavi svetlost

en: Adjust contrast
sl: Nastavi kontrast

en: Adjust gamma
sl: Nastavi gama vrednost

en: Adjust saturation
sl: Nastavi nasičenost

en: Adjust subtitle delay by +/- 0.1 seconds
sl: Nastavi zamik podnapisov za +/- 0,1 sekundo

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: Always open new window
sl: Vsakič odpri novo okno

en: Are you sure you want to remove this script? This action cannot be undone.
sl: Ste prepričani, da želite odstraniti ta skript? Razveljavitev operacije ni mogoča.

en: Audio
sl: Zvok

en: Audio Files
sl: Zvočne datoteke

en: Autohide mouse cursor in windowed mode
sl: Samodejno skrij kazalec v okenskem načinu

en: Automatically resize window to fit video
sl: Samodejno preoblikuj okno, da se prilega sliki

en: Block cursor autohide when volume popup is open in windowed mode
sl: Onemogoči skrivanje kazalca, ko je v okenskem načinu odprto okno za nastavitev glasnosti

en: C Plugins
sl: C vtičniki

en: Celluloid is a simple media player that can play virtually all video and audio formats. It supports playlists and MPRIS2 media player controls. The design of Celluloid follows the GNOME Human Interface Guidelines, but can also be adapted for other systems that don't use client-side decorations (CSD). It is based on the mpv library and GTK.
sl: Celluloid je preprost večpredstavnostni predvajalnik, ki lahko predvaja takorekoč vse zvočne in video formate. Podpira sezname predvajanje in nadzor predvajanja MPRIS2. Oblikovan je po GNOME-ovih smernicah HIG, lahko pa se prilagodi tudi sistemom brez njih. Celluloid je osnovan na predvajalniku MPV in knjižnici GTK.

en: Config Files
sl: Nastavitve za mpv

en: Create a new window
sl: Ustvari novo okno

en: Cycle aspect ratio override
sl: Kroži med razmerji slike

en: Cycle through audio tracks
sl: Kroži skozi zvočne sledi

en: Cycle through available subtitles
sl: Kroži skozi podnapise

en: Cycle through video tracks
sl: Kroži skozi video sledi

en: Decrease/increase pan-and-scan range
sl: Zvišaj/znižaj območje pomikanje-skeniranje (pan-scan)

en: Decrease/increase playback speed by 10%
sl: Zvišaj/znižaj hitrost predvajanja za 10%

en: Decrease/increase volume
sl: Zvišaj/znižaj glasnost

en: Don't connect to an already-running instance
sl: Ne priklopi se na že delujoč program

en: Drag and drop playlist
sl: Povleci in spusti

en: Enable MPRIS support
sl: Omogoči podporo za MPRIS

en: Enable client-side decorations
sl: Omogoči dekoracije na uporabniški strani (CSD)

en: Enable dark theme
sl: Omogoči temno temo

en: Enable media keys support
sl: Omogoči podporo predstavnostnih tipk

en: Enable or disable client-side decorations
sl: Omogoči dekoracije na uporabniški strani (CSD)

en: Enable or disable dark theme
sl: Omogoči temno temo

en: Enabling or disabling client-side decorations requires restarting to take effect.
sl: Omogočanje/onemogočanje dekoracij na uporabniški strani zahteva vnovični zagon.

en: Enqueue
sl: Dodaj v seznam predvajanja

en: Enter search mode
sl: Vstopi v način iskanja

en: Error
sl: Napaka

en: Exact seek backward/forward 1 second
sl: Išči nazaj/naprej po 1 sekundo

en: Exact seek backward/forward 5 seconds
sl: Točno iskanje nazaj/naprej po 5 sekund

en: Exit search mode
sl: Zapri način iskanja

en: Extra MPV options:
sl: Dodatne nastavitve za MPV:

en: Failed to apply one or more MPV options.
sl: Napaka pri uveljavljanju nastavitev za MPV.

en: Failed to copy file from '%s' to '%s'. Reason: %s
sl: Napaka prenašanja iz '%s' v '%s'. Razlog: %s

en: Failed to delete file '%s'. Reason: %s
sl: Napaka odstranjevanja datoteke '%s'. Razlog: %s

en: Features:
sl: Lastnosti:

en: Fix crash with mpv 0.30
sl: Odpravi sesutje pri mpv verziji 0.30

en: Forward
sl: Naprej

en: Forward media key events to mpv
sl: Posreduj pritiske medijskih tipk programu mpv

en: GTK+ frontend for mpv
sl: GTK+ vmesnik za mpv

en: Go backward/forward in the playlist
sl: Pojdi nazaj/naprej po seznamu predvajanja

en: Halve/double current playback speed
sl: Prepolovi/podvoji hitrost predvajanja

en: Handle numpad keybindings
sl: Obvladuj bližnjice na numerični tipkovnici

en: Handle property change events for fullscreen and window-scale
sl: Obvladuj dogodke sprememb lastnosti za celozaslonski in okenski način

en: Handle unicode keybindings
sl: Obvladuj Unicode tipkovne bližnjice

en: Height of the window
sl: Višina okna

en: Ignore playback errors
sl: Prezri napake predvajanja

en: Image Files
sl: Slikovne datoteke

en: Improve behavior when toggling playlist under tiling window managers
sl: Izboljšaj obnašanje pri preklopu seznama predvajanja v upravljalnikih oken

en: Improve handling of --window-scale, --autofit, --autofit-larger, and --autofit-smaller
sl: Izboljšaj podporo nastavitev --window-scale, --autofit, --autofit-larger in --autofit-smaller

en: Interface
sl: Vmesnik

en: JavaScript Plugins
sl: JavaScript vtičniki

en: Jump to next match
sl: Preskoči na naslednji zadetek

en: Jump to previous match
sl: Preskoči na prejšnji zadetek

en: Leave fullscreen mode
sl: Zapusti celozaslonski način

en: Load Audio Track…
sl: Naloži zvočno sled...

en: Load MPV configuration file
sl: Naloži nastavitveno datoteko

en: Load MPV input configuration file
sl: Naloži nastavitveno datoteko za tipkovne bližnjice

en: Load Subtitle Track…
sl: Naloži podnapise...

en: Load Video Track…
sl: Naloži slikovno sled...

en: Load or don't load mpv configuration file
sl: Naloži nastavitveno datoteko za MPV

en: Load or don't load mpv input configuration file
sl: Naloži nastavitveno datoteko za tipkovne bližnjice MPV

en: Loading external mpv configuration files
sl: Nalaganje zunanjih nastavitvenih datotek za MPV

en: Location:
sl: Mesto:

en: Loop Playlist
sl: Seznam predvajanja v zanki

en: Loop _File
sl: Predvajaj v _zanki

en: Loop _Playlist
sl: Predvajaj seznam pre_dvajanja v zanki

en: Lua Plugins
sl: Lua vtičniki

en: MPRIS2 D-Bus interface
sl: MPRIS2 D-Bus vmesnik

en: MPV configuration file:
sl: Pot do datoteke (mpv.conf):

en: MPV input configuration file:
sl: Pot do datoteke (input.conf):

en: Make the file chooser accept non-local locations
sl: Omogoči izbirniku datotek izbor

en: Media Files
sl: Večpredstavnostne datoteke

en: Migrate from opengl-cb to the new render API
sl: Selitev iz opengl-cb v nov vmesnik za renderiranje

en: Miscellaneous
sl: Razno

en: Move app menu items to primary menu
sl: Premakni vnose menija aplikacij v glavni meni

en: Move subtitles up/down
sl: Premakni podnapise gor/dol

en: Multimedia Player
sl: Večpredstavnostni predvajalnik

en: Mute or unmute
sl: Izklopi ali vklopi zvok

en: New Window
sl: Novo okno

en: Next Chapter
sl: Naslednje poglavje

en: No disc found
sl: Zgoščenka ni najdena

en: No plugins found
sl: Vtičniki niso najdeni

en: None
sl: Brez

en: OPTIONS
sl: NASTAVITVE

en: Open File
sl: Odpri datoteko

en: Open Location
sl: Odpri mesto

en: Open _Disc
sl: Odpri _zgoščenko

en: Open _Disc…
sl: Odpri _zgoščenko...

en: Open _Location…
sl: Odpri _mesto...

en: Open file
sl: Odpri datoteko

en: Open location
sl: Odpri mesto

en: Options to pass to mpv
sl: Nastavitve, ki se prenesejo programu MPV

en: Path to mpv configuration file
sl: Pot do nastavitvene datoteke (mpv.conf)

en: Path to mpv input configuration file
sl: Pot do nastavitvene datoteke za tipkovne bližnjice (input.conf)

en: Pause
sl: Pavza

en: Pause or unpause
sl: Začasno ustavi

en: Play
sl: Predvajaj

en: Play movies and videos
sl: Predvajaj filme in videoposnetke

en: Playback
sl: Predvajanje

en: Playback was terminated abnormally. Reason: %s.
sl: Predvajanje je bilo nepričakovano prekinjeno. Razlog: %s.

en: Playing
sl: Predvajanje

en: Playlist
sl: Seznam predvajanja

en: Playlist is empty
sl: Seznam predvajanja je prazen

en: Plugins
sl: Vtičniki

en: Preferences
sl: Nastavitve

en: Prefetch metadata
sl: Prenesi metapodatke

en: Previous Chapter
sl: Prejšnje poglavje

en: Quit
sl: Zapri

en: Remember last file's location
sl: Zapomni si mesto zadnje datoteke

en: Remove
sl: Odstrani

en: Remove selected playlist item
sl: Odstrani izbran element seznama predvajanja

en: Rename project to Celluloid
sl: Preimenovanje projekta v Celluloid

en: Reset playback speed to normal
sl: Ponastavi hitrost predvajanja na običajno

en: Resize video to double its original size
sl: Preoblikuj sliko na dvojno izvirno velikost

en: Resize video to half its original size
sl: Preoblikuj sliko na polovico izvirne velikosti

en: Resize video to its original size
sl: Preoblikuj sliko na izvirno velikost

en: Rewind
sl: Nazaj

en: S_ubtitle Track
sl: _Podnapisi

en: Save Playlist
sl: Shrani seznam predvajanja

en: Save current playback position and quit
sl: Shrani trenutno pozicijo na seznamu predvajanja in zapri

en: Save playlist
sl: Shrani seznam predvajanja

en: Seek backward/forward 1 minute
sl: Išči nazaj/naprej po 1 minuto

en: Seek backward/forward 5 seconds
sl: Išči nazaj/naprej po 5 sekund

en: Seek to previous/next subtitle
sl: Išči do prejšnjega/naslednjega podnapisa

en: Seek to the beginning of the previous/next chapter
sl: Pojdi na začetek prejšnjega/naslednjega poglavja

en: Seeking
sl: Iskanje

en: Set default screenshot directory to XDG_PICTURES_DIR
sl: Nastavi privzeto mapo za posnetke zaslona na XDG_PICTURES_DIR

en: Set the window role
sl: Nastavi vlogo okna

en: Set/clear A-B loop points
sl: Nastavi/počisti točki A-B zanke

en: Show filename on the OSD
sl: Prikaži ime datoteke na OSD

en: Show or not show the controls
sl: Prikaži gumbe za predvajanje

en: Show or not show the playlist
sl: Prikaži seznam predvajanja

en: Show preferences dialog
sl: Pokaži okno za nastavitve

en: Show progress, elapsed time, and duration on the OSD
sl: Prikaži napredek, pretečen čas in trajanje na OSD

en: Show release version
sl: Prikaži izdajo različice

en: Shuffle Playlist
sl: Naključen izbor seznama predvajanja

en: Split up the General tab in the preferences dialog
sl: Razdeli zavihek Splošno v nastavitvah

en: Step backward/forward a single frame
sl: Prehajaj med prejšnjo/naslednjo sličico

en: Stop
sl: Ustavi

en: Subtitle
sl: Podnapisi

en: Subtitle Files
sl: Datoteke s podnapisi

en: Take a screenshot
sl: Naredi posnetek zaslona

en: Take a screenshot, as the window shows it
sl: Naredi posnetek zaslona, kot ga prikazuje okno

en: Take a screenshot, without subtitles
sl: Naredi posnetek zaslona brez podnapisov

en: The Celluloid Developers
sl: Razvijalci programa Celluloid

en: The main window showing the application in action
sl: Glavno okno programa med predvajanjem

en: The main window with CSD disabled
sl: Glavno okno z onemogočenimi dekoracijami na uporabniški strani (CSD)

en: The main window with playlist open
sl: Glavno okno z odprtim seznamom predvajanja

en: The minimum cursor speed at which floating controls will be unhidden.
sl: Najmanjša hitrost kazalca, pri katerem bodo plavajoči gumbi skriti

en: The size of the dead zone in which cursor movement will not cause the controls to be shown.
sl: Velikost območja, kjer premik kazalca ne bo prikazal plavajočih gumbov

en: This listing is incomplete. See git log for complete changelog.
sl: Ta seznam je nepopoln. Preveri zapisnik GIT (git log) za vse spremembe.

en: This release contains the following changes:
sl: Ta različica vsebuje sledeče spremembe:

en: Toggle Fullscreen
sl: Preklopi celozaslonski način

en: Toggle OSD states between normal and playback time/duration
sl: Prikazu OSD dodaj čas predvajanja in trajanje

en: Toggle SSA/ASS subtitles style override
sl: Omogoči prezrtje stilov podnapisov SSA/ASS

en: Toggle VSFilter aspect compatibility mode
sl: Omogoči združljivostni način za VSFilter

en: Toggle controls
sl: Preklopi gumbe

en: Toggle fullscreen mode
sl: Preklopi na celozaslonski način

en: Toggle infinite looping
sl: Preklopi neskončno zanko

en: Toggle playlist
sl: Preklopi seznam predvajanja

en: Toggle subtitle visibility
sl: Omogoči vidljivost podnapisov

en: URI of the last folder accessed
sl: URI zadnje dostopane mape

en: Unknown
sl: Neznano

en: Use floating controls in windowed mode
sl: Omogoči plavajoče gumbe v okenskem načinu

en: Use separate MPRIS DBus connection for each window
sl: Uporabi ločene povezave MPRIS DBus za vsako okno

en: Use skip buttons for controlling playlist
sl: Uporabi gumbe za preskok za nadzor seznama predvajanja

en: User Interface
sl: Uporabniški vmesnik

en: Video Files
sl: Video datoteke

en: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;Album;Music;GNOME;mpv;
sl: videoposnetek;video;film;videoizrezek;serija;predvajalnik;DVD;TV;CD;zgoščenka;album;glasba;GNOME;mpv;

en: Volume of player
sl: Glasnost predvajalnika

en: Whether or not the window is maximized
sl: Naj bo okno razprto

en: Whether or not to autohide mouse cursor in windowed mode
sl: Naj se kazalec samodejno skrije v okenskem načinu

en: Whether or not to automatically resize window to fit video
sl: Naj se okno samodejno prilagodi sliki

en: Whether or not to create new windows when there is already an instance
sl: Naj se kljub enemu odprtemu oknu odpre še drugo

en: Whether or not to display an error message when playback of a file ends with an error
sl: Naj se prikaže opozorilo, ko se datoteka seznama predvajanja konča z napako

en: Whether or not to enable GNOME-Settings-Daemon-based media keys support
sl: Naj se omogoči podpora predstavnostnih tipk programa GNOME Settings Daemon

en: Whether or not to enable MPRIS support
sl: Naj se omogoči podpora MPRIS

en: Whether or not to loop when the end of playlist is reached
sl: Naj se seznam predvajanja vrti v zanki

en: Whether or not to make file chooser dialog remember last folder accessed
sl: Naj se izbirno okno zapomni zadnjo odprto mapo

en: Whether or not to prefetch metadata for non-current playlist entries
sl: Naj se prenesejo metapodatki za neaktivne sezname predvajanja

en: Whether or not to use floating controls in windowed mode
sl: Omogoči plavajoče gumbe v okenskem načinu

en: Whether or not to use skip buttons for controlling playlist
sl: Naj se gumbi za preskok uporabljajo za nadzor seznama predvajanja

en: Whether the settings has already been migrated from the previous version
sl: So bile nastavitve že preseljene iz prejšnje različice

en: Width of the playlist
sl: Širina seznama predvajanja

en: Width of the window
sl: Širina okna

en: _About Celluloid
sl: _O programu

en: _Add…
sl: _Dodaj...

en: _Audio Track
sl: _Avdio sled

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: _Copy Location
sl: _Kopiraj mesto

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _File
sl: _Datoteka

en: _Fullscreen
sl: _Celozaslonski način

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _Keyboard Shortcuts
sl: _Tipkovne bližnjice

en: _Load External…
sl: Naloži z_unanje...

en: _New Window
sl: _Novo okno

en: _Open
sl: _Odpri

en: _Open…
sl: _Odpri...

en: _Preferences
sl: _Možnosti

en: _Quit
sl: _Izhod

en: _Remove
sl: O_dstrani

en: _Save
sl: _Shrani

en: _Save Playlist
sl: _Shrani seznam predvajanja

en: _Shuffle
sl: P_remešaj

en: _Toggle Controls
sl: Preklopi _gumbe

en: _Toggle Playlist
sl: Preklopi _seznam predvajanja

en: _Video Track
sl: _Video sled

en: _View
sl: _Ogled
