Geany 1.30 - en to sr translation catalogue (1002 entries)

en:  (new instance)
sr:  (нови пример)

en: "%s" was not found.
sr: "%s" није пронађен.

en: "Smart" home key
sr: "Паметан" home тастер

en: %d file saved. | %d files saved.
sr[0]: %d фајл је уписан.
sr[1]: %d фајлови су уписани.
sr[2]: %d фајлова је уписано.

en: %s %s -- %s (in directory: %s)
sr: %s·%s·--·%s·(у фасцикли:·%s)

en: %s (in directory: %s)
sr: %s·(у директоријуму:·%s)

en: %s Properties
sr: %s  Особине

en: %s commands
sr: %s команде

en: %s document
sr: %s докуменат

en: %s file
sr: Фајл %s

en: %s script
sr: %s скрипта

en: %s source file
sr: %s изворини фајл

en: (built on or after %s)
sr: (направљен дана %s или раније)

en: (only inside Geany)
sr: (само у Geany-ју)

en: (with BOM)
sr: (са·BOM-ом)

en: (without BOM)
sr: (без BOM-а)

en: , read-only
sr: , само за читање

en: --- Separator ---
sr: --- Размак ---

en: <b>Auto-close quotes and brackets</b>
sr: <b>Аутоматски затварај наводнике и заграде</b>

en: <b>Commands</b>
sr: <b>Команде</b>

en: <b>Completions</b>
sr: <b>Допуњавање</b>

en: <b>Display</b>
sr: <b>Приказ</b>

en: <b>Editor tabs</b>
sr: <b>Језичци уређивача</b>

en: <b>Encodings</b>
sr: <b>Кодирање</b>

en: <b>Features</b>
sr: <b>Могућности</b>

en: <b>Fonts</b>
sr: <b>Писма</b>

en: <b>Icon size</b>
sr: <b>Величина иконица</b>

en: <b>Icon style</b>
sr: <b>Стил иконица</b>

en: <b>Indentation</b>
sr: <b>Увлачење</b>

en: <b>Keyboard shortcuts</b>
sr: <b>Пречице са тастатуре</b>

en: <b>Long line marker</b>
sr: <b>Ознака за дуге редове</b>

en: <b>Message window</b>
sr: <b>Прозор са порукама</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
sr: <b>Разно</b>

en: <b>New files</b>
sr: <b>Нове датотеке</b>

en: <b>Page %d of %d</b>
sr: <b>Страна %d of %d</b>

en: <b>Paths</b>
sr: <b>Путање</b>

en: <b>Printing</b>
sr: <b>Штампање</b>

en: <b>Projects</b>
sr: <b>Пројекти</b>

en: <b>Saving files</b>
sr: <b>Уписујем датотеке</b>

en: <b>Search</b>
sr: <b>Претрага</b>

en: <b>Shutdown</b>
sr: <b>Гашење</b>

en: <b>Sidebar</b>
sr: <b>Бочни панел</b>

en: <b>Startup</b>
sr: <b>Почетак</b>

en: <b>Tab positions</b>
sr: <b>Позиција језичака</b>

en: <b>Template data</b>
sr: <b>Шаблон датума</b>

en: <b>Terminal</b>
sr: <b>Терминал</b>

en: <b>Tool paths</b>
sr: b>Путања алата</b>

en: <b>Toolbar</b>
sr: <b>Алатница</b>

en: <b>Various preferences</b>
sr: <b>Разна подешавања</b>

en: <b>Virtual spaces</b>
sr: <b>Виртуелни размаци</b>

en: <i>Warning: read the manual before changing these preferences.</i>
sr: <i>Упозорење: прочитајте упутство пре промене ових подешавања.</i>

en: <i>Warning: these settings are overridden by the current project. See <b>Project->Properties</b>.</i>
sr: <i>Упозорење: ова подешавања ће бити преписала због тренутног пројекта. Погледајте. <b>Пројекат->Својства</b>.</i>

en: A fast and lightweight IDE
sr: Брзо и лагано развојно окружење

en: A fast and lightweight IDE using GTK+
sr: Брзо и лагано GTK развојно окружење

en: About Geany
sr: О програму·Geany

en: Accessed:
sr: Приступљено:

en: Action
sr: Акција

en: Active
sr: Активан

en: Add a little header to every page containing the page number, the filename and the current date (see below). It takes 3 lines of the page.
sr: Додај мало заглавље на свакој страни са бројем стране, именом фајла и тренутним датумом (погледај доле). То заузима 3 линије на страни.

en: Add page numbers at the bottom of each page. It takes 2 lines of the page.
sr: Додај број стране на дну сваке стране. То заузима 2 линије на страни.

en: Adds a file browser tab to the sidebar.
sr: Додај картицу за претрагу фајлова у бочну траку.

en: All Source
sr: Сви извори

en: All files
sr: Сви фајлови

en: All: search all files in the directory
    Project: use file patterns defined in the project settings
    Custom: specify file patterns manually
sr: Све: Претражи све фајлове у фасцикли
    Пројекат: користи образац фајла одређен у подешавањима пројекта
    Прилагођено: ручно одреди образац фајла

en: Always
sr: Увек

en: Any unsaved changes will be lost.
sr: Било које несачуване промене ће бити изгубљене.

en: Apply the default indentation settings to all documents
sr: Прихвати подразумевано увлачење за све документе

en: Arabic
sr: Арапски

en: Architectures
sr: Архитектуре

en: Are you sure you want to reload '%s'?
sr: Да ли сте сигурни да желите да поново учитате '%s'?

en: Armenian
sr: Арменско

en: As _HTML...
sr: Као _HTML...

en: As _LaTeX...
sr: Као _LaTeX...

en: Auto Save
sr: Аутоматско чување

en: Auto save _interval:
sr: Интервал аутоматског _чувања:

en: Autocomplete all words in document
sr: Аутоматски комплетирај све речи у документу

en: Autosave: Saved %d file automatically. | Autosave: Saved %d files automatically.
sr[0]: Ауто чување: Сачуван %d фајл аутоматски.
sr[1]: Ауто чување: Сачувана %d фајла аутоматски.
sr[2]: Ауто чување: Сачувано %d фајлова аутоматски.

en: Available Items
sr: Доступне ставке

en: Background
sr: Позадина

en: Background color:
sr: Боја позадине:

en: Backup Copy
sr: Резервна копија

en: Backup Copy: Directory could not be created (%s).
sr: Резервна копија: Фасцикла не може бити креирана (%s).

en: Backup Copy: File could not be read (%s).
sr: Резервна копија: Фајл се не може читати (%s).

en: Backup Copy: File could not be saved (%s).
sr: Резервна копија: Фајл се не може сачувати (%s).

en: Backup directory does not exist or is not writable.
sr: Фасцикла резервних копија не постоји или није уписива.

en: Baltic
sr: Балтичко

en: Base GType:
sr: Тип базе:

en: Base class:
sr: Базна класа:

en: Base header:
sr: Заглавље базе:

en: Base path:
sr: Основна путања:

en: Base source:
sr: Извор базе:

en: Basic
sr: Основно

en: Be verbose
sr: Будите опширнији

en: Beep on errors or when compilation has finished
sr: Звук код наилажења на грешку и када је компајлирање завршено

en: Bottom
sr: Дно

en: Browser:
sr: Прегледач:

en: Build
sr: Изгради

en: Build options
sr: Опције преводиоца

en: Build the current file
sr: Образуј тренутни фајл

en: Build the current file with Make and the default target
sr: Образуј тренутни фај са Make и подразумеваним циљем

en: Build the current file with Make and the specified target
sr: Образуј тренутни фајл са Make и одређеним циљем

en: C Standard Library
sr: C стандардна библиотека

en: C++ (C Standard Library)
sr: C++ (C стандардна библиотека)

en: C++ STL
sr: C++·STL

en: C++ Standard Library
sr: C++ стандардна библиотека

en: C_ase sensitive
sr: В_елика и мала слова

en: C_hange
sr: _Измени

en: C_lose All
sr: З_атвори све

en: C_onfiguration Files
sr: К_онфигурациони фајлови

en: C_opy
sr: У_множи

en: C_reate
sr: К_реирај

en: Calls the View->Toggle All Additional Widgets command
sr: Преглед->Искључи све додатне виџет команде

en: Cannot save read-only document '%s'!
sr: Не могу сачувати документ само за читање '%s'!

en: Cascading Stylesheet
sr: Каскадни стил

en: Celtic
sr: Келтско

en: Central European
sr: Централно-европско

en: Change _Color Scheme...
sr: Измени _шему боја...

en: Change _Font...
sr: Измени _фонт...

en: Change the directory to the base directory of the currently opened project
sr: Промени фасциклу тренутно отвореног пројекта у основну фасциклу пројекта

en: Changed:
sr: Измењено:

en: Chapter
sr: Одељак

en: Character
sr: Знак

en: Characters:
sr: Знакова:

en: Chinese Simplified
sr: Кинеско једноставно

en: Chinese Traditional
sr: Кинеско традиционално

en: Choose Project Base Path
sr: Одабери путању пројекта

en: Choose Project Filename
sr: Изаберите има пројекта

en: Choose Terminal Font
sr: Одабери фонт за терминал

en: Choose a special character from the list below and double click on it or use the button to insert it at the current cursor position.
sr: Одаберите посебне карактере са доње листе и кликните на њих или користите дугме за убацивање са тренутном позицијом курсора.

en: Choose font
sr: Изаберите писмо

en: Choose more build actions
sr: Одабери више радњи

en: Choose which plugins should be loaded at startup:
sr: Одаберите који прикључак би требао бити учитан на почетку:

en: Cl_ear
sr: Оч_исти

en: Class
sr: Класа

en: Class Builder
sr: Образовање класа

en: Classes
sr: Класе

en: Classic Mac (CR)
sr: Mac (CR)

en: Click to set menu item label
sr: Кликни да подесиш ознаку ставке менија

en: Clipboard
sr: Клипборд

en: Close
sr:  Затвори

en: Close All
sr: Затвори све

en: Close Ot_her Documents
sr: Затвори дру_ге документе

en: Close _dialog
sr: Затвори _дијалог

en: Close all
sr: Затвори све

en: Close all open files
sr: Затвори све отворене фајлове

en: Close the current file
sr: Затвори тренутни фајл

en: Co_mmands
sr: Ко_манде

en: Code folding
sr: Преклапање кода

en: Color Chooser
sr: Избор боје

en: Color Schemes
sr: Шеме боја

en: Color:
sr: Боја:

en: Column:
sr: Колоне:

en: Command
sr: Команда

en: Command:
sr: Команда:

en: Company name
sr: Име компаније

en: Company:
sr: Компанија:

en: Compilation failed.
sr: Неуспешно превођење.

en: Compilation finished successfully.
sr: Превођење је успешно завршено.

en: Compile
sr: Преведи

en: Compile the current file
sr: Компајлирај тренутни фајл

en: Compile the current file with Make
sr: Компајлирај тренутни фајл са Make

en: Compiler
sr: Преводилац

en: Completion list height:
sr: Висина листе допуњавања

en: Completions
sr: Допуњавање

en: Components
sr: Компоненте

en: Config
sr: Конфигурациони фајл

en: Configuration directory could not be created (%s).
sr: Конфигурациона фасцикла не може бити креирана (%s).

en: Configuration directory could not be created (%s).
    There could be some problems using Geany without a configuration directory.
    Start Geany anyway?
sr: Конфигурациона фасцикла није могла бити креирана (%s).
    Могуће је изазвати пробелеме ако користите Geany без конфигурационе фасцикле.
    Без обзира покрени Geany?

en: Configuration files reloaded.
sr: Конфигурациони фајлови су поново учитани.

en: Configure Plugins
sr: Конфигуриши прикључке

en: Confirm exit
sr: Потврди излаз

en: Constants
sr: Константе

en: Conte_xt Action
sr: Конте_кст радње

en: Context Action
sr: Контекст радње

en: Context action:
sr: Контекст радње:

en: Contributors
sr: Сарадници

en: Convert and Set to CR (Classic _Mac)
sr: Конвертуј и подеси за CR (Classic _Mac)

en: Convert and Set to _CR/LF (Windows)
sr: Конвертуј и подеси за  _CR/LF (Windows)

en: Convert and Set to _LF (Unix)
sr: Конвертуј и подеси за _LF (Unix)

en: Copy
sr: Копирај

en: Copy _All
sr: Умножи _све

en: Copy the current selection
sr: Копирај тренутни избор

en: Could not execute configured external command '%s' (%s).
sr: Није могуће извршити кофигурисану спољну команду '%s' (%s).

en: Could not find file '%s' - trying the current document path.
sr: Не могу пронаћи фајл '%s' - на тренутној путањи документа.

en: Could not find file '%s'.
sr: Не могу пронаћи фајл '%s'.

en: Could not load tags file '%s'.
sr: Не могу учитати фајл ознака '%s'.

en: Could not open directory (%s)
sr: Не могу отворити фасциклу (%s)

en: Could not open file %s (%s)
sr: Не могу да отворим фајл %s (%s)

en: Could not open file %s (File not found)
sr: Не могу отворити фајл %s (Фајл не постоји)

en: Create C++ Class
sr: Креирај C++ класу

en: Create Cla_ss
sr: Направи _класу

en: Create Class
sr: Направи класу

en: Create GTK+ Class
sr: Креирај GTK+ класу

en: Create PHP Class
sr: Креирај PHP класу

en: Create a new file
sr: Креирај нови фајл

en: Create a new file from a template
sr: Креирај нови фајл из шаблона

en: Create the project's base path directory?
sr: Креирали сте путању за фасциклу пројекта?

en: Creates source files for new class types.
sr: Креира изворне фајлове за нове типове класа.

en: Credits
sr: Захвале

en: Cu_t Current Line(s)
sr: Исе_ци тренутну линију(е)

en: Current chars
sr: Тренутна слова

en: Custom
sr: Прилагођено

en: Custom Date Format
sr: Прилагоди формат датума

en: Custom Text
sr: Прилагођени текст

en: Customize Toolbar
sr: Прилагоди алатницу

en: Cut
sr: Исеци

en: Cut the current selection
sr: Исеци тренутни избор

en: Cyrillic
sr: Ћирично

en: Cyrillic/Russian
sr: Ћирилично/Руско

en: Cyrillic/Ukrainian
sr: Ћирилично/Украјинско

en: D_uplicate Line or Selection
sr: Ду_плирај линију или избор

en: Data
sr: Датум

en: Date & time:
sr: Датум и време:

en: Date format string could not be converted (possibly too long).
sr: Формат датума се не може конвертовати (могуће због дужине).

en: Date format:
sr: Формат датума:

en: Date/_Time format for backup files ("man strftime" for details):
sr: Датум/_Време формат за резервне фајлове ("man strftime" за детаље):

en: Date:
sr: Датум:

en: Debug Messages
sr: Поруке о грешкама

en: Debug _Messages
sr: Поруке _исправки

en: Decrease indent
sr: Смањи увлачење

en: Decrease indent by one space
sr: Смањи увлачење за један размак

en: Decrease indentation
sr: Смањи увлачење

en: Default
sr: Текуће

en: Default encoding (existing non-Unicode files):
sr: Подразумевано кодирање (постојећи non-Unicode фајлови)

en: Default encoding (new files):
sr: Подразумевано кодирање (нови фајлови):

en: Default end of line characters:
sr: Подразумевани крај линије карактера:

en: Definition of "%s" not found.
sr: Дефиниција од "%s" није пронађена.

en: Delete the current selection
sr: Обриши тренутни избор

en: Delete to line end
sr: Избриши до краја линије

en: Detect from file
sr: Препознај из фајла

en: Detect type from file
sr: Откриј тип из фајла

en: Detect width from file
sr: Откриј ширину из фајла

en: Developer:
sr: Програмер:

en: Developers
sr: Програмери

en: Did not send document %s to the printing subsystem.
sr: Није послат документ %s до штампарског подсистема.

en: Directory _levels to include in the backup destination:
sr: Фасцикла _нивоа за укључењење у одредиште резервне копије:

en: Disable Drag and Drop
sr: Искључи превуци и пусти

en: Disable menu shortcut key (F10 by default)
sr: Онемогући мени пречица (F10 подразумевано)

en: Disable this option to keep the dialog open
sr: Искључи ову опцију да задржиш дијалог отвореним

en: Disabled
sr: Онемогућено

en: Disk check timeout:
sr: Пауза за проверу диска:

en: Display
sr: Приказ

en: Display:
sr: Приказ:

en: Displayed Items
sr: Приказане ставке

en: Do not show virtual spaces
sr: Не приказуј виртуалне просторе

en: Do you really want to quit?
sr: Да ли заиста желите да изађете?

en: Do you want to close it before proceeding?
sr: Да ли желите да то затворите пре него што наставите?

en: Do you want to reload it?
sr: Да ли желите да поново учитате?

en: Do you want to save it before closing?
sr: Да ли желите да сачувате пре затварања?

en: Document
sr: Докуменат

en: Document %s was sent to the printing subsystem.
sr: Документ %s је послат од штампарског подсистема.

en: Document Setup
sr: Подешавање документа

en: Document successfully exported as '%s'.
sr: Документ је успешно извезен као '%s'.

en: Documents
sr: Документи

en: Don't load auto completion data (see documentation)
sr: Не учитавај аутоматско комплетирање података (види документацију)

en: Don't load plugins
sr: Не учитавај прикључке

en: Don't load terminal support
sr: Не учитавај подршку за терминал

en: Don't load the previous session's files
sr: Не учитавај фајлове из претходних сесија

en: Don't open files in a running instance, force opening a new instance
sr: Не отварај фајлове у покренутом примеру, иди на отварање у новом примеру

en: Don't show message window at startup
sr: Не приказуј прозор за поруке при покретању

en: Don't use run script
sr: Не користите скрипту за покретање

en: Double quotes " "
sr: Дупли наводници " "

en: Double-clicking hides all additional widgets
sr: Дуплим кликом скривају се сви додатни виџети

en: Drop rest of word on completion
sr: Избаци остатак речи на завршетку

en: E_ncoding:
sr: Ко_дирање:

en: E_xtra options:
sr: Д_одатне опције:

en: East Asian
sr: Источно-азијски

en: East European
sr: Истолно-европски

en: East _Asian
sr: Источно-_азијско

en: Editor
sr: Уређивач

en: Editor:
sr: Уређивач:

en: Email address of the developer
sr: Адреса ел. поште програмера

en: Enable plugin support
sr: Омогући подршку за прикључке

en: Enable save when losing _focus
sr: Омогући чување кад нестане _фокус

en: Enabled
sr: Омогућено

en: Encoding:
sr: Кодирање:

en: Ensure new line at file end
sr: Обезбетити нову линију на крају фајла

en: Enter Tab Width
sr: Унеси ширину картице

en: Enter here a custom date and time format. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
sr: Унеси овде прилагођени формат датума. Можете користити било ког спецификатора конверзије који се може служити са ANSI C функцијом.

en: Enter the line you want to go to:
sr: Унесите линију на коју желите да идете:

en: Enter tool paths below. Tools you do not need can be left blank.
sr: Унесите путању алата испод. Ако алат није потребан оставите поље празно.

en: Entities
sr: Ентитети

en: Environment
sr: Окружење

en: Error
sr: Грешка

en: Error message: %s.
sr: Порука о грешци: %s.

en: Error renaming file.
sr: Грешка у преименовању фајла.

en: Error saving file (%s).
sr: Грешка у чувању фајла (%s).

en: Error saving file.
sr: Грешка у чувању фајла

en: Events
sr: Догађаји

en: Example:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h
sr: Пример:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h

en: Executables
sr: Извршни

en: Execute commands
sr: Изврши команде

en: Execute programs in the VTE
sr: Изврши програме у VTE

en: Execute:
sr: Изврши:

en: Export
sr: Извоз

en: Export File
sr: Извези фајл

en: Exports the current file into different formats.
sr: Извези тренутни фајл у различитим форматима.

en: Extern Variables
sr: Променљиве

en: External open command:
sr: Спољна команда:

en: Extra plugin path:
sr: Путања додатног прикључка:

en: Failed to close file '%s': fclose() failed: %s
sr: Неуспело затварање фајла '%s': fclose() неуспело: %s

en: Failed to convert template file "%s" to UTF-8
sr: Неуспела конверзија шаблона "%s" у UTF-8

en: Failed to load one or more session files.
sr: Неуспело учитавање једног или више фајлова са сесијама.

en: Failed to open file '%s' for writing: fopen() failed: %s
sr: Неуспело отварање фајла '%s' за писање: fopen() неуспело: %s

en: Failed to spawn the configured browser command. Please correct it or enter another one.
sr: Неуспело спајање са командом прегледача. Молим исправите или унесите нешто друго.

en: Failed to write file '%s': fwrite() failed: %s
sr: Неуспело уписивање фајла '%s': fwrite() неуспело: %s

en: Features
sr: Могућности

en: File
sr: Фајл

en: File "%s" was not found on disk!
sr: Фајл "%s" није пронађен на диску!

en: File %s closed.
sr: Фајл %s је затворен.

en: File %s printed.
sr: Фајл %s је одштампан.

en: File %s reloaded.
sr: Фајл %s је поново учитан.

en: File %s saved.
sr: Фајл %s је сачуван.

en: File '%s' could not be written (%s).
sr: Фајл '%s' не може бити уписан (%s).

en: File Browser
sr: Прегледач фајлова

en: Filename already exists!
sr: Фајл са овим именом већ постоји!

en: Filename:
sr: Назив фајла:

en: Files
sr: Датотеке

en: Filter your files with the usual wildcards. Separate multiple patterns with a space.
sr: Филтрирај своје фајлове на уобичајен начин. Одвојте више образаца са размаком.

en: Filter:
sr: Филтер

en: Find
sr: Пронађи

en: Find Next
sr: Пронађи следеће

en: Find Next _Selection
sr: Пронађи следећи _избор

en: Find Pre_vious Selection
sr: Пронађи пре_тходни избор

en: Find Previous
sr: Пронађи претходно

en: Find Usage
sr: Тражи у фајловима

en: Find _Document Usage
sr: Пронађи _употребу документа

en: Find _Next
sr: _Пронађи следеће

en: Find _Previous
sr: Пронађи _претходно

en: Find _Usage
sr: Пронађи _употребу

en: Find in F_iles...
sr: Пронађи у _фајловима

en: Find in Files
sr: Пронађи у фајловима

en: Find the entered text in the current file
sr: Пронађи унети текст у тренутном фајлу

en: Focus
sr: Фокус

en: Focus File List
sr: Фокусирај фајл листу

en: Fold all
sr: Спакуј све

en: Follow path of the current file
sr: Прати путању за тренутни фајл

en: Follow the path of the current file
sr: Прати путању тренутног фајла

en: Font updated (%s).
sr: Фонт је ажуриран (%s).

en: Font:
sr: Писмо:

en: Foreground color:
sr: Боја текста:

en: Format
sr: Форматирај

en: Full_screen
sr: Преко _целог екрана

en: Fullscreen
sr: Цео екран

en: Functions
sr: Функције

en: Functions / Procedures
sr: Функције / Процедуре

en: Geany cannot start!
sr: Geany се не може покренути!

en: Geany looks by default in the global installation path and in the configuration directory. The path entered here will be searched additionally for plugins. Leave blank to disable.
sr: Geany је подразумевано подешен на општу инсталациону путању у конфигурационој фасцикли. Путања унета овде ће додатно претражити прикључке. Оставите празно поље за искључење.

en: Geany needs to move your old configuration directory before starting.
sr: Geany треба да покрене вашу стару конфигурациону фасциклу пре покретања.

en: Geany project files
sr: Geany фајлови пројекта

en: General
sr: Опште

en: Generate global tags file (see documentation)
sr: Генериши општи фајл са ознакама (види документацију)

en: Georgian
sr: Грузијско

en: Gettext translation
sr: Gettext превод

en: Global
sr: Глобално

en: Go to
sr: Иди на

en: Go to End of Display Line
sr: Иди на крај приказане линије

en: Go to End of Line
sr: Иди на крај линије

en: Go to Line
sr: Иди на ред

en: Go to Ne_xt Marker
sr: Иди на сле_дећи маркер

en: Go to Next Word Part
sr: Иди на следећи део речи

en: Go to Pre_vious Marker
sr: Иди на прет_ходни маркер

en: Go to Previous Word Part
sr: Иди на претходни део речи

en: Go to Start of Display Line
sr: Иди на почетак приказане линије

en: Go to Start of Line
sr: Иди на почетак линије

en: Grab Key
sr: Убаци кључ

en: Greek
sr: Грчко

en: Greek characters
sr: Грчки карактери

en: Group
sr: Група

en: Group:
sr: Група:

en: H1 Headings
sr: H1 Заглавља

en: H2 Headings
sr: H2 Заглавља

en: H3 Headings
sr: H3 Заглавља

en: HTML (name)
sr: HTML (име)

en: HTML Characters
sr: HTML·знаци

en: HTML characters
sr: HTML·знаци

en: H_ide Sidebar
sr: Сак_риј бочну траку

en: Header file:
sr: Фајл заглавља:

en: Hebrew
sr: Јеврејско

en: Hebrew Visual
sr: Јеврејско визуелно

en: Help
sr: Помоћ

en: Here you can change keyboard shortcuts for various actions. Select one and press the Change button to enter a new shortcut, or double click on an action to edit the string representation of the shortcut directly.
sr: Овде можете изменити тастерске пречице за различите радње. Одаберите једну и притисните дугме Измени за уношење нове пречице, или дупли клик на радњу за измену пречице директно.

en: Hide file extensions:
sr: Сакриј проширења фајлова:

en: Hide the Find dialog
sr: Сакриј дијалог за претрагу

en: Hide the Find dialog after clicking Find Next/Previous
sr: Сакриј дијалог за претрагу после клика на Пронађи Следеће/Претходно

en: Home
sr: Матично

en: ID
sr: ИД

en: ISO 8859-1 characters
sr: ISO 8859-1 карактери

en: ISO C99
sr: ISO·C99

en: I_nsert
sr: _Уметни

en: I_nsert Comments
sr: Унеси _коментаре

en: Images _and text
sr: _Слике и текст

en: Implementations
sr: Увлачење

en: Implements:
sr: Спровести:

en: Imports
sr: Увози

en: In Se_lection
sr: У _избору

en: In Sessi_on
sr: У _сесији

en: In_dent Type
sr: Врс_та увлачења

en: Increase indent
sr: Повећај увлачење

en: Increase indent by one space
sr: Повећај увлачење за један размак

en: Increase indentation
sr: Повећај увлачење

en: Indent Widt_h
sr: Ширина увлаче_ња

en: Indentation
sr: Увлачење

en: Independent commands
sr: Независне команде

en: Indexes
sr: Индекси

en: Info
sr: Инфо

en: Information
sr: Информације

en: Inheritance
sr: Наслеђе

en: Initial version:
sr: Почетна верзија:

en: Initials of the developer name
sr: Иницијали имена програмера

en: Initials:
sr: Иницијали:

en: Insert
sr: Уметни

en: Insert Alternative _White Space
sr: Убаци алтернативни _бели простор

en: Insert Dat_e
sr: Уметни _датум

en: Insert File _Header
sr: Убаци фајл _заглавља

en: Insert Mu_ltiline Comment
sr: Убаци ко_ментар у више редова

en: Insert New Line After Current
sr: Убаци нову линију после тренутне

en: Insert New Line Before Current
sr: Убаци нову линију пре тренутне

en: Insert Special HTML Characters
sr: Убаци посебне HTML карактере

en: Insert _BSD License Notice
sr: Убаци _белешку о BSD лиценци

en: Insert _ChangeLog Entry
sr: Убаци _сравку дневника

en: Insert _Function Description
sr: Убаци _опис функције

en: Insert _GPL Notice
sr: Убаци _ГПЛ забелешку

en: Insert date
sr: Уметни датум

en: Insert line numbers before each line in the exported document
sr: Убаци број за редове пре сваке линије у извезеном документу

en: Inserts HTML character entities like '&amp;'.
sr: Уметни·HTML·знаке у виду·'&amp;'.

en: Instant Save
sr: Тренутно чување

en: Integrated Development Environment
sr: Интегрисано развојно окружење

en: Interface
sr: Сучеље

en: Interfaces
sr: Сучеља

en: Invalid command: %s
sr: Оштећене команде: %s

en: Invalid directory for find in files.
sr: Оштећена фасцикла за претрагу фајлова.

en: Japanese
sr: Јапанско

en: Join lines
sr: Споји линије

en: Keybindings
sr: Пречице

en: Keyboard Shortcuts
sr: Тастерске пречице

en: Keyboard _Shortcuts
sr: Пречице тастатуре

en: Keys
sr: Кључеви

en: Korean
sr: Корејско

en: Label
sr: Ознака

en: Labels
sr: Ознаке

en: Left
sr: Лево

en: License
sr: Лиценца

en: License text could not be found, please visit http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt to view it online.
sr: Не могу да пронађем лиценцу,·можете је пронаћи наhttp://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt

en: Line
sr: Линија

en: Line _Breaking
sr: Прекид _линије

en: Lines:
sr: Линија:

en: Load files from the last session
sr: Учитај фајлове из последње сесије

en: Load virtual terminal support
sr: Учитај подршку за виртуелни терминал

en: Loaded %s tags file '%s'.
sr: Учитани %s фајлови ознака '%s'.

en: Location:
sr: Локација:

en: M_iscellaneous
sr: О_стало

en: M_ove Line(s) Down
sr: По_мери линију(е) доле

en: Macros
sr: Макрои

en: Mail address:
sr: Е-пошта:

en: Make Custom _Target...
sr: Направи прилагођени _циљ...

en: Make _Object
sr: Направи _објекат

en: Make all
sr: Направи све

en: Make custom target
sr: Направи прилагођени циљ

en: Make object
sr: Направи објект

en: Mark all matches in the current document
sr: Означи сва подударања у тренутном документу

en: Marks spaces with dots and tabs with arrows
sr: Означи размаке са тачкама и картице са стрелицама

en: Markup Languages
sr: Мета језици

en: Mathematical characters
sr: Математички карактери

en: Members
sr: Чланови

en: Message window:
sr: Прозор за поруке:

en: Messages
sr: Број порука

en: Methods
sr: Методе

en: Middle Eastern
sr: Средњи исток

en: Miscellaneous
sr: Разно

en: Miscellaneous characters
sr: Остали карактери

en: Modified:
sr: Измењено:

en: Module
sr: Модул

en: Modules
sr: Модули

en: Move document first
sr: Помери документ на почетак

en: Move document last
sr: Помери документ на крај

en: Move document left
sr: Помери документ лево

en: Move document right
sr: Помери документ десно

en: Move it now?
sr: Да померим сада?

en: Move line(s) down
sr: Помери линију(е) доле

en: Move line(s) up
sr: Помери линију(е) горе

en: Move the current documents into the new project's session?
sr: Помери тренутне документе у сесију за нове пројекте?

en: Name
sr: Име

en: Name:
sr: Име:

en: Namespace
sr: Име простора

en: Navigate back a location
sr: Усмери повратак на локацију

en: Navigate forward a location
sr: Усмери према локацији

en: New
sr: Ново

en: New (with _Template)
sr: Ново (преко ша_блона)

en: New Project
sr: Нови пројекат

en: New file "%s" opened.
sr: Нови фајл "%s" је отворен.

en: Next Me_ssage
sr: Следећа _порука

en: Next Message
sr: Следећа порука

en: Next error
sr: Следећа грешка

en: Next to current
sr: Следеће

en: No custom commands defined.
sr: Без дефинисаних прилагођених команди.

en: No filetype
sr: Без врсте фајла

en: No matches found for "%s".
sr: Подударање није пронађено за "%s".

en: No matches found.
sr: Без пронађених подударања.

en: No more build errors.
sr: Нема више грешака.

en: No more message items.
sr: Нема више порука.

en: No plugins available.
sr: Прикључци нису доступни.

en: No text to find.
sr: Нема пронађеног текста.

en: None
sr: Ништа

en: Nordic
sr: Северно

en: Note: To apply these settings to all currently open documents, use <i>Project->Apply Default Indentation</i>.
sr: Напомена: За прихватање ових подешавања за све тренутно отворене документе, користи <i>Пројекат->Прихвати подразумевано увлачење</i>.

en: Notebook tab
sr: Језичак

en: Notebook tabs
sr: Картице

en: Open
sr: Отвори

en: Open File
sr: Отвори фајл

en: Open Project
sr: Отвори пројекат

en: Open Selected F_ile
sr: Отвори одабрани фа_јл

en: Open _Externally
sr: Отвори _споља

en: Open a color chooser dialog, to interactively pick colors from a palette
sr: Отвори дијалог бирања боје за избор боје из палете

en: Open a recent file
sr: Отвори недавни фајл

en: Open all FILES in read-only mode (see documentation)
sr: Отвори све ФАЈЛОВЕ у режиму само за читање (види документацију)

en: Open an existing file
sr: Отвори постојећи фајл

[ctx: Open dialog action]
en: _View
sr: _Преглед

en: Open in _Geany
sr: Отвори у _Geany

en: Open new documents from the command-line
sr: Отвори документе из командне линије

en: Open selected file
sr: Отвори изабрани фајл

en: Opens at startup the files from the last session
sr: Отвори и покрени фајлове из последње сесије

en: Options
sr: Могућности

en: Other
sr: Остало

en: Other:
sr: Остало:

en: Override Geany keybindings
sr: Препиши Geany тастерске пречице

en: Override that keybinding?
sr: Препиши тај кључ?

en: Overwrite?
sr: Препиши?

en: Owner:
sr: Власник:

en: P_lugin Preferences
sr: Подешав_ње прикључака

en: Package
sr: Пакет

en: Page %d of %d
sr: Страна %d од %d

en: Page Set_up
sr: Подеси стра_ну

en: Paginating
sr: Обележавање страна

en: Paragraph
sr: Параграф

en: Paste
sr: Убаци

en: Paste the contents of the clipboard
sr: Налепи садржај клипборда

en: Path (and possibly additional arguments) to your favorite browser
sr: Путања (и могући додатни аргуменит) за ваш главни прегледач

en: Path of the file representing the project and storing its settings. It should normally have the "%s" extension.
sr: Путања фајла представља пројекат и складишти подешавања. Она обично треба да има "%s" проширење.

en: Path to start in when opening or saving files. Must be an absolute path.
sr: Путања покретања код отварања или чувања фајлова. Мора бити апсолутна путања.

en: Path to start in when opening project files
sr: Путања покретања код отварања фајлова пројекта

en: Permissions:
sr: Дозволе:

en: Placement of new file tabs:
sr: Постави нове картице:

en: Please set a print command in the preferences dialog first.
sr: Молим прво подесите команду за штампање у дијалогу подешавања.

en: Please set the filetype for the current file before using this function.
sr: Молим подесите врсту фајла за тренутни фајл пре коришћења ове функције.

en: Plugin
sr: Прикључак

en: Plugin configuration directory could not be created.
sr: Конфигурациона фасцикла за прикључке не може бити креирана.

en: Plugins
sr: Прикључци

en: Position:
sr: Позиција:

en: Pr_evious Message
sr: Пре_тходна порука

en: Preference_s
sr: Подешава_ња

en: Preferences
sr: Поставке

en: Press the combination of the keys you want to use for "%s".
sr: Притисните комбинацију кључа који желите да користите за "%s".

en: Previous Message
sr: Претходна порука

en: Previous Translators
sr: Претходни преводиоци

en: Previous error
sr: Претходна грешка

en: Print
sr: Штампање

en: Print Geany's installation prefix
sr: Штампај Geany инсталациони префикс

en: Print document
sr: Штампај документ

en: Print line numbers
sr: Штампај бројеве редова

en: Print only the basename (without the path) of the printed file
sr: Штампај назив датотеке (без путање)

en: Print only the basename(without the path) of the printed file
sr: Штампај само основно име (без путање)

en: Print page header
sr: Штампај заглавље стране

en: Print page numbers
sr: Штампај бројеве страница

en: Printing
sr: Штампа

en: Printing of %s failed (%s).
sr: Штампање %s није успело (%s).

en: Process could not be stopped (%s).
sr: Процес не може бити заустављен (%s).

en: Process failed (%s)
sr: Процес није успео (%s)

en: Process failed, no working directory
sr: Процес није успео, нема радне фасцикле

en: Program
sr: Програм

en: Programming Languages
sr: Програмски језици

en: Programs
sr: Програми

en: Project
sr: Пројекат

en: Project "%s" closed.
sr: Пројекат "%s" је затворен.

en: Project "%s" created.
sr: Пројекат је  "%s" креиран.

en: Project "%s" opened.
sr: Пројекат "%s" је отворен.

en: Project "%s" saved.
sr: Пројекат "%s" је сачуван.

en: Project Properties
sr: Особине пројекта

en: Project base directory could not be created (%s).
sr: Основна фасцикла пројекта не може бити креирана (%s).

en: Project file "%s" could not be loaded.
sr: Фајл пројекта "%s" не може бити учитан.

en: Project file could not be written
sr: Фајл пројекта није уписив

en: Project file could not be written (%s).
sr: Фајл пројекта не може бити уписив (%s).

en: Project files
sr: Фајлови пројекта

en: Project files:
sr: Фајлови пројекта:

en: Project name
sr: Име пројекта

en: Properties
sr: Особине

en: Question
sr: Питање

en: Quit
sr: Напусти

en: Quit Geany
sr: Изађи из Geany-ја

en: RO
sr: RO·

en: R_eload As
sr: Поново _учитај као

en: R_ename
sr: Пр_еименуј

en: Range:
sr: Растојање:

en: Re-open last closed tab
sr: Поново учитај затворени језичак

en: Re_place All
sr: За_мени све

en: Read _Only
sr: Само за _читање

en: Read-only:
sr: Само за читање:

en: Read:
sr: Прочитај:

en: Recent _Files
sr: _Последње отварани фајлови

en: Recent files list length:
sr: Дужина листе недавних фајлова

en: Redo
sr: Врати

en: Redo the last modification
sr: Врати на последњу измену

en: Refresh
sr: Освежи

en: Reload file
sr: Поново учитај фајл

en: Reload symbol list
sr: Поново учитај листу симбола

en: Reload the current file from disk
sr: Поново учитај тренутни фајл са диска

en: Remove Error Indicators
sr: Обриши индикатор грешке

en: Remove Error _Indicators
sr: Уклони индикаторе за _грешке

en: Remove Markers
sr: Обриши маркере

en: Remove Markers and Error Indicators
sr: Обриши маркере и индикаторе грешки

en: Remove _Markers
sr: Уклони _маркере

en: Renders the font size of the document together with the current zoom level
sr: Уобличи величину фонта у документу заједно са тренутном висином увећања

en: Replace
sr: Замени

en: Replace & Fi_nd
sr: Замени & Пр_онађи

en: Replace Tabs with S_paces
sr: Замени картице са р_азмацима

en: Replace all matches found in the currently selected text
sr: Замени сва подударања пронађена у тренутно изабраном тексту

en: Replace spaces with tabs
sr: Замени размаке са картицама

en: Replace special characters
sr: Замени посебне карактере

en: Replace tabs with space
sr: Замени картице са размацима

en: Replace text in the current document
sr: Замени текст у тренутном документу

en: Replace wit_h:
sr: Замени с_а:

en: Replaced %u matches in %u documents.
sr: Замењена %u подударања у %u документима

en: Replaces all tabs in document with spaces
sr: Мења све табулаторе у документу са размацима

en: Report a _Bug...
sr: Пријави _проблем...

en: Reset
sr: Ресетуј

en: Return a list of open documents in a running Geany instance
sr: Врати се на листу отворених докумената у покренутом Geany примеру

en: Right
sr: Десно

en: Romanian
sr: Римски

en: Run
sr: Покрени

en: Run or view the current file
sr: Покрени или прегледај тренутни фајл

en: Run programs in VTE instead of opening a terminal emulation window. Please note, programs executed in VTE cannot be stopped
sr: Покрени програме у VTE уместо отварања терминалског прозора. Као напомена, прграми извршени у VTE не могу бити заустављени

en: SE & SW Asian
sr: Југо-источно и југо-западни азијски

en: S_elect Current Line(s)
sr: Од_абери тренутну линију(е)

en: S_mart Line Indent
sr: _Паметно увлачење линија

en: S_ystem default
sr: С_истемски подразумевано

en: Sa_ve All
sr: Сачувај _све

en: Sa_ve all open files
sr: Са_чувај све отворене фајлове

en: Save
sr: Сачувај

en: Save Actions
sr: Сачувај радње

en: Save All
sr: Сачувај све

en: Save File
sr: Сачувај фајл

en: Save _As...
sr: Сачувај _као...

en: Save all
sr: Сачувај све

en: Save all open files
sr: Сачувај све отворене фајлове

en: Save as
sr: Сачувај као

en: Save only current open _file
sr: Сачувај само тренутно отворене _фајлове

en: Save the current file
sr: Сачувај тренутни фајл

en: Save the file and rename it
sr: Сачувај и преименуј фал

en: Scribble
sr: Забелешка

en: Scripting Languages
sr: Скрипни језици

en: Se_lect Current Paragraph
sr: Ода_бери тренутни параграф

en: Search
sr: Претрага

en: Search Field
sr: Поље претраге

en: Search completed with %d match. | Search completed with %d matches.
sr[0]: Претрага завршена са %d подударања.
sr[1]: Претраге завршене са %d подударања.
sr[2]: Претраге завршене са %d подударања.

en: Search failed.
sr: Неуспела претрага.

en: Searching...
sr: Претраживање...

en: Sect1
sr: Секц1

en: Sect2
sr: Секц2

en: Sect3
sr: Секц3

en: Section
sr: Секција

en: Section Level 1
sr: Секција нивоа 1

en: Section Level 2
sr: Секција нивоа 2

en: Section Level 3
sr: Секција нивоа 3

en: Section Level 4
sr: Секција нивоа 4

en: Sections
sr: Одељци

en: Select
sr: Изабери

en: Select All
sr: Изабери све

en: Select Browser
sr: Одреди прегледач

en: Select Directory
sr: Одабери фасциклу

en: Select File
sr: Изабери фајл

en: Select Folder
sr: Одреди фасциклу

en: Select current word
sr: Изабери текућу реч

en: Select to next word part
sr: Изабери наредни део речи

en: Select to previous word part
sr: Изабери претходни део речи

en: Send to Custom Command 1
sr: Пошаљи прилагођену команду 1

en: Send to Custom Command 2
sr: Пошаљи прилагођену команду 2

en: Send to Custom Command 3
sr: Пошаљи прилагођену команду 3

en: Separator
sr: Размак

en: Set Build Commands
sr: Подеси основне команде

en: Set Custom Commands
sr: Подеси прилагођене команде

en: Set File_type
sr: Подеси тип _фајла

en: Set Line E_ndings
sr: Подеси крајеве л_инија

en: Set _Encoding
sr: Подеси _кодирање

en: Set encoding:
sr: Постави кодирање:

en: Set filetype:
sr: Подеси тип фајла:

en: Set menu item label
sr: Подеси ознаку ставке менија

en: Set path from document
sr: Подеси путању из документа

en: Set the information to be used in templates. See the documentation for details.
sr: Подеси информације које ће се користити у шаблону. Погледајте документацију за детаље.

en: Sets the background color of the text in the terminal widget
sr: Подеси позадинску боју текста у виџету терминала

en: Sets the color of the long line marker
sr: Подеси боју за ознаку дуге линије

en: Sets the default encoding for newly created files
sr: Подеси подразумевано кодирање за ново креиране фајлове

en: Sets the default encoding for opening existing non-Unicode files
sr: Подеси подразумевано кодирање за отварање постојећих non-Unicode фајлова

en: Sets the editor font
sr: Подеси фонт едитора

en: Sets the font for the message window
sr: Подеси фонт прозора за поруке

en: Sets the font for the symbol list
sr: Подеси фонт за листу симбола

en: Sets the font for the terminal widget
sr: Подеси фонт за виџет терминала

en: Sets the foreground color of the text in the terminal widget
sr: Подеси  предњу боју текста у виџету терминала

en: Setting %s indentation mode for %s.
sr: Подеси %s режим увлачења за %s.

en: Setting indentation width to %d for %s.
sr: Подеси ширину увлачења од  %d за %s.

en: Settings
sr: Подешавања

en: Shell
sr: Командна линија

en: Shell:
sr: Командна линија:

en: Shortcut
sr: Пречица

en: Show Color Chooser
sr: Прикажи изборник боје

en: Show Indentation _Guides
sr: Прикажи водич за _увлачење

en: Show Line _Endings
sr: Прикажи крајеве _линија

en: Show Message _Window
sr: Прикажи прозор _за поруке

en: Show S_ymbol List
sr: Прикажи л_исту симбола

en: Show Side_bar
sr: Покажи бочни _бар

en: Show White S_pace
sr: Прикажи бели п_ростор

en: Show _Document List
sr: Прикажи ли_сту докумената

en: Show _Hidden Files
sr: Прикажи _ сакривене фајлове

en: Show _Line Numbers
sr: Прикажи _бројеве редова

en: Show _Markers Margin
sr: Прика_жи ивицу маркера

en: Show _Paths
sr: Прикажи _путању

en: Show _Toolbar
sr: Прикажи _алатницу

en: Show _hidden files
sr: Прикажи _скривене фајлове

en: Show close buttons
sr: Прикажи дугмад затварања

en: Show documents list
sr: Прикажи листу докумената

en: Show editor tabs
sr: Прикажи картице едитора

en: Show hidden files
sr: Прикажи скривене фајлове

en: Show indentation guides
sr: Прикажи водич за увлачење

en: Show line endings
sr: Прикажи крајеве линија

en: Show line numbers
sr: Прикажи бројеве линија

en: Show markers margin
sr: Прикажи ивице маркера

en: Show sidebar
sr: Прикажи бочну траку

en: Show status bar
sr: Прикажи статусну траку

en: Show symbol list
sr: Прикажи листу симбола

en: Show t_oolbar
sr: Прикажи тра_ку алата

en: Show the current document
sr: Прикажи тренутни документ

en: Show the preferences dialog
sr: Прикажи дијалог подешавања

en: Show version and exit
sr: Прикажи верзију и напусти

en: Show white space
sr: Прикажи бели простор

en: Shows a confirmation dialog on exit
sr: Прикажи дијалог потврде на изласку

en: Shows or hides the Line Number margin
sr: Прикажи или сакриј ивицу за бројеве редова

en: Shows or hides the small margin right of the line numbers, which is used to mark lines
sr: Прикажи или сакриј малу ивицу десно од броја редова, која се користи за ознаку линија

en: Shows the line ending character
sr: Прикажи карактере крајева линија

en: Side by Side
sr: Упоредо

en: Sidebar:
sr: Бочни панел:

en: Size:
sr: Величина:

en: Some of the many contributors (for a more detailed list, see the file %s):
sr: Неки од бројних сарадника (за више детаљну листу, погледајте фајл %s):

en: Sort by _Appearance
sr: Сортирај по _изгледу

en: Sort by _Name
sr: Сортирај по _имену

en: Source file:
sr: Изворни фајл:

en: South European
sr: Јужно-европско

en: Spaces
sr: Размаци

en: Special Characters
sr: Специјални знак

en: Specify a format for the date and time stamp which is added to the page header on each page. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
sr: Одреди формат за датум и време штампе који ће бити додати у заглавље на свакој страни.

en: Split Window
sr: Подели прозор

en: Splits the editor view into two windows.
sr: Подели преглед у два прозора.

en: Startup
sr: Почетак

en: Startup path:
sr: Путања покретања:

en: Status
sr: Статус

en: Status messages
sr: Статусне поруке

en: Store project file inside the project base directory
sr: Ускладишти фајлове пројекта унутар основне фасцикле

en: Structures
sr: Структуре

en: Subsection
sr: Подсекција

en: Subsubsection
sr: Делови подсекције

en: Switch to Compiler
sr: Пређи у компајлер

en: Switch to Document
sr: Пређи на документ

en: Switch to Editor
sr: Пређи у едитор

en: Switch to Message Window
sr: Пређи у прозор за поруке

en: Switch to Messages
sr: Пређи у поруке

en: Switch to Search Bar
sr: Пређи у траку претраге

en: Switch to Sidebar
sr: Пређи у бочну траку

en: Switch to Sidebar Document List
sr: Пређи у траку листе докумената

en: Switch to Sidebar Symbol List
sr: Пређи у траку листе симбола

en: Switch to VTE
sr: Пређи у VTE

en: Switch to last used document
sr: Пређи у последњи коришћен документ

en: Switch to last used document after closing a tab
sr: Прежи на последњи коришћени документ по затварању картице

en: Switch to left document
sr: Пређи у леви документ

en: Switch to right document
sr: Пређи у десни документ

en: Symbol list:
sr: Листа симбола:

en: Symbols
sr: Симболи

en: System _default
sr: Системски _подразумевано

en: T_abs and Spaces
sr: Ка_ртице и размаци

en: T_abs and spaces
sr: К_артице и размаци

en: T_oggle Case of Selection
sr: П_ребаци случајни избор

en: Tabs
sr: Табулатори

en: Tabs and Spaces
sr: Табулатори и размаци

en: Targets
sr: Циљеви

en: Technical characters
sr: Технички карактери

en: Templates
sr: Шаблони

en: Terminal
sr: Терминал

en: Terminal:
sr: Терминал:

en: Thai
sr: Тајванско

en: The '%s' project is open.
sr: Пројекат '%s' је отворен.

en: The Geany developer team
sr: Geany развојни тим

en: The combination '%s' is already used for "%s".
sr: Комбинација '%s' је већ коришћена за "%s".

en: The command to execute when using "Open with". You can use %f and %d wildcards.
    %f will be replaced with the filename including full path
    %d will be replaced with the path name of the selected file without the filename
sr: Команда ће се извршити када користите "Отвори са". Можете користити %f и %d филтрацију.
    %f ће бити замењено са именом фајла укључујући пуну путању
    %d ће бити замењено са именом путање одабраног фајла без имена фајла

en: The current filetype overrides the default style.
sr: Тренутна врста фајла преписује подразумевани стил.

en: The document has been closed.
sr: Документ је затворен.

en: The file "%s" is not valid %s.
sr: Фајл "%s" није исправан %s.

en: The file "%s" will be printed with the following command:
    
    %s
sr: Фајл "%s" ће бити штампан са пратећом командом:
    
    %s

en: The file '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
sr: Фајл  %s' већ постоји. Да ли желите да га препишете?

en: The file '%s' is not saved.
sr: Фајл '%s' није сачуван.

en: The following keyboard shortcuts are configurable:
sr: Следеће тастерске пречице су подесиве:

en: The name of the developer
sr: Име програмера:

en: The path "%s" does not exist.
sr: Путања "%s" не постоји.

en: The plugin "%s" is not binary compatible with this release of Geany - please recompile it.
sr: Прикључак "%s" није бинарно компатибилан са овим издањем Geany - молим рекомпајлирајте га.

en: The specified project name is too long (max. %d characters).
sr: Одрежено име пројекта је предугачко (макс. %d карактера).

en: The specified project name is too short.
sr: Одређено име пројекта је прекратко.

en: This is Geany %s.
sr: Ово је Geany %s.

en: This may cause color schemes to display incorrectly.
sr: Ово може довести да се шема боја приказује неисправно.

en: This option disables the automatic detection of the file encoding when opening non-Unicode files and opens the file with the specified encoding (usually not needed)
sr: Ова опција искључује аутоматску детекцију кодирања код отварања фајова који су unicode и отвара фајла са одређеним кодирањем (обично није потребно)

en: This plugin provides different actions related to saving of files.
sr: Прикључак нуди различите радње за чување фајлова.

en: Toggle All Additional Widgets
sr: Прикажи/сакриј све додатне виџете

en: Toggle All _Additional Widgets
sr: Исључи све _додатне виџете

en: Toggle Messages Window
sr: Прикажи/Сакриј прозор за поруке

en: Toggle Sidebar
sr: Прикажи/сакриј бочни панел

en: Toggle marker
sr: Прикажи/Сакриј ознаку

en: Toggle plugin status
sr: Прикажи/Сакриј статус прикључка

en: Toggle the documents list on and off
sr: Пребаци листу докумената укључи искључи

en: Toggle the symbol list on and off
sr: Пребаци листу симбола укључи искључи

en: Too many items selected!
sr: Одабрано јепревише ставки!

en: Toolbar
sr: Трака алата

en: Tools
sr: Алати

en: Top
sr: Одозго

en: Top and Bottom
sr: Врх и дно

en: Translators
sr: Преводиоци

en: Try to resave the file?
sr: Пробај да поново сачуваш фајл?

en: Turkish
sr: Турско

en: Type:
sr: Врста:

en: Types
sr: Типови

en: U_ncomment Line(s)
sr: _Декоментирај линију(е)

en: Undo
sr: Претходно

en: Undo history will be lost.
sr: Претходна историја ће бити изгубљена.

en: Undo the last modification
sr: Претходна измена

en: Unfold all
sr: Распаку све

en: Unicode
sr: Уникод

en: Up
sr: Горе

en: Use an external command for printing
sr: Користи спољну команду за штампање

en: Use current word under the cursor when opening the Find, Find in Files or Replace dialog and there is no selection
sr: Користи тренутну реч под курсором за отварање Пронађи, Пронађи у фајловима или Замени дијалог и нема избора

en: Use fixed encoding when opening non-Unicode files
sr: Користи фиксно кодирање код отварања non-Unicode фајлова

en: Use global settings
sr: Користи општа подешавања

en: Use indicators to show compile errors
sr: Користи индикаторе за приказ грешки компајлирања

en: Use native GTK printing
sr: Користи оригинално ГТК штампање

en: Use one tab per indent
sr: Користи једну картицу по увлачењу

en: Use project-based session files
sr: Користи фајлове сесије засноване на пројекту

en: Use the basename of the printed file
sr: Користи основно име штампаног фајла

en: Use the current file's directory for Find in Files
sr: Користи тренутну фасциклу за Пронађи у фајловима

en: Use the current word under the cursor for Find dialogs
sr: Користи тренутну реч под курсором за дијалог Пронађи

en: Use the project's base directory
sr: Користи основну фасциклу пројекта

en: Value
sr: Вредност

en: Variables
sr: Променљиве

en: Various
sr: Различито

en: Version number, which a new file initially has
sr: Број верзије, који нови фајл има у почетку

en: Version:	%s
    Author(s):	%s
    Filename:	%s
sr: Верзија:	%s
    Аутор(и):	%s
    Име фајла:	%s

en: Vietnamese
sr: Виетнамско

en: View
sr: Поглед

en: Warning
sr: Упозорење

en: West European
sr: Западно-европски

en: Western
sr: Западно

en: Whether to detect the indentation width from file contents when a file is opened
sr: Да ли да открије ширину увлачења из садржаја фајла када се фајл отвори

en: Whether to show the status bar at the bottom of the main window
sr: Прикажи статусну траку на дну главног прозора

en: Wi_ki
sr: _Вики

en: Without encoding
sr: Без кодирања

en: Word Count
sr: Број речи

en: Words:
sr: Речи:

en: Working directory
sr: Радна фасцикла

en: Write:
sr: Упиши:

en: Year:
sr: Година:

en: You have specified an invalid project filename.
sr: Одредили сте неиспревно име пројекта.

en: Your configuration directory has been successfully moved from "%s" to "%s".
sr: Баша конфигурациона фасцикла је успешно премештена са "%s" на "%s".

en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
sr: Ваша стара конфигурадиона фасцикла "%s" не може бити померена на "%s" (%s). Молим померите ручно фасциклу на нову локацију.

en: Zoom In
sr: Увећај поглед

en: Zoom Out
sr: Умањи поглед

en: Zoom Reset
sr: Ресетуј увећање

en: Zoom in the text
sr: Повећај увеличање текста

en: Zoom out the text
sr: Смањи увеличање текста

en: [FILES...]
sr: [ФАЈЛОВИ...]

en: _Allow
sr: _Допусти

en: _Append toolbar to the menu
sr: Додај траку алата у мени

en: _Apply Default Indentation
sr: _Прихвати подразумевано увлачење

en: _Auto-indentation
sr: _Аутоматско увлачење

en: _Auto-replace Special Characters
sr: _Аутоматска замена посебних карактера

en: _Build
sr: _Направи

en: _C++ Class...
sr: _C++ класа...

en: _Clone
sr: _Клонирај

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Collapse All
sr: _Скупи све

en: _Color Chooser
sr: _Бирач боја

en: _Comment Line(s)
sr: _Коментирај линију(е)

en: _Compile
sr: _Преведи

en: _Copy Current Line(s)
sr: _Копирај тренутну линију(е)

en: _Decrease Indent
sr: _Извуци ред

en: _Delete Current Line(s)
sr: _Обриши тренутну линију(е)

en: _Detect from Content
sr: _Откриј из садржаја

en: _Directory to save backup files in:
sr: _Фасцикла за чување резервних фајлова у:

en: _Directory:
sr: _Фасцикла:

en: _Document
sr: _Документ

en: _Don't save
sr: _Не чувај

en: _Donate...
sr: _Донирај...

en: _East European
sr: _Источно-европско

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _Enable
sr: _Омогући

en: _Execute
sr: _Изврши

en: _Expand All
sr: _Прошири све

en: _Export
sr: _Извоз

en: _File
sr: _Фајл

en: _Find All
sr: _Пронађи све

en: _Find in Files...
sr: Пронађи у фајловима

en: _Find...
sr: _Пронађи...

en: _Fold All
sr: _Спакуј све

en: _Format
sr: _Форматирај

en: _GTK+ Class...
sr: _GTK+ класа...

en: _Go to Line...
sr: _Иди на линију...

en: _HTML Replacement
sr: _HTML замена

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Hide Message Window
sr: _Сакриј прозор за поруке

en: _Hide Toolbar
sr: _Сакриј траку алата

en: _Images only
sr: _Само слике

en: _In Document
sr: _У документу

en: _Increase Indent
sr: _Увуци ред

en: _Input Methods
sr: _Начини уноса

en: _Insert
sr: _Уметни

en: _Insert "include <...>"
sr: _Уметни·"include·<...>"

en: _Insert Special HTML Characters...
sr: _Уметни специјалне HTML знаке...

en: _Insert line numbers
sr: _Убаци број за редове

en: _Large icons
sr: _Велике иконице

en: _Line Wrapping
sr: _Прелом редова

en: _Make
sr: _Направи

en: _Make All
sr: Направи _све

en: _Mark
sr: _Означено

en: _Mark All
sr: _Означи све

en: _Markup Languages
sr: _Мета језици

en: _Middle Eastern
sr: _Средње источно

en: _More
sr: _Још

en: _More Options
sr: _Више опција

en: _Move Line(s) Up
sr: _Помери линију(е) горе

en: _New...
sr: _Ново...

en: _Next
sr: _Наредно

en: _Next Error
sr: _Следећа грешка

en: _Open...
sr: _Отвори...

en: _Override
sr: _Препиши

en: _Overwrite
sr: _Препиши

en: _PHP Class...
sr: _PHP класа...

en: _Plugin Manager
sr: _Менаџер прикључака

en: _Previous
sr: _Претходно

en: _Previous Error
sr: _Претходна грешка

en: _Print status message if files have been automatically saved
sr: _Штампај статусну поруку ако су фајлови аутоматски сачувани

en: _Print...
sr: _Штампај

en: _Programming Languages
sr: _Програмски језици

en: _Project
sr: _Пројекат

en: _Recent Projects
sr: _Недавни пројекти

en: _Reload
sr: _Поново учитај

en: _Reload Configuration
sr: _Поново учитај конфигурацију

en: _Replace
sr: _Замени

en: _Replace Characters in Selection
sr: _Замени карактере у одабраном

en: _Replace Spaces with Tabs...
sr: _Замени размаке са картицама...

en: _Replace...
sr: _Замени...

en: _Restart Terminal
sr: _Поново покрени терминал

en: _SE & SW Asian
sr: _Блиско и далеко источно

en: _Scripting Languages
sr: _Скрипни језици

en: _Search
sr: _Тражи

en: _Search for:
sr: Т_ражи:

en: _Send Selection to
sr: _Пошањи избор у

en: _Send Selection to Terminal
sr: _Пошаљи избор у терминал

en: _Set Build Commands
sr: _Подеси основне команде

en: _Set Custom Date Format
sr: _Подеси прилагођени формат датума

en: _Set Path From Document
sr: _Подеси путању из документа

en: _Side by Side
sr: _Упоредо

en: _Small icons
sr: _Мале иконице

en: _Spaces
sr: _Размаци

en: _Split Window
sr: _Подели прозор

en: _Tabs
sr: _Табулатори

en: _Text only
sr: _Само текст

en: _Toolbar Preferences
sr: Подешавање _алатнице

en: _Tools
sr: _Алати

en: _Top and Bottom
sr: _Врх и дно

en: _Transpose Current Line
sr: _Пренеси тренутну линију

en: _Unfold All
sr: _Распакуј све

en: _Unicode
sr: _Јуникод

en: _Unsplit
sr: _Поново састави

en: _Use Custom Date Format
sr: _Користи прилагођени формат датума

en: _Use current zoom level
sr: _Користи тренутни ниво увећања

en: _Use regular expressions
sr: _Користи регуларне изразе

en: _Very small icons
sr: _Врло мале иконице

en: _View
sr: _Преглед

en: _Website
sr: _Интернет страна

en: _West European
sr: _Западно-европско

en: _Word Count
sr: _Број речи

en: _Write Unicode BOM
sr: _Пиши Unicode BOM

en: all
sr: све

en: built on %s with
sr: изграђено на %s са

en: custom
sr: прилагођено

en: dd.mm.yyyy
sr: dd.mm.yyyy.

en: dd.mm.yyyy hh:mm:ss
sr: dd.mm.yyyy. hh:mm:ss

en: developer
sr: програмер

en: invalid VTE library "%s": missing symbol "%s"
sr: неисправна VTE библиотека "%s": недостаје симбол "%s"

en: invisible
sr: невидљиво

en: maintainer
sr: надзор

en: mm.dd.yyyy
sr: dd.mm.yyyy.

en: mm.dd.yyyy hh:mm:ss
sr: mm.dd.yyyy. hh:mm:ss

en: project
sr: пројекат

en: projects
sr: пројекти

en: seconds
sr: секунде

en: selection
sr: избор

en: translation maintainer
sr: преводилац

en: unknown
sr: непознат

en: untitled
sr: безимено

en: whole document
sr: цео документ
