gtkam-0.2.0 - en to sr translation catalogue (193 entries)

en: %liK (%li bytes)
sr: %liK (%li бајта)

en: %s
    
    %s %s with options:
        %s
sr: %s
    
    %s %s са опцијама:
        %s

en: %s
    %s %s with options:
        %s
sr: %s
    %s %s са опцијама:
        %s

en: +90 degrees
sr: +90 степени

en: -90 degrees
sr: -90 степени

en: /Capture image...
sr: /Сними слику...

en: /Delete directory
sr: /Обриши директоријум

en: /Make directory...
sr: /Направи директоријум...

en: /Remove camera
sr: /Уклони фото-апарат

en: /Save directory tree...
sr: /Сачувај стабло директоријума...

en: /Select camera...
sr: /Изабери фото-апарат...

en: /Upload file...
sr: /Отпреми датотеку...

en: /View _EXIF data
sr: /Прегледај _ЕКСИФ податке

en: /View camera manual
sr: /Прикажи упутство фото-апарата

en: /View camera preferences
sr: /Прикажи поставке фото-апарата

en: /View camera summary
sr: /Прикажи сажетак фото-апарата

en: /View driver details
sr: /Прикажи податке управљачког програма

en: /View file _properties
sr: /Погледај особине _датотека

en: /View with.../Built-in viewer
sr: /Прегледај програмом.../Уграђени прегледач

en: /_Delete
sr: /_Обриши

en: /_Save
sr: /_Сачувај

en: /_View with...
sr: /_Прегледај програмом...

en: 0 degrees
sr: 0 степени

en: 180 degrees
sr: 180 степени

en: <Toolbox>/File/Acquire/Capture from Camera...
sr: [Алатница]/Датотека/Набави/Сними са Фото-апарата...

en: <Toolbox>/File/Acquire/Load from Camera...
sr: [Алатница]/Датотека/Набави/Учитај са Фото-апарата...

en: ALWAYS INCLUDE THE FOLLOWING LINES WHEN SENDING DEBUG MESSAGES TO THE MAILING LIST:
sr: УВЕК УКЉУЧИ СЛЕДЕЋЕ РЕДОВЕ КАДА ШАЉЕШ ПОРУКЕ ЗА ИСПРАВЉАЊЕ ГРЕШАКА НА ДОПИСНУ ЛИСТУ:

en: Add Camera
sr: Додај фото-апарат

en: Allow multiple frontends
sr: Допусти вишеструка сучеља

en: Applying configuration...
sr: Примењујем подешавања...

en: Audio
sr: Звук

en: Audio data will be saved if this is checked
sr: Звучни подаци ће бити сачувани ако је ово означено

en: Best
sr: Најбоље

en: Capture
sr: Сними

en: Captures images from digital camera
sr: Снимајте слике дигиталним фото-апаратом

en: Capturing image...
sr: Снимам слику...

en: Choose whether to use the filename provided by the camera
sr: Изаберите да ли ћете користити назив датотеке који доставља фото-апарат

en: Could not apply configuration.
sr: Не могу да применим подшавања.

en: Could not capture image.
sr: Не могу да снимим слику.

en: Could not capture.
sr: Не могу да снимим.

en: Could not create directory '%s'
sr: Не могу да направим директоријум „%s“

en: Could not create folder '%s' in folder '%s'.
sr: Не могу да направим датотеку „%s“ у фасцикли „%s“.

en: Could not delete all files in '%s'.
sr: Не могу да обришем све датотеке у „%s“.

en: Could not delete file '%s' in folder '%s'.
sr: Не могу да обришем датотеку „%s“ у фасцикли „%s“.

en: Could not detect any cameras.
sr: Не могу да откријем ниједан фото-апарат.

en: Could not display '%s'. Either the image type ('%s') is not supported by gtk or the file itself is corrupt.
sr: Не могу да прикажем „%s“. Или гтк не подржава врсту слике („%s“) или је оштећена сама датотека.

en: Could not download '%s' from folder '%s'.
sr: Не могу да преузмем „%s“ из фасцикле „%s“.

en: Could not download file '%s' from folder '%s'.
sr: Не могу да преузмем датотеку „%s“ из фасцикле „%s“.

en: Could not execute command.
sr: Не могу да извршим наредбу.

en: Could not get '%s' from folder '%s'.
sr: Не могу да добавим „%s“ из фасцикле „%s“.

en: Could not get EXIF information for '%s' in folder '%s'.
sr: Не могу да добавим „ЕКСИФ“ податке за „%s“ у фасцикли „%s“.

en: Could not get abilities of model '%s'.
sr: Не могу да добавим способности модела „%s“.

en: Could not get configuration.
sr: Не могу да добавим подшавања.

en: Could not get file list for folder '%s'
sr: Не могу да добавим списак датотека за фасциклу „%s“

en: Could not get information about file '%s' in folder '%s'.
sr: Не могу да добавим податке о датотеци „%s“ у фасцикли „%s“.

en: Could not get number of ports.
sr: Не могу да добавим број прикључника.

en: Could not get number of supported camera models
sr: Не могу да добавим број подржаног модела фото-апарата

en: Could not get subfolders list for folder '%s'
sr: Не могу да добавим списак подфасцикли за фасциклу „%s“

en: Could not initialize camera.
sr: Не могу да покренем фото-апарат.

en: Could not interpret EXIF data.
sr: Не могу да протумачим „ЕКСИФ“ податке.

en: Could not list folders in '%s'.
sr: Не могу да испишем фасцикле у „%s“.

en: Could not open '%s'!
sr: Не могу да отворим „%s“!

en: Could not open '%s'.
sr: Не могу да отворим „%s“.

en: Could not remove directory '%s'.
sr: Не могу да уклоним директоријум „%s“.

en: Could not retrieve information.
sr: Не могу да добавим податке.

en: Could not save file to '%s'.
sr: Не могу да сачувам датотеку у „%s“.

en: Could not set file information for '%s' in folder '%s'
sr: Не могу да подесим податке за „%s“ у фасцикли „%s“

en: Could not upload '%s' into '%s'.
sr: Не могу да учитам „%s“ у „%s“.

en: Creating folder '%s' in folder '%s'...
sr: Стварам датотеку „%s“ у фасцикли „%s“...

en: Data
sr: Подаци

en: Debug
sr: Прочишћавање

en: Delete
sr: Брише

en: Delete these files?
sr: Да обришем ове датотеке?

en: Deleting all files in '%s'...
sr: Бришем све датотеке у „%s“...

en: Deleting file '%s' from folder '%s'...
sr: Бришем датотеку „%s“ из фасцикле „%s“...

en: Detect
sr: Откриј

en: Detect USB camera
sr: Откриј УСБ фото-апарат

en: Detecting cameras...
sr: Откривам фото-апарате...

en: Do you really want to delete '%s'?
sr: Да ли заиста желите да обришете „%s“?

en: Do you really want to delete all the files in '%s'?
sr: Да ли заиста желите да обришете све датотеке у „%s“?

en: Do you really want to delete the selected %i files?
sr: Да ли заиста желите да обришете изабране %i датотеке?

en: Don't rotate thumbnail
sr: Не окреће минијатуру

en: Download '%s' subtree to...
sr: Преузми „%s“ подстабла у...

en: Downloading %i files
sr: Преузимам %i датотеке

en: Downloading %i files from '%s'
sr: Преузимам %i датотеке из „%s“

en: Downloading %i files...
sr: Преузимам %i датотеке...

en: Downloading '%s' from '%s'...
sr: Преузимам „%s“ са „%s“...

en: Downloading '%s' from folder '%s'...
sr: Преузимам „%s“ из фасцикле „%s“...

en: Downloading file
sr: Преузимам датотеку

en: Downloading file from '%s'
sr: Преузимам датотеку из „%s“

en: Downloading thumbnail of '%s' from folder '%s'...
sr: Преузимам минијатуру „%s“ за фасциклу „%s“...

en: EXIF data will be saved if this is checked
sr: ЕКСИФ подаци ће бити сачувани ако је ово означено

en: Enhanced
sr: Побољшано

en: Error
sr: Грeшкa

en: File
sr: Датотека

en: Filename prefix:
sr: Префикс назива датотеке:

en: Folder
sr: Фасцикла

en: General Settings
sr: Општа подешавања

en: Getting EXIF information for file '%s' in folder '%s'...
sr: Добављам „ЕКСИФ“ податке за датотеку „%s“ у фасцикли „%s“...

en: Getting configuration...
sr: Добављам подешавања...

en: Getting information about file '%s' in folder '%s'...
sr: Добављам податке о датотеци „%s“ у фасцикли „%s“...

en: Getting information about the camera...
sr: Добављам податке о фото-апарату...

en: Getting information about the driver...
sr: Добављам податке о управљачком програму...

en: Getting manual...
sr: Добављам упутство...

en: Gtkam has been compiled without EXIF support.
sr: Гткам је преведен без ЕКСИФ подршке.

en: Image
sr: Слика

en: Image Download Program
sr: Програм за преузимање слика

en: Initializing camera...
sr: Покрећем фото-апарат...

en: Last modified:
sr: Последња измена:

en: Listing files in folder '%s'...
sr: Исписујем датотеке у фасцикли „%s“...

en: Listing folders in '%s'...
sr: Исписујем фасцикле у „%s“...

en: Listing subfolders in folder '%s'...
sr: Исписујем подфасцикле у фасцикли „%s“...

en: Loading cameras...
sr: Учитавам фото-апарате...

en: Loads files from digital cameras
sr: Учитајте датотеке са дигиталног фото-апарата

en: MIME type:
sr: МИМЕ врста:

en: Many others
sr: Много других

en: Model:
sr: Модел:

en: Name
sr: Назив

en: New directory
sr: Нови директоријум

en: No additional information available. (1)
sr: Нису доступни додатни подаци. (1)

en: No additional information available. (2)
sr: Нису доступни додатни подаци. (2)

en: No additional information available. (3)
sr: Нису доступни додатни подаци. (3)

en: No additional information available. (4)
sr: Нису доступни додатни подаци. (4)

en: No additional information available. (5)
sr: Нису доступни додатни подаци. (5)

en: No additional information available. (6)
sr: Нису доступни додатни подаци. (6)

en: No cameras detected.
sr: Нисам открио фото-апарате.

en: None
sr: Ништа

en: Open image(s) with:
sr: Отвори слику(е) програмом:

en: Permissions:
sr: Овлашћења:

en: Photos will be saved if this is checked
sr: Фотографије ће бити сачуване ако је ово означено

en: Please choose a name for the directory that should be created in '%s':
sr: Изаберите назив директоријума који треба да се направи у „%s“:

en: Please right-click to access additional menus
sr: Користите десни клик да приступите додатним изборницима

en: Please specify the path to the port your camera is attached to:
sr: Наведите путању до прикључника на који је прикључен ваш фото-апарат:

en: Port:
sr: Прикључник:

en: Preview
sr: Прегледа

en: Problem getting '%s' from folder '%s'.
sr: Проблем приликом добављања „%s“ из фасцикле „%s“.

en: Raw data will be saved if this is checked
sr: Сирови подаци ће бити сачувани ако је ово означено

en: Read
sr: Чита

en: Removing directory '%s'...
sr: Уклањам директоријум „%s“...

en: Rotate thumbnail by -90 degrees
sr: Окрените минијатуру за -90 степени

en: Rotate thumbnail by 180 degrees
sr: Окрените минијатуру за 180 степени

en: Rotate thumbnail by 90 degrees
sr: Окрените минијатуру за +90 степени

en: Save '%s'...
sr: Сачувај „%s“...

en: Save As...
sr: Сачувај као...

en: Save EXIF data
sr: Сачувај ЕКСИФ податке

en: Save audio data
sr: Сачувај звучне податке

en: Save photos
sr: Сачувај фотографије

en: Save photos...
sr: Сачувај фотографије...

en: Save raw data
sr: Сачувај сирове податке

en: Save thumbnails
sr: Сачувај минијатуре

en: Select Camera
sr: Изаберите фото-апарат

en: Set to system's time
sr: Постављам на системско време

en: Setting information for file '%s' in '%s'...
sr: Подешавам податке за датотеку „%s“ у фасцикли „%s“...

en: Size:
sr: Величина:

en: Speed:
sr: Брзина:

en: Start numbering with:
sr: Започни набрајање са:

en: The EXIF data could not be retrieved from the file.
sr: Не могу да довучем „ЕКСИФ“ податке из датотеке.

en: The file '%s' already exists.
sr: Већ постоји датотека „%s“.

en: The port '%s' could not be found. Please make sure that the port exists.
sr: Не могу да пронађем прикључник „%s“. Проверите да ли постоји.

en: There is nothing to be saved.
sr: Нема ничега за чување.

en: Thumbnails will be saved if this is checked
sr: Минијатуре ће бити сачуване ако је ово означено

en: Time
sr: Време

en: Type in the name of the program you want to run, leave blank for none
sr: Укуцајте назив програма који желите да покренете, оставите празним за ниједан

en: Type of messages to log:
sr: Врсте порука за дневник:

en: Unknown
sr: Непознато

en: Upload into '%s'...
sr: Учитај у „%s“...

en: Uploading '%s' into folder '%s'...
sr: Учитавам „%s“ у фасциклу „%s“...

en: Use filename(s) provided by the camera
sr: Користи назив(е) датотеке(а) које доставља фото-апарат

en: Verbose
sr: Опширно

en: What to save:
sr: Шта да сачувам:

en: Zoom _100
sr: Увећај на _100

en: Zoom _In
sr: У_већај

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: _About
sr: _О програму

en: _Add Camera...
sr: _Додај фото-апарат...

en: _Add camera...
sr: _Додај фото-апарат...

en: _All
sr: _Све

en: _Camera
sr: _Фото-апарат

en: _Contents
sr: _Садржај

en: _Debug
sr: _Прочишћавање

en: _Delete Photos
sr: _Обриши фотографије

en: _File
sr: _Датотека

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Inverse
sr: _Изврни

en: _None
sr: _Ништа

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Rescan
sr: _Поново прегледај

en: _Save Photos
sr: _Сачувај фотографије

en: _Select
sr: _Изабери

en: _Selected
sr: _Изабране

en: _View
sr: _Преглед

en: _View Thumbnails
sr: _Прикажи минијатуре

en: gtkam is a program that lets you download
    images from many digital cameras. It uses
    libgphoto2. More info is available at
    http://www.gphoto.org.
    
    Enjoy the wonderful world of gphoto!
sr: гткам је програм који вам омогућава да преузмете
    слике са много фото-апарата. Користи „libgphoto2“
    Више података је доступно на „http://www.gphoto.org“.
    
    Уживајте у чудесном свету гфотоа!
