winff - en to ast translation catalogue (48 entries)

[ctx: TFRMABOUT.BTNOK.CAPTION]
en: OK
ast: Aceutar

[ctx: TFRMABOUT.FRMABOUT.CAPTION]
en: About WinFF
ast: Tocante a WinFF

en: Copyright %s ; Licence: GPL V3+
ast: Copyright %s ; Llicencia: GPL V3+

[ctx: TFRMABOUT.LBLGEVERS.CAPTION]
en: Debian/Ubuntu Packaging by Paul Gevers
ast: Empaquetáu pa Debian/Ubuntu por Paul Gevers

en: Add / Update
ast: Amestar / Anovar

[ctx: TFRMEDITPRESETS.CANCELBTN.CAPTION]
en: Close
ast: Zarrar

en: Delete
ast: Desaniciar

[ctx: TFRMEDITPRESETS.EXPORT.CAPTION]
en: Export
ast: Esportar

en: Import
ast: Importar

en: Category / Preset
ast: Categoría / Axuste

en: Save
ast: Guardar

[ctx: TFRMEXPORT.CANCELBTN.CAPTION]
en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Export Presets
ast: Exportar preset

[ctx: TFRMEXPORT.EXPORTBTN.CAPTION]
en: Export
ast: Esportar

en: Add
ast: Amestar

en: Clear
ast: Llimpiar

[ctx: TFRMMAIN.BTNOPTIONS.CAPTION]
en: Options
ast: Opciones

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Convert to:
ast: Convertir a:

en: Audio Channels
ast: Canales d'Audiu

[ctx: TFRMMAIN.LABEL12.CAPTION]
en: Output Folder:
ast: Carpeta de salida

en: Preset:
ast: Preset

en: Sync
ast: Sincronizar

en: Left
ast: Esquierda

en: Frame Rate
ast: Tasa de Fotogrames

en: Apply Changes
ast: Aplicar Cambeos

en: About
ast: Tocante a

en: Documentation
ast: Documentación

en: Exit
ast: Colar

en: Forums
ast: Foros

en: Import Preset
ast: Importar preconfiguración

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Select All
ast: Esbillar Too

en: Edit
ast: Editar

en: File
ast: Ficheru

en: Help
ast: Ayuda

en: Specific settings to use for the chosen device or file type
ast: Configuración específica para usar en el dispositivo o tipo de archivo escogido

[ctx: TFRMMAIN.TABSHEET2.CAPTION]
en: Audio
ast: Audiu

[ctx: TFRMMAIN.TABSHEET3.CAPTION]
en: Crop
ast: Cortar

[ctx: TFRMMAIN.TABVIDEO.CAPTION]
en: Video
ast: Videu

[ctx: TFRMPREFERENCES.BTNOK.CAPTION]
en: OK
ast: Aceutar

[ctx: TFRMPREFERENCES.FRMPREFERENCES.CAPTION]
en: WinFF Preferences
ast: Preferencies de WinFF

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLPRIORITY.CAPTION]
en: Priority:
ast: Prioridá:

[ctx: TFRMPREFERENCES.TABGENERAL.CAPTION]
en: General
ast: Xeneral

en: Copy to Clipboard
ast: Copiar al Cartafueyu

[ctx: TFRMSCRIPT.BTNCLOSE.CAPTION]
en: Close
ast: Zarrar

en: Run!
ast: ¡Executar!

en: Save As...
ast: Guardar Como...
