WinFF 1.0.1 - en to el translation catalogue (89 entries)

[ctx: TFRMABOUT.BTNOK.CAPTION]
en: OK
el: Εντάξει

[ctx: TFRMABOUT.FRMABOUT.CAPTION]
en: About WinFF
el: Περί του WinFF

[ctx: TFRMABOUT.LBLGEVERS.CAPTION]
en: Debian/Ubuntu Packaging by Paul Gevers
el: Debian/Ubuntu πακέτο από τον Paul Gevers

[ctx: TFRMABOUT.LBLKLEPATSCH.CAPTION]
en: Icons and Logo by Alex Klepatsch
el: Εικονίδιο και λογότυπο από τον Alex Klepatsch

[ctx: TFRMABOUT.TABTHANKS.CAPTION]
en: Thanks
el: Ευχαριστίες

en: Add / Update
el: Προσθήκη / Αναβάθμιση

[ctx: TFRMEDITPRESETS.CANCELBTN.CAPTION]
en: Close
el: Κλείσιμο

en: Delete
el: Διαγραφή

[ctx: TFRMEDITPRESETS.EXPORT.CAPTION]
en: Export
el: Εξαγωγή

[ctx: TFRMEDITPRESETS.FRMEDITPRESETS.CAPTION]
en: Edit Presets
el: Επεξεργασία Presets

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Preset Name (one word, only letters and numbers)
el: Όνομα Preset (Μία λέξη, Μόνο A-z 0-9

en: Preset Label
el: Τίτλος Preset

en: Category
el: Κατηγορία

en: Save
el: Αποθήκευση

[ctx: TFRMEXPORT.CANCELBTN.CAPTION]
en: Cancel
el: Άκυρο

en: Export Presets
el: Εξαγωγή Presets

[ctx: TFRMEXPORT.EXPORTBTN.CAPTION]
en: Export
el: Εξαγωγή

en: Choose Presets to Export:
el: Επιλογή Presets για εξαγωγή

en: Add
el: Προσθήκη

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Convert
el: Μετατροπή

[ctx: TFRMMAIN.BTNOPTIONS.CAPTION]
en: Options
el: Επιλογές

en: Play
el: Αναπαραγωγή

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: 2 pass
el: 2 περάσματα

en: Deinterlace
el: Απόπλεξη

en: Audio Channels
el: Κανάλια Ήχου

[ctx: TFRMMAIN.LABEL12.CAPTION]
en: Output Folder:
el: Φάκελος Προορισμού

en: Additional Command Line Parameters
el: Επιπλέον Παράμετροι Γραμμής Εντολών

en: Audio Bitrate
el: Ρυθμός Δεδομένων Ήχου

en: Sample Rate
el: Ρυθμός Δειγματοληψίας

en: Aspect Ratio
el: Αναλογία

en: Frame Rate
el: Ρυθμός Καρέ

en: Video Bitrate
el: Ρυθμός Δεδομένων Βίντεο

en: Video Size
el: Μέγεθος Βίντεο

en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

en: Exit
el: Έξοδος

en: Forums
el: Φόρουμ

en: Import Preset
el: Εισαγωγή Preset

en: Pause on Finish
el: Πάγωμα μετά το Πέρας

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

[ctx: TFRMMAIN.MITSHOWOPTIONS.CAPTION]
en: Additional Options
el: Επιπλέον Επιλογές

en: Shutdown on Finish
el: Κλείσιμο μετά το Πέρας

en: WinFF Website
el: Ιστοσελίδα WinFF

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: File
el: Αρχείο

en: Help
el: Βοήθεια

[ctx: TFRMMAIN.MNUOPTIONS.CAPTION]
en: Options
el: Επιλογές

[ctx: TFRMMAIN.TABSHEET6.CAPTION]
en: Output Details
el: Λεπτομέρειες Παραγωγής

[ctx: TFRMPREFERENCES.BTNCANCEL.CAPTION]
en: Cancel
el: Άκυρο

[ctx: TFRMPREFERENCES.BTNOK.CAPTION]
en: OK
el: Εντάξει

[ctx: TFRMPREFERENCES.CBCHCPCHAR.CAPTION]
en: Use CHCP for international characters
el: Χρησιμοποίηση CHCP για διεθνείς χαρακτήρες

[ctx: TFRMPREFERENCES.CBREMEMBERLASTDIR.CAPTION]
en: Remember Last Used Directory
el: Απομνημόνευση Τελευταίου Καταλόγου

[ctx: TFRMPREFERENCES.EDTLINTERMINALOPTIONS.HINT]
en: '-e' for xterm, '-x' for gnome-terminal
el: -e για Xterm, -x για Τερματικό Gnome

[ctx: TFRMPREFERENCES.FRMPREFERENCES.CAPTION]
en: WinFF Preferences
el: Προτιμήσεις WinFF

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLDEFAULTDIR.CAPTION]
en: Default Destination Directory:
el: Προεπιλεγμένος Φάκελος Προορισμού

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLLINTERMINALEXE.CAPTION]
en: Terminal to run FFmpeg in:
el: Τερματικό Εκτέλεσης FFmpeg

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLPRIORITY.CAPTION]
en: Priority:
el: Προτεραιότητα

[ctx: TFRMPREFERENCES.TABGENERAL.CAPTION]
en: General
el: Γενικά

[ctx: TFRMSCRIPT.BTNCLOSE.CAPTION]
en: Close
el: Κλείσιμο

en: FFmpeg Command Line
el: Γραμμή Εντολών FFmpeg

en: Converting
el: Μετατροπή

en: Could Not Find File
el: Δεν βρέθηκε το αρχείο

en: Could not find presets file.
el: Δεν βρέθηκε το αρχείο Presets

en: Extension can not contain a period
el: Η κατάληξη δεν μπορεί να περιέχει τελεία

en: file does not exist
el: το αρχείο δεν υπάρχει

en: Invalid Preset File
el: Ακατάλληλο Αρχείο Preset

en: Name Must be alphanumeric (a-z,A-Z,0-9)
el: Το όνομα Πρέπει να είναι αλφαρηθμιτικό(a-z,A-Z,0-9)

en: Please add at least 1 file to convert
el: Παρακαλώ προσθέστε ένα τουλάχιστον αρχείο για μετατροπή

en: The preset to import does not have an extension
el: Το Preset που προσπαθείτε να εισάγεται δεν έχει κατάληξη

en: The preset to import does not have a label
el: Το Preset που προσπαθείτε να εισάγεται δεν έχει ετικέτα

en: Please select a preset to export
el: Παρακαλώ επιλέξετε ένα Preset για εξαγωγή

en: Preset with label: %s%s%s already exists
el: Το Preset με ετικέτα: %s%s%s υπάρχει ήδη

en: Press Enter to Continue
el: Πατήστε Enter για να συνεχίσετε

en: Select Preset File
el: Επιλογή Αρχείου Preset

en: Select Video Files
el: Επιλογή Αρχείων Βίντεο

en: The preset contains illegal characters
el: Το Preset εμπεριέχει άκυρους χαρακτήρες

en: Create Preset:
el: Δημιμουργία Preset

en: Import Presets
el: Εισαγωγή Presets

en: Label must be unique.
el: Η ετικέτα πρέπει να είναι μοναδική

en: Remove Preset:
el: Αφαίρεση Preset

en: Update Preset:
el: Αναβάθμιση Preset

en: You must enter the extension.
el: Πρέπει να προσθέσετε την κατάληξη

en: You must enter a label.
el: Πρέπει να προσθέσετε ετικέτα

en: You must enter a name.
el: Πρέπει να προσθέσετε όνομα

en: High
el: Υψηλή

en: Idle
el: Αδρανές

en: Normal
el: Κανονική
