winff - en to eu translation catalogue (159 entries)

[ctx: TFRMABOUT.BTNOK.CAPTION]
en: OK
eu: Ados

[ctx: TFRMABOUT.FRMABOUT.CAPTION]
en: About WinFF
eu: WinFF-ri buruz

[ctx: TFRMABOUT.LBLBELLARD.CAPTION]
en: Trademark Fabrice Belllard
eu: Marka erregistratua: Fabrice Bellard

[ctx: TFRMABOUT.LBLGEVERS.CAPTION]
en: Debian/Ubuntu Packaging by Paul Gevers
eu: Debian/Ubuntu paketatzea: Paul Gevers

[ctx: TFRMABOUT.LBLHQPRESETS.CAPTION]
en: High Quality Presets From
eu: Kalitate handiko aurrezarpenak:

[ctx: TFRMABOUT.LBLKLEPATSCH.CAPTION]
en: Icons and Logo by Alex Klepatsch
eu: Ikonoak eta logoa: Alex Klepatsch

[ctx: TFRMABOUT.LBLWINBUILD.CAPTION]
en: FFmpeg Windows Builds by
eu: FFmpeg-ren Windows-erako eraikitzeak:

[ctx: TFRMABOUT.TABTHANKS.CAPTION]
en: Thanks
eu: Eskerrak

en: Add / Update
eu: Gehitu / Eguneratu

[ctx: TFRMEDITPRESETS.CANCELBTN.CAPTION]
en: Close
eu: Itxi

en: Delete
eu: Ezabatu

en: One word, only letters and numbers
eu: Hitz bakarra, soilik letra eta zenbakiak

en: Enter a more descriptive name for this preset
eu: Sartu izen deskribatzaileago bat aurrezarpen honentzat

en: Please don't use -i or output file parameters
eu: Mesedez, ez erabili -i edo irteerako fitxategien parametrorik

en: Do not include a dot
eu: Ez gehitu punturik

en: Choose a category to group this preset under
eu: Aukeratu kategoria bat aurrezarpen hau sailkatzeko

[ctx: TFRMEDITPRESETS.EXPORT.CAPTION]
en: Export
eu: Esportatu

[ctx: TFRMEDITPRESETS.FRMEDITPRESETS.CAPTION]
en: Edit Presets
eu: Editatu aurrezarpenak

en: Import
eu: Inportatu

en: Category / Preset
eu: Kategoria / Aurrezarpena

en: Preset Name (one word, only letters and numbers)
eu: Aurrezarpen izena (hitz bat, letrak eta zenbakiak soilik)

en: Preset Label
eu: Aurrezarpenaren etiketa

en: Preset Command Line Parameters (no -i or output file)
eu: Aurrezarpenaren komando lerroko parametroak (ez -i edo irteerako fitxategia)

en: Output File Extension (do not include the '.' )
eu: Irteerako fitxategiaren luzapena ('.' gabe)

en: Category
eu: Kategoria

en: Save
eu: Gorde

[ctx: TFRMEXPORT.CANCELBTN.CAPTION]
en: Cancel
eu: Utzi

en: Export Presets
eu: Esportatu aurrezarpenak

[ctx: TFRMEXPORT.EXPORTBTN.CAPTION]
en: Export
eu: Esportatu

en: Choose Presets to Export:
eu: Aukeratu aurrezarpenak esportatzeko:

[ctx: TFRMMAIN.AUDBITRATE.HINT]
en: (<integer>) the target kilobits/second that the stream should use
eu: (<zenbaki osoa>) korronteak erabili behar lituzkeen kilobit/segundoak

en: (<integer>) number of audio channels
eu: (<zenbaki osoa>) audio kanal kopurua

en: (<integer>) the sampling frequency of the audio in Hertz
eu: (<zenbaki osoa>) audioaren lagintze-maiztasuna, Hertz-etan

en: Add
eu: Gehitu

en: Add file(s) to the list for conversion
eu: Gehitu fitxategia(k) zerrendara bihurketarako

en: Clear
eu: Garbitu

en: Remove all files from the list
eu: Kendu zerrendako fitxategi guztiak

en: Convert
eu: Bihurtu

en: Start the conversion process
eu: Abiatu bihurketa prozesua

[ctx: TFRMMAIN.BTNOPTIONS.CAPTION]
en: Options
eu: Aukerak

en: Open/close the additional options window
eu: Ireki/itxi aukera gehigarrien leihoa

en: Play
eu: Erreproduzitu

en: Preview the selected source file with ffplay (good test to see if conversion is possible)
eu: Aurreikusi hautatutako iturburu fitxategia ffplay-rekin (bihurketa posible den ikusteko test egokia da)

en: Preview
eu: Aurreikusi

en: Preview using the output settings
eu: Aurreikusi irteerako ezarpenak erabiliz

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove selected file(s) from the list
eu: Kendu hautatutako fitxategia(k) zerrendatik

en: Device or file type the video should be converted to
eu: Bideoaren bihurketaren helburu den gailu edo fitxategi mota

[ctx: TFRMMAIN.CBOUTPUTPATH.CAPTION]
en: Use Source Folder
eu: Erabili iturburu karpeta

en: 2 pass
eu: 2 pasaldi

en: Using two passes allows the encoder to gather information in the first run for enhanced quality
eu: Bi pasaldi erabiltzen direnean kalitatea hobetzen da, kodetzaileak lehen pasaldian informazioa biltzeko aukera duelako

en: Deinterlace
eu: Desgurutzelarkatu

en: Removes interlacing from the video (if necessary)
eu: Gurutzelarkatzea kentzen du bideotik (beharrezko izanez gero)

en: Target location for the final video (choose a different folder than the source folder)
eu: Bukaerako bideoarentzako helburuko kokalekua (aukeratu iturburuko karpeta ez den bat)

en: (<integer:integer> or <real>) the physical aspect ratio (DAR) of the target display
eu: (<zenbaki osoa:zenbaki osoa> edo <zenbaki erreala>) helburuko pantailaren zabalera/altuera erlazioa (DAR)

en: (<integer>) From 10 up to audio sampling rate such as 44100, 48000. Allows "stretch"/"squeeze" audio stream.
eu: (<zenbaki osoa>) 10etik hasi eta 44100 edo 48000 bezalako audio lagintze-maiztasunetarainokoa. Audio-korronteak "luzatzea"/"estutzea" onartzen du.

[ctx: TFRMMAIN.EDTSEEKHH.HINT]
en: <hh:mm:ss> - Seek to this position before start converting
eu: <hh:mm:ss> - Aurkitu posizio hau bihurtzen hasi aurretik

[ctx: TFRMMAIN.EDTSEEKMM.HINT]
en: <hh:mm:ss> - Seek to this position before start converting
eu: <hh:mm:ss> - Aurkitu posizio hau bihurtzen hasi aurretik

[ctx: TFRMMAIN.EDTSEEKSS.HINT]
en: <hh:mm:ss> - Seek to this position before start converting
eu: <hh:mm:ss> - Aurkitu posizio hau bihurtzen hasi aurretik

[ctx: TFRMMAIN.EDTTTRHH.HINT]
en: <hh:mm:ss> - Stop after this much of video converted
eu: <hh:mm:ss> - Gelditu bideo kopuru hau bihurtu denean

[ctx: TFRMMAIN.EDTTTRMM.HINT]
en: <hh:mm:ss> - Stop after this much of video converted
eu: <hh:mm:ss> - Gelditu bideo kopuru hau bihurtu denean

[ctx: TFRMMAIN.EDTTTRSS.HINT]
en: <hh:mm:ss> - Stop after this much of video converted
eu: <hh:mm:ss> - Gelditu bideo kopuru hau bihurtu denean

en: (<integer>) 256 = Current Volume, 128 = Half Volume, 512 = Double Volume
eu: (<integer>) 256 = Uneko bolumena, 128 = Bolumen erdia, 512 = Bolumen bikoitza

en: Convert to:
eu: Bihurtu hona:

en: Audio Channels
eu: Audio kanalak

[ctx: TFRMMAIN.LABEL12.CAPTION]
en: Output Folder:
eu: Irteerako karpeta:

en: Preset:
eu: Aurrezarpena:

en: Volume
eu: Bolumena

en: Sync
eu: Sinkronizatu

en: Seek to
eu: Aurkitu hau

en: Time to Record
eu: Grabatzeko denbora

en: Hours / Minutes / Seconds
eu: Ordu / Minutu / Segundu

en: Additional Command Line Parameters
eu: Komando-lerroko parametro gehigarriak

en: Audio Bitrate
eu: Audio bit-emaria

en: Sample Rate
eu: Lagintze-maiztasuna

en: Aspect Ratio
eu: Zabalera/altuera erlazioa

en: Bottom
eu: Behea

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: Top
eu: Goia

en: Frame Rate
eu: Fotograma-emaria

en: Video Bitrate
eu: Bideo bit-emaria

en: Video Size
eu: Bideo-tamaina

[ctx: TFRMMAIN.MENUITEM1.CAPTION]
en: Apply Preset
eu: Aplikatu aurrezarpena

[ctx: TFRMMAIN.MENUITEM2.CAPTION]
en: Apply Destination Folder
eu: Aplikatu helburuko karpeta

en: About
eu: Honi buruz

en: Display Cmd Line
eu: Bistaratu komando-lerroa

en: Documentation
eu: Dokumentazioa

en: Exit
eu: Irten

en: Forums
eu: Eztabaidagunea

en: Import Preset
eu: Inportatu aurrezarpenak

en: Pause on Finish
eu: Pausatu bukatzean

en: Play Sound on Finish
eu: Erreproduzitu soinua bukatzean

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Presets
eu: Aurrezarpenak

[ctx: TFRMMAIN.MITSHOWOPTIONS.CAPTION]
en: Additional Options
eu: Aukera gehigarriak

en: Shutdown on Finish
eu: Itzali bukatzean

en: Detailed View
eu: Ikuspegi zehatza

en: WinFF Website
eu: WinFF webgunea

en: Edit
eu: Editatu

en: File
eu: Fitxategia

en: Help
eu: Laguntza

[ctx: TFRMMAIN.MNUOPTIONS.CAPTION]
en: Options
eu: Aukerak

en: Specific settings to use for the chosen device or file type
eu: Aukeratutako gailu edo fitxategi motarentzat erabili beharreko ezarpen zehatzak

[ctx: TFRMMAIN.TABSHEET2.CAPTION]
en: Audio
eu: Audioa

[ctx: TFRMMAIN.TABSHEET3.CAPTION]
en: Crop
eu: Moztu

[ctx: TFRMMAIN.TABSHEET4.CAPTION]
en: Time
eu: Denbora

[ctx: TFRMMAIN.TABSHEET6.CAPTION]
en: Output Details
eu: Irteeraren xehetasunak

[ctx: TFRMMAIN.VIDBITRATE.HINT]
en: (<integer>) the target kilobits/second that the stream should use
eu: (<zenbaki osoa>) korronteak erabili behar lituzkeen kilobit/segundoak

en: (<real> or <integer>) number of frames per second
eu: (<zenbaki erreala> edo <zenbaki osoa>) fotogramak segundoko

[ctx: TFRMMAIN.VIDSIZEX.HINT]
en: (<integer> X <integer>) Amount of pixels in each frame. For codecs that don''t support pixel aspect ratio (PAR) this is the final frame size.
eu: (<zenbaki osoa> X <zenbaki osoa>) Fotograma bakoitzeko pixel kopurua. Pixelen zabalera/altuera erlazioa (PAR) onartzen ez duten kodetzaile/deskodetzaileen kasuan hau da amaierako fotograma tamaina.

[ctx: TFRMMAIN.VIDSIZEY.HINT]
en: (<integer> X <integer>) Amount of pixels in each frame. For codecs that don''t support pixel aspect ratio (PAR) this is the final frame size.
eu: (<zenbaki osoa> X <zenbaki osoa>) Fotograma bakoitzeko pixel kopurua. Pixelen zabalera/altuera erlazioa (PAR) onartzen ez duten kodetzaile/deskodetzaileen kasuan hau da amaierako fotograma tamaina.

[ctx: TFRMPREFERENCES.BTNCANCEL.CAPTION]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: TFRMPREFERENCES.BTNOK.CAPTION]
en: OK
eu: Ados

[ctx: TFRMPREFERENCES.CBCHCPCHAR.CAPTION]
en: Use CHCP for international characters
eu: Erabili CHCP nazioarteko karaktereekin

[ctx: TFRMPREFERENCES.CBREMEMBERLASTDIR.CAPTION]
en: Remember Last Used Directory
eu: Gogoratu erabilitako azken direktorioa

[ctx: TFRMPREFERENCES.CBTHREADS.CAPTION]
en: Use Several Encoding Threads:
eu: Erabili hainbat kodeketa hari:

[ctx: TFRMPREFERENCES.EDTLINTERMINALOPTIONS.HINT]
en: '-e' for xterm, '-x' for gnome-terminal
eu: '-e' xterm-entzat, '-x' gnome-terminal-entzat

[ctx: TFRMPREFERENCES.FRMPREFERENCES.CAPTION]
en: WinFF Preferences
eu: WinFF hobespenak

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLDEFAULTDIR.CAPTION]
en: Default Destination Directory:
eu: Helburuko direktorio lehenetsia:

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLLINTERMINALEXE.CAPTION]
en: Terminal to run FFmpeg in:
eu: FFmpeg exekutatuko den terminala:

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLLINTERMINALOPTIONS.CAPTION]
en: Terminal Options:
eu: Terminalaren aukerak:

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLPRIORITY.CAPTION]
en: Priority:
eu: Lehentasuna:

[ctx: TFRMPREFERENCES.TABGENERAL.CAPTION]
en: General
eu: Orokorra

en: Copy to Clipboard
eu: Kopiatu arbelera

[ctx: TFRMSCRIPT.BTNCLOSE.CAPTION]
en: Close
eu: Itxi

en: Run!
eu: Exekutatu!

en: Save As...
eu: Gorde honela...

en: FFmpeg Command Line
eu: FFmpeg komando-lerroa

en: Analysing
eu: Analizatzen

en: Converting
eu: Bihurtzen

en: Could Not Find File
eu: Ezin izan da fitxategia aurkitu

en: Could not find presets file.
eu: Ezin izan da aurrezarpen-fitxategia aurkitu.

en: Extension can not contain a period
eu: Luzapenak ezin du punturik eduki

en: file does not exist
eu: fitxategia ez da existitzen

en: Invalid Preset File
eu: Aurrezarpen-fitxategi baliogabea

en: Name Must be alphanumeric (a-z,A-Z,0-9)
eu: Izenak alfazenbakizkoa (a-z,A-Z,0-9) izan behar du

en: Please add at least 1 file to convert
eu: Mesedez, gehitu gutxienez bihurtzeko fitxategi bat

en: Please select a preset
eu: Mesedez, hautatu aurrezarpen bat

en: The preset to import does not have an extension
eu: Inportatu beharreko aurrezarpenak ez dauka luzapenik

en: The preset to import does not have a label
eu: Inportatu beharreko aurrezarpenak ez dauka etiketarik

en: Please select a preset to export
eu: Mesedez, hautatu aurrezarpen bat esportatzeko

en: Preset with label: %s%s%s already exists
eu: %s%s%s etiketadun aurrezarpena dagoeneko existitzen da

en: Press Enter to Continue
eu: Sakatu enter jarraitzeko

en: Select Directory
eu: Hautatu direktorioa

en: Select Preset File
eu: Hautatu aurrezarpen-fitxategia

en: Select Video Files
eu: Hautatu bideo-fitxategiak

en: The preset contains illegal characters
eu: Aurrezarpenak karaktere baliogabeak dauzka

en: Create Preset:
eu: Sortu aurrezarpena

en: Import Presets
eu: Inportatu aurrezarpenak

en: Label must be unique.
eu: Etiketak bakarra izan behar du.

en: Remove Preset:
eu: Kendu aurrezarpena:

en: Update Preset:
eu: Eguneratu aurrezarpena:

en: You must enter the extension.
eu: Luzapena sartu behar duzu.

en: You must enter a label.
eu: Etiketa bat sartu behar duzu.

en: You must enter a name.
eu: Izen bat sartu behar duzu.

en: High
eu: Altua

en: Idle
eu: Inaktiboa

en: Normal
eu: Normala
