WinFF 0.45.1 - en to he translation catalogue (75 entries)

[ctx: TFRMABOUT.BTNOK.CAPTION]
en: OK
he: בסדר

[ctx: TFRMABOUT.TABTHANKS.CAPTION]
en: Thanks
he: תודות

en: Add / Update
he: הוסף / עדכן

en: Delete
he: מחק

[ctx: TFRMEDITPRESETS.FRMEDITPRESETS.CAPTION]
en: Edit Presets
he: ערוך Presets

en: Import
he: ייבוא

en: Preset Label
he: תווית ה-preset

en: Category
he: קטגוריה

en: Export Presets
he: ייצא Presets

en: Add
he: הוסף

en: Clear
he: נקה

en: Convert
he: המר

en: Play
he: נגן

en: Remove
he: הסר

en: 2 pass
he: 2 מעברים

en: Audio Channels
he: ערוצי אודיו

en: Audio Bitrate
he: אודיו Bitrate

en: Sample Rate
he: קצב דגימה

en: Aspect Ratio
he: יחס רוחב-גובה

en: Frame Rate
he: קצב פריימים

en: Video Bitrate
he: וידאו Bitrate

en: Video Size
he: גודל הוידאו

en: Documentation
he: תיעוד

en: Exit
he: סגור

en: Import Preset
he: ייבא Presets

en: Pause on Finish
he: השהה בסיום

en: Preferences
he: העדפות

en: Presets
he: ערכות תצורה

[ctx: TFRMMAIN.MITSHOWOPTIONS.CAPTION]
en: Additional Options
he: אפשרויות נוספות

en: Shutdown on Finish
he: כיבוי המחשב בסיום

en: Detailed View
he: תצוגה מפורטת

en: WinFF Website
he: האתר של WinFF

en: Edit
he: עריכה

en: File
he: קובץ

en: Help
he: עזרה

[ctx: TFRMMAIN.MNUOPTIONS.CAPTION]
en: Options
he: אפשרויות

en: Specific settings to use for the chosen device or file type
he: הגדרות ייעודיות לשימוש עבור ההתקן או סוג הקובץ שנבחרו

[ctx: TFRMMAIN.TABSHEET2.CAPTION]
en: Audio
he: שמע

[ctx: TFRMMAIN.TABSHEET3.CAPTION]
en: Crop
he: חיתוך

[ctx: TFRMMAIN.TABSHEET4.CAPTION]
en: Time
he: זמן

[ctx: TFRMMAIN.TABSHEET6.CAPTION]
en: Output Details
he: פרטי הפלט

[ctx: TFRMMAIN.TABVIDEO.CAPTION]
en: Video
he: וידאו

[ctx: TFRMPREFERENCES.BTNOK.CAPTION]
en: OK
he: בסדר

[ctx: TFRMPREFERENCES.CBCHCPCHAR.CAPTION]
en: Use CHCP for international characters
he: השתמש ב-CHCP לתווים עולמיים

[ctx: TFRMPREFERENCES.FRMPREFERENCES.CAPTION]
en: WinFF Preferences
he: אפשרויות WinFF

[ctx: TFRMPREFERENCES.TABGENERAL.CAPTION]
en: General
he: כללי

[ctx: TFRMPREFERENCES.TABLINUX.CAPTION]
en: Linux
he: לינוקס

en: FFmpeg Command Line
he: שורת פקודה של FFmpeg

en: Converting
he: ממיר

en: Could Not Find File
he: הקובץ לא נמצא

en: Could not find presets file.
he: לא ניתן למצוא את קובץ ה-presets.

en: Extension can not contain a period
he: סיומת הקובץ לא יכולה להכיל נקודה

en: file does not exist
he: קובץ לא קיים

en: Invalid Preset File
he: קובץ ה-Preset לא תקין

en: Name Must be alphanumeric (a-z,A-Z,0-9)
he: השם יכול להיות מורכב רק מאותיות ומספרים (a-z,A-Z,0-9)

en: Please add at least 1 file to convert
he: אנא הוסף לפחות עוד קובץ אחד להמרה

en: The preset to import does not have an extension
he: ה-preset שנחבר לייבוא לא כולל סיומת קובץ

en: The preset to import does not have a label
he: ה-preset שנבחר לייבוא לא מכיל תווית (label)

en: Please select a preset to export
he: אנא בחר ב-preset לייצוא

en: Preset with label: %s%s%s already exists
he: ה-preset עם התווית: %s%s%s קיים כבר

en: Press Enter to Continue
he: לחץ Enter על מנת להמשיך

en: Select Preset File
he: בחר קובץ Preset

en: Select Video Files
he: בחר קובצי וידאו

en: The preset contains illegal characters
he: קובץ ה-preset כולל תווים לא חוקיים

en: Create Preset:
he: צור preset:

en: Import Presets
he: ייבוא Presets

en: Label must be unique.
he: התווית חייבת להיות ייחודית.

en: Remove Preset:
he: הסר preset:

en: Update Preset:
he: עדכן preset:

en: You must enter the extension.
he: חובה לציין את סיומת הקובץ.

en: You must enter a label.
he: חובה לציין תווית.

en: You must enter a name.
he: חובה לציין שם.

en: High
he: גבוהה

en: Idle
he: לא פעיל

en: Normal
he: רגילה
