WinFF 1.5.0 - en to hu translation catalogue (62 entries)

[ctx: TFRMABOUT.TABTHANKS.CAPTION]
en: Thanks
hu: Köszi :-)

en: Add / Update
hu: Hozzáadás / Frissítés

en: Delete
hu: Törlés

[ctx: TFRMEDITPRESETS.FRMEDITPRESETS.CAPTION]
en: Edit Presets
hu: Beállítások szerkesztése

en: Import
hu: Importálás

en: Preset Label
hu: Előre beállított címke

en: Category
hu: Kategória

en: Export Presets
hu: Beállítások exportálása

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Clear
hu: Tisztítás

en: Convert
hu: Konvertálás

en: Play
hu: Lejátszás

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: 2 pass
hu: 2 lépésben

en: Deinterlace
hu: Csíktalanítás

en: Audio Channels
hu: Hangcsatornák

en: Audio Bitrate
hu: Hang bitráta

en: Sample Rate
hu: Mintaarány

en: Aspect Ratio
hu: Méretarány

en: Frame Rate
hu: Képkockák aránya

en: Video Bitrate
hu: Videó bitráta

en: Video Size
hu: Videó méret

en: Documentation
hu: Dokumentáció

en: Exit
hu: Kilépés

en: Import Preset
hu: Beállítás importálása

en: Pause on Finish
hu: A végén megáll

en: Preferences
hu: Tulajdonságok

en: Shutdown on Finish
hu: A végén a rendszer leállítása

en: WinFF Website
hu: WinFF honlap

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: File
hu: Fájl

en: Help
hu: Súgó

[ctx: TFRMPREFERENCES.CBCHCPCHAR.CAPTION]
en: Use CHCP for international characters
hu: Használd a CHCP-t a nemzetközi karakterekhez

[ctx: TFRMPREFERENCES.FRMPREFERENCES.CAPTION]
en: WinFF Preferences
hu: WinFF beállítások

[ctx: TFRMPREFERENCES.TABGENERAL.CAPTION]
en: General
hu: Fő

en: FFmpeg Command Line
hu: FFmpeg parancssor

en: Converting
hu: Konvertálás

en: Could Not Find File
hu: Fájl nem található

en: Could not find presets file.
hu: Beállító fájl nem található.

en: Extension can not contain a period
hu: Kiterjesztés nem tartalmazza a periódust  (???)

en: file does not exist
hu: Nincs ilyen fájl

en: Invalid Preset File
hu: Érvénytelen beállító fájl

en: Name Must be alphanumeric (a-z,A-Z,0-9)
hu: A névben csak betű/szám lehet (a-z,A-Z, 0-9)

en: Please add at least 1 file to convert
hu: A konvertáláshoz legalább 1 fájlt adj hozzá

en: The preset to import does not have an extension
hu: Az importálandó beállításnak nincs kiterjesztése

en: The preset to import does not have a label
hu: Az importálandó beállításnak nincs címe

en: Please select a preset to export
hu: Válassz ki egy beállítást az exportáláshoz

en: Preset with label: %s%s%s already exists
hu: %s%s%s nevű beállítás már létezik

en: Press Enter to Continue
hu: Nyomj Entert a folytatáshoz

en: Select Preset File
hu: A beállítás fájl kiválasztása

en: Select Video Files
hu: Videó fájl kiválasztása

en: The preset contains illegal characters
hu: A beállításokban nem megengedett karakter van

en: Create Preset:
hu: Beállítás készítése:

en: Import Presets
hu: Beállítások importálása

en: Label must be unique.
hu: A cimkének egyedülállónak kell lenni

en: Remove Preset:
hu: Beállítás eltávolítása:

en: Update Preset:
hu: Beállítás frissítése:

en: You must enter the extension.
hu: Válaszd ki a kiterjesztést.

en: You must enter a label.
hu: Lépj be egy címkébe.

en: You must enter a name.
hu: Írd be a neved.

en: High
hu: Magas

en: Idle
hu: Várakozó
