winff - en to ms translation catalogue (159 entries)

[ctx: TFRMABOUT.FRMABOUT.CAPTION]
en: About WinFF
ms: Perihal WinFF

[ctx: TFRMABOUT.LBLBELLARD.CAPTION]
en: Trademark Fabrice Belllard
ms: Tanda Perniagaan Fabrice Belllard

[ctx: TFRMABOUT.LBLGEVERS.CAPTION]
en: Debian/Ubuntu Packaging by Paul Gevers
ms: Pakej Debian/Ubuntu oleh Paul Gevers

[ctx: TFRMABOUT.LBLHQPRESETS.CAPTION]
en: High Quality Presets From
ms: Praset Kualiti Tinggi Dari

[ctx: TFRMABOUT.LBLKLEPATSCH.CAPTION]
en: Icons and Logo by Alex Klepatsch
ms: Ikon dan Logo oleh Alex Klepatsch

[ctx: TFRMABOUT.LBLWINBUILD.CAPTION]
en: FFmpeg Windows Builds by
ms: Binaan Windows FFmpeg oleh

[ctx: TFRMABOUT.TABTHANKS.CAPTION]
en: Thanks
ms: Terima kasih

en: Add / Update
ms: Tambah / Kemaskini

[ctx: TFRMEDITPRESETS.CANCELBTN.CAPTION]
en: Close
ms: Tutup

en: Delete
ms: Padam

en: One word, only letters and numbers
ms: Satu perkataan, hanya huruf dan nombor

en: Enter a more descriptive name for this preset
ms: Masukkan lagi nama keterangan untuk praset ini

en: Please don't use -i or output file parameters
ms: Jangan guna -i atau output fail parameter

en: Do not include a dot
ms: Jangan sertakan titik

en: Choose a category to group this preset under
ms: Pilih kategori untuk kumpulkan praset ini dibawah

[ctx: TFRMEDITPRESETS.EXPORT.CAPTION]
en: Export
ms: Eksport

[ctx: TFRMEDITPRESETS.FRMEDITPRESETS.CAPTION]
en: Edit Presets
ms: Sunting Praset

en: Category / Preset
ms: Kategori / Praset

en: Preset Name (one word, only letters and numbers)
ms: Nama Praset (satu perkataan, hanya huruf dan nombor)

en: Preset Label
ms: Label Praset

en: Preset Command Line Parameters (no -i or output file)
ms: Parameter Baris Perintah Praset (tiada -i atau fail output)

en: Output File Extension (do not include the '.' )
ms: Sambungan Fail Output (jangan sertakan tanda '-')

en: Category
ms: Kategori

en: Save
ms: Simpan

[ctx: TFRMEXPORT.CANCELBTN.CAPTION]
en: Cancel
ms: Batal

en: Export Presets
ms: Eksport Praset

[ctx: TFRMEXPORT.EXPORTBTN.CAPTION]
en: Export
ms: Eksport

en: Choose Presets to Export:
ms: Pilih Praset untuk Eksport:

[ctx: TFRMMAIN.AUDBITRATE.HINT]
en: (<integer>) the target kilobits/second that the stream should use
ms: (<integer>) kilobit/saat sasaran yang mana strim patut gunakan

en: (<integer>) number of audio channels
ms: (<integer>) bilangan saluran audio

en: (<integer>) the sampling frequency of the audio in Hertz
ms: (<integer>) frekuensi persampelan audio dalam Hertz

en: Add
ms: Tambah

en: Add file(s) to the list for conversion
ms: Tambah fail kedalam senarai untuk penukaran

en: Clear
ms: Kosongkan

en: Remove all files from the list
ms: Buang semua fail dari senarai

en: Convert
ms: Tukar

en: Start the conversion process
ms: Mulakan proses penukaran

[ctx: TFRMMAIN.BTNOPTIONS.CAPTION]
en: Options
ms: Pilihan

en: Open/close the additional options window
ms: Buka/tutup tetingkap pilihan tambahan

en: Play
ms: Main

en: Preview the selected source file with ffplay (good test to see if conversion is possible)
ms: Pratonton fail sumber pilihan dengan ffplay (uji untuk lihat jika penukaran boleh dilakukan)

en: Preview
ms: Pratonton

en: Preview using the output settings
ms: Pratonton menggunakan tetapan output

en: Remove
ms: Buang

en: Remove selected file(s) from the list
ms: Buang fail pilihan dari senarai

en: Device or file type the video should be converted to
ms: Peranti atai jenis fail video patut ditukarkan

[ctx: TFRMMAIN.CBOUTPUTPATH.CAPTION]
en: Use Source Folder
ms: Guna Folder Sumber

en: 2 pass
ms: 2 laluan

en: Using two passes allows the encoder to gather information in the first run for enhanced quality
ms: Menggunakan dua laluan untuk membenarkan pengekod mengumpul maklumat dalam  jalanan pertama untuk tingkatkan kualiti

en: Deinterlace
ms: Nyahjalinan

en: Removes interlacing from the video (if necessary)
ms: Buang nyahjalinan dari video (jika perlu)

en: Target location for the final video (choose a different folder than the source folder)
ms: Lokasi sasaran untuk video akhir (pilih folder berbeza berbanding folder sumber)

en: (<integer:integer> or <real>) the physical aspect ratio (DAR) of the target display
ms: (<integer:integer> atau <real>) nisbah bidang fizikal (DAR) bagi paparan sasaran

en: (<integer>) From 10 up to audio sampling rate such as 44100, 48000. Allows "stretch"/"squeeze" audio stream.
ms: (<integer>) Dari 10 sehingga kadar persampelan audio seperti 44100, 48000. Benarkan strim audio "stretch"/"squeeze".

[ctx: TFRMMAIN.EDTSEEKHH.HINT]
en: <hh:mm:ss> - Seek to this position before start converting
ms: <hh:mm:ss> - Jangkau kedudukan ini sebelum memulakan penukaran

[ctx: TFRMMAIN.EDTSEEKMM.HINT]
en: <hh:mm:ss> - Seek to this position before start converting
ms: <hh:mm:ss> - Jangkau kedudukan ini sebelum memulakan penukaran

[ctx: TFRMMAIN.EDTSEEKSS.HINT]
en: <hh:mm:ss> - Seek to this position before start converting
ms: <hh:mm:ss> - Jangkau kedudukan ini sebelum mula penukaran

[ctx: TFRMMAIN.EDTTTRHH.HINT]
en: <hh:mm:ss> - Stop after this much of video converted
ms: <hh:mm:ss> - Henti selepas video ini ditukarkan

[ctx: TFRMMAIN.EDTTTRMM.HINT]
en: <hh:mm:ss> - Stop after this much of video converted
ms: <hh:mm:ss> - Henti selepas video ini ditukarkan

[ctx: TFRMMAIN.EDTTTRSS.HINT]
en: <hh:mm:ss> - Stop after this much of video converted
ms: <hh:mm:ss> - Henti selep-as video ini ditukarkan

en: (<integer>) 256 = Current Volume, 128 = Half Volume, 512 = Double Volume
ms: (<integer>) 256 = Volum Semasa, 128 = Separa Volum, 512 = Volum Berganda

en: Convert to:
ms: Tukar kepada:

en: Audio Channels
ms: Saluran Audio

[ctx: TFRMMAIN.LABEL12.CAPTION]
en: Output Folder:
ms: Folder Output:

en: Preset:
ms: Praset:

en: Volume
ms: Volum

en: Sync
ms: Segerak

en: Seek to
ms: Jangkau ke

en: Time to Record
ms: Masa untuk Rakam

en: Hours / Minutes / Seconds
ms: Jam / Minit / Saat

en: Additional Command Line Parameters
ms: Parameter Baris Perintah Tambahan

en: Audio Bitrate
ms: Kadar Bit Audio

en: Sample Rate
ms: Kadar Sampel

en: Aspect Ratio
ms: Nisbah Bidang

en: Bottom
ms: Bawah

en: Left
ms: Kiri

en: Right
ms: Kanan

en: Top
ms: Atas

en: Frame Rate
ms: Kadar Bingkai

en: Video Bitrate
ms: Kadar Bit Video

en: Video Size
ms: Saiz Video

[ctx: TFRMMAIN.MENUITEM1.CAPTION]
en: Apply Preset
ms: Laksana Praset

[ctx: TFRMMAIN.MENUITEM2.CAPTION]
en: Apply Destination Folder
ms: Laksana Folder Destinasi

en: About
ms: Perihal

en: Display Cmd Line
ms: Papar Baris Perintah

en: Documentation
ms: Dokumentasi

en: Exit
ms: Keluar

en: Forums
ms: Forum

en: Import Preset
ms: Import Praset

en: Pause on Finish
ms: Jeda bila Selesai

en: Play Sound on Finish
ms: Main Bunyi bila Selesai

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Presets
ms: Praset

[ctx: TFRMMAIN.MITSHOWOPTIONS.CAPTION]
en: Additional Options
ms: Pilihan Tambahan

en: Shutdown on Finish
ms: Matikan bila Selesai

en: Detailed View
ms: Paparan Terperinci

en: WinFF Website
ms: Laman Sesawang WinFF

en: Edit
ms: Sunting

en: File
ms: Fail

en: Help
ms: Bantuan

[ctx: TFRMMAIN.MNUOPTIONS.CAPTION]
en: Options
ms: Pilihan

en: Specific settings to use for the chosen device or file type
ms: Nyatakan tetapan untuk digunakan bagi peranti pilihan atau jenis fail

[ctx: TFRMMAIN.TABSHEET3.CAPTION]
en: Crop
ms: Kerat

[ctx: TFRMMAIN.TABSHEET4.CAPTION]
en: Time
ms: Masa

[ctx: TFRMMAIN.TABSHEET6.CAPTION]
en: Output Details
ms: Perincian Output

[ctx: TFRMMAIN.VIDBITRATE.HINT]
en: (<integer>) the target kilobits/second that the stream should use
ms: (<integer>) kilobit/saat sasaran yang mana strim patut gunakan

en: (<real> or <integer>) number of frames per second
ms: (<real> atau <integer>) bilangan bingkai sesaat

[ctx: TFRMMAIN.VIDSIZEX.HINT]
en: (<integer> X <integer>) Amount of pixels in each frame. For codecs that don''t support pixel aspect ratio (PAR) this is the final frame size.
ms: (<integer> X <integer>) Bilangan piksel setiap bingkai. Untuk kodeks yang tidak menyokong nisbah bidang piksel (PAR) ini merupakan saiz bingkai terakhir.

[ctx: TFRMMAIN.VIDSIZEY.HINT]
en: (<integer> X <integer>) Amount of pixels in each frame. For codecs that don''t support pixel aspect ratio (PAR) this is the final frame size.
ms: (<integer> X <integer>) Bilangan piksel setiap bingkai. untuk kodeks yang tidak menyokong nisbah bidang piksel (PAR) ini merupakan saiz bingkai terakhir.

[ctx: TFRMPREFERENCES.BTNCANCEL.CAPTION]
en: Cancel
ms: Batal

[ctx: TFRMPREFERENCES.CBCHCPCHAR.CAPTION]
en: Use CHCP for international characters
ms: Guna CHCP untuk aksara antarabangsa

[ctx: TFRMPREFERENCES.CBREMEMBERLASTDIR.CAPTION]
en: Remember Last Used Directory
ms: Ingat Direktori Terakhir Digunakan

[ctx: TFRMPREFERENCES.CBTHREADS.CAPTION]
en: Use Several Encoding Threads:
ms: Guna Beberapa Bebenang Pengekodan:

[ctx: TFRMPREFERENCES.EDTLINTERMINALOPTIONS.HINT]
en: '-e' for xterm, '-x' for gnome-terminal
ms: '-e' untuk xterm, '-x' untuk gnome-terminal

[ctx: TFRMPREFERENCES.FRMPREFERENCES.CAPTION]
en: WinFF Preferences
ms: Keutamaan WinFF

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLDEFAULTDIR.CAPTION]
en: Default Destination Directory:
ms: Direktori Destinasi Lalai

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLLINTERMINALEXE.CAPTION]
en: Terminal to run FFmpeg in:
ms: Terminal untuk jalankan FFmpeg:

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLLINTERMINALOPTIONS.CAPTION]
en: Terminal Options:
ms: Pilhan Terminal:

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLPRIORITY.CAPTION]
en: Priority:
ms: Keutamaan:

[ctx: TFRMPREFERENCES.TABGENERAL.CAPTION]
en: General
ms: Am

en: Copy to Clipboard
ms: Salin ke Papan Keratan

[ctx: TFRMSCRIPT.BTNCLOSE.CAPTION]
en: Close
ms: Tutup

en: Run!
ms: Jalan!

en: Save As...
ms: Simpan Sebagai...

en: FFmpeg Command Line
ms: Baris Perintah FFmpeg

en: Analysing
ms: Menganalisa

en: Converting
ms: Menukarkan

en: Could not find either ffmpeg or avconv.
ms: Tidak dapat cari sama ada ffmpeg atau avconv.

en: Could not find either ffplay or avplay.
ms: Tidak dapat cari sama ada ffplay atay avplay.

en: Could Not Find File
ms: Tidak Dapat Cari Fail

en: Could not find presets file.
ms: Tidak dapat cari fail praset.

en: Extension can not contain a period
ms: Sambungan tidak dapat mengandungi tempoh

en: file does not exist
ms: fail tidak wujud

en: Invalid Preset File
ms: Fail Praset Tidak Sah

en: Name Must be alphanumeric (a-z,A-Z,0-9)
ms: Nama Mesti alfanumerik (a-z,A-Z,0-9)

en: Please add at least 1 file to convert
ms: Sila tambah sekurang-kurangya 1 fail untuk ditukarkan

en: Please select a preset
ms: Sila pilih praset

en: Preset: %s%s%s already exists. Do you want to replace the current preset?
ms: Praset: %s%s%s sudah wujud. Anda hendak ganti praset semasa?

en: The preset to import does not have an extension
ms: Praset untuk diimport tidak mempunyai sambungan

en: The preset to import does not have a label
ms: Praset untuk import tidak mempunyai label

en: Please select a preset to export
ms: Sila pilih praset untuk dieksport

en: Preset with label: %s%s%s already exists
ms: Praaset dengan label: %s%s%s sudah wujud

en: Press Enter to Continue
ms: SIla Masuk untuk Teruskan

en: Replace Preset?
ms: Ganti Praset?

en: Select Directory
ms: Pilih Direktori

en: Select Preset File
ms: Pilih Fail Praset

en: Select Video Files
ms: Pilih Fail Video

en: The preset contains illegal characters
ms: Praset mengandungi aksara haram

en: Create Preset:
ms: Cipta Praset:

en: Import Presets
ms: Import Praset

en: Label must be unique.
ms: Label mesti unik.

en: Remove Preset:
ms: Buang Praset:

en: Update Preset:
ms: Kemaskini Praset:

en: You must enter the extension.
ms: Anda mesti masuk sambungan.

en: You must enter a label.
ms: Anda mesti masukkan label.

en: You must enter a name.
ms: Anda mesti masukkan nama.

en: High
ms: Tinggi

en: Idle
ms: Melahu

en: Normal
ms: Biasa
