WinFF 1.5.3 - en to si_LK translation catalogue (197 entries)

[ctx: TFRMABOUT.BTNOK.CAPTION]
en: OK
si_LK: අනුමත කරන්න

[ctx: TFRMABOUT.FRMABOUT.CAPTION]
en: About WinFF
si_LK: WinFF පිළිබඳ

[ctx: TFRMABOUT.LBLBELLARD.CAPTION]
en: Trademark Fabrice Belllard
si_LK: Fabrice Belllard වෙළඳ ලකුණ

en: Copyright %s ; Licence: GPL V3+
si_LK: කතු හිමිකම %s ; වරපත : GPL V3+

[ctx: TFRMABOUT.LBLGEVERS.CAPTION]
en: Debian/Ubuntu Packaging by Paul Gevers
si_LK: Debian සහ Ubuntu සඳහා ගොනුකරන ලද්දේ  Paul Gevers විසිනි

[ctx: TFRMABOUT.LBLHQPRESETS.CAPTION]
en: High Quality Presets From
si_LK: විශිෂ්ඨ තත්ව සීරුමාරු සකසන ලද්දේ

[ctx: TFRMABOUT.LBLKLEPATSCH.CAPTION]
en: Icons and Logo by Alex Klepatsch
si_LK: නිරූපක සහ ලාංඡන සකසන ලද්දේ Alex Klepatsch

[ctx: TFRMABOUT.LBLWINBUILD.CAPTION]
en: FFmpeg Windows Builds by
si_LK: Windows සඳහා FFmpeg සකසන ලද්දේ

[ctx: TFRMABOUT.TABTHANKS.CAPTION]
en: Thanks
si_LK: ස්තුතිය

en: Add / Update
si_LK: ඈදන්න / යාවත්කාලීන කරන්න.

[ctx: TFRMEDITPRESETS.CANCELBTN.CAPTION]
en: Close
si_LK: වසන්න

en: Delete
si_LK: මකන්න

en: One word, only letters and numbers
si_LK: එක් වචනයක් , අකුරු සහ ඉලක්කම් පමණක් යොදන්න

en: Enter a more descriptive name for this preset
si_LK: සීරුමාරුව සඳහා වඩා විස්තරාත්මක නමක් යොදන්න

en: Please don't use -i or output file parameters
si_LK: කරුණාකර -i හෝ වෙනත් ප්‍රතිදාන ගොනු පරාමිති යෙදීමෙන් වලකින්න

en: Do not include a dot
si_LK: තිත භාවිතා නොකරන්න

en: Choose a category to group this preset under
si_LK: මෙම සීරුමාරුව වර්ග කිරීම සඳහා ප්‍රවර්ගයක් තෝරන්න

[ctx: TFRMEDITPRESETS.EXPORT.CAPTION]
en: Export
si_LK: නිර්යාත කරන්න

[ctx: TFRMEDITPRESETS.FRMEDITPRESETS.CAPTION]
en: Edit Presets
si_LK: සීරුමාරුව සකසන්න

en: Import
si_LK: ආයාත කරන්න

en: Category / Preset
si_LK: ප්‍රවර්ගය /සීරුමාරුව

en: Preset Name (one word, only letters and numbers)
si_LK: සීරුමාරු නම (එක් වචනයක් , අකුරු සහ ඉලක්කම් පමණක්)

en: Preset Label
si_LK: සීරුමාරු ලේබලය

en: Preset Command Line Parameters (no -i or output file)
si_LK: සීරුමාරු විධාන පේලි පරාමිති ( -i හෝ  output file නොයොදන්න )

en: Output File Extension (do not include the '.' )
si_LK: ප්‍රතිදාන ගොනු දිගුව ('.' නොයොදන්න )

en: Category
si_LK: ප්‍රවර්ගය

en: Save
si_LK: සුරකින්න

en: Import a Preset
si_LK: සීරුමාරුව ආයාත කරන්න

en: Export a Preset
si_LK: සීරුමාරුව නිර්යාත කරන්න

[ctx: TFRMEXPORT.CANCELBTN.CAPTION]
en: Cancel
si_LK: අවලංගු කරන්න

en: Export Presets
si_LK: සීරුමාරු නිර්යාත කරන්න

[ctx: TFRMEXPORT.EXPORTBTN.CAPTION]
en: Export
si_LK: නිර්යාත කරන්න

en: Choose Presets to Export:
si_LK: නිර්යාත කිරීමට සීරුමාරු තෝරන්න

[ctx: TFRMMAIN.AUDBITRATE.HINT]
en: (<integer>) the target kilobits/second that the stream should use
si_LK: (<නිඛිල>) දහර භාවිතා කිරීමට ඉලක්ක කල යුතු කිලෝ බිටු /තත්පර

en: (<integer>) number of audio channels
si_LK: (<නිඛිල>) ශ්‍රව්‍ය නාලිකා ගණන

en: (<integer>) the sampling frequency of the audio in Hertz
si_LK: (<නිඛිල>) ශ්‍රව්‍ය සාම්පල් කිරීමේ සංඛ්‍යාතය හර්ට්ස් වලින් (Hz)

en: Add
si_LK: ඈදන්න

en: Add file(s) to the list for conversion
si_LK: පරිවර්තන ලැයිස්තුවට ගොනු(ව) ඈදන්න

en: Clear
si_LK: හිස් කරන්න

en: Remove all files from the list
si_LK: ලැයිස්තුවෙන් සියලුම ගොනු ඉවත් කරන්න

en: Convert
si_LK: පරිවර්තනය කරන්න

en: Start the conversion process
si_LK: පරිවර්තන ක්‍රියාදාමය ආරම්භ කරන්න

[ctx: TFRMMAIN.BTNOPTIONS.CAPTION]
en: Options
si_LK: විකල්ප

en: Open/close the additional options window
si_LK: අමතර විකල්ප කවුළුව විවෘත කරන්න /වසන්න

en: Play
si_LK: දර්ශනය කරන්න

en: Preview the selected source file with ffplay (good test to see if conversion is possible)
si_LK: ffplay  මගින් තෝරාගත් මූල ගොනුවේ පෙරදසුන පෙන්වන්න (පරිවර්තනය කලහැකියි දැන ගැනීමට හොඳ පරීක්ෂාවකි )

en: Preview
si_LK: පෙරදසුන

en: Preview using the output settings
si_LK: ප්‍රතිදාන සිටුවම් මගින් පෙරදසුන පෙන්වන්න

en: Remove
si_LK: ඉවත් කරන්න

en: Remove selected file(s) from the list
si_LK: තෝරාගත් ගොනු ලැයිස්තුවෙන් ඉවත් කරන්න

en: Device or file type the video should be converted to
si_LK: වීඩියෝව පරිවර්තනය කලයුතු උපාංගය හෝ ගොනු වර්ගය

en: 90 Left
si_LK: 90 වම්පසට

en: 90 Left + Vertical Flip
si_LK: 90 වම්පසට + උඩුකුරු කරන්න

[ctx: TFRMMAIN.CBOUTPUTPATH.CAPTION]
en: Use Source Folder
si_LK: මූල ෆෝල්ඩරය භාවිතා කරන්න

en: 90 Right
si_LK: 90 දකුණු පසට

en: 90 Right + Vertical Flip
si_LK: 90 දකුණු පසට + උඩුකුරු කරන්න

en: 2 pass
si_LK: 2 වරක් පරිවර්තනය  යොදන්න

en: Using two passes allows the encoder to gather information in the first run for enhanced quality
si_LK: දෙවරක් පරිවර්තනය යෙදීමෙන් පළමු වර කේතකය තොරතුරු රැස් කරගැනීම නිසා ගුණත්වය වැඩි වේ

en: Deinterlace
si_LK: රූප රාමු බැඳීම් ඉවත්කිරීම (Deinterlace)

en: Removes interlacing from the video (if necessary)
si_LK: වීඩියෝවේ රූපරාමු බැඳීම්(interlacing ) ඉවත් කරන්න (අවශ්‍ය නම් )

en: Target location for the final video (choose a different folder than the source folder)
si_LK: අවසන් වීඩියෝව සඳහා ඉලක්ක ස්ථානය (මූල ෆෝල්ඩරයට වඩා වෙනස් ෆෝල්ඩරයක් තෝරන්න )

en: Select Video Files...
si_LK: වීඩියෝ ගොනු තෝරන්න

en: (<integer:integer> or <real>) the physical aspect ratio (DAR) of the target display
si_LK: (<නිඛිල:නිඛිල> or <තාත්වික සංඛ්‍යා>)ඉලක්ක තිරයේ දර්ශන අනුපාතය

en: (<integer>) From 10 up to audio sampling rate such as 44100, 48000. Allows "stretch"/"squeeze" audio stream.
si_LK: (<නිඛිල>) ශ්‍රව්‍ය සාම්පල් ශීග්‍රතාව 10 සිට ඉහලට .උදා - 44100, 48000. ශ්‍රව්‍ය දහරට  "stretch"/"squeeze" කිරීමට අවසර ඇත

[ctx: TFRMMAIN.EDTSEEKHH.HINT]
en: <hh:mm:ss> - Seek to this position before start converting
si_LK: <පැය :මිනිත්තු :තත්පර > - පරිවර්තනයට පෙර මෙම ස්ථානයට අන්වේෂණය කරන්න

[ctx: TFRMMAIN.EDTSEEKMM.HINT]
en: <hh:mm:ss> - Seek to this position before start converting
si_LK: <පැය :මිනිත්තු :තත්පර > - පරිවර්තනයට පෙර මෙම ස්ථානයට අන්වේෂණය කරන්න

[ctx: TFRMMAIN.EDTSEEKSS.HINT]
en: <hh:mm:ss> - Seek to this position before start converting
si_LK: <පැය :මිනිත්තු :තත්පර > - පරිවර්තනයට පෙර මෙම ස්ථානයට අන්වේෂණය කරන්න

[ctx: TFRMMAIN.EDTTTRHH.HINT]
en: <hh:mm:ss> - Stop after this much of video converted
si_LK: <පැය :මිනිත්තු :තත්පර > - මෙම ස්ථානයෙන් පරිවර්තනය අත්හිටුවන්න

[ctx: TFRMMAIN.EDTTTRMM.HINT]
en: <hh:mm:ss> - Stop after this much of video converted
si_LK: <පැය :මිනිත්තු :තත්පර > - මෙම ස්ථානයෙන් පරිවර්තනය අත්හිටුවන්න

[ctx: TFRMMAIN.EDTTTRSS.HINT]
en: <hh:mm:ss> - Stop after this much of video converted
si_LK: <පැය :මිනිත්තු :තත්පර > - මෙම ස්ථානයෙන් පරිවර්තනය අත්හිටුවන්න

en: (<integer>) 256 = Current Volume, 128 = Half Volume, 512 = Double Volume
si_LK: (<නිඛිල>) 256 = පවතින ශබ්ධ ප්‍රමාණය , 128 = ශබ්ධ ප්‍රමාණයෙන් අර්ධය  , 512 = ශබ්ධ ප්‍රමාණය මෙන් දෙගුණය

en: Convert to:
si_LK: පරිවර්තනය කල යුත්තේ :

en: Audio Channels
si_LK: ශ්‍රව්‍ය නාලිකා

[ctx: TFRMMAIN.LABEL12.CAPTION]
en: Output Folder:
si_LK: ප්‍රතිදාන ෆෝල්ඩරය:

en: Preset:
si_LK: සීරුමාරුව:

en: Volume
si_LK: ශබ්ද ප්‍රමාණය

en: Sync
si_LK: සමමුහුර්ත කරන්න

en: Seek to
si_LK: අන්වේෂණය කරන්න

en: Time to Record
si_LK: රෙකෝඩ කලයුතු කාලය

en: Hours / Minutes / Seconds
si_LK: පැය / මිනිත්තු / තත්පර

en: Additional Command Line Parameters
si_LK: අමතර විධාන පේලි පරාමිති

en: 1st Pass
si_LK: 1 වාරය

en: 2nd Pass
si_LK: 2 වාරය

en: Audio Bitrate
si_LK: ශ්‍රව්‍ය බිටු ශීග්‍රතාව

en: Sample Rate
si_LK: සාම්පල ශීග්‍රතාව

en: Apply to All
si_LK: සියල්ලටම යොදන්න

en: Aspect Ratio
si_LK: දර්ශන අනුපාතය

en: Cancel Changes
si_LK: වෙනස්කම් අවලංගු කරන්න

en: Bottom
si_LK: පහල

en: Left
si_LK: වම්පස

en: Right
si_LK: දකුණුපස

en: Top
si_LK: ඉහල

en: Frame Rate
si_LK: රාමු ශීග්‍රතාව

en: Rotation
si_LK: භ්‍රමණය

en: Apply Changes
si_LK: වෙනස්කම් යොදන්න

en: Click here to apply settings changes to the file conversion above
si_LK: ඉහත ගොනු පරිවර්තනයට සිටුවම් යෙදීමට මෙගි ක්ලික් කරන්න

en: Video Bitrate
si_LK: වීඩියෝ බිටු ශීග්‍රතාව

en: Video Size
si_LK: වීඩියෝ තරම

[ctx: TFRMMAIN.MENUITEM1.CAPTION]
en: Apply Preset
si_LK: සීරුමාරුව යොදන්න

[ctx: TFRMMAIN.MENUITEM2.CAPTION]
en: Apply Destination Folder
si_LK: ඉලක්ක ෆෝල්ඩරය යොදන්න

en: About
si_LK: පිලිබඳ

en: Display Cmd Line
si_LK: විධාන පේලිය පෙන්වන්න

en: Documentation
si_LK: ප්‍රලේඛනය

en: Exit
si_LK: ඉවත් වෙන්න

en: Forums
si_LK: සංසඳ

en: Import Preset
si_LK: සීරුමාරුව ආයාත කරන්න

en: Pause on Finish
si_LK: අවසන් වූ පසු විරාමය

en: Play Sound on Finish
si_LK: අවසන් වූ පසු ශබ්ධයක් නිකුත් කරන්න

en: Preferences
si_LK: අභිරුචිය

en: Presets
si_LK: සීරුමාරු

en: Restore Defaults
si_LK: සම්මතයන්ට ප්‍රතිෂ්ඨාපනය කරන්න

en: Save Options to Preset
si_LK: සීරුමාරුව සඳහා සුරැකුම් විකල්ප

en: Select All
si_LK: සියල්ල තෝරන්න

[ctx: TFRMMAIN.MITSHOWOPTIONS.CAPTION]
en: Additional Options
si_LK: අමතර විකල්ප

en: Shutdown on Finish
si_LK: වසන්න හෝ අවසන්කරන්න

en: Detailed View
si_LK: සවිස්තාර්ත්මක දක්වනය

en: WinFF Website
si_LK: WinFF වෙබ්පිටුව

en: Edit
si_LK: සංස්කරණය

en: File
si_LK: ගොනුව

en: Help
si_LK: උපකාර

[ctx: TFRMMAIN.MNUOPTIONS.CAPTION]
en: Options
si_LK: විකල්ප

en: Open
si_LK: විවෘත කරන්න

en: Specific settings to use for the chosen device or file type
si_LK: උපකරණ හෝ ගොනු දර්ශක තෝරාගැනීමේ විශේෂ සිටුවම්

[ctx: TFRMMAIN.TABSHEET2.CAPTION]
en: Audio
si_LK: ශ්‍රව්‍ය

[ctx: TFRMMAIN.TABSHEET3.CAPTION]
en: Crop
si_LK: කපන්න

[ctx: TFRMMAIN.TABSHEET4.CAPTION]
en: Time
si_LK: කාලය

[ctx: TFRMMAIN.TABSHEET6.CAPTION]
en: Output Details
si_LK: ප්‍රතිධානයේ විස්තර

[ctx: TFRMMAIN.TABVIDEO.CAPTION]
en: Video
si_LK: වීඩියෝ

[ctx: TFRMMAIN.VIDBITRATE.HINT]
en: (<integer>) the target kilobits/second that the stream should use
si_LK: (<නිඛිල>) ප්‍රවාහය භාවිතා කලයුතු කිලෝබයිට් ප්‍රමාණය තත්පරයක් සඳහා

en: (<real> or <integer>) number of frames per second
si_LK: (<තාත්වික> හෝ <නිඛිල>) තත්පරයකට රාමු

[ctx: TFRMMAIN.VIDSIZEX.HINT]
en: (<integer> X <integer>) Amount of pixels in each frame. For codecs that don''t support pixel aspect ratio (PAR) this is the final frame size.
si_LK: (<නිඛිලය> X <නිඛිලය>) රාමුවක අඩංගු පික්සෙල් ප්‍රමාණය.pixel aspect ratio (PAR) සඳහා සහය නොදෙන කේත සඳහා මෙය රාමුවක ප්‍රමාණය ලෙස සලකන්න.

[ctx: TFRMMAIN.VIDSIZEY.HINT]
en: (<integer> X <integer>) Amount of pixels in each frame. For codecs that don''t support pixel aspect ratio (PAR) this is the final frame size.
si_LK: (<නිඛිලය> X <නිඛිලය>) රාමුවක අඩංගු පික්සෙල් ප්‍රමාණය.pixel aspect ratio (PAR) සඳහා  සහය නොදෙන කේත සඳහා මෙය රාමුවක ප්‍රමාණය ලෙස සලකන්න.

[ctx: TFRMPREFERENCES.BTNCANCEL.CAPTION]
en: Cancel
si_LK: අවලංගු කරන්න

[ctx: TFRMPREFERENCES.BTNOK.CAPTION]
en: OK
si_LK: අනුමත කරන්න

[ctx: TFRMPREFERENCES.CBCHCPCHAR.CAPTION]
en: Use CHCP for international characters
si_LK: අන්තර්ජාතික කේත සඳහා CHCP භාවිතා කරන්න

en: Enable Multiple Presets in File List
si_LK: ගොනු ලයිස්තුවේ බහු සීරුමාරු සඳහා අවසර දෙන්න

[ctx: TFRMPREFERENCES.CBREMEMBERLASTDIR.CAPTION]
en: Remember Last Used Directory
si_LK: අවසානයට භාවිතාකල ඩිරෙක්ටරිය සිහිතබාගන්න

[ctx: TFRMPREFERENCES.CBTHREADS.CAPTION]
en: Use Several Encoding Threads:
si_LK: විවිද කෙතාන්කනයන් භාවිතා කරන්න:

[ctx: TFRMPREFERENCES.EDTLINTERMINALOPTIONS.HINT]
en: '-e' for xterm, '-x' for gnome-terminal
si_LK: xterm සඳහා '-e', ග්නෝම් ටර්මිනලය සඳහා '-x'

[ctx: TFRMPREFERENCES.FRMPREFERENCES.CAPTION]
en: WinFF Preferences
si_LK: WinFF වරණිය

en: Command to execute at end of script
si_LK: පිටපත් කිරීම අවසානයට විධානය

en: Command to execute at beginning of script
si_LK: පිටපත් කිරීම ආරමභයට විධානය

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLDEFAULTDIR.CAPTION]
en: Default Destination Directory:
si_LK: පෙරනිමි ඩිරේක්ටරියේ ඉලක්කය:

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLLINFFMPEGPATH.CAPTION]
en: Path to FFmpeg or avconv Executable:
si_LK: FFmpeg හෝ avconv ක්‍රියාත්මක කිරීමට මාවත:

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLLINFFPLAYPATH.CAPTION]
en: Path to FFplay or avplay Executable:
si_LK: FFplay හෝ  avplay ක්‍රියාත්මක කිරීමට මාවත:

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLLINTERMINALEXE.CAPTION]
en: Terminal to run FFmpeg in:
si_LK: FFmpeg ආරම්ඹ කිරීමට ආන්තිකය:

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLLINTERMINALOPTIONS.CAPTION]
en: Terminal Options:
si_LK: ආන්තික විකල්ප

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLPRIORITY.CAPTION]
en: Priority:
si_LK: ප්‍රමුකතාව

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLWINFFMPEGPATH.CAPTION]
en: Path to FFmpeg or avconv Executable:
si_LK: FFmpeg හෝ avconv ක්‍රියාත්මක කිරීමට මාවත:

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLWINFFPLAY.CAPTION]
en: Path to FFplay or avplay Executable:
si_LK: FFplay හෝ  avplay ක්‍රියාත්මක කිරීමට මාවත:

[ctx: TFRMPREFERENCES.TABGENERAL.CAPTION]
en: General
si_LK: සාමාන්‍ය

[ctx: TFRMPREFERENCES.TABLINUX.CAPTION]
en: Linux
si_LK: ලිනක්ස්

en: Scripting
si_LK: පිටපත්කරමින්

en: Copy to Clipboard
si_LK: පැසුරු පුවරුවට පිටපත් කරන්න

[ctx: TFRMSCRIPT.BTNCLOSE.CAPTION]
en: Close
si_LK: වසන්න

en: Run!
si_LK: අරඹන්න

en: Save As...
si_LK: මේ නමින් සුරකින්න

en: FFmpeg Command Line
si_LK: FFmpeg විධාන පේලිය

en: Analysing
si_LK: විශ්ලේෂණය වෙමින් පවතී

en: Converting
si_LK: පරිවර්තනය වෙමින් පවතී

en: Could not find either ffmpeg or avconv.
si_LK: ffmpeg හෝ avconv සොයාගත නොහැක.

en: Could not find either ffplay or avplay.
si_LK: ffplay හෝ avplay සොයාගත නොහැක.

en: Could Not Find File
si_LK: ගොනුව සොයාගත නොහැක.

en: Could not find presets file.
si_LK: සීරුමාරු ගොනුව සොයාගත නොහැක

en: Extension can not contain a period
si_LK: විස්තාරිතයේ කාලාවර්තයක් ඇතුලත් විය නොහැක.

en: file does not exist
si_LK: ගොනුව නොපවතී

en: Invalid Preset File
si_LK: සීරුමාරු ගොනුව අවලංගු වී ඇත

en: Name Must be alphanumeric (a-z,A-Z,0-9)
si_LK: නම අක්ෂරාංක වලින් සමන්වියයුතුයි.(අ-ෆ,0-)

en: Please add at least 1 file to convert
si_LK: කරුණාකර එක ගොනුවක් හෝ පරිවර්තනය සඳහා එක කරන්න

en: Please select a preset
si_LK: කරුණාකර සීරුමරුවක් තෝරන්න

en: Preset: %s%s%s already exists. Do you want to replace the current preset?
si_LK: සීරුමාරුව: %s%s%s පවතී . පවතින සීරුමාරුව ප්‍රතිස්ථාපනය කිරීමට අවශ්‍යද?

en: The preset to import does not have an extension
si_LK: ආයාත කලයුතු සීරුමාරුවට දිගුවක් නොමැත

en: The preset to import does not have a label
si_LK: ආයාත කලයුතු සීරුමාරුවට ලේබලයක්  නොමැත

en: Please select a preset to export
si_LK: කරුණාකර නිර්යාත කිරීමට සීරුමරුවක් තෝරන්න

en: Preset with label: %s%s%s already exists
si_LK:  %s%s%s ලේබලය සහිත සීරුමරුවක් පවතී

en: Press Enter to Continue
si_LK: ඉදිරියට යාමට ENTER යතුර ඔබන්න

en: Restore defaults
si_LK: පෙරනිමිය පිළිනගන්න

en: Replace Preset?
si_LK: සීරුමාරුව ප්‍රතිස්ථාපනය කරන්නද?

en: Restore Presets and Preferences to Defaults?
si_LK: සීරුමාරු සහ අභිමත සම්මතයන්ට ප්‍රතිෂ්ඨාපනය කරන්නද ?

en: Select Directory
si_LK: ඩිරෙක්ටරිය තෝරන්න.

en: Select Preset File
si_LK: සීරුමාරු ගොනුවක් තෝරන්න

en: Select Video Files
si_LK: වීඩියෝ ගෙනුව තෝරන්න

en: It seems that starting the terminal failed. The most likely cause is that the setting for terminal options in the linux preferences is incorrect. You can find it via the menu: Edit -> Preferences -> Linux -> Terminal Options. Try changing "-e" to "-x" or vice versa.
si_LK: මින් පෙන්නුම් කරන්නේ ආන්තිකය ස්ථාපනය කිරීමට අසමත්ව ඇති බවයි.ලිනක්ස් වරනියේ ඇති ආන්තිකය සඳහා වන සැකසුම් නිසි ආකාරයෙන් සිදුනොවීම මීට හේතුව විය හැක.ඔබට මෙය මෙම ලින්කුව හරහා ගොස් සොයාගත හැක.Edit -> Preferences -> Linux -> Terminal Options. Try changing "-e" to "-x"

en: The preset contains illegal characters
si_LK: සීරුමරුවේ අයුතු අනුලක්‍ෂණ පවතී

en: Create Preset:
si_LK: සීරුමාරුව සාදන්න

en: Import Presets
si_LK: සීරුනරුව ආයාත කරන්න

en: Label must be unique.
si_LK: ලේබකය අනන්‍ය වියයුතුයි.

en: Remove Preset:
si_LK: සීරුමාරුව ඉවත්කරන්න

en: Update Preset:
si_LK: සීරුමාරුව යාවත්කාලීන කරන්න

en: You must enter the extension.
si_LK: දිගුව සඳහන් කරන්න.

en: You must enter a label.
si_LK: ලේබලය සඳහන් කරන්න

en: You must enter a name.
si_LK: නම සඳහන් කරන්න

en: Launchpad contributors
si_LK: Launchpad  දායකයින්

en: Translators:
si_LK: පරිවර්තකයන්

en: High
si_LK: උසස්

en: Idle
si_LK: අක්‍රීය

en: Normal
si_LK: සාමාන්‍ය
